Frankrijk op zoek naar goud De loterij-zwendel in Amerika Brifsch ambtenaar door de Gestapo gearresteerd Bloedig treffen in Palestina Voorstellen voor Jodenvervolging in Italië Duitschers willen Duitschers blijven! Hitier helpt schuldenaars Van den wal in de sloot Arbeider onder goudregen Maanlicht en palingvangst Strijd om werkkrachten in Duitschland Volksluchtvaartfeesten in Rusland Een militair steunpunt voor Italië Overstroomingen in Korea AihleüeA Stapelloop Ms. „Batavia"' voor de K.P.M. Fel requisitoir tegen den demo- cratischen leider Hines. Be zwarende verklaringen. Op het oogenblik wordt in Amerika te New York, een groot sensatie-pro ces gevoerd, dat allerwegen met groote belangstelling gevolgd wordt De leider van Tammany Hall, de be kende democratische partij, James Hines wordt, zooals wij reeds meld den, beschuldigd deel te hebben ge nomen aan een loterij-zwendel. Zijn taak zou zijn geweest, de loterij-on derneming door politie en ook poli tici te doen beschermen. Tn een uitvoerig requisitoir dat op harts tochtelijke wijze werd uitgesproken, liet de Officier van Justitie tal van beschuldigin gen over het hoofd van Hines gaan. De .bende, welke werd geholpen door Hines, had niet minder dan 35 loterijbanken, terwijl elke bank ongeveer 15 a 25.000 d. p. d. in de. Men behoefde slechts een klein bedrag aan winnaars uit te keeren. De winstkans was 1 op 1000! Geweldig floreerden dus de zaken der onderneming. Ook met de benoeming van een nieuwen districts-officier van Justitie werd erbarme lijk geknoeid. Een bendelid, Dodge ge naamd, kreeg ten slotte het baantje. Stryker, Hines advocaat, bestreed met veel bravour dit requisitoir. Hij noemde het slechte dingen, die de Officier vertelde en zeide niet te begrijpen, hoe deze zich daartoe had kunnen laten verleiden. Op sarcastische wijze trachtte hij de beschuldigingen te weerleggen. Als eerste getuige trad op een neger, die voor Hines zeer bezwarende verklaringen heeft afgelegd. O.m. betoogde hij, dat de ver dachte steeds opgaf, waar hij zich bevond, opdat men zich altijd met hem in verbin ding kon stellen, en hij dan bemiddelend zou kunnen optreden bij mogelijke arresta ties. Loonsverhoogingcn worden door verordeningen tegengegaan. Eieren en fruit mankeeren. De recruteering van verscheidene honderdduizenden arbeiders en tech nici voor den aanleg van fortificaties in Duitschland en het onder de wa penen roepen van talrijke reservisten hebben tusschen de ondernemingen een ernstige concurrentie doen ont staan in den strijd om het verkrij gen van werkkrachten. De conferentie die in de rijkskanselarij is gehouden, in tegenwoordigheid van Hitier en Goering, heeft zich o.m. met dit probleem bezig gehouden, dat het fragiele evenwicht tusschen prijzen en loonen in gevaar brengt Een verhooging van loonen wordt verhin derd door verschillende verordeningen. Men hoeft laatstelijk voorzien in volmachten voor de arbcidscommissarisscn die thans bij de creet kunnen uitmaken welke loonsverhoo- gingen veroorloofd zijn en welke niet. Opge merkt kan worden, dat zekere waren schaarsch zijn geworden, hoewel het rijk in de laatste maanden groote reserves van le vensmiddelen heeft opgestapeld. Eieren zijn schaarsch en fruit mankeert bijna geheel. Charles Lindbergh onder de toe schouwers. In alle steden der Sovjet-Unie zijn volks feesten gehouden ter gelegenheid van de groote luchtvaartdemonstraties. Op het vlieg veld Toesjino bii Moskou waren ongeveer een millioen menschen aanwezig. Op de eeretribune bevonden zich Stalin, vele volks commissarissen. afgevaardigden der Opper ste Sovjets, leden van het diplomatieke corps en Charles Lindbergh. De vliegers en zweefvliegers hebben tij dens de feesten hun bedrevenheid gedemon streerd, terwijl militairen .luchtgevechten" leverden. De demonstraties eindigden met para chutesprongen. De redenen zijn niet bekend. Kapt. Thomas Kendrick, ambtenaar bij de Britsche passencontrole, is gearresteerd op bevel van de Gestapo. Hij wordt thans vastgehouden in hotel Metropole, waar het hoofdkwartier van de Gestapo te Wee- nen gevestigd is. De arrestatie geschiedde, toen Kendrick. die Britsch onderdaan is, en die bij het Weensehe pascontrolebureau achttien jaar werkzaam is geweest, uit Oostenrijk de voormalige grens naar Duitschland pas seerde. Hij was onderweg naar Engeland om daar zijn verlof door te brengen. Het is niet bekend op grond van welke beschuldiging Kendrick gearresteerd is. De Britsclie ambassadeur pro testeert te Berlijn. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft naar hier verwezen wordt bij de Duitsche regccring geprotesteerd tegen de arrestatie van den ambtenaar bij de Britsche passen- contole te Wcenen, kapt.. Thomas Kendrick. Hij heeft de regeering om een verklaring Verzocht. Xussolini vol belangstelling voor het eiland Pantellaria. De Italiaansche pers wijdt veel aandacht aan een bezoek, dat Mus- solini gebracht heeft aan het eiland Pantellaria. Zij wijst op het strate gische belang van dit tusschen Ita lië en Noord-Afrika gelegen eiland. De „Tribuna" schrijft, dat het eiland een sterke positie tusschen het oostelijke en het westelijke deel der Middellandsche Zee in neemt. Vroegere regeeringen hebben die positie miskend, maar door het fascisme is zij tot nieuw leven gewekt. De „Lavoro Fascista" schrijft, dat de Duce zelf zich heeft willen vergewissen van den stand der werken op dit zoo gewichtige vloot- en luchtvaartsteunpunt. Voor het eerst heeft een lid der Italiaansche regce- ring een bezoek aan het eiland gebracht. Gewapende bende verliest twaalf leden. Soldaten met politiehon den er op uit. Gisteren is het hij Akkro in Pales tina tot een ernstige botsing geko men tusschen eeij aideeling militai ren en een gewapende bende. De ter roristen hebben twaalf dooden en een groot aantal gewonden moeten ach terlaten, terwijl de rest van de ben de naar de grens is gevlucht. Onderweg ontmoette de bende eenige dor pelingen, die zich bij haar aansloten, waar na het wederom tot een treffen kwam, doch nu met een andere afdeeling militairen. De terroristen hebben ook den tweeden keer zware verliezen geleden, Aan Britsche zijde werd een soldaat gedood, een officier en drie soldaten gewond. Aan de grens van Jaffa en Tel Aviv is een bom ontploft. Drie Joodsche kinderen wer den ernstig gewond. Te Jaffa is een Arabi sche agent doodgeschoten. Streng onderzoek Met medewerking van de luchtmacht wordt op uitgebreide schaal door de militairen een onderzoek ingesteld, waarbij verscheidene honderden soldaten met politiehonden be trokken zijn, in het gebied rondom Athlith, waar kortgeleden het gezin van een Jood- schen inspecteur is ontvoerd. Gistermorgen bij het aanbreken van den dag is men met 't onderzoek begonnen^ dat zich ook tot Na bloes uitstrekt, waar bandieten geweren en munitie gestolen hebben uit een politiebu reau en zij zooals wij meldden, een bank be roofden. Tweeduizend huizen vernield In de provinciën Kankjohohoe -do en Kank- jonando in het noordoosten van Korea, heb ben overstroomingen veel schade aan den oogst gedaan. Bovendien zijn 38 menschen om het leven gekomen, terwijl er 28 vermist werden. Tweeduizend huizen zijn vernield 11.000 staan onder water. „Jodcninvasie moet worden." voorkomen De Italiaansche dagbladen blijven wijzen op het gevaar van een Joodsche invasie in de Westersche landen, waarbij zij het licht laten vallen op de maatregelen, die in ver schillende landen zijn genomen om dezen toevloed van emigranten te beperken. De Resto del Carlino schrijft: „Niemand ver heelt zich thans den ernst van deze feiten en aangezien het noodig zal zijn te komen tct concrete maatregelen stellen wij de vol gende voor, welke heilzaam zouden zijn en door het Italiaansche volk gunstig zouden worden ontvangen." Het blad geeft dan nog eens duidelijk aan, dat dit eigen voorstellen zijn en noemt dan de volgende maatregelen: 1. Verbod voor icderen buitenlandschcn Jood om Italië te betreden; 2. Een uitnoodiging om snel Ttaliaansch gebied te verlaten, te richten aan alle bui- tenlandsche Joden en aan die, welke sinds minstens tien jaar de Italiaansche nationa liteit niet hebben verworven. 3. Verbod tot uitoefening van vrije beroepen door Joden, die geen Italiaansche burgers zijn sedert talrijke jaren en die geen tast bare bewijzen hebben gegeven van hun an- hankelijkheid jegens het fascisme." H.N.K.DAG GAAT NIET DOOR. De Tech. Commisie van den Turnkring Hollands Noorderkwartier heeft besloten de jaarlijksch athletiekdag. die ditmaal te Schagerbrug zou plaats vinden, geen door gang te doen vinden. Het aantal deelnemers bedroeg circa 38 en werd te gering «macht. De geringe medewerking van enkele ver- ecnigingen werd ten zeerste betreurd. De wedstrijd van ,,'t Rondje" gaat dus Zondag a.s. ook al niet door. Zooals insi ders weten, is de athletiekwedstrijd die*. Olympia, Wieringerwaard, voor 31 Juli had uitgeschreven, ook al ingetrokken geworden. Na de hoopvolle opleving die de athletiek in onze omgeving in 1937 vertoonde, is dit alles wel teleurstellend, 't Landskampioen schap van Nel van Balen Rlanken moet alles goedmaken. Of zorgt Olympia 5 Sent. op de K.N.G.V.-kampioenschappen te En schedé voor een „lest best"? Tsjechische regeering moet eerst haar hakkende politie-agenten te rugroepen, voor vruchtbare onder handelingen mogelijk zijn. De Duitsche pers is van meening, dat uit de verklaringen van Kundt bij de onderhan delingen met de regeering te Praag een goede wil spreekt, en eischt, dat thans ook de Tsjechosiowaaksche regeering zoo'n goe den wil toont De „Berliner Boersenzeitung" zegt, dat men niet over het hoofd kan zien, dat de onderhandelingen aan de groene tafel on vruchtbaar blijven, wanneer tegelijkertijd de elementen van de Duitschera-haat in steeds sterkere mate ontketend worden. Het staat aan de Tsjechosiowaak sche regeering de bende ophitsers, brutale onderdrukkers en hakkende politie-agenten in Tsjechoslowakile terug te fluiten. Zij heeft in dit op zicht nog geen bijdrage geleverd. Volgens de „Deutsche Allgemeine Zeitung" heeft men in het regceringskamp nog niet de mannelijke openhartigheid getoond, waarvan Kundt blijk heeft gegeven. Het „Berliner Tagcblatt" betreurt het, dat een deel der buitonlandsche pers, zoo als liet blad zegt, de houding der Sudeten Duitschers tracht voor te stellen, als een stelselmatige onverzettelijkheid. De Tsjechen willen het gebied, dat zij zich in 1918 te gen ieder recht hebben toegeëigend, Tsje- chisecren. De Duitschers echter willen Duitschers blijven. Geen oplossing is moge lijk zonder dat men eigenlijk ook den Su- detenduitschers hun menschelijk recht toe kent. f; F Wet tot regeling van oude schul den. Op voorstel van den minister van justitie heeft Hitier een wet uitge vaardigd betreffende regeling der schulden, die overgebleven zijn uit den tijd van het economische verval met zijn drukkend^ lasten. De wet geldt voor schuldenaars, die door den economischen nood bij het aan het be wind komen der nationaal-socialisten of ten gevolge van hun arbeid voor de beweging bij de uitoefening van zelfstandig beroep vóór 1 Janyari 1931 economisch aan lager wal geraakt zijn, indien zij tehfniPStb tn het faillissement alles gedaan hebben om' hun schuldeischers te bevredigen. De wet geldt verder voor schuldenaars, die vóór 1 Ja nuari 1934 tengevolge van de economische crisis of hun arbeid voor de beweging bun onroerend goed door executorialen verkoop verloren hebben. De wet geldt niet, wanneer de schuldenaar wegens oneerlijk of lichtvaardig gedrag geen bescher ming verdient of wanneer bescher ming om andere roden in strijd zou zijn met het rechtsbewustzijn. Ook voor de Joodsche schuldenaars geldt de wet niet. Rechter kan schulden kwijt schelden. De regeling der oude schulden blijft in de eerste plaats een aangelegenheid van schuldenaar en schuldeischer. Zoo noodig kan de .hulp van den rechter ingeroepen worden. Deze kan onder meer de rente vast stellen, uitstel verleenen en gedeeltelijke af betalingen bevelen. De rechter kan ook oude schulden, die de schuldenaar in tien jaar niet delgen kan. kwijtschelden. Met goed gevolg is van stapel geloopen van een der hellingen der N. V. Scheeps- bouwwerf Gebroeders Pot te Bolnes het Mo torvracht- en passagiersschip „Batavia", in aanbouw voor de Kon. Paketvaart Mij, te Amsterdam en bestemd voor de dienst in Nederl. Oost Indië. De hoofdafmetingen van het-schip zijn: 64.69 x 12.04 x 5.41 mt., De machine-installa tie zal bestaan uit een motorinstallatie van de Machinefabriek Gcbr. Stork te Hengelo. Het te ontwikkelen vermogen zal c.a. 800 a.p.k. bedragen. Op de vrijgekomen helling zal onmiddel lijk de kiel worden gelegd voor een motor vrachtschip voor de K. N. S. M. te Amster dam. Nederlandsche visschers beman nen Duitsche trawlers en bena- deelen landgenooten. De reedefijen van stoomtrawlers te IJmuiden hebben onze regeering er op gewezen, dat de Duitsche vis- schersvloot, welke nu gedeeltelijk be mand wordt met Nederlandsche zee- visschers, gelegenheid geboden wordt om ons visscherijbedrijf nog feller te kunnen beconcurreeren, dan reeds het geval was, waarvan dan het ge volg zal zijn, dat het bedrijf alhier nog minder loonend te exploiteeren wordt Steeds meer nieuwe groote Duitsche stoom trawlers worden, aldus de Msb. in den laat- sten tijd in de vaart gebracht, waaruit, valt af te leidon, dat er in Duitschland behoefte bestaat aan meer viscli voor eigen gebruik. Het toestaan van het aanwerven van onze visschers voor deze buitcnlandsche schepen biedt den Duitschen reederijen de mogelijk heid om hare trawlers voldoende te beman nen, zoodat de vischaanvoer aldaar steeds meer stijgt en aldus bijna geen viscli meer uit ons land betrokken behoeft te worden Op deze wijze gaat, dus toch al een klein afzet gebied, vrijwel geheel verloren, waaraan, vol gens de reederijen, indirect door onze regcc ring wordt medegewerkt, door de noodige hulp te verleenen bij het uitzenden van onze visschers naar de Duitsche havens. De ree- ders zien hierin dan ook een groote bedrei ging voor hun bedrijf. Kloosterlingen verborgen een schat Bij de restauratie van een kloos ter van den Heiligen Franciscus van Assisi te Rome had een arbei der een muur boven een deur te doorboren. Nauwelijks bad hij eeni ge slagen met bet houweel gedaan, loon bij letterlijk door een goudre gen overstroomd word. Uit het cat violen talrijke goudstukken neder, die spoedig den gohoelen vloer be dekten. Men stolde vast, dat men hierbij met goudstukken uit den tiid van Napoleon T te doen had. die daar waarschijnlijk door de kloosterlingen verborgen waren om ze voor de Fransche bezettingstroe pen in veiligheid te bergen. Men herinnert zich thans een gerucht, dat de geheele kloosterschat on geveer honderd jaren geleden in dergelijke schuilplaatsen verborgen zou zijn en is van plan. binnenkort een systematisch onderzoek in te stellen, om dezen schat, waaronder zich ook eenige luchters van mas sief goud zouden hebben bevonden, zoo mogelijk weer aan het daglicht te brengen. De verdwijnende trek na de af sluiting van de Zuiderzee. Alleen nog een kans voor kapi taalkrachtige visschers. Lichte maannachten zijn ongunstig voor de palingvangst. Iedere paling- visscher weet, dat cc ten aanzien van de vangsten onderscheid is tusschpn maanlichte nachten bij wasSchde en bij afnemende maan. Zoo kan het bij afnemende maan een paar nachten na volle maand veel lichter zijn dan evenzooveel nachten bij wassende maan vóór lichte maan. En toch moet het in die afnemcndc-lichtc- maannachten voor de aalvisschcrij beter zijn dan in de donkere wassen- de-maan-nachten! Op grond daarvan zou men zeggen, dat de hoeveelheid maanlicht voor de paling geen rol speelt. Dit is een vraagstuk dat vooral fuikenvissehers bezig houdt en waar voor aldus het Vsb.. ook de offirieele visch- deskundigen geen verklaring weten. Wat de omgeving van Enkhuizen, het ge bied van de fuikenvissehers van Wervers- hoof tot Hoorn betreft, is er ih 'de laatste, ja ren op dit punt iets aan het veranderen. Vóór de afsluiting der Zuiderzee was de toestand zoo. dat in het npiaar de groofe trek van de blanke naling naar de groote zeeën plaats vond. Wanneer dan in de iuis- te donkere maan-periode het ruwe. Storm achtige naiaarsweer kwam. dan kondon. in enkele nachten vele honderden ponden pa ling worden gevangen. Tn drie nachten kon een slechte vischtijd goed gemaakt worden de eerste nacht bracht alreeds een flink deel, in de tweede nacht liepen de fuiken vol en in den derden nacht kwam de rest. Nadien volgden nog wat achterblijvers nog wat dik ke aal, en dan was 't Voorbij. Als de wind kracht niet al te sterk was, konden enkele nachten na een wekenlange mislukking den visscher weer moed 'geven. Broeiwarm weer beeft gunsttgen invloed. Nu, enkele jaren na de afsluiting, is er veel gewijzigd. Het ruwe herfstweer blijkt op de trek der blanke paling zeer weinig invloed meer te hebben. Broeiwarm weer 'heeft op de" vangsten een gunstiger werking Het maanlicht heeft voor de palingvis- «cherij op het T.Tsselmeer veel minder hctee kenis. dan voorheen het geval was. Er is, nog, wel een merkbare invloed, maar de-: ze schijnt. geleideliik minder te ziin gewor den. Want hij goed weer kan zelfs bij vol le maan. als de hemel eenigszins bewolkt is. paling worden gevangen. De- groote trek is voor de visschers in veel geringer mate waarneembaar. De pa ling (rektuiteraard nog wel, maar het; nlotselipg onkomende. hef spontane element: schijnt na de afsluiting te zijn verdwenen De fuikenvissehers. zonals die ten dagp van de Zuiderzee een bestaan vonden en nu nog met bescheiden materialen wer ken. verdienen geen droog brood meer. Al leen kapitaalkrachtige visschers. die heel groote. moderne fuiken kunnen aanschaffen en onderhouden, kunnen zich tot nu toe staande houden. De anderen ziin niet bii machte hun ma terialen te vernieuwen en zijn gedoemd tel verdwijnen. De afsluiting der .Zuiderzee heeft aldus: veel. wat geslachten lang geleerd werd en onwrikbaar vaststond, aan het wankelen gebracht. HET ZOOVEELSTE INCIDENT IN TSJE- CHO SLOWAKIJE. Ter gelegenheid van de ambtsaanvaarding van den nieuwen Sudetenduischen burge meester van Most (Bruex) in Noord-Bobe- nien, waren Dinsdag ter plaatse feestelijk heden georganiseerd. Er werden redevoe ringen gehouden en het feest eindigde met een fakkeloptocht. Er werden tegenbetoogingen gehouden, waardoor zich incidenten voordeden, waar bij vier personen werden gewond. In een persbericht van het bureau der Sudeten- duitsche partij wordt van dit incident mel ding gemaakt. De Sudetenduitsche bladen beweren op grond van dit incident, dat de werkelijke gevoelens van het Tsjechische volk tegengesteld zijn aan de verzoenings gezinde bedoelingen der regeering. HET „GOUDBUREAU" VAN MANDEL. KOREN OP DEN MOLEN DER SPECULANTEN. (Van een specialen correspondent). Onder de honderden noodverorde ningen, welke het Kabinet Daladier in de laatste weken en maanden heeft uitgevaardigd, is er wel geen die zoozeer de belangstelling van het publiek heeft opgewekt en aan leiding heeft gegeven tot hoogge spannen verwachtingen als die van den minister van koloniën Mandel, die een „goud-bureau" heeft opge richt en zich een crediet van 100 millioen francs zag verstrekt, om in de Fransche koloniën te zoeken en de exploitatie daarvan met- alle kracht te bevorderen. Ilct goud der koloniën moet de oplossing brengen voor de vele moeilijkheden, waar onder het Fransche economische leven momenteel zoo zwaar gehukt gaat. Over de mogelijkheid van een meer intensieve goudexploitatie in het Fransche koloniale rijk loopen de meeningen der deskundi gen zeer uiteen. In het afgeloopcn jaar be droeg Frankrijks goudproductie rond 7 ton ter waarde van ongeveer 280 millioen fr. Op de totale wereldgotulproductie van 1.104 ton is dit een onbeteokenemde hoeveelheid. En ook de waarde ervan zinkt in het niet, vergeleken bij het tekort op de Fransche handelsbalans, dat 18 miiliard frs. bedraagt Dat de productie opgevoerd kan worden, wordt algemeen toegegeven, maar of de groote verwachtingen, die Mandeis noodver ordening heeft opgewekt., in vervulling zul len gaan, wordt door .velen betwijfeld. Ontsluiting van de koloniën. Zelfs sceptici geven de mogelijk heid toe, de productie met 100 pet. op te voeren, doch zien overigens het grootste voordeel der regeerings maatregelen in den aanlog van we gen in nog weinig bekende streken, hetgeen de ontsluiting der koloniën ten goede zal komen. In kringen, die in nauwe relatie staan met het ministerie van koloniën, gelooft men, dat de productiecijfers binnen afzien- baren tijd met 400 a 500 pet. zullen stijgen, zoodat do koloniale gondproductic het land anderhalf miiliard francs zal opleveren. Op timisten noemen zelfs nog veel hooger cij fers en spreken van een jaarlijksche goud winning tor waarde van 3 miiliard francs. De speculatie bloeit. Inrlo-China en Madagascar komen voor groote productieverhooging niet in aan merking, afgezien van een oude vindplaats in de buurt van Hué, die misschien 225 kg. per jaar zal kunnen opleveren. Als goud-, landen, waar nog wat van te verwachten, is, moeten vooral Fransrh West-Afrika, Fransch Middon-Afrika en Gwayna genoemd worden, waar het „goudbureau" dan ook het eerst zijn werk zal beginnen. Op een stij ging van de Fransche goudprodnrtie in de eerstvolgende jaren behoeft echter in geen geval gerekend te worden. Dit neemt niet weg, dat de 'maat- 1 regelen van minister Mandei reeds aanleiding hebben gegeven tot zwa re speculaties, althans wordt hier- vanin de rechfsche pers gewag ge- maakt. Den 12den April kwam Maridél. a?tri het bewind: den 29sten Juni vcrscneen de regceringsvcvor- 'lening op goijdcxpioitatie van de - koloniën. Tn minder dan drie niaan den', /April—J \nil steeg de koers van de gond-exploitatiemnatschapnii Saipt 'Elie (Guayana) van 255 tot S00 frs.: de óprich tersaandeel en van dezelfde maatschappij stegen in denzelfden tijd van 505 tot 1200 frs. Pas op 29 j.Turii werden de regeerlncsplan nen tot aanleg van wegen, enz. in Guav- ana, waarvoor aanzienlijke bedragen zul len worden beschikbaar gesteld /men spreekt van 70 mill. frs.), publiek bekend. olgrris de rechfsche bladen moeten de aandeden van genoemde maatschappij en ian nog eenige andere gpudmaatsrhanniièn door de hnnk Rothschild ^g.iin opgekocht. Daar de staaf voornemens js. zich bij. ëfe e?"f!wascrherijen te inferesseeren. zal hij mettertijd genoodzaakt ziin. met de aan deelhouders.,. 'n .onderhartdeling te treden. Dat de hnnk Rnthsehild thans over zulk een groot aardoelonpakkrf jn de goudwassrhe- rijen van Guavana beschikt, is vermoedelijk te danken anri 'een handig nrofifeet-pn van "leDarhernentgle, indiscreties. Afgewacht moet nu worden, of deze klassieke specu- latirmanoruvre den staat en de hrh«=ting- betalers schade zal opleveren.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3