Kampioenstitels verzwommen te Anna Paulowna Duitschland wint 3-landen-wedstrijd Dc Nederlandsche ploeg samengesteld Van Rootselaar wint den 2 k*m.-wedstrijd op de Amstel Xennii AiUddek Blanken blijkt een Duitscher te zijn K. Baumgarten verbetert opnieuw 400 m. record Nieuw wereldrecord kogelslingeren Fenomenale prestatie van Wooderson Amerika wint dual-meet met Europa Gestart voor Beau Rivage-Corsica WieltentierL Klink te Blcrick Ronde van het Westen Van Nek wint de eerste etappe Carracciola wint den grooten prijs van Zwitserland Uaet&at Het internationaal concours- hippique te Aken geëindigd m Zuurmond slaat Van der Meer opnieuw. Verschillende nieuwe A-klassers Prachttyden van Mej. Van O s en Mej. Wardenaar. Onder begunstiging van buiten ver wachting uitstekend weer heeft de Zwem- vereeniging ,,'t Oude Veer" Zondag de kampioenschappen van den kring laten verzwemmen. De wedstryden, die door meer dan 400 toeschouwers werden bijge woond, hadden een byzonder vlot verloop en hebben, ondanks het frissche water, uitstekende prestaties laten zien. Aan spanning was geen gebrek! Het nummer 100 m borstcrawl Heeren B byvoorbeeid telde meer dan 20 deelnemers en er werd een zeer vinnige strijd geleverd. Kom mer wilde per sé zijn zege van Winkel herhalen In den jeugdigen Boonacker van Schagen had hij echter een zoo geduchte rivaal, dat zich in de laatste baan een ware titanenstrijd ontspon, die Boonacker met handslag in zijn voordeel wist te beslissen. Beiden hadden zich geheel gegeven en bleven zoodoende onder de 1 min. 18 sec., wat hen voor het volgend jaar in de A.klasse brengt. Ook Van den Berg van F. M. boekte met 1 min. 18.2 sec. een best resultaat. De instel- borstcrawl heeren A. Jing der B-klasse bewees wel haar nut! Een machtig nummer was ook nu de 100 m De 100 M. A-klasse. In de eerste serie won Van der Water voor Tom Mulder en Frits Koning, welke laatste iets tegenviel. Van der Water had 1 min. 12.8 genoteerd. Met spanning werd dus afgewacht wat het volgende drietal, Van der Meer, Sinke, Zuurmond, zou presteeren. Van der Meer leid de tot ongeveer 40 meter. Toen passeerde Zuurmond hem evenwel en hoewel Van der Meer hevig trok, gelukte het hem niet zijn jongeren rivaal te kloppen. Sinke, die uitste kend party gaf, noteerde de beste prestatie van zijn leven en bleef daardoor even onder Van der Water. Frans Mays, de oud-Bruinvisch, die thans als lid van D.A.W. buiten mededinging op de 100 m schoolslag meezwom, was een welkome mededinger. De strijd tusschen Van der V^ater en Wildenberg bleek al gauw geen nieuwe gezichtspunten op te leveren. Thans was daar echter het gewel dige zwemmen van Frans Mays, dat Van der Water tot den fraaien tijd van 1 min. 29.8 bracht. Bij de heeren A-klassers won Wagenaar van H.H.W. zeer verdienstelyk van Sinke en Buck, die beiden echter beneden hun vorm van Win kel bleven door de 100 m crawl, die beiden vooraf hadden gezwommen. Sinke werd wegens onzuiver schoolslag- zwemmen bovendien gediskwalificeerd. Meer- dere slachtoffers vielen er, aangezien de jury besloten had eindelijk eens stevig de hand te houden aan den officieelen schoolslag. De harde maar niet onbillijke maatregel had mede ten gevolge, dat de estafette van De Wiel werd uitgeschakeld. KI. Blaauboer zwom haar baan bijzonder snel, doch trok haar armen ongelijk, hetgeen het felle zwemmen van Schagen's overigens zoo goede estafette vruchteloos maakte. Niet minder dan drie ploegen bezondigden zich verder aan te vroeg wisselen. Ook hier kende de jury uiteraard geen pardon. De Dames. De beste dames-prestaties waren wel de 100 m schoolslag zege van Dini van Os in de B-klasse en de overwinning van Ger Warde naar op de 50 m borstcrawl dames. Mej. Van Os Bruinvisschen) maakte een tijd van 1 min. 37.2, een reuzevooruitgang bij Winkel derhalve en een tijd, die veel te hopen geeft voor de A- klasse-bezetting van volgend jaar.Hetzelfde geldt voor de Schager zwemster Mej. Warde naar, die met haar 38.4 èn haar leeftijd veel belooft. Van het duo Forrer—Stam was Forrer weer één en nu in een verdienstelijke tijd. We hebben echter de overtuiging, dat wat frisch bloed in de A-klasse en dat komt volgend jaar, denk aan Dini van Os óók de dames Forrer en Stam tot grootere prestaties zal brengen. De rugslag kwam in dit programma ook weer eens naar voren. Mej. Van Os veroverde haar tweeden titel by de dames, terwyl Zuur mond zich, in een besten tijd, de primus onder de heeren toonde. Winkel was voor het eerst vertegenwoordigd. Piet Blaauboer en Alex Vogelenzang hebben zich beiden best verweerd. Blaauboer bleef in zijn serie (100 M. borstcrawl) de baas met 1 min. 31.4 en Vogelenzang won zijn serie 100 m schoolslag in 1 min. 44.4. Als steeds gingen de Bruinvisschen weer met het grootste aantal prijzen stryken. De Frissche Morgen, die nu voortdurend de meeste deelnemers leveren, gaan in prestaties hard vooruit en als we eens nagaan, dat de F M. 2 jaar geleden in hetzelfde bad met een enkelen derden prijs genoegen moest nemen, dat behaald werd in een zeer zwak bezet num mer, dat zegt dan te dezer zake genoeg. Na afloop reikte de voorzitter van ,,'t Oude Veer", de heer H. Jonker Hz., de prijzen uit, na woorden van dank tot den Burgemeester (voor de politiehulp), het Witte Kruis-bestuur, de jury en den badmeester gesproken te heb ben. Spr. sprak zijn groote tevredenheid uit over de belangstelling en het vlotte verloop van den middag en wees op den vooruitgang in kunnen, die door het maken van zulke goede tyden in koud water werd gedemonstreerd. De uitslagen luiden: 50 m rugslag heeren, A-klasse: Kampioen: A. Zuurmond 39.3,5 sec. (Br.). 2. J. Toes 41.4,5 sec. (F.M.). 3. H. v. d. Meer 43.3,5 sec. (H.H.W.). 100 m schoolslag dames, B-klasse: Kampioene: D. van Os, 1.37, 1,5 sec. (Pr 2. .1. J. v. d. Reijden 1.45.2,5 sec (F.M.). 3. N. Leek 1.47.0 sec. (H.H.W.). 4. R. Goedhart 1.47.1,5 sec. (Br.). 100 m schoolslag dames, A-klasse: Kampioene: M. Forrer 1.36.4,5 sec. (Br.). 2. T. Stam 1 min. 40.4,5 sec. (Bruinv.). 25 m schoolslag jongens van lagere schol te Anna Paulowna: 1. C. Haverkoek 22.0 sec. 2. P. de Schipper 25.0 sec. 100 m borstcrawl heerenB-klasse: Kampioen: J. Boonacker (S.) 1.17.3,5 sec. 2. J. Kommer (AP.) 1.17.4,5 sec. 3. G. v. d. Berg (F.M.) 1.18.1,5 sec. 4. W. v. d. Bogaerde (F.M.) 1.21.0 sec. Buiten mededinging: A. J. de Zeeuw (Z.O.N.) 1.17.4,5 sec. 100 m borstcrawl heeren A-klassc: Kampioen: A. Zuurmond (Br.) 1.9.2,5 sec. 2. H v. d. Meer (H.H.W.) 1.9.4,5 sec. 3. C. M. J. Sinke (A.P.) 1.12.2,5 sec. Als vierde kwam aan: H. v. d. Water (B.) 1.12.4,5 sec. en als vijfde F. Koning (S.) 1.18.2,5 sec. Buiten mededinging T. Mulder (D.J.K.) 1.14.4,5 sec. 50 m borstcrawl dames B-klasse: Kampioene: G. Wardenaar (S.) 38.2,5 sec. 2. A. Koelemey (F.M.) 41.4,5 sec. 3. J. Bok (Br.) 43.0 sec. Buiten mededinging: B. Goedhart (Br.) 36.4,5 seconden. 25 m schoolslag meisjes lagere scholen te Anna Paulowna: 1. Zwaantje Loer 26.2,5 sec. 2. A. de Beurs 26.4,5 sec. 3. A. Teuteling 28.2,5 sec. 100 m schoolslag heeren B-klasse: Kampioen: C. Wagenaar 1.37.4,5 sec. (H.W.). 2. P. Tijsen (F.M.) 1.39.2,5 sec. 3. W. Buck (Br.) 1.41.0 sec. 4. J. Wiggers (A.P.) 1.42.2,5 sec. 100 m schoolslag heeren A-klasse: Kampioen: H. v. d. Water (Br.) 1.29.4 sec. 2e was: H. Wildenberg (F.M.) 1.35.1,5 sec. Buiten mededinging: F, Mays (D.A.W.) 1.26.0 sec. 50 m rugslag dames A- en B-klasse: Kampioene: D. van Os (Br.) 46.4 sec. 2. B. Goedhart (Br.) 48.0 sec. 4X50 m gemengde estafette 2 dames en 2 heeren resp. schoolslag en borstcrawl: Kampioen: Bruinv. I 2.38.3,5 sec. 2. Frissche Morgen I 2.43.4,5 sec. 3. de Wiel (gedisqualificeerd) 2.46.2,5 sec. Vierde was: Frissche Morgen II 2.59.0, vyfde: Bruinv. II 3.0.0 sec. en zesde: Oude Veer 3.0.1,5 sec. (gedisqualificeerd). 50 m rugslag heeren B: Kampioen: J. Schellinger (Br.) 44.1,5 sec. Mevr. AarsbergenOlsen by de dames. eerste Om drie uur sprongen Zaterdagmiddag 80 heeren van een dekschuit by de Berlagebrug in het vrij frissche water en gingen welgemoed op weg voor den 2 K.M.-wedstrijd in de Amstel. Eenige minuten later doken 38 dames en 6 heerenveteranen gezamenlijk in den Amstel en weer eenige minuten later begaven zich 55 politieagenten, ditmaal in zwemuni- form te water, teneinde te trachten het kam pioenschap van Nederland te behalen. Men zag schoolslag, rugslag, borstcrawl en kruisingen van deze zwemwijzen. Het heeren- veld lag spoedig ver uiteen. Willy Geerling lag aan den kop met ongeveer 25 m. voorsprong op Van Rootselaar en Smitshuyzen, daarna volgde een groepje, waarin Scheffer en Moole- naar zaten. In deze volgorde werd ook het keer punt genomen. De anderen lagen ver achter, zoo ver, dat de laatste heeren nog voor het keer punt gepasseerd werden door de dames mevr. Rie AarsbergenOlsen en Greet Sweres, die heel dicht naast elkaar zwemmend, de dames voorhoede vormden, direct gevolgd door mej. Jansen. Van Haren en Wassing waren de eerste Hermandads, die keerden. Inmiddels was de stryd bij de heeren fel ontbrand. Smitshuyzen was schuin overgesto ken naar Willy Geerling, maar Van Rootse laar bleef rechtdoor zwemmen en dat gaf hem de overwinning. Want hij kreeg een aantal meters voorsprong en wist die tot het einde te bewaren, ook toen Geerling en Smitshuyzen fel spurtten om de tweede plaats. Smitshuyzen, die het vorig jaar won, werd thans tweede met gering verschil op Geerling. Molenaar kwam een minuut later aan, terwyl Scheffer door een snelle eindrush nog net voor v. d. Bogaerde kon eindigen. Bij de dames bleven mevr. AarsbergenOlsen en Greet Sweres-vlak by elkaar, maar tegen het einde kon mej. Sweres haar rivale niet meer houden en verloor met slechts enkele meters achterstand. Een minuut later kwam mej. Jansen binnen. OM DEN DAVTS-BEKER. AustraliëDuitschland 50. Het resultaat van het laatste enkelspel luidt: Bromwich (a) sloeg von Metaxa (d.) 6—3, 6—2. 6—1. D- eindstand luidt: 50 voor Australië. De Ned. Wiel ren Unie heeft bericht ontvan gen van den burgemeester van Ubach-Over- worms (L.), dat de door de N.W.U. voor de wereldkampioenschappen op den weg te Val kenburg aangewezen amateur Banken van Duitsche nationaliteit is, zoodat hy niet kan starten. Hij wordt nu vervangen door Engel, die als reserve was aangewezen. Banken is door het uitvoerend comité van de Sportcommissie geschorst, omdat hy valsche- lyk, schriftelijk heeft verklaard Nederlander te zijn. VOOR DE EUROPEESCHE KA.IPIOEN- SCHAPPEN TE PARIJS. Dit zyn fantastische tyden, welke nog won- derbaarlyker aandoen als men weet. dat er tydens deze record-race een vrij stevige bries stond. Naar wy vernemen is de Nederlandsche ploeg, welke zal deelnemen aan de Euro- peesche kampioenschappen op 8, 4 en 5 September te Pa rijs, door de Nationale Technische Commissie van de KNAU, onder nadere goedkeuring van het bestuur, als volgt samengesteld: 100 meter: Osendarp (Trekvogels) en Van Beveren (AV 1928). 200 meter: Osendarp en Van Beveren. 400 meter: K. Baumgarten (Trekvogels), 800 meter: Bouman (AAC). 1500 meter: De Ruyter (Quick). 110 meter horden: Brasser (AAC). Hoogspringen: Spanjerdt (NEC). 4 X 100 meter estafette: H. Baumgarten, van Beveren, Boersma en Osendarp. De ploeg vertrekt op Donderdag 1 Septem ber naar Parys en keert Dinsdag 6 September terug. De reis zal worden meegemaakt door de heeren A. J. G. Strengholt en G. A. Burger als algemeen leider, J. Korver (coach), G. E. v. d. Werff (financieel leider), J. H. Moerman (assistent-leider) en J. Ouwerkerk (masseur). Deze officials maken de reis mee voor een overgroot deel buiten bezwaar van de schat kist van de KNAU. Zopals men ziet zal Brasser niet in den tien kamp uitkomen. Wat de blessure van Osen darp, gistermiddag in de estafette tegen Duitschland en België opgeloopen, aangaat, dr. Verrijp heeft de verwonding onderzocht en volgens zyn opinie is het niet ernstig. Ca. 10.000 toeschouwers zyn gistermid dag in 't Feyenoord-Stadion te Rotterdam getuige geweest van een zeer spannenden athletiekkamp tusschen de Duitsche, Ne derlandsche en Belgische ploegen. Behou dens een zeer fraaie prestatie van K. Baumgarten, die het Ned. record op de 400 m (48.4 sec.), dat reeds op zyn naam stond, met 0.4 sec. verbeterde, hebben zich geen bijzondere verrassingen voorgedaan. Zooals algemeen werd verwacht won Duitsch land, dank zy vooral de technische nummers, van de Nederl. ploeg met 8566 punten. Bel gië bleek met 58 punten tegen onze ploeg, die tegen onze Zuidelijke buren 93 punten ver zamelde, over de geheele linie niet opgewassen. Een prachtige race liep Brasser in het num mer 110 m horden. Hij maakte een tijd van 14.8 sec., waarmede hij het Ned. record even- aardde. De uitslagen luiden: 110 m. horden: 1. Brasser, 14.8 sec. 800 m. harloopen: 1. Eichberger (D.), 1 min. 54.3 sec. 400 m.: 1. Osendarp (N.), 10.7 sec.; 2. v. Beveren (N.), 10.8 sec. 400 m.: 1. K. Baumgarten 48.8 se.; 2. H. Baumgarten 49 sec. 5000 m.: 1. Ostertag (D.), 14 min. 53.8 sec. 400 m. horden: 1. Bosmans (B.), 57.1 sec. 200 m. hardloopen: 1. Osendarp (N.), 21.1 sec.; 2. v. Beveren 21.6 sec. 4 X 100 estafette: 1. Nederland (H. Baum garten, v. Beveren, Boersma, Osendarp), 41.8 sec. Polsstokhoogspringen1. Sutters (D.), 3.90 meter. Kogelstooten: 1. Jansen (D.), 14 meter 60.5 cm. Speerwerpen: 1. Eding (D.), 63.47 m. Hoogspringen: 1. Gehmert (D.), 1.90 m. Discuswerpen: 1. Jansen (D.), 43 meter 30.5 cm. Verpspringen: 1. Blebach (D.), 7. m. 0.5 cm. Gisteren zijn te Osnabrück athletiekwedstry- den gehouden, waaraan enkele Amerikanen deelnamen. Tijdens deze wedstryden heeft de Olympische kampioen kogelslingeren, Karl Hein, het wereldrecord kogelslingeren verbeterd. Hij bracht het op 58,24 m. Het oude wereld record herdacht juist eenige dagen geleden zijn zilveren jubileum, het stond n.1. sedert 17 Aug. 1913 op naam van den Amerikaan P. J. Ryan met een afstand van 57.77 m. Erwin Blask Woensdag j.1. op 57,25 m. De belangrykste uitslagen van de wedstry den luiden: 100 m: 1. Johnson (VS) 10,5 sec. 300 m.: 1. Walker (V.S.) 35 sec. Hoogspringen: 1. M. Walker (V.S.) 1.90 m. Verspringen: 1. Notting (V.S.) 6.99 m. Kogelstooten: 1. Lampert (Duitschl.) 15.48 meter. Discuswerpen: 1, Lampert (Duitschland) 49.43 m. Kogelslingeren: 1. Hein (Duitschland) 58.24 m (nieuw Wereld- en Europeesch record), 2. Forthworthny (V.S.) 56.17 m. Nieuwe wereldrecords op 800 m en Vi myi. Sydney Wooderson, de befaamde En- gelsche hardlooper heeft Zaterdagmiddag te Londen een fenomenale prestatie ver richt door het wereldrecord over 800 meter te brengen op 1 min. 48.4 sec.! Tevens verbeterde de athleet het wereld record over een halve myl, dat nu te zynen name staat met 1 min. 49.2 sec. In Beriyn is dezer dagen de zwemwed- stryd tusschen de sterkste ploegen van Europa en Amerika gehouden, welke door Amerika gewonnen werd met 38 tegen 36 punten. Onze landgenoot Hoving, Europeesch kam pioen 100 m, was niet van de partij. Een bij zondere verrichting leverde de Amerik. 4X100- ploeg, welke een tyd maakte van 3 min. 59,2 sec., d.i. 2,8 sec. beter dan het officieuze wereld record, dat reeds ten name van Amerika stond. De uitslag geeft de verhouding niet weer. Van de 12 nummers won Europa er zeven, maar de Vereenigde Staten wonnen 2 van de 3 estafettenummers, welke meer punten op leveren dan een individueel nummer. De voornaamste uitslagen luiden: 4 X 200 m borstcrawl estafette: 1. V.S., 9 min. 3.6 sec. (Hirose 2 min. 19 sec., Jaretz 2 min. 15.7 sec., Wolf 2 min. 16.8 sec., Flanagan 2 min. 13.1 sec.). 2. Europa, 9 min. 10 sec. (Leivers (Enge land) 2 min. 22.3 sec., Talli (Frankrijk) 2 min. 20 sec., Bjoern Borg (Zweden) 2 min. 14.4 sec., Plath (Duitschland) 2 min. 14 sec.). 100 m schoolslag. 1. Balke (E.) 1 min. 12.3 sec., 2. Werson (V.S.) 1 min. 18.2 sec. 100 m. rugslag. 1. Schlauch (E.), 1 min. 9.7 sec., 2. Neun- zig (V.S.) 1 min. 10 sec. Torenspringen. 1. Weiss (E.)118.47 pt., 2. Root (V.S.) 115.20 pt. 1500 m. borstcrawl. 1. Flanagan (V.S.) 19 min. 39.5 sec., 2. Borg (Z.) 20 min. 9.4 sec. 3 X 100 m. wisselslag estafette. 1. Europa, 3 min. 21.2 sec. (Schlauch, Balke en Fischer), 2. V.S. 3 min. 38 sec. (Neunzig, Werson en Fick). Eindstand; Ver. Staten 38 punten, Europa 36 punten. De bekende Duitsche .lange afstands zwemmer Werner is Zaterdagavond te Beau Rivage gestart voor een reisje naar Corsica. Den afstand van Beau Rivage, dat by Nice is gelegen, naar het dorpje Centini aan de westkust van Corsica hoopt Werner in een recordtijd af te leg gen. Hemelsbreed gemeten bedraagt het aantal kilometers 184! Onder groote belangstelling zijn gisteren op dé Bleriksche baan wielerwedstryden ge houden: De uitslagen luiden: Sprint: 1. Rossau 2. Gommers. Achtervolging: 1. Pijnenburg. 2. Klink, op 35 meter. Ploegachtervolging: 1. TackenMaten. 2. MuellerSavelsberg op 125 nieter. 75 k.m. koppelwedstryd: 1. pynenburg— Boeyen 10 punten. Op een ronde: 2. MuellerSavelsberg, 13 punten. 3. TackenMater, 10 punten. Op twee ronden: 4. RossauGommers, 5 punten. Op vier ronden; 5. Klinkv. d. Voort, 12 punten. Op prachtige wy'ze heeft onze landge noot Piet van Nek de eerste étappe van de ronde van het Weslen, welke van Ren- nes naar Cherbourg voerde over een af stand van 208 km, gewonnen, met ruim anderhalve minuut voorsprong kwam hy alleen te Cherbourg aan. Op het grootste gedeelte van dezen eersten dag was het zeer slecht weer, gedurende nieer dan 150 km sloeg een felle regen de renners in het gezicht, En toch is de étappe afgelegd met een gemiddelde uursnelheid van meer dan 38 km, waarby men dan nog moet bedenken, dat de wegen over een zeer geaccidenteerd terrein liepen. Ei werd voortdurend een zoo hoog tempo in gehouden, dat het vrijwel niet tot uitlooppogingen kwam. Maar toch slaagden er vijf renners in, om voorbij Coutances weg te komen, n.1. Piet van Nek, de Franschen Cloarec en Levet en de Belgen Watte en Hendrickx. Vooral Van Nek reed een prachtige race en alleen hij wist den voorsprong, welke het groepje genomen had, ook werkelijk te behouden, ondanks een moordende jacht gedurende meer dan 70 km. De vier andere renners zakten af, maar Van Nek zette er in de laatste kilometers nog eens alles op met anderhalve minuut voorsprong ging hy als eerste de eindstreep te Cher bourg over. De twee Franschen en Belgen bleven by elkaar. Cloarec won de Sprint voor Hendryckx, Levet en Walle. Ruim anderhalve minuut later kwam het groote peleton bin nen: De uitslag van deze eerste étappe luidt. 1. Van Nek. 5 uur 28 min. 15 sec. 2. Cloarec. 5 uur 29 min. 47 sec. 3. Hendrickx, 4. Level, 5. Walle, allen In der. zelfden tyd. AuUwroMliln%& Onder zeer groote belangstelling is gisterenmiddag in het Bremgartenwald voor de vyfde maal de autoinobielwed- stryd om den grooten prys van Zwitser land gehouden. Winnaar werd de Merce- des-Benz-ryder Carraciola voor zyn merk- genooten Seaman en von BTauchitsch. Groote spanning heerschte er bij de tien duizenden toeschouwers rond het circuit, toen de negentien wagens aan den start versche nen. Het regende en de baan was natuurlijk glad. Op hetzelfde circuit was Zaterdag tij dens den wedstrijd voor sportwagens om den prijs van Bremgarten een doodelijk ongeluk gebeurd, hetwelk diepen indruk heeft ge maakt. De coureur Hans Guebelin uit Zuerich, was met zijn 2 liter B.M.W. als eer ste over de eindstreep gegaan en minderde vaart, toen een andere deelnemer den wagen ramde. Door den hevigen stoot sloeg 5e B.M.W. eenige malen over den kop. Guebelin werd er uit geslingerd en overleed aan de be komen verwondingen. Gelukkig kwam het gisteren niet zoo ver. Wel vloog Mueller met zijn Auto-Union uit de baan, waardoor de wagen grondig vernield werd, maar wonder boven wonder kwam de coureur er met slechts enkele lichte kneuzin gen af. Na den start namen Seaman en Stuck on middellijk de leiding voor Caracciola, Mueller, Kautz en von Brauchitsch, maar spoedig lag Caracciola op de tweede plaats achter Sea man. De Engelsche Mercedes-rijder reed in deze eerste ronde zoo hard, dat hy na de 7280 meter, welke het traject lang is, bijna de achterste rijders weer had ingehaald. De lei ders probeerden eikaar steeds te passeeren, maar door de gladheid mochten zij toch niet te veel wagen. Steeds wisselde het aspect in de voorste gelederen, in de elfde ronde had Caracciola de leiding genomen voor Mueller en langen tijd bleef de situatie zoo. In de 24ste ronde moest de Mercedes- coureur weer tanken en onmiddellijk was Seaman er bij, om de eerste plaats te her overen. Seaman reed een ronde in 2 min. 54 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 150.62 km en dat op een gladden weg .waar hij kon toch niet verhinderen, dat Caracciola desondanks weer terugkwam en hem opnieuw van de leidersplaats verdrong. Ten slotte ging Caracciola met 25 seconden voorsprong op zijn merkgenoot als eerste over de eind streep, waardoor hij voor de derde maal den grooten prijs van Zwitserland had veroverd. De andere courers konden in dit duel tus schen Caracciola en Seaman niet meekomen. Toen Caracciola binnenkwam lagen alle an dere renners, uitgezonderd natuurlijk Seaman, een of meer ronden achter. UITSLAGEN OEFENWEDSTRIJDEN. Friesland 1Helder 1 2—1 H.R.C. 1Watergraafsmeer 1 1—4 Watervogels 1Helder 2 3—4 B.K.C. 1—Hollandia 1 2—2 H.R.C. 3Watergraafsmeer 2 3—0 ByK.C. 2Schagen 2 4—3 TlaaAd&nifiüAt Op den laatsten dag van het internationale concours hippique te Aken waren ruim 12000 toeschouwers aanwezig. Het parcours voor springconcours om den Grooten Prijs van Aken was 1000 m. lang, ter wijl 16 hindernissen tot 1.60 m. hoogte waren opgesteld. Van de talrijke deelnemers kwamen 11 ruiters zonder rond, vier Belgen, vier Duit- schers, een Ier, een Roemeen en een Italiaan. De Nederlandsche ruiters wisten zich niet te plaatsen .De elf ruiters moesten overspringen, waarby drie hindernissen van 1.70 m. genomen moesten worden. Het werd een verrassende, dubbele Belgische zege. Bij het jachtspringen om den Moezelprijs moesten 18 hindernissen genomen worden, onder welke eenige zeer lastige. Van de 22 deel nemers, uitsluitend Nederlandsche, Belgische, Italiaansche en Hongaarsche ruiters, kwamen er slechts vier zonder fouten over de hinder nissen en tot die vier behoorden drie Neder landers. De tijd gaf hier den doorslag. Winnaar werd de Belg. Luit. van Strydonck op Whiskey met 77 sec., gevolgd door luit. Greter (Neder land op Carina met 84.3 sec., derde luit. de Bruine (Nederland) op Ernica met 87.2 sec. en vierde de heer Leeuwenberg (Nederland) op St. George 87.3 sec. Een jachtspringen voor chefs d'equipe, waaraan 18 ruiters, uitsluitend Nederland sche, Hongaarsche en Canadeesche, deel namen, eindigde in een Nederlandsche zege. Luit. de Bruine maakte op Ernica geen en kele fout en kwam in den snelsten tijd, n.1. 68 sec. rond. Tweede werd de heer Leeuwen burg (Nederland) op Selloe, eveneens met 0 fouten, tijd 69.2 sec., terwijl de Hongaarsche Luit. Starka op Csuszi een tijd van 71.2 sec. maakte. Deze Hongaarsche ruiter behaalde in het jachtspringen om den prijs van Kaisers- ruhe den eersten prijs op Duce, voor zijn land genoot kap. Endroedyy op Nefelejts en luit. Cleland (Canada) op Dunadry. Het barriei |- springen om den Holstprijs werd gewonnen door den Italiaanschen kapt. Gutierrez op Torno, op de tweede plaats eindigden geza menlijk de Duitschers luit. Weidemann op Fri- dolin, luit. Brinckmann op Schneemann en luit. Fegelein op Schorsch. UaAmoniicPie. £ichaanUonUu-i&&e£in,g, tiaoyeAe. £eu^tii apu-atting.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6