/IqzndcL Ingezonden De vlootrevue ter reede van Soerabaia Dinsdag 13 SeptemW 1938 tficutirUeuwLi Gemeentelijke zwemwedstrijden Orgelconcert Luthersche Kerk Het kasconcours van H.S.V. Engelsche voorstelling over het Oranje-feest Aanrijding STENOGRAFIE MERCURIUS, Loodsgracht 72 Inschrijving Handelsregister Burgerlijke Stand van Den Helder Neem 'n AKKERTJE SituatieteeLening Texelsch nieuws Marktoverzicht Marktberichten Het stormsein blijft geheschen Hier volgen de uitslagen der school- zwemwedstrijden en die van het diploma- zwemmen, georganiseerd in het Gemeen telijk Zwembad aan den Dijkweg, 20 meter schoolslag meisjes. 1. S. Dijkstra 16.9 sec.; 2. T. Lelie 17 sec.; Wildschut 17.4 sec.; 4. M. Schaperköt- ter 17.5 sec.; N. Gladpootjes 18.4 sec.- 6 M. Laukens 18.6 sec.; 7. T. Slikker 18.8 sec.; 8. B. Brouwer 19.3 sec.; 9. A. Pouli 19.6 sec.; 10. R. Bak 19.6 sec. 20 meter rugslag meisjes. 1. T. Slikker 18 sec.; 2. T. Lelie 18.2 sec.; 3. Dijkstra 18.2 sec.; 4. G. Wildschut 18.6 sec.; 5. A. Heijstek 21 sec.; 6. M. Schapenkötter 22.5 sec. 3 X 20 meter vrije slag estafette meisjes. 1. School 5, 54 sec.; 2. School 4 59 sec.; 3. School 8, 59.1 sec.; 4. School 6 59.2 sec.; 5. School 14, 60.8 sec.; 6. School Tuindorp 17.8 sec. 20 meter schoolslag jongens. 1. P. Koom 17.5 sec.; 2. R. Tems 18.2 sec.; 3. P. Stins 18.4 sec.; 4. L. Koningstem 18.5 sec.; 5. L. Schotmans 19.4 sec.; 6. J. Schnit- fink 19.4 sec.; 7. T. Schotmans 19.7 sec.; 8. C. Oly 19.8 sec.; 9. A. Lastdrager 19.8 sec. 20 meter rugslag jongens. 1. P. Stins 17.5 sec.; 2. E. Boot 19.6 s.ec.; 3. J. Dienaar 19.8 sec.; 4. R. Tems, 20.6 sec.; 5. L. Koningstein 21.5 sec.; 6. T. Schotmans 22.6 sec. 3 X 20 meter vrije slag estafette jongens. 1. School 10, 50.2 sec.; 2. School 4, 51.8 sec.; 3. School 6, 53.8 sec.; -1 School 8, 54.4 sec.; 5. School 14, 57.5 sec.; 6. School 5, 63 sec. De jongens en meisjes, welke de eerste plaats bezetten in de estafette kregen een vrij abonnement voor het seizoen 1939 van de zwemclub „De Frissche Morgen". Na de prijsuitreiking voigde het diploma- zwemmen. Diplomazwemmen Dames en Heeren. Dames: Mevr. Folkei js, mevr. Stijl, mevr. Kraak, mevr. Geus, J. M. Vermeulen, H. G. Geerligs, A. J. Schager, M. Kwinkelenberg, M. Wessels, L. Oly, A. Graaff, A. Pouli; A. Kortlever, M. London, C. J. Hertog, G. C. Mol, H. Smit, F. Blankert, J. Verschoor, J. Koekebier, A. Marinus, L. Sluiter, N. Minne- boo, A. Krijnen, M. Smit, H. Smit, A. Peters, M. Bekker, C. IJ. van Gils. Heeren. B. de Best, C. van Dijk, P. van der Molen, H. Gladbeek, Chr. Geus, C. Oly, S. Kuiper, D. Meijer, A. Vos, K. Looy. Geen der deelnemers werd afgewezen. Direct na het dameszwemmen werd door de dameszwemclub van 1011 uur een bruid stoet met bruidspaar gevormd, dat er zeer hoogen prijs op stelde, in de zweminrichting in den „zwem"echt te worden verbonden, en welke plechtigheid door wethouder Smits werd voltrekken tot groote hilariteit van het publiek. Door een van de bruidsmeisjes werd een wensch opgezegd, zooals een bruidsmeisje dat gewoonlijk doet: ze was namelijk haar wensch vergeten! Het spreekt vanzelf, dat het geheele geval in het water m o e st val len. De manier, waarop dat in zijn werk ging was vermakelijk, zoodat deze dames èn wat aankleeding èn wat spel betreft, op een zeer geslaagden middag kunnen terugzien. Hierna werden de diploma's uitgereikt, hetwelk geschiedde door 'wethouder Smits, welke in zijn rfcde nog eens de aandacht vestigde op her groote nut welke het zwem men met zich brengt. Tot slot sprak Zuster Vermeulen, die eveneens haar diploma behaalde, een har telijk woord van dank aan badmeester Bandt, die met zooveel geduld en tacf de zwemlessen geeft. Aan het einde van haar toespraak noodigde zij alle aanwe zigen uit een driewerf, hoera uit te bren gen op den badmeester, waaraan spon taan gevolg werd gegeven. Eenigen tijd geleden zijn er in de Luther sche gemeente alhier en bij andere belangstel lenden, gelden verzameld voor het restau- reeren van het orgel van bovengenoemde kerk. Spoedig was het benoodigde bedrag bij elkaar, waarna de reparatie kon geschieden. Om iedere belangstellende thans in de gele genheid te stellen het resultaat hiervan te beluisteren, is er, in overleg met den kerke- raad en orgeliste Aafje Kamp, een orgel concert georganiseerd op a.s. Woensdag te 8.30. De toegang is vrij. Ongetwijfeld zal het programma met werken van Bach, Handel, Widor e.a. eiken muziekliefhebber kunnen voldoen. Men zie de advertentie in dit blad. Zaterdag en Zondag a.s. Dit week-end is voor de H.S.V. een belang rijk aangezien er dan gedurende beide dagen een' der bekende kas-concoursen georgani seerd wordt, als gewoonlijk ook thans weer bij het Westeinde. Bij een concours zijn doorgaans de prijzen een zeer belangrijke factor en het bljjkt, dat het bestuur der H.S.V. dit begrepen heeft. WH zagen tenminste gisteren de collectie li-gen in de étalage van het secretariaat in ^"Hoogstraat. Daar zijn hengels, luxe voor werpen sigaren, een wisselbekertje (voor dengene. die het meeste baars weet te ver schalken), vaasjes,... kortom, voor elk der H.S.V.-ers een ruime keus. Wat de prijzen betreft, kan men er zeker van zijn, dat dit H.S.V.-kasconcours zal sla gen. 1. De Nederlanders zyn gewoon om telkens wanneer de koningin voorbij rijdt, als dollen hun fietsbel te laten rinkelen. 2. Op Dinsdag 6 Sept. zullen zich op en bij den Dam bijna 800.000 Amsterdammers en omstreeks één mil- lioen personen uit andere plaatsen ver zamelen. 3. De koningin heeft zélf het manuscript van Van Eysselsteyn's „Veer tig Jaren" gelezen en er twee verande ringen in aangebracht: ten eerste een verwijzing naar haar echtgenoot, ten tweede het inlasschen van een baby-foto van prinses Juliana. 4. De koningin ver toeft het liefst bjj Appeldoorn op haar slot Hetloo. 5. Zjj heeft een fortuin ver zameld van ongeveer vyf-en-twintig mil- lioen gulden. Aldus de Londensche „News Review". (Nederlandsch en moderne talen) Gisterenmorgen, bij het uitgaan van de Marinewerf, kwam de heer v. d. H., van de Boerhaavestraat, uit de Westerpoort,West straat, op zijn rijwiel. Op hetzelfde oogenblik reed een auto van de richting Zuidstraat naar de Hoofdgracht. Het uitzicht bij de poort, ten gevolge van het wachthuisje van de werf- politie, is allesbehalve ruim en naar alle waar schijnlijkheid heeft de heer v. d. H. ook niet teveel aandacht aan het verkeer besteed, ten gevolge waarvan hij voor den auto reed, voor hij er goed en wel erg in had. Het was voor den chauffeur, die met matigen gang reed, onmogelijk nog te stoppen. De heer v. d. H. werd van zijn rijwiel geworpen en bleek vrij ernstig aan zijn knie verwond te zijn. Met een auto werd hij naar het Marine hospitaal vervoerd en na daar verbonden te zqn, naar huis gebracht. In den knieschijf bleek iets gescheurd te zijn, zoodat de heer v. d. H. voorloopig wel eenige weken aan huis gebonden zal zijn. Dank zij het voorzichtige rijden van den chauffeur, dien in geen enkel opzicht schuld treft, is dit ongeluk zoo goed afgeloopen. Van 6 tot 13 September 1938. Nieuwe zaken: Den Helder: „Au Gastronome", Spoor straat 94. koksbedrijf. N. V. Autobedrijf v.h. W. Prins, Kanaalweg 103; inschrijving gerechtelijke beslissing Cn bestuurswijziging, fil. gevestigd te Rotter dam. S. Herschel, Koningstraat 88, winkelier in damesmode-artikelen; fil. gevestigd te Utrecht. M. Govers, Spoorgracht 24. meubelmakerij, enz.; fil. gevestigd te Den Helder, Bree- waterstraat 5. Wieringermeer: W. van Vliet, exploi tatie van sleepschepen; verplaatst naar Berg en Dal. AANKOMST INDISCHE MAIL. Donderdag in ons land. De speciale trein met passagiers en post, in aansluiting op het m.s. „Johan van Olden- barnevelt" zal Woensdagmorgen 14 Septem ber 10.20 van Genua vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen 15 Sept. 1012 te Amster dam C.S. van 12 September 1938. BEVALLEN: A. SwaagerVollmer, z.; J. C. ScheerAlbers, d.; K. RoosBoltjes, z.; A. M. de GrootVeul, d.; T. SmitDoves, d.; A. PostPost, z. bij Migraine, „Kaler", Hoofdpijn, eni. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Al is de leugen nog zoo snel, de tcaarhcid achterhaalt haar teel. Ja, geachte redactie, een spreekwoord, dat niet altijd door bewijzen is te staven. Oorzaak dat schrijver dezes, juist d i t populaire spreekwoord tot het zijne maakt, is naar aan leiding, over de door mij gestelde vragen der uitgetrokken 5000.voor de jubileumfeesten en, waarna in uw blad van jj. Zaterdag 30 Juli en Zaterdag 27 Aug. met koeien van let ters, te lezen stond; De heer Schoeffelenberger „vergiste" zich en... de heer Sch. die de plank missloeg. Ook een zekere mijnheer de Bruijn schreef in uw blad van 8 Aug. jj. een ingezonden stukje daarover, waarin deze zelfs durfde spreken van een „blunder" mijnerzijds. Deze bazelende opponent ga ik stilzwijgend voorbij en bepaal mij dus, tot uw redactioneele publiciteit envooral of de stad Haarlem een gesaneerde gemeente is. ja of neen. Van waar toch altijd die scherp geformuleerde aan vallen op schrijver dezes? Hebt u daarvoor noodzakelijke reden Zoo ja, dat u het dan zegge, opdat ik dan daarnaar mijn politieke gedragingen zal regelen, mits... zij gegrond zijn. Zoo niet, dan zal ondergeteekende zijn poli tiek leven zoo regelen, naarmate hij vermeent, daarmede een alg. belang te dienen. Dit meen ik dan ook, met mijn vragen te hebben gedaan. En wanneer u dan b.v. o.m. schrijft; „de heer Sch. en de jubileumfeesten", dan geeft u be wust of onbewust daarover een verkeerde weer gave, over datgene wat door mij is gezegd, bij het voteeren der 5000.U had als redactie van een neutraal blad, er aan toe moeten voe gen, dat de gevoteerde 5000.met alg. stem men werd aangenomen; dus ook met die van ondergeteekende. Dat ik daarna door mijn ge stelde vragen, dat bedrag trachtte verminderd te krijgen, vindt haar oorzaak, door het gevo teerde bedrag, hetwelk de gemeente Haarlem, daarvoor uittrok. En toen ik dan ook in de raadsvergadering van Vrijdag 26 Aug. j.1. daarop dieper inging en daarbij van de be stuurstafel het pertinente antwoord kreeg, dat Haarlem een gesaneerde gemeente is en daar om minder voteert, heb ik mij daarna schrif telijk gewend, zoowel tot één der wethouders, als tot den burgemeester van Haarlem. Hierop kreeg ik 1 Sept. van dezen wethouder, de na volgende mededeelingen: De wet onderkent vier typen van gemeenten: I. Zonder steunregeling krijgen dus geen bijdragen uit het Werkloosheidssubsidie. II. Met steunregeling krijgen de gewone bij dragen uit dit fonds. III. Met steunregeling en extra bijdragen uit het fonds (extra bijdragen en of belastingbij- drage IV. Noodlijdende gemeenten. Dit zijn ge meenten die door het Rijk worden geholpen. Haarlem behoort tot groep III. (Dus niet gesaneerd. J. J. S.). En als klap op de vuurpijl schreef de burge meester mij, dato 8 Sept. j.I. Brief van 27 Aug. j.I. In antwoord op uw nevenvermeld schrijven deel ik u mede, dat de gemeente Haarlem geen gesaneerde gemeente is. De burgemeester van Haarlem, (volgt handteekening). Geachte redactie. Ik zal en wil het hierbij laten, doch niet zon der de navolgende opmerking: Weest conse quent, wanneer men mij wijst op de door mij Zie ik U eens Dan zie ik U meer „De Toelast" Hieronder geven we een situatieschets van de verzamelde scheepsmacht, welke zich op 6 September j.1. ter reede van Soerabaja be vond tot het houden ecner vlootschouw. ter eere van het Reggerings-jubileum van H.M. Koningin Wilhelmina. De meest noordelijke op de afbeelding linker linie werd gevormd door van boven naar beneden: Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter", Hr. Ms. Kruiser „Java". Hr. Ms. Torpedobootjagers „Piet Hein", „Evertsen", „van Ghent", ..Kor- tenaer", Kr. Ms. Kanonneerboot „Flores" „Soemba", Hr. Ms. Opleidingsschip „Soera baia". De zuidelijke op de afbeelding rech terknie werd gevormd door: Hr. Ms. Mijnenlegger „Gouden Leeuw". Hr. Ms. Mijnenvegers'„Jan van Amstel", „Pieter I de Bitter", Abraham Crijnssen". Eland Du- bois", Hr. Ms. Onderzeebooten „K XVII", ,.K XVIII", „K XVI", „K XIV". „K XIII", ..K XII" en de Gouvernementsschepen „Gemma", „Canopus" en „Bellatrix". De Commandant der Zeemacht, die de vloot schouw namens den Gouverneur-Generaal in specteerde. was geëmbarkeerd aan boord van het Gouvernementsstoomschip „Rigcl". Onder de gasten, die hem vergezelden, bevond zich de Fransche Vice-Admiraal Le Bigot, die in de feestweek met de kruiser „Lamotte Piquet" te Soerabaja vertoefde. Het Gouvernementsstoomschip „Rigel" is op de afbeelding stoomende langs de zuidelijke linie afgebeeld, terwijl Hr. Ms. Mijnenveger ,.A". welke gereserveerd is voor de pers. op die afbeelding juist bezi? is de havenmond van de Marine bassins te verlaten. gemaakte critiek, doet dat onbevooroordeeld, opdat uit beider gezichtspunten, de altijd zoo hoog geprezen waarachtigheid, het product worde, dezer verschillende gezichtspunten. Met oprechten dank voor de verleende plaats ruimte, teeken ik, Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger. Den Helder, 12 Sept. 1938. Vanwaar toch die scherp geformuleerde aanvallen op mij. vraagt de heer Schoeffelen berger. We hebben het wel eens eerder ge zegd. De aanvallen van den heer Schoeffelen berger raken dikwijls kant noch wal. Het komt maar al te vaak voor, dat hij zaken naar voren brengt, waarvan hijzelf niet, of onvol doende kennis heeft genomen. En dat ontlokt ons dan wel eens critiek. Wij meenen, zeer gemotiveerd, omdat de gemeentetijd beter besteed kan worden. De heer Schoeffelenberger moet trouwens ook hier nog wat voorzichtig zijn en niet ai te hoog van den toren blazen. Want al heeft de gemeente Haarlem- in theorie gelijk, prac- tisch komt het er op neer, dat ze aan handen en voeten gebonden is. De gemeente Haarlem ontvangt zoowel een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidie- fonds, als een belastingbrjdrage. Om deze te verkrijgen moet aan allerlei eischen door de Regeering te stellen worden voldaan, zoo moe ten de belastingen en opcenten tot het maxi mum worden opgevoerd, moeten zeer ver door gaande bezuinigingen op allerlei gebied ge schieden enz. Dan mag ook niet meer voor de jubileum feesten worden uitgetrokken dan 1 cent per inwoner. In dien toestand verkeert Den Helder niet en was het dus ii_ overeenstemming met de cir culaire van Gedeputeerde Staten vrij om zich zelve te beschikken welke vrijheid Haarlem niet heeft. De heer Schoeftelenberger zou als raadslid wel doen met daarvoor de betreffende wetten en speciaal die van 22 Dec. 1933 S 715 te be- studeeren. Dan zou hij inzicht krijgen inzake de hoofdregels betreffende de noodlijdende ge meenten, dat zijn die gemeenten, die niet in staat zijn in de kosten van haar huishouding zelf te voorzien en daarom uit 'r Rijks kas tijdelijk rentelooze voorschotten of bijdragen kunnen bekomen, onder voorwaarde dat de gemeenteraden zich ten genoege van den Mi nister van Financiën en Binnenlandsche Zaken verbinden, nader te omschrijven maatregelen te treffen, teneinde de uitgave zooveel mogelijk te verlagen en de inkomsten zooveel mogelijk te verhoogen. In Haarlem blijkt men nu van oordeel, dat men dan nog niet geheel „gesaneerd" is, men zij gelukkig met deze gedachte, de feiten wij zen anders uit. Red. Held. Crt. Met den wolveehandel is het thans slecht gesteld, naar schapen is op de markten elders, tengevolge van het mond- en klauwzeer, dat in Noord- en Zuid-Holland weer veelvuldig voortkomt, zoo goed als geen vraag, ook de slechte grasgroei belemmert sterk den han del. Het gevolg is, dat op de boerderijen zoo goed als geen schapen worden opgekocht. En daar Texel in dezen tijd des jaars altijd veel wolvee moet afzetten, wordt de markt over voerd. Nog bijna nimmer was de wolveeaan- voer zoo groot als gister. De handel verliep stug, voor schapen werden gemiddeld prijzen betaald van 14.tot 15.50 per stuk; voor beste lammeren betaalde men ongeveer 10. Toch is zoo goed als niets onverkocht ge bleven. Evenals ieder jaar na den Fokveedag, is thans ook de rammenhandel levendig. Prijzen werden betaald van 20.— tot 40.Het meerendeel ging evenwel in ruilhandel van de hand. De wolhandel begint op te leven, reeds in de afgeloopen week werden enkele partijen opgekocht voor 72]^ cent per kg, op de markt kocht de heer Vlessing zeer veel voor dien prijs. Er werd slechts een tweetal koeien aange voerd; prijzen per stuk 210.- tot 260. Nuchtere kalveren golden gemiddeld 9.50, graskalveren tot 45. De varkens doen op de boerderij 27 S. 27% cent per pond. Biggen zakken iets in prijs, een goede big kocht men op de markt voor 16. a 17.—. Op de eierenveiling loopen de eieren thans in prijs iets terug, gemiddeld werd 10 tot 5 cent per 100 stuks minder betaald dan vorige week. HET ONDERZOEK GESTAAKT. Naar wij vernemen is het onderzoek naar het sterfgeval van een knaapje-in den polder het Noorden op last van den Officier van Justitie gestaakt. Men vindt thans geen ter men meer aanwezig om met dit onderzoek door te gaan. 12 September. 455 Schapen 14.tot 18.245 Lamme ren 7.'tot 11.24 Rammen 20.tot 40.—; 1 Paard 180.— tot 340.—; 2 Koeien 210.tot 260.2 Graskalveren 25. tot 40.5 Nuchterere kalveren 7.tot 12.—; 20 Biggen 12.— tot 18.—; 170 Kippen 0.40 tot 0.55; 1 Geit 6. Eierenveiling 12 September. Aangevoerd 52650 eieren. 58 62 kg 4.60—4.85; 62 64 kg 4.75— 4.85: 66 70 kg 4.85—5.10: 50 56 kg 4.10 4.65; 40,50 kg 2.804.10 .Alles per 100. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Augustus 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 36.750.57 en terugbetaald i 12.603,55 Gisteravond heeft Adolf Hitier, Führer aller Duitschers, zijn rede gehouden in Neurenberg, voor het front van tiendui zenden partyleiders op de zelfde plaats waar de echo's nog naklonken van de brallende toespraak van Herman Goering. De wereld heeft geluisterd. Men wist. dat op dit uur het woord zou kunnen vallen: oorlog of vrede. Welnuhet is niet ge vallen... Het was alles weer, zooals we het in het Derde Rijk gewend zijn. Het laaiend enthousiasme van het opgezweepte audito rium, een mise en scène, die onverbeterlijk genoemd kan worden, het spelen van Wag- ners inleiding tot „Die Meistersinger" en dan die koele stem, die alleen maar zegt: „Es spricht der Führer". En hij' sprak. Na anderhalf uur bleek, dat het verlossende woord niet gesproken is. Daar waren felle aanvallen op het buitenland, en nog feller op ,.die Tschechei". Hitier zcide, dat de wereld niet moest denken, dat men eindeloos geduld zou hebben en mocht den Sudeten geen recht geschieden dan zou het Derde Rijk ervoor zorgen, dat ze dat kregen. Hitier wil niet dat er in Europa een tweede Palestina gaat ont staan, maarmaatregelen werden niet aangekondigd. Zoodat velen even wijs hun radio verlieten als zij er voor gekomen wa ren. Leest men thans de eerste commentaren op deze rede, dan blijkt, dat men, in het alge meen gesproken, van de meening uitgaat, dat er inderdaad nog niets onherstelbaars ge schied is. Hitier heeft de deur tot een moge lijke vredelievende oplossing tenminste nog niet geheel dichtgesmeten en direct oorlogs gevaar vreest men niet. Evenwel, de hangende problemen zijn han gend gebleven en zeer waarschijnlijk zal men ook gedurende de eerstvolgende dagen nog een crisis blijven houden, waarvoor een op lossing zeer dringend (en spoedig) noodzake lijk is. Het is daarbij betreurenswaardig, dat men in Berlijnsche (en tevens gedeeltelijk in Praagsche) kringen meent, dat men naar aanleiding van des Führers woorden kan aan nemen, dat de bemiddelingspogingen van Runciman als mislukt te beschouwen zijn. Een andere weg zal moeten worden ingesla gen om den Sudeten datgene te verschaffen, waarop zij meenen recht te hebben: zelfbe schikkingsrecht. Hiertoe is noodig een volksstemming en wij weten, dat men hiervoor in het land van Masarijk niets voelt. De Sude ten hebben thans gehoord (als ze het bij geval nog niet wisten...) dat het Derde Rijk in zijn geheel achter hen staat en dat de groote broer de onderdrukten door Benesj c.s. nimmer zal verlaten. Vandaar dat wij vreezen, dat ook de komende pe riode er een zal zijn van groote spannin gen en van evenveel politiek gekrakeel en geintrigeer als de thans achter ons lig gende. Of er een redelijke oplossing gevonden zal wordenwij kunnen het met geen enkele zekerheid voorspellen, doch wel zien wij met zorg de toekomst der „Tschechei" tegemoet. Ondanks het feit, dat de onderhandelingen zullen worden voortgezet. En zijn dankbaar, dat Thomas Masaryk dit alles niet meer behoeft te beleven Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u„ Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 35, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Duur gekocht geluk" en „De rebellen van La Santa". Rialto, Spoorstraat half 8: ,,'t Begon in Parijs" en „Artisteningang". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Zwerfstertje" en „De Vrouw in 't Spel". Vrijdag 16 September. Casino, 2 uur n.m.: Modeshow Gré Quast. Derhalve meer ingelged dan terugbetaald24.147.02 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 20. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 764.2 Temperatuur zeewater 17.2 Temperatuur lucht 17.2 Wind; richting: W.; kracht: 5. Licht op 7.50 Hoogste temp. lucht gisteren 18.8 Laagste temp. lucht gisteren 16.5 Hoogwater (heden) 22.30 Hoogwater (morgen) 10.3523.10 Laagwater (morgen) 4.4017.15 Laagwater (heden) 16.35 GESLAAGD: voor het diploma Machine- schrijven slaagden aan het Instituut „Mercu- rius", Loodsgracht 72, de heeren J. Kommer en J. Ou wens, beide leerlingen van bovenge noemd instituut. MISHANDELING. Een bewoner van de Vosstraat deed aan gifte. dat zyn 9-jarig zoontje door een bewo- yau de firouwerstraat was mishandeld.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5