iezen Ingezonden Verzoening /IqMidcL Dinsdag 20 September 1938 ^■tadónieLuwi Hr. Ms. „O 12" en „O 15" hedenmorgen vertrokken Tweede Blad Mailverzending O 12 en O 15 Hr. Ms. „Sumatra" vertrokken Conferenties voor niet-katholieken Burgerlijke Stand van Den Helder CRÈME Ingekomen personen Onderlinge wedstrijden op vliegkamp „De Kooy" HELDERSCHE COURANT Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Wat „de Toelast" U biedt Geeft een ander niet Praag bukt t den tijd... 5 November weer in Nieuwediep terug. Hedenmorgen te XI uur zgn de beide onderzeebooten, Hr. Ms. O. 12 en O. 15 uit Nieuwediep vertrokken, voor het maken Van een cruise, waarvan zij 5 November weder thuis verwacht worden. Het bevel over beide schepen heeft de luit. ter zee der le klasse A. B. M. van Erkel, ter wijl als commandant van Hr. Ms. O. 15 de luit. ter, zee 2e kl. J. F. van Duim optreedt. Wat het vaar-programma van beide schepen betreft, van 2730 September verblijft men te Casablanca, van 1519 October te Dakar, van 2427 October te Funchal, terwijl men 29 October weer terug hoopt te zijn te Cassablanca. Op 5 November verwacht men de onder zeebooten terug in Nieuwediep. 1. Brieven en andere stukken, bestemd voor opvarenden van Hr. Ms. Onderzeebooten „O. 12" en „O. 15" en voorzien van kruis- strepen over het adres, kunnen, indien zij vol gens internationaal tarief volledig zijn ge frankeerd op de hieronder in punt 3 aangege- vven data en tijdstippen worden verzonden. 2. Correspondentie voor opvarenden van genoemde oorlogsschepen, welke nog wordt ontvangen na de verzending op 23 October, moet naar Den Helder worden gezonden. 3. Datum van Laatste buslichting Haven van afzending. hoofdkantoor bestemming. Kanaalweg 22 Sept. 16.15 Casablanca 24 Sept. 16.15 Casablanca 4 October 16.15 Dakar 5 October 16.15 Dakar 17 October 21.05 Funchal 19 October 21.05 Funchal 23 October 16.15 Casablanca Gisterenmorgen te circa 10 uur is Hr. Ms. „Sumatra" naar zee vertrokken. Men schrijft ons: Deze conferenties, welke door den bekenden Pater Franciscaan Wijnand Sluis op zes ach tereenvolgende Woensdagen in de St. Petrus en Pauluskerk aan de Kerkgracht worden gegeven, zullen worden opgeluisterd door orgelspel en zang. Het opnieuw geheel gerestaureerde pneu matisch ingerichte kerkorgel, hetwelk thans van kegelladen is voorzien, zal door den or- ganist-directeur der kerk de heer A. J. Lee- wens worden bespeeld, waarbij men het kerkkoor in verschillende zangnummers zal kunnen beluisteren. A.s. Woensdag 21 Sept. zal ten 8 uur als inleiding door den organist worden vertolkt: „Introduction-Chorel", „Menuet" en „Prière a Notra Dame" uit de suite „Gotique" van Boëllman, gevolgd door „Cantabile" van César Franck. Na een imposant koornummer met orgel begeleiding wordt het geheel besloten met de „Marche triumphale" van Bonset. INSTITUUT VAN MIDDENSTANDS ONTWIKKELING. Adres van het Secretariaat. In de advertentie van het Instituut van Middenstandsontwikkeling, die in het nummer van gisteren opgenomen werd, stond als adres van het Secretariaat aangegeven: Konings plein 9. Dit moet zijn: Koningstraat 9. EVANGELISATIE PALMSTRAAT. In de gisterenavond gehouden ledenverga dering van de Evangelisatiever. „Ter verbrei ding der Waarheid", is besloten een beroep uit te brengen op Ds. J. H. Jansen, Nederl. Herv. predikant te Batenburg. van 19 September. BEVALLEN: B. H. Bastiaan—Schuhmacher, z.; M. VeldmanRoozendaal, d.; G. Tolhoek Pijpers, d.; H. KraakGerssen, z. OVERLEDEN: Wed. M. Oden, geb. Z. Vis ser, 92 j.; L. C. J. S. Charmesvan der Haa- gen, 69 jaar. RIJKSWERF. Met inging van 16 Sept. 1938 zijn op de Rijkswerf bevorderd de mach.-bankwerkers le klasse D. J. Scheen en B. Heiting tot com mandeur. YïlaAint&eAicMeti De hoofdofficeir van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht J. A. v. Huizen, tijdelijk geplaatst te 's-Gravenhage voor werkzaamheden ten be hoeve van keuringscommissiën, is weder ter beschikking gesteld. De luitenant ter zee le kl. bij de Kon. Mari nereserve J. Lagas, is voor onbepaalden tijd in werkelijken dienst geplaatst te Willemsoord voor het volgen van een cursus bij de Gas- scbool. De luitenant ter zee le kl. J. G. Broekhuysen is aangewezen voor diensten in Nederlandsch- Indië. waartoe hij 5 October per m.s. ..Johan v. Oldenbarnevelt" derwaarts zal vertrekken. een weldaad voor Uw huid De eerste dag. Gisteren zijn de jaarlijksohe onderlinge wedstrijden van vliegkamp „de Kooij" we der begonnen, begunstigd door voor den 1 ijd van het jaar zeer fraai weer. Daar het programma vrij omvangrijk is, zullen wjj volstaan met uitsluitend de uitslagen van dezen eersten dag te ver melden. 100 meter hardloopen. Voor de finale bleven over: 1. Vliegtuigm. Z.M. Prent. 2. Leerl. o.o.vl. Hofman. 3. Leerl. vltgm. Keimpema. 4. Leerl. vltgm. v. Scheijen. Verspringen met aanloop. Voor de finale bleven over: 1. Leerl. vltgm. Bruinsma, 5.84 m. 2. Leerl. o.o.vl. Hofman, 5.80 m. 3. Leerl. vltgm. Donkerbroek, 5.60 m. Hoogspringen met aanloop. Voor de finale bleven over: 1. Korpl.-schrijver Hoendervoogd, 1.55 m. 2. Korpl. der mar. Paardenkooper, 1.55 m. 3. Leerl.o.o.vl. Hofman, 1.55 m. 400 Meter hardloopen. Voor de finale bleven over: 1. Off.-vlieger 3e kl. W. de Groot. 2. Leerl.o.o.vl. Gart. 3. Vliegtuigm. Z.M. Prent. Stilstaand hoogspringen (Geen finale). 1. Leerl.vltgm. Heijneker. 2. Leerl.-vltgm. v. Scheijen. Stilstaand verspringen (Geen finale). 1. Off.-vlieger 3e kl. v. Loon, 2.85 m. 2. Leerl.-vltgm. Heijneker, 2.84 m. V-enstersprong. Voor de finale bleven over: 1. Leerl.-vltgm. Beckers, .35 m. 2. Leerl.-vltgm. D. Hoogendoorn, .35. 3. Leerl.-vltgm. Daals, .35. Speerwerpen. Voor de finale bleven over: 1. Leerl.-vliegtuigmaker Bruinsma. 2. Weehuizen. 3. v. Scheijen. 4. Sergt.-machinist Hiemstra. Discuswerpen (geen finale). 1. Kwartiermeester Otteloo, 31.05 m. 2. Sergt.-machinist Hiemstra, 26.50 m. 3. Korpl. d. marn. Paardenkooper, 24.70 m. Kogelstooten. Voor de finale bleven over: 1. Kwartiermeester Otteloo, 11.17 m. 2. Sergt.-machinist Hiemstra. 8.98 m. 3. Leerl.-vl.tgm. v. Scheijen, 8.85 m. 4 X 100 m Estafette (geen finale). 1. Leerl. vltgm. Bruinsma, Keimpema, Want, v. Scheijen. 2. Off. vl. 3e kl. W. de Groot, v. Waart, v. Zoest, v. Loon. Polsstok Hoogspringen (geen finale). 1. Stoker 2e kl. Tromp. 2.85 m. 2. Kwartiermeester Kost, 2.85 m. 3. Off.-vlieger 3e kl. v. Loon, 2,80 m. Voetbalschieten. 1. Leerl.-vltgm. Bruinsma, 27 pnt. (maxi mum). 2. Leerl.-vltgm. Daals, 25 pnt. 3. V. Dijk, 25 pnt. Voetballen. Aan het slot van dezen dag werden tusschen 4 elftallen eenige zeer geani meerde wedstrijden gespeeld, van een half uur. De uiteindelijke winnaar hiervoor komt Vrijdagmiddag a.s. in de finale tegen den winnaar van Donderdag a.s. Ook dan moeten weer 4 eltfallen elkaar bekampen voor een uiteindelijken win naar. S. T. Cromjongh(J. H.)geb. Balk, zonder, Xiasstraat 27. J. W. GiellJ. M.)geb. Gooijer, zonder, Lombokstraat 1. G. van der Haagen, monteur, Spoorstr. 60. G. J. C. Hendriksen, kleermaker, Keizer straat 46. S. Hoviusde Ridder, zonder, Oude School straat 5. L. A. E. van HulzenBeek, zonder, Van Hogendorpstraat 55. H. Jolles, schout-bij-nacht, Buitenhaven 4. M. Leeuwesteinvan den Heuvel, zonder, Niasstraat 19. L. Lucas, zonder, Bonselaarsweg 5. P. W. Lugten, metaaldraaier, Herzogstr. 8. E. NieuwenhuizenLadan, zonder, Buys Ballotstraat 21. J. Recourtvan Schaagen, zonder, Lange- straat 41A. C. E. van GiessenRitsema van Eek, zon der, Kijkduinlaan 7. J. Scheele, scheikundige, Koningstraat 49. J. Schippers, instrumentmaker. Kroonstr. 21 A. Schulenklopper, winkelierster, Juliana- park 7. C. F. Snoek, zonder, Spuistraat 10. J. F. Snoek, zonder. Spuistraat 10. J. P. SteehouwerFillekes, zonder, Ruygh- weg 184. T.Stelma, zonder, Spoorstraat 12. L. TienstraTeeuw, zonder, Jan Blanken straat 7. J. Weber, adj. K.M., Soembastraat 62. J. Weers, kok, Havenplein 20. M. v. ZantenOosterveld, zonder, Ooievaar straat 82. G. F. Segers Veeckens, luit. ter zee, Zee weg 10. L. M. JumeletSchipper, zonder, Spoor- gracht 40. B. H. LausbergSchuttevaer, zonder, Scha- genstraat 119. S. Meerse, landarbeider. Rijksweg 104. S. Molewijk, zonder, Javastraat 147. P. de Mooij, hoofdoff. v. gez. Timorlaan 8. M. C. P. Nebbeling, huishoudster, Singel 41. G. Niggendijker, dienstbode, le Vroonstraat 40. P. van Roseveltvan Es, zonder, van Leeu wenhoekstraat 19. J. E. de Ruiter, zonder, Bassingracht 3. U. Tiefenbach, zonder, Brakkeveldweg 84. J. Wissink, korp.-hofm., Keizersgracht 46. J. Wolthaus, bankwerker, Bloemstraat 8. K. G. H. v. d. Berg, zonder, Proeftuinweg 3. J. P. Bosvan Egmond, zonder, Ruygh- weg 167. C. van Drunen, marinier, Den Helder. G. A. E. de GrijsHofstede, zonder, Kei zerstraat 78. H. J. JobseKoper, zonder, Buys Ballot straat 20. F. A. M. Karthaus, zonder, Ankerpark 20. N. Kruik, sergt.-ziekenverpl., Boerhaave- straat 50. E. H. Maan, zonder, Crocustraat 49. E. de Meester, zonder, Dijkstraat 2123. H. J. Neuman, monteur, Spoorgracht 36. T. Roeleven, dienstbode, Stakmanbosse- straat 36. H. J. SchelhaasHoogenkamp, zonder, Bloemstraat 51. P. J. van Steijn, kapelaan, Jan In 't Velt- straat 92. Wed. C. J. TubergenNolting, zonder,'Dijk straat 21. I. Veenendaal—Visser, zonder, le Emma- dwarsstraat 10. A. Veenstra, dienstbode, Huisduinerweg 3. H. van der Wal, Dorus Rijkersstraat 8. D. Zunderman, timmerman, Weststraat 31. J. M. HazelhofWidman, zonder, Koning dwarsstraat 8. A. SpangenbergVollenga, zonder, Binnen haven 38. D. Bogerd, schoenmaker, Zuidstr. 7374. T. Weijland, hulp i.d. huish., Sluisdijkstr. 45. J. M. VogelCaljouw, zonder, v. d. Ham straat 16. H. Grimshaw, zendeling, Havenplein 3. M. J. van der Bij, boerenknecht, Rijksweg 68 J. H. Prinsen, onderwijzer, Dijkstraat 30. B. van Koelen, dienstbode, Javastraat 113. A. Minks, reiziger. Violenstraat 91. K. M. H. van EekSpekman, zonder, Vla mingstraat 26. A. van de VijverSmit, zonder, Oostsloot- straat 43. Wed. C. J. M. S. van den BruleDorré, zon der. Julianapark 18. W. M. S. Albers, zonder, Ooievaarstr. 105 B. Een advertentie opmaken kan iedereen; Een goede advertentie ontwerpen is echter een kunst! Laat ONS het daarom voorlJ doen... j het kost U niets extra! Gratis Zij, die thans een kwartaal-abonne ment nemen op de ontvangen de num mers tot 1 October a.s. Gratis Stadsabonnement f 1.85 per kw. Omgeving f 1.90 per kw. Postabonnementen (ook zeepost n. Ned.-Indië) f 2.50 per kw. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Den Helder, 19 September 1938. Mijnheer de Redacteur, Mogen ondergeteekenden eenige regels in Uw blad plaatsen? Bij voorbaat dank. De winter nadert en dan wordt de nood voor vele menschen grooter. Wie wil ons helpen aan een wollen deken, een kacheltje, een korte jas en een winter mantel U bij voorbaat dank zeggende. A. Goijjer, Californiestraat 71. C. Graaf, Spoorstraat. K. Geus, Piet Heinstraat. JUBILEUM WANDELTOCHT. Het Comité van bovengenoemden tocht kwam Maandag j.1. in eindvergadering bijeen. Met voldoening besprak men den afloop van den Jubileumtocht. Uit de besprekingen om trent de diverse prijzen, kwam vast te staan, allereerst, dat de vereenigingen „De Jutter", „De Zilvermeeuwen" en „De Volharding" bui ten mededinging het parcours hebben mede- geloopen, als zijnde de mede-organiseerende instanties. Verder bleek, dat de Padvinder? Jutter I, H.R.C. adspiranten en de Groep Padvindsters een gelijk aantal punten behaalden en eerst na loting H.R.C. in het bezit van den prijs kon worden gesteld. Het comité wil langs dezen weg een woord van dank richten tot alle vereenigingen, corporaties en individuee- len, voor hunne deelname, want juist dit heeft den tocht tot een onvergetelijk succes ge maakt. Het Comité hoopt en verwacht bij een vol gende gelegenheid wederom op aller medewer king te kunnen rekenen. Het comité: H. J. A. Lücker, Voorzitter. M. Lastdrager, Secretaris. A. Wiersma Sr., Penningm. De Hongaarsche posterijen hebben een nieuwe serie postzegels uitgegeven ter herdenking van Koning St^phan I. Deze illustratie toont het 10 10 Fïllerexemplaar der serie. Gedachten op de H.B.S.-reünie. Zaterdagmiddag reunieerden in het „Casino leeraren en oud-leeraren, leerlingen en oud- leerlingen der H.B.8., welke thans vier decen nia bestaat en het was een zeer genoeglijke reünie. Zoo was er een strijkje, dat in den schaduw van smaragd-groene palmen, teere melodieën produceerde, er waren imposante manden met chrysanten en daar was, tenslotte, het oude „Casino", waarin iedere reünist, als hij ten minste heel aandachtig geluisterd heeft, nog de echo's kon vernemen van de eerste liefdes- lispelingen die hij eens, heel, heel lang geleden, gefluisterd heeft op dc H.B.S.-feestjes. Ja. het was alles recht genoeglijk. En daarbij select, zooals men dat van een Rijks H.B.S. Kan verwachten. Er waren lieden, aan wier snit van colbert en embonpoint men ervaarde, dat net hun goed in het leven gegaan was. Er waren marine-officieren en collega's van dc armee, er waren chirurgjjnen en kooplieden (engros en en détail), kantoorbedienden, artisten, notarissen, ambtenaren en politioneele autoriteiten, een staalkaart der Nedcrlnndsche intelligent ia. af geleverd, sedert 40 jaren, door de Kanaalsch' H.B.S. Dc leeraren stonden achter een rij tafeltjes, naast elkaar en gaven handen. Aan de oud leerlingen, die deze tafeltjes passeerden. Som migen met „gekleed zwart", anderen zelfs in jacquet. Sommigen daarvan met snorren en „kraaienpootjes" bij de oogen. Anderen met gr\js cn heelemaal geen haar. Daar was een schoone verbroedering tus schen de leeraren achter en de reünisten voor de tafeltjes, waarover men elkander de hand reikte. Vergeten was bij de reünisten de tijd, dat ze, met zorg en smart beldan, het gzeren hek der school passeerden, de jonge hoofden gebogen onder de centenaarslasten van goneometrie en Fransche grammatica. Vergeten was de bel, die met mefistofelische klanken het beginuur meld de, vergeten duldeloos zware repetities, het angstzweet en het ongewisse die ieder examen of overgang annex zijn, vergeten de saterieke smarten bij het stralen". Neen, er was dien middag geen plaats voor onvriendelijke gedachten. Noch bij de leeraren achter, noch bij hun cx-pupillen vóór de tafel. Dc leeraren Zij, die eens de reünisten uit warme lokalen op schemer-duistere gangen wierpen, die hun clèven met strafbonncn en soortgelijke docu menten naar het vaderlijk huis zonden, die hen overlaadden met huiswerk. Het is goed elkaar na 40 jaar over de tafel de hand te reiken. Dan heeft de alles heelcnde tijd geleerd, dat leeraren geen dictatoren, leer lingen geen criminalisten en de school geen bagno is. Men dacht daarom uitsluitend aan dc vreug den van die oude H.B.S. op den Kanaalweg. Aan de eens gevierde schoolfcsstjes, die zich in ditzelfde „Casino" afspeelden. Waarop men zfn eerste amoureuze fluisteringen richtte tot het meisje zijner droomen, dat men zeer schuchterlijk ten dans voerde. Men herinnerde zich de kostelijke vreugde van het dc eerste maal mogen meespelen in .Jiet" tooneelstukje, en men herinnerde zich de bravour van de eer ste gewonnen medaille op den sportdag. Men herinnerde zichja, alles en alles wat die schooltijd voor goeds en prettigs heeft gehad voor allen. De meeste reünisten vonden elkaar ouder ge worden en hoe kon dat ook anders. De jaren der H.B.S. zijn doorgegaan, maar ook het leven stond niet stil. Die maakte van den blaag, die in korte broek en knie-kousen rondliep, die spiek-organisaties opzette in de Kanaalwegsche portieken, een vader van een gezin en van het meisje, dat eens in haar bonte schooljurk de prima donna uithing, een dege lijke huismoeder. Ook de leeraren zijn ouder geworden, ook al schijnt voor enkelen van het korps de tijd stil gestaan te hebben. Dat is geen wonder overi gens, als men weet, dat dit korps gelijk met de jonkheid optrekt, die nog precies hetzelfde is, als 40 jaar geleden. Even recalcitrant, even geladen met spanningen en even onrcdclgk. Die spanningen ontlaadden zich Zaterdag middag in „Casino", in de kortsluiting der handdrukken over de tafel. Toen zagen leeraren en leerlingen elkaar in de oogen. Glimlachend en misschien wel een ietsje weemoedig. Het was de volmaakte verzoening, zonder te oorden. Een leering voor de reünisten. Het korps leeraren achter de tafel wist het allang Juist als \vy dit overzicht schryven, komt het telegram binnen, dat melding maakt van het feit, dat Praag zal toe geven aan de eisehen, die de mogend heden stellen ter voldoening van Hitiers wenschen en ter stabilisatie van den vrede in Europa. Praag bukt dus en de mogelijkheid van een gewapend conflict schijnt vooreerst verdreven te zijn. Beschouwt men de perscommentaren der laatste vier en twintig uur, en dan speciaal de buitenlandsche, dan treedt zonneklaar aan den dag, dat de groote mogendheden, met Frankrijk en Engeland vooraan, het hoe langer hoe meer eens beginnen te worden over het feit, dat het land van Masaryk belangrijke, zeer belangrijke concesises zou moeten doen, voor en aleer er sprake is van eenige gewa pende hulp bij een conflict. Als buitenstaander van dit politiek tournooi van groot kaliber is men geneigd de opmerking te maken: zoeken hier zekere mogendheden niet een formule om aan eenerzijds gegeven beloften te ontkomen? De gedachte is onvriendelijk, maar als men ziet en leest hoe er thans over hoofd van Tsecho- slowakije heen, getracht wordt aan de de on getwijfeld zéér hooge eisehen van Duitschland te voldoen, dan bekruipt een mensch een ge voel van wrevel over het lot van den kleinen staat, die zelf tracht voet bij stuk te houden en nog lang niet van zins bleek, zich met huid en haar over te geven aan den alverslindenden snavel van den Duitschen adelaar. Wat de eerstkomende dagen zullen brengen, ondanks het bericht van accoordgaan valt op geen stukken na te raden, maar het lijkt ons niet uitgesloten, dat er tusschen Praag eenerzijds en Downingstreet-Quai d'Or- say anderzijds nog bittere woorden gesproken zullen worden. Tenzij wij ons zeer sterk ver gissen. Wij wezen er reeds eerder op: in het Sude- tengebied liggen de waardevolle industrieele bezittingen van 't land. Hier staan de ontzag lijke Skodawerken, hier bevinden zich de ge weldige bodemschatten en hier is het, dat het industrieele hart der natie klopt. Is het won der, dat deze rijkdommen Hitier c.s. toelachen en dat deze factor steeds bij de eisehen voor het „arme, geslagen en misdeelde" Sudeten- volk om den hoek gluurt Dit alles weten Londen en Parijs ook. On danks dat stemmen zij er thans in toe, dat de grenzen van den „worststaat" gewijzigd wor den ten gunste van het Derde Rijk. Ziedaar, een andere kant van de tragiek jn het Tsechoslowaakschc probleem: het land door de groote mogendheden z 1 f uitgedacht en geschapen tracht men te sloopen, of minstens te amputeeren. Ver- sailles heeft sedert 1933 onder druk van Duitschland veer na veer moeten laten. Steeds weer verviel er een hoofdstuk of paragraaf, steeds weer scheurde men een bladzijde uit het boek, dat de wereldvrede zou stabiliseeren De Europeesche vrede scliynt, gezien het bericht van hedenmorgen, behouden. Maar Versailles wankelt zooals het nog nimmer gewankeld heeft en men hoeft niet aan te nemen, dat Hitier het bij het uit scheuren van deze bladzijde laat. Er zijn nog andere hoofdstukken en andere para grafen, die de eer van het Derde Rijk te na komen Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. lederen Dag, 85, 79: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Gerechtelijke Dwalingen" en „Hoog spel", RiaZto, Spoorstraat half 8: Garbo in „Marie Walewska". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Toen het Liefde werd" en „Het Dal zonder Wetten", Heden: Natuurhistorisch Museum: Tentoonstelling „Rasbora". Dagelijks van 1010 uur. Woensdag van 24 en van 810. Zaterdag van 25 en van 710. Zondag van 1012, van 25 en van 8I. Casino, S.S0 u. n.m. Modeshow Herschel. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 758.3 Temperatuur zeewater 16.1 Temperatuur lucht 11.5 Wind richting: Z; kracht: 3 Lcht cp 7.37 u.i Hoogste temp. lucht gisteren 18.6 Laagste temp. lucht gisteren 9.5 Hcogxvater (heden) 17.10 u. Laagwater (heden) 23.00 u. Hoogwater (morgen) 5.35 18.40 u. 'nagwater (morgen) 12.10 0.20 u. Ais a soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan is 't een prettige zekerheid, dat er een indere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n beurt afwacht

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5