De man, die alles genas... Radioprogramma iEDGAR RlCEj BURROUGHSI Dat is gevaarlijk! Onder den melkwagen Uit de auto gevallen Het zooveelste slachtoffer Twee jongens verdronken b° DOOR ••krl No. 39. Korak zuchtte en dacht aan zijn eigen ouders ver weg in Londen, terwijl hij wachtte op de ontmoeting tussen vader en dochter. De Arabier sloop zacht naar het kind toe, totdat hij vlak achter haar stond. Opeens keek het meisje op, verwonderd zag Korak, dat de grote, donkere ogen van het meisje zich vul den met angst, hij zag, hoe zij probeerde weg te kruipen en hoe de wrede Arabise lippen zich krulden tot een grimmig lachje, terwijl hij haar onmenselijk sloeg. Boven hen in de boom stond op dat ogenblik een dier, dat even tevoren een jongen was geweest een beest met opgezette spieren en ontblote tanden een beest, dat beefde van woede. De Sheik wilde juist het meisje weer beetpakken, toen de „doder" naast hem op de grond sprong. Verwonderd door deze plotselinge verschijning uit de lucht, deed hij een stap achterwaarts. Doch de gebalde vuist van Korak kwam met een vreselijke kraoht tegen zijn gezicht aan. Bewusteloos zonk de Sheik ter aarde. Korak draaide zich naar het meisje, dat verschrikt naar hem keek. In een onbestemd gebaar van bescherming legde de doder zijn arm om haar schouders en wachtte tot de Sheik weer bij zou komen. Hij sprak tegen haar in het Engels en daarna in de apentaal. Zij ant woordde niet. Inplaats daarvan maakte zij enkele bewegingen. Korak begreep haar. Zij meende, dat de.Sheik haar hiervoor zou doden! Zij kwam naast hem staan en beefde. Zij kwam kwam naast hem staan en beefde. Zij was niet bang voor hem. Had hjj haar niet van een vreselijke marteling gered? Nooit, zolang zij zich kon herinneren was er iemand anders vriendelijk voor haar geweest. Ze keek hem aan. Het was een jongensachtig, knap gezicht, even bruin als het hare. Ze bewonder de de gevlekte luipaardenhuid, die hij om zijn krachtige lendenen droeg van de ene schou der tot zijn knieën, streelde de metalen sie raden, die hij aanhad. En Korak keek naar het meisje. ,,'t Zijn sprookjes oni daarmee ,den tijd wat te verdrijven, „Van kinders, malle luy en „suffe oude wijven". Dit versje schreef Anna Roemer Visser, op de wonderverhalen van kwakzalversge nezingen. En deze verhalen, zijn in onze verlichte twintigste eeuw nog steeds in om loop. In het maandblad van de kwakzal verij vertelt een patiën van dr. Wilhelmi- na Smidt van een onderhoud, dat zij had met een man, die alles kon genezen. Slechts kort geleden, vertelt zij, kreeg 'k bezoek van den Heer Van Os, uit Doorn, 'n zéér oppervlakkige relatie van jaren gele den. De begroeting was waardig, haast con- doleerend. Dat was maar 't begin. Al direct mocht 'k vernemen, dat mijn bezoeker „in geleid" was; hij ging uit om te genezen, Ik zou er belang in stellen, dat kon niet anders. Het lichte gevoel van verstijving weck weer en de nieuwsgierigheid kwam boven. Inderdaad wilde 'k er er iets meer van hooren. Het is vandaag niet voor het eerst, dat de menschen door mij geholpen worden. Dat doe ik al zeker 20 jaar. En de dokters bij mij sturen me gevallen, waar ze niks mee bereiken. Ik genees alles, al ben ik niet geleerd, vervolgde hij. Geleerd ben ik niet. Kennis heb ik niet, verstand maar 'n beetje, maar 't zit in me. Ik heb er kijk op, ik an zien aan de menschen of ze de kwaal van moeder meegekregen hebben. Of d'r „zenuwen' wel goed werken, want dat is ook zoo voor naam. De menschen lijden toch veel. Onderlest had 'k een man met 'n gezwel achter z'n oor, o geweldig Ik direct 'n vette zeepsop gemaakt, zout erdoor en toen elk uur een heet compres. Dat arme hoofd goed in 't kussen, broeien maar. Toen 't doorging dat was z'n behoud, an ders was het hem in zijn zolder kamer geslagen wist 'k de rommel niet te bergen. Om geheel beter te worden, was hij al te ver weg, want toen ik dat oor eens door- spoot kreeg hij het spoelwater in den mond. 't Was 'n fistel geworden, hé. Ja, en zoo heb 'k ook nog 'n kindje moe ten opknappen. Dat groeide maar niet, en kon toen 't zoowat 2 jaar was nog niet loo- pen. Zoutwaterbaden en volop in de zon De felle zon doet 't hem. En dan dat kindje met die „dauwworm"! 't Schaapje. Maar 't is beter geworden. Zemelenbaden, en krui denaftreksel drinken, en 't lijfje heelemaal goed insmeren met goudgele levertraan, 'n Wonder. Die jongen met water in de knie, 't leewater. Menschen zei ik, leg 'n haring op dat beurs geworden schar nier en laat dat minstens een dag zitten. Dan gaat die huid open, dat is dringend noodig. Is dat zoo ver, dan insmeren met mijn medicijn (jodium is 't maar, hoor) en hij loopt weer als 'n trein. En 't kwam uit. Vorig jaar was er 'n bekende van me ziek. Dokter liep maar in en uit. Resultaat ho-maar. Ik ging naar die vrouw en vroeg of haai man wel onderzocht was. Ja, zoo efkes de lepel in de keel en kijken. Keelontsteking was 't Ik naai den dokter en sprak er over met hem. 't Moest maar geraagd worden! Hij wier kwaad vanzelf, niemand mag het beter weten. Nou, ik terug naar den zieken en zelf de keel eens bekeken Allebei de luchtgaten wit aangeslagen. Dat moest geraagd worden, wilde er beterschap moge lijk' zijn. Met m'n kromme sfeelkwast heb ik 'm doorgeraagd. Hij stikte zoo wat. maar werd toch jieter. Hoorde je ooit, dat de bronchitis van een oude vrouw beter kon worden? Bronchitis is net als winterhanden. Een kwestie van kloven en barsten. In dit geval flink inhaleren en m'n drank om van binnen te smeren (glycerine en menthol voornamelijk, van de kamfer- spiritus er door ben ik terug gekomen, daar hoesten ze te veel van op. 'n Schurftige knul kreeg weer 'n glimmend huidje 'n Schurftige knul heb ik laatst weer een glimmend huidje gegeven. Collodium had ik daarbij noodig, dat sluit af, kunnen ze er niet aan krabben. Zeere beencn, ont stoken aderen, help ik met heete zoutwa terbaden, massage en kruidaftrekseLIs er 'n wond dan jodium er op. Ook mot reuzel doe 'k wonderen. Het voornaamste is ver der dat de menschen naar achteren gaan. Veel doen, van alles, begrijp je? Een mensch heeft zóó steenen in zijn water. Die komen er echter pas in, nadat 't water 't lichaam verlaten heeft. Dat doet de lucht. Maar hielp 'k vroeger voor niks, tegen woordig laat ik de hufters betalen. Ik leef niet van den wind, en ze komen graag en van ver weg. Burgemeesters zoo goed als boeren. Ik ga nu binnenkort voor pedicure leeren. Ik moet geen last. begrijp je me? De man, die 't lijden zoo liefheeft, was uitgepraat. Ik had 't gevoel alsof 'k 'n lichte klap van de molen had gekregen. Wat wist 'k van al deze genezingen? Antwoord: hij stond klaar mijzelf, mijn naaste en verre familie, vrienden, kennissen en geburen te genezen van al hun kwalen. Er er viel wat mee te verdienen voor me als ik hem wilde recommandeeren. Gelukkig mocht ik er over nadenken, trou wens hij had geen seconde lang meer den tijd. Zijn klanten rekenden op hem. Voor dien dag was Katwijk aan de beurt. En morgen en overmorgen. Een van zijn menschen in de buurt was dien morgen doodgevonden. Als 't nou kon vanwege het werk, ging hij er even heen; dat deed je vanzelf tegenover de familie.... Voor een rijdende tram omgeloopen. Bij de tramhalte Overtoom hoek Stadhou derskade te Amsterdam probeerde een 34- jarige voetganger nog voor een rijdende tram de rails over te steken. Dit bleek even wel niet mogelijk en hoewel de bestuurder nog krachtig remde, kon hij een aanrijding niet voorkomen. De man wprd tegen den grond geslingerd. In bewustcloozen toestand en met een schedelbreuk is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij ter vcrpleging is opgenomen. Melkrijder gedood. Op den rijksweg Apeldoorn—Amersfoort ter hoogte van het dorp Tcrschuur, is gis terochtend omstreeks negen uur een vracht auto met aanhangwagen uit Hcerde op een melkwagen ingereden, waardoor het voor den wagen staande paard op hol sloeg. De 45-jarige melkrijder van het Land uit Voort huizen kwam onder den melkwagen te recht cn kreeg beide wielen over het li chaam. Hij overleed spoedig daarop. Door de rijks- en gemeente-politie, is een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Vermoedelijk hebben de remmen van de vrachtauto op 't juiste oogenblik den dienst geweigerd. De auto is ernstig beschadigd. Portier vloog open Op den Meppelerweg is op de grens van de gemeenten Steenwijk en Steenwijker- wold de reeds bejaarde mevrouw Baronesse van Weideren Rengers die. in gezelschap van een familielid, notaris Jhr. van Smi- nia, per auto komende uit Duitschland, in de richting Steenwijk reed, uit de auto gevallen. Mevrouw van Weideren trachtte, wijl zij onpasselijk werd, het portier van de auto op een kier te openen. Door de snelheid van den wagen, ongeveer tachtig kilometer, vloog het portier geheel open. Mevrouw van W. werd op de straat geslin gerd, waarbij een harer beenen werd verbrijzeld en zij ernstige verwon dingen aan het hoofd kreeg. Haar toestand is zeer ernstig. Het verbrij zelde been moet worden geamputeerd. Onbewaakte overweg Op den onbewaakten overweg in de spoor lijn Terborg-Varseveld is gistel-morgen door den trein, welke te half zeven te Terborg moest aankomen, een tractor, bestuurd door J. Schuurman, gegrepen en geheel vernield. De bestuurder was op slag dood en is onher kenbaar verminkt. De declen van den trac tor lagen over een lente van 300 tot 400 meter langs de spoorlijn verspreid. Het slachtoffer laat een vrouw met tien nog jeugdige kinderen achter. Zij konden niet goed zwemmen. Gisteravond zijn twee jongens, de 12-jari- ge D. Krijgh en de 10-jarige D. van Herpt uit Well, gemeente Ammerzoden, bij het zwemmen in de Maas, even buiten Well, verdronken. Toen de jongens niet in de ouderlijke woning terugkeerden, ging men op onder zoek uit. Even buiten het dorp Well wer den langs de rivier de kleeren van de kna pen gevonden. Na langdurig dreggen zijn de lijkjes opgehaald. De jongens waren de zwemkunst niet goed meester. WOENSDAG 27 JULI 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO 6.307.00 RVU. 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.16 Bericht.} 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 12.15 Ber.). 12.451.45 VARA-orkest en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Esmerala-septet. 3.30 Voor de kinderen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 .Fantasia". 6.30 Causerie „Goethe en wij". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 VARA-orkeat. 7.308.00 Causerie over Kagawa, 8.05 Herhaling S.O.S.-Berichten. 8.07 Berichten ANP en VARA-Varia. 8.20 Het Haagsch Tram-Mannenkoor en gra mofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.45 Orgel en zang. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramfoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kinderkoor „Melodia" met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.45 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Amsterdams Kamermuziekkwartet en gramofoonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaan- varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.458.00 Reportage, eventueel gramofoon muziek. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten 8.15 De Eemlanders. 9.00 Casuerie „De Nederlandsche Bijbel in de Middeleeuwen". 9.30 Orgelspel. 10.30 Apollo-Ensemble. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. FEUILLETON. door Jan W. Jacobs Knarsetandend had MacLeslie die regels de eerste maal gelezen! Hoonend-lachend herlazen zij ze samen. Nooit nooit zou dat tuig een cent zien! En wat hun idealen betreft! Ha, mooie idealen! De film in dienst van het volk. De film als doel om het volk voor te lichten, de oogen te openen voor de valsch- heid en het bedrog der wereld, der machtheb bers... die lui waren krankzinnig! Die ver beeldden zich, dat ze overal bedrog en onrecht zagen wat drommel, als je je plicht naar behooren deed, dan werd je ook naar behooren recht gedaan! Er was nog nooit iemand, die werken wou, van den honger omgekomen... En dat noemden zij nu het doel dat de mid delen heiligt... zalen vol menschen cphitsen door middel van revolutionnaire films tegen 't Gezag, de Orde. tegen de Zedelijkheid en het Geloof... Al die mooie brieven die ze ontvan gen hadden over het hoogere doel, over de nieuwe ordening der maatschappij, over het weder op gang helpen der mdustrie, het aan den arbeid zetten van alle werkloozen, wat drommel hadden zij daar wat mee te maken... In de fabriek van Ribourdin ging alles weer goed en MacLeslie nam het standpunt in dat de menschenmaatschappij zich weer bij de natuur moest aanpassen, net als in de natuur- zeif opruiming houden onder het overtollige deel, zelf de zieke plekken der overbevolking uitsnijden... Vroeger, voordat de massa aan die zoogenaamde ontwikkeling deed, maakte men niet zooveel scrupules voor een veldtocht en een oorlogsverklaring als nu met Italië en Ahessinië... Hij stond op het standpunt der rondborstigen: er zijn vrienden en vijanden en de vrienden zijn er om de vijanden in stand te houden... wat?... haha.. haha... Weg met al die kat-in-donker-knijpers ...als je 40 pet. aan Krupp of Skoda kon verdienen, dan ging je geen aandeelen 6 pet. Volksfilm nemen... haha,... haha... was-ie-goed-of-nietEn... en... wat hem betreft... ja, hij kon geen naamsverandering aanvragen maar met of zonder den naam Leslie, de kast-in-zou-ie... misschien zou dat de eenige manier ter gene zing zijn... IE. had nu genoeg ondervinding van het zaehte-heelmeesters-maken-stinkende- wonden... En eer dat de Volksfilm zijn Arbeid- film vertoonde... haha-hihi... zouden zij er 'n stokje voor steken... Ze waren het roerend eens maar hoe ze nu die Volksfilm, dien AlLeslie het beste zou den aanpaken, diiiir waren zc het nog niet over eens. Ribourdin vond, dat het het beste was maar een aanklacht in te dienen... Mac Leslie kon daar niet inkomen en zoo besloten ze eerst maar eens een epistel op te stellen waarin ze Al de dwaasheid van zijn beschul digingen onder het oog brachten en strak vasthielden aan hun beginsel geen geld in abnormale ondernemingen te steken... Of... liever... d&t was een vondst van Ribourdin... was het toch het beste, de zaak zóó te stel len, dat er onmogelijk aan geld geholpen kon worden omdat er geen geld meer was... Toen ze zoover gekomen waren met hun on derhandelingen over een plan dat geen plan was... toen, ineens, sprong Mac Leslie op en, heftig snuivende, riep hij: „Wel verdraaid... verbeeld ik me dat nou na die brand-praatjes... maar het is net... of ik..." „Of je... wat?" riep nu ook Ribourdin van zijn stoel springende en naast zijn vriend hevig meesnuivende ,,Ik...ik-ik... ja, ik ruik..." Als verstard stonden ze naast elkaar te turen naar een heel fijn blauw rooksliertje dat door de kier van de deur naar binnen kroop... Ribourdin trilde op zijn beenen en kon geen woord uitbrengen. MacLeslie kreeg het eerst z(jn bezinning terug. Hij greep zijn vriend bij de arm, draaide dc sleutel om en trok de deur van 't kantoor open. terwijl hjj luidkeels „Brand, brand! Brand!" riep. Een groote rookwolk golfde hun uit de gang tegemoet en ze hadden nog geen paar stappen naar den voorkant van 't gebouw gedaan of ze vlogen als wanhopigen terug... Er was geen doorkomen aan... Het eenige wat ze nog hoorden, was het schellen van de brand weer buiten en he* slaan van bijlen op de bui tendeuren... Ribourdin kon geen woord uit brengen... Mac Leslie begreep, dat hij hem tot handelen moest aanzetten, hij gaf hem een paar flinke opstoppers en schreeuwde: „Waar is de brandtrap... Heb je den sleutel van de achterdeur. Geef op. Kom mee, gauw... eer we hier krepeeren van den stank Het heele vertrek stond vol rook, door de blauwe walm heen was de eerste flikkering van net vuur te zien, toen Mac Leslie er eindelijk in slaagde de deur naar den buitengang te openen en hij zijn vriend met de grootste omzichtigheid langs den achterkant van het gebouw en de brandladder naar buiten h'elp... Het stond er zwart van de menschen, overal lagen de slangen uit. Ribourdin had het dof gevoel van een in angstige droomen achter volgde. Wezenloos staarde hij voor zich uit cn de commissaris van politie moést al zijn vragen herhalen voordat tot Ribourdin doordrong wat er nu eigenlijk gebeurd was. Hij wist niet anders, dan dat ze hadden zitten praten over zaken... in het achterkan toor... en, brand ...hoe dat mogelijk was... brand! Midden in den zomer, geen kachel in het heele gebouw. Er was verder geen mensch aanwezig ge weest, dan zij .met hun tweeën en als er één ding v/as, waar hij ooit benauwd vooi was ge weest: dan was het dit... Noch MacLeslie noch Ribourdin had eenig vermoeden, hoe de brand ontstaan kon zijn natuurlijk, waren ze gaarne tot alle gewensch- te inlichtingen bereid... De Commissaris van politie vond het een beroerde geschiedenis Doch het feit dat de directeur-zelf aanwezig was geweest, maakte de zaak er niet plezie riger op... De heeren zouden begrijpen, dat een nauwkeurig onderzoek ingesteld zou wor den. Ook de publieke opinie moest gerust gesteld worden... Heel de woordenstroom ging langs Ribourdin heen... En toen hij goed en wel thuis op zijn kamer zat. waar het eerste morgenlicht door de gordijnen kierde... toen op den rand van zijn ledikant barstte hij als een klein kind in tranen u:t en het eenige wat hii uit kon brengen was: „Dia fielten, die schurken... brand, brand... schande... een onoverkomelijke schande van ons huis; tóch brand... O. god, ze zullen niet eerder rusten voordat ik kapot ben!..." Zoolang de verwarring ten gevolge van den brand duurde, nam MacLeslie de zaken voor Ribourdin waar. De arme kerel was heelemaal overstuur. Hij verbeeldde zich overal achter volgd te worden door menschen, die het er op aanlegden hem te benadeelen. De dokter schreef een rustkuur voor. Maar daar was Ribourdin niet toe te bewegen. Als hij aan een rustkuur dacht, kwamen hem de herinnerin gen aan zijn Zwitsersche ontspanningsreis weer te binnen en aan zijn verblijf met Clara oj. de Veluwe... Alsjeblieft géén rustkuren en géén ontspanningsreizen... Hij weerde een ieder die daar over begon als een kind de levertraanflesch. En als hij zijn vriend, aL hij Mac Leslie niet gehad had, dan had hij zich opgesloten in zijn bedrijf, dan had hij met niemand meer wat te doen willen hebben, hier in dit kleinzielige landje waar de één den ander het licht in de oogen niet gunde... En MacLeslie-zelf. Hij zou zich een goed vriend betoonen. Voor dat hij in Brugge kennis maakte met Ribour din had hij nimmer nooit na Williams een beteren kameraad gehad. Daarom had hij Ribourdin in Lugano dadelijk geholpen, toen de zaken dreigden mis te gaan... Later weer, toen hij den eersten dreigbrief van de Volksfilm ontving, was Ribourdm de eenige die hem begreep, bij wien hij zijn hart uit kon storten... En nu... natuurlijk zou hij hem door de moei lijkheden helpen, of zijn naam was geen Mac Leslie! En daarom... Er zat niets anders op. De onderhandelingen met de Volksfilm ver liepen allesbehalve vlot. Die vervloekte kerel had een onbuigzamen kop! Hij zou moeten dokken! Tien mille naar den bliksem! Zonde van het geld en... als het niet was om zijn vriend, om Ribourdin, uit de muizenissen te helpen, dan deed hij het nóg niet! Maar door dien vervloekten brand waren al hun plannen in duigen gevallen. Drie branden haha. als je Ribourdin's brand-plannen van de benzine-bussen er bij op mocht tellen, waren het er eigenlijk vier! maar daar wist Al niets van af jonge- jonge, dat was rijkelijk genoeg om verdacht makingen te wekken... Net iets voor Ribour din, om zoo achteloos met brandende sigaren om te gaan, dat er brand ontstond in het algemeen kantoor, terwijl de directeur in zijn privé-kantoor juist het tragische verhaal aan zijn vriend deed, hoe... hij-eens-brand-had- willen-stichten en alleen al aan het plan een nachtmerrie en een rustkuur te danken had... Haha, 't was eigenlijk kostelyk: ter wijl-hij-brand-stichtte-zonder-het-te-weten... Maar goed, dat Al dat niet wist... Haha... hihi... dan kwam er weer een nieuwe film... idee! Duizend-duivels, dat hy daar niet dade lijk aan gedacht had! den mervouw Ribourdin een rol spelen... Maar ddt filmpje zou niet gedraaid worden! Dat --Jannetje zou meneer de directeur van de Volksfilm ..iet ter oore komen, zoowaar als hij MacLeslie heette! Zulke schurftige plannetjes liet hij aan de „wereldhervormers" over! Maar zijn plannetje s heel wat beter! En op den goeden afloop daarvan stuurde hij Al Leslie de chèque van tien mille. Daarna kleedde hy zich en liet zich in da stemming van welo >ener der menschheid naar het huis var mevrouw Ribourdin rijden. En als MacLeslie van veel onzakelijke stappen in rijn leven spijt had gehad, dan was het niet van deze. Wat, lag er meer voor d hend, dan dat er maar één was, die zijn vriend begreep; d- er maar één was, die hem thans kon redden, dat er maar *én was, die de door zooveel vijanden gesl? en wonden kon heelen: Clara! Had er één zooveel en zoo hartstochtelijk meegeleden en meebeleefd? Was er één buiten Clara zoo bedrogen door de menschheid, terwille van haar goed geloof en srtrouwen Hoe kon het dan moeilijk zijn om twee zulke menschen, c - zoo geheel als voor elkaar e schapen waren, tot elkaar te brengen? Het werd een nieuwe verloving, een nieuw leven! Ingeleid door een vriend waar ze hui zen op konden bouwen. De verzoening deed het zonnetje in den huize Ribourdin weer in volle b rlijkheid schijnen. En wie lette er onder dergelyke feestelijke gebeurtenissen op een procer dat met een sisser-van-een-boete afl.ep P.S, Al Leslie is getrouwd met Lettie Fie- berman. doch niemand weet wanneer. En om eerlijk te zijn: zelf weten ze dat ook niet! De minnebrieven van Ribourdin heeft Let tie verbrand. Wc weten niet. of Ribourdin dat weet... Fn nog fluisteren sommigen, dat het proces van de Volksfilm wegens zaak- benadeeling-met-voorbedachten-rade tegen de Ribourdins en de MacLeslies a. .hangig ge maakt is bij... de rechtbank, EINDE.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7