Veelbelovend Oranjefeest in 't vooruitzicht De man uit Marokko Een volks festijn in den waren zin des woords TxefcüjqMxtad Styenda Ponderdag 11 Augustus 1938 Tweede Blad ifJUvdAJtiieuwj 6 dagen feestvreugde Hedenavond Romeo en Julia De „Johan de Witt" te Genua Kranslegging door Nationaal Jongeren Verbond Baadjes zijn nog steeds fel begeerd Brood en spelen Reist per „ESONA33 Nog enkele weken en de groote dag, of beter gezegd, de groote week, is daar. De week, waarin ons land zal toonen hoe zeer het zich nog altijd één voelt met ons Vorstenhuis en men kan er verzekerd van zijn, dat dit een nationaal feest wordt, waarover men nog tot in lengte van jaren zal spreken. Het is evenmin aan twyfel onderhevig dat ook Den Helder als zijnde Nèerlands eerste marine-basis, goed voor een dag zal komen. Deed onze stad dit niet, zoo zou zij haar roeping ten eenenmale ver loochenen. Hoewel men sedert eenigen tijd niets van de plannen heeft vernomen, wil dat niet zeg gen, dat er niet gewerkt wordt. Integendeel, achter de schermen van het Centraal Oranje Bestuur (welk bestuur gevormd wordt door vertegenwoordigers van de Algemeene Oranje Vereeniging en de Christelijke Oranje Ver- eeniging) wordt meer werk verzet dan men waarschijnlijk zou meenen. Dezer dagen kregen wij inzage in het pro gramma, zooals dat tot op het oogenblik in elkaar gezet is en alhoewel alles nog wel eenige verandering kan ondergaan valt niet te ontkennen, dat het geheel een veelbeloven- den indruk maakt. Er is traag gegeven. Op één punt, (een zeer belangrijk!) zijn er echter wel degelijk zorgen en welk punt zou dat anders kunnen zijn dan het financiëele. Er zijn thans enkele collecten gehouden, maar het bedrag waarover het Centraal Bestuur beschikt is verre van groot. Zelden is er trager gegeven dan ditmaal, hetgeen natuurlijk z'n oorzaak vindt in het feit, dat velen uitsluitend aan hun buurt of straat denken. Men verliest daarbij uit het oog, dat het hier gaat om het feest van de geheele stad, waaraan ieder deelneemt en waarvan jong en oud, arm en rijk zal profiteeren. Het is een eere-zaak en wij vertrouwen, dat men alsnog in z'n portemonnaie zal tasten tenein de de geldmiddelen van het bestuur alsnog belangrijk aan te vullen. Het programma. En thans een overzicht van al datgene, wat Den Helder wacht in de eerste week van September. Wij noemen hier slechts de voor naamste punten, aangezien te zijner tijd een volledig programma tegen zeer civielen prijs aangeboden zal worden. 30 Augustus. Het is op dezen dag dat een aanvang ge maakt wordt. De Christelijke Oranje Ver eeniging zal namelijk op den avond van den 30sten Augustus een voorbereidende samen komst houden. 31 Augustus. 31 Augustus den eersten dag zal er zang en muziek in overvloed zijn waarbij de plaat selijke muziekkorpsen zich natuurlijk zullen weeren. Ook het Carillon verzorgt een pro gramma, evenals dat iederen dag gedurende de feestweek geschieden zal. Op het Helden der Zeeplein vindt een groo te parade plaats, waaraan de Koninklijke Marine Kapel zal medewerken. Bijzonder heden van een en ander zullen nog met de marine-autoriteiten besproken worden. Des middags worden wedstrijden in het ringsteken op versierde motorrijwielen gehou den voor dames en heeren, waarvoor door het C.O.B. zeer mooie prijzen beschikbaar werden gesteld. De heer Maas is met de regeling van een en ander belast. In den namiddag wordt voorts een concert in de tent gegeven, terwijl des avonds muziekkorpsen een feestelijke rondgang door de stad maken. Het is de be doeling, dat de burgerij zich hierbij aansluit, voorzien van lampions en getooit met mas kers. Het zal alzoo een soort Heldersch car naval kunnen worden. Groot vuurwerk. Als imposant slot van dien dag wordt aan het einde een vuurwerk gegeven, zooals men dat hier nog nimmer gezien heeft. Waar schijnlijk zal dat geschieden op een schip, hetwelk ligplaats zal nemén in het Marsdiep en wel ter hoogte van het Helden der Zee plein. 1 September. Nadat des morgens wederom een muzikale omgang in de stad plaatsgevonden heeft volgt 's-middags de planting van een herinnerings boom door de Oranje Garde en wel op een der mooiste plantsoenplekjes in onze stad. Men zal de besturen der plaatselijke post- duiven-vereenigingen verzoeken een paar dui zend duiven op dat moment los te laten, het geen het geheel een plechtig karakter zal geven. Des avonds op het programma van de ver sierde stad en de feest-etalage's. Vanavond wordt in het Rialto-theater de film „Romeo en Julia" onder auspiciën van de K.S.K. gegeven en ondanks het feit dat het weer is waarvan velen zullen zeggen dat het beter is aan het strand te liggen, vestigen wij er toch de aandacht op, dat hier een zeer bij zondere film te genieten valt. Een film, die belangrijk beter is dan de his torische films, die men gedurende vele jaren kezien heeft en die zonder den Shakespea- reaansche geest geweld aan te doen, geworden is tot een werk dat een ieder ten zeerste zal boeien. Het is het meest klassieke liefdes-drama der wereldliteratuur en men zal zich verbazen aan het feit dat men een zoo oud gegeven op zulk een verrassend moderne wijze heeft kunnen geven. 2 September. Deze dag begint met een rondgang van de jeugd, voorafgegaan door muziek en trom mels, terwijl des middags voor de fröbelschool- jeugd een kleuterfeest georganiseerd wordt. Het is de Speeltuinvereeniging „Den Helder", die dit alles zal regelen. Voorts is het mogelijk dat autoriteiten dien middag een officieel bezoek zullen brengen aan het eveneens feestelijk versierde Juliana- dorp. 's-Avonds bestaat de mogelijkheid, dat de ouden van dagen in auto's of bussen de ge heele stad zullen kunnen bewonderen. Hier aan wordt nog gewerkt. Eveneens hoopt men de oudjes te onthalen op een versnapering. Dat alles staat echter nog niet vast. Die dag wordt besloten met een populair concert en... met de ontsteking van een vreugdevuur op het Stationsplein. Er zal voorts Bengaalsch vuur aanwezig zijn, draai orgels... kortom, een volksfeest in de ware beteekenis van het woord. 3 September. Het is op dezen dag, dat atletiekwedstrij den gehouden worden op de terreinen bij de Sportlaan. Diverse attracties zullen tot het succes daarvan bijdragen. 's-Avonds 9 uur (dat is dus Zaterdagavond) zijn de winkels op gewonen tijd geopend. De buurtvereenigingen kunnen dus hun eigen gang gaan, doch uitgaande van het Centraal Oranje Bestuur vinden geen feestelijkheden plaats. Een pauze dus. Men is natuurlijk vrij de feestverlichting te ontsteken. 5 September. 's-Morgens en 's-middags vinden de Kinder spelen plaats, welke aangeboden zijn door het Gemeentebestuur, en wel op de velden aan de Sportlaan. Het zal een echte kinderdag worden, met tal van spelen en verrassingen en... mooie prijzen. Dien h'eelen dag zal dus in het teeken der jeugd staan. Des avonds een gemengde zanguitvoering in de muziektent onder leiding van den heer Leewens en als slot een feestelijke bijeen komst van de Algemeene Oranje Vereeniging in Casino. Het programma staat nog niet ge heel vast maar het is veelbelovend... 6 September. Begin van den dag met trommels en mu ziek, terwijl den geheelen morgen in de Ko ningstraat door de Heldersche Courant via de radio de plechtigheden worden uitgezonden. 's-Middags verzamelen zich voor het Raadhuis alle plaatselijke jeugd-organisaties (waarover wij reeds eerder schreven) die met vlaggen en banieren voorzien den burgemeester als vertegenwoordiger van het centraal gezag een huldiging gebracht wordt. Des middags staat eveneens de jubileumrwandeltocht op het program. Reeds 2000 deelnemers gaven zich hiervoor op. Bij dezen tocht zal een kranslegging op het Helden der Zeeplein plaatsvinden, en een défilé voor het stadhuis. Voorts de wandeling door de stad en naar het sportveld, alwaar de prijsuitreiking geschiedt. 's-Avonds een groote muziek- en zanghulde aan den burgemeester onder leiding van den heer Leewens en... als slot een gondelvaart met tal van attracties door de Heldersche binnenwateren. Allen, die over een vaartuig beschikken worden verzocht hieraan te willen deelnemen. Zooals men ziet, een programma zooals men onze stad dat nog nimmer gehad heeft en waarvan men het beste mag hopen. Dat er nog veel arbeid is weggelegd voor de organiseerende instanties behoeft o.i, geen betoog. LU NA BUCUBE/TilORl Naar aanleiding van de feestmaand van Boekarest hebben de Roemeensche posterijen deze zegel (van 6 tot 1 Lei) uitgegeven. Het beeld vertoont koning Carol. Amsterdam, 10 Aug. De N.V. Stoomvaart j Maatschappij „Nederland" deelt mede, dat het vertrek van het s.s. „Johan de Witt" van I Genua is bepaald op Zaterdag, 13 Augustus 12 uur 's middags. Zooals reeds vermeld, zal de boottrein Vrijdag a.s. op de gewone tijden uit Nederland vertrekken en wel uit Den Haag om 11.22 u., Utrecht 12.19 u., Arnhem 13.12 u. en Nijmegen 13.36 .u. De aansluitende treinen vertrekken uit Am sterdam C.S. om 11 u. en 11.33 u. (W.P. 11.13 en 11.43 u.) en uit Rotterdam Maas om 11.23 u. Het Nationaal Jongeren Verbond, dat zich deze week in een zeekamp bij den Oever op Wieringen bevindt, heeft gister morgen om twaalf uur een krans gelegd bij het .Marinemonument „Voor hen die vielen". Even voor twaalf uur kwam de troep van 150 man, voorafgegaan door trommelslagers en hoornblazers het Havenplein opgemar cheerd. De kampcommandant, Mr. O. Verdoorn, bijgestaan door zijn sloepcommandanten gaf zijn bevelen en in een minimum van tijd stond men om het monument opge steld. Het was dan, dat Schout bij Nacht H. Jolles, de troep inspecteerde, waarna Mr. Verdoorn enkele woorden sprak. Het is, zoo zeide hij, voor de derde maal, dat de Nationaal Jongeren rond het monu ment staan opgesteld om eer te bewijzen aan de dooden van de Marine. Wij zijn dankbaar, dat wij dit mogen doen. Gij, die voor het Vaderland in de mobi lisatie zijt gevallen, hebt dit gedaan in stilte zonder oorlogsroem en krijgseer, in beschei denheid, de marine eigen. Gij zijt gevallen in dienst van ons volk en ons vorstenhuis, en wij zijn U daarvoor dankbaar. Uit plichtsbetrachting hebt gij Uw leven gelaten en het voorbeeld, dat gij ons jonge ren hebt gegeven, zullen wij, indien dit noo- dig mocht zijn, trachten na te volgen. Na deze woorden legt Mr. O. Verdoorn de krans aan den voet van het monument, waarna hij zoowel als de geheele troep, een eeresaluut brengt. Na het verrichten van deze plechtigheid wordt afgemarcheerd. Door de Nationaal Jongeren is voorts gisteren een bezoek gebracht aan den Onderzeedienst. Om ongeveer 4 uur ver trokken zij in hun sloepen naar hun kamp. WAT GEVEN DE WAARSCHUWINGEN? Wij hebben meerdere malen in de courant gewaarschuwd om toch vooral tijdig een be lastingplaatje aan te schaffen en het resul taat is geweest, dat Dinsdag liefst meer dan 70 personen door inspecteurs op het bonne tje zijn gezet. Een goeden raad in den wind slaan moet duur (minstens drie gulden) be taald worden. HET EERSTE SLACHTOFFER. Gisteren is het eerste slachtoffer door den rijwielbelastingmerkdief gemaakt. En als er een schaap over den dam is volgen er meer, zoodat we er niet aan twijfelen of we zullen, dank zij de laksheid, waarmede de meesten met hun karretjes omspringen, wel van meer dere ontvreemdingen hooren. Mutaties. 3atavia, 10 Aug. Met ingang van 17 Aug. is benoemd tot commandant van den marine luchtvaartdienst kapitein ter zee K. W. F. M. Doorman. Met ingang van 13 Aug. is benoemd tot commandant van Hr. Ms. „Java" kapitein luitenant ter zee H. J. Bueninck. De kapitein-luitenant ter zee P. J. Hen- drikse, thans wnd. commandant van den marine-luchtvaartdienst, zal opnieuw worden benoemd tot commandant van het marine vliegkamp Morokrembangan. Aan boord van den flottielje-leider „Tromp" welk bodem den 18eh dezer in dienst zal worden gesteld, zullen de volgende officieren worden geplaatst: luitenant ter zee le kl. J. B. de Meester (le officier), jhr. A. van Foreest, H. H. L. Pröpper en A. H. J. van der Schatte Olivier; id. 2e kl. G. F. Zegers Veeckens en W. Hartlieb; officier van den marine-stoomv.- dienst le kl. S. G. Barendregt (hoofd machine kamer) en H. L. J .de Jong; id. 2e kl. J. Langerveld en W. A. Wachter; id. 3e kl. J. J. van Dodeweerd; officier van gezondheid 2e kl. J. L. M. de Wolf en de officier van adm. le kl. P. C. Waltheer, zoomede de luit. ter zee 2e kl. Kon. Marine-reserve J. F. Haentjes. De officier van den marine-stoomv.dienst le kl. L. C. Lagaaij wordt 12 Augustus overgepl. van Hr. Ms. „Gelderland" en toegevoegd aan den chef der afdeeling Arsenaal. De officier van den marine-stoomvaartdienst der le kl. S. Pluim, aangewezen voor den dienst in Nederlandsch-Indië zal zijn bestem ming volgen per m.s. „Baloeran", 31 Aug. v. Rotterdam. Duff Cooper, de eerste Lord der Britsche Admiraliteit, is aan boord van het Admiraals- jacht „Echantresz", waarmede het Britsche koningspaar voor kort een bezoek aan Frankrijk bracht, in Kiel aangekomen. Een leerling-vliegtuigmaker met rare manieren. Als eerste overtreder van de militaire regle menten stond gistermiddag terecht de leer ling-vliegtuigmaker G. B. In de maand Mei van dit jaar had de 18-jarige jongeman, die nende qp „De Kooy, als wachtsman gedurende zekeren nacht een deel van de gebouwen be smeurd met opschriften als „S.D.A.P." en „Albarda" en eveneens het 3 pijlen teeken. Uit den aard der zaak maakte dat een won derlijken indruk en verscheen B. voor Justitia. De president, Mr. Arn. Veldman, informeer de zeer geïnteresseerd naar de beweegredenen van het jongemensch. Maar dat wist niets. Het was niet omdat hij dronken was, het was niet omdat hij zich verveelde, hij was geen S.D.A.P.-er en ook had niemand hem aangezet. Het blijkt echter dat hij enkele malen een verzoekschrift gericht heeft tot de marine autoriteiten om uit den dienst ontslagen te worden, hetgeen dus als oorzaak zou kunnen gelden. De Fiscaal, de officier van administratie Mr. Franken, wees er op dat dit de reden moest zijn. Hij vond het noodzakelijk, dat een dergelijk optreden zwaar gestraft moest wor den, teneinde een voorbeeld voor anderen te geven. Hij vorderde 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en ontslag uit den dienst. Als verdediger trad op Mr. Prins uit Alk maar. die het met den Fiscaal roerend eens was dat verd. het er op gezet had om uit den dienst ontslagen te worden. Van politieke sabotage is echter geen sprake en daarom acht de raadsman de straf dan ook in geen verhouding met het misdrevene. De knaap is 18 jaar, zoodat de straf ongetwijfeld wel iets minder zwaar kan zijn. Voorts beschikt verd. over een zeer behoorlijke conduite-staat en pleiter vertrouwt dat men in dit alles meer een kwajongensstreek zal zien dan een ernsti ge overtreding. Na repliek, zoowel van den Fiscaal als den verdediger volgt de uitspraak: 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek voorarrest en ont slag uit den dienst. Het Baadje....- Het baadje... wat daar al niet voor ellende in de marine over geweest is! Daar zou men boekdeelen over kunnen vullen. Geheele fami- lie's zijn er ongelukkig door geworden terwijl het voorts echtscheidingen en gevangenis op z'n geweten heeft. En dat alleen, omdat zoo'n baadje zulk een vurig gewenscht bezit is, doch dat men uit eigen portemonnaie moet koopen. En daar sommige „katje's" nog steeds niet bestand zijn tegen dergelijke luxe-aan schaffingen... enfin... men raadt de rest. Zoo ook gistermiddag. P. A. B„ zeemilicien- stoker 3e kl. stond terecht terzake het stelen van zulk een baadje. De zaak was doodeen voudig. B. was gaan passagieren en kon de verleiding niet weerstaan om het baadje van z'n collega, dat hem reeds diverse malen tegen een redelijken prijs aangeboden was, in te pik ken, en aldus met dat baadje naar Eindhoven te gaan. Verd. wilde het nog doen voorkomen of hij het alleen gedaan had om een paar uur mooi te zijn, maar dat geloofde niemand. Ook de Fiscaal niet, die openlijk vertelde dat B. de goedkoopste manier om een baadje te bemach tigen gebruikt had. Hij vorderde 1 maand gevangenisstraf ter wijl het baadje aan den gedupeerde terugga* geven zal worden. Mr. Bulskool uit Schagen pleitte en wees op de kwnimg die zijn cliënt te doorstaan had doordat hem steeds maar weer dit kleeding- stuk aangeboden werd. Hij gaf echter toe dat de handelwijze niet goed te praten was, maar wees op het blanco strafregister. 1 Maand was z.i. veel te veel, met name waar verd. nog nimmer met den strafrechter in contact geweest is. Een geldboete of een voorwaarde lijke straf vindt de verdediger beter op zijn plaats, en misschien, dat men voor een enkele maal eens genade voor recht wilde laten gelden. Uitspraak conform eisch. De Man uit Morokko. Volgde A. W .C., gekleed in een grijze zo- merbroek en een blauw jasje. Alzoo een vol maakt burger, die echter een gepeperd mili tair leven achter den rug heeft, aangezien hij zoojuist uit het Fransche vreemdelingen legioen teruggekeerd is. En nu stond hij terecht voor «daden, ge pleegd in Juli en Augustus 1929, waaruit men zou kunnen concludeeren, dat het ge heugen van ons militaire apparaat niets, maar dan ook niets, vergeet. C. had in die dagen dienst geweigerd door het niet opvol gen van een bevel van een superieur op de Brinio. De maand daarna, toen hij op het Wachtschip was, is hij er vandoor gegaan en verdween van vaderlandschen bodem. De man heeft heel wat meegemaakt. Eerst is hij naar Duitschland gegaan om aldaar in een taveerne z'n brood te verdienen en daar na naar Marokko, waar hij als soldaat in het Legioen der Gedoemden (om met Beau Sa- breur te spreken...) dienst nam. Hij heeft er goed kunnen opschieten met z'n superieuren, want na z'n eerste term van 5 jaar teekende hij er nog eens 5 jaar bij, doch werd thans door disenterie gekweld, zoodat hij naar Pa- tria terug moest. Aan de grens bij Zundert wachtte de douane hem op en kort daarna staarde onze vriend op de kille muren van de Willemsoordsche provoost. Mr. Franken acht een en ander bewezen en vordert 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrrest en ontslag uit den dienst. Mr. Prins uit Alkmaar, de verdediger, wijst er op, dat C. nog een jonge kerel was toen hij de versenen tegen de prikkelen sloeg, maar bewezen heeft thans een man gewor den te zijn. Hij is zelfs op en top soldaat en achteraf heeft het hem dikwijls gespeten, dat hij de Nederlandsche vloot op zulk een onge lukkige manier verlaten heeft. Hij heeft zeer moeilijke jaren gehad, is thans ziek, heeft geen nationaliteit meer en kan dus waar schijnlijk geen baan krijgen. Er is dus reeds straf voldoende. Pleiter verzoekt dan ook de uiterste clementie. Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest van den 9den Juli af en ontslag uit den dienst. De aanrijding b(j den Kruisweg. Als laatste delinkent stond terecht de stoker 3e kl. M. B. J., die er van beschuldigd werd als motorchauffeur op 5 Mei een botsing veroorzaakt te hebben op den Kruisweg. Door hoogst onvoorzichtig rijden van den Dijk af gaf hij geen acht op de Hoofdgracht als voorrangsweg en torpedeerde de motorist O. de Wit, die juist passeerde. Deze boekte daarby een hersenschudding en diverse an dere verwondingen en kon van 6 tot 24 Mei zijn dienst bij Tante Pos niet vervullen. Aan gezien de schuldige nog niet meerderjarig blijkt te zijn worden de deuren gesloten. Uitspraak: 50.boete, subs. 1 maand tuchtschool. De inlijving van Oostenrijk als Oost- mark" bij het Derde Rijk ligt bij velen nog frisch in de herinnering en zij zullen ongetwijfeld niet vergeten hebben, hoe zeer het volk van Weenen juichte toen het zijn afgod en Führer, Adolf Hitier, inhaalde. Het was een ontvangst, zooals die in de grijze oudheid aan de grootste der imperators bereid werd en zoo ooit ge bleken is waartoe massa-suggestie en 'n goed-functionneerend propaganda-insti- tuut in staat zijn, dan was dat toen het geval. De Weeners in het bijzonder en de Oosten rijkers in het algemeen hadden groote ver wachtingen van het Derde Rijk en dat was geen wonder. Een niet onbelangrijk deel van de bevolking had het niet breed en was reeds lang murw gemaakt door de bandjir van be loften, die vjer en twintig uur per dag over de grenzen stroomde. Beloften... ja, dié werden gegeven. Zooals men vroeger het aan het morren geraakte volk paaide met brood en spelen, zoo paaide men hier reeds van te voren de Oostenrijkers Er zou geen werkloosheid meer bestaan. Ieder staatsburger werd een redelijk bestaan gewaarborgd. De salarissen en loonen zouden belangrijk verhoogd worden en er zou een einde komen aan de financieele dictatuur der Joden... Zoo was het begin, en zelfs de meest nuch tere toeschouwer is in die dagen onder den indruk gekomen van de wijze, waarop Duitschland bezit nam van deze „provincie". Het was „gründlich deutsch". Brood en spelen zijn echter vergankelijk en na de eerste vlammen van laaiend enthou siasme volgde,hoe was dat ook anders te verwachten, een terugslag. Men is niet tevreden in Oostenrijk. Velen is het nieuwe regiem tegengevallen en men komt thans (te laat) tot de conclusie dat men het vóór de komst van Bürckel c.s. toch niet zoo héél slecht had. Om de ontevredenheid te begrijpen moet men den geest der Oostenrijkers kennen. Dit is een volk, wat weliswaar ook afgestemd is op „das Militar", doch hetwelk aan den an deren kant niet de minste behoefte bezit aan een „Pruisische" staat, die men er tha,ns aan het samenstellen is. Dat druischt volmaakt tegen het karakter der Oostenrijkers in. Men ervaart thans dat er geen sprake is van een economische wedergeboorte. Integendeel, de loonen zijn lager en de verplichte contribu- tie's hooger geworden. Men heeft de Joden onmogelijk gemaakt en dus verwachte men een opleving voor de „arische" bedrijven. Ook dat kwam echter niet uit, daar de verdrij ving van eerstgenoemden een volkomen ont wrichting van den handel ten gevolge heeft gehad. Het gevolg hiervan was weer, dat ver reweg het grootste deel der voedingsmiddelen duurder werd. Neem daarbij nu nog dat de kerk in Oostenrijk... pardon, de Oostmark, weliswaar officieel gelijkgeschakeld is, doch in wezen nog een vrij sterk verzet pleegt en men zal begrijpen dat de Heilstaat, die Hitier en Bürckel beloofd hebben, meer weg heeft van een staat, die alsnog gesaneerd moet worden. Wat de toekomst zal baren is niet bekend. Ook in Duitschland zelf is de toestand nog steeds verre van ideaal en moet men op alle manieren pogen de eindjes bij elkaar te knoopen. Voor Oostenrijk voorzien we dus nog een reeks van moeilijke jaren aanbreken, waarbij men er natuurlijk niet aan be hoeft te twijfelen, dat vanuit Berlijn, om de gemoederen in rust te houden nog tal van malen brood en spelen uitgedeeld zullen worden. Het systeem is oud en beproefd en niets paait men eerder dan de masse. Als tenminste de regie goed is naar Schoorl, Alkmaar, A'dam Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. Iederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-tlieater, Spoorstraat, half 8: „De Vallei der Vogelvrijen" en „Gigolo". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Kleine Lord" en „Pennie's from Heaven". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „The Gang-Show" en „Publiek Geheim". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 761.5 Temperatuur zeewater 20.0 Temperatuur lucht 19.5 Wind: richting: N.N.W.; kracht: 2 Licht op 9 u pp mj,i. Hoogste temp. lucht gisteren 26.6 Laagste temp. lucht gisteren 18.0 Hoogwater (heden) 20.50 u. Laagwater (heden) 14.50 u. Hoogwater (morgen) 8.35 21.25 u. Laagwater (morgen) 9.35 15.25 u. Geslaagd 11 Augustus te Haarlem Hoofdacte-examen C. A. Koopman.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5