„019 ik vertrouw II toe aan Uw element', „De school is geen fabriek, maar een kwoekerij" Joseph cn dc Pbarao in de Eersfe Kamer Werkloos onderwijzer komt tot misdaad Postvlucbten op Indië De faak der Volksvertegenwoordiging Gemeenfe-ambtenaar verduisterde 19 mille a"en™?rr!SinKap' 22 SeptIBand' 22 Regeering koopt meer grond voor werkverschaffing Tweede Kamer Prins Bernhard bij de legeroefeningen Holland—Indië in twee en een halven dag Per D.C. 4 van dc KX.M. De visscherij-uitkomsten Gespannen toestand in Noord~Afrika? Kgro") |Band' 22 Sept' |Medan 22 Sept. 320 onderwijzers uit N.-HolL Noordkop vergaderen in Den Helder Boeiend betoog van hoofd inspecteur Van Nes Niet slechts tolk te zijn van al lerlei verlangens, doch óók op te komen voor het landsbelang. Mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter der Tweede Kamer, aanvaardde gis teren zijn ambt met een rede, waar in hij op de in Europa heerschende spanning wees. Sinds deze spanning haar kookpunt heeft bereikt, is intusschen, aldus spr., de hoop verlevendigd, dat wij gespaard zullen blij ven voor de verschrikkelijkste aller ver schrikkingen, die de menschheid zich zelve kan aandoen. Een koude werkelijkheid. Ook de binnenlandsche toestand is geens zins rooskleurig. Voorzoover dit nog niet duidelijk was, hebben de staatsstukken die ons dezer dagen hebben bereikt, wel de koude werkelijkheid in het licht gesteld. Dit is, aldus spr.. voor de volksvertegen woordiging een prikkel, om zich met meer inspanning dan ooit te wijden aan 's lands belangen. Wij dienen 's lands regeering in haar gestadigen arbeid voor het scheppen van verhooging der volkswelvaart zooveel mo gelijk bij te staan. Wij doen dit niet door ons, in strijd met onze beste tradities, uitsluitend tot tolk te maken van velerlei wen- schen en verlangens, doch wel door op te komen voor hetgeen naar ons inzicht door 't belang van het land wordt gevorderd. Geen debatten waar die kunnen worden gemist, maar het gewicht onzer overtuiging in de schaal gelegd, indien daaraan, tot steun en als het moet ook te genover de regeering, behoefte be staat. Met het uitspreken van de hoop, dat de steeds inniger wordende, banden tusschen Nederland en de overzeesche gebieden een bron van levenwekkende kracht voor onze groote Rijksgemeenschap moge zijn, be sloot spr. ziin rede, welke door allen staan de werd aangehoord. Wijziging Defensiebegrooting op de agenda van 18 Oct. a.s. Nadat benoemingen in de verschillende comnhssien hebben plaats gehad, en tot voorzitters der afdeelingen zijn gekozen de heeren Schouten, Oud, Deckers, de Geer en Albarda, stelt de voorzitter voor, op Dins dag 18 Oct. a.s. in openbare vergadering een aantal wetsontwerpen aan de orde te stellen, waaronder die tot wijziging der De fensiebegrooting, der Tabakswet, eenige In dische ontwerpen, e.a. Zonder Ja. st. wordt aldus besloten. sie verworpen met 26 tegen tegen 17 stem men (voor de N.S.B., de Anti-Rev., van de It.K. de heeren Michiels van Kessenich, Kropman, van Sasse van Ysselt en Fles- kens, en van de Chr. Hist. de heeren de Zwaan, de Savornin Lohman en Kolff, en de heer Van Rappard (lib.) Het geheele adres, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 39 tegen 4 stemmen (de N.S.B.) De Voorzittér deelt mede, dat bet aan vankelijk zijn voornemen is, de Kamer niet meer vóór 18 October bijeen te roepen en sluit daarna de vergadering. Zijne Koninklijke Hoogheid, had een gasmasker hij Zich. Z. K, H. Prins Bernhard heeft gister ochtend, vergezeld van zijn adjudant, kapi- tc: de Roo van Aldewerelt, de oefeningen van de Lichte Brigade in de Betuwe bijge woond. Zijne Koninklijke Hoogheid steeg om 6.15 uur bij het station Maasbergen te paard. Hij reed mede in een patrouille van de Blauwe Huzaren, ingedeeld bij de Blauwe partij, welke patrouille onder bevel stond van luitenant Simoris. De Prins was gekleed in de uniform van ritmeester der huzaren, droeg een helm en had een gasmasker bij zich. Wins Bernhard maakte vrijwel de gehee le oefening mede, terwijl in de Klomp de auto's gereed stonden, waarmede de Prins aan het einde van deze oefening naar het paleis Soestdijk terugkeerde. N.S.B. Is bet niet eens met het ontwerp-antwoord op de Troon rede. Gisteren kwam de Eerste Kamer in ver gadering bijeen. Aan de orde is een ont- werp-adres van antwoord op de Troonre de. De voorzitter, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, opent de beraadslaging over de algemeene strekking. De heer van Vessem (N.S.B.) zegt dat dit ontwerp slechts schijnbaar een antwoord is; het gaat uit van de fictie dat de Troonrede een persoonlijk document is van de Ko ningin, terwijl juist, de ministers er de lij nen van hun bewind in hebben uitgestip- pel. Uit betamelijkheid jegens de Koningin hebben we dit te bedenken. Staat ons nu, zoo vraagt spr. in het ver volg van zijn betoog, dictatuur van de R.K. Staatspartij in samenwerking met de So ciaal-democratie te verwachten? Het is geen toeval dat Dinsdagavond voor de Katholie ke Radio-Omroep de Joodsche rabbijn de Hondt. gesproken heeft over de dictatuur van Joseph in Egypte? De Voorzitter: Vindt u dat dit veel te maken heeft met de Troonrede? De heer van Vessem vervolgt dat als ge volg van die dictatuur al het vee, land. ko ren was opgekocht door Jdkeph, terwijl dc Pharao De Voorzitter: En nu is het uit met Jo seph en met Egypte! (Applaus). De heer van Vessem stelt voor, dat men zal overgaan tot het be noemen van een nieuwe commissie voor het opstellen van een ander adres van antwoord op de Troon rede. De heer Kranenburg (V.D.) heeft, met ver bazing de rede van den heer van Vessem aangehoord. Volgens art. 55 der Grondwet is de Kroon onschendbaar en zijn de mi nisters verantwoordelijk. De Troonrede is een uiting van deze ministers en men kan er over in discussie treden, doch het is beter, openbare discussies hierover te voeren. Het voorstel is volkomen ongemotiveerd. De heer van Lanschot (R.K.) is het eens met den heer Kranenburg. Amendement-van Vessem ver worpen. De heer van Vessem houdt voet bij stuk. Spr. stelt voorts namens zijn fractie voor, achter de woorden in het ontwerp-ant woord „met groote belangstelling heeft de Eerste Kamer der Staten Gcneraal kennis genomen van Uwer Majes- teits mededeelingen betreffende de betrekkingen van Nederland tot dc andere Mogendheden" te voegen de woorden: ,de bevestiging en versterking der politiek van zelfstandig heid". Dit amendement wordt na eenige discus Met de „Zilverreiger" arriveerde gister ochtend op Tjililitan de heer Hans Martin van de K.L.M., die met eenige ambtenaren der P.T.T. weer eens een HollandIndië route gemaakt heeft, teneinde verschil lende aangelegenheden betreffende de post te behandelen. De heer Martin deelde mede, dat het eerst uitvoerbare, en waarschijn lijk ook inderdaad doorgevoerde, groote plan van de K.L.M. op de Indië-route zal zijn de in dienst- stelling van de DC-4 in 1941. Hier door zal het mogelijk zijn den af stand HollandIndië in twee en een halven dag af te leggen. Het denkbeeld om ineens door te vlie gen van Colombo naar Sabang is, zoo zeide de heer Martin volgens de N. R. Crt., mo menteel alleen een object van conversatie, aangezien geen van de twee genoemde plaatsen daartoe ingerichte vliegvelden be zitten. 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan de 30-jarige adjunct-directeur en boekhouder-kassier der gemeentebe drijven te Zandvoort, K. C. van der M., wien verduistering van 19000 gulden en valschheid in geschrifte ten laste was gelogd. In Juni van dit jaar had K. verlof ge vraagd om een vergadering in Utrecht bij te wonen. Tijdens zijn afwezigheid werd er controle gehouden, waarbij belangrijke ver duisteringen aan het licht kwamen. Ook bleek, dat K. niet in Utrecht vertoefde, maar op weg was naar Frankrijk. In ver band met het overlijden van een familielid keerde hij naar Zandvoort. terug, waar hij onmiddellijk werd gearresteerd. Hij had 725 gulden in zijn bezit en voorts werd bij één zijner vrienden een bedrag van 10.000 gul den in beslag genomen, dat verdachte hem voor zijn vertrek in bewaring had gegeven. Directeur had geen tijd voor controle. Verdachte legde een volledige bekentenis af. De verduisteringen had hij gepleegd door van 1936 af telkens bedragen, die hij van geldophalers van het gas- en water leidingsbedrijf ontving, niet af te dragen en niet in de boeken te verantwoorden. Bo vendien nam hij bedragen uit de kas en liet het voorkomen, alsof deze terugbetaald waren aan gas- en waterverbruikers. De directeur van de bedrijven, die als getuige werd verhoord, verklaarde geen tijd voor controle te hebben gehad. Requisitoir. De officier van Justitie, zeide in zijn re quisitoir, dat het ontbreken van controle den ernst van het feit niet verminderde. Een verzwarende omstandigheid is voorts, dat verdachte 't verduisterde geld besteed de om uit te gaan en misbruik te maken van sterken drank. Hij eischte twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger drong aan op een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak 6 October. Slechter dan vorig jaar. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart, de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zui derzee cn in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten waren slechter dan in Augus tus van het vorige jaar. De geldelijke uitkomsten der visscherij in het IJ.sselmeer waren minder goed dan in Augustus van het vorige jaar. De hoeveel heid' en opbrengst, der aangevoerde visch bedroeg n.1. volgens voorloopige opgave 1 460.597 (821.010 kg.) en f 200.992 (225.976) TEWATERLATING VAN HR. MRS. ONDER- ZEEBOOT-MIJNENLEGGER O. 19. NAAR DE WERELDZEEëNI Gistermiddag om even over 4 uur is van een der hellingen van de Machinefabriek en Scheepswerf "Wil ton-Feyenoord te Schiedam te water gelaten de voor de Koninklijke Ne- derlandsche Marine daar gebouwde onderzeeboot O 19, die tevens dienst kan doen als mijnenlegger. Er was voor deze plechtigheid bijzonder veel belangstelling. Wij merkten onder de aanwezigen o.m. op vice-admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling Materiaal Zee macht bij het departement van Defensie, kanitein ter zee en mijtitulair D. J. baron van Lynden, chef van het bureau Torpedo- en Mijnenmaterieel, kolonel D. W. Kwak, hoofdingenieur van de Marine G. de Roov, kolonel H. F. M. A. von Frvtag Drabbe, in specteur van het korps Mariniers en overste F. Lugt, commandant van de afdeeling Rot terdam van dat corps, kapitein ter zee J. II. van den Berg, commandant van den On derzeedienst te Den Helder en schout-bij- nacht b.d. J. Bosma. Tevens waren aanwe zig de aangewezen commandant van de te water gelaten onderzeeboot, luitenant ter zee le klasse K. van Dongen en diens echt- genoote mevrouw A. Th. M. van Dongen Ruth, die de doopplechtigheid zou verrich ten. Het was even over vier, toen me vrouw van Dongen het oranjelint doorknipte, waardoor de gebruikelij ke flesch champagne tegen den, scheepshuls in scherven sloeg en reeds terwijl zij zeide: „O 19, ik vertrouw u toe aan uw element", be gon de onderzeeboot te glijden. Al sneller gleed de boot van de helling, waarop zij gebouwd was, af en onder luid gejuich van de vele aanwezigen en het ge loei der sirenes en fluiten der in den om trek liggende schepen gleed de nieuwste aanwinst der Nederlandsche Marine in haar element. Na de plechtigheid werd den genoodigden in het directiegebouw een thee aangeboden. Eenige bijzonderheden De O 19 is een zeer bijzonder schip, om dat het van een geheel nieuw type is, waar aan de nieuwste vindingen zijn toegepast, zoodat men de boot ongetwijfeld kan be schouwen als een der beste, die de wereld zeeën zal bevaren. Nieuw is b.v., dat de O 19 kan op treden als mijnenlegger. Een instal latie is n.1. aangebracht, waardoor de boot, onder water varend, mijnen kan leggen. Daartoe kan een mij- nenlading van 40 stuks worden me degevoerd. Voorts zal op de zeer sterke machine-in stallatie, bestaande uit 2 Schelde-Sulzer motoren, elk met een vermogen van 2500 a.p.k., gebouwd door de Kon. Mij. de Schel de te Vlissingen, die de boot boven water een snelheid geeft van circa 20 mijl per uur Voor het onder water varen zijn twee elec- tro motoren gebouwd, elk van 500 a.p.k., gebouwd door de firma Smit cn Co. te Slik kerveer, die een snelheid van circa 9 mijl per uur 'toestaan. De lengte over alles bedraagt 81 meter, de waterverplaatsing boven water is 970 ton, terwijl de duikdiepte 100 meter be draagt De bewapening De bewapening bestaat uit 8 torpedo-lan- ceerbuizen voor 53 c.m. torpedo's Aan dek staat een kanon van 8.8 c.m. en 2 mitrail leurs van 40 m.m. In November zullen de technische proeftochten van dit prachtige schip beginnen. Binnen zes maanden hoopt men de O 19 in dienst te kunnen stellen. Het zusterschip van de O 19, de O 20 zal over eenige maanden te water worden ge laten, waarna beide booten naar Indië zul len vertrekken. Na vruchtclooze sollicitaties. Vier maanden celstraf geëischt en ter beschikkingstelling van de Regeering. Een 28-jarige onderwijzer, die vóór zijn .arrestatie te Hilversum woonde, had zich gisteren voor de Amsterdamsche rechtbank, gepresi deerd door mr. Dons te verantwoor den. Niet minder dan vier inbraken gepleegd in April en Mei jl., te Hil versum, zijn hem ten laste gelegd. De jongeman is geruimen tijd bij het la ger onderwijs werkzaam geweest. Tenslotte werd hij als boventallige leerkracht op wachtgeld gesteld, een wachtgeld, dat in het begin van dit jaar teneinde liep. De onderwijzer nam zijn intrek bij zijn moeder, een weduwe, die van een klein pensioen rond moet komen en te Hilversum woont. Hij solliciteerde links en rechts, doch het gelukte hem niet een betrekking te vinden. Tenslotte nam hij zijn toevlucht tot misdrijven. In verschillende vil la's en woningen te Hilversum wist hij binnen te sluipen en maakte gou den en zilveren voorwerpen, boe ken en drie prismakijkers buit. Ook ontrukte hij een dame een taschje en kwam zoo in het bezit van f 100.-— aan bankpapier. Bij één zijner inbraken werd de onder wijzer op heelcrdaad betrapt dor een nacht waker, die den inbreker bij zijn poging tot ontvluchting, een kogel nazond en hem daarmede in den schouder trof. Niet geheel toerekeningsvatbaar Verdachte legde een volledige bekentenis af. De psychiater Dr. S. P. Bakker bracht zijn rapport uit, waarin hij concludeerde, tot verminderde toerekeningsvatbaarheid van den verdachte. De Officier van Justitie achtte de feiten ernstig; hij wilde echter rekening houden met verd.'s strafregister en met zijn psychi sche omstandigheden. Spr. vorderde een gevangenisstraf van vier maanden en ter beschik kingstelling van verd. van de regee ring om van harentwege te worden verpleegd voor den tijd van twee jaar. De verdediger besprak' uitvoerig de moei lijkheden en de teleurstellingen, waarmede verd. te kampen heeft gehad en waardoor hij uit zijn evenwicht is gebracht. De fami lie van verd. wil hem op alle mogelijke wij zen helpen. Spr. drong ook in verband hier mede, op de uiterste clementie aan. Vonnis 6 October. Transport van Franco-troepen. Meer dan 6000 man troepen van generaal Franco zijn sinds Zondag uit Algeciras naar Ceuta vertrokken, aan boord van twee groote transportschepen. Ook gisteren wer den nog troepen verscheept; bovendien zijn mortieren, machinegeweren, granaten en munitie verzonden. Er wordt medegedeeld, dat de grens tus schen Tetoean en Tanger sinds 18 Septem ber gesloten is, terwijl geruchten in om loop zijn, dat te Ceuta groote opwinding heerscht. Vertrek van Aankomat ta (terugrois) lAthene 22 Sept' A'dam 22 Sept- Omenreis) |Basrah 22 Sept Jodhp- 22 Sept, jterugrebs) |Ran«' 22 Sept' |Jodhp' 22 ^pt. (heenreis) |A'dam 22 Sept |Boedap. 22 Sep{ In 1939 minder geld voor steun, noodig. Bijna f 100.000 aan Rom- me-kwartjes. Het eindcijfer voor de begrooting van So« ciale Zaken 1939 bedraagt f 12.012.391 mee? dan het vorig jaar. Onder de verhoogingen komen de volgens de posten voor: Verhooging van den kapitaaldienst voor aankoop van gronden ten behoeve van de werkverschaffing f 1.675.000. Verhooging der bijdragen aan het invalidi- teits- en ouderdomsfonds f 8.350.000. Verhooging kosten ten behoeve van het jeugdwerk f 1.800.000. Het bedrag der verminderingen be staat o.m. uit de volgende posten; Vermindering van de uitgaven; voor de distributie van levensmid delen f 1.200.000. Vermindering van de bijdragen in de kosten van verstrekking van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. aan ondersteunde en te werk gestel de werkloozen f SOO.OOO. Invaliditeits en Oudersdomsfonds In verband met het nadeelig saldo van het Invaliditeits- en Ouderdomsfonds en de door het Rijk daarin te storten bedragen zal door een Staatscommissie opdracht wor« den gegeven te adviseeren omtrent de wen- schelijkheid van het brengen van wijziging in de thans geldende regeling van de finan- ciering der invaliditeits- en ouderdomsver- zekering, in het bijzonder voor zoover dó staat bij deze financiering is betrokken. Voor het wederopnemen van arbeiders in het bedrijfsleven wordt f 50.000 geraamd. De spaarregeling. Het aantal spaarders neemt regel matig toe. Gelet op het huidige aan tal spaarders, wordt geraamd, dat over 1939 ongeveer 80 pet. van het aantal in zorg zijnde arbeiders, dat aan de spaarregeling zou kunnen deelnemen, inderdaad zal sparen. Op grond van deze raming is voor 1939 een bedrag van 1950,000.— uitge trokken. Voor de kosten van de levensmiddelen-» distributie is voor 1939 geraamd f5.500.000. Opgemerkt wordt, dat in dit totaal-bedrag geen kosten zijn opgenomen ter zake van een eventueele productie van blik. Distributie levensmiddelen. Uitgetrokken is een bedrag van f 2.600.000 voor de distributie van 6500 ton margari ne aan werkloozen en armlastigen. Voorts f 1.600.000 voor de distributie van 4000 toni hak- en braadvet, f 75.000 voor de distribu tie van pl.m. 350.000 k.g. versche, gebakken cn gerookte zeevisch, f 200.000 voor de dis tributie van het benoodigde jaarkwantum! groen (en in blik. f 175.000 voor de distributie van bet bfr; noodigde jaarkwantum tomatensoep in blik en f 200.000 voor de distributie van ruim; 10.000.000 kg. versche groenten. Gisteren zijn de onderwijzers en onderwijzeressen uit Noord Holland boven Alkmaar in Den Helder bij eengekomen tot het houden van een inspectievergadering. Gedurende ver scheidene jaren had een dergelijke samenkomst niet meer plaatsgehad, doch gezien het feit dat niet minder dan 320 onderwijskrachten acte de présence gaven, mag geconcludeerd worden, dat er wel degelijk belang stelling bestaat voor een dergelijk jaarlijksch réunie. Om half tien waren behalve de onderwij zers en onderwijzeressen aanwezig de hoofd inspecteur van het L. O., de heer P. van Nes, inspecteur Feringa, wethouder W. dc Roer uit Den Helder, benevens de heer Daal der als hoofdambtenaar van de afd. Onder wijs. de heeren Evlders en Mostert namens de Christelijke School vereeniging en de heer Dun, thans inspecteur van het L. O. inspec tie Alkmaar. Later arriveerde ook burge meester G. Ritmeester. De heer Feringa spreekt. Het. was de heer Feringa, die een kort openingswoord sprak en daarbij alle aan wezigen het welkom toeriep. In het bijzon der den burgemeester en den heer van Nes. De heer Feringa wees er op hoe jammer het was dat geruimen tijd geleden deze inspec tievergaderingen ter ziele gingen. Gelukkig is deze eerste vergadering al direct een succes. Van de SS scholen in den Noordkop zijn er niet minder dan 84 vertegenwoordigd, welke mededeeling met applaus begroet wordt. Afwezig zijn alleen de Katholieke leerkrachten. Nadat door den penningmeester van het comité, den heer van der Kuyl, nog is me degedeeld, dat men zoowel van TESO als van den heer van Twisk respectievelijk be- langlooze medewerking verkreeg inzake een gratis boot voor een zeetochtje of het zien van de film „Marie Walewska", wordt het woord gegeven aan den spreker van deze vergadering, hoofdinspecteur P. van Nes, die een inleiding houdt over het onderwerp: BEZINNING OP ONS WERK. De heer Van Nes vangt aan met er op te wijzen, dat voor het bereiken van een har- monischen toestand op de lagere school deze. geen paedagogische revolutie, doch een paedagogische e v o 1 ut i e moet doormaken. Daarbij beseffe men wel, dat de school in den meest uitgebreiden zin des woord is: een voorbereiding lot het leven. Er is een tijd geweest dat de school als het ware geregeerd werd door „methoden Evenwel, te veel theorie doodt zich zelve en men mag zich gelukkig prijzen dat veel dezer theorie thans ter ziele is. De school is ontstaan uit de behoefte aan onderwijs, doch men beseffe wel, dat dit on derwijs slechts middel is tot opvoeding. De geestelijke vorming is daarbij gelijk, zoo niet primair, aan de niatcriccle vorming. De lieer Van Nes uit zijn spijt over het feit. dat hij op de scholen, ook op de bijzon dere. zoo weinig merkt van de vrijheid, die den onderwijzer in het uitwerken van z'n leerplan toch heeft. Er is inderdaad een plan, maar veelal is dat geen doordacht plan. Automatisch volbrengt men wat de theorie voorschrijft: straf houdt men de hand aan het leerplan. Wat de veelbesproken parate kennis van den leerling betreft, ongetwijfeld moet deze er zijn, maar dan ook weer slechts als mid del tot het vergaren van verdere kennis, waaraan men -iets in het leven heeft. Ten slotte heeft men aan kennis-alléén niets. Men moet haar weten te gebruiken als de; schooldeuren zich achter het jongemenscli gesloten hebben. De praktijk. Vervolgens geeft de heer Van Nes enkele; opmerkingen uit de practijk van de lagere, school ten beste. Wij noemen daarvan o.a- die met betrekking tot het meer naar vo ren brengen in de lagere klassen van spreek oefeningen. Laat het kind zelf iets naar vo ren brengen, laat het iets met eigen woorden zeggen, aldus spr., daar profiteeren zoowel de hoogerc klassen van als het kind zen. Hij verwijst daarbij naar de veelal gebrek kige wijze waarop op de scholen opstenen worden gemaakt. Men make zich los van den ban del- methode en geve zichzelf. Voorts wordt gewaarschuwd tegen hei systeem van het „volpompen". De heer Van Nes besluit zijn boeiend betoog met te wijzen op bet feit dat de school niet vergeleken moet worden met een fabriek, doch met een kweekcrij. De fabriek levert het uniforme nroduct af, doch lift léven vraagt iets anders. Natuurlijk is daar thans het groote bezwaar der overtallige klassen, maar net valt niet te ontkennen dat het in eerste en laatste instantie op den geest, die de school kenmerkt, aan komt. Een spontaan applaus klinkt op na bf- uitspreken van deze rede, die met op kelijke aandacht werd beluisterd. Na de inleiding werd een korte P gehouden, waarna een 8-tal aanwezige' tegenheid kregen tot het stellen van vr p Do beantwoording daarvan kon men f schouwen als een vervolg-redc. De Feringa sloot de bijeenkomst. Zij nog vermeld, dat des nuddap lunch gebruikt is in het Zeebad H''IS \.ors- terwijl daarna een vaartocht onhf tpn. diep gehouden is met een der I tb( 1 Ongetwijfeld mag de Inspectie-verga 193S als geslaagd beschouwd worden.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2