/Lq,enda Donderdag 15 September 1938 Tweede Blad jf-iadónieiiw^i „Rasbora'' exposeert in het Nat. Hist. Muse um De Ned. Ver. van Huisvrouwen herdenkt haar presidente RIN Geval van kinderverlamming Ze£&iiiq.4Aaad Nog steeds: het baadje! Orgelconcert Meubilair vergaren is eenvoudiger dan een huis zoeken lndië in feeststemming Een vredesduif vliegt uit Engeland Een geluksvogel Zeer interessante verzameling zoet water-, zoutwater- en tropische visschen. Zooals reeds bekend gemaakt werd, zal de vereeniging van aquariumhouders „Rasbora", afdeeling Den Helder, van 17 tot en met 25 September een tentoon stelling organiseeren in enkele lokalen van het Natuur-Hist. Museum. De officieele opening van deze expositie vindt plaats morgenavond te 8 uur, doch wij hebben gisteren van de uitnoodiging van het be stuur gebruik gemaakt eens te komen zien, wat de vereeniging den bezoekers te bieden heeft. A pTiori zij daarbij reeds opgemerkt, dat dit zooveel is, dat een bezoek aan „Rasbora" voor niemand een teleurstel ling zal zijn. In kort bestek vermeld, is daar in de eerste plaats het lokaal, waarin men een aantal ge wone koudwater- en zoetwater-aquaria ver zameld ziet, afgewisseld door een keurig in gericht terrarium, waarin zoowel enkele ha gedissen als een slaperige ringslang de aan dacht vragen. Eveneens staan hier een serie aquaria van het Nat. Hist. Museum, dat een eigen inzending verzorgde en verder op alle mogelijke manieren medewerking verleende. In deze vereenigings-aquaria ziet men tal van interessante wezens, als waterspinnen (met onder water-web), diverse larven-soor ten, torretjes en andere waterbewoners, als slakken, bloedzuigers etc. Voorts zijn daar de vereenigings-aquaria, waar in men een waarlijk verbluffende verschei denheid van zoet- en zoutwatergedierte aan treft. Met name één dier zoutwateraqua ria zal zal de aandacht wel trekken, aangezien men hier een volkomen natuurlijk kijkje op den zeebodem krijgt. Zoo ziet men hier prachtige zeeanemonen, die ondanks hun fraai uiterlijk, er op uit zijn hun medebewoners van het leven te berooven. En hoe... Een ander lokaal is ingericht uitsluitend voor tropische aquaria en hier kan men z'n oogen de kost geven. In een groot aantal bakken, waarvan de meeste keurig verlicht, treft men een gekrioel van schoone kleuren aan, behoorend aan al die grootere en klei nere vischjes, die de Rasbora-leden gekocht, gekweekt of grootgebracht hebben. Verscheidene succesvolle kweekjes kan men bewonderen, waarbij bestuurs- of vereeni- gingsleden wel voor de noodige explicatie zul len zorgen. Hier ziet men maanvisschen, als de „zebra's van het water" wegschieten tus- schen het frissche groen der bakken. Men ziet wonderlijk gevormde diertjes, die haast niets van visschen hebben en weer andere, die als het ware aan het paradeeren zijn op een „vis- schen-modeshow". Het interessants vonden wij den bak, waarin zich, gescheiden door een glazen ruit, de beide kempvisschen bevinden. Deze visschen worden in Britsch-Indië gevonden, en zijn uitermate vechtlustig. Vandaar dat de Britsch-Indiërs op deze dieren gokken, zooals men dat in ons Indië met kemphanen doet. Het zijn zeer bij zondere visschen, die ongetwijfeld de aandacht van alle bezoekers zullen trekken. Het zou ons te ver voeren van alle vis schen en vischjes, die zoowel de „Rasbo- risten" als het Nat.hist. Museum hier ver zameld heeft een opsomming te geven. Maar wij hopen met het bovenstaande ge slaagd te zijn een denkbeeld te geven van het vele interessante en leerrijke dat deze expositie van de levende natuur onder water te bieden heeft. Gezien ook de zeer lage entree mag men verwachten, dat de tentoonstelling een druk bezoek deelachtig mag worden. Gisterenmiddag om drie uur had in Musis Sacrum een bijeenkomst plaats van de Afd. Den Helder van de Ned. Ver. van Huisvrou wen, gewijd aan de nagedachtenis van de emi nente presidente der Vereeniging, mevr. J- GrunwaldPoppers. Het was de waarnemend presidente, mevr. Postuma, die de verdiensten van mevr. Grun wald—Poppers voor de vereeniging releveerde. Zij verzocht de aanwezigen staande eenige oogenblikken in stille overpeinzing te wijden aan haar, die in alle opzichten een leidster van de vereeniging was geweest. Het zou ondoenlijk zijn om een overzicht te geven van het werk, dat zij voor de afdeeling heeft gedaan, zoo zei mevr. Postuma. In April 1933 had zij den presidentszetel ingenomen. In Febr. werd een feestavond ge organiseerd, waar zij een openingswoord op rijm uitsprak op een buitengewoon geestige cn origineele wijze. Nadat zij 26 Febr. van datzelfde jaar was afgetreden werd zij 9 maanden later met een groot aantal stemmen herkozen. In April van dit jaar heeft zij zelfs, on- cjfmks het feit, dat zij lang niet in orde was, te Rotterdam de afdeeling vertegenwoordigd. Wij zullen haar aandenken in hooge eere houden. Zij ruste in vrede. Mevr. GrunwaldFrankenberg dankte na mens de familie de afdeeling voor deze her denkingsbijeenkomst. Handelende in haar geest, spreek ik de beste wenschen uit voor Uw vereeniging. Diep onder den indruk verlaten de aanwe- wezigen, na deze korte plechtigheid Musis Sacrum. WAAR IS HET SCHUITJE? Een bewoner van de Breewaterstraat deed aangifte dat te zijnen nadeele uit de Binnen haven verdwenen is een blauw geverfd roei bootje. Wie weet daar meer van? voordeelen van het beproefde middel tegen verkoudheid Reeds de vorige week vernamen we, dat zich in onze stad een geval van kinderverlam ming zou hebben voorgedaan. Het betrof hier het iy2 jaar oude dochtertje van de fam. W. Krugerstraat. Toen wij echter ter bevoegder plaatse informeerden, werd pertinent ontkend, dat het ziektegeval, kinderverlamming was, waarom wij er geen melding van maakten. Nu blijkt echter, dat Zaterdag officieel aan gifte gedaan is van het geval en op dien dag is het kind, dat tien dagen geïsoleerd in het Hospitaal in een box op de kinderzaal gelegen had, oogenblikkelijk naar de barak overge bracht. NaSar de behandelende geneesheer ons mee deelde, zou het geval niet van ernstigen aard zijn. Zitting van Woensdag 14 September, Gistermiddag ving de zitting van den Zee krijgsraad, gepresideerd door Mr. Arn. Veld man, aan met een geval van diefstal en wat kon er anders gestolen zijn dan... een baadje! Het baadje, dat van doodeerlijke marine mannen dieven maakt en van lieden, die zich in het burgeleven wel tweemaal zouden be denken om een hand naar andermans goed uit te steken, verduisteraars. Ditmaal was hef de zeemilicien matroos 3e klas A. O., die aan boord van Hr. Ms. ,,Gru- no" voor de verleiding bezweken was. Hij had reeds diverse malen een baadje geleend van een collega, doch op dien 2den Juli van dit jaar, toen hij met verlof huiswaarts toog, bewandelde hij een anderen weg. Hij rekende een dergelijk kleedingstuk eenvoudig zonder te vragen in, kwam er mee thuis, liet z'n verloofde het stamboeknummer ..gelijkscha kelen" en... viel, teruggekomen in Nieuwe- diep, door de mand. De Fiscaal, de officier van administratie le kl. D. B. A. Franken, voelt bitter weinig voor verd.'s verweer, dat hij het baadje eerst alleen maar had wallen leenen en daarna be greep, dat er geen weg meer was om z'n euveldaad te maskeeren. De feiten bewijzen duidelijk, dat van begin tot eind diefstal heeft voorgezeten en hij kan niet anders dan hiervoor 1 maand gevangenisstraf vorderen. Als verdediger treedt op Mr. J. Mulder. Deze verschilt van meening met den Fiscaal. Volgens hem (verd.) was er aanvankelijk sprake van wederrechtelijk gebruik 'en eerst daarna van verduistering. Feitelijk wilde de man het kleedingstuk alleen maar leenen, doch waar het voor hem een onoplosbaar probleem werd, besloot hij het te verdonke remanen. Pleiter vestigt er vervolgens de aandacht op, dat het gevoel voor mijn en dijn bij verd. nog niet geheel tot volle ontwikkeling is gekomen, hoewel hij sedert zijn 13de jaar niet meer met den strafrechter in aanraking kwam. Spr. verzoekt dan ook vrijspraak, en zoo dit niet mogelijk is een voorwaardelijke, of een deels voorwaardelijke, deels onvoor waardelijke veroordeeling. Na repliek, zoovel van den Fiscaal en als Mr. Mulder, volgt de uitspraak: 3 weken ge vangenis. De schildwacht, die geen wacht hield. Volgt de zaak van den schildwacht, die geen wacht hield. Het is de matroos 3e ki. H. H„ die in den morgen van den 28sten Juli j.1., toen hij op vliegkamp „De Kooy" van 4 tot 6 uur wacht moest loopen, in verband met de heerschende guurheid van het weer, besloot het wachtloopen te staken en inplaats van de noordelijke hangaar en de gebouwen in het oog te houden, zich opstelde op een „windstil plekje", ea daarbij z n scheepssabel aflegde. De onderofficier van de wacht maakte echter een rondje en ontdekte op welke wijze H. z'n plicht opnam. De President informeert bij verd. waarom hij zulks gedaan heeft, waarop genoemde verd. antwoordt, dat het zoo koud en guur was. „Deed je dat al eens eerder?" vraagt de President verder. „Nee, nooit!" is het bescheid. Mr. Franken, hierna het woord nemend, zegt dat verdachte het vertrouwen, dat men in een schildwacht moet stellen, beschaamd heeft. Vooral in dit geval, waar het een zeer belangrijke post betreft. Hij vordert in ver band daarmede een gevangenisstraf van 2 weken. Als verdediger treedt op Mr. A. Prins uit Alkmaar, die er op wijst, dat de Krijgsraad z.i. rekening moet houden met verd. antece denten. Verd. staat als een zeer goed militair bekend en z'n conduitelijst is blanco. Hier 's dus ongetwijfeld reden voor een voorwaarde lijke straf. In zijn soort noemt spr. het be» gane euvel onschuldig, aangezien hij het kamp tenslotte niet in gevaar gebracht heeft. Hij verzoekt in verband daarmede een voor waardelijke straf. De Fiscaal is het met de zienswijze van den verdediger niet eens. Daarbij zijn de oplei- dings-conduiten niet bij de stukken gevoegd. terwy'1 men overigens geen rekening moet houden met het feit, dat dit verzaakte wacht loopen geen ernstige gevolgen heeft gehad. Deze matroos schond de militaire plicht en bracht het goed functioneeren van den dienst in de war. Daarbij was het Juni hi; had een jekker aan, en om dan een „windstil hoekje uit te zoeken... hoe moet het dan in den win ter gaan...?? Uitspraak: 1 week gevangenissirai. De schildwacht, die een uiltje knapte. Nummero drie die "erscheen, was de zee milicien matroos 3e klas J. F. v. K., die eveneens terecht stond terzake het faudee- ren als wachtsman. In den na t van den 3den op den 4den Juli had hij de wacht in het volkslogies van de „Cornelis Drebbel", lig gende in het baskin te Nieuwediep. Een zijner superieuren ging eens een kijkje nemen of alles bij en op de Onderzeedienst- kazerne wel klopte en bij de „Cornelis" ge komen, riep hij naar beneden in het volks logies, waar de wachtsman zat. Geen ant woord krijgende, herhaalde 1 'j z'n roep en ging tenslotte eens kijken. Welnu, daar zat de man, met opgetrokken knieën op een bank en het hoofd op de tafel leunend. Hij snurkte en moest wakker geschud worden. De man deelde nog mede, dat hjj zoo'n pijn in het hoofd had, maar kon niet meer verhinderen, dat de zaak voor den Krijgsraad kwam. Het bleek, dat verd. gezondheid inderdaad niet 18-karaats was. Hij laboreerde aan ern stige verkoudheid, die later zelfs tot catharr verergerde, en hoewel hij dacht, dat hij z'n wacht wel kon doen, bleek dat achteraf toch niet het geval. De slaap heeft hem in het warm logies overmand. De Fiscaal merkt op, dat het hier wederom een schending van vertrouwen betreft, hoe wel de omstandigheden anders zijn. Ook is de post in dit geval niet zoo belangrijk als de vorige zaak, maar... het komt niet te pas. Hij vordert 3 weken gevangenisstraf. Mr. Mulder verzoekt dringend met ge noemde omstandigheden rekening to houden. De verd. voelde zich lang niet lekker en na derhand bleek dat zijr. verkoudheid toch werkelijk geen sinecure was. Pleiter is het eens met den Fiscaal, dat het hier eveneens gaat om iemand, die een gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel toonde, maar verzoekt tevens de uiterste clementie in acht te wil len nemen. Temeer, waar verd. schilder bij de Fokker-fabrieken is en ongetwijfeld z'n baantje zal verliezen als hij z'n conduitelijst moet overleggen bij de desbetreffende direc tie. In dit verband zou hij dan ook willen ver zoeken of hier de mogelijkheid niet bestaat van een terugwijzing van de zaak naar den commandeerend officier. De Fiscaal voelt daarvoor niets en merkt op, dat het weinig zin voor verd. heeft, aan gezien er in de conduite toch opgenomen wordt waarvoor verd. gestraft is. Daarbij is z'n boekje toch verre van schoon: reeds di verse malen wer hij voor min of meer be langrijke overtredingen bestraft. Uitspraak: 2 weken gevangenis. Eerbaarheids-schennis. Als laatste en vierde delinkwent verschijnt dan de matroos 1ste klas H. T„ die terecht staat ter zake openbare schennis der eer baarheid. Als verdediger treedt op Mr. A. Prins uit Alkmaar. Eisch: 25.— boete subs. 10 dagen. Uitspraak: conform. Luthersche Kerk. Ter gelegenheid van het feit, dat het orgel der Herst. Evang. Luthersche Kerk, na een dringend-noodige restauratie, weder in gebruik kon worden genomen, gaf de orgeliste, mejuf frouw Aafje Kamp, Woensdagavond een con cert. De bijeenkomst werd geopend door den voorganger der gemeente, Ds. W. J. F. Mei- ners, die met een kort woord de bedoeling van dezen avond: het orgel in zijn ouden luister weder te hooren, uiteenzette. Voor den van vele zijden ontvangen steun dankt de spr. allen. Wij komen tezamen in moeilijke tijden, maar juist daardoor is het goed hier eens bijeen te zijn en Psalm 111 te lezen, die Luther noemde „de psalm van dankbaarheid voor Gods weldaden". Het programma, waarop ons de orgeliste vergastte, was met zorg en smaak gekozen en deed in zijn veelzijdigheid de klankschoonheid van het orgel recht wedervaren. Na een ma gistraal, grootsch praeludium en fuga (f-mol) van Bach, kregen we een zeer bekoorlijke can tilene pastorale van Guilmant. Zij werd ge volgd door een compositie van Boëllmann, Prière, een nummer, geheel anders van struc tuur en factuur, en dat wederom op andere klankschoonheden van het instrument de aan dacht vestigde. Natuurlijk ontbrak G. F. Han del niet; zijn f-dur-concert was grootsch en statig van inzet en bood groote verscheiden heid in de vier deelen. Wederom volgde J. S. Bach met een adagio en een largo uit twee zijner sonates, terwijl met een allegro vivace uit de 5e Symfonie van Ch. Widor werd beslo ten: een interessant en boeiend nummer, dat een magistraal slot vormde. De Luthersche ge meente kan zeer zeker gelukgewenscht wor den met haar orgel-restauratie, maar ook en vooral met een orgeliste als mejuffrouw Kamp, die dit koninklijk instrumen^ zoo voortreffelijk bespeelt. Ds. Meiners sprak een kort dankwoord tot mejuffrouw Kamp en de nu ontbonden Orgel fonds-commissie, wier werkzaamheid thans is geëindigd. GESLAAGD: Bjj het laatstgehouden exa men slaagde te Den Haag voor 2de stuur man groote handelsvaart de heeren J. Crum en H. Pruiksma. Beste Lien, Volgens belofte zou ik je, zoodra de eerste drukte van aankomst, zoe ken en inrichten van een huis, voor bij was, op de hoogte houden van onze bevindingen. In enkele brieven zal ik dan trach ten je onze indrukken na een afwe- wezigheid van 4 jaar, te vertellen en je tevens op de hoogte houden van de belangrijkste gebeurtenissen, die we hier alzoo mee maken. De warmte is immer een voorname factor. Kan je daar goed tegen, nu dan zie je niet op tegen een verblijf van vier jaren in de tropen. En indien je de zeereis, zooals wij, in de maanden Juli en Augustus, maakt, waarbij de hitte in de Roode Zee werkelijk ondragelijk kan zijn, dan ben je meteen weer eenigszins aan de hitte gewend, en vind je het klimaat in Soerabaja nog zoo erg niet, trouwens, zooals je reeds weet, zijn de maanden JuliAugustus en Sep tember hier de koelste maanden. En is dat weer een voordeel hier in deze maanden aan te komen, en langzaam aan te kunnen accli- matiseeren. En inderdaad ik had het mij erger voorgesteld dan het nu in werkelijkheid is. De wind en zelfs de regens, er zijn nog regen3 gevallen in Augustus, brengen veel koelte. Ge durende een maand hebben wij'bij familie rond gezworven en je begrijpt wel, dat wij blij zijn nu een eig enhuis te hebben. Dat heeft inder daad nog eenige moeite gekost. Bar veel staat er niet te huur. Tenminste als je niet boven een bepaalde prijs wilt gaan. En dat was natuurlijk bij ons het geval. 75 pop was de grens. Het moet dan tevens aan bepaalde eischen voldoen, zooals een aardige buurt, minstens vijf vertrekken, koel en veel andere voorwaarden. We zijn echt naar onzen zin geslaagd. Dicht bij de tram, nog geen vijf minuten van de school, en nog geen twee mi nuten van het zwembad vandaan. Dit spaart vele vervoerkosten uit. De huren van de hui zen zijn in vergelijking met vier jaar geleden niet veel in prijs gedaald. Die keldering heb ben wij toen nog net medegemaakt. Huizen van 80 tot 100 gulden huur zijn er nog genoeg, maar velen is dat nog te hoog. Ketebang is een wijk. die niet meer in tel is en kan je daar nog goedkoop terecht. Goebeng en Darmo zijn nog steeds de gelief koosde wijken. De Embong zijn ook niet te versmaden. Met ons meubilair waren wy direct klaar. Overgenomen van een collega, die naar Hol land vertrok. Dit is een gemakkelijke manier. Alles direct compleet. Het bespaart je tijd, moeite en kosten. En ten slotte is het toch maar weer voor 4 jaar. Het meubilair was smaakvol en alles in één stijl. Voor deze week wil ik je nu -nog vertellen Onze lezers vinden hieronder de eer ste bijdrage van een nieuwe correspon dente. Enkele maanden geleden vertrok zij naar „de gordel van smaragd", waarbij zij ons de belofte deed van tijd tot tijd een schets te zenden, behande lende het leven van de Hollandsche huisvrouw in Nederlandsch Oost-Indië. Wij zijn er van overtuigd, dat tal van onze lezers, die zoo nauw met dit deel van overzeescli Nederland verwand zyn, de bijdragen met genoegen zullen lezen. van de drukte en de versieringen vanwege en ter eere van het veertigjarig regeerings- jubileum van de Koningin. De vlootrevue zal in stede van in Priok, in verband met het heerschende malariagevaar, hier in Soerabaja plaats vinden. Wij hadden er gisteren ter eere van den verjaardag der Koningin reeds een voorproefje van. Zes schepen lagen ver licht op de reede. De „Java" en de „De Ruy- ter" door flood lights verlicht, de jagers op gewone wijze geïllumineerd. Van half acht tot acht uur een georganiseerd zoeklichten' spel. Vanaf de Oedjoeng gezien was dat een prachtig schouwspel, er waren dan ook vele bezoekers voor deze gelegenheid naar bene den gekomen. Dat zal op 6 September, als er 22 schepen op de reede liggen, een nog in drukwekkender schouwspel geven. De verlichting in de stad en vooral op Simpang en Toendjoengang was schitterend. De verlichte boomen van het Gouverneurs huis en zoo ook de vreugdevuren in het plantsoen daar tegenover, het was alles even beeldig. Het laatste einde van den Oedjoeng- weg en de Marinekazerne dwongen veel be wondering af. Over drukte gesproken, nor maal rijdt' je in 20 minuten naar de Oedjoeng. En als je nu nagaat, dat wij gisteren ruim 5 kwartier noodig hadden om van Darmo naar de Oedjoeng te komen, dan kun je je een voorstelling maken hoe het verkeer door de enorme drukte werd opgehouden. Alle café's en restaurants waren overvol. Er zijn hier sport en kinderfeesten, op tochten. fakkel-estafettes, vreugdevuren en een bloemencorso, enfin dezelfde feesten zul len bij jullie daar in Holland ook wel op het programma staan. Half September gaat het eskader voor een 5 weken uit, waarna voor eenige schepen de gebruikelijke stilligtijd zal ingaan. Nu. tot een volgenden keer, dan zal ik je het verdere nieuws wel vertellen. Chamberlain vliegt naar Hitier... Ziedaar de mededeeling, die gisteravond laat uit Engeland werd gekabeld naar alle landen ter wereld, de mededeeling, die een zeer groote opluchting heeft gebracht in de uiterst ver warde en gespannen sfeer van de laatste dagen. Chamberlain vliegt naar Hitier, een sim pel bericht, doch een bericht, dat wel zeer helder demonstreert het feit, dat het En geland waarachtige ernst is den vrede in Europa te behouden en dat het imperium daar meer voor over heeft dan woorden en adviezen alleen. Meer dan woorden en ad viezen, omdat reeds thans de algemeene opinie is, dat de Britsche premier niet met ledige handen naar Berchtesgaden zal vlie gen. Alen veronderstelt ,dat er thans zeer belangrijke woorden gesproken zullen wor den en dat naast het probleem der „Tschechei" ook de andere problemen, o.m. het koloniale vraagstuk en een be- wapenings-accoord, ter tafel zullen komen. Dat Engeland's premier, betrekkelijk op stel en sprong, naar Hitier vliegt, is een unicum in de historie. Maar een unicum, dat men niet warm genoeg kan toejuichen. Want thans is er een wijdsch verschiet geopend voor onder handelingen. Nu er met zooveel duidfelijk- heid toegevendheid betracht wordt inzake het behouden van vrede, kan het Derde Rijk niet achter blijven en zal zeer waarschijnlijk thans in ernst gezocht worden naar een oplossing in het, tenslotte niet onoplosbare Tschechische probleem. De geschiedenis der laatste jaren heeft ons wel geleerd niet te vroeg te juichen, maar wij zijn verheugd na al die sombere berichten van de laatste dagen thans een overzicht te schrij- men er, zij het op het laatste moment, in slagen zal via de beproefde \yegen van onder handeling en wederzijdsch begrijpen, een weg te vinden uit de impasse. Thans de vraag van het oogenblik: wat zal Chamberlain Hitier daar in Berchtsgaden aan bieden Wij weten het niet; het communiqué was in dit opzicht nietszeggend, maar men kan aan nemen, dat het machtig Britsche imperium niet voor niets het trotsche hoofd buigt voor het podium van de geheele wereld. Vertrouwen wij, dat na deze zeer ver gaande concessie van Albion, ook het staatshoofd van het Derde Rijk zal toonen, dat zijn vele woorden over den wereldvrede niet slechts frasen zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat Adolf Hitier na dit alles niet kan weigeren ook tot vergaande con cessies te komen en aldus het verlossende woord kan spreken, dat de wildgeworden horden van Henlein in het land van Masa- ryk beteugelt. Het is de hoogste tijd, *wan zelden zag het er met den vrede in Europa droeviger uit dan de laatste weken. Hartelijke groeten van je IRA. Stadgenoot wint den hoofdprijs van de Artis-lotery. Het geluk valt ons niet altijd in den schoot. Hoe menigmaal zwoegt en zweet men om van het drabbige slijk van de wereld wat naar zich toe te aaien. Maar somt valt het geluk ons in den schoot, onverwacht als een goudstaaf de „Karimata". Zoo gebeurde het gisteren, dat een stadgenoot het bericht kreeg, dat hij de gelukkige prijswinnaar was van een Ford V. 8, die hem toeviel op lot nr. 22424. Dit lot had hij gekocht van de Artis-loterij en het was hem geleverd door de Twentsche Bank. DE MODESHOW VAN MAISON GRÉ QUAST. Wij vestigen de aandacht op de groote Modeshow van Maison Gré Quast, welke morgenmiddag 2 uur in Casino zal worden ge houden. Voor bijzonderheden, dit mode-evene ment betreffend, verwijzen wij naar de ad vertentie. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Duur gekocht geluk" en „De rebellen van La Santa". Rialto, Spoorstraat half 8: ,,'t Begon in Parijs" en „Artisteningang". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Zwerfstertje" en „De Vrouw in 't Spel". Vrijdag 16 September. Casino, 2 uur n.m.: Modeshow Gré Quast. 17 tot en met 25 September: Natuurhistorisch Museum: Tentoonstelling „Rasbora". Dagelijks van 810 uur. Woensdag van 24 en van 810. Zaterdag van 25 en van 710. Zondag van 1012, van 25 en van 8I. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.5 Temperatuur zeewater 16.0 Temperatuur lucht 12.5 Wind richting: N.O.; kracht 4 Licht op 7.46 u. Hoogste temp. lucht gisteren 16.9 Laagste temp. lucht gisteren 10.8 Hoogwater (heden) 23.40 u. Laagwater (heden) 17.50 u. Hoogwater (morgen) 11.55 0.20 u. Laagwater (morgen 5.55 18.15 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5