V oetbalmenu Een goed begin voor Sparta Slecht voetbal bij B»K»C.- Wieringerwaard Het laatste half uur besliste bij D.T.S.- Watervogels 5 2 Helder II verrast Alcmaria II Sensatie bij Assendelft- Succes voor as» Zondag H.R.C.II -D.W»V» II H.R.C Ill-West Frisia II 2-4 Helder III-Petten I 2-3 Feyenooord Haarlem 3-2 KF.C-C.V.V. 2-0 Succes II-Schoorl I Schoorl II-Dirkshorn I 0-3 W edstrijden Schagen 1—Texel 1 40. Schagen heeft gisteren getoond nog te kunnen voetballen. In een tot twintig mi nuten voor het einde zeer vlot gespeelden wedstrijd heeft het een veel zwakker Texel-elftal, waarvan speciaal de voor hoede weinig schotvaardig was, met de kous op den kop naar het schoone vogel eiland teruggezonden. Peetoom en Boontjes, thans geheel op dreef vormden een voortreffelijk duo, dat elkaar vol komen begreep. Ook Dirk Schoorl en Ab de Wit waren in vorm. De Moor, voor de rust als vanouds de tacticus in de voorhoede, was daar na weinig fortuinlijk. De middenlinie, waarin vooral A. Slikker veel goed werk deed, was de stuwende kracht en ook de afdeeling de Haas- Middelbeek deed wat zjj te doen kreeg zooals het moest. D. Schoorl had in zijn doel een rus- tigen middag, en was overigens niet te pas- seeren. Het opstellen van de Spartanen is ech ter nog niet wat het zijn moet! De achterhoede van Texel en speciaal de keeper hebben er voor gezorgd, dat de score niet hooger werd. Scheidsrechter Westrik leidde kalm, gemoede lijk, maar hield de touwtjes vast. In snel tempo wordt begonnen, Schagen is direct in het offensief, een prachtschot van Peetoom, twee minu ten na den aanvang gaat over de lat. Een gevaarlijke corner van Texel levert niets op. D. Schoorl redt op fraaie wijze. Keurig door Boontjes toege speeld, bezorgt Peet oom met een strak schot zijn club het eerste doelpunt in de competitie. Na 17 mi nuten spelen is de stand 10 voor Spar ta. Texel houdt vast, maar kan niet verhin deren, dat de Moor, als de Haas hem met een hard schot het leer voor de voeten brengt, den doelman voor den tweeden keer het nakijken geeft (20). Eenige malen kruipt de Texel-doelman door het be kende oog. Schagen blijft sterk domineeren. Weer zijn het Peetoom en Boontjes, geassis teerd door D. Schoorl, die de score opvoeren. Met een veiligen 3O-voorsprong voor Scha gen gaat de rust in. Na de thee, als Schagen voor den wind speelt, wordt weer onophoude lijk het doel der gasten bestookt, maar het ge luk heeft de geelzwarten verlaten. Men schiet tegen de paal. naast of over. Twintig minuten voor het einde schiet Boontjes met een zuiver hard schot nog eens in (40). Men is dan vrij plotseling uitgespeeld, het laatste kwartier biedt weinig aantrekkelijks meer en de stand verandert niet. B.K.C. wint met 2I Uiteraard heerschte er vreugde in het BKC- kamp, toen de uitstekend leidende arbiter Krom het eindsignaal gaf, maar het was ge temperde vreugde. Niet vanwege het feit, dat de overwinning op het kantje af behaald zou zijn BKC is veel en veel meer in den aanval geweest en heeft veel meer kansen gehad maar omdat èn BKC èn Wieringerwaard er maar niet in konden slagen den vorm te bena deren, waarmee ze elkaar zoo dikwijls op zoo emotievolle en fraaie wijze partij hebben ge geven. De wedstrijd viel dan ook algemeen tegen. Leek het eerst, dat het alleen de zenuwen •waren, die de ontplooiing van een grooten wedstrijd belemmerden, ook later bleef het spel onverzorgd en rommelig, terwijl er veel te weinig moeite werd gedaan om den bal laag te houden en den invloed van den inderdaad sterken wind te elimineeren. Beide elftallen waren in sterkste formatie verschenen. Tauber en Rob hadden dus verlof kunnen krijgen uit dienst.. Wieringerwaard won de toss en koos tegen de gewoonte in tegen wind. Ook om dat BKC iets beter speeelde dan de gasten, was de W.waard-helft bijna steeds het strijd- tooneel. Veel zijde heeft BKC uit dat duidelijke overwicht evenwel niet weten te spinnen. Het voorhoedespel was te kort om Saai en Her mans, die tegen Cleve leering hadden opge daan, te doen wijken en aan schieten van flin- ken afstand werd niet gedacht. Toch schuilde hierin de kans voor BKC, omdat zoo nu en dan bleek, dat keeper Wagen verre van safe was. Reeds na 6 min. kreeg hij een harden hoogen bal van rechtsbuiten Steenvoorde te verwer ken, die hem te machtig bleek (1—0), terwijl hij zijn clubgenooten een paar keer de haren te berge deed rijzen door den bal te laten glip pen om zich toch nog juist te herstellen. Ondanks het windvoordeel is W.waard na rust nauwelijks in de meerderheid geweest. Waren sommigen uit de BKC-gelederen bang, dat de 1O-voorsprong bij de doelwisseling te kort zou zijn, de gebroeders Van Wees zorgden er al direct voor, dat de kansen van de thuis club op een zege stukken beter werden. Ze passeerden eendrachtig Van Balen en Saai, waarna de stoere Jaap met een ferm schot doelpuntte (2—0). De tegenweer van Wieringerwaard op dit alles liet nagenoeg geheel op zich wachten en geen oogenblik werd de geest, die hen vorige week zoo inspireerde, over de roodbroeken vaardig. Alleen het tegenpunt, dat Hazeloop scoorde, was prima. Hij had zich netjes opge steld, ontving den bal en zond ineens van on&e" veer 20 meter afstand een hard schot in, dat onder den uitvallenden Prins door den doelhoek trof (2—1). Maar inplaats dat W.waard nu het^ heft in handen zou gaan nemen om den gelijkmaker te verkrijgen, was het BKC, die den verderen speeltijd voor zich opeischte. Hoe zij echter poogde den voorsprong te vergrooten, zij slaag de er niet in. al dient opgemerkt, dat keeper- Wagen hoewel hjj zich gaandeweg hersteld had zeker drie of vier maal voor situaties werd geplaatst, waaruit een doelpunt had kun nen ontstaan, indien BKC met haar schot iets gelukkigwas geweest. Met een even royale als onverwachte zege is D.T.S. de competitie begonnen. Als we over onverwacht spreken, dan doelen we hierbij op het spelverloop. Immers een kwartier na de rust was de stand nog 2—2 en had Water vogels het beste van het spel, zoo zelfs, dat de meeste toeschouwers reeds een Heldersche zege in het verschiet zagen. Maar het liep an ders en D.T.S. nam het initiatief over met bovenstaaruien uitslag tengevolge. De wedstrijd zelf had een mooi en vlot ver loop. Het spel was ten volle het aanschouwen waard en niets wees er op, dat dit pas de eer ste competitiewedstrijd was. En D.T.S. èn Wa tervogels maakten beiden een goeden indruk. De laatste periode van den strijd buiten be schouwing gelaten, waren zij tegen elkaar op gewassen en het pleit voor de mentaliteit der D.T.S.-ploeg, dat zij den strijd op zoo'n ener gieke manier in haar voordeel wist te beslis sen. Hopelijk zal Watervogels deze eerste neder-, laag niet demoraliseeren. Het eerste doelpunt was voor D.T.S., toen na ongeveer een kwar tier spelen Tromp een goede pass van Carnas wist te benutten. Maar lang duurde de pret niet, want even later zorgde een schitterend schot van den W.-rechtsbuiten voor de gelijk maker. Het spelbeeld toonde een beurtelings aanvallende ploeg, maar de D.T.S.-aanval was iets gevaarlijker door de meer open aanvallen en het somtijds zeer handige individueele spel der binnenspelers. Het was weer Tromp die op fraaie wijze een door hem vrijgemaakte bal wist in te schieten. Zoo was de ruststand 21. Maar een fel spelend Watervogels nam na de rust de teugels in handen. Aanval op aan val bouwden zij op en gelukkig was de D.-ver- dediging goed op dreef en wist nog stand te houden totdat een corner noodlottig werd. De mooie voorzet belandde op een W.-hoofd en vloog via de paal in het net. Nog eenigen tijd hield het W.-offensief aan, maar toen kwam D. er beter in. Het spel klopte weer en weldra wist Carnas een terugsprin- genden bal in te koppen, na eenigen tijd ge volgd door een schitterenden schuiver van den zelfden speler. Zoo was de stand 42 en speelde Water vogels een verloren wedstrijd. Nog een maal doelpuntte Carnas na een solo ren en bezorgde zijn club daardoor een fraaie 52-overwinning. Het reserve-elftal der witjakken heeft het bteer gedaan dan de grootere broers, want één der favorieten voor den titel, werd na een goeden kamp op eigen terrein nog wel met 32 geslagen. Aanvankelijk scheen het vast te staan, dat Alcmaria den wedstrijd „op de slofjes" zou winnen, zoo combineerden ze er op los, maar toen na een kwartier spelen De Leur een scherpen voorzet van Voerman correct af werkte, kwam de moed er weer in. Ht werd zelfs 20 door Luc v. d. Bogearde, die van een weifelen der A.-backs profiteerde en hard inschoot. Tot de rust toe probeerde Alcmaria van alles om den achterstand in te halen, maar Helder's achterhoede stond pal, vooral de jeugdige v. Beekhoven schitterde. Even voor de pauze scoorde Alcmaria een verdiend tegenpunt. In de tweede helft bleef het een gelijk op- gaanden strijd. Na 20 minuten werd het 22 en toen even later Rottier uit moest val len, zag het er somber uit, doch dapper hiel den de jeugdige Helder-spelers stand tegen de geroutineerde A.-ploeg. Vijf minuten voor het einde viel onverwachts de beslissing ten gunste van de witjakken. Het was wederom De Leur, die een voorzet van rechts zuiver inschoot. En wat de Alcmarianen ook probeerden, Helder hield vol en won zoodoende na zwaren strijd met 32. De Wieringers winren verdiend. Volkomen in de lijn der verwachtingen bleef Succes gisteren in Assendelft de meerdere. Na een mooien wedstrijd met een sensationeel slot behaalde zij een ver diende 34 overwinning. Meer nog dan de uitslag doet het uitste kende spel, dat Succes gedurende het groot ste deel van de match demonstreerde, ons ingenomen zijn. Succe3 was onbetwist de sterkste. Alle 4 doelpunten, die er met wat meer geluk even goed 8 hadden kunnen zijn, kwamen op regelmatige wijze door keurig vlot samenspel tot stand. Inderdaad, Succes heeft prachtig spel te zien gegeven en zonder iemand te kort te doen, allen immers hadden in deze overwin ning hun aandeel en gefaald heeft niemand, willen wij toch in het bijzonder wijzen op het schitterende spel van Rijkers, Schmitt, Mon- tulet en niet te vergeten van de achterhoede, waarin Nan Koorn naast een Iedema in pTachtvorm. liet zien, dat de gedwongen rust hem geen nadeel had berokkend. Met een buitengewone kalmte zijn spel eigen, bs- heerschte hij de situattie volkomen. Ook op dat punt kan Succes gerust zijn. De wedstrijd. Succes trapte met het straffe wit dje tegen af. Duidelijk kwam in de eerste oogenblik- ken aan het licht, dat in beide kampen de zenuwen nog een rol speelden, maar reeds spoedig moest de A.-keeper handelend optre den. S. ontwikkelde langzamerhand een keurig speletje. In alle linies klopte de con.binatie uitstekend. Assendelft kwam er bijna niet aan te pas, weliswaar moest Posthumus af en toe een van ver ingezonden bal onschadelijk ma ken, naar het was Succes, dat de toon aan gaf, Duidelijk was 't, dat doelpunten niet konden uitblijven en na een half uur spelen had Succes een volkomen verdiende 20 voorsprong. Rijkers en Cchmitt waren ue grondleggers van het eerste doelpunt. Hun fraai combinatiespel viel telkens op en nadat Rijkers een bal prachtig had vrijgespeeld en doorgegeven had naar Schmitt stelde diens zuiver aangegeven pass naar den vrijstaan- K. N. V. B. HRC-HFC; \VFC— Alkiri. Boys; j Alcmaria VictrixWest-Frisia. f SuccesBeverwijk; HollandiaHelder. StrandvogelsSchagen; Watervogels S BKC; Nieuwe NiedorpDTS; Texel V MFC. AFC 3—HKC 2. S Kelder 2Hollandia 2, N.-H. V. B. BerkhoutHo 11. S; Hoogk. 1Twisk I, MFC 2W.-Frisia 3; S ij bek. 1— Andijk 2. HltC 4Helder 3; Petten 1Succes 2; Schoorl 1Koedjjk X; Oudesluis 1 IVC 1 VCL 1Oudendijk 1; Hoil. 4N. Nie dorp 2; Strandv. 2Schagen 2; Spor ters 2Hem 1. Texel 2HKJ 5; BKC 2—De Cocks- dorp 1; Helder 4Watervogels 2; HRC 6Tex. Boys 1. Enthousiasme overwint techniek. De roode reserves hebben de eerste puntjes binnen, hoewel ze het niet cadeau hebben ge kregen. Er is gewerkt geworden van begin tot het einde, trouwens ook D.W.V. is een hard werkend elftal. Het was dan ook geen won der, dat er wel eens te forsch werd gespeeld, waar de scheidsrechter niet altijd voldoende op reageerde. Vooral tegen het einde trapt men maar raak, en terecht wees de scheidsrechter dan ook eindelijk een D.W.V.er naar de kleed kamer. Wat spel betreft, kon H.R.C. nog heel wat leeren van de Amsterdammers. Duidelijk zag men het fijne spel van de gasten en was Goudswaardt niet in zoo'n besten vorm ge weest, dan hadden we het nog niet geweten. Reeds direct na het begin krijgt D.W.V. een corner, de linksbinnen schiet keihard in, maar Goudswaardt redt op voortreffelijke wijze. Langzamerhand neemt H.R.C., gesteund door den wind, het initiatief. Toch zijn de aanvallen van D.W.V. gevaarlijker, temeer daar Siersma zijn linksbuiten nogal eens vrijlaat en er steeds van dien kant gevaar dreigt. Herhaaldelijk moet Goudswaardt zijn kunnen demonstreeren, wat hem echter goed afgaat. Aan den anderen kant schiet v. d. Berg juist een voorzet van Heyblok naast. Het spel verplaatst zich vlug en de partijen zijn vrijwel aan elkaar gewaagd. De roode halflinie komt er steeds beter in en in dezen vorm spelend zal men voor dit drie tal geen zorgen behoeven te hebben. Na onge veer 35 minuten spelen krijgt H.R.C. een vrijen schop op ongeveer 30 meter. Kok belast zich er mee en onhoudbaar verdwijnt de bal in de tou wen (10). H.R.C. valt nu nog meer aan en bijna had de Vries weef succes, maar de keeper redt. Dan kruipt H.R.C. door het oog van den naald, een hard schot van den linksbuiten springt van de paal terug. Even voor de rust breekt de D.W.V. linksbinnen door, maar wonderlijk redt de roode doelverdediger weer. Kort hierop is het rusten. Na de thee staat Kuiper (die Zimny ver ving) rechtsbuiten en is Heyblok naar binnen gekomen. De snelle rechtsbuiten der Amster dammers rent door alles heen, een pracht- voorzet en de linksbinnen kopt onhoudbaar in (11). Met nog 40 minuten spelen was dus nog alles mogelijk en er werd dan ook hevig om de overwinning gestreden. Keer op keer moesten de doelverdedigers opruimen. Hoewel nu D.W.V. het meest aanvallend was, zat de roode voorhoede toch ook niet stil en vooral de Vries ging er nogal eens tusschenuit en schep te kansen voor zijn medespelers. De strijd wordt steeds forscher en er vallen legio vrije schoppen. En ook de tweede goal tegen D.W.V. was weer het gevolg van een vrijen schop, nu werd Kuiper „in den grond ge- den Kuiper, deze in de gelegenheid op fraaie wijze te doelpunten. Op dezelfde wijze ont stond het 2e doelpunt. Nu was Schmitt's pass bestemd voor C. Lont, die evenmin een fout maakte en zuiver inschoot (02). Ongeveer 10 min. voor rust gaf een over rompelend doelpunt van Assendelft, een prachtige hooge voorzet van den linksbuiten werd ineens door den rechtsbinnen ingekopt, den A. weer nieuwe moed, waardoor even een andere geest door haar gelederen voer. Niet- tzmin bleef het S.-overwicht voortbestaan en reeds dacht ieder i at de rust met 21 zou ingaan, toen A. zich plotseling door het in de oogen van den scheidsrechter te zwaar afhouden van een A.-voorwaarts, een penalty zag toegewezen, welke echter jammerlijk werd gemist. Rust 21. De 2e helft. Ook in de 2e helft bleef Succes op den ingeslagen weg voortgaan. Wederom het zelfde spelbeeld. Een fraai combineerend S. tegen een wanhopig spelend Assendelft. Het kon uan ook geen verwondering wekken, dat Succes reeds na 10 minuten den stand tot 1—4 had gevoerd. De eerste maal was een schot van Schmitt, van verre ingezonden, door den wind gedragen, den keeper te mach tig en weinige oogenblikken later gaf Schmitt na fraai individueel spel Jan Lont den bal voor het inschieten. Spoedig hierna was een zeer onverkwikkelijk incident, waar aan alleen een A.-speler schuldig was (wij willen hierop niet nader ingaan) aanleiding dat het overige deel van de match in ern zeer onprettige sfeer werd gespeeld, hetgeen er niet beter op werd toen A. er in slaagde een verdienstelijk tegenpunt te scoren (42). Dit was voor A. het sein zich met inzet van alle krachten letterlijk 1) in den strjjd te werpen. Het kon na het reeds gepasseerde geen verwondering wekken, dat A. nogmaals het doel wist te vinden (34), doch toen nam Succes het spel weer in handen. Sensatie! Nog in de laatste oogenblikken verwekte een incident groote sensatie. Posthumus, dcor n.b. twee man aangevallen, bovendien on geoorloofd, deed met den bal in het bezit meer dan het gelimiteerde aantal passen, waarvoor de scheidsrechter floot, evenwel om A. een vrije schop toe te kennen, hetgeen uiteraard niet zonder hevige disputen ge paard ging. Het dreigende gevaar werd even wel afgewimpeld, zoodat S. tenslotte met een verdiende overwinning huiswaarts keerde. boord". Post nam den vrijen schop zeer goed, een hoog bal juist voldoende voor de Vries om den bal in het net te koppen (2I). De resteerende 12 minuten verliepen onder hoog spanning, vele goede kansen werden nog onbe nut gelaten en toen de scheidsrechter het einde blies, had H.R.C. een zwaar bevochten over winning behaald. Een gelijk spel had o.i. beter de verhouding weergegeven. Bij H.R.C. vonden we Goudswaardt en linkshalf Kok de besten, bjj de Amsterdammers de linksbinnen, rechts buiten en doelverdediger. De roode reserves zullen, als we ons niet vergissen, een belang rijke rol gaan spelen! Een zeer betrokken lucht en een straffe wind, ziedaar de elementen waarmede in de morgenuren bovengenoemde wedstrijd een aanvang nam. De geelrooden hadden den wind in het voordeel en wisten dat na 6 min. spe len door een goed doelpunt van* linksbuiten De Jong in hun voordeel uit te drukken. Even later een corner op het WF-doel, goed genomen en veel getrap, maar de mooie kans, hieruit geboden, gaat verloren door hoog overschieten. Een prachtschot van den Racing-linksbuiten Snijders treft bijna doel. Na 22 minuten spelen het was steeds een verdeeld spel wordt de stand 02, als een hoog ingezette bal doelman Looij te machtig is. Dan een kort maar hevig offen sief van de roodjes, maar keeper Masten broek, kranig bijgestaan door zijn zeer trap- vasten rechtsachter v. de Braber, weet zijn doel maagdelijk te houden. De tweede helft begint met een gietbui, die gelukkig maar kort duurt. Reeds na 2 min. hebben de gasten door middel van hun links buiten den stand op 30 gebracht. De roodjes spannen zich extra in en heb ben eindelijk succes door Hartman. Een ko gel van Snijders wordt schitterend gekeerd. Reeds na 10 minuten spelen is de stand 41, als rechtsbinnen Van Dam vrijwel ongehin derd scoort. Stins waagt het met een ver schot, maar Mastenbroek is onverbiddellijk. Er wordt poot-aan gespeeld, soms rijkelijk forsch. Er is 25 min. gespeeld als H. na een strubbeling den achterstand verkleint, waarna de stand geen wijziging meer onder gaat. West Frisia won dus verdiend niet 42. Het is Helder 3 niet mogen gelukken om Petten met een nederlaag naar huis te stu ren. Eerlijk gezegd, verdienden de witten het niet, al was het alleen maar, omdat men zoo veel kansen wist te missen. Maar ook de middenlinie was hopeloos uit vorm, uitgezon derd rechtshalf De Loos. Reeds na 5 min. nam P. op goedkoope wijze de leiding, een misverstand van Brouwer strafte de P. rechtsbinnen resoluut af (01). Bijna was het 20 geworden maar da scheidsrechter had juist gefloten voor een geblesseerden Pettenaar. Langzamerhand nam Helder het initiatief en schepte men menig gevaarlijk moment. Doch het schieten was hopeloos. R.-binnen Vermeulen was nog de eenige die eens goed inschoot, maar dan was de keeper er nog. Toch maakte l.-binnen Becker na 25 min. ge lijk. Dan mpet 'de Hclder-doelverdediger han delend optreden als midvoor Vriesman voor open doel een hard schot lost. Kort voor de rust krijgt Petten een vrije schop te nemen, welke de rechtsbuiten schitterend benut, 12. Na de rust is het weer Helder, dat de toon aangeeft, maar de P.-verdediging weet van geen wijken. Weer is het rechtsbuiten der P., die van te ver opdringen profiteert en den Vente op dreef. Deze eerste competitiewedstrijd in het Rotterdamsche stadion mocht zich in een flinke belangstelling verheugen, want naar schatting waren 25.000 toeschouwers aan wezig. Feijenoord verscheen in haar sterkste for matie met het elftal dus, dat het kampioen schap van Nederland in het vorig seizoen be- heeld heeft. Haarlem mist De Vries en Ninaber, waar door zij met een nogal gewijzigde ploeg ver schijnt. Zoo staat Kammeyer in de verdediging en bezet Smit de middenvoorplaats. Voor rust had het spel over het algemeen niet veel te beteekenen. Feijenoord was wel iets sterker, maar ze was voorloopig nog niet op dreef. Na 21 minuten werd Po- lanen te veel vrijgelaten, h(j profiteerde daarvan, liep van den vleugel naar bin nen, loste een hard schot, dat van de lat terugsprong, waarna De Winter met een kopbal Haarlem de leiding gaf, 01. Feijenoord gooide er daar na een schepje op, maar het duurde nog geruimen tijd voordat Vente kans zag met een harden schui ver de partijen op gelijken VENTE. voet te brengen, 11. Na de rust was bij Haarlem Van der Hulst vervangen door Visser. Het ging in de tweede helft bij Feyenoord heel wat beter en de.ver dediging van Haarlem kreeg 't dan ook zwaar te verantwoorden. Reeds na vijf minuten stond Feyenoord met 21 voor, toen Vente een voor zet van Linssen benutte. Spoedig daarna maakte Vente weer een doelpunt, doch dit werd wegens buitenspel geannuleerd. Toch was 't weer Vente, die met een hard schot den stand tot 31 opvoerde. De Vroet scoorde daarna, maar al weer was het buitenspel. Haarlem kwam tegen het einde flink op zetten en na eenige vergeefsche aanvallen slaagde J. de la Mar er in om uit een voorzet van De Winter den achterstand te verkleinen, 3—2. Vente had pech. toen een onmogelijk hard schot van zyn voet van den paal in het veld terugsprong. De stand bjeef verder ongewijzigd. In een weinig fraaien wedstrijd zijn de Koogers er in geslaagd met 20 van CVV te winnen. Deze zege kan als een echte „KFC- overwinning" aangerekend worden, want steeds vielen de bezoekers aan. doch slaagden er maar niet den voor het KFC-doel opgetrok ken muur te breken, terwijl een paar door- voorsprong op 13. brengt. Een vrije schop van Brouwer kopt Ver meulen schitterend in; echter de lat brengt redding.' Zelfs een penalty wist de P.-keeper te stoppen, echter kon hij hem niet onder controle houden, waarna Brouwer de gelegen heid krijgt den achterstand te verkleinen, 23. Nog in de laatste minuut krijgt Helder's linksbinnen een juweel van een kans, hij geeft echter een rollertje. Hierna fluit scheidsrech tter Roelink het einde. Succes 2 zette op minder fortuinlijke wijze haar competitie in. Anders dan de uitslag doet vermoeden is het spel van Succes 2 ech ter niet tegengevallen, zoodat 't ongetwijfeld voor de toekomst nog perspectieven opent. Succes 2 had echter een uitgesproken off day. Niets gelukte en hoewel zij technisch ongetwijfeld de meerdere was, het min of meer laksche spel was oorzaak van deze groote nederlaag. De wedstrijd werd geleid door den heer C. Metselaar, onze plaatsgenoot, op wien, toen de aangewezen scheidsrechter wegbleef, als steeds geen vergeefsch beroep werd gedaan. Van het slappe spel van Succes wist het hard werkende Schoorl reeds aanstonds te profiteeren, maar toch ging de rust met slechts 10 in. Reeds in de eerste minuten werd v. Os zeer terecht door den scheidsrech ter van het veld gezonden, zoodat S. het ver dere deel van den wedstrijd met 10 man speelde. Schoorl maakte als ploeg een goeden in druk. Bij Succes was het weer H. Lont, die uitblonk. Waar S. 2 ook in de tweede helft in haar weinig agressieve houding bleef verder spe len, kon Schoorl op regelmatige wijze den stand opvoeren en nog 3 verdienstelijke doel punten aan de eerste toevoegen. Een mogelijk geflatteerde uitslag, doch niettemin een ver diende nederlaag voor S 2. In het vervolg flinker aanpakken Succes- sers! De eerste competitiewedstrijd was voor Schoorl al geen gelukkige. Met drie adspiran- ten als invallers konden ze het tegen Dirks- horn niet bolwerken. Er werd echter niet slecht gespeeld, want S. was zeker het grootste ge deelte van den strijd het beste in het veld. Voor doel gekomen waren ze echter niet gelukkig en werden eenige mooie kansen leelijk ver prutst. Dirkshorn kwam al gmakkelijk aan de beide doelpunten, daar de beide S.-backs de gewoonte hadden gezamenlijk op te dringen en zich dan by een aanval der tegenpartij plot seling gepasseerd te zien, zoodat onze jeug dige keeper zich vaak alleen tegenover de ge- heele D.-voorhoede zag geplaatst. Met de rust was de stand 10 voor Dirks horn. Na de rust is S. dadelijk heel goed in den aanval en wordt er geregeld op het vijan delijk doel gewerkt, doch de D.-verdediging, die in goeden vorm was, hield stand. En zoo als het vaak gaat, waar men een doelpunt ver wacht, komt het juist niet. Het kwam voor Dirkshorn uit een enkelen onverwachten aanval. Als een poosje later D. nog een doelpunt maakt, door ten slecht uitger.rapten bal in eens weer in te schieten, is voor S. de gang er geheel uit en hebben ze moeite om den s'.and nog zoo te houden. De spil Bceldman speelde een uitstekende partij, doch de meeste spelers vatten hun taak wel wat te gemakkelijk op. Schoorl 1 won met 40 van Succes 2. braken de Koogers twee goede doelpunten op leverden. CVV volhardde maar steeds in het korte spel, waarmede natuurlijk tegen ge noemde versterkte verdediging niet te berei ken viel. Midhalf Nieuwenhuizen was niet tusschen zijn backs vandaan te slaan en is ditmaal zelfs niet eenmaal op de CVV-helft geweest. Dat er op deze wijze niet veel kracht van de uit drie man bestaande voorhoede der thuisclub uitging, is te verklaren en Piet de Boer c.s. hadden dan ook geen kans tegen de goed spelende defensie der bezoekers. Na 25 minu ten loste de KFC er Van 't Kaar een onver wachts hard schot, waardoor keeper Kruide nier volkomen verrast werd, 10, met welken stand ook de rust aanbrak. In de tweede helft was het spelbeeld vol komen hetzelfde als daarvoor, een hard zwoe gende CVV-ploeg vermocht de KFC-defensie niet te passeeren en alweer slaagden de Koo gers er in na ruim een half uur door te breken, uit een pass van Van Wensveen pikte de han dige De Boer den bal op en vergrootte den voorsprong tot 2—0, waarmede ook het einde aanbrak. Vrydagmiddag werden alhier onder leiding van de heeren Tijgelaar en De Leeuw zwem wedstrijden gehouden in het Noordhollandsch Kanaal, met als uitslagen; 50 meter borstzwemmen heen en rugzwem- men terug, voor meisjes (gekleed): le prijs A. Boon met een tijd van 3 min. 70 sec. en in 53 slagen. 2e prijs G. Nieuwland, met een tijd van 3 min. 95 sec. en in 60 slagen. Voor jongens: le prijs O. Bootsma met een tijd van 3 min. 31 sec. en in 48 slagen. 2e prijs G. Kuijper met een tjjd van 3 min. 26 sec. en in 76 slagen. Voor kinderen, 35 meter borstzwemmen en 15 meter rugzwemmen: le prijs R. Nieuwland met een tijd van 91 sec. en in 22 slagen. 2e prijs W. Sevenhuijsen met een tijd van 78 sec. en in 43 slagen. Den eersten prijs met vèrduiken behaalde J. de Leeuw met ruim 19 meter. Voor deze wedstrijden waren door den heer Tijgelaar, die de geheele Schoorldammer jeugd en omgeving op voortreffelijke wijze de zwem kunst bijbrengt, eenige aardige prijzen beschik baar gesteld, welke Zaterdagavond in de zaal van den heer Mantel werden uitgereikt. De heer De Leeuw dankt den heer Tijgelaar voor hetgeen hij voor de Schoorldammer jeugd heeft gedaan en tevens voor de leuke prijzen. Tot slot overhandigde mevr. Kuijper-Keete met een toepasselijk woord namens de geheele zwemclub den leeraar een mooien bloemen mand, welke door hem danbaar werd aan vaard.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7