/Lq,enda Vrijdag 2 September 1938 Tweede Blad Officieele bezichtiging der versierde straten De jeugdhulde aan burgemeester Ritmeester Optocht versierde boeren wagens in Den Helder? De vreugdevuren in Den Helder De kanowedstrijd van de K L M. Het bezoek van den minister van Waterstaat Dc heer Wickenhagen jubilaris Cantate „Herfstgoud" De jeugd marcheerde Vijftien marine-schepen varen uit De vergane Driemast schoener De Heldersche Athletiek- vereeniging op den goeden weg Serenade aan den Directeur der Rijkswerf Feesten op Tuindorp Het mes in Tschecho- slowakije? Neem 'n AKKERTJE &taxUnieuiu~è „Oranje Harm. Kapel" lost het „Stedelijk" af. Het was een lange rij van auto's, die zich gisteravond voor het stadhuis \n beweging zette, voorafgegaan c.oor muziek, en waarin gezeten waren autoriteiten en het Centraal Oranje Bestuur, teneinde ditmaal officieel, kennis te nemen van de versierde straten en de winkels, die aan en étalage-wedstrijd van „Nederlandsch Fabrikaat" deelnamen. Het was een lange tocht, die afgelegd moest worden. Zeer lang zelfs,-maar het is niet te ontkennen dat men aller met prijzenswaardige nauwkeurigheid gedaen heeft en geen straat, hoe klein ook, oversloeg. Overal waar de buurtbewoners hun straat versierd hadden, overal waar dt oran.e lampions te gloeien hingen, trok de stoet langs De bevolking liet zich niet onbetuigd. Op tal van plaatsen werd het groote gezelschap met gejuich en gezang ontvangen, en uit den aard der zaak had men juist op dezen avond zooveel mogelijk zorg besteed aan de verlichting en versiering. Het duurde eenige uren alvorens deze tocht door het grootste deel van Den Helder geëin digd was. Toen was het dat men een volledig idee had van Den Helder en haar feestversie ring. Allerwegen hoorden wij woorden van lof over de wijze waarop men de stad aangekleed heeft. En terecht... daar verdient men ook een compliment voor. Wat den étalage-wedstrijd betreft, het grootste deel der deelnemende winkels maak te een alleszins keurigen indruk. Heel wat winkeliers hebben zorg besteed aan hun etalage en verschillende origineele winkeliers hadden eer van hun werk. Hopenlijk zal voor morgenavond nog de uitslag van dezen wed strijd door de jury bekend gemaakt worden. Zooals gezegd veroorzaakte de stoet, waar bij muziek voor de noodige marschen zorg droeg heel wat drukte. Op sommige oogen- blikken kon men in de binnenstad weer over de hoofden loopen en schaarde jong en oud zich achter de fille auto's. Overigens was het iets kalmer dan de avond daarvoor, hetgeen trouwens geen won der was. Ditmaal conce' treerde zich de meeste Oranje-vreugde in de buurten, waar men onder de lampions en de guirlande's tot middernacht een dansje maakte. Draaiorgels, gramofoons of geïmproviseerde orkestjes zorgden voor de begeleidende muziek. Vreugde, ook thans weer, allerwegen en waar het weer zijn medewerking niet onthield kan wederom gesproken worden van een dag die tot aller blijdschap volledig slaagde. Dinsdag as. zal. de Heldersche jeugd, In costuums, met vlaggen en banieren, een hulde brengen aan den burgemeester, als vertegen woordiger van het Centraal gezag in Den Helder. Om 11 uur zal de opstelling plaats hebben op het Stationsplein en via de Spoorstraat, Koningstraat en Kanaalweg, wordt naar de Kerkgracht gemarcheerd, waar voor het Raadhuis de opstelling plaats heeft. Het „Stedelijk muziekkorps" zal aan den stoet voorafgaan. Zoodra de stoet zich heeft opgesteld, treden alle vaandels uit, en komen ook de vijf per sonen met de vlag naar voren, die deze naar Amsterdam zullen brengen, voor de vlaggen- hulde aan de Koningin. Het zijn: mej. J. Rijk, Arie Masseus, Mej. C. Graaff, mej. C. H. Oortgijsen, mevrouw MurieFreyr en de heer H. J. Peeman. De burgemeester zal de jeugd toespre ken, daarna zal een auto voorkomen en zal het vijftal, onder de ovaties van de verzamelde jeugd, naar Amsterdam ver trekken. Vanmiddag om 2 uur brengen Heldersche autoriteiten een bezoek aan de feesten te Ju- lianadorp, waarvan een onderdeel is, optocht van versierde boerenwagens. Naar alle waar schijnlijkheid zal Julianadorp een tegenbezoek brengen aan Den Helder en dat wel op zeer origineele wijze, n.1. met de versierde boeren wagens. die zullen symboliseeren het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf. Het bezoek zal dan plaats hebben mor genochtend om 11 u. De optocht zal via het Tuindorp in onze stad komen en zal voorts de volgende route nemen: Brakke- veldweg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Weststr., Kanaalweg, Kerk gracht, Koningstraat, Parallelweg, Brak- keveldweg, langs den nieuwen weg naar Julianadorp terug. Het bezoek van het platteland zal zeker op hoogen prijs gesteld worden door onze 'stadgenooten en wij hopen dus, dat er geen verhindering komt. Burgemeester Ritmeester spreekt by het Wierhoofd. Uitzending door de N.C.R.V. Zooals wij in ons nummer van gisteren ver meldden, zullen ook in Den Helder eenige vreugdevuren ontstoken worden op den voor avond van den grooten dag. n.1. op Maandag a.s. De plechtigheid bij het Wierhoofd zal on der leiding staan van onzen burgemeester, die daarbij een toespraak zal houden. De muziek- vereeniging „Winnubst" zal spelen, zoodat de belangstelling voor deze gebeurtenis, die om 9 uur zal plaats hebben, zeker groot zal zijn. Het gebeuren in Den Helder zal door de N.C.R.V. worden uitgezonden van 10.25 tot JLO.45 uur* 1 K.L.M., zoo is de niet officieele naam van het KanaalwegLoodsgrachtMolenbrug-co- mité, heeft gisterenavond een in alle opzichten geslaagden kanowedstrijd gehouden. Geslaagd, dank zij de medewerking van het weer, van een jury, die voor haar taak berekend was en van een aantal sportieve deelnemers. Want al was het aantal deelnemers aan dezen wedstrijd niet groot, sportief was het zeker en er is een kamp geleverd, waarvan de vele kijk- lustigen ten volle hebben genoten. Er waren 4- tweepersoons kano's en 4 één persoons. Ten eerste werden de twee-persoons tegen elkaar ten strijde gevoerd, daarna de één persoons, terwijl steeds 2 kano's tegelijk start ten. Liefst 600 meter moest er worden afgelegd, waarlijk geen kleinigheid. De peddels vlogen door het water en de lichte bootjes schoten vooruit. Het was een aardig gezicht en er zat spanning in. Luid klonken de aanmoedigingen van weerskanten van het kanaal en vooral wan neer de laatste 100 meter moest worden afgè- legd, werd er nog een schepje opgegooid en dat ondanks het feit, dat de krachten van de jon gelui dan bijkans waren uitgeput. In pl.m. 4 minuten wisten allen het traject af te leggen, zoodat het geheel een bijzonder vlot verloop had. In de finale kwam de één-persoons tegen de twee-persoons kano uit, waarbij de eerste dan een door de jury vastgestelden voorsprong kreeg. Prachtig was de strijd tusschen de eerste en tweede prijswinnaars. Met ruim een bootlengte voorsprong werd gewonnen. Hieronder laten we de namen van de win naars volgen: W. de Bruin en T. Koorn, le prijs. D. Hoppe, 2e prijs. A. Stegehuis en J. W. Breed, 3e prijs. L. van Diest, 4e prijs. In de kleine zaal van Casino, bereidwillig door den heer Polak afgestaan, had de prijsuit reiking plaats. De voorzitter van het buurtcomité, de heer Bregman, heette de aanwezigen welkom en releveerde het sportieve en eerlijke verloop van dezen wedstrijd. Het spijt ons, dat de deelname niet grooter was, zoo zei hij, maar aan de sportieve presta tie heeft dit niets afgedaan. Het lag in de bedoeling van het comité, ge zien het zeer gunstige verloop van dezen water kamp om bij feestelijke gelegenheden meer van dergelijke wedstrijden te houden. Vervolgens riep de heer Bregman de eerste prijswinnaars naar voren om hun keuze te maken uit het beschikbaar gestelde fraais. Een taart afgestaan door de firma Zeger Houter trok de aandacht van deze heeren, die blijkbaar niet bang waren voor hun slanke lijn. De keuze van de tweede prijswinnaar viel op een fraaien spiegel, geschonken door de firma Coltof. De derde prijs werd een vrijkaart op de abonnementsvoorstellingen, welke de heer Polak had beschikbaar gesteld en de 4e prijs werd een keurige schemerlamp van de firma Govers, Kanaalweg. In een slotwoord wees de heer Bregman op het mooie van de sport. Wil je iets bereiken, dan moet je je heele leven er naar zetten, met lichaam en geest er aan deelnemen. Een har telijk applausje besloot de woorden van den voorzitter. Een sportief gebaar van de eerste prijswin naars was om hun taart te verdeelen onder alle deelnemers. Er staat voor de K.L.M. nog meer op het programma. Zoo vindt Zaterdagmiddag 2 u. 30 de optocht plaats van prachtig uitgedoschte poppenwagens, autopeds, kinderfietsjes enz. door voor een groot deel gecostumeerde jonge lui. Zoo vertelde de heer Steenbergen, de ijve rige secretaris van het comité ons, dat reeds meer dan 100 jongens en meisjes hieraan mee deden, wat logisch is daar de deelname abso luut niets kost. Om 4 uur is de wedstrijd in ringsteken op fietsen, al of niet gecostumeerd. Hierbij is de aanschaffing van een programma van 5 ct. ver plicht. Als het weer zoo blijft, belooft het zeker voor de jongelui een onvergetelijke middag te worden. H. t£Snel en goed OOldpijn, FVieSpIjn. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mjjnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes", 2 st. 1 Oct. Doos 50ct. In ons nummer van gisteren konden we nog juist vermelden het bezoek van den minis ter van Waterstaat aan onze stad. Het betrof hier een bespreking over de steunmaatrege len voor de Heldersche visschers, die vallen onder de uitvoering van de Zuiderzee-steun- wet. De bespreking werd gehouden op het Raad huis, waar namens de Heldersche Visschers- vereeniging, de heerert C. Bot en P. Bais, en namens de Visschersvereeniging „Samenwer king" de heeren De Boer en Sluiter, de belan gen van de visschers verdedigden. De bestuursleden hadden een zeer prettig onderhoud, waarbij zij dank brach ten aan den minister voor wat hg tot nog toe gedaan had en de nog bestaande grieven werden besproken. Verschillende wensehen werden naar voren gebracht en uitvoerig werd gesproken over de moge lijkheid van vernieuwing van de Helder sche vloot. Toezeggingen konden natuur lijk niet worden gedaan, maar de minister en de directeur van de Zuiderzeesteunwet, die in gezelschap van den minister was, namen ernstig kennis van de zaken, die naar voren gebracht werden. Om kwart over twaalf is de minister met hetzelfde vliegtuig naar Texel vertrokken, waar over hetzelfde onderwerp ten raadhuize in Den Burg besprekingen zijn gevoerd. Daar na is de minister naar Schiphol vertrokken, doch de route werd thans genomen via den Afsluitdijk over den Noordoostpolder. Gisteren herdacht de heer W. R. Wicken hagen „in alle stilte" het feit, dat hij voor 25 jaar bij de firma Bischoff in dienst trad. Reeds sedert 18 jaar is de heer Wickenhagen mede-directeur van het groote confectie bedrijf. Zestien jaar dreef hij een zaak in Nij megen en pl.m. 2 jaar is de Heldersche zaak in de Koningstraat onder zijn leiding. Er was geen bekendheid aan dit jubileum gegeven, maar toch kwamen van ingewijden verschillende gelukwenschen en ging de ge- lukwensch uit Zaandam vergezeld van een groote bloemenmand. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de slotrepetite van genoemde cantate en „Holl. Glorie" zal plaats hebben heden (Vrijdag) ten 8 uur op het terrein aan de Sumatrastraat nabij de Javastraat en het Vereenigingsge- bouw (kerk) der Hersteld Apostolische Ge meente. Mocht eventueel het weer ongunstig zijn, dan zal de repetite worden gehouden in de exercitieloods aan de Buitenhaven. In dat geval zullen om uiterlijk zeven uur twee vlaggen waaien vanaf den Watertoren. Met het oog op de schoolkinderen worden de zangeressen en zangers dringend verzocht op tijd aanwezig te zijn. Gisteravond ,te ongeveer 6 uur, vertrok uit de Koningdwaï sstraat een groot aantal kinde ren, thuisbehoorend i:i deze straat en de Hoog straat. De optocht was georganiseerd door het buurtcomité van beide straten. Dc jongens en meisjes hadden plezier, dat bleek roowel uit het zingen en lachen, als uit het feit dat men zich op de meest groteske wijze uitgedost had. Met puntmutsen, baarden en maskers was het voor de meeste ouders een probleem hun eigen kroost te ontdekken... Als route nam de optocht der schare Koning dwarsstraat, Prins Hendriklaan, Loodsgracht, Hoogstraat, Spoorstraat, Koningstraat en Koningdwarsstraat. 1 rommelslagers zorgden voor de noodzakelijke rhythmische begeleiding, terwijl het actieve bestuur der buurtvereeni- ging er voor zorggedragen had, dat de jonge lui op enkele versnaperingen getracteerd wer den. De bonte stoet trok, hoe kon het ook ar.ders, veel bekijks an het publiek, dat op dat uur in groote getale langs den weg aan wezig was. Schip was niet verzekerd. In aansluiting op aatgene, wat wij gisteren reeds schreven over het vergaan van de drie master „Snow White" kunnen wij thans nog mededeelen, dat het scheepje niet verzekerd is, zoodat den opvarenden wel een bijzonder harden s ag ge roffen heeft. Het schip ligt bij hoog water vrijwel geheel onder water en men kan verwachten dat het over enkele dagen geheel door de zee verzwol gen zal zijn. Het is thans naar wij vernemen reeds gebroken. De „Snow White" was 18 jaar oud. Wat de opvarenden betreft, de kapitein vertoeft momenteel in Hotel Woud, terwijl de overigen in het Ze.' uanshuis ondergebracht zijn. Uit den aard der zaak zijn allen door het verlies van hun schip en de doorgestane emotie's ten zeerste onder den indruk. Het blijkt ons voorts dat de „Snow White" niet nder Finsche, doch onder Panameesche vlag gevaren heeft. Naar het wrak. Gisteren zijn kapitein Burkoff en twee van zijn menschen met een vlet van Jan Bijl en eenige andere personen naar het wrak van het schip gegaan, teneinde te pogen nog enkele van de achter gebleven eigendommen te red den. Na een twee en een half uur lange tocht bereikte men het totaal ontredderde overblijf sel van de schoener, die een rampzaligen in druk maakte. Zij stak overigens nog een be hoorlijk stuk boven water uit met laag tij. Men was niet de eersteHet bleek, dat een gezelschap Jutters reeds lucht van de „Snow White" gekregen had en ook thans verloochende het oude bloed zich niet. In een roeivlet was een aantal vletterlui naar de Middelrug geroeid om te zien of er nog iets van de schuit te redden viel. w De kapitein was er, hoe is dat anders mo gelijk, maar weinig over te spreken. Toen hij op z'n schip terug was, bleek dat er reeds vrij wat verdwenen was en in de vlet overge bracht. Koffers waren opengebroken, hutten geopend, terwijl o.a. voor den kapitein waarde volle papieren verdwenen bleken. Een en ander had tengevolge, dat zich nog al wat critiek van weerszijden deed hooren. De Nieuwediepers ging van het standpunt uit, dat ze volkomen in hun recht stonden door van het wrak datgene af te halen, waarvan ze veronderstelden, dat het toch binnen enkele dagen naar de diepte zal gaan. De kapitein meent, hoe is het anders mogelijk, dat deze goederen zijn eigendom zijn en dat niemand eenig recht heeft daar met een vinger aan te komen. Eerst des avonds keerde men huiswaarts. Eenzaam bleef de „Snow White" achter,- en alleen de Panameesche vlag, die achteruit wapperde, wees er op, dat hier een dag ge leden een aardig zeilschip gevaren had. De terugtocht, die door beide vletten gezamen lijk afgeleed werd. kenmerkte zich door een vrij vroolijke stemming, aangezien men op den goeden afloop reeds een stevigen oorlam nam. In de haven gearriveerd daalde de stem ming echter weer, in verband met het feit, dat er nu toch een regeling getroffen moest worden tusschen den kapitein en de Nieuwe diepers. Geruimen tijd bleef men het oneens, alvorens tot een accoord te komen. Het is echter aan geen twijfel onderhevig of er zal in de komende dagen nog wel eens een bezoek aan het overblijsel van den drie master gebracht worden, waarbij natuurlijk getracht zal worden om in den kortst moge lijken tijd zooveel mogelijk materiaal van het schip te halen. Waaruit men kan concludee- ren. dat het oude Nieuwediepsche bloed zich ook den jare 1938 nog steeds niet verloochent. Hedenmorgen 8 uur zgn van de reede van Texel vgftien schepen, w.o. Hr. Hs. „Tromp" en „Sumatra", in kiellinie vertrokken. De sehepen voeren naar de Noordzee, om daar vooroefeningen te houden voor den grooten vootschouw op morgen. Het was een zeer bij zonder schouwspel, waarvan slechts weinigen genoten. De mogelijkheid bestaat, dat de schepen, in kiellinie, vanmiddag of vanavond weer op de reede komen. W'ij zullen dit dan bijtijds voor ons kantoor bulletineeren. Veelbelovende wedstrijden op a.s. Zaterdagmiddag. V. en L. uit Den Haag met een flinke ploeg present. Onze jonge plaatselijke athletiekver- eeniging H.A.V. is op den goeden weg! Ruim een jaar geleden wezen wjj er haar al op, wilde zij geen-ontgdigen dood ster ven, dat zij er voor alles voor moest zor gen, dat zg van zich deed spreken. Dit ad vies heeft men gelukkig niet i. d. wind ge slagen en zoo zien we, dat de H.A.V. on der auspiciën van het Centraal Oranje Comité Zaterdagmiddag a.s. een athie- tiekprogramma gaat afwerken, dat er in vele opzichten wezen mag. Allereerst is er voor een attractieve samen stelling gezorgd, n.1. voor heeren: 100, 400, 800 en 2000 meter hardloopen, hoog- en ver springen, speer- en discuswerpen en kogel- stooten en voor dames: 80 meter hardloopen, hoogspringen en verspringen en voorts nog enkele nummers voor junioren. Voorts stemt het tot een bijzondere verheugenis, dat zich ongeveer 70 athleten hebben aangemeld, waarvan weliswaar het leeuwendeel door Den Helder geleverd wordt, maar onder wie zich ook krachten van buiten bevinden. Onze Hel dersche athletiekers hebben dus Zaterdag middag een prachtige gelegenheid hun krach ten eens te meten met sportbroeders en zus ters van Grootebroek, Alkmaar, Schagen en Den Haag. Vooral de deelname uit Den Haag is een verrassing, we hebben er zoo'n idee van, dat H. Enklaar hier meer van weet. Hoe het ook zij, het is de bekende athletiekvereeniging V. en L. (Vlug en Lenig), die de H.A.V. de eer aandoet met ongeveer 10 athleten, waar onder de bekende hoogspringer A. Jansz, de wedstrijden op te luisteren. Het zal zeer interessant zijn, de Helder sche sportlui (waaronder natuurlijk ook ver tegenwoordigers van de marine) onderling, maar ook tegen de anderen in actie te zien. De wedstrijden vangen te half drie aan en zullen volgens het chronologisch overzicht in het programma te half zes geëindigd zijn. Het slot van den middag zal bestaan uit twee estafettes, n.1. de 4 X 100 meter en de Zweedsche estafette. Het was een sympathieke gedachte van de „Oranje Harmoniekapel", zoowel als van het „Stedelijk Muziekkorps", om den enkele dagen geleden geridderden directeur van 's Rijkswerf, Ir. S. Visman, gisteravond in zijn woning in het Paleis aan de Buitenhaven een serenade te brengen. Enkele nummers werden op verdienstelijke wijze geblazen en het behoeft geen betoog, dat dit gebaar van beide muziekkorpsen op prijs gesteld werd. Tal van stadgenooten waren aanwezig om deze serenade bij te wonen. De „Oranje Harmoniekapel" kwam om 7.30 u., het „Stedelijk" om 9.30 u. Deze zijn wel op zeer origineele wijze ingezet n.1. door een openluchtfilm. Naar schatting 1000 Tuindorpers, oud en jong, hebben daar circa drie kwartier van ge noten. Vooral de reis door het geboorteland van Z.K.H. Prins Bernard oogstte veel succes. Wij sluiten ons gaarne aan bij het dankwoord dat de Voorzitter van het Jongens Feest-comité sprak, waarin hij hulde bracht aan het Duit- sche Verkeersbureau en de Held. Radio Cen trale voor de belangelooze medewerking. Na afloop was er een bal, waarin tot uiting kwam, dat men ook zonder politiehulp rustig, kalm en ordelijk zich kan vermaken. REHOBOTH-BIBLIOTHEEK. Een oude getrouwe, die telken jare begin Sep tember onze aandacht vraagt, is bovengenoem de Bibliotheek. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie vindt Zaterdag a.s. weer uitleening plaats en is het nieuw supple ment alsdan verkrijgbaar. Naar men ons meedeelde, heeft men thans de keus uit ongeveer 2000 banden, en inzonderheid zij, die lectuur van Prot. Chr. karakter verkie zen, kunnen hier terecht. Voor verdere bijzonderheden zie men de ad vertentie. „ORANJE HARMONIE KAPEL". In het hart van Londen ligt een straat, waar sedert vele jaren wereldgeschiedenis gemaakt wordt: Downingstraat No. 10. Een ganschelijk onopvallend perceel, van baksteen met smalle ruiten, waarvoor grijs castoren gordijnen ge spannen zijn. Ook thans weer is sedert een week Downingstraat No. 10, de ambtswoning van den Britschen Premier, het centrum van wereldpolitiek en het is waarschijnlijk niet over dreven als men zegt, dat door de mannen, die hier de koppen bij elkaar steken, gepoogd wordt een wereldbrand af te wenden. Het is nog steeds Tschechoslowakije, dat de Europeesche politici grijze haren bezorgd en te recht. Want afgezien van het feit, dat er momenteel weer min of meer een ontspanning is ingetreden, valt aan den anderen kant niet te ontkennen, dat de hetze van Berlijn jegens Praag met onverminderde kracht doorgaat. Men moet deze hetze van nabij hebben mee gemaakt om er over te kunnen oordeelen. In Nederland zou men zeggen „men p...st elkaar het bloed onder de nagels vandaan" en als men in de gelegenheid is met name de Duitsche kranten eenigen tijd te volgen, en dus te zien hoe men hier volkomen onbenullige voorvallen bombardeert tot „incidenten" en „terreur", die krijgt van een dergelijke wijze van politiek voe ren een leelijken smaak in den mond. Het schijnt echter in sommige landen de geijkte methode te zijn om stemming te kweeken. Het was uit Downingstraat No. 10 dat deze week het bericht kwam, dat men in Praag het besluit zal nemen het rijk in Joepa's (kantons) te verdeelen. Vijf en twintig in totaal. Acht stuks met een volkomen Duitsche meerderheid, drie met een Hongaarsche, een met een Pool- sche en een met een Roemeensche. De restee- rende twaalf zullen naderhand onderling tus schen de Tschechen en Slowaken worden ver deeld. Men zou zou zeggen: dit voorstel moet Hen- lein aanvaarden. Het biedt den heetgebakerde Germanen de meest volledige garanties en alleen de regeering van Praag blijft souverein. Dat zou men inderdaad zeggen, maar laat ons niet te vroeg juichen. Als „filiaalhouder" van het Derde Rijk zal Henlein niet rusten voor en aleer dat deel van Tschechoslowakije, waarin Duitschers wonen, volkomen autonoom is, en zooals we reeds ontelbare malen verzekerd heb ben, hiervan wil Praag niets weten. Inmiddels zitten de Engelsche diplomaten in Downingstraat No. 10 bijeen en beijveren zich de voorstellen, uitgewerkt door Lord Runciman, in zoo gunstig mogelijken vorm te gieten. Hen- derson is uiteraard ook van de partij en naar een Engelsch persbureau wist mede te deelen zou het plan bestaan dat deze geroutineerde politieke rot spoedig eens op afternoon-tea bij Hitier zou gaan. Men is namelijk van meening, dat de Führer onvoldoende en partijdig door zijn raadslieden wordt ingelicht terzake den waren toestand in het land van Masaryk en acht het verstandig, dat Henderson, voor wien Adolf Hitier nogal wat persoonlijke sympathie schijnt te koesteren, eens met hem gaat praten. Van praten komt praten en wie weet, vindt Henderson op deze „tea" niet de langverwachte gelegenheid het verzoenende woord te vinden, die de ondragelijke spanning in het hart van Europa doet afnemen. Uit dit alles blijkt, dat er nog niets positiefs vaststaat. Men weet niet hoe de werkelijke reactie van de Sudeten-Duitschers op het in te dienen voorstel is, noch is bekend wat de Britsche regeering thans aan het bekok stoven is. Hopenlijk vernemen wij dat thans binnen enkele dagen een einde zal komen aan een geintrigeer en gelaster, dat zijn weerga in de Europeesche politiek moeilijk vindt. In het verslag van den optocht in ons num mer van gisteren was abusievelijk de naam van de „Oranje Harmoniekapel" vergeten. Zoo als de duizenden langs de straat gezien zullen hebben zorgde ook deze Kapel op lofwaardige wijze voor de begeleiding. bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkhsid «nz. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Mr. Moto speelt hoog spel" en „Ebphant- Boy". Rialto, Spoorstraat half 8: „Veertig Jaren". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Race-boot-kampioen" en „De wr;kende Ruiter". Zaterdag 3 September. Casino, 8 uur. Feestavond M.S.F. Aft/sis Sdcrum, 8 uur. Jubileum-feestavond. Zondag 4 September. Casino, 's Middags en 's avonds dansen. Mm sis Sacrum. 's Middags en 's avonds dansen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 762.6 Temperatuur zeewater 16.4 Temperatuur lucht 10.9 Wind richting: Z.Z.O.; kracht: 3 Licht op 8.16 u. Hoogste temp. lucht gisteren 18.5 Laagste temp. lucht gistlren 17.9 Hoogwater (heden) 21.30 u. Laagwater (heden) 15.25 u. Hoogwater (morgen) 9.20 22.10 u. Laagwater (morgen) 3.05 16.05 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5