OMGEVINGNIEUWS De 100.000 dollar Ernstig vliegongeluk in onze Oost Sport- en Volksfeesten Sportieve Zondagavond wedstrijden Twee dooden KOEGRAi - JULIANADORP. Ondanks de warmte uitmuntend geslaagd, Een grootsch festijn voor ons dorpl Evenals dat de laatste jaren het geval is, heeft ook nu weer de Harmonie „Kunstzin een festijn van drie dagen op touw gezet. Begunstigd door het mooie, doch nogal warm zomerweer, hadden de verschillende „spul- lebazcn" op de hun aangewezen standplaat sen hun etablissementen opgezet, hcWvelk reeds voor de met vacantie zijnde school jeugd een ware attractie was. Het was ook niet te verwonderen, dat een ieder hoopvol gestemd was en met een flin ke dosis optimisme die jaarlijksch gebeuren tegemoet zag. Zaterdagmiddag werd op het terrein van den heer N. Hoornsman begonnen met de diverse kinderspelen. Vooraf maakte „Kunstzin" een muzikale marsch rondom het dorp en luisterde verder op het terrein de spelen met muziek op. Hieronder laten wij de uitslagen van de diverse spelletjes volgen: I. Meisjes tot en met 8 jaar. Houtjesra- pen. Ie prijs Aaltje Hartsuiker; 2e prijs Ma- rietje Wolthuis; 3e prijs Corrie de Leeuw. II. Meisjes van f> tot en met 11 jaar. Stoe- lenwedstrijd. Ie prijs Lena de Boorder; 2e prijs Mien van Spelden; 3e prijs Tinie Ros kam. III. Meisjes van 12 jaar en ouder. „Leve Kunstzin". Draad door naald. Ie prijs Gerrie van Spelden, 2e prijs Jannie van Lingen; 3e prijs Rie van Lingen. IV. Jongens tot en met 8 jaar. Flesschen- wedstrijd. Ie prijs Pauw Blaauboer; 2e prijs Hans Siecker; 3e prijs Nico Kistemaker. V. Jongens van 9 tot en met 11 jaar. Blaas trappen. Ie prijs Tan Roos; 2e prijs Piet dc Graaf; 3e prijs Jaap Blokker. VI. Jongens van 12 jaar en ouder. Hard- loopen met hindernissen. Ie prijs Piet Hoornsman; 2e prijs Thijs Kater; 3e prijs Jan de Graaf. Deze spelen werden door tal van toe schouwers bijgewoond, al vonden velen het te warm op het terrein. Na afloop werden in de zaal van den heer A. Doorn door de nheer L. Tichelaar de prijzen uitge reikt. Nadat een ieder weer wat verkwikt was, werden toebereidselen gemaakt voor het Bloemencorso, dat wat kwantiteit der deelname betrof niet, maar wat kwaliteit betrof toch heel goed te noemen was. Met de muziek voor op, werd wederom rond het dorp gemar cheerd en had een en ander veel bekijks. Onderwijl waren ook de meeste feestgan- gers wel gearriveerd en was het tamelijk druk in alle gelegenheden. Nadat de jury met- haar beoordeeling was gereed gekomen, werd bekend gemaakt dat in de serie groote groepen den len prijs was toegekend aan de „Esperanto- club" bestaande uit 7 heeren en 3 dames. In de serie kleine groepen werd de le prijs toegekend aan „Rruidspaartje" zijnde Annie Verschoor en Alie Bregman; 2e prijs aan een vijftal kinderen van R. Kant en familie. In de serie versierde werktuigen werd de le prijs toegekend aan; kinderen J. N. Siecker met ..Trekwagentje"; de 2e prijs aan S. van der Haag met een „Versierde fiets" en de 3e prijs aan de kinderen van N. Bellis met een „Versierde bokkenwagen" Nadat ook hiervoor, de toegekende prijzen waren uitgereikt, Was het bloemencorso hiermede geëindigd. Op de Esperanto-groen willen wij toch nog even de aandacht vesti gen. Zij toch droeg, voorafgegaan door haar groene vlag. de esperanto-ster in groot for maat met zich mede en daarachter een bord met de opwekking „leert esperanto". Dit alles was van gladiolenbloemen ver vaardigd en was wel de moeite waard om gezien te worden. De commissie, belast met de beoordeeling van de deelnemers aan den Etalage-wedstrijd der plaatselijke winkeliers, was inmiddels ook met haar werkzaamheden gereed ge komen en de eerste prijs werd hiervoor toe gekend aan P. Constant, die een etalage vervaardigd had van de Molen-lucifers met daarin een draaiende molen, geheel van lucifers vervaardigd. De 2e prijs aan den héér G. de Croos, die in zijn fruitetalage een mooie „Hoorn des Overvloeds" gecre- eerd had. met daarbij een opdracht aan Kunstzin". De derde nriis werd toegekend aan J. C. Oost, ook deze had een fraaie fruitetalage ingericht onder het motto: „Fruitweelde". Ook hii de niet bekroonde deelnemers wa ren aardige voorstellingen vervaardigd en het kan gezegd worden dat deze wedstrijd zeker als geslaagd kan worden beschouwd De publiekprijs werd toegekend aan: P. Constant. Hiermede was het programma voor Zater dag teneinde, met alzoo in de verschillen de vermakeliikheidsinrichtingen op het dorp en in de café's „Prins Hendrik" en ,,'t Centrum" Daar was hef boordevol en smoorheet en werd onder leiding van de diverse band's de pret tot aan het sluitingsuur voortgezet De tweede dag. "ie wol pot Zondag in de morgenuren wat onweerachtig was. klaarde de lucht weer op en al spoedig scheen weer dc zon die aan zulke dagen toch maar de meeste luister b'i'et. In den namiddag hebben de vanouds befaamde beoefenaars van bet Tonknuppelen. oftewel Katgooien genoemd, zich op mees terlijke wijze van hun taak gekweten, en bet was dan ook geen wonder, dat menig vaatje onder de geweldig aankomende sla gen moest bezwijken. Om twee uur 's namiddags, stelde „Kunst zin" zich weer op om met de leden van de Gymnastiekvereeniging „Sportlust" een rondgang door het dorp te maken, voor deze op het land van N. Hoorsman, onder leiding van hun leider de heer J. Molenaar een Sportdemonstratie ging geven. Deze was in vele opzichten goed Talrijke oefeningen, zoowel door de da mes als de h.h. werden gedemonstreerd on der groote bijval van het vele publiek. Na dit nummer stond op het programma: Ringsteken met anto's. waaraan door vele dames en heeren, werd deelgenomen. De uitslag hiervan was dat de le prijs ten deel viel aan: D. Veul en J. Amels de 2« prijs aan J. Purmer en Th. Hoornsman Hd., de 3e prijs aan: W. v. Twijver en G. Rienstra-van Twijver. Voortgegaan werd verder met het Tobbesteken. Hiervoor had men op het terrein een stellage ingericht, waar van af men deze sport, die altijd de hilariteit der toeschou wers opwekt, kon beoefenen. Menigmaal kreeg een deelnemer de volle tobbe met wat over zijn boddie. Met dit weer was dat echter niets onaangenaams en de pret steeg er door ten top. De le prijs werd toe gekend aan: Jac. Bijvoet; de 2c prijs aan, A. Heijblok; de 3e prijs aan, G. Dekker. Het volgende nummer was Touw- of Mastklimmcn. De deelnemers hieraan hebben zich ver weerd om bovenin het touw, dat in het midden van de hoog opgerichte stellage hing te komen, klaar de meesten hadden succes. De le prijs werd behaald door: S. Kant, de 2e prijs door, Jan de Graaf; de 3e prijs door, C. Dekker. Inmiddels hadden de diverse „spullen" en danszalen ook weer geopend, en was er behoorlijk wat publiek te samengekomen, zoodat het op het dorp eep gezellige drukte was. Ér was thans een korte onderbreking van het programma, alvorens voor dezen dag het laatste nummer n.1. de Voetbalwedstrijd J. V. C. IDOSKO I gespeeld zou worden. J.V.C. I—DOSKO. I, 2—6. Als „laatste nummer" van de sportfeesten bekampten deJulianadorpers en Oudeslui- zers elkaar. Om 7 uur was „Kunstzin" al weer present, om na een rondgang met de elftallen naar het J.V.C.-terein te trekken. Op het terrein waren reeds vele supporters van beide vereenigingen aanwezig. Het spel dat in het voordeel van DOSKO. geëindigd is, kon in de beste verstandhouding ge speeld worden. Om ruim 7 uur floot scheidsrechter R. van Dam dc beide elftal len in het veld. Direct ontwikkelde zich een vlugge wedstrijd, waarbij nu eens het J.V. C.-doel, dan weer het DOSKO-doel in gevaar was. Het eerste succes kwam voor DOSKO, toen de J.V.C.-keeper een onhoudbare bal liet gaan. Even later herhaalde zich het zelf''- geval en tot overmaat van ramp sprong de bal van een der J.V.C.-backs in eigen doel, zoodat Oudesluis op zeer goed- koope wijze aan een 30 voorsprong kwam, waarmee do rust inging. Na de rust maakte DOSKO oen mooi doelpunt, uite en voorzet van links. Ein delijk had J.V.C. snees, toen de bal na eerst tegen de paal te zijn gestuit, van rechts werd ingezet. Hierdoor was de stand. 41 geworden. Oudesluis maakte er even later 5—1 van met een mooie aanval. .T.V.C. wist de stand op 52 te brengen, maar DOSKO doelpuntte nogmaals Met een stand van 62, kwam het einde. Boerenplaats verkocht. Naar ons werd medegedeeld heeft de heer A. Tiel Sr. zijn boerdrij met pl.m. 12 H-A. land, gelegen aan de Langevliet, al hier, thans bewoond door den heer Jan Smit Jacz. uit de hand verkocht aan den heer W. Noot te Schoorldam. DROEVIG ONGEVAL. Jongetje door een auto gedood. /faterdagavond omstreeks half zeven is het zoontje van den heer D. V., wonende aan de Langevliet, alhier, in een onbewaakt oogenblik, toen het op den weg liep t» spe len, in aanraking gekomen met een pas- seerende melkauto. Het kind kwam van huis af loopen over het bruggetje en liep zonder erg tegen de auto aan. Deze, stond onmiddellijk stil, doch de aanraking was dermate aangekomen, dat op advies van Dr. Swaters het kind direct per ziekenauto naar het ziekenhuis te Den Helder is overgc bracht. Het is aldaar gebleken, dat het kind veis inwendige verwondingen had opgeloo- pen, waaraan het Zondagmorgen om 9 uui is overleden. WIER1NGE* WIELERBAAN. Spannende races, premies en bloemenl De uitslagen van de Zondagavond j.1. ge houden wedstrijden, zijn als volgt: Sprint over 3 ronden, le serie 1. P. Evers. 13.1; 2. D. Drost; 2e serie 1. J. Pronk 14; 2. Schcidler. Klasscmentrace over 40 ronden: le klassement: v. d. Heijde 4 p„ H. Meyer 3 p„ Kuilboer 2 p„ Th. Drost'1 p„ tijd 13 sec. 2c klassement: v. d. Heijde 4 p„ Th. Drost 3 p„ M. Dcykers 2 p.. Kuilboer 1 p„ tijd 13. 3e klassement: Th. Drost 4 p„ Kuilboer 3 P-. v. d. Heijde 2 n-. Wouters 1 p„ tijd 14. 4e klassement: Th. Drost 4 pt„ v. d. Heij de 3 pt„ Kuilboer 2 pt„ M. Devkers 1 p., tijd 13.6 sec. Totale uitslag: v. d. Heijde 1. 13 punten; 2. Th. Drost 12 pt.; 3. Kuilboer 8 p. Sprint: le serie: 1. J. Pronk 13; 2. D. Drost. 2e serie 1. P. Evers, 15.1: 2. Scheidier. Achtervolging over 20 ronden: Th. Drost startte met v. d. Heijde. Het was v. d. Heijde, die won met 50 meter in 5 min. 43 sec. Sprint over 3 ronden: le serie: 1. J. Pronk 13 sec-; 2. P. Evers; 2e serie: 1. Th. Drost 14.9 sec., 2. Scheidier. De totale uitslag der sprintseries is: 1. Pronk 3 pt.; 2. Evers 4 pt., 3. Th. Drost 5 p. 4. Scheidler 6 p. Afvalrace, waarvan om de 2 ronden 1 af viel. Winnaars werden: 1. Th. Drost; 2. Kuil boer^ v d. Heijde; 4. Devkers. Koppelwedstrijd over 250 ronden: 1e klassement: Pronk-Evors 4 pnt.; Kuilboer —Wouters 3 pnt.; v. d. HeydeScheidier 2 nnt: Gebr. Drost 1 pnt. 2e klassement: N 1. Pronk—Evers 4 pnt. met fl premie; N 2 Gebr. Drost 3 pnt.; N 3 v. d. Heijde—Scheidier 2 p., N 4 Kuil boerWouters 1 pnt. De voetbalclub C. A. B. van Bols- ward schonk hierna nog f 2.50 pre mie. Deze zeer sportieve geste werd door het publiek met een warm applaus beloond. Na een neutralisatie geeft Wouters de strijd op zoodat Kuilboer alleen rijdt. Een premie van f 2.50 voor 't inloopen van een ronde verdienen Gebr. Drost.. Daar Deijkers wegens pech opgeeft, vor men MeijerKuijlboer een nieuw koppel. 3e Klassement: Pronk—Evers 4 pt, met f 1.premie; Gebr. Drost 3 pt.; Kuilboer Meijer 2 pt.; v. d. HeijdeScheidier 1 pt. 4e Klassement: PronkEvers 8 pt.; Gebr. Drost 6 pt„ v. d. HeijdeScheidier 4 pnt., KuilboerMeijer 2 pt. Totaal: No. 1. PronkEvers 20 pt.; Op 3 ronden No:. 2 Gebr. Drost; 16 ronden: No. 3. v. d. HeijdeScheidier 9 pt., No. 4 op 5 ronden MeijerKuilboer met 8 punten. Deze wedstrijd werd schitterend sportief en spannend gereden. De bloemenhandel J. O. Molenkamp had bloemen beschikbaar gesteld. ANNA PAÜLOWNA AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond is den heer A. L., smid te Van Ewijcksluis, een ernstig auto-ongeluk overkomen, dat voor den betrokkene nog zeer gunstig is afgeloopen. De heer Liefhebber begaf zich Zaterdag avond in zijn bekende groene Ford-tweezit- fer voor duivensportaangelegenheden naar de Spoorbuurt, toen hij bij den Kleiweg be merkte dat de gaspedaal vast bleef zitten. L. wilde deze rijdende voort los maken, doch verloor de macht over het stuur, met het gevolg, dat de auto van den weg raakte en over den kop sloeg. De auto was totaal vernield. De heer L. was er evenwel best afgekomen en kon loo- pende een naburig huis bereiken. Dokter Olree, die de eerste hulp verleende, consta teerde twee vleeschwonden en een spierver- rekking. NEL NEDERL. KAMPIOENE! Met ongeduld luisterden vele Pol- derschen en andere sportliefhebbers in ons Noorden naar de reportages van de Ned. Athletiekkampioen- schappen in Deventer, waar onze plaatsgenoote, Mej. N. van Balen Blanken meedong naar den titel van landskampioen e* hoogspringen. ö*ii tca-hi aMPuvd: Door HUGII MCKOY. Minister Howard King reisde als passa gier eerste klasse naar New York. Reeds den eersten dag viel zijn oog op een man, met een rossigen baard, die hem duidelijk merk baar in den weg liep. Den eersten dag na tafel, kwam hij recht op Mister King af. Mijn naam is Erzer Mister Howard King draaide hem vier kant den rug toe. Het spijt me, maar ik maak geen ken nis aan boord. De roodharige liet zich niet zoo gemak kelijk afschudden. Pardon, dat wist ik niet. In Berlijn hebt U anders heel wat lichtvaardiger kennis ge maakt, bijvoorbeeld met dien graaf von Terst. Nu veel, geluk met het pakketje. En daarmee ging hij heen. Howard King echter, darht na. In Berlijn had hij inderdaad een graaf von Tcrst bij een feestelijke gelegenheid lecren kennen. De graaf had hem toen verzocht 'n pakketje bankbiljetten voor zijn zuster in New York mede te nemen. Als reden voor zijn verzoek had hij opgegeven, dat hij in New York geen bank verbinding had. King had er niets op tegen gehad, hem dat genoegen te doen. M at zou dc roodharige nu bedoelen. Den Amerikaan was het bij deze gedachte niet pleizierig te moede. Op den derden dag hield hij hem staan de. Als U mij iets te zeggen hebt, ga dan uw gang. De roodharige glimlachte. Zoo op eens? Nu, ik zal kort zijn. Graaf von Terst is een valsehe munter. U hebt voor honderdduizend falsificaties in 'n pak ketje hij u. Men heeft mij reeds van Ber lijn af met u meegezonden. U moet weten, dat ik detective ben." Veel deelde de radio mee, maar de dames- nummers werden wel beloofd, maar niet gegeven. Zoodoende bracht pas de terug komst van Nel met den trein van half tien antwoord op het spannend wachten. De on zekerheid werd gelukkig wel beloond: met een sprong van 1.57 M. vóór Fanny Koen (1.52 M.) zette Nel de kroon op haar fraaie werk gedurende het geheele seizoen. Sportminnend Anna Paulowna en omge ving feliciteert je van harte, Nel! Het onweder. Hoewel het vrij hevig geonweerd heeft bo ven den Polder. Vrijdag jl„ is ons tot nu toe maar een geval van blikseminslag bekend kunnen worden. Tijdens de korte, maar he vige bui van Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur boven den Oostpolder, is bij Van der Ham in den Zwinweg een afvoerpijp van een schuur geraakt. Enkele personen, die in de buurt stonden, werden tegen den grond ge drukt, Brand of ongevallen kwamen niet voor. 0 De Kozakken-ruiters. De bekende Diguiten-kozakken zullen Woensdagavond 10 Augustus om 8 uur een demonstratie van hun geweldig kunnen geven op het B.K.C.-terrein aan de Kleine Sluis. Zie voor bijzonderheden de adverten tie. WINKEL SPANNENDE ZWEMWEDSTRIJDEN. Zwemsterren zullen aan den Winkelder zwemhemel verschij nen! Onder gunstige weersomstandigheden had den Zondagmiddag de onderlinge zwem wedstrijden in het Natuurbad Winkel plaats. De heer Nobel heette de aanwezigen, die in vrij goede getale waren opgekomen, wel kom. De wedstrijden, waarvan sommige zeer spannend waren, hadden een vlot verloop en werden afgewisseld door eenige komische nummers van de leden der zwemclub „De Wirg", welke zeer in den smaak van het publiek vielen. De jury bestond uit de hee ren W. Keetman Sr„ J. van Ens, A. Schenk en W. Keetman Jr. De uitslagen waren als volgt: 50 M. schoolslag jongens tot 14 jaar: 1. K. van Ens in 61 sec.; 2. Kees Schoorl 61.1 sèc. 50 M. schoolslag meisjes tot 14 jaar: 1. T. Ivorver 57.4 sec.; 2. N. Klare 60.1 sec. 50 M.schoolslag jongens 1416 jaar: 1. K. Groes 50.4 sec., 2. J. de Reus 59.6 sec. 50 M. schoolslag mannen boven 16 jaar: 1. A. Vogelenzang 42.1 sec., 2. K. Kaaij 52.1. 50 M. schoolslag vrouwen boven 16 jaar: 1- J. Gaijaard 54 sec., 2. R. Peetoom 55.4. 50 M. vrije slag jongens tot 14 jaar: 1. J. Bilstra 48 sec., 2. M. Kaaij 54.1 sec. 50 M. vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. T. Korver 57.4 sec., 2. N. Klare 58 sec. 50 M. vrije slag mannen boven 16 jaar: 1: N. Vries 39,4 sec.,'2. K. Kaaij 45.1 sec. 100 M. estafette: 1. de ploeg bestaande uit R- Peetoom. J. Bilstra, C. Schoorl en A. Vo gelenzang in 1.29 sec.; 2- de ploeg bestaande uit: K. Groes, V. Otjes, C- de Reus en N. Vries in 1.34% sec. Wedstrijd in tobben: 1. J. Bilstra, 2. R. Korver, 3. K. van Ens, 4. H. v. h. Kaar. Hindernis zwemmen: Jongens tot 14 jaar: 1. .T. Bilstra 1.09 sec.; 2. K. van Ens 1.26.4; 3. B. Wit 1.28. Mannen boven 16 jaar: 1. A. Vogelenzang 51 sec.; 2. N. Vries 52.4; 3. K. Kaaij 56. Vrouwen boven 16 jaar: 1. R. Peetoom in 1.11; 2. J. Gaijaard in 1.24.5. Aan het einde der wedstrijden werden door den badmeester en zijn verloofde nog enkele zwemdemonstraties gegeven, waar voor zij een hartelijk applaus verwierven. Dc heer Nobel bracht de jury een woord van dank voor hun werkzaamheden en deelde mede, dat 21 of 28 Augustus a.s. ver schillende groote zwemsterren een demon stratie in ons mooie bad komen geven. U liegt! Zooals U verkiest, Mr. King. En daarmede liet hem de roodbaard staan. Dienzelfden avond onderzocht den heer King met den purser de bankbiljetten. Reeds de eerste tien bleken slechte vervalschingcn te zijn. Een treurspel, zei de purser, de lieden hebben geen eerbied meer voor de wet. Howard King overlegde. Hij had in zijn land een naam te verliezen, en de beleefd heid, die hij graaf Von Terst bewees, zou hem dien naam kunnen kosten. Hij! iet den roodharige ontbieden. Wat denkt u te doen? Het is helaas mijn plicht, de Ameri- kaansche autoriteiten er opmerkzaam op te maken, dat U valsehe bankbiljetten naar de Vereenigde Staten brengt. Om 'shemelswil! Tk kan mij in Uw toestand verplaatsen," mister King; ik heb met u te doen. Zou ik dc bewijzen mogen zien, dat u werkelijk een detective bent, meneer. Erzer, om u te dienen. De detective snuffelde in zijn zakporte- fcuille en haalde er een veelvuldig gestem pelde legitimatie uit. Dank U. Wat moet ik nu doen? Ontdoet u van het pakket, mister King. Ik neem het als bewijsstuk mee naar Duitschland terug. Dan kunnen wij daar eindelijk graaf von Tei-st arrestëeren. Roodbaard kreeg het pakket. Een proces verbaal werd opgesteld, waaruit bleek, dat King in handen van een zwendelaar was ge vallen. De zuster var graaf von Terst diende een aanklacht tegen Howard King in wegens verduistering van honderdduizend dollar. Zij won het proces en Howard King moest over dc brug komen met het volle bedrag. Zij nam het geld door bemiddeling van haar rechtskundig adviseur in ontvangst, die haar voor zijn goede diensten de helft oor haar neus afhield. Van de wederhelft zon derde zij tweeduizend dollar af, die zij naar Berlijn zond; duizend voor den pscudo graaf von Terst en duizend voor roodbaard. „Eerlijk duurt liet langst", was haar lijf spreuk. Twee toestellen omlaag gestort. Vanmorgen om kwart over tien zijn twee Koolhoven-toestellen van de Luc.htvaartafdee- ling bij het luchtexerceeren (vliegen in ver band) met elkaar in aanraking gekomen. Beide toestellen stortten op 200 meter af stand van den grooten Postweg van Tjimahi, nabij Tjimindi, neer. De bestuurder van de K 19, de reserve luitenant, kort-verband-vlieger J. Peters en een inlandsche helper, Parmo, die in de K 18 was gezeten, werden gedood. De bestuur der van de K 18, luitenant-vlieger van Oost- indien, wist zich vrij te maken van zijn toe stel, waarna hij zijn parachute uittrok. Hij kwam veilig neer in een vijver, op 200 M. afstand van de plek waar de toestellen' neerstortten. Het ongeluk is waarschijnlijk een gevolg van de rèmous, waardoor de K 18 en de K 19 tegen elkaar botsten. De K 18 viel op de K19, waarop beide toestellen als een steen omlaag stortten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (th.), 5 Aug. van Singapore. J. P. Coen (toeristenv.), 5 Aug. van Teneriffd Poelau Bras (th.), 6 Aug. van Port Said. RON. NED. STOOMBOOT IVLAATSCHAPPIJ. Agamennon, 5 Aug. van Candia. Ajax, 6 Aug. te Kopenhagen. Aurora, 5 Aug. van Lissabon. Berenice, 6 Aug. 's middags 12 u. op 10 mijl West van Dungeness. Boskoop (u.), 4 Aug. van Callao. Euterpe, 6 Aug. van La Pallice. Iris, 5 Aug. van Danzig. Mars, pass. 5 Aug. Gibraltar. Merope, 6 Aug. van Amsterdam. Oberon, 5 Aug. van Thessaloniki. Orion, 5 Aug. van Istanboul. Pericles, 6 Aug. van Amsterdam. Poseidon, 4 Aug. van Bolivar. Pygmalion, 6 Aug. van Amsterdam. Simon Bolivar, 3 Aug. van Kingston (Ja). Socrates (u.), 3 Aug. te Cristobal. Theseus, 5 Aug. van Kopenhagen. Venus, pass. 5 Aug. Finistèrye. Vulcanus, 5 Aug. van Catania. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 6 Aug. van Amsterdam. Montferland (th.), 4 Aug. van Buenos Aires. HOLLAND—AMERIKA LIJN, Burgerdijk, 5 Aug. te Tampico. Edam, 6 Aug. van Rotterdam. Lochavon, 6 Aug. van Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 6 Aug. van Rotterdam. Statendam, 5 Aug. van New York. Tiradentes, 5 Aug. te New York. - - HOLLAND—WEST-AFRIKA LI,IN. Maaskerk (th.), 6 Aug. van Port Bouet. ROTTERDAMS6UII>-AMERIKA LIJN. Alpherat, 6 Aug. van Rotterdam. Alwaki, 6 Aug. van Rotterdam. KON PAKETV AARI MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 5 Aug. van Tamatave. Nieuw Holland, 5 Aug. te Sydney. Ruys, 5 Aug. van Mombassa. JAVA—CHINAJAPAN LIJN. Tjisalak, 4 Aug. te Batavia. Tjikembang, 3 Aug. van Caibarien. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Simaloer, 5 Aug. van Singapore. Tabinta, 4 Aug. van Boston. Talisse, 3 Aug. van New Orleans. Weltevreden, pass. 5 Aug. Mauritius. SILVEK-JAVA PACIFIC-LIJN. Madoera, 4 Aug. te New Orleans. Silverbelle, 3 Aug. te Vancouver. Silverguava, 4 Aug. te Soerabaja. Silverpalm, 4 Aug. van Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (th.), 6 Aug. van Port Said. Dempo (u.), pass. 5 Aug. Perim. Kedoe, 6 Aug. van Rotterdam. Soekaboemi (u.), pass. 5 Aug. Point de Galle. STOOMVAART MI,. OCEAAN. Ajax, 5 Aug. te Suez. Antenor, 5 Aug. te Londen. Hector, 6 Aug. van Penang. Laomedon, 5 Aug. van Singapore. Maron, 6 Aug. van Amsterdam. VEREENIGDE NED SCHEEPVAART MIJ, (HollandAfrika Lijn). Boschfonfcein, 5 Aug. van Rotterdam. Nijkerk (u.), 5 Aug. van Antwerpen. Springfontein, 6 Aug. van Rotterdam. (HollandAustralië Lijn). Enggano (u.), 5 Augv van Newcastle. (HollandOost-Azië Lijn) Gaasterkerk, 6 Aug. van Hamburg. Meerkerk (th.), 5 Aug. van Aden. Serooskerk (th.), 6 Aug. van Shangha.. Zuiderkerk (u.), 5 Aug. te Hongkong. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. Aanvoer: 21666 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 2.86—3.20, grooten 22—2.10. r. dirken 1.70, eigenheimers 2.60—2.90, bl. dito 2.30—2.50, drielingen 2.30. 4200 Kg. uien 4.40 —o, drielingen 3.10—3.30. 3.500 kg. zilveruien: gele nep 4.705 drie lingen 4.505; zilvemep 3.505.80; 1600 kg. spercieboonen 8.40—9.50; 1700 kg. roode kool 1; 11800 kg. witte kool 0.00—0.90 RROEK OP LANGENDIJK. 8 Aug. Schotsche muizen 2.703.10, eigenheimers 2.50—2.90. lil. dito 2.40—2.80, drielingen 2.40, 3(5 Kg. uien 4.30, drielingen 3.50, gele nep •1-10. 150 Kg .zilveruien, drielingen 4.30, nep •>•20; 800 Kg. spercieboonen S.60, 75 kg. snij- boonen 6.40. 1325 kg. kroten 3.10—3.20; 12100 kg. roo- kool 11.20; 6000 kg. witte kool 0.80; öcn bloemkool 4.605.40; dito 2e soort •-.503.50, 19 meloenen 18—20 cent, 200 per ziken 3.098.10 ALKMAAR, 8 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4 Paarden 150—190, 90 vette koeien 170—280, grasaklveren f 3154, 29 vette kalveren 82.50. per Kg. 75 ct. 47 nuchtere kalveren 8—18; 28 vette scha pen 23—26; 220 vette varkens 0.54—0.57: handel redelijk.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6