Rabbijn smokkelde heroïne Dc vrede is ondeelbaar Uitverkooodrama ia Bcr Officieren waren al te ijverig Wereldconferentie voor den vrede geopend ïjn Joodsche zaken hebben hef druk Kioekiang gevallen Moordaanslag op den gouverneur van Portorico Tienduizend Poolsche Joden naar Palestina Fabrieksteam van Norton niet naar Assen ^eJJUn AMelLe& Uit onze omgeving maar de internationale diploma tie begrijpt het niet Meer dan duizend gedelegeerden uit meer dan dertig landen, waren vertegenwoordigd bij de opening van de wereldconferentie tegen het bom bardeeren van open steden en het herstel van den vrede, welke confe rentie te Parijs gehouden wordt. Behalve Lord Cecil, zag men o.a. aan de presidentstafel Paul Boncour, vroeger eer ste minister van Frankrijk, de Brouckere, elgisch Kamerlid, de Barral, namens de oud strijders, Philip Xoël Baker, lid van het La gerhuis, dr. Henry Abkinson, namens de Amerikaansche afdecling van de wereldliga voor internationale vriendschap door de ker ken en Pierre Cot, vroeger Fransch minister voor luchtvaart en mede-president van de I.V.C. JOUHAUX, President van de Vredes- wereldconferentie. Voorzitter Loon Jouhaux, voorzitter van Siet Fransche vakverbond noemde de confe rentie een volledig succes. „De vrede is ondeelbaar", zcide hij, „doch dit is een waarheid, die nog niet door de internationale di plomatie wordt begrepen. Deze moet er door de publieke opinie duidelijk op worden gewezen „welke houding van haar wordt verwacht". Lord Cecil zei onder meer, dat de I.V.C. moest trachten de openbare meening te mo- biiiseeren ten gunste van een sterken vol kenbond. Indien de regeeringen van de vre delievende volken moedig en vastbesloten iwaren, kon het resultaat niet twijfelachtig zijn, doch mcii mocht zich door het optreden .van dictators niet laten iöipOnèéren. Mgr. Oldham, bisschop van Albany (New York- zeide, dat ieder systeem van natio naal egoismc of van rassenhaat moest wor den veroordeeld en dat men alle christenen en menschen van goeden wille moest ver eenigen tegen deiv oorlog. De Abbé Mayeux hield namens de Belgi sche delegatie een schitterende rede, welke luide werd toegejuicht, waarin hij opkwam .voor de democratie en de vrede. Nadat nog verschillende andere sprekers ö-a. de Amerikaansche schrijver Th. Drei- ser, het woord hadden gevoerd, werden dc verschillende sub-commissies gevormd ter bestudeering van de practische problemen en het uitwerken van resoluties om aan de tot Zondagmiddag verdaagde conferentie te worden voorgelegd. Gebedenboeken als smokkelruim- ten. Twee arrestaties te New- York. Er zijn beroepen, omstraald door een au reool van eerbiedwaardigheid, die meebren gen dat men zich onthoudt van zekere af keurenswaardige handelingen, welke voor het groote publiek slechts lichte vergrijpen Zijn. Dat deze morecle wet als alle andere overtreden wordt, blijkt uit twee ontdekkin gen van smokkelaffaires, die de Fransche politie dezer dagen te Toulon heeft gedaan. De eerste is wel zeer ernstig, om dat het hier meldt de hahdel in ver- doovehdc middelen, waarmede zoo veel slachtoffers worden gemaakt, en omdat de hoofdschuldige daarin een Israëlitische geestelijke is, een zekere I. Leifer, die, als men de ge dane mededeelingen gclooven mag, opperrabijn is van Brooklyn, de be kende wijk van New York. Zijn handlangers waren, aldus het Hsb., een Hongaar, die de nobele naam draagt Van Gottdiencr en een boekbinder Kanto- rowitsj genaamd. Dat was verdacht! De New-Yorksche politie had geconsta teerd dat de laatste maanden groote hoe veelheden cocaine en heroine binnenkwa men, die uit Parijs afkomstig moesten zi.in. Haar aanwijzingen brachten de Fransche autoriteiten ertoe speciale aandacht te wij den aan de gedragingen van den rabbijn in kwestie, die geregeld tusschen New lork. Parijs en Palestina op en neer reisde. De geestelijke was kenbaar genoeg door zijn lange grijze baard en een zwarte kaftan, en zoo heeft men hem op heeterdaad kunnen betrappen, toen hij zich met Gottdiener naar een postkantoor begaf in een taxi vol pakjes, die het vergif bevatten, teneinde ze aangeteckend naar New York te versturen. Heilig zand... De wijze, waarop de verdachte tewerk ging was cte volgende. In Palestina kocht hij een aantal niet-ingebonden exemplaren van gebedenboeken en liet die naar Parijs sturen. Bij Kantorowitsj liet hij ze inbin den, maar in opdracht van den rabijn spaar de de binder aan weerszijden in den kar tonnen band een ruimte uit, groot genoeg om er e«n bakje in te verbergen. Dat was, naar Leifer uitlegde, om er wat hei- Arische vrouwen storen zich niet aan Hitiers gebod, Jood- sche winkels te mijden Gelijk men weet, mogen Joodsche win keliers in Duitschland in tegenstelling met andere winkeliers, geen circulaires meer onder Ariërs laten verspreiden. Bij de tal- looze circulaires, welke in de laatste dagen in verband met den uitverkoop in mijn brievenbus kwamen, heb ik er dan ook geen gezien die van een Joodsche zaak af komstig was, aldus de Berlijnsche corres pondent van de N.R.Ct. Omdat nu heden de zomeruitverkoop is be gonnen, stonden reeds vóór het openen van de winkels, dus vóór 8 uur des ochtends, een massa kooplustige vrouwen voor Joodsche winkels, zonder zich erom te bekommeren dat de naam van den winkelier op grond van de jongste verordening, in duidelijke letters op de etalage staat. De kooplustige dames, die zoo vroeg waren gekomen, waren volgens de Angriff Jodinnen. Ook van na- tionaal-socialistisch standpunt is er op zich zelf weinig tegen in te brengen, dat Jodin nen bij Joden koopen, maar de Angriff er gert zich nochtans over dezen aandrang van Jodinnen voor een bepaalden Joodschcn ma- nufacturierswinkcl omdat volgens dit blad deze Jodinnen waren „gemobiliseerd". „Zij speelden haar rol van koop- sters, die belust waren op de Bijzon» dex-e occasions, zoo voortreffelijk, dat velen erin liepen". Vrouwen vallen flauw. Iif allen gevalle was de drukte om acht uur zoo groot dat de poli tie de vrouwen niet meer tot door- loopen kon brengen. Zij begonnen hysterisch tegen elkaar te gillen en eenigen vielen in zwijm. Dit geschiedde op den hoek' van de Kai- serallce en Spichernstrasse. De winkeliers kwamen volgens het verhaal van de Angriff naar buiten met een bord, waarop, stond: „Wegens volte tijdelijk gesloten," teneinde bij de agenten, die voor den winkel stonden, ertegen te protcsteeren, dat middelerwijl een fotograaf was begonnen de Arische da mes te kieken, welke den winkel binnen stroomden. „De Joodsche huizen." aldus de Angriff, „zijn ook bij dezen zomeruitver koop arglistig, in het bijzonder in de groote winkelstraten, helaas met succes." Wij kunnen deze waarnemingen van de Angriff bevestigen. Ondanks de heele smeeractie van enkele we ken geledgn, en ondanks de na drukkelijke waarschuwing door de namen op de ruiten, die als afschrik king zijn bedoeld, zijn de Joodsche ^zaken eivol, en wel allerminst uit sluitend met Jodinnen. De Angriff meent, dat men nu tot de Duit- sche vrouwen de vermaning moet richten: „Koopt ook bij den zomeruitverkoop niet bij Joden!" Aan vermaningen in dezen zin heb ben wij tot dusver geen gebrek gehad. En of nu deze nieuwe vermaning meer effect zal hebben dan de vorige, zal moeten wor den afgewacht. Waarschijnlijk zal een nieu we actie in de pers binnen korten tijd vol gen. lig zand uit Jeruzalem in te doen. De boeken waren volgens hem bestemd om te worden gezonden naar geloofsgenooten, die in hun grooten nood gesterkt werden door dit zinnebeeldig bezit. Iii werkelijkheid vulde Leifer beide hol ten met zakjes heroïne, 80 gram aan eiken kant, waarna hij de boeken naar New York verstuurde. De zending, die de politie ditmaal in be slag heeft kunnen nemen, vertegenwoordigt een normale handelswaarde van fr. 800.000, maar er werd als zij ter plaatse aangeko men was en tersluiks aan de liefhebbers was verkocht natuurlijk oneindig meer voor betaald. De bij den rabbijn gevonden papie ren hebben het bovendien mogelijk ge maakt een partij van deze gebedenboeken te achterhalen, die via Haïfa even eens naar Amerika op weg waren en waar nog voor fr. 600.000 heroïne in zit. Dit geeft een denkbeeld van den omvang van dit bedrijf, dat al eenigen tijd aan den gang was, en van de geweldige winsten, die het afwierp. Leifer en Gottdiener zijn gearresteerd; de boekbinder, die te goeder trouw schijnt ge weest te zijn en aan hot verhaal van het Palestijnsche zand, heeft geloofd, is voor- loopi'g óp vrije voeten gelaten.- In een Japansch communiquée wordt medegedeeld, dat Kioekiang door de Japansche troepen is geno men. Schietpartij tijdens optocht. Uit San Juan in Portorico wordt gemeld, dat een aanslag is gepleegd op het leven van gouverneur Winshup, tijdens een op tocht te Ponce aan de Zuidkust ter vie ring van den veertigsten verjaardag van de landing der Amerikaansche troepen tij dons den Amerikaansch-Spaanschen oorlog. De gouverneur bleef ongedeerd. Gemeld wordt, dat de politic het vuur geopend heeft en een man heeft gedood, cn ver- schcidcnen gewond. Er werden verscheidene arrestaties verricht en de orde was snel hersteld. De gouverneur bleef waar hij was en de feestelijkheden werden normaal voortgezet. Dader gedood? Tijdens de schietpartij heeft de politie naar men meent den man gedood, die het vuur geopend heeft op den gouverneur. De tweede doode is Lt. Kol. Irizzarv, een of ficier van de nationale garde van Portorico. Onder de gewonden bevindt zich de voorzit ter van de kamer van afgevaardigden van Portorico, Miguel Mcndez, evenals de com missaris van landbouw en handel. Te veel manoeuvres met water vliegtuig wekten argwaan. Smokkelaffaire te Toulon. Tc Toulon is een ernstige »mokh*elzaak ontdekt. De ta.baksverkoopers in deze ma- rinestad hadden geconstateerd dat na de binnenkomst van het eskader hun debiet niet zoo sterk was toegenomen als anders, nu de Toulonsche bevolking toch met en kele duizenden tabaksverbruikende zeelie den vermeerderd was. Er moest dus op groote schaal gesmokkeld worden. Het had de aandacht getrokken dat aan boord van den kruiser „la Galissonnière" erg veel oefeningen ondernomen werden met een watervliegtuig, dat door middel van een katapult werd weggeschoten en dat veel vaker manoeuvreerde dan uit een oog punt van den dienst gerechtvaardigd scheen, aldus het Hsb. Men had gemerkt dat het vliegtuig vóór het aan boord terugkeerde, steeds even placht rond te cirkelen boven Kaap Bénat bij Le Lavandou. In hinderlaag. De douaniers kropen daar in hinderlaag en zagen dat de bemanning van het vlieg tuig een groot pak liet vallen, dat door eenige mannen, die zich daar met een auto bevonden, werd opgeraapt en sneln aar Tou lon vervoerd. Het onderzoek heeft geleid tot een huis zoeking bij een dirigeerenden officier van gezondheid van den kruiser, dr. Bourret, waarbij drie valiezen vol gepakt met siga retten van buitenlandsche herkomst ont dekt werden. Hij is op grond daarvan in staat van beschuldiging gesteld. Maar men mag veilig aannemen dat de dokter niet de eenige schul dige is en dat ook hooggeplaatste zeeofficieren zonder wier toestem ming de manoeuvres met het vlieg tuig niet mogelijk geweest zouden zijn, er bij betrokken zijn geweest. Daarom wordt met spanning gewacht op de verdere ontwikkeling van deze wel zeer sensationeele ontdekking. Het is niet zoo erg In welingelichte kringen wordt vernomen, dat de berichten over smokkelende officie ren schromelijk overdreven zijn. De manschappen zoowel als de officieren zouden souveniers hebben meegebracht, waaronder tabak. Tot nu toe had de douane hierbij veel door de vingers gezien, doch thans waren strengere maatregelen geno men. Eenige officieren wilden thans van een oefening met een watervliegtuig gebruik maken om hun tabak aan land te brengen. De douane kreeg hier evenwel dc lucht van en de zaak werd geregeld met een boete, welke de onvoorzichtige officieren werd op gelegd. Er zijn geen arrestaties verricht en alleen disciplinaire straffen zullen worden opgelegd. Er is slechts sprake van een tota io hoeveelheid tabak van ongeveer 3 kilo. De Poolsche dagbladen mcenen te weten, dat de organisator van den marsch van tienduizend Joden naar Palestina, de advo caat Rcppel, positieve antwoorden heeft ge kregen op zijn verzoêk om machtiging tot doortocht door Roemenië, Bulgarije en Tur kije, van de regeeringen dier landen. Thans moet de Palestijnsche regeering nog haar goedkeuring aan het plan hechten. Maar B.M.W. en Gitera komen wel. Naar aanleiding van de berichten dat Norton, B.M.W. en Gilera niet aan de T.T.-races, welke a.s. Zater dag op het circuit van Drente wor den gehouden, zouden deelnemen, deelt de T.T..commissie ons mede, dat deze geruchten slechts op één onderdeel juist zijn en wel het niet deelnemen van het fabrieksteam van Norton. Volkomen onjuist is dc mecning, dat de fabrieksrijders van Norton niet zouden star ten in verband met de weinig soepele hou ding die de organisatoren ten aanzien van dc financiën hebben getoond. De oorzaak van het wegblijven van het Norton-tcam moet worden gezocht in technische omstan digheden bij dc fabriek. Intusschen staat het vast, dat onze land genoot Piet van Wijngaarden op een spe ciale fabrieksmachine van Norton zal uit komen in de 350 ét klasse, terwijl ook voor den Fin I.ampinen, die het vorig jaar als derde eindigde, een speciale 500 cc machine van de fabriek onderweg is naar Assen. Dat de B.M.W. zou inschrijven op voor waarde, dat de Norton-machincs zouden rij den, is onjuist Dergelijke inschrijvingen zouden door de K.N.M.V. nimmer worden aanvaard. B.M.W. heeft op volkomen nor male wijze ingeschreven met dc bekende rijders Meier en Krauss, die Zaterdag a.s. den strijd zullen aanbinden met de Gilera- rijders en de F.N. Omtrent Aldrighetti, die de vorige week tijdens den grooten prijs van Zwitserland is gevallen, hebben de or ganisatoren nog geen officieel bericht van zijn niet starten ontvangen. Mocht hij niet kunnen uitkomen, dan zal de Gilcrafabriek ongetwijfeld voor een goeden plaatsvervan ger zorgdragen. DE „KARIMATA" BAGGERT SPAANSCHE „MATTEN". De „Karimata" heeft gisterochtend een aantal Spaansche „matten" naar boven gebracht. De munten hebben echter naar alle waarschijnlijkheid niets te maken met den eigenlijken Lutineschat. Aan boord van de „Lutine" bevonden zich zeer veel vermogende personen en ongetwij feld zullen verschillende onder hen aan zienlijke geldsommen bij zich hebben ge had. De Spaansche matten, welke in de om geving van dc plek, waar het wrak ligt, nogal in grooten getale voorkomen, zijn, zoo neemt men aan, afkomstig van deze rei zigers. Wat de werkzaamheden zelve betreft, uit alles wat men ophaalt blijkt wel, dat men aan het baggeren is op de plaats van het voorschip. Aangezien de schatkamer zich in het achterschip bevonden zou hebben, is men nog steeds niet op de eigenlijke plaats gekomen. ZEEAREND WEER IN ACTIE. De wedstrijd KopenhagenWar- nemiinde. De zee-zeilwedstrijd KopenhagenWarne- münde is gewonnen door het Engelsche jacht Featherbird. Het Nederlandsche jacht de Zeearend van den heer Bruynzeel, werd zesde in een veld van 23 deelnemers. Na den start te Kopenhagen had men met veel windstilte te kampen, doch later woei er een flinke bries. Hedenmiddag zes uur vindt de start plaats voor den zeezeilwedstrijd rond Bornholm, waaraan zestig jachten deelnemen. WEDSTRIJDEN OP DE AMSTERDAMSCHE SINTELBAAN. Zondag worden er op de Amstcrdamsche Sintelbaan internationale atletiekwedstrij den gehouden. Behalve eenige spannende nummers voor de heeren is er een interes sant damesprogramma, waaraan de Engel sche kampioensploeg „Mitchams A.C." deel neemt. Bij het hoogspringen zullen N e 1 van Balen Blanken en Fanny Koen den strijd moeten opnemen tegen de fraai springende Miss Odam en Miss Flack e.a. KOEGRAl JULIANADORP SCHERP VRACHTGOED. Een paar dagen geleden werden door een der vrachtdienstcn alhier aangevoerd een paar korven met levende bijen. Op zich zelf niet bijzonders, maar wel als men bedenkt dat de korven niet al te nauwkeurig waren afgesloten, zoodat de levende inhoud zich een uitweg zocht. Al spoedig vlogen en kele tientallen van deze nectarpeurders door de lucht en kropen aan den buitenkant der korven. De besteller van dit vrachtgoed achtte het daarom raadzaam, deze stekeli ge vrienden maar spoedig op de plaats van bestemming te brengen. OUDERCOMMISSIE O.L. SCHOOL 1. Door de Oudercommissie van de O. L. School 1 alhier wordt getracht een fonds te stichten, om diverse belangen van de school te behartigen. Hiervoor is o.m. ook een verloting georganiseerd, welke reeds goedgekeurd is door B. en W. van den Hel der. De trekking vindt a.s. Woensdag plaats met medewerking van de Harmonie „Kunst zin." OVERGEGAAN. Aan het Gem. Lyceum te Den Helder is van klasse I naar II overgegaan G. (M. Hoorsman, alhier. W1ER1NGEN Nieuwbouw. De bouw van een woonhuis met berg plaats voor rekening van den heer G. Kooij te Anna-Paulowna aan den Gem. Landsweg alhier is opgedragen aan Ger Boersen. ANNA PA ULOWNA KERMISVOETBAL. B.KC. 2Oudesluis 03. In den aanvang van deze eerste kermis- partij was 't volledig Oudesluis weli ets be ter dan de thuisclub, maar met aanvallen hadden de zwarthemden voorloopig nog geen succes, omdat Rczel, Dc Jong en keeper de Schipper, de hun belagende voorhoede vrij goed in toom konden houden Na 35 min spe len echter was DOSKO wel heel dicht aan een doelpunt toe, toen Silver eensklaps door brak en tegen de paal kogelde. A. Muntje- werf had het terugspringende leder voor het intrappen, maar hij zocht de roos te hoog. Dit zou evenwel uitstel van executie zijn, want vlak er op kreeg S. Slikker een vrije schop even buiten het strafschopgebied te nemen, die via een B.K.C.'er bij A. de Graaf terecht kwam. Met een welgerichte schui ver was het 01. Even voor rust bemach tigde S. Slikker den bal na een uitworp en kogelde onhoudbaar in den bovenhoek. 02. In de tweede helft heeft Slikker al spoe dig een derde goal gemaakt (03). Niette genstaande de DOSKO-aanvallen gevaarlij ker werden, wist de B.K.C.-verdediging met Rezel en De Schipper als sterkste krachten ze allen het hoofd te bieden. De hoop op een tegenpunt van B.K.C. 2 ging niet in vervul ling. Als Jb. Post die tegen het slot een paar goede schoten loste iets gelukkiger was ge weest, had B.K.C. de eer nog wel gered. Hoe wel Oudesluis niet op volle kracht speelde, bleek toch weer welk een uitstekende ploeg DOSKO op het oogenblik bezit; een ploeg die in de a.s. competitie wel eens hoogc oogen kon gaan gooien. Scheidsrechter Zon was voor zijn taak be rekend. B.K.C.—SUCCES 3—0. Als Succes deze wedstrijd wat ernstiger had opgevat en de achterhoede somtijds niet zoo nonchalant had gedaan, zou een revanche van Pinksteren zeer goed moge lijk geweest zijn. Nu kwamen de Vierin- gers daar niet aan toe, want een zeer zwak begin van hun achterstand kostte hen een 20 achterstand in een klein kwartier en... de overwinning. Immers B.K.C. met het ruggesteuntje van 20 liet zich de buit toen niet meer ontgaan en heeft haar uiter ste best gedaan dien voorsprong te hand haven. Dank zij hard werken en uitstekend verdedigen van de backs en Prins is niet alleen dit gelukt, maar zelfs slaagde zij er ind en stand even na rust op 30 te bren gen. Reeds de eerste aanvallen waren voor B.K.C., dat in behoorlijke conditie bleek en blaakte spoedig van strijdlust. Hoewel Posthumus al een paar keer had laten zien, welk een uitmuntend keeper hij kan zijn was het toch een leelijke misgreep, die hij na 9 min. bij een cornerv an Jac. van Wees deed en waardoor de energiek in stormende Meereboer doel kon treffen (1-0). Nauwelijks twee minuten later was het 2— 0. De S. achterhoede vergat even het con signe opruimen, Jan van Wees gaf een trekbal naar De Schipper, die de bal met een in het net joeg! Succes heeft dit lang niet over zijn kant laten gaan en speciaal de actieve en gevaarlijke vleugel C. Lont A. Schmitt trad zeer dreigend op. Deugde de dekking aan' dien kant maar matig (Tauber en Van Teulingen Jz. moeten zich op dit punt beter verstaan) in het centrum voor doel klopte de zaak wel en de nieuwe midvoor Venema, die als hij even kon, een schot probeerde, kreeg daar weinig bewe gingsvrijheid. In laatste instantie was daar bovendien keeper Prins, die zich uitmuntend verweer de. B.K.C. heeft nog enkele goede scorings kansen gehad maar Jan de Schipper die er wel twee zeer fraai kreeg, schoot beide ma len over. In de tweede helft heeft Blok er al spoedig 3—0 van gemaakt uit een schermutseling waarbij hij de bal oppikte en keihard via de beenen van Posthumus inschoot. Hoe Succes 't ook probeerde, B.K.C. hield moedig stand en smaakte het genoegen den wedstrijd met een 30 zege te beëindigen, een resultaat waarvan het tot standkomen de vele supporters een prettigen middag heeft bezorgd. B.K.C. kan zeker vol vertrou wen met dit elftal de competitie tegemoet zien. De heer Mol heeft den wedstrijd die spor tief verliep, onberispelijk geleid. B.V.L. De uitslag van de gehouden schietoefening der afdeeling van den B.V.L. is: C. J. Smiers, 96 punten; L. de Boe 94 punten II. Simons 93 punten; C. Jonker 92 punten; J. Pieterse 91 punten; A. Compagne 91 pun ten; J. Jonker 90 punten. BREEZAND VERDWAALDE POSTDUIF. Bij L. Pieterse, Zandvaart, is een post duif komen aanvliegen met ring, gemerkt: France II 37—99321. AMSTERDAM, 25 Juli. Veemarkt. 133 Vette koeien, le kw. 74 78 ct., 2e kw. 62—70 ct., 3e kw. 5060 ct. per Kg. slachtgewicht; 20 stieren 54 62 ct-, 100 melk- en kalfkoeien f 200270 p. stuk; 62 vette kalveren: 2e kw. 4S56 ct., 3e kw. 4018 ct. per Kg. levend gewicht; 97 nuchtere kalveren f 813 per stuk; 41 schapen f 1824 per stuk, 57 lammeren f 1618 per stuk, 457 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 6667 ct., zware varkens 6165 ct,, vette varkens 63—64 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, kalme handel, vaste prijzen. Stie ren stugge handel. Melkkoeien iets rui mere aanvoer, matige handel. Vette kalve ren matige aanvoer, gedrukte handel, lage prijzen. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen en lammeren ruimere aanvoer, gedrukte handel, vaste prijzen. Varkens aanvoer ta melijk ruim, gedrukte handel, prijzen als Maandag j.1. ALKMAAR, 25 Juli. Aardappelen 21, aardbeien 3060, aal bessen 713, andijvie 0.803, appelen 6.50, bloemkool I 712, idem II 35, bieten2.30 3.60, doperwten 3—7, druiven 2026, groene kool 2.60, kropsla 0.504.60, komkommers 23.50, meloenen 1520, peterselie 13.50, perziken 38, postelein 0.28—0.35, peulen 610, rabarber 1.504, roode kool 1.201.80, selderie 0.501.20, spinazie 0.160.83, snij- boonen 6—14, dubbele spercieboonen 10.50 12, tuinboonen 3545, tomaten 3.50—5, uien 47, wortelen 59, zwarte bessen 30 33_ WARMENHUIZEN, 25 Juli. ■Schotsche muizen 2.903.50, id. grove 2 2.20, id. drielingen 2.903.30, eigenheimers 3.103.30. Aanvoer: 10375 Kg. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juli. Schotsche muizen 1.203.30, grooten 1.80— 2.50, bl. aardappelen 3.10—3.90, drielingen 1.902.60, gele nep 7.80, zilvernep 7.309.20 spercieboonen 17.10—17.S0, tuinboonen 3.50, snijbooncn 12.90. Kroten f 4.10—4.20; roode kool f 1.10—2.40 gele kool f 1.80—2.20 Tomaten A f 5.50— 6.10; B f 7.107.40; C f 4.605.10, druiven: Alicant f 39.50—40.70; frankenthalcrs f 14.40 f 42.20. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juli. Aanvoer: 77.600 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 2—3.70, grooten 1.90—2.20, eigenheimers 2.50—2.70, bl. 2.90—3.20, drie lingen 2.30—3, kleine 0.9O—1, 2600 Kg. uien 5.50, drielingen 4.50—6.20, gele nep "7.60— S.40, 9000 Kg. zilveruien 3.50—3.60, drielin gen 6.407.20, zilvernep 8.109.30, 150 Kg. spercieboonen 1618, 435 kg. tuinboonen 2.10—2.20. 800 kg. roode kool f 1—1.20; 11500 kg. witte kool f 0.80—1.20; 400 kg. gele kool f 2.60; 140500 kg. tomaten A 3555 f 4.50— 4.90; 28—35 f 5-5.50. PURMEREND, 26 Julf. Koeien, totaal 615 stuks: 335 vette koeien 6472 ct. per Kg., gelde koeien f 100—205, melkkoeien f 220300, stieren 5155 ct. per Kg., 14 paarden f 90-190, 63 vette kalveren 3050 ct. per Kg. 200 nuchtere kalveren v. d. slacht 7—18; 25 vette varkens 0.530.55; 45 magere 26- 38; 460 biggen 17—25; 525 schapen 16^26' 48 bokken 313; 500 lanteren 8—11,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3