Wordt de haven van Marseille gemilitariseerd? Anna Paul< napolder kW Italië erkent recente wapen leverantie aan Franco Felle strijd bij Hebron Duitsche vice-consul terechtgesteld? Duitsche autoriteiten weigeren losprijs voor Baron Rothschild Generaal Vuillemin naar Frankrijk terug „Voor oorlog is weinig noodig" Kapitein Kendrick vrijgelaten Jongedame valt uit auto Valsche rijksdaalders in omloop Anti-Duitsche betoogingen in Po^en Bisschop van Berlijn doet beroep op de ouders Daladier als „sterke man". De stakers negeeren alle wetten en afspraken. In verband met het besluit, dat de havenarbeiders van Marseille Vrijdag hebben genomen, heeft de Fransche minister-president Daladier Zater dagochtend besprekingen gevoerd met den minister van arbeid, den di recteur van de haven van Marseille en andere hooge ambtenaren over de maatregelen, welke de regeering eventueel zal moeten nemen. Niet de minste verandering. Er is nog steeds niet de minste verande ring gekomen in het conflict van de haven arbeiders met hun werkgevers in de haven van Marseille. Zooals men weet, zegt het Hdbl., weigeren eerstgenoemden op Zon- en feestdagen en des nachts te werken, omdat zij het daarvoor bclaaldc hoogere loon niet voldoende vinden. Een super-arbitrale uit spraak heeft uitgemaakt, dat zij daartoe het *ccht niet hebben, omdat het collectieve con tract, dat hen bindt, de noodige voorschrif ten geeft voor loonsbepaling zonder dat daarvoor gestaakt mag worden. De stakers trekken zich daarvan niets aan en hebben door hun blijvende weigering buiten de nor male werkuren schepen te lossen of te la den, ook als dat wegens den bederfelijken aard van het aangevoerde noodzakelijk is, reeds enorme schade aangericht en Marseille zeer benadeeld. De regeering moet ingrijpen. Door deze voortgezette weigering zich te houden aan alle mogelijke in het belang van beide partijen ge maakte wetten en afspraken als dit op een gegeven oogenblik niet in hun kraam te pas komt, hebben de Marseillaansche havenarbeiders hun conflict op een plan gebracht, waar de regeering moeilijk zal kunnen na laten in te grijpen. In weerwil van de ontkenning daarvan door Daladier in zijn verklaring van Don derdag j.1. zegt het blad, is uit de bespre kingen in den boezem der regeering genoeg hekend om te weten, dat daarin omtrent de aan te nemen houding geen overeenstem ming bestaat. De meest linksche ministers verzetten zich, naar men meent te weten, tegen de militarisatie van de haven, waar mee Daladier gedreigd heeft en die steeds noodigor wordt, nu de tegenwoordige toe stand al vijf weken duurt en nog geen eind aan te bekijken is. Daladier zal thans moeten toonen, dat hij inderdaad recht heeft op den titel van „ster ken man," dien men hem van den aanvang aT heeft gegeven. Zaterdag is het werk in de havens nor maal verricht. Incidenten deden zich niet voor. Do havenarbeiders hebben gezorgd voor laden en lossen der schepen. Zij wach ten op de opening van nieuwe onderhande lingen. Echter ten behoeve der Italiaan- sche „missie". Antwoord van Ciano aan Sir Noel Charles. Ciano heeft den Britschen zaakgelastigde het antwoord van Italië gegeven op de be weringen dat Italië opnieuw oorlogsmateri aal naai' Spanje zou sturen. Het verluidt dat Ciano heeft verklaard, dat de geuite beschuldigingen niet bewezen zijn. Naar Havas van welingelichte zijde ver neemt zou het antwoord van Ciano drie punten vermelden. 1. Do zg. ravitailleering zou slechts op goedkoope beweringen berusten en er zou geen bewijs voor zijn. 2. Indien er ravitailleering van Italiaan- sche zijde zou zijn, kan slechts sprake zijn van materiaal, bestemd om Italiaansche vrij willigers in staat te stellen hun missie te vervullen. 3. Voor Italië kan er slechts sprake van zijn, vrijwilligers uit Spanje terug te roepen voor zoover andere mogendheden, dat even zeer gedaan zullen hebben. liet onderhoud duurde een half uur. De kwestie der Fransch-Italiaanschc be trekkingen is niet ter sprake gekomen. Zat er dat7 de Hcinkelfabrieken be zocht De chef van den Franschen gcneralen staf van het Fransche luchtwapcn, generaal Vuillemin. heeft Zaterdagmorgen nog een bezoek gebracht aan de Ileinkclfabrickcn in Oranienburg. Moderne gevechtsvliegtuigen werden hem getoond. Tijdens een proefvlucht vloog Vuillemin met generaal-majoor Udct in een speciaal vliegtuig. Tenslotte werden demon straties gegeven met een eenpersoonsiacht- tocstel, een recordvliegtuig, waarmede Udet een gemiddelde snelheid heeft behaald van 631.320 km., de hoogste prestatie op dit ge bied ter wereld. Gewaardeerde ontvangst van het Duitsche volk. Generaal Vuillemin is gisterochtend por vlietgtuig naar Parijs teruggekeerd. Voor zijn vertrek liet hij zich zeer waar- deerend uit over de ontvangst van de zijde van het Duitsche volk en de autoriteiten. Een eerecompagnie bracht de eerbewijzen. 200 dooden en gewonden. - Post kantoor in brand gestoken. Voornaamste wegen der avonds voor verkeer gesloten. Eerst thans is. zegt Un. Press., bekend ge worden. hoe de Arabieren in de stad Hebron hebben huisgehouden. Gewapende benden drongen de stad bin nen, staken bet postkantoor in brand, plun derden een filiaal van Barday s bank en overweldigden een politiepost. Eerst nadat 80 pantserauto's en enkele vliegtuigen in den strijd waren geworpen, slaagden de Britsche militaire autoriteiten er in de Arabieren terug te dringen. De strijd heeft vele slachtoffers gevraagd, er waren niet minder dan 200 dooden en ge wonden. Er is zoon geweldige spanning in het land ontstaan, dat de regeering het noo- dig heeft geoordeeld een decreet uit te vaar digen, waarbij na zes uur des avonds alle verkeer over de belangrijkste wegen is ver boden. Hoeveel moorden er gepleegd werden. Volgens de statistieken zijn, in het eerste half jaar van 1038 117 moorden gepleegd en 193 pogingen tot moord, terwijl meer dan duizend ernstige aanvallen werden gedaan. In het geheele jaar 1937 werden 190 moor den gepleegd, 250 pogingen tot moord en 2200 aanvallen. zegt de Paus en waarschuwt voor overdreven nationalisme. Gisterochtend heeft de Paus een bezoek gebracht aan de seminaristen, die hun zo merverblijf hebben betrokken op 't college van de „Propaganda Fide", dat in de buurt van de Pauselijke residentie is gelegen. In zijn toespraak waarschuwde de paus zijn hoorders voor een overdre ven nationalisme. „Er is plaats voor een rechtvaardig en gematigd natio nalisme, verbonden met alle deug den, maar wacht u voor overdreven nationalisme als voor een werkelijke vloek. Ongelukkigerwijze komt het ons voor, dat de feiten ons gelijk geven, wanneer wij zeggen werkelijke vloek, want het is de oorzaak van de voort durende verdeeldheid en voor oorlog is weinig noodig. Na zijn bezoek aan de seminaristen, dat twintig minuten duurde en het eerste van dezen aard is sinds de Paus op Castel Gan- dolfo verblijf houdt, keerde hij naai' zijn re sidentie terug. Volgens Havas wijst men er te Castel Gan- dolfo op, dat de woorden van den Paus ge tuigen van de zeer bijzondere zorg, die hij heeft wegens het rassenvraagstuk. Wegens spionnage gearresteerd Zaterdagmiddag is kapitein Thomas Ken drick, de leider van de pascentrale van het Britsche consulaat-generaal te Wccnen, vrij gelaten. Hij is in zijn woning teruggekeerd, doch weigerde iets te zeggen. In officieele kringen te Londen heeft men nog geen nadere bijzonderhdeen ontvangen over de beschuldiging van spionnage, welke tegen hem is geuit en in Britsche kringen acht men de beschuldiging zeer onwaar schijnlijk. Hij moet zoo spoedig mogelijk het Duitsche gebied verlaten. Uit Duitsche bron wordt vernomen, dat ka pitein Kendrick gearresteerd was, omdat men het bewijs had, dat hij gespionneerd had. De Britsche ambassadeur, die inlichtingen had ingewonnen, heeft het verzoek ontvan gen, zorg te dragen, dat kapitein Kendrick zoo spoedig mogelijk het Duitsche gebied zal hebben te verlaten. Hij is inmiddels uit Weencn vertrokken op weg naar Engeland. Gecompliceerd ongeluk onder Naarden. Gisteravond omstreeks negen uur is de 20-jarige automobilist van der E. te Am sterdam op den Rijksweg tusschen Naarden en Muiden toen hij in een file auto's reed, welke uit de richting Bussum kwam, en de ze rij plotseling wilde verlaten, in botsing gekomen met een auto uit tegenovergestelde richting, waarbij de naast den heer van der E. zittende jongedame door het openvallend portier op den berm van den weg viel en een hersenschudding opliep. Bovendien be kwam zij ernstige wonden aan het gelaat. Het slachtoffer werd in bcwusteloozen toestand naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Na de botsing kwam de auto van den hr. v. d. E. aan den linkerkant van den weg in een sloot terecht. Niemand werd hierbij gewond. Ook van de andere auto werd geen der inzittenden geblesseerd. Een ongeluk komt zelden alleen. Kort na deze botsing week de motorrijder N„ tijdens de door do botsing ontstane ver keersopstopping te veel naar rechts, waarna hi: tegen een k.m. paal botste. N. brak zijn rechterbeen en werd naar zijn woning te Amsterdam overgebracht. Te Delft worden den laatsten tijd herhaal delijk valsche rijksdaalder in omloop ge bracht. Zij zijn lichter van kleur en gewicht dan de echte, terwijl het randschrift geheel of gedeeltelijk ontbreekt. Bij de politie zijn er reeds verscheidene ge deponeerd. Men had hem promotie beloofd.... De Duitsche vice-consul te War schau, G. Blissmer, lid van de N.S. D.A.P., is dezer dagen plotseling vandaar vertrokken. Sinsdien heeft men hem niet weergezien. Het ge rucht deed de ronde, dat hij terecht gesteld was. Voor zijn vertrek verklaarde hij tegenover Poolsche vrienden, dat hij naar Berlijn was ontboden, waar men hem bevordering had I>eloofd. Te Berlijn aangekomen, werd hij voor het gerecht gedaagd, beschuldigd fondsen te hebben verduisterd, welke toe behoorden -aarul e kas van de Nationalsozia- listischer Volkswohlfahrt, die hij te War schau beheerde. Korten tijd later deelde 'n aan zijn vrouw geadresseerd schrijven mede. dat hij „ernstig ziek was geworden." Toen mevr. Blissmer te Berlijn aankwam was haar man reeds be graven. Hij had in de gevangenis zelfmoord gepleegd. Op het oogenblik is er geen consul, noch een viceconsul van Duitschland te War schau. Deze functies zijn thans verdeeld over verschillende consulaire ambtenaren. Men herinnert er aan, dat de vroegere consul van Buergam, die tevens Landeslei- ter was van de Poolsche afdceling der N. S.D.A.P., enkele maanden geleden is te ruggeroepen en in ongenade is gevallen. Hij was niet opgewassen tegen de hem toever trouwde taak. Bezetting van Dantzig geëischt. Groote betoogingen, welke een anti- Duitsch karakter droegen, werden gister middag niet alleen te Gdynia gehouden, doch ook in de meeste steden van Pomme- ren en langs de Poolsche kust. Zij waren georganiseerd onder de auspiciën van de Poolsche vereeniging voor het Westen, ter wijl zekere organisaties der rechterzijde in elk dei' drie groote steden van Pommeren: Torun, Bydcosz en Gruziadz er aan deel namen. 15.000 personen woonden een bijeenkomst bij. Zij namen een resolutie aan, waarin krachtige maatregelen werden gecischt te gen de Duitsche propaganda in Polen, zoo mede een krachtige politiek tegen de natio- naal-socialistische autoriteiten in Dantzig. OPHAALBRUG BIJ VEERBURG WORDT DOOR DEN POLDER ZELF VERLICHT. Een besluit om de feestcommis sie een bijdrage voor de verlich ting te verleenen even later in getrokken. Geen uitwegen meer op den Kerkweg. Goed- kooper geld. Woorden van dank. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Anna Paulowna- polder op Zaterdag 20 Aug. 1938, 's morgens om 11 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., Dijkgraaf, secretaris de heer C. Keijzcr, op zichter de heer I. Taillie. De Voorzitter opent de vergadering en roept een speciaal woord van welkom toe aan den heer Zoete, die tweemaal in het midden der vergadering heeft ontbroken. Spr. uit den wensch, dat het herstel zich zal bestendigen en de heer Zoete nog lang een goede gezondheid zal kunnen genieten. Teekenen van instemming.) De secretaris leest hierna de notulen, wel ke onder dankzegging worden vastgesteld. Mededeelingen. Door den Voorzitter worden verschillende mededeelingen gedaan. De heer P. J. Ruiten burg, die een gedeelte van den boezem bij V ieringenvaard had gehuurd, heeft ge vraagd. hem van zijn verplichtingen te ont- siaan. Het Dag. Bestuur heeft dit goedge vonden en het bewuste gedeelte mevr. wed. Geerfsema aangeboden, die het heeft aan vaard. Ged. Staten hebben verschjllende beslui ten goedgekeurd, o.a. tot aankoop van een viertal perceclen grond ten behoeve' van verbetering van den Kerkweg. De bouw van de ophaalbrug over de Mo lenvaart nabij de Zandvaart is niet gegund geworden. Er waren twee inschrijvingen en men oordeelde die aan don hoogen kant. Er is dan ook besloten den bouw uit te stellen tot het volgend voorjaar en de uitgetrokken gelden over te schrijven op de begrooting van het dienstjaar 1939. De loswal te Ewijcksluis is in orde ge komen. Bii Kon. Besluit werd de heer .T. Linden- bergh niet ingang van 1 Octobcr 1938 herbe noemd tot Heemraad. Al was dit te ver wachten, toch doet deze benoeming Voorzit ter groot genoegen en hij feliciteert den hr. Lindenbereh dan ook van harte. SinHs Ja nuari 1920 is de herbenoemde reeds in functie en spr. hoopt, dat hij in goede ge zondheid straks een 25-jarig feest als pol derbestuurder kan vieren. De heer Lindenhergh dankt den Voorzitter voor deze welgemeende woorden. Ged. Staten hebben afwijzend be schikt op aanvragen om uitwegen te maken op den Kerkweg. aangezien deze daarvoor te smal wordt geacht. 'Voorzitter vestigt er de aandarht op. dat mettertijd, als meer gelden zullen vrijko men voor wegenonderhoud, den Kerkweg wellicht verbreed kan worden, waartoe men dan een strook grond zal hebben aan te koopen. Dit zal echter pas na 1917 aan de orde komen In sommige resoluties, zooals te Gdynia, werd zelfs een militaire bezetting door Po len geëischt van de rije Stad. Alle resoluties werden gezonden naar de garnizoenscommandanten. Tijdens de bctooging'cn hebben zich op ver scheiden plaatsen incidenten voorgedaan, met name te Bygdzose, waar betoogers de ruiten van Duitsche boekwinkels ingooiden. 120.000 pond sterling niet geac cepteerd. De „Daily Herald" bericht, dat een losgeld van 120.000 pond sterling, aangeboden voor de in vrijheidstel ling van baron Louis Rothschild, die te Weenen gevangen wordt gehou den, door de Duitsche autoriteiten is geweigerd. Het aanbod werd gedaan door de Oostenrijkschc Bank, terwijl het Fransche kantoor zich bereid heeft verklaard, het grootste deel bij te dragen. Controle op de Wittkowitz-fa- brieken verlangd. Volgens de „Daily Herald" verlangen de nationaal-socialisten evenwel, de controle op de Wittkowitz-fabrieken in Tsjecho-Slo- wakije, waarvan Rothschild 51 procent van de aandeelen bezit. De rest van de aandee- len is in het bezit van de Tsjechische bank Zivno, welke deze heeft gekocht voor zes millioen pond sterling. Tot nu toe heeft Rothschild steeds verklaard, dat de aandee len alleen aan een Tsjechische firma zouden worden verkocht. Voedt Uw kinderen op in het geloof. In alle Katholieke kerken te Berlijn is gisterochtend een herderlijk schrijven van den bisschop van Berlijn, mgr. von Preysing voorgelezen. In dezen brief, geschreven in verband met den komenden Duitschen Ka tholieken jeugddag op 4 September a.s., spoort de bisschop de Katholieke jeugd, zinspelend op aanvallen van zekere natio- naal-socialistische kringen, aan, trouw te blijven aan haar geloof en in grooten ge tale dx vierden September de kerkdiensten bij te wonen. Ook de ouders worden aan gespoord met velen aan deze diensten deel te nemen en hun kinderen op te voeden in het geloof, overeenkomstig het woord van den apostel: „Alles komt van God, al les bestaat door en voor hem." Conversie geldleeningen. Er resten nog een drietal geldleeningen, waarvan echter die, ten behoeve van ver betering van den Ewijcksvaartweg niet voor conversie in aanmerking komt. Met de andere is dat wel het geval. Het betreft de 4Vi leening groot f 44.500 bij het „Eigen Pensioenfonds Indische Officieren" en een leening groot f 13.750 bij de Nuts- spaarbank te Alkmaar, met een aflossing van f 1250.per jaar „Eigen Pensioen" fonds" wil verlengen tegen den renteper centage van 3V'r maar Millié en Co heb ben een percentage aangeboden van 2 7/8 al zullen zij 3/16% provisie in rekening brengen. Het laatste aanbod geeft het grootste voordeel, zoodat de vergadering kan goedvinden, dat de leening bij het Eigen Pensioenfonds wordt opgezegd en op nieuw gesloten bij Millié en Co. Wat de andere leening betreft, de Nuts- spaarbank zal heden (Maandag) de nieuwe condities bekend maken. Naar Voorzitter heeft vernomen, zal hot rentepercentage wel niet lager dan op 3/4 worden gesteld terwijl men bij Millié en Co voor 3V&% terecht kan. Goedgevonden wordt, dat het Dag. Be stuur naar bevind van zaken zal hande len. Volgt het onderzoek geloofsbrieven van herbenoemde Hoofdingelanden, dat wordt verricht door de heeren Zoete, v. d. Berg en Wilms. Een en ander wordt in orde bevonden; er wordt tot toelating gead viseerd en besloten, waarna de voorzitter de heeren van Balen Blanken en Komen fe liciteert met hun herbenoeming bij enkele candidaatstelling (Instcmminig.) Verlichtina van de ophaalbrug bij Vesrburg. Aan de orde is een voorstel tot het verleenen van een bijdrage, groot f 250.aan het comité voor de Regeeringsjubileumfeesten te Anna Paulowna. teneinde daaruit de kos ten te bestrijden voor verlichting van de onhaalhrug bij Veerburg, zoo mogelijk van 31 Augustus t. en m. 7 September a.s. De voorzitter licht dit voorstel nog nader toe. Het is alles goeds, dat we kennen van Onze Geëerbiedigde Koningin, zegt spr. en daarom hebben we gemeend, onze mede werking aan de feestviering niet te mogen onthouden. De ophaalbrug, welke in het rentrurn der gemeente ligt, leent zich goed tot verlichting en zal straks zeker een fraaien aanblik opleveren. Maar toch meen den wc ons een beperking te moeten opleg gen en dientengevolge stellen we voor f 250.voor het comité beschikbaar te stellen. Zonder eenige discussie wordt hierna bet voorstel van het Dag. Bestuur aangenomen. Hiermede is de zaak echter niet afgehandeld. De heer van Balen Blanken vraagt het woord en zegt, dat het hem een handicap toelijkt, dat er nu een bedrag vaststaat. Want als dat niet voldoende blijkt te zijn, komt de verlichting van de brug in gevaar. Laat de Polder de brug zelf verlichten, aldus spr., dan weten wij ook zeker, dat liet ge beurt. Voorzitter antwoordt voldoende vertrou wen in de commissie te hebben; ongetwij feld zal zij de brug verlichten. De heer van Balen Blanken wil het toch liever zelf doen; spr. wijst erop, dat de commissie krap met 't geld zit. De Voorziter vestigt de aandacht op h« zoojuist genomen besluit. De heer Lovink is het met den heer v. Balen Blanken eens: als de verlichting f 460.moet kosten, dan kan zij niet door gaan. De heer V. Kaan meent, dat men het geld gerust in handen van de commissie kan stellen; zij zal zeer zeker voor de ver lichting der brug zorgen. De heer v. d. Berg voegt hieraan toe, dat, indien men voor f 400 kan verlichten, het ook voor f 250.kan. De heer Van Balen Blanken vraagt, waar om de Polder de verlichting niet zelf uit zou voeren? We kunnen het dan goed doen en zijn er zeker van, dat het ge beurt. De Voorzitter zet den gang van zaken uiteen. Er is gevraagd: Zou de Polder er iets voor gevoelen de brug te verlichten? Er zijn daarop informaties naar de kosten ingewonnen en het bleek, dat deze meer dan f 400.— zouden moeten bedragen. Dit vonden wij te veel, aldus spr., wij meenden niet verder te mogen gaan dan een bedrag van f 250.beschikbaar te stellen. De heer Van Balen Blanken: Was prijsopgave meegevallen, dan was er gezegd: ja, we zullen het doen, maar nu dat niet het geval is, nu moet de commissie het maar doenl (Vroolijkheid). Ten slotte wordt er gestemd over Ket voorstel-Van Balen Blanken, om het zoo- even genomen besluit in te trekken en om zelf de verlichting op een goede wijze uit te voeren, welk voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 6 stemmen. Tegen stemden dc heeren Kaan, Metzelaar, Smit, Geerligs, Linden'bergh en de Voorzitter. De heer Geerligs verzoekt hierna nog dd verlichting niet op 31 maar reeds op 30 Au gustus te doen ontbranden, den afscheids- dag van den burgemeester. De Voorzitter: Dus uitbreiding van hefi voorstel waar U tegen bent! Overigens bestaat tegen het verzoek geeil bezwaar; het wordt ingewilligd. Overtollige kasgelden* Op verzoek van Ged. Staten wordt een) besluit genomen inzake de regeling der belegging van overtollige kasgelden. Men! wil zekerheid gesteld zien door het insti tuut, bij hetwelk gelden belegd worden- Voor een bedrag niet grooter dan f 1400.— is voor den Polder echter geen onderpand noodig. Dc rondvraag- De heer Zoete dankt den Voorzitter voor de hartelijke woorden bij den aanvang der vergadering tot hem gericht. De heer Wilms dankt namens de Z.A.P. het Dag. Bestuur en ook den opzichter voor hun bemoeiingen ten aanzien van de aan sluiting van het terrein aan het voormalige stationsemplacement te v. Ewijcksluis. Hierna sluiting. W1EE1NGEN JAN ROTGANS Sz. f In den ouderdom van 68 jaar is te Stroe overleden de heer J. Rotgans Sz. Gedurende tal van jaren was de heer R. lid van den gemeenteraad en van het Heemraadschap Wieringen. Velen zullen den heer Rotgans, die in de buurtschap waar hij tal van menschen met raad en daad terzijde stond zeer gezien was, missen. Vooral voor do weduwe, kinderen en kleinkinderen is het gemis zeer zwaar. Met den heer R. is een uitnemend burger heengegaan. VERBOUW VAN „NOORDERLICHT." Het tehuis voor ouden van dagen „Noor derlicht" zal niet worden verbouwd volgens het bestek der enkele maanden geleden plaats gehad hebbende aanbesteding. Wel zal een uitbreiding plaats hebben op een voudiger wijze, waarvan de werkzaamheden zijn opgedragen aan den aannemer J. C. de Vries, alhier. ALKMAAR, 20 Aug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier Aanvoer: 160.000 kipeieren f 4.50—5.15, kleine eieren 2.804, eendeieren 2.803, p, 100 stuks. ALKMAAR, 20 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 veultóns f 90135 en 1 bok of geit waarvan de prijs niet genoteerd. ALKMAAR, 20 Aug. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald per Kg. groothandel 621/-.67V2 cent en kleinhandel 7072% ct. Vaten 64- Handel matig. Kipeieren (groothandel) 4.604.75 en eend eieren f 2.70. Handel matig. Aanvoer 10300 kip- en 100 eendeieren, 1300 Kg. boter. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Aug. Aanvoer: 24500 Kg. aardappelen: Schotschei muizen 2.40—3, eigenheimers 33.20, bL dito 2.60—2.90, 5100 Kg. uien 4.50—4.60, drie lingen 55.30, gele nep 6.80. 910 kg. spercieboonen 8.9011.40; 250 kg- snijboonen 5.508.50; 3100 kg. kroten 1.20— 1.70; 13000 kg. roode kool 1—1.40; 4800 kg. witte kool 80—1; 1200 kg. bloemkool 19.10— 19.70; dito 2e soort 6.20—9; 680 komkom mers 12.40. NOORDSCHARWOUDE, 22 Aug. Aanvoer: 25900 Kg. aardappelen: Srhotscbe muizen 2.30—2.40, grooten 2.10, r. duken 1.60 —1.70, eigenheimers 2.102.80, hl. dito 2.50— 2.30, drielingen 1.70, 2700 Kg. uien 4.204.50 drielingen 4.704.80, gele nep 6.406.70, 500 Kg. zilveruien 1.80, drielingen 2.50, zilver- nep 6.406.70, 2990 Kg. spercieboonen 8.30 —11.70, 4000 Kg. roode. kool 1—1.204, 21850 Kg. witte kool 0.80—1, 2150 Kg. gele kool 2—2.30. ALKMAAR, 22 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 105 vetfe koeien f 180—290, graskalveren f 3050, 38 vette kalveren f 6595, per Kg. 7090 ct., 80 nuchtere kalveren f 8—18, 32 vette schapen f 22—26, 305 vette varkens 5457 per Kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8