Mr. Sickenga trekt rijbewijzen in Kantongerecht De „Ronde Zeeuwen" en het eeuwige „potje bier feiten Woensdag 27 Juli 1938 Tweede Blad De ambtenaar trekt van leer Tïjdens Uw vacantie elders scheppen anderen er behagen in mij op te zoeken in Artis. Zorgt yoor mijn ouden dag en koopt omgaand 'n Artislot. Prijzen ter gezamelijke waarde van 15.000.- Herfstgoud Commando maritieme middelen overgedragen Helder-jeugd in 't Gooi Inschrijving Handelsregister Vischafslag Den Helder Witter dan wit Het blijvend gevaar Koop vandaag Uw bioscoop-kaart De zitting van het Kantongerecht, gister middag gehouden, leek aanvankelijk interes santer dan zij in werkelijkheid was. Tal van zaken en zaakjes passeerden de revue die in enkele minuten afgedaan werden en eigenlijk het noemen niet waard bleken. Slechts enkele „causes célèbres" sierden de rol en ver mochten zoowel schellinkje als pers uit Mor- pheus armen te houden. Het doode paard. Als eerste die op het matje verscheen was daar de heer P. Bakker, controleur van den vleeschkeuringsdienst, die ontdekt had, dat verd. H. alhier geen aangifte gedaan had van het overlijden van z'n paard. Natuurlijk mag dat niet, aangezien er, als men kwaad wil, tal van mogelijkheden bestaan om het vleesch aan den man te brengen. In dit geval was daar niets van gebleken, zoodat er eigenlijk geen ernstige reden bestond om tot vervolging over te gaan. Weshalve vrijspraak volgde. Ze zat voor het eerst in den trein. Dan kwam de juffrouw die nog nooit in een trein gezeten had. Tenminste, dat vertelde ze. Of het waar is kan niemand bevestigen. Hoe het ook zij, toen ze in Anna Paulowna in een coupé stapte had ze in haar verbouwereerd heid aan de noodrem getrokken .waarop bij niet-noodzaak poene staat. Er volgde een gemoedelijk babbeltje tusschen kantonrechter en verdachte hetgeen z'n einde vond in een veroordeeling tot 1 gulden boete subs. 1 dag hechtenis. Rijbewijs voor 8 maanden ingetrokken. De koopman C. J. v. C. uit Grootebroek stond terecht terzake een aanrijding op den Medemblikker weg. Dirk Kommer, getuige k charge, vertelt hoe deze kwestie in elkaar zat. v. C. reed met z'n auto over genoemden weg en lette daarbij meer op een paar bloem- snijdende werklui dan op het verkeer. Iets wat een aankomenden motorrijder noodlottig werd. v. C. bevond zich namelijk op een gegeven moment links van den weg en veroorzaakte een aanrijding. De motorrijder werd ernstig verwond. Hij werd met een bekkenfractuur in het ziekenhuis opgenomen, had 80 pop schade aan z'n motor en kon een paar maanden niet aan 't werk gaan. Zoowel de ambtenaar van het O.M. Mr. Bruyes Tack als de Kantonrechter, Mr. Sickenga, wezen op het onverantwoordelijk rijden van verdachte. Vooral toen deze ver telde, dat hij al 30 jaar achter het stuur zat. De klap op de vuurpijl gaf het feit, dat er nog geen cent schadevergoeding betaald was. 40 boete, subs. 30 .dagen en intrekking van het rijbewijs voor den duur van 8 maanden. De melkslijter J. P. T. heeft met z'n fiets aan den linkerkant van den 'weg ge reden, hetgeen bestraft wordt met 2 kwartjes boete. Dat is nog te betalen. Het was een „aardigheidje". De Slootdorper arbeider P. v. d. W. was even op z'n motor gewipt, teneinde het appa- Stort I.(buiten Amster dam te verhoogen met porto kosten) op postrek. 32 1500 of koopt Artis-Reddingsloten bij alle banken in het land, of te Amsterdam bij N.V. Hema, de Bijenkorf, Gebr. Gerzon, Vroom Dreesmann, enz. Goedgetc. b. besl. Min. r. Just. 2e afd. A. No. 1193 d.d. 2-3-'38. 60.000 loten. Wederverk.: Fa. I. Sajet, Ruyschstraat 117, Amsterdam-O. raat te probeeren. Het was de motor van z'n vriend en hij deed het volgens zijn zeggen „maar-voor-de-aardigheid". Natuurlijk werd hrj aangehouden en ziedaar: er was geen rij bewijs. In dergelijke gevallen kent Justitia geen pardon en heeft niet het minste gevoel voor „aardigheid", 10 of 3 dagen. Het eeuwige potje bier". Dan komt een oude bekende van den Kan tonrechter. Zoo iemand, die op geregelde tijden pleegt te verschijnen. En die dan met de noodige écards ontvangen wordt. Zoo op de manier van een oud vriend. Het was de heer D. D„ in den loop van de laatste 30 jaren reeds tal van malen op de justitioneele cocosmat drentelend. De man be klaagde zich: hij zei: „Meneer, als ik nog 's een potje bier drink, ben ik altijd zuur!" Waarop de Kantonrechter streng informeerde of hij welicht toch Veenhuizen-aspiraties koesterde. Dat was niet het geval. D. zei zelfs „Meneer, van nou af aan vertik ik 't!" Waar op de Ambtenaar hem adviseerde drager van de Blauwe Knoop te worden en de Kanton rechter zeide het nog éénmaal met 'm te pro beeren. Da's mooi van U meneer"; zei verd. 15 boete, subs. 10 dagen. Wegmisbruiker. Daarna verschijnt de A'damsche reiziger J. van K„ die eenigen tijd geleden, de ponton brug bij de Kooij afrijdende zich geen cent aantrok van den voorrangsweg, waarop hij kwam, maar zonder op het verkeer te letten de bocht nam die hem op den Rijksweg bracht. De gevolgen waren noodlottig, want hij kwam in botsing met een auto van P.T.T. die vrij ernstig beschadigd werd. v. K. poogde de schuld van zich af te wer pen, hetgeen z'n goed recht is, maar dat jammerlijk mislukte. Hij zou niets gezien heb ben, de ander" had te hard gereden (nota bene!), hij had geclaxond et cetera. Enkele getuigen hangen echter een ganschelijk ander beeld op. O.a. brugwachter Smit en de man van den P.T.T.-auto. Ook veldwachter Vroom heeft het noodige te berde te brengen en maakt de zaak voor v. K. er niet beter op. Nogmaals sputtert verd. tegen, zoodat de Kantonrechter hem het zwijgen oplegt, kenne lijk verstoord over zoo weinig kennis van de verkeers-axioma's. 30 boete, subs. 10 dagen, met toewijzing van de civiele vordering ten bedrage van 40. Tenslotte wordt het rij bewijs ingetrokken voor den tijd van 8 maan den. Hij reed z'n meisje aan. H. M„ een bakkersknecht, bewoog zich op 16 Mei jl. per fiets over 's-heeren wegen, toen hij zoo onfortuinlijk was op den hoek Spoor- straat-Breewaterstraat een meisje aan te rijden dat met haar verloofde een avond wandeling maakte. Ooggetuigen vertelden, dat de bocht te groot genomen was. 10 of 10 dagen. Nog een verkeers-misbruiker. Ook S. A. R„ een groentenboer uit Anna Paulowna, had het met de verkeersregelen danig aan den stok gehad. Op den Rijksweg nabij Wieringen reed hij achter een hout- transportauto met z'n eigen vierwielig motor rijtuig, (om in ambtelijken stijl te blijven) doch toen hij op een gegeven moment daar achter vandaan schoot, ramde hij een tegen- liggende motorrijder. Het was volgens de heeren „stom gereden", maar aangezien verd. blijken gaf zijn fouten in te zien en beloofde voortaan beter op z'n qui vive te zijn, werd de noodige clementie betracht, 25 of 10 dagen. En het rijbewijs werd niet ingetrok ken. Als er Zeeuwen op Wieringen zijn. Bij tijd en wijle arriveeren er op het lande lijke Wieringen Zeeuwsche mosselschuiten. Hierin schuilt niet het minste gevaar, maar het blijkt, dat de opvarenden zich nog al eens onledig houden met het molesteeren van jeug dige personen, wat hen lang niet fraai staat. Een van deze ronde Zeeuwen' 'had zich ver stout een meisje de fiets te ontnemen, daarop te springen met het gevolg... dat het karretje door het Zeeuwsche gewicht in elkaar stortte. Geesje Donkersloot en derzelver moeder waren beiden aanwezig en hadden het genoegen tegen den Zeeuwschen fietsenbreker 12 of 10 dagen te hooren eischen. Terwijl bovendien de civiele vordering van een knaak toege wezen werd. Dat komt wel in orde. De vischventer C. Nieles werd eenigen tijd geleden, toen hij den Sportlaan afreed met z'n carrier getorpedeerd door een Huisduiner koopvaardij-officier met vacantie J. N. Be halve dat het vehikel een aardige opdoffer te incasseeren kreeg was alle visch op het plaveisel terecht gekomen. Hoewel verd. niet aanwezig was, kwam diens vader van de tribune en lichtte deze kwestie, waarbij het hoofdzakelijk om de civiele vordering ging, toe. Het bleek, dat hier kwestie was met een verzekerings-maat- schappij, aan het adres waarvan de Kanton rechter enkele minder vriendelijke opmerkin gen zond. Trouwens, wat te denken van een verzekerings-maatschappij, die een cheque stuurt, die tot driemaal toe door den ont vanger aangeboden wordt en evenzoo vele malen geweigerd. Van bona fiditeit gesproken. Hoe het ook zij, de vader van verd. zal deze zaak wel met den venter regelen, doch kan tevens voor zijn zoon 15 of 3 dagen betalen of uitzitten. Beroeps-chauffeur wordt rijbewijs voor een half jaar ontnomen. Hierna kwam aan de orde de zaak tegen den HABO-chauffeur J. S. P. K. Deze had, bij het inslaan van den Westerterpweg, komende van den Slootweg, verzuimd zijn richtingwijzer uit te steken, hetgeen bij het huidige snelverkeer een niet geringe fout is. Het was de heer de Jong, die daarvan het slachtoffer werd en met z'n auto in botsing kwam. De zaak werd van haver tot gort onderzocht, maar hoe verd. zich ook veront schuldigde, en er op wees, dat de richtings- TABLETTEN helpen dadelijk. Bet Aaycti«-kruis waarborgt de uitstekende werking en onschadelijkheid. wijzer bij ongeluk niet uit het „huisje" wilde, het kon allemaal niet voorkomen, dat er een veroordeeling volgde van 25 subs. 10 dagen. Dat was echter het ergste niet. Het ergste was het feit dat men meende, dat hier een strenge straf gevorderd moest worden en het rijbewijs van dezen (beroeps)-chauffeur voor den tijd van een half jaar ingetrokken werd. „Dan heb ik geen brood meer heeren"... merkte het slachtoffer droog op. Een zaak met perspectief. De zaak die thans volgde was verreweg de interessantste, zij het niet uit het oogpunt van den heer H. de J„ die gistermiddag een zware pijp te rooken kreeg. De heer Bleuming uit Hengelo reed namelijk eenigen tijd geleden op de Bassingracht achter de auto van den heer d. J. Deze laatste stak volgens get. den weg over zonder het uit zetten van den richtingswijzer. Hij achtte het daarom geboden maar niet te passeeren. Vederop gekomen, bij het doodloopend straatje, sloeg d. J. echter wederom plotseling den weg over en wederom, volgens get., zonder van de richtingswijzer gebruik te maken. De gevolgen bleven niet uit. Een botsing werd geboren en zoo was Leiden, in casu de heer Bleuming, in last. Bij deze fase van de aanrijding begint nu echter eerst met recht de verwarring. Want er zijn twee getuigen, die bij kris en bij kras volhouden dat d. J. daarna gauw z'n richtings wijzer uitgestoken heeft, teneinde hiermede de toegeloopen buren te overtuigen van zijn goed rijden. Deze beschuldiging, voorwaar niet gering, bleek zoowel door den Ambtenaar van het O.M. als door den Kantonrechter aan vaard te worden, niet echter aldus door den verd., die zich op diverse manieren van deze smet trachtte te zuiveren. De juffrouw, die a charge getuigde, was echter iemand waar van men zegt dat ze „de broek aan heeft". Ze bleek uit het hout gesneden te zijn waar van ze vroeger Kenau Hasselaars maakten en in haar getuigenis was ze even gedeci deerd als fel. Er kwamen nog twee jeugdige menschenkinderen, kennelijk opgeroepen voor het déchargeérend onderdeel van het getuige nis, doch hun inlichtingen waren vrijwel van nul en geener waarde. In een sfeer, waarin veel booze gezichten elkaar aanzagen, begon Mr. Bruyes Tack zijn requisitoire en dat was lang niet malsch... Daar werd gesproken van insinuaties aan het adres van de getuigen, van infamiteit, van handelingen die onder iedere critiek waren, kortom... een vocabulaire, die langs niet mis was Ook de Kantonrechter luisterde maar kwa lijk naar de verontschuldigingen van d. J. en besloot de affaire met 40 boete subs. 10 dagen. Als we ons niet vergissen gaat d. J. in hooger beroep. Klein Grut. H. H. heeft zonder rijbewijs gereden, 6 of 3 dagen. J. K. uit Loosdrecht reeds met z'n fiets op den Rijksweg, doch niet op ht fietspad, 3 of 1 dag. D. v. B. uit Anna Paulowna fietste zonder lantaarn, 1 of 1 dag. A. B. verkocht kropsla na 8 uur in z'n win kel. 6 of 3 dagen. H. S. te Anna Paulowna fietste zonder re flector. 3 of 2 dagen. J. L. te Wieringen vischte zonder akten, 2 maal 6 subs. 2 maal 3 dagen. In het Westen hing de zon nog wat na te gloeien en penseelde de regenwolken met teer rood, waarvan de wandelaars stil genoten, 't Was ook een schoon schilderij, 't Leek herfstgoud aan het eind van dezen zomerdag, die triest was geweest als een herfstdag, maar die schoon stierf als een dag in September als de luchten zwanger zijn van regen en moe zich trekken langs den hemel. In de excercitieloods aan de Buitenhaven stond hij, de dirigent met zijn zilveren haren, die onwillig telkens op het hooge voorhoofd vielen en met haastige vingers werden weg gestreken. Hij stond daar, beheerscht en toch vol leven, de maatstok geheven in de rechter hand, de oogen gericht op het koor, het groote onrustige koor daar voor hem, de meer dan duizend jongens en meisjes, die als losgelaten honden, de vacantie in hun beenen hadden en stonden te draaien, totdat de dirigent waar schuwend zijn stok ophief en de muziek in zette. Dan werd het rumoerige goedje stil en keek naar den grijzen directeur, tot hij met breed gebaar van beide handen, het geheele koor tot zingen riep. Het daverde door de stalen gebinten van de groote exercitieloods. Wie ervoor stond hoorde slechts een cacaphonie van klanken, maar wie vóór het koor stond, die onderscheidde de stemmen. De trompetklanken van de jongens, die boven alles uitjubelden, de frissche stem men van de meisjes, de diepere van de grooten. 't Was nog een zoeken naar eenheid. Het „Stedelijk", dat zich nog aan moest passen aan het koor, de jongens en meisjes, die nog wat vreemd stonden tegenover elkander. Maai de voorrepetities waren goed geweest en al heel spoedig kwam er homogeniteit. De onder wijzers en onderwijzeressen wisten het jonge goedje in bedwang te houden en wist hun oog telkens weer te richten op dien eenen daar op zijn katheder en die kon tevreden zijn met het resultaat van al het moeizaam repeteeren. Straks zal de zang van die vijftienhonderd kinderen en van die driehonderd grooten dui zenden boeien, ter eere van Haar, onze Ko ningin, van wie de fijne woorden van de can tate zingen en waarbij de eenvoudige muziek zich zoo goed aansluit. 't Was een goede repetitie, maar één, die nog wel eens herhaald zal moeten worden om tot het beste resultaat in de open lucht te komen. Gisteren heeft de Commandant der mari tieme middel ene Amsterdam, kapt. ter zee H. Jolles, zijn functie neergelegd in verband met zijn vertrek naar Den Helder, waar hij belast is met hét commando der marine te Willemsoord in den rang van schout-bij-nacht. Aangezien zijn opvolger, kapt. ter zee M. A. Rost van Tonningen pas in Augustus in func tie treedt, heeft kolonel Jolles het commando tijdelijk overgedragen aan den kap. luit. ter zee D. C. Hetterschij. Tegen half elf hadden zich op het oefen terrein achter de Marinierskazerne aan de Groote Kattenburgerstraat opgesteld de daar gelegerde officieren en manschappen van de marine kustwacht, van den radiodienst, van de monteurschool en van het marinevlieg kamp Schellingwoude. De wacht was in het geweer en presenteerde het wapen bij het ver schijnen van den Commandant, die, tezamen met overste Hetterschij, de opgestelde troepen inspecteerde. Vervolgens hield kolonel Jolles een korte afscheidsrede, waarin hij met vreugde her dacht de opgewekte geest, waarmede in Amsterdam wordt gediend, waardoor den offi cieren het commandeeren altijd gemakkelijk wordt gemaakt. Hij wendde zich vervolgens tot overste Hetterschij. Deze zal slechts korten tijd zijn nieuwe functie waarnemen, maar ook in een korten tijd kunnen de officieren veel doen om een goede en militaire geest te sti- muleeren. De tijd, waarin u deze functie waar neemt, moge kort zijn zoo zeide hij, maar ik spreek de verwachting uit, dat hij ook aan genaam zal zijn. Ten overstaan van u allen verklaar ik hiermede het commando over de maritieme middelen te Amsterdam te hebben neergelegd. Overste Hetterschij wenschte van deze zeld zame gelegenheid gebruik te maken om den scheidenden commandant namens alle offi cieren, onderofficieren en manschappen, geluk te wenschen met zijn bevordering tot schout bij-nacht en met de benoeming tot comman dant der marine te Willemsoord. Het moet hem tot een buitengewone vreugde stemmen geroepen te zijn tot het allerhoogste marine commando in Nederland, niet alleen omdat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem voor deze functie uit te kiezen, maar vooral ook omdat hij deze post overneemt in een periode, waarin de Koninklijke Marine een tijd van opleving doormaakt. Het mag daarom een aangename werkkring zijn, een gemakkelijke is het geenszins. Het is heel moeilijk het per soneel, dat met het goed uitgeruste materieel een goed geheel moet vormen, in korten tijd daarvoor op te leiden. Overste Hetterschij eindigde met de beste wenschen voor den commandant en zijn gezin in hun nieuwe omgeving te Den Helder en verklaarde het commando der maritieme mid delen te Amsterdam te hebben aanvaard. Hier mede was de eenvoudige plechtigheid ten einde. In aansluiting op het 2-daagsche bezoek, dat een 70-tal Gooi-adspiranten aan de Hel- der-adspiranten gebracht heeft, is Helder's hope 2 dagen in Hilversum op bezoek ge weest. Het zijn ware hoogtij-dagen voor de Heldersche jongens en hun leiders geweest, want de Gooi-jeugdleiders, en met name de secretaris, de heer G. Haverkamp, hadden zich zeer veel moeite getroost om 't hun gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Natuurlijk werd er ook gevoetbald; dit maal moesten de Heldersche jongens genoe gen nemen met slechts 1 overwinning, 1 ge lijk spel en 2 nederlagen. Niettemin kwam het groote gezelschap enthousiast uit het schoone Hilversum terug, vastbesloten om de prettige relatie met de rood-zwarten te bestendigen en zoo mogelijk nog te verste vigen. NIEUWE DEURWAARDER. Bij beschikking van den Minister van Ju stitie van den 25 Juli 1938 is met ingang van 25 Juli 1938 aangewezen als waarne mend deurwaarder bij het kantongerecht te Den Helder, ter standplaats Den Helder, (vac. J. W. Biersteker)S. Prins, deurwaar der bij de Arrondissementsrechtbank te Alk maar, ter standplaats Texel. VAN DAK GEVALLEN. Gisterenavond was een bewoner van de Kei zersgracht zoo onfortuinlijk bij werkzaam heden op het dak, daarvan te vallen. Aange zien hij klaagde over hevige pijn in een der beenen en men veronderstelde, dat hij dit lichaamsdeel gebroken had, werd de hulp van dokter Loesberg ingeroepen. Het bleek echter, dat het ongevel minder ernstig was, dan men aanvankelijk vermoed had. van 19—26 Juli 1938. Nieuwe zaken: Anna Paulowna: Firma P. M. Brouwer, Zwarteweg, Bree- zand .handel in- en kweekerij van bloembol len, enz. Wijzigingen: Den Helder: Jb. Makelaar, Molenstraat 70, winkel in zuivelproducten; overgegaan aan P. Lake- mond. 26 Juli. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.30—1.15 Slips 1.00—0.80 Schol le soort p. kist 7.506.40 Schol 2e soort 3.902.40 Schar 2.40—2.00 Internationale starklasse Holland week. Voor de internationale starklasse heeft in geschreven luitenant ter zee 2e kl. J. v. Duim, van de Kon. Marine Jachtclub, met Bcllatrix. worden Uw tanden waoneer U poetst met wat goeds, namelijk met \g 97» 9 Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. Het bericht in ons nummer van gisteren over de groote herfstmanoeuvres van Duitschland, was weer niet erg bemoedi gend voor de durzaamheid van den vrede, niettegenstaande de geruststelling van Duitschland. Toch is er ook een sterke meening, dat het niet zoo'n vaart zal loo- pen met de Duitsche escapades bij Tsjecho Slowakije. Men meent, dat het niet uit sluitend phrases zijn, waaraan de Duitsche vertegenwoordigers zich hebben schuldig gemaakt, toen zij beweerden, dat Duitschland een vredelievende oplossing wilde in het Sudeten Duitsche vraag stuk. Het zou zeker verstandiger zrjn als Duitschland daar naar streefde, al zijn er ook zooveel uitingen, die in andere rich ting wijzen. In Londen is men echter het meest ge rustgesteld over het feit, dat Duitschland over de geheele kwestie praten wil. Immers, zoolang men nog over de dingen kan praten en onderhandelen, zal men zich onthouden van een dwaze onbedachte stap. Zoodra de discussies zijn stop gezet handelt men zonder overleg, naar eigen inzicht. Naar Engelsche meening wordt een oplossing dan ook slechts mogelijk geacht, nadat uit informeele con tacten een zekere verstandhouding is geboren en in de weken die voorbij gingen, heeft Duitschland die contacten niet bruut afge wezen. Dit kan dus beteekenen een interna tionale ontspanning, die zeker tot gevolg zou hebben het ontstaan van het acuut karakter aan de tegenwoordige situatie. Niets zou minder welkom zijn in onze broeiheete poli tieke atmosfeer. Wat in deze geschiedenis voor Enge land ook aangenaam is, is het feit, dat de Duitschers uiting geven aan een toe nemend vertrouwen in Engelands oordeel over de wijze, waarop getracht wordt een oplossing te vinden voor de wenschen der Sudetenduitschers. In een onderhoud met Engelands premier heeft von Dirksen nog eens de verzekering gegeven van de bedoelingen van Duitschland voor een vredelievende oplossing. Daartegen over heeft de Engelsche minister-president niet nagelaten den Duitschen ambasadeur te verzekeren, dat Engeland in Praag actief zal blijven en in het belang van een goeden gang van zaken zijn diensten zal blijven aanbieden. Thans komt het verrassend bericht, dat Lord Runciman als neutraal waarnemer naar het land van Masarijk zal vertrekken en ook hier van kan het beste verwacht worden. De naam van dezen ras-diplomaat is er borg voor. Al deze dingen kunnen een vingerwijzing zijn voor een ontspaning in het Europeesche politieke kamp. Maar te vroeg juichen zou niet goed zijn, want daarvoor is onze tijd te wisselvallig. ".Vat men vandaag hoopt en meent te mogen constateeren aan de hand van verschillende feiten, wordt morgen weer in duigen geslagen. Desniettegenstaande blij ven we hopen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Baromterstand Den Helder 763.0 Temperatuur zeewater 17.4 Temperatuur lucht 16.8 Wind; richting Z.Z.W. kracht: 4 Licht op 9.29 Hoogste temp. lucht gisteren 20.2 Laagste temp. lucht gisteren 12.8 Hoogwater (heden) 20.50 Laagwater (heden) 14.40 Hoogwater (morgen) 9.00-21.45 Laagwater (morgen) 2.45-15.35 Tot tijdelijk onderwijzeres te Barsinger- horn (o.l. school) is onze stadgenoote mej. A. L. Stobbe aangewezen. Aangezien de organisatie van den ver koop der kaarten voor de Oranje-bioscoop voorstelling in Rialto en Tivoli op morgen avond niet aan de gestelde verwachtin gen heeft voldaan vestigen wij er de aan dacht op, dat men geadviseerd wordt hedenavond na 8 uur de kaarten aan het Rialto-loket te komen afhalen. Het l\jkt ons overbodig op de kwaliteit van deze voorstelling, die men voor een kwartje en veertig cent meemaken kan, te w(jzen. Men wachte echter niet tot dat een collectant zich aan Uw woning vervoegd heeft. MUSEUM-NIEUWS. In verband met een tentoonstelling van de aquariumvereeniging „Rasbora", die dit na jaar in het museum zal worden gehouden, en van een vrij belangrijke uitbreiding, zal het Natuurhistorisch Museum gedurende enkele weken voor het publiek gesloten zijn.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5