DE VORSTELIJKE FAMILIE BIJ DE GALA-PREMIERE VAN „1813 v Op het Helden der Zee-plein te Den Helder had Woensdag een groote parade plaats, waarbij de troepen door den commandant der marine, schout-bij-nacht H. Jolles geïnspecteerd werden De vorstelijke familie met den burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R hout de in Monchy op het balcon van het paleis de residentie tijdens de aubade voo. I ai qe Voor- 11. de Koningin In de studio van het hoofdkantoor der P.T.T. te Den Haag. Links,naast H. M. de Koningin, die Haar radio rede uit sprak, onderscheidt men dr. ir. M. H- Damnie, directeur generaal der P.M» Op het balcon -van Hotel des Indes woonden de Indische vorsten Woensdag te 's Gravenhage de aubade voor H. M. de Koningin bij H. M. de Koningin maakte Woensdagmiddag een rijtoer door Den Haag, Aan boord van Hr. Ms. kruiser .Gelderland" aan de Park waarbij vele vereenigingen langs den weg stonden opgesteld. De aankomst kade te Rotterdam werden Woensdag de Oranjefeesten in op het Gevers Deynootplein te Scheveningen de Maasstad ingeluid met 101 saluutschoten Een der grootste Rotterdamsche kra nen, die geheel .verzilverd" is en als eerepoort bij het bezoek van H. M. de Koningin zal dienst doen, werd Woensdag naar haar ligplaats op de Maas gesleept De vorstelijke familie woonde Woens dagavond in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Den Haag de gala première van .1813 bij 'y Een getrouwecopie van de vloot, waar mede Piet Hein in 1628 uitvoer en de Zilvervloot ver overde, ging Woensdag te Rot terdam voor anker bij het begin der Oranjefeesten De jaarlijksche parade, welke op Koninginnedag op het Malieveld te Den Haag werd gehouden, werd door vele autoriteiten bijgewoond, onder wie de commandant van het veldleger, luit. generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst (links) ~1fi llfSPff

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4