Wij lazen voor U Acrobatisch aangelegde inbrekers Ontkerstening van Spanje De „Karimata" trekt zich terug Steuntrekker had f 1600»- in een jampotje Schulte wint den grooten prijs van Europa Uit de Pers van heden Kostbare armband teruggevonden UtieiAetmen Goering ziek Doodelijk ongeluk te Argentinië NEDERLAND IS EEN CHRISTELIJKE NATIE. In een artikel, waarin de Msb. (r.k.) zich uiterst tevreden toont over het bijna afge- loopen parlementaire jaar in Nederland, schrijft het blad: Verheugend is ook hierom de ingetreden toestand, wijl men mug aannemen, dat nu vrijwel aanvaard is geworden vooral van belang bij de toenemende ontkerstening van Europa dat in Nederland een Christelijk Kabinet, een Kabinet, dat in wetgeving en bestuur Gods wet tot opperste richtsnoer neemt, blijven moet. Wel werd het nog niet in de Grond wet vastgelegd; reeds Schaepman wees er op, dat zelfs de woorden „bij gratie Gods" in de Grondwet worden gemist; te gelegener tijd zal dat stel lig in een of anderen vorm moeten geschieden, ook, opdat hij, die onze Grondwet ter hand neemt, ook daar uit kunne besluiten, dat Nederland is een Christelijke natie. Joden in de N.S.B. leiding? De Msb. legt voorts den vinger op een merkwaardige onthulling van majoor Kruyt gedeserteerd uit de N.S.B. en thans actie voerend in Keulen. Majoor Kruyt, een van Musserts mede-pre tendenten naar het dictatorschap, noemt volgons het blad de N.S.B. het toppunt van tweeslachtigheid, de beweging houdt er twee gezichten op na, vooral ten aanzien van liet „ras- bloed- en bodem-principe". De leiding der N.S.B. zal er vol gens den heer Kruyt nooit toe over gaan dit principe in haar program op te nemen (zooals de majoor voor zijn eigen organisatie deed en dan ook als hoofdpunt), en wel om de eenvoudige reden dat die „leiding der N.S.B. bevat Joden en vrijmetse laars." Wat dit laatste betreft, het is sinds lang bekend, dat de heer Farwerck een hooge- graad-vrij metselaar is. Majoor Kruyt be weert intusschen, dat de heer Mussert in eigen persoon tot een der hooge graden van de vrijmetselarij behoort. En van den heer van Geelkerken vernemen wij, dat hij even eens en eerst sinds 1937 tot de hoo- gere maconncrie is toegetreden. Om zijn bewering waar te maken, dat het „volksvreemde" element in de N.S.B. niet gemist wordt, discht de heer Kruyt voorts een verhaal op over den gouwleider van Limburg, wiens voorvaderen hun Duitschen naam „Kaufmann" in den Napoleontischen tijd „de Joodsche Kameleon-tactiek getrouw" veranderden in Marchand. Inzake den invloed der vrijmetselarij op de N.S.B., hier door majoor Kruyt, „ont huld", is toch een ophelderende verklaring van den leider zeer gewcnscht, besluit het blad. INBREUK OP DE RECHTEN DER KROON. Onder het hoofd „Ongenoode gasten in de kraamkamer der Troonrede" vinden wij in de liberale pers een ernstige afkeuring van een neiging van sommige' r.k. bladen „aan de Begeering voor te schrijven wat de Troonrede op het stuk van de werkloosheid zal moeten bevatten." Zoowel de Volkskrant (orgaan van de R.K. Staatspartij als Het Huisgezin (r.k.) vinden het noodig dat de regeering zich bij de werkloosheidsbestrijding niet zal houden aan „onze goede oude begrippen". „Het zul len wel geen positief-christelijke begrippen zijn" teekent de N.R.Ct. (lib.) hierbij aan en vervolgt: Dit zich vooraf bemoeien met den inhoud eener Troonrede, dat nu al eenige maanden aan den gang is, is weer wat nieuws. Er is uit de volksvertegenwoordiging reeds meer dan eens met moties, met vragen, met meedokteren ook bij kabinets formaties inbreuk gemaakt op de rechten van de Kroon en de verant woordelijkheid der ministers, al leek het, dat in den laatsten tijd de oogen voor deze euvelen der „demo cratie" waren opengegaan wat nog niet altijd betcekende, dat per sonen, die tot het betere inzicht kwamen, steeds overeenkomstig dat inzicht handelden. Verkeerde ge woonten worden nu eenmaal niet gemakkelijk afgeleerd, ook al beseft men er het verkeerde van. In de R.K. Staatspartij was men in dit opzicht zelfs op nog bedenkelijker zijpaden verdoold, zegt het invloedrijke liberale blad, toen de voorganger van Mr. Verschuur, mr. Goseling, als voorzitter van genoemde par tij, met dezelfde oppervlakkigheid, die zijn beleid in de zaak-Oss heeft gekenmerkt, in het orgaan der R.K. Staatspartij denkbeel den verdedigde, die hierop neerkwamen, dat de raadslieden der Kroon, om conflicten met de volksvertegenwoordiging te vermij den, over bepaalde wetsvoorstellen vóór de indiening daarvan het oordeèl van politieke fractieleiders moesten inwinnen, en dat die fractieleiders buiten de grondwettelijke, ver antwoordelijke raadgevers van de Koningin om ook in de gelegenheid moesten worden gesteld Hare Majesteit van raad te dienen, indien bepaalde omstandigheden politieke moeilijkheden deden verwachten. Men had in beide denkbeelden een machtsaanmati ging van het partijwezen te zien, welke, zoo daaraan gevolg ware gegeven, tot verzwak king van de verantwoordelijkheid van het kabinet geleid zou hebben en de onschend bare draagster van de Kroon in den politte- ken strijd zou hebben betrokken. De vinder verkwanselde hem voor I 1.75. Op 3 Sept. deed de Belgische senator P. bij de Haagsche politie aangifte, dat zijn vrouw een kostbaren gouden armband met Egyp tische scarabeen ter waarde van f 300. had verloren: Dezen zelfden dag kreeg de politie bericht, dat er bij een bank van lee ning te Den Haag een armband was beleend. Dit bleek inderdaad het vermiste sieraad te zijn, zoodat de senator op 4 Sept. bij zijn vertrek zijn bezit kon meenemen. De politie stelde een onderzoek in en hel derde ook deze diefstal op. De armband bleek door den 61-jarigen smid A. W. O. op het kerte Voorhout te zijn gevonden. De man verkocht het sieraad in een logement voor f 1.75 aan den 44-jarigen grondwerker j.l„ wonende in de Gortmolen. Deze zag wel, dat de armband een kostbaar stuk was en hij wilde deze laten taxeeren door een 56- jarigen gasmetermaker W. D. van O. Deze laatste echter taxeerde den armband niet alleen, maar probeerde het sieraad te heiee nen. De ambtenaar van de bank van leening vertrouwde de zaak niet. Van O. merkte dit oogenblikkelijk en maakte zich zonder geld uit de voeten. Twee rechercheurs hielden tenslotte de drie mannen aan als verdacht van diefstal en heling. BERGINGSPOGINGEN BEëINDIGD. Naar wij vernemen, zal de Kari mata op 14 dezer worden terugge sleept van Terschelling naar Kin derdijk. Verder vernemen wij, dat het niet in de bedoeling ligt, dat de „Karimata" de poging nog zal her halen. Hiermede is dus het zoeken naar de schatten van te Lutine zon der succes geëindigd. Voordat de gemeenschappelijke mijnbouw- maatschappij Billiton met haar tinbagger molen aan het werk begon, had zij op grond van alle beschikbare gegevens een terrein uitgezet waarbinnen 't Lutinewrak zich moest bevinden, doch dat zoo ruim ge nomen was, dat wanneer gedeelten van het wrak zich door onbekende omstandigheden zouden verplaatst hebben, die gedeelten re delijkerwijze eveneens binnen het arbeids veld zouden vallen. Dit vooropgestelde sche ma is nauwkeurig uitgevoerd. Men heeft uit de berichten kunnen volgen hoe de bag germolen meter voor meter het terrein op do gcwenschte breedte en diepte uitwerkte. Aangekomen bij de uiterste grens heeft men veiligheidshalve ook nog een belangrijke strook daarachter genomen, totdat ieder spoor van overblijfselen van de Lutine ontbrak. Ook toen nog meende de gemeenschap pelijke mijnbouwmaatschappij Billiton dat, nu zij eenmaal het werk aangevat had, geen enkele kans mocht verwaarloosd worden. Er waren bovendien nog meer aan wijzingen afkomstig van vroegere onderzoe kingen en bergingspogingen, waarom het besluit werd genomen om naast het oor spronkelijke uitgewerkte terrein nog een strook aan de zuidzijde uit te werken en dit werk is in de afgcloopen weken vol tooid. Deze tweede werkperiode heeft onvol doende aanwijzingen opgeleverd oin verder baggerwerk te rechtvaardigen. Hiermede is dan een werk be ëindigd, dat allerwegen met grootc belangstelling en spanning is ge volgd. Veilig kan geconstateerd wor den. dat geen kans of aanwijzing onbenut is gelaten. Alles heeft men van de Lutine kunnen vinden, bet voorschip zoowel als het achter schip met zijn wrakhout, zijn ka nonnen en munitie en zijn ballast- brooden. Alleen een ding bleek niet aanwezig te zijn, t.w. de gcwenschte goud- en zilverschat. Toen het werk werd aangevat, werd er gewezen op twee mogelijkheden, die. een teleurstelling zouden kunnen brengen. In de eerste plaats dat de „Karimata," evenals vele voorgangers, door de weersomstandig heden of de gevaarlijke stroomingen bij Terschelling, niet voldoende gelegenheid zou krijgen om te werken en in de tweede plaats het risico dat het goud en zilver er niet zou geweest zijn in de hoeveelheden die men zich had voorgesteld, of reeds geheel of voor het grootste gedeelte door vorgan- gers naar de oppervlakte van de zee zou zijn gebracht. Wat het eerste betreft, is men het er wel eenstemmig over eens, dat de „Karimata" technisch aan de hoogste verwachtingen heeft beantwoord. Op zichzelf is dit een belangrijk feit, omdat het hier betreft ont ginningsmateriaal, dat veel grooter is dan vroeger door Nederlandsche werven werd afgeleverd. Onder de bijzonder ongunstige omstandigheden, waaronder dezen zomer gewerkt moest worden, heeft dit materiaal wel schitterend zjjn technisch vermogen be wezen en heeft men er ervaringen mee op gedaan, die zoowel voor het tinbedrijf als voor de Nederlandsche molenbouwers vruch ten voor de toekomst zullen afwerpen. Het andere risico, waarvoor men stond, n.1. dat het gcwenschte goud en zilver niet aanwezig zou blijken te zijn, is tenslotte tot aller teleurstelling een werkelijkheid geble ken. Hiermede is dan een eind gekomen aan den meest grootschen en, naar wij verwach ten, tevens laatsten aanval, die er op de vermeende schatten van de „Lutine" is ge daan. Maar zijn vrouw behartigde zijn financiën. Vrijspraak gevor derd. Een werkloos sleepbootkapitein te Dord recht, die reeds gedurende verscheidene ja ren steun trok vond bij het opruimen van een schuurtje en jampotje, verborgen in een emmer met zeep. Niet gering was zijn verbazing, toen het jampotje een bedrag van ongeveer f 1600.bleek te bevatten. Verheugd bracht hij zijn vrouw in kennis van dat meevallertje, maar deze bereidde hem een onaangename verrassing. „Zit er maar f 1600.in?" vroeg ze, „dan heb jij er zeker f 1100.uit gehaald, want ik heb er f 3000.in gestopt." De zaak draaide uit op een hoogloopende ruzie tusschen de beide echtgenooten, tus- schen wie de verhouding allang te -wen- schen overliet en die thans ook gescheiden zijn ten tenslotte werd de ambtenaar van maatschappelijk hulpbetoon er in gemengd. Daarmee had evenwel de kwestie voor den man een leelijke wending genomen, want als hij niet kon bewijzen, dat hij van die f 3000, of van die f 1600.niets af wist, dan kon hij wel op een vervolging rekenen. Het geld werd daarenboven geheel door maatschappelijk hulpbetoon opgevorderd als compensatie voor de ten onrechte uitge keerde steungelden. Inmiddels was de zaak ook al bij de Dordrechtsche rechtbank aanhangig ge maakt en de vrouw, verre van zich op haar verschooningsrecht te beroepen, maakte den man op allerlei manieren zwart en verklaarde dat hij best van die f 3000. had afgeweten. Oorspronkelijk stond dat bedrag op een spaarbankboekje, maar toen het gezin steunuitkeering kreeg, werd het beter geacht het bedrag van het boekie af te halen en op de genoemde wijze te ver stoppen. Maar wie teveel wil bewijzen, be wijst juist niets en in haar ijver haar man te beschuldigen, sprak ze zich zelf verschil lende malen tegen. De man van zijn kant verklaarde, dat zijn vrouw zijn financiën beheerde. Toen hij nog werkte gaf hij haar altijd het loon en wat zij met het geld deed, wist hij niet. Dit alles bij elkaar bewoog de rechtbank te Dordrecht een vrijsprekend vonnis te wijzen. De officier van Justitie, die een veroordeeling had gevorderd, teekende ap pèl aan en gister diende deze zaak voor het Haagsche Gerechtshof. De procureur-generaal, mr. L. B. J. Ver meulen, kon in dezen ook niet tot een ver- oordceling concludeeren. Wel zijn er eeni ge bezwarenden omstandigheden tegen den man aan te voeren, maar de verklaringen van de vrouw moeten met zooveel voorzich tigheid worden beschouwd, dat een overtui gend bewijs niet valt te leveren. De verdediger, Mr. Mijnlieff te Dordrecht voegde als demonstratie van de onbetrouw baarheid van de getuigenis der vrouw er nog aan toe, dat de vrouw voor den rechter commissaris Verklaard heeft., dat zij bij de spaarbank f 3000.heeft gekregen in drie bankbiljetten van duizend. Bij informatie is gebleken dat het bedrag van het spaar bankboekje maar f 1690.— was. Op prachtige wijze heeft onze landgenoot Gerrit Schulte te Lyon den wedstrijd achter de nieuwe, kleine Derby-motoren om den grooten prijs van Europa gewonnen. Reeds kort na het vertrek nam Schulte met Ber- tocco en Majerus de leiding en de voorsprong van deze drie renners bedroeg spoedig meer dan 200 M. Canardo kwam bijna een ronde achter. Na 60 k.m. gaf Pclissier op en even later kreeg Schulte een lekke hand. Onmid dellijk nam hij een andere fiets en even later verwisselde hij deze weer voor zijn eigen machine. Maar inmiddels had hij eenigen achterstand moeten boeken. Maje rus greep de kans en liep 35 seconden op Eertocco en Schulte uit, maar toen zette de Nederlandsche renner op schitterende wijze de achtervolging in. Na iedere ronde was zijn achterst-.nd kleiner en in den SOsten k.m. had hij den Luxemburger be reikt. Maar Schulte trapte onweerstaanbaar door, Majerus kon het tempo niet bijhou den en met bijna 1 minuut voorsprong ging Schulte als eerste over de eindstreep. De uitslag luidt: 1. Schulte, 2 uur 38 min. 17 sec.: 2. Majerus (Luxemburg) 2 uur 39 m. 15 s. 3. Bertocco (Frankrijk) 2 u. 10 min. 40 s. Op één ronde: Laurent, Bartali, Guerra, Soffietti, Meulenbcrg. Eenige dagen absolute rust nood zakelijk. Minister-president generaal-veld- maarschalk Goering is sedert Zon dagavond licht ongesteld. Over zijn toestand hebben de hem behan delende geneesheeren gistermiddag een bul letin uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de bloedvaten van liet rechterbeen van Goering ontstoken zijn. Een catarrhe van de bovenste ademhalingsorganen is daar nog bijgekomen. De ziekte, welke gepaard gaat met koortsen, maakt het noodig, dat Goering eenige dagen het bed zal houden en absolute rust zal genieten. Tijdens autorace. Nabij Rafaela in de provincie Santa Fé (Ar gentinië) is een snelheidswedstrijd voor au tomobielen over 500 mijlen gehouden. De Argentijnsche coureur Manrique ging in de achttiende ronde met zijn wagen over den kop en overleed zeer kort na het ongeval. De gebroeders Louis en Fernandez Brosutti werden winnaars. Zij legden de 868 ronden af in 4 uur 52 min. 52 sec. en bereikten dus met hun Mercedes Benz een gemiddelde van 164 k.m. per uur, hetgeen een nieuw baanrecord betockent. Abdul Nazek, één der aanvoerders van de opstandige Arabieren in Palestina., met rijn staf. Deze foto werd met levensgevaar ln het hoofdkwartier van den gevreesden ter. roristenleider gemaakt. Hun voorkeur voor sigaretten verraadde hun leeftijd. In de afgeloopcn maanden werden regel matig inbraken gepleegd in de Residentie, waarvan de daders niet konden worden ge arresteerd, doch er kwamen na uitgebreid onderzoek telkens nieuwe gegevens bij de Haagsche politie binnen. Tenslotte kon men overgaan tot de arrestatie van enkele jon gelui, die bekenden zooals wij reeds ge meld hebben aan 13 inbraken schuldig te zijn. Op 1 September 's morgens werd in een perceel in de Dirk Iloogcnraadstraat de muntmeter verbroken. Het viel de politie op, dat er tevens eenige gereedschappen, een nijptang en schroevendraaiers waren ontvreemd, terwijl de 24-jarige A. T„ die in het bewuste perceel op kamers woonde, dien dag vroeg was weggegaan en niet meer terugkwam. Natuurlijk viel de verdenking op A. T. De politie ging zijn gangen na en constateerde, dat hij omging met verschil lende mcnschen, die doei uitmaakten van een clubje, waar de politie reeds lang het oog op had. De leden van deze club werden verdacht, van inbraak. Toen in den nacht van 5 op 6 Sept. werd ingebroken in een ijzerwinkel aan de Bad huisstraat, leidde de politie uit verschil lende bijzonderheden af, dat er verhand moest bestaan tusschen den bewustzijn A. T. en deze inbraak. De verdenking tegen hem was zoo sterk, dat hij denzelfden dag, terwijl hij in de Keizerstraat wandelde, werd ge arresteerd. Aanvankelijk hield hij vol niets met de inbraken te maken te hebben, doch spoedig viel hij door de mand en bekende hij de inbraak en de muntmeterdiefstal te hebben gepleegd. Het onderzoek werd voortgezet en in den nacht van 9 op 10 Sept. werden de 17-jarige B. W. en de 20-jarige T.K. van hun bed ge licht. Laatstgenoemde bleek mededader te zijn van de inbraak aan de Badhuisstraat. De politie beschikte tegen deze twee jonge in brekers over een overstelpend bewijsmate riaal ip verband met een aantal onopgehel derde inbraken in deze gemeente. De inbrekers begrepen wel, dat ontken nen niet zou helpen, zoodat zij tenslotte toe gaven 13 inbraken op hun geweten te heb ben, In Mei doorzochten zij een voetbaltcnt aan den Bezuidenhoutscheweg, een perceel aan den zeekant te Scheveningen, een melk inrichting aan de Wassenaarschestraat, ter wijl zij eveneens in Mei een bezoek brachten aan een restaurant aan de strandboulevard. Zij kwamen daar binnen door inklimming door een raam aan den zeekant en zij de den zich tegoed aan limonade, chocolade en sigaretten, waarvan zij er ook nog meena men. In Juni was een consumptietent aan het strand Noord aan de beurt en een kantoor aan de Dr. Lelvkade. Bij deze laatste in braak in een kantoor van een magazijn voor scheepbenoodigdheden ontvreemdden zij een groot aantal sigaren en sigaretten. Zij deden deze in een zak, welke in een plant soen in Zorgvliet werd begraven. Een ge meentewerkman vond later deze zak en bracht de vondst naar de politie. Den inbrekers zetten hun speurtocht door den Haag voort en kwamen in een onbe woonde villa aan den Hoogeweg. In Augustus braken zij in in een hotel aan den Strandweg. Zij lichtten de balcon- deuren van de haak er tijdens afwezigheid van den hotelgast, den Franschen Senator R. C„ doorzochten zij diens kamer en kof fers. Ontvreemd werden een portefeuille, waarin een paspoort en een treinabonne ment en voor eenige honderden guldens rransrh geld, benevens een aantal sigaret ten. De portefeuille met naspoort en trein abonnement werd op het terras geworpen. In dezelfde maand pleegden de jeug dige inbrekers een inbraak aan den Bad huisweg. Hier bleek, dat zij met buitenge wone vasthoudendheid te werk gingen. Eerst trachtten zij de villa aan de eenc zijde binnen te dringen, doch zij stuitten daar op een stalen tusschendeur. Daarop begon nen zij aan de achterzijde en met meer succes. Hun werk is daar blijkbaar ge stoord. want er werd niets vermist. Ook poogden zij in te breken in de van Dorpstraat en doorzochten zij een perceel aan den Benoordenhoutscheweg. In Septem ber braken zij in aan de Laan van Poot. De buit van deze inbraken is in hot al gemeen gering geweest. De gearresteerden speurden in de eerste plaats naar geld, ver volgens ook naar snoepgoed en sigaretten. Dit laatste is den daders tenslotte nood lottig geworden. De politie begreep te doen te hebben met een paar acrobatisch aange legde jongelui, die vaak halsbrekende toe ren moesten verrichten om op het. terrein van hun arbeid te komen. Zoo kon men tenslotte tot hun arrestatie overgaan. Priestermoord brengt de kerfc in nood. „God uit het openbare leven verbannen", zegt kardi naal Coma Y. Toma. De Spaansche kardinaal Goma Y, Torna heeft een boodschap gepubliceerd, waarin' hij de verliezen, welke de burgeroorlog de kerk in Spanje tusschen 1935 en 1937 be rokkend heeft, memoreert. Aan het docu ment, getiteld: „Na verloop van twee ja- ren" ontleent de Msb. o.m. het volgende: Om eenig idee te geven van de aange richte schade, geef ik, aldus de bisschop, hier eenige cijfers over de bisdommen, waar van de bisschopsstad niet in handen van' de rooden was of in September 1937 reeds was bevrijd. Yan de 38 seminaries werden er 29 voor oorlogsdoeleinden gebruikt: ze werden ingericht tot kazernes, hospitalen, gevangenissen, weeshui zen; van de 9 overigen zijn er ver schillenden verwoest, terwijl enkele hun oorspronkelijke bestemming be hielden Roeping verloren- Wij klaagden reeds over de plotselinge daling van 't aantal seminaristen in Span je: in vijf jaar hebben wij 5000 roepingen verloren, bijna de helft van het totale aan tal. Alleen reeds van de 38 seminaries, waar over wij gesproken hebben, werden 26 se minaristen vermoord, meerd an 500 namen vrijwillig dienst in het Iger, meer dan 1300 recruten werden onder de wapenen geroe pen, en ontelbaar is het aantal dergenen, die wegens bijzondere omstandigheden de' lessen niet konden volgen; het is onmogelijk! te berekenen, hoeveel seminaristen aan het front gesneuveld zijn, en hoevelcn er zoowel aan de eenc als aan de andere zijde! van de gevechtszone hun roeping heb ben verloren. Want hoeveel seminaristen zullen er niet zijn, die zonder hun ideaal te verliezen, toch den weerslag heb ben gevoeld van een geest, die ge heel tegenovergesteld is aan de men taliteit van het seminaries? Het aantal vermoorde priesters iri velé diocesen stelt ons ook voor het probleem van het onderwijspersoneel in de seminaries» In de meeste seminaries waren reeds te weinig leeraren: de mecstcn hunner waren overbelast met werkzaamheden, die niet iri het kader lagen van hun taak het onder wijs. Een leerstoel voor theologie, philoso- fie, of het kanonieke recht vereischt de volle activiteit van een leeraar. Welnu,'onze pro fessoren waren tevens nog predikanten, ar chivarissen, curie-beambten enz. In de her overde provincies telde men in September 1937 reeds 35 vermoorde geestelijken, die les gaven aan de seminaries van het semi narie van Toledo werden 14 van de 26 pro fessoren vermoord! Hoe zal hierin voorzien kunnen worden, nu zooveel geestelijken in' steden en dorpen op laffe wijze vermoord werden, en hierdoor zooveel plaatsen in de zielzorg zijn opengevallen?" Wet het ergste Is. Maar het ergste is toch wel, zoo vervolgt de bisschop, de diepe ont kerstening van geheele gebieden1, waar de overheden God uit het open bare leven hebben verbannen. Wij hebben statistieken voor ons, over hetgeen tijdens de hegemonie der rooden bij ons is geschied. Het is be schamend, nooit hebben wij gedacht dat de geest Gods bii ons zoo vernie tigd zou kunnen worden. Wat zal er overgebleven zijn in de gebie den, waar men, aldus besluit bet doe urnen, nu al twee jaar leeft zonder God, en zei - in verachting van God, van Zijn wet e Zijn waarheid?

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8