De zouthel Goudschat op de bodem der Seine? in de Sahara Steeds minder geboorten in Nederland Hier brandt de kachel weer! Vuurzee in Eindhoven Vlammen lekten aan hef raam., De residentie is onveilig Pasfoor Perquin weer heel ziek In het verkeer bekneld geraakt Recherche arresteert vier personen Onze Oost N.S.B, kamerleden in Indië Communisten naar Boven-Digoel NEGERS LEVEN EN LIJDEN 't Is goed dat Nederland zwemmen leert Joden hebben aan de krant genoeg Autobus in den afgrond Dc huiszoekingen in oud-Oostenrijk Britsche vliegtuigbasis in Canada In 8 jaar tijds gedaald van 23,1 tot 19.8 per 1000 inwoners. Dat ook in ons land de geboortecij fers dalen, en geregeld blijven dalen, is een bekend feit. Maar bet is mis schien nog niet genoegzaam be kend, dat ten vorige jare het cijfer beneden de 20 per 1000 inwoners is gezakt. In de laatste jaren was het aantal geboor ten per 1000: 1930 23.1; 1931 22.2; 1932 22: 1933 20.8; 1934 20.7; 1933 20.2; 19:56 20.2; 1937 19.8. Men ziet, aldus de Haagsche Post, dat de daling regelmatig is. En zij geldt voor alle provincies, al moet worden getuigd, dat de cijfers in het eene deel des lands hooger zijn dan in het andere. In de groote steden is de daling verreweg het sterkst. Terwijl het rijkscijfer, het cijfer voor het geheele land dus over 1937 19,8 was, bedroeg het in Amsterdam... li.5. Het cijfer voor de groote steden (boven de 100.00 inwoners) is in het algemeen iets hooger dan het Amsterdam- 6clie, namelijk 13.5. Een internationaal verschijnsel. Op het platteland is het hooger: de klei nere steden (5000 of minder inwoners) heb ben het cijfer 22,3, maar, gelijk gezegd, ook hier is een regelmatige daling. Terecht is in het dagblad De Nederlander op het be denkelijke van dit alles gewezen, en even terecht heeft dit blad de opmerking ge maakt dat er geen enkele reden is om een wijziging, een tot-staan-komen in de daling, te verwachten. Zoo is het. Het betreft hier een internationaal verschijnsel, dat aan on ze grenzen niet stilhoudt. Het eenige ver schil is, dat het cijfer bij ons iets beter is dan elders. Duitschland bijv. heeft per be volking van 1000 een cijfer van 18.4, België van 18.3, Frankrijk van 18.2. Wij zijn met ons cijfer 19.2 dus iéts hooger, maar wij zullen ongetwijfeld vrij spoedig op het ni veau der zooevqn genoemde landen staan, wanneer men bedenkt, dat wij in slechts 8 jaar zijn gezakt van 23.1 op 19.8, Het publiek vreesde, dat de Philipsfabrieken in brand ston den. Doch 't was een loods met oud papier, waarin de vlammen gretig voedsel zochten Gisterochtend is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in de opslag plaats van oud papier van de firma Har- tog te Eindhoven. De papier-massa was een dankbaar voedsel, zoodat, toen omwonenden de brandweer gewaarschuwd hadden, micn voor een ware vuurzee kwam te staan. Met een achttal stralen werd het vuur bestreden, terwijl op haar beurt de Philips' brandweer zorgde, dat het vernielende element aan de achter zijde niet verder voortwoekerde in de om liggende loodsen en gebouwen, die de N.V. Philips toebehoorden. Binnen een uur waren de loodsen van de firma Ilartog een puinhoop. In het hoofdgebouw, dat uit drie verdiepingen be stond en van den kelder tot den nok met stapels oud papier gevuld was, nam de brand een grootcn omvang aan en in de papierstapels, die eenige meters hoog aan de buitenzijde van het pand op de plaats waren gelegen, dansten de vlammen. De brandweer is er in geslaagd, verdere uit breiding te voorkomen. Over de verzekering kan nog niets wor den gemeld. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van den brand in. Duizenden sloegen het schouwspel gade. Doordat de zware rookwolken, die over de stad kwamen gedreven, achter de Philips fabrieken vandaan kwamen, vreesde men aanvankelijk, dat deze in brand stonden. Boerderij en schuur afgebrand. Gisternacht is tengevolge van hooibroei een groote boerderij, staande aan den weg van Oldeboorn naar Beets, welke bewoond werd door de familie van der Velder, totaal afgebrand. De bewoners ontdekten den brand pas toen de vlammen aan het slaap kamerraam lekten. Een overhaaste vlucht in nachtgewaad volgde. Een stier en eenige kippen vonden den dood in de vlammen. De geheele inboedel ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Voorts is in den zuidhoek bij Vrouwenpa rochie door hooibroei een schuur, eigendom van de N.V. Landbouwonderneming Oedsma, afgebrand. Honderd wagens hooi benevens machines en gereedschappen verbrandden. Ook hier dekt verzekering de schade. Oplichting en inbraak. Een Haagsche meubelzaak deed bij de politie aangifte van oplichting c.q. flesschen- trekkerij, tot een bedrag van ongeveer 240 gulden, gepleegd door een inwoner van Leidschendam. Door opensluiting van de voordeur zijn ongewenschte bezoekers binnengedrongen in een woning aan de Apeldoornsche laan. Een paar kasten zijn doorzocht. Uit een doosje in een onafgesloten kast is f 108 en gouden sieraden ter waarde van f60 gesto len. Vermoedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag, tijdens afwezigheid van de eigenaresse, is de slag geslagen. Een buur man heeft de politie gewaarschuwd. ZANGERSBOND KRIJGT NIEUWE VOORZITTER. In dp gisteren te l'lrecht gehouden Jaar vergadering van liet Kon. Ned. Zangersver bond is de heer Th. Koemans tot voorzit ter gekozen. De zomer van 1888 was nog kou der dan die van 1938 Dat men vroeger ook wel eens een zomer had, die zich met den zomer van thans kon meten wat de capaciteit betreft in het voort brengen van koude, is bekend. Maar de zomer van 1888 moet wel erg bar zijn ge weest, aldus de N.R.Crt. In den jaargang van 1888 van de Harlinger Crt. staat, in bet nummer van 20 Juli het volgende ge dicht": Aschgrauwe wolken, de zon diep begraven, Waterkolommen in stralen verdeeld, Druipende boonien en druppende daken, Plassen op straat, waar de straatjeugd in speelt. Wegen als grachten en pleinen als meren, Waders en springers, gymnastisch bij 't gaan: Treurende kippen en bibb'rcnde koeien, Menschen met laarzen en regenjas aan. Morrende moeders en mokkende vaders, Prutt'lende dienstboon en luidruchtig kroost, Klagende boeren en vloekende schippers, Spelers in kroegen om heul en om troost. Dames op straat met heel vieze gezichtjes, 't Handje aan de rokken, omlijst met veel slijk, Angstig zich met parapluies bedekkend, Nietsdoeners, gapend voor 't venster te kijk; Werklui, gedoemd bij den weg langs te slenteren, Koetspaarden, tot op 't gebeente doorweekt, Potten en emmers in huis voor lekkage, Allen verdrietig, wie of men ook spreekt. Sombere blikken van grooten en kleinen, Ieder ontboezemt een zucht en een klacht, Zoo is het beeld van een dag als dit jaar ons Al vast meer dan eentje reeds heeft gebracht. De redactie van genoemd orgaan heeft het stukje van den Harlinger pocet 't volgende onderschrift meegegeven: De zomer heeft zijn naam glad verspeeld, 't Is koud en guur al den dag. Maar van alle omstandigheden valt te profiteeren. Hoe komt het, dat een zeker koffiehuis te Brus sel eensklaps een zoo groote aantrekkelijk heid heeft gekregen, dat de kastelein en zijn bedienden het bijna niet af kunnen met de drukte? Dat komt door een groote plank, die bo ven de deur gespijkerd is en waarop de aan gename woorden staan: „Hier brandt de kachel weer". Dat was in Juli 1888, en dan heb je nog menschen die het over die mooie zomers en winters van vroeger hebben Een nieuwe inzinking. De lichte verbetering, welke ruim een week geleden in den toestand van pastoor Perquin, den voorzitter van den K.R.O., mocht worden vastgesteld, heeft niet aange houden. Opnieuw is er een inzinking geko men, zoodat de toestand zich weer ernstiger laat aanzien. Onder geen beding kan bezoek van wie dan ook, worden toegestaan. Twaalfjarige jongen gedood Aan de Nassaukade tusschen Kinkerstraat en de Clercqstraat is gistermiddag een twaalfjarige jongen door een groote vracht auto overreden en op slag gedood. De jongen fietste met een neefje aan de Nassaukade. Op het moment, dat zij een stil- staanden auto wilden passeeren, werden zij ingehaald door een tVuck met trailer. Aan deze trailer hield zich een wielrijder vast. De jongen raakte bekneld en juist op het moment, dat de zware trailer naast hen was, kwam-hij te vallen. Hij werd door een dei- wielen van den vrachtwagen overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. 'Als verdacht van zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag te hebben schuldig gemaakt aan de misdrijven, bedoeld bij de artikelen 242 en 317 wetboek van strafrecht (resp. verkrachting en afpersing) zijn te Groningen aangehouden en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld: F. H. S., 20 jaar, J. W., 21 jaar, J. E. V. 21 jaar en P H., 30 jaar, allen wonende te Hoog kerk. DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. Gistermorgen zes uur, kort nadat de ma chinerieën op de textielfabriek van de fa. Hertzberger te Boxtel in werking waren gesteld, is de achttienjarige P. Boeren uit Boxtel door een drijfriem gegrepen. De jongeman werd tegen den zolder geslingerd en op slag gedood. JONGEN ONDER ZAND BEDOLVEN. De 13-jarige Rijswijker G. T. was gisteren met zijn moeder op het strand te Scheve- ningen. Vlak bij de pier had hij een kuil gegraven van anderhalven meter en daar onder een gang. Nadat hij zijn hoofd en schouders in den gang had gestoken stortte het uitgegraven zand in den kuil. De 28-jarige A. V., heeft den geheel onder het zand bedolven jongen uitgegraven. Het slachtoffer was bewusteloos en is naar het Roode Kruis-ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig. Zij hebben het druk... De heeren Geelkerken en Marchant d' Ansenxbourg zijn met de „Sibajak" ter oost kust aangekomen. Er was zeer veel belang stelling van de zijde der N.S.B. Beide hee ren zullen een spreekbeurt vervullen, waar na een ,kamex-aadschapsavond" wordt be legd. Vervolgens hebben besprekingen plaats met leidende N.S.B.-ers te Medan. Vervol gens gaat de deputatie per auto, via Sibol- ga, Padang, Sawah Loentoh, Fort de Koek, Palembang, Lahat en Benkoelen naar Tand jong Karang, vanwaar zij 7 Augustus per boot naar Batavia vertrekt. In het meeren- deel van deze plaatsen zullen beide heeren spreekbeurten vervullen. Dertien voormannen en propagandisten van de nieuwe communistische organisa tie te Soerabaja, de Portai Kommunist In- donesia, zullen, naar de N. R. Ct. meldt, in Boven-Digoel worden geïnterneerd. Frankrijk heeft ook zijn Luttne. Wordt Quillebeuf een tweede Terschelling? „De Fransche kroonschat, de be roemde halsband van Marie Antoi- nette, de juweelen en het goud van de adellijke families en kloosters liggen in een schip op den bodem van de Seine..." zoo zal ieder kind in Le Havre u verzekeren, en inderdaad ligt sedert 150 jaar in den mond van de Seine hij het vis- schersdorpje Quillebeuf het wrak van een zeilschip verzonken. Legende of werkelijkheid? Het wrak, waar het om gaat, is een brik, een twee master van 130 ton, die onder commando van den Engelschman Cumming stond. Met den naam van het schip begint de geheim zinnigheid al. Het heette „Télémaque" en was voor de toenmalige begrippen een zeer modern en snelvarend schip. Het verhaal wil, dat de „Télémaque" door den schoe ner „Quintadoine" werd begeleid. Den 3den Jan. 1790 hadden beide schepen in dichten mist Rouaan verlaten, doch de minder snelle „Quintadoine" was door de politie der revolutionnairen achterhaald, om dat zij vluchtkapitaal van Fransche adellijke families aan boord had. In elk geval is van de Q. nooit meer iets gehoord. Een andere lezing wil, dat het mysterieuze schip onderweg van naam verwisselde en „Téléma que" op zijn boeg liet schilderen. Een speelbal der woedende ele menten. Er kwam een gevaarlijke springvloed op zetten en ieder kapitein met een normale vracht en een zuiver geweten, zou ijlings een haven zijn binnengeloopen, doch de commandant van de „Télémaque" had een speciale geleidebrief meegekregen, dien hij pas na het passeeren van den vuurtoren van Quillebeuf mocht openen. Bij nacht en on tij voer hij dus verder, raakte door den dich ten mist buiten de vaargeul en het schip werd een weerlooze speelbal der woedende elementen. Vlak voor den vuurtoren van Quillebeuf zonk het, onmiddellijk nadat de kapitein en 10 matrozen het wrak hadden verlaten. De bekentenis van oen ouden monnik. Welke bewijzen heeft mien nu, dat werke lijk in dit wrak zooveel millioenen aan goud men spreekt van 85.000.000 goudfrancs verborgen liggen? Allereerst de telkens weer opduikende verhalen onder de bevolking en verder de verklaringen van een ouden monnik, die in 1830 op zijn sterfbed verze kerde, dat de yTélémaque" behalve de kroon schat en juweelen alle schatten van de rijke abdij Jumièges en van het klooster St. Mar tin de Boscherville aan boord bad, een be wering welke later uit oude documenten en akten kon worden geverifieerd. Een en an der is aanleiding geweest, dat de gemeente Parijs en het rijk de berging van de „Télé maque" hebben aanbesteed en de opdracht aan den meest biedende hebben gegund. Zij willen niets riskeeren, doch zullen van een eventueele opbrengst 1/3 ontvangen. De op dracht is gegund aan een Holl. Eng. con sortium, zetelend te Amsterdam. ONMENSCHELIJKE ARBEIDS VOORWAARDEN. De stad Taoedeni in de Sahara heeft onder de woesctijnbewoners den bijnaam: „Ongelukkigste stad ter wereld". En inderdaad, hier groeien geen boomen, hier vliegen geen vogels rond; het leven wordt hier slechts vertegenwoordigd door een paar honderd menschen, die in dit oord vegeteeren en een ontzet tende hoeveelheid vliegen en onge- dierte van allerlei soort. Taoedeni ligt in zeer zoutrijk gebied. Ne gers delven hier het zout, dat daarna over het land wordt verdeeld De stad is gele gen in liet V estelijke deel der Sahara, onge veer 1000 K.M. ten Zuiden van Timboektoe. Het is geen oase in de woestijn, maar een plaats, die haast nog doodscher is dan de woestijn zelf. Slechts eenmaal per jaar heeft dit trieste nest verbinding met de buiten wereld. Als de groote karavaan komt Dat is, wanneer de groote kara vaan van vele duizenden kameelen aankomt, die onder militaire geleide vanuit Timboektoe de woestijnreis heeft ondernomen, om liet zout weg te halen. Twee maanden zijn voor deze reis noodig. Menschen en ka- ineelen bezwijken onder de vermoeie nissen in de brandende zon. Maar dat kan de karavaan, die galanterie- artikelen en levensmiddelen tegen het zout komt ruilen, niet ophou den. Voor de bevolking van Taoedeni is de komst van de karavaan een gebeurtenis van het grootste belang, omdat zij alleen op deze wijze de meest noodige levensmidde len en andere artikelen yooi; het geheele jaar krijgt. Een reis naar de zoutstad is overigens een riskante onderneming; het gevaar dat men door woestijnroovers wordt overvallen, is niet denkbeeldig. Kaïd heeft een hofstoet en een harem Reeds van verer maakt Taoedeni een diep troosteloozen indruk. Te midden van de brandende zandvlakten verheffen zich vier grauwe muurtorens, die in vervallen toe stand verkeeren. De ellendige hutten spre ken een duidelijke taal. Een onbarmharti ge tropische zon brandt boven de doode stad, welker diepe stilte den bezoeker on middellijk opvalt. Binnen de stadsmuren wonen eenige honderden menschen, over wie het hoofd Yoebo Ou ld Sidi Ahmed onbe perkt heerscher is. Hij draagt den trotschen titel van Kaid en beschikt over een hofstoet en een harem. Voor velen is het reeds een ongehoorde luxe, dat zij binnen de stads muren wonen, want de negers, die zout graven, moeten zicli ergens buiten ophou den. Gebraden spek een tractatie! De belangrijkste taak van de kaid is het verdedigen van de stad tegen de aanvalltn van woestijnroovers. Hij beschikt daartoe over een kleine schaar gewapende mannen. Hij heeft ook het toezicht over de arbeiders in de zoutgroeven en controleert, hoeveel zout zij afdragen. Hij fungeert tegelijk als burgemeester en als hoogste rechter bij twisten, die grootendeels hun oorzaak in den zouthandel vinden. Kaid Yoebo Ould Sidi Ahmed bewoont het eenige gebouw van de stad, dat eenigszins op een woon huis lijkt. Hij ontvangt ook bezoekers, die met de karavaan meekomen. Bij de feeste lijke ontvangst, die dan plaats heeft, wor den de gasten getracteerd op in olijfolie ge braden spek. De kaid zelf is ook overigens in zijn maaltijden buitengewoon beschei den, want men moet hier met levensmid delen heel zuinig omspringen, In de zouthel bij Agorgot werken honderd negers den geheelen dag. Deze menschen hebben geen hoop op een betere manier van leven. Onvoldoende voeding, ellende en dorst zijn de inhoud van hun leven. Kans om te vluchten hebben zij niet. Al zou ook zoo iemand uit de zoutgroeven ontvluchten, dan zou hij toch nooit zijn vrijheid herkrijgen, want niemand van Taoedeni wil omgaan met een slaaf uit cfce zout groeven. Het zijn geen fot dwang arbeid veroordeelde misdadigers, maar menschen, die door geweld, list of koop slaven zijn geworden. Speciale agenten van den kaid heb ben de opdracht, negers, die van niets weten op een of andere manier naar de zoutgroeven te lokken, liefst in een alcoholroes. Vaak zelfs gelukt het, deze ongelukkigen er toe te brengen, een contract te tee kenen, waardoor zij zichzelf op schijnbaar legale wijze tot slaven maken. Het zout wordt in groote blokken uit de wanden der groeven gegraven. Te weinig eten. De bodem der groeven is bedekt met kwalijk riekenden zoutafvai. In iederen groef werken vier mannen. Een sleept den afval weg, een ander maakt de groef wij der, een derde hakt het zout van de wan den, terwijl de vierde het zout tot klom pen van bepaalde grootte vormt. Deze een tonige arbeid wordt verricht onder een gloeiende zon en in een ondragelijken stank. I)e mannen hebben veel dorst te verduren, daar water in Taoedeni schaarsch is. üc negers zijn bijna allen geraamten met gezwollen, roodbeloopen oogen. Twee dagen per week werken zij voor hun eigen levensonderhoud, de rest van den tijd voor bun lieer, den kaid. Voor vijf zoutklompen, de opbrengst van twee dagen arbeid, ont vangen zij elf pond gierst. Met dit rant soen moeten zij de geheele week toe, of schoon een volwassen mensch eigenlijk twee pond gierst per dag noodig heeft. Vijf tig zoutklompen heteekenen twee pond thee, tien klompen staan gelijk met een klein beetje suiker. Zoo leven en lijden menschen in de zoutgroeven van de „onge lukkigste stad ter .wereld", Er verdrinken veel minder men* schen dan vroeger. De Ned. Bond tot het redden van drenke lingen deelt ons het volgende mede: In Nederland verdronken 30 jaar geleden gemiddeld p. j. 939 mannen, vrouwen, jon gens en meisjes. Door de uitbreiding der zwemkunst, door het bevorderen van het zwemmend redden, door vermeerdering der; cursussen in het opwekken der levensgees ten bij schijnbaar verdronkenen en door het beschikbaar stellen van modern reddings- materieel trad een groote daling in. In de jaren 1920 tot 1930 verdronken gemiddeld 686, in de jaren 1930 tot 1937 gemiddeld 648 per jaar, een lager verliescijfer aan doo- den van 291 per jaar; de bevolking is in die 30 jaar toegenomen met meer; dan 2.250.000 zielen. Zij kunnen de radio wel missen. Zonderlinge rechtsbeslissing in Duitschland. Het is in het Derde Rijk een vaste regel, dat radiotoestellen principieel niet kunnen; worden verpand, daar zij volgens nat.-socia- listische meening niet slechts dienen tot ontspanning en algemeene ontwikkeling, doch tevens tot staatsburgerlijke opvoeding der luisteraars. Het Ambtsgerecht te Berlijn Schö- neberg heeft thans in een vonnis, dat is gepubliceerd in het Juristische Wochenschrift, berfist, dat dit principe der onverpandbaarheid niet geldig is voor Joodsche bezitters van radio-toestellen. De rechtbank motiveert haar beslissing door een verwijzing naar de Rijksburgerwet, volgens welke de Joden geen Duitsche staats burgers kunnen zijn. Daarmede aldus het vonnis staat tegelijkertijd vast, dat de staat in geen enkele opzicht, zij het oj> economisch, cultux-eel of politiek gebied^ eenig belang bij welke staatsburgerlijke op voeding dan ook der in Duitschland leven de Joden heeft, zij het uitsluitend bij eext strikte inachtneming der bestaande wettexï en verordeningen. In dit opzicht zoo be sluit het vonnis staat den Joden de dag bladpers als volledige inlichtingenbron texj besclxikking. i Acht slachtoffers. Tengevolge van een fout van den chauf feur is op den Fuxkapas tusschen Gletsch en Oberwald in Zwitserland, een autobus met negen peisonen in een afgrond gestoi'L Drie personen werden op slag gedood, vijf andei-en zijn met zware kwetsuren in het ziekenhuis opgenomen. Waarschuwing aan de bevolking, In de pei's te Weenen is een waarschu wing gepubliceerd aan het publiek om zich! te overtuigen, dat alle staatsambtenaren, die een huiszoeking komen doen, ook werkelijk dienaren van den staat zijn. Deze waarschu- wing is gedaan naar aanleiding van de ar restatie van twee personen, die onwettig huiszoeking deden naar jachtgeweren. Opi last van gouwleider Buei'ckel zijn zij in een concenti'atiekamp opgesloten. Vei'der is medegedeeld, dat Ariërs uit he£ oude rijk Joodsche zaken en industrieën ixt Oostenrijk over kunnen nemen. Zij, die hier in belangstellen, kunnen hun naanx opgeven; aan gouwleider Buerckel. De „New York Times" keurt de plannen' om een luchtvlootbasis van de Britsche luchtmacht te bouwexx in Canada goed. Het blad ziet hiexin een bolwerk voor de ver- dediging van de Vereenigde Staten, in ver band met de lange traditie van vrede tus schen de Vereenigde Staten en Canada ext het natuurlijke gemeenschappelijke belang van de Engelsch spi'ekende landen. DAT HAD DE LEEUW VAN JUDA GEDAAN! Zooals men weet, zijn de vooruitzichten voor den oogst in Italië door de droogte dit voorjaar langen tijd slecht geweest. Het werd noodig in het buitenland gx-aan tel koopen, maar vooral heeft men zijn toe vlucht moeten nemen tot het vermengeit van het tarwemeel voor het brood ,tot 2Q pet. toe, met allerlei andere minder ge schikte meelsoorten. De korst van het brood werd daardoor in verschen toestand week en later steenachtig, terwijl het bin nenste een vuilgrijze kleur had, aldus da N.R.Crt. F.enigen tijd geleden werden da weersomstandigheden veel beter en ofschoon de oogst in het Noorden van het land slecht bleef, werd hij goed in het centrum' en volgens de laatste bex-iehten is de op brengst van de tarwe in Libye xiitstekend geweest. Daardoor kon per 15 Juli de qua- liteit van het brood worden verbeterd, om dat na dezen datum bij het tarwemeel slechts 10 pet. maïsmeel behoefde tc worden verwerkt. Intusschen had de kwaliteit van het brood vóór 15 Juli algemeene ontevredenheid ge wekt. Een maal kwam deze ontevredenheid op humoristische wijze tot uiting. Op een morgen von dmen n.1. aan den nek van den steenen leeuw van Jtida, de trofee, die de Italianen uit Abessinië naar Rome hebben meegebracht een broodje gebonden, met eexj briefje: Jouw schuld! Eet dit eens opl

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8