Abonneert U opdit Had Helders officieuze tevens origineele opening van het seizoen 1^ y 0 S W 1^ P P U1Ü1L Morgenavond, half zeven, komen de Hongaarsche profs tegen haar in het veld Koop eerst een andere tandpasta Voetbal voor fijnproevers Voor RUGZAKKEN,nSTRANDBALLEN HELDERS WARENHUIS FA. ZOETELIEF Keizerstr. 75 Kanaalw. 113-115 Voor KAMPEER-ARTI KELEN HELDERS WARENHUIS FA. ZOETELIEF Keizerstr. 75 Kanaalw. 113-115 Hellevoet-Den Helder voor 3 cent De Heldersche Doops gezinde gemeente DE ELF HONGAARSCHE PROFESSIONALS te samen vormende „Szürketaxi I" uit Boedapest, die morgen op het Helder-terrein van hun groote kunnen komen blijk geven. Over Helder's inzet van het voetbal seizoen tegen de Hongaarsche 1ste divisie profclub „Szürketaxi" is de laatste weken, ondanks de hitte, veel te doen ge weest. Wat geen wonder is, want waar het iets bijzonders geldt daar komen de. tongen gemakkelijk los. Maar hoe men er ook over spreekt en denkt, een ieder is het er wel over eens, dat onze oudste voetbalclub voor geen meer interessante seizoen-ouverture had kunnen zorgen dan juist tegen deze professionals uit het verre Boedapest. Zooals reeds eerder gemeld zal het morgen de eerste maal zijn, dat voetballers uit Hon garije hier te stede komen spelen, maar tevens is het nog niet eerder voorgekomen, dat men hier beroeps voetballers aan het werk kon zien. En dit laatste is nu o. i. de groote be koring van den wedstrijd van morgen. Beroeps voetbal is hier volmaakt onbekend, d.w.z. men heeft natuurlijk veel gelezen over „echte prof trucs", „prachtig ploegverband", „combinatie vermogen" enz. enz., dingen die vrijwel alleen bij beroepsvoetbal mogelijk zijn, maar met eigen oogen aanschouwen en dan nog wel van zoo dichtbij als in de tribunes en langs de Ijjnen aan den Sportlaan mogelijk is, is „noch nie dagewesen". Er zullen er zich dan ook mét ons zeer velen opmaken om dit unieke sport gebeuren bij te wonen, waarbij we zullen hopen, dat we geheel en al aan onzen trek zullen komen. Meer „demonstratie" dan „wedstrijd". In dit verband doen wij er wellicht goed aan er even op te wijzen, dat men geen „wed strijd" moet verwachten als in de competitie: spannend, nerveus, sensationeel. Die daarvoor naar het Helder-terrein komt, zal teleur gesteld worden. Neen, men ga met de voor opgezette bedoeling heen om nu eens te zien, hoe voetbal eigenlijk gespeeld moet worden. De Hongaarsche profs zullen het spel in al zijn schoonheid en in al zijn verrassende wen dingen demonstreeren en zijn daartoe in staat niet alleen omdat zij tot de sterkste clubs van hun land behooren, maar vooral ook omdat de kern van hun elftal, n.1. niet minder ^lan v ij f spelers, te weten de doelverdediger, spil, linkshalf, rechtsbuiten en rechtsbinnen een groote internationale routine heeft, opgedaan in officieele wedstrijden in de Hongaarsche landenploeg. Deze kern, te zamen met den oud-internationaal Kovaacs (linksbuiten) en de overige vijf spelers, spelen super-voetbal, zooals hier waarschijnlijk nog nimmer te zien is geweest. Ondankbare taak voor de Helder- spelers. Uiteraard hebben de elf uitverkorenen, die „Helder" moeten vertegenwoordigen, morgen geen bijzonder dankbare taak om als sparring partners te dienen van de grootmeesters. Maar zij zjjn er bij voorbaat van overtuigd, dat dit keer geen succes voor hen weggelegd kan zijn. Maar zij weten ook iets anders en dat is, dat zij door alle krachten in te span nen, de profs misschien kunnen noodzaken het beste te geven wat in hen is. Niet alleen, dat de Heldrianen daardoor de beste les zouden ervaren, die zij zich maar wenschen kunnen, tevens zal het publiek daarvan profiteeren! En voorts vergete men niet, dat „Helder" reeds een paar maanden ijverig geoefend heeft onder den heer Longin, die Oostenrijker is enzijn pupillen het spel bijbrengt zooals het door „Szürketaxi" zelf gespeeld wordt. Natuurlijk heeft Helder het nog niet tot die hoogte gebracht, maar toch zullen de profs wel even raar opkijken als zij een „geschool de" ploeg tegenover zich krijgen Wjj hopen nu maar dat het weer wat gun stiger is voor voetbal dan de laatste dagen het geval is, dan zullen we terecht kunnen genieten. Door ziekte van een enkelen speler komt Helder n;et uit in de formatie, zooals men zich voor de competitie gedacht heeft. Het elftal zal n.1. alsvolgt uitkomen: Kenter (d.),; Smit en Evers (a.)Trap, Kiesewetter, Quant (m.); Siersma, Voerman, Hoebe, Wieren, Burger (v.). Waar het hier een wedstrijd is, die onder K.N.V.B.-bepalingen gespeeld wordt, leidt de bekende referee D. Miezerus uit Haarlem. Waarschijnlijk zal voor den aanvang van den wedstrijd het Hongaarsche volkslied worden gespeeld. De wedstrijd vangt half zeven n.m. aan. Het ei van Columbus... Vele Hellevoetsluizers wonen in Den Hel der en we weten dat hun hart trekt naar dat rustieke oord, naar hun plaats met het on vergetelijke „Baantje", de Kerkstraat en de Kippenbrug. Vandaar dat gedurende de va- canties de geheele Hellevoetsche kolonie, al thans een niet onbelangrijk deel ervan Helle- voetsluis-waarts trekt om de band met hun geboortegrond niet te verliezen. Evenwel... de verdiensten zijn tegenwoor dig niet al te best en de afstand" is groot. Vandaar dat een 2-tal ondernemende jongelui, geboren Hellevoeters (D. K. en C. v. d. V.), getracht hebben of er geen manier bestond deze reis anders te organiseeren. Hoe ze dat deden, vertelt ons de volgende schets, die historisch is. Twee oud-Hellevoeters, jongelui uit Den Helder, hadden het plan opgevat hun respec tievelijke familieleden te Hellevoetsluis te be zoeken. Daar zij nogal avontuurlijk van aan leg waren, besloten zij op een eigenaardige manier tot hun doel te geraken en maakten daartoe gebruik van het toeval. De jonge lieden hadden inderdaad fabelachtig geluk, want op niet minder dan 7 wagens wisten ze beslag te leggen. We laten hieronder de route, welke de avonturiers gevolgd hebben, precies de revue paseeren: 6.45 uur door auto opgepikt aan de Zuid straat en meegereden tot 't Zand (Ford V 8). 7.15 van 't Zand tot Stolpervlotbrug met een Essex. 7.30 Van Stolpervlotbrug tot Alkmaar, eveneens met een Essex. 8.20 uit Alkmaar tot Velserpont (vischauto, Ford). 9.05 vertrek van Velserpont met een Diamond vrachtwagen naar Sassenheim. (In Sassenheim iets ge bruikt en na eenig oponthoud om 11.30 met een bollenvrachtauto, eveneens een Diamond, verder naar Rotterdam). Op dit voertuig za ten de heeren in een uiterst moeilijke posi tie, daar hun slechts een kleine halve meter ruimte vergund werd met z'n tweeën en zich aan een touw in evenwicht moesten hou den. In Rotterdam aangekomen zjjnde, bleven de heeren wat rondscharrelen en begaven zich op hun gemak naar het Wagenveer. Het was hier, dat de reizigers hun 3 centen moes ten offeren. Op het veer bevond zich ook een zandwagen. Spoedig klampten ze den chauf feur aan en kregen toestemming om mee te rijden tot Hoogvliet, waar men te 3.45 uur arriveerde. Te 4 uur kregen ze te dier plaatse een aardappelauto te pakken, die hen tot Nieuwesluis meenam. Daarna voerde hun gelukkig gesternte hen naar de Butagaswa- gen op den weg en hiermee tufte men tot dê le vlotbrug (Nieuwenhoorn). De heeren moesten nu enkele minuten loopen, doch de stadsgasauto pikte hen weer.op bij het Zwem bad van Hellevoetsluis en nam hen mee tot de gele brug, zoodat ze vijf uur ter plaatse waren en dus hun doel hadden bereikt. Hoewel de jongelui natuurlijk veel geluk gehad hebben, moeten we toch erkennen, dat het een mooie prestatie van hen is. Het is in ieder geval een staaltje van durf en door zettingkracht, daar ze bij hun verzoeken om mee te rijden menig weigerend antwoord in in ontvangst te nemen hadden. Ze lieten zich daardoor niet ontmoedigen. Maandag a.s. hopen ze weder de terugtocht naar Den Helder te aanvaarden en ze denker, het op dezelfde manier te doen als dat ze gekomen zjjn. Volgens de oude geschriften bestond er reeds een kerk van deze gemeente in Huis duinen. De aanteekeningen loopen niet verder terug dan van het jaar 1742 af, toen de pro ponent Jan Cornz. Dekker werd beroepen. Deze is in 1777 overleden en in datzelfde jaar opgevolgd door Ds. Sjjtze Hoekstra. Hij werd des morgens door Ds. B. Sijtze Hoek stra, predikant der Doopsgezinden te West- zaan bevestigd, terwijl hy des namiddags zjjn intrede deed te Huisduinen. In dat jaar be stond er te Den Helder nog geen vaste kerk, maar men behielp zich met een groote ka mer in een gewoon huis. Na de slooping der kerk te Huisduinen werd in 1788 een andere Doopsgezinde Kerk gebouwd en wel in de Oude Kerkstraat, de straat waarin ook de kerken der andere ge zindten stonden. Deze kerk zag er onaan zienlijk uit en leek meer op een schuur. Van 1811 tot en met 1813 werd zij in bezit geno men door de Franschen. Eerst in 1814 werd zij weder tot het houden van de gewone gods dienstoefeningen in orde. gebracht. In 1790 werd de predikant Hoekstra, die naar Texel vertrok, opgevolgd door den pre dikant Pieter van der Bij, die het volgende jaar reeds vertrok naar Makkum. Daarop volgde de predikant Jan de Bleyker, herkom stig van Emden, die in 1799 vertrok naar Goeree. Daarop volgde H. Veenstra, die in 1805 vertrok naar Middellie, Den 7en Juni van datzelfde jaar kwam Ds. Rehn, die ech ter slechts aanbleef tot September 1806. Diens opvolger was Ds. Jacob Groot, die wederom vertrok in 1809 naar Oost- en \Vest-Graftdijk. Vervolgens is de gemeente zes jaar herderloos geweest. In 1815 werd bevestigd Jacob Hoekstra Sijtz., komende van Texel, die in 1843 zjjn emeritaat verkreeg en te Kampen ging wo nen. Hij werd opgevolgd door Ds. P. Douwes Dekker. De Doopsgezinde Kerk in de Oude Kerkstraat heeft daar 65 jaren gestaan en wel tot In 1858. De gemeente-leden wenschten een betere kerk, zoodat de be staande kerk werd verkocht, die direct gebruikt werd als lompenpakhuis. De betere kerk werd in 1853 gebouwd aan de Kerkgracht, waar zjj zich thans (1938) nog bevindt. Zjj werd door den predikant P. Douwes Dekker ingewijd. Het voorfront dezer kerk is opgetrokken in Gothischen stijl, voorzien van een hoofd ingang, waarboven een raam. Aan weers zijden van den hoofdingang een soortgelijk raam, allen in denzelfden stijl voorzien van puntboog. Om te ontkomen aan belasting heeft men, volgens de geschiedenis, de beide ramen, die zich naast den hoofdingang be vinden, dichtgemetseld, hetgeen het geheele sierlijke aspect dezer kerk totaal bedorven heeft. In 1858 werd de pastorie der Doopsgezin den naast de reeds bestaande kerk gebouwd; het eerst bewoond door den predikant Dou wes Dekker, die op 4 Juni 1861 is overleden. (Diens grafsteen bevindt zich op 1 et kerk hof te Huisduinen en wel in het vak genaamd F.) Diens opvolger was Ds. Joh. Dyserinck. (Wordt vervolgd.) en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol irolgens Nieuw recept). Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend-en schuimend vtrmogep alle andere verre overtreft. Overplaatsingen. Serg.-telegrafist W. Henderson van Wal- station naar Kon. Inst., 28-8-38. Onder intrek king der bevolen overpl. naar Hr. Ms. Tromp. Serg.-telegrafist E. Snoek van Kon. Inst. naar Tromp, 27-8-38. Bootsman G. Stam van W.s. Vliss. naar Sumatra, 1-9-38. Bootsman J. van Oosten van A. v. d. Hulst naar Sumatra, 1-9-38. Bootsman J. Roeting van Sumatra naar W.s. Vliss., 1-9-38. Bootsman G. J. van Dort van W. v. Ewjjck. Bevolen overpl. op 1-9-38 naar Hr. Ms. Su matra ingetrokken. Majoor-ziekenvplgr. A. Leenhouwers van O.Z.D. naar Hospitaal, 1-9-38. Serg.-ziekenvplgr. N. H. F. Schumacher van Hospitaal naar O.Z.D., 1-9-38. Sergt.-ziekenvplgr. A. Tol van Gelderland naar Afd. Marns. R'dam, 5-9-38. Sergt.ziekenvplgr. H. Maathuis van Hospi- taa# naar Gelderland, 5-9-38. Segrt.-bottelier E. de Boer van W.s. W.oord naar O.Z.D., 11-8-38. Korpl.-machinist A. Hollaar van Sumatra naar van Speijk, 25-8-38. Korpl.-machinist J. H. Zandbergen van v. Speijk naar Sumatra, 25-8-38. Korpl.-konstabel G. Bakker van W.s. W.o. naar Gruno, 22-8-38. Korpl. d. marns. A. Bimmel van Kaz. W.o. naar Wachtschip Vlissingen, 1-9-38. Kwartiermeester K. Pelgrim van Kaz. W. o. naar O.Z.D., 17-8-1938. Korpl. bottelier S. C. Keerss'emeeckers v. Hydra naar Wachtschip Vlissingen, 10-9-'3S. Korpl. macht. D. de Koster van W. v. Ewijck naar W.s. Vlissingen, 3-9-'38. Korpl. macht. F. J. v. d. Maas van v. Speyk naar W. v. Ewijck, 3-9-'38. Korpl. bottelier C. Broere van W.s. W.o. naar Hydra, l-9-'38. Korpl. d. marns. A. J. L. Willems van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. W'oord, 18-8-1938. Stoker 2e kl. A. J. Luttenberg van de Kooy naar Nautilus, 17-9-'38. Stoker le kl. J. J. v. Reijsingen van Nautilus naar de Kooij, 17-9- 38. Matroos 3e kl. B. Gerritsen van der Hoop v. Kaz. A'dam naar W.s. W.o., 25-8- 38. Marn. le kl. L. Hermsen van Kaz. W'oord. Bevolen overplaatsing op 25-8-'38 naar Hms. v, Speijk ingetrokken. Marn. le kl. G. v. d. Zee van Kaz. W'oord n. van Speijk, 10-8-'38. Barbier P. de Loos, van W.s. W.o. naar Kaz. W'oord, l-9-'38. Mam. H. J. v. d. Bij, v. Afd. marns. R'dam n. Kaz. W'oord, 18-8-'38. Matroos le kl. W. du Coux van W.s. W.o. naar de Kooij, 15-9-'38. Tamboer le kl. M. F. Andriessen van Kaz. W.o. naar Sumatra, l-9-'38. Tamboer 3e kl, A. Bil, Aft?. Marns. R'dam naar Sumatra, l-9-'38. Pijper 2e kl. J. H. M. Verheij, van Afd. Horizontaal: 1. Pitvrucht. 3. Kleine inhoudsmaat. 5. Soort onderwjjs. 7. Huisdier. 9. Zwakzinnige. 13. Breede, grove lat. 16. Onbekend persoon. 18. Voegwoord. 19. Riviervisch. 20. Lengtemaat. 21. Mud. 22.-Deel van den Bij bel. 24. Voltooid. 26. Verlaagde noot. 27. Rivier in Italië. 28. Meisjesnaam (afk.). 30. Vlug. 33. Woning voor dieren. 35. Javaansche huisvogel. 36. Amerikaansche vetplant. 38. Vader. 39. Klein kind. 40. Aanvang. 42. Toespraak. 44. Plaats in Gelderland. 45. Strijdperk. 46. Hijschtoestel. 47. Tsjechische naam v. Praag. 51. Taart. 56. Afgescheiden plaats in theater. 59. Verschoten. 60. Rivier in Rusland. 62. Soort onderwjjs 63. Hoofd der Indi sche regeering. 65. Zonder vocht. 67. Stuk'. 68. Engelsche titel. 69. Deel van een schip. 71. Adelljjke titel in Spanje. 72. Behoudens den titel. 73. Bijwoord. 74. Laatstleden. 76. Muzieknoot. 77. Muzieknoot. 78. Heil den Lezer! 79. Plaatsje aan de kust van Fries land. 80. Voegwoord.. 82. Formule voor na trium. 84. Halfedelsteen. 86. Feit. 89.Hert. 90. Uitroep om tot stilte te manen. 91. Kattige, bjjdehan- de vrouw. 93. Verbchrikkeljjk. Vertikaal 1. Vischmand. 2. Muzieknoot. 3. Muzieknoot. 4. Hulde, achting. 5. Raar. '6. Rund. 7. Tsjechische munt. 8. Vliesje. 10. Bepaald lidwoord. 11. Meisjesnaam. 12. Meisjesnaam (afk.) 13. Muzieknoot. 14. Hoop, stapel. 15. Zie 20 horizontaal 17. Plaats in Drente. 21. Veevoeder. 23. Pauselijke drie- kroon. 25. Munt. 26. Maangestalte. 27. Meetknopje in meetkan. 29. Wild zwijn. 31. Waterstand. 32. Costuum. 33. Nederige woning. 34. In orde! 35. Verzoek. 36. Voornaam van bekende Duitsche prinses. 37. Plaats in Gelder land. 40. Mond van dieren. 41. Stad in China. 43. als 80 horizontaal 44. Voorzetsel. 47. Vloerlijst. 48. Cirkelvormig. 50. Uitroep van ver rassing. 52. Eerstvolgende. 53. Verfrissching. 54. Karakter. 49. Turksche veld- heerstitel. 55. Bergspleet. 57. Gehoororgaan. 58. Gemeentelijke geneeskundige dienst. 62. Naar mijn meening. 64. Pers. voornaamw. 66. Zoon van Juda. (Genesis 38:4) 68. De oudere. 70. Groote inhouds maat. 73. Trilpopulier. 75. Europeaan. 77. Deel van den dag. 78. Soort onderwjjs. 79. Term uit het schaakspel. 79a. Vorm v. h. w.w. zijn. 79b. Klaar. 79c. Tam. 81. Neen (Engelsch). 83. Boos, kwaad, 84. Voorzetsel. 85. Spil. 87. Ongeveer. 88. Muzieknoot, OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE. Horizontaal. 1. Verkaveling, 10. Ovaal, 11. Kwiek, 13. Bord, 15. Rijs, 17. Neep. 19. re, 20. Ont-, 21. Es, 22. Oldham, 26. Aspunt, 30. Medusa. 31. Lerida, 32. Em. 33. Aai. 36. Taai, 38. Nan, 39. Siri, 40. Rotan, 44. Posen, 47. Fermentatie. Verticaal. 1. V.v., 2. e.a.. 3. Raad. 4. kl,, 5. Venjjn. 6. L.K.. 7. Iwan, 8. N.I.. 9. ge. 10. Ombrometer, 12. Kopstation. 14. Oelema, 15. Romaan, 16. Stalin, 18. Eender, 23. dd, 24. hu!. 25. As. 27. se, 28. p.r., 29. ui. 34. Aaron, 37. Isar, 39. Slot, 41. Of, 42. te, 43. n.m., 44. pa, 45. si, 46. Ee. De pr(js werd gewonnen door den Heer: P J. KEYZER. Goversstraat 26, Den Helder. Marns. R'dam naar Sumatra, l-9-'38. Pijper 2e kl. J. H. M. Verheij, van Afd. 'arns. R'dam naar Sumatra, l-9-'38. Bootsnan I. van Sonsbeek van W. v. Ewjjck naa A. v. d. Hulst, 9-8-'38. Sergt. konst. J. H. Evers van W.s. W.o. n. Gelderland, 5-9-'38. Matroten le kl. H. D. Wagenaar en A. Moor v. Sumatra v. W.s. W.o., l-9-'38. Matroien A. N. Krispijn en M. Geertse v, GelderL n. W.s W.o., l-9-'38. Matr. le kl. Cf L. v. d. Heiden, v. Schorpioen n. W.s. W.o., l-9-'38. Matrozen le kl. J. v. d. Brinx, P. L. Lutter, J. Koldenhof, G. A. Hejjmen en P. Boone v, O.Z.D. n W.s. W.o., l-9-'38 Matr le kl. G. F. J. Herlé van de Mok naar Ws. Wo, 1-9-78. Matr. le kl. J. Hopman v. W.s. Vlissingen, l-9-'38. Matr. le kl. P. H. Giesbers van W.s. Vilss., n. W.s. W.o. 1-9-'38. Matr. le kl. E. Zwart van D. Aukes naar W.s. W.o. l-9-'38. Matr. le kl. P. F. Sinke v. Brinio naar W.s. W.o., l-S-38. Marn le. kl. J. van Rijn, van Kaz. W.oord. Bevolen overpl. op 1-9-T8 naar Hms. Sumatra ingetrokken. Matr. le kl. A. J. v. Willlgenburg en id. S. Loup van W.s. W.o. Bevolen overpl. op 17-8- "3" naar Hms. Tromp Ingetrokken. Tliuisgevaren. 3 Augustus 1938 per m.s. „Slamat" uit O.I, in Nederland teruggekeerd: Opper-vliegtuigmaker M) J. Weber. Sergt. bottelier A. A. Cornelissen. Korpl. bottelier C. Broere. Matrozen le kl. W. du Coux en J. A. Roman, Barbier P. de Loos. Bevordering Matrozen 3e kl. F. W. Smit en M. Oele. Korpl. d. marns. A. J. L. Willems. Marns le kl. N. A. Kok en A. G. Bressef, Marn. 3e kl. H. J. van der Bjj. 1 Augustus 1938: Matrozen 2e kl. J. B. Husen, A. Brinkman, G. P. Laagland Winder tot matrozen le kl. Stoker 2e kl. W. Garssen, L. A. Heuperman, J. L. Ritman en G. Eindhoven tot stokers le kl. Overbrenging in andere kwaliteit. Stuker le kl. H. J. Schapenk, A. van Huizen en G. Visser tot Stokers-olieman, l-8-'38. Ondervolgende schepelingen worden den 31sten Augustus 1938 per m.s. „Baloeran" van de N.V. Rotterdamsche Lloyd naar Oost-Indië uitgezonden: Bootsman J. van Roode, majoor-machinist T. F. Goreman, sergt.-monteur D. Stolk, majoor- ziekenverpleger H. C. Louwhoff, stafmuzikant H. L. Zwitzer, kwartiermeesters P. Bravenboer, M. Kempeners, J. B. Kersten, A. L. Knaape, R. Koelewijn, J. Köllner, S. Kok, P. van Leeu wen en L. van der Linden, matrozen le kl. P. Bindenga en P. Glas, matroos 2e kl. J. Raat. matrozen 3e kl. B. A. J. de Koek, G. J. de Bruin, J. Rijsdam, A. G. van Dam en L. O. van Heumen, konstabels E. Corthals en A. J. van Ommeren, korpl.-telegrafist J. W. Sinke, telegrafisten J. W. G. Aarts en H. Wieringa, torpedomakers F. M. Schuurhuizen, J. J. Goos, G. G. van Willegen en A. A. Timp, stokers le kl. J. L. Ritman en J. C. B. Kok, stokers 2e kl. J. M. van Strien, G. Elsenaar en W. Goossen, stoker 3e kl. C. B. van Leeuwen, timmermanslieden G. A. A. Groeneveld en H. v. d. Giessen, geschutmakersmaat J. v. d. Leur, monteurs J. Laan en D. Elzenga, korpl.- vliegtuigmakers (M) J. J. Basseleur, N. L. H. Gonneman, J. Kuin, W. A. van Lien, H. C. Fer- ree, T. Veldman en K. de Vries, vliegtuig makers (H) A. Pieters, T. J. Bierman, G. Kraan, J. A. Serno, J. P. J. Waare, J. J. Wes- seling en D. de Winter, korpl.-bottelier F. van Eerden, korpl.-ziekenverpleger A. Jansen, kobpls.-schrijver A. van Hecke en A. L. M. Lo- bato de Mesquita, barbier N. Dost, korpls, der mariniers H. Kooi en L. A. Vermeer, mariniers 3e kl. J. P. L. Augustin, H. van Faassen, J. G. Friesema, C. A. Franssen, A. J. v. d. Hout, M. Immerzeel, J. H. Kemna en D. A. de Kever, lichtmatroos (I.V.) J. W. van Zanten. Overplaatsingen. Matrozen le kl. J. H. van Schaik en D. Pronk van Ws. W.o. naar Tromp, 27 Aug. Matroos le kl. H. G. Bergmans van Van Speijk naar Tromp, 27 Aug. Matroos le kl. M. Schuiten van De Mok naar Tromp, 17 Aug. Marinier le kl. A. Klein Holte van Afd. Marns. Rotterdam naar Tromp, 27 Aug. Matroos le kl. H. J. Blikman van Ws. W.o. naar Sumatra, 1 Sept. Matroos le kl. P. N. Fasol van Brinio naar Sumatra, 1 Sept. Matrozen le kl. J. Wolbers en H. Dragt van Ws. W.o. naar Schorpioen, 3 Sept. Matroos le kl. C. J. W. Lichtenberg en C. J. v. Dongen van Ws. W.o. naar Ws. Vlissingen, 3 Sept. Matroos le kl. J. P. A. M. v. d. Kroef van Ws. W.o. naar D. Aukes, 3 Sept. Matroos le kl. J. J. M. Spiekerman van Ws. W.o. naar Van Speijk, 3 Sept. Matrozen le kl. J. C. Kuijl, M. F. Paesschen, D. Oosthuizen en K. v. d. Bout van Ws. W.o. naar De Mok, 3 Sept. Matroos le kl. A. Brinkman van Ws. W.o. naar Ws. Vlissingen, 3 Sept. Matrozen le kl. W. J. Hennevelt en G. Noor loos van Ws. W.o. naar O.Z.D., 3 Sept. Matroos le kl. J. M. Versfeld van Ws. W.o. naar Brinio, 1 Sept. Matroos le kl. C. E. v. Vliet van Ws. Vlis singen naar D. Aukes, 1 Sept. Marinier le kl. J. J. v. Bemmel van Kaz. W.o. naar Brinio, 6 Sept. Matroos le kl. M. van Stee van Ws. Vlissin gen naar Hijdra, 1 Sept. Marinier le kl. H. Hilhorst van Kaz. W.o. naar Kaz. Amsterdam, 6 Sept. Marinier A .Bek van Kaz. W.o. naar De Koojj, 1 Sept. Stoker-lielieden J. B. M. van Deurzen, C. J. Drost en M. A. H. P. Bliek van Ws. W.o. naar O.Z.D., 3 Sept. Stoker-olielieden J. W. N. Weiland en J. W. v. Reekurn van Van Speijk naar O.Z.D., 3 Sept. Stokers le kl. A. Verkujjlen en D. Steen van Ws.W.o. naar Schorpioen, 3 Sept.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6