prföihbeurten Heeft Texel's vroedschap „conversie-ziekte" Duitsch!andrs kanonnen donderen Crediet van 1000 voor luchtbescherming Predikbeurten Hitler's troepen overschrijden de grens Bargerlijke Stand Verduisteringsproef op Texel Ingekomen personen Vertrokken personen Texelaars» die een gratis abonnement op de H.C. ontvingen Gemeenteraad Texel Was er bij jubileumfeest te kort gedanst? Uit onze Omgeving Zij kondigen het tijdstip van begin der ontruiming van grensgebieden aan. Hedennacht om 1 uur brandden de Duitsche kanonnen bij Asch los en gaven schoten af als teeken, dat met de ontruiming der grensgebieden een begin moest worden gemaakt. Terzelfder tijd begonnen de voor posten der Sudetenduitsche vrij korpsen op te rukken met het doel de eerste étappe van liet gebied ten noorden van de lijn Passau-Linz te bezetten. Er schijnen nog weinig teekenen te zijn van ontruiming door de Tsje chen van de aan de grens gelegen stellingen Franzensbad en Oberloh- ma, doch men neemt aan, dat hun doel is langzaam terug te wijken. Voor bloedige wrijvingen wordt niet gevreesd. Van 24 tot en met 30 Sept. 1938. GEBOREN: Pieter, z. v. P. Bakker en A. Verberne; Martha Willy, d. v. A. J. Vonk en N. Boon. ONDERTROUWD: J. Tuinder en E. J. Kooi- stra; T. Westra en A. Mooi. GETROUWD: J. R. Ran en A. M. Keijzer; P. Riemers en R. Daalder. OVERLEDEN: Cornelisje Boon, oud 64 j„ echtgenoote van J. Kikkert. Gevonden: 2 schapen, 1 fietspomp, 1 radiateurdop. ZONDAG 2 OCTOBER 1938. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg n.m. 7 u. Ds. Salm. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. (Maand- collecte). De Waal v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft (maand- collecte). Den Hoorn n.m. 7.30 u. Ds. Kok. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u. Cand. Wouda, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Lees- dienst. Leger des Heils. Zaterdag 8 uur, Straatzang Den Burg. Zondag 7 uur, Bidstond. Zondag 10 uur, Heiligingsdienst. Zondag 3.30 uur Openluchtsamenkomst De Koog. Zondag 8 uur, Verlossingssamenkomst. Wilhelmina de Hartog en Johanna Zonder van, Leger des Heils, Parkstraat, Den Burg, van Oude Pekela, Hendrik Westenstraat 459. Alphonsus F. H. Gerrits, R.K. en Adriana Berendina Duits, R.K., Den Hoorn 135 van Aelbrachtskade 134 c, Rotterdam. Janke Veenstra, van De Koog 65, naar Emmen, Bergercompascum 60. Philip D. Chr. Briedé R.K., van De Koog 20 a naar Helperbrink 36, Groningen. Roelof Breman, N. Herv., van Oosterend 162, naar Wieringermeer, Middenmeer, Bree- straat 15. Zes bewoners werden bekeurd Gistereavond is op Texel een verduisterings proef gehouden. Het tijdstip van den aanvang werd bekend gemaakt, door auto's, die luid signalen gevend, door de straten en langs de wegen trokken. Voorzoover wij konden na gaan is aan het bevel tot verduistering uit stekend gehoor gegeven, alles was geheel in duisternis gehuld, de straatlantaarns bleven nog even na branden, en toen ook deze ge doofd waren, was er niets meer te zien. Te omstreeks half tien kondigde klokgelui het einde der verduistering aan. Omtrent deze proef vernemen we het vol gende: De proef is voor 80 gelukt, doch een zestal inwoners van Den Burg weigerden het licht te dooven, zoodat de politie zelf de luiken heeft moeten sluiten, tegen dezen is proces-verbaal opgemaakt. Bij ongeveer 40 inwoners van Den Burg, die zich blijkbaar zelf niet overtuigd hadden, is een waarschu wing gegeven, waarna deze allen voor ge- heele verduistering' zorgden. Verder heeft men ook te weinig aandacht geschonken aan het aansteken van sigaren en sigaretten. De po litie verzoekt ons er echter de aandacht op te willen vestigen, dat het rumoer op straat tijdens de verduistering zeer storend werkte. De ernst van de proef schijnt door velen over het hoofd te zijn gezien, en door dezen alles als een grap beschouwd te zijn. Nog ver nemen we, dat het dorp Den Burg van bui tenaf zoo goed als geheel onzichtbaar was. ONGEVAL. Gistermiddag is de 78-jarige mejuffrouw Wed. P. ZijmDe Vries, te Den Burg, bij het lappen der vensters uitgegleden en zoo ern stig gevallen, dat een der beenen gebroken is. De ongelukkige is naar het St. Lidwina- ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Van de nieuwe abonné's, die zich gisteren aan onze colporteurs opgaven, ontvangen een gratis abonnement op de Heldersche Courant voor een kwartaal: R. Boom, Weverstraat, Den Burg. Wed. Otten, Oost. De Heldersche Courant is het eenige dagblad met Texelsch nieuws. Abonneert U nu bij onze colporteurs of agenten. De Raad der gemeente Texel vergader de gistermiddag 3 uur ten Raadhuize. Reeds bij de opening kwam de ontspan ning van den internationalen toestand tot uiting. De voorzitter bracht naar voren, dat in heel wat rustiger sfeer vergaderd kon worden dan spr. verondersteld had. De burgemeester had gevreesd met het oog op den gespannen toestand een spoedvergadering te moeten uitschrijven, doch dit is gelukkig nog niet noodig ge weest. Adhaesie-be tuigingen. De Raad was voltallig present, waardoor de vele ingekomen stukken door het volledige raadscollege beoordeeld konden worden. Het vorderde daarom heel wat tijd, om door deze stukken heen te komen, zoodat reeds een uur was verloopen voor het 2e punt der agenda aan de orde kwam. Na een procesverbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, waar alles in orde was bevonden (het bedrag, dat in de kas aanwezig was, werd niet ver meld), kwam een verzoek ter tafel van samen werkende onderwijzersvereenigingen, om ad- haesiebetuiging aan een adres aan de regee ring, houdende verzoek om 4000 kwekelingen aan te stellen en de leerlingenschaal daardoor te kunnen verlagen. De voorzitter stelde na mens B. en W. voor, dit verzoek ter zijde te leggen, omdat de regeering, die toch bestaat uit volksvertegenwoordigers, wel redenen zal hebben tot haar besluiten aangaande het on derwijs, en het volgens het oordeel van het dagelijksch bestuur niet op den weg ligt, aan particuliere vereenigingen adhaesiebetuigingen te geven bij hun voorstellen. Hoewel deze zienswijze niet door alle raadsleden werd be aamd, werd toch het stuk voor kennisgeving aangenomen, echter met aanteekening, dat de fractie van de S.D.A.P. had tegengestemd. Een verzoek om adhaesie van den Ned. Bond voor Goed-Nederlandsch mocht niet zooveel belangstelling van den Raad ondervinden. Het belastbaarstellen van een vreemden naam op een winkel of woning, oordeelden de leden van den Raad niet eens de moeite van bespreken waard, het stuk werd zonder meer terzijde gelegd. Krijgt de Zwemvereeniging subsidie? Anders ging het met een verzoek om subsidie van de Texelsche Zwemvereeni ging. Hoewel ook de voorzitter namens het dagel. bestuur voorstelde hierop afwij zend te beschikken, waren de Raadsleden het hiermede niet geheel eens, vooral de heer Bruin kon zich met het standpunt van B. en W. niet vereenigingen. Het betreft hier een sport, die voor de volks gezondheid uitnemend is, terwijl de steun, die gevraagd wordt in verband staat met het bou wen van kleedlokalen, waardoor ook de zede lijkheid bevorderd wordt. De heer Parlevliet wil wel steun verleenen, doch geen financieele, maar b.v. door gratis arbeid van gemeente werklieden bij den bouw. Ook de heeren De Lugt en Epe bepleiten eenigen steun, zoodat ten slotte het verzoekschrift bjj het vaststellen van de gemeentebegrooting nog eens ter hand gegeven worden staat echter nog te bezien. Een verzoek, onderteekend door verschil lende bewoners van den Schilderweg en andere uitloopers van Den Burg, teneinde bij de hef fing van personeele belasting in een andere klasse te worden aangeslagen, zal tot resultaat hebben, dat onbillijkheden, ook van anderen bij de heffing dezer belasting in overleg met de belastingadministratie zullen worden be keken en vermoedelijk uit den weg geruimd. Een aangevraagde rioleering te Den Hoorn heeft nog eenige kans om voor de begrooting besproken te worden, deze is in handen van B. en W. gesteld, die af gaande naar de stemming hierover in den Raad, een verbetering daar spoedig onder de oogen zullen zien. Eindelooze schoolgeld-discussies. Tot slot een ingekomen schrijven van de 'heeren G. J. B. Mulder en E. v. d. Ban, die beiden voor hun kind, dat het lyceum te Den Helder bezoekt een bedrag van 200.per jaar moeten bijdragen bij het schoolgeld, om dat deze leerlingen niet eerst de U.L.O. te Den Burg gedurende 3 jaren hebben gevolgd. Na een schier eindelooze bespreking, werden ten slotte 2 stemmingen hierover gehouden, ten eerste om aan den heer Mulder, (die reeds voor het vaststellen van de bepaling zijn zoon op de Handelsschool te Den Helder had, vóór dat deze als lyceum werd omgebouwd) een be drag van 100.kwijt te schelden, en ten tweede om aan den heer Van der Ban, een zelfde bedrag kwijt te schelden, omdat deze een „eerlijk standpunt" innam, en zijn doch tertje ondanks de bepaling, dat 200.bijge dragen moest worden, toch naar die school zond en niet naar de H.B.S. Beide voorstellen werden aangenomen met 7 stemmen vóór, hoe wel het opmerkelijk was, dat lang niet dezelf de heeren vóór beide voorstellen stemden. Vaststelling Gemeenterekening. Hiermede was de lange reeks inge komen stukken ten einde en kon de Raad overgaan tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1937. Hetgeen zonder eenige bespreking geschiedde. Het saldo voor den gewonen dienst be droeg 2299,86, van den kapitaaldienst 2639,19. Onderwijzersbenoeming. Over het volgend punt: benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O. school, waren de leden blijkbaar nog niet voldoende ingelicht, de pers moest de deur uit en de besprekingen werden met gesloten deuren voortgezet. Na de opening werd toch met algemeene stemmen benoemd de heer J. Smink, te Mep- pel, die No. 1- op de voordracht stond. No. 2 stond de heer J. Muller te Alkmaar en No. 3 de heer J. Nooi te Grouw. Tegen overplaatsen van mej. C. H. Crolle als onderwijzeres van de O.L. school van de Cocksdorp naar die van Zuid-Eierland, hadden de raadsleden niet het minstenste bezwaar. Weer stond een conversie van een geld- leening op de agenda, nu betrof het een die in 1937 reeds als conversieleening was aangegaan. Bezwaren werden hiertegen nu juist niet ingebracht, doch de heer De Lugt was bevreesd, dat de gemeente op dit punt „kinderachtig" begon te worden, daar het hier een leening betreft, die eerst vorig jaar als conversieleening was aangegaan. Spr .was er ditmaal niet tegen, omdat hier winst te behalen viel (het financieel voordeel zal in de toekomst 570.— bedragen) maar waarschuwde voor overdrijving. De voorzitter g fatoe, dat het gemeentebestuur eenigszins met de „Conversieziekte" was aangetast. Wegenverbetering. Voor verbetering van den Driesprongweg was indertijd een crediet toegestaan van 7500.Naar aanleiding van stemmen in een vorige vergadering, om in nader overleg te treden met den Provincialen Waterstaat om zoo mogelijk te komen tot het aanbrengen van een, opsluitrand van straatklinkers langs de wegverharding, en hiertoe toestemming is verkregen, zijn de kosten 1300.- hooger ge raamd. B. en W. stellen voor deze kosten to bestrijden uit het resteerena bedrag van 2500.dat de gemeente vermoedelijk uit het wegenfonds zal ontvangen. Tevens wordt voorgesteld de rest ad 1200.als ci'ediet toe te staan tot verbetering van den straat weg te De Waal, die de verbinding vormt tusschen den Waalderweg en den weg naar Eierland. Dit voorstel ging er zonder veel bespreken door, alleen bracht de heer Parlevliet den weg bij Cocksdorp in herinnering, en de heer Bruin het slechte weggedeelte van den weg WaalOudeschild. Het bleek, dat deze wegen niet aan de aandacht van B. en W. ontsnapt zjjn. Verkoop bouwgrond. Eenparig besloot de Raad tot verkoop van een perceeltje bouwgrond aan den Brink te De Koog, groot 10.70 X 30.45 m, voor den prijs van 2.50 per vierk. meter, aan den heer L. de Visser. Schoohvoning te Oost verhuurd. Ook tegen een voorgestelde verhuring van de voormalige schoolwoning te Oost voor 2.50 per week was geen der raadsleden, hoewel dit al een zeer lage huurprijs is voor een dergelijk huis. Het staat echter reeds vanaf Mei ledig, en de gemeente heeft liever een half ei dan een ledige dop, wat wel uit de opmerking van den voorzitter kon worden op gemaakt, als dat de gemeente blij zou zijn als ook de school te Oost- goed verhuurd is! Op verzoek van den voorzitter werd als punt aan de agenda toegevoegd „Luchtbe scherming". Luchtbescherming. De voorzitter deelde mede, dat voor luchtbescherming verschillende maat regelen zijn getroffen, o.a. zijn een zur- stofapparat en gasmaskers besteld, model len voor schuilloopgraven gemaakt, enz. Een en ander heeft een uitgave gevorderd van 750.—, terwijl nog meer uitgaven daarvoor te wacht enzijn. Voor een en ander vraagt de voorzitter een crediet aan van 1000. Dit crediet werd gaarne verleend; de heer Parlevliet maakte de opmerking, dat hij hoopt, dat nog nooit 750.zoo onnoodig is uit gegeven als deze. Een jubileum-staartje. Zooals te verwachten was, werd- bij de rondvraag de vroege cafésluiting op den tweeden avond van de jubileumfeesten ter sprake gebracht. De heer Dogger zette dit onderwerp in, en informeerde bij den voorzitter naar de reden van dit vroege sluitingsuur. De voorzitter deelt mede. zelf niet op Texel aanwezig te zijn geweest, daar door spr. een regeeringsopdracht moest worden vervuld. Reeds in Juli heeft de burgemeester met het bestuur van de Oranjevereeniging besprekin gen gehad over het jubileumfeest, en toen reeds vastgesteld, dat één avond tot 2 uur en een tot 12 uur bal gehouden mocht worden. Was spr. met den laatsten feestavond op Tex?l geweest, wellicht was om de prettige stemming nog wat verlenging gegeven. De burgemeester moest echter met de gevoelens van alle groepen van de bevolking rekening houden. Bovendien is op vier plaatsen op Texel telkens 2 avonden bal gegeven, dus in totaal 8 maal. Acht dansavonden acht spreker voor Texel genoeg. De caféhouders wisten het sluitingsuur en hadden niet later verlof ge vraagd. De heer Dogger nam genoegen met deze verklaring, doch de heer Parlevliet merkte nog op, dat het hier niet ging om de café houders, doch om de bevolking van Texel, die, nadat om half twaalf het feest op straat was afgeloopen, na een half uur weer naar buiten werd gestuurd. De voorzitter had toch een „soepele toepassing" beloofd. De voorzitter sluit echter de discussie met de woorden: „de heer Dogger heeft met mjjn uiteenzetting genoegen genomen". De heer Parlevliet wil nog het inhouden van loon aan de Zuiderzeevisschers, die steun- verleening ontvangen, ter tafel brengen, doch krijgt hiertoe geen kans. Alleen licht de voor zitter toe, dat dit bedrag voorloopig is inge houden, doch verdere inlichtingen werden alleen gegeven, als de deuren gesloten zijn. Verder vraagt de heer Parlevliet verbod voor het rijden in het z.g. Schoolglopje te Den Burg voor rijwielen, de heer De Lugt, moder- niseeren van het tonnenstelsel, de heer v. d. Vis inlichtingen over het plaatsen van lantaarns te Oosterend, daar men op het Kerkplein-Zuid zijn eigen handen niet kan vinden, zóó donker is het daar. De heer Dros verzoekt bebakening van den steiger in het Noorden. Aan een en ander zal aandacht ge schonken worden. Hierna sluiting, waarna de raadsleden zich begaven naar den Hallerweg, waar bij de Gemeenteschuur een model voor een schuil- loopgraaf was gemaakt, welk model door de leden van den raad werd bezichtigd. JULIANADORP. AFSCHEID VAN DEN HEER SCHROEVERS. Vrijdagavond had bovengenoemde bij eenkomst plaats in het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn. Een groot aantal belangstellenden van alle mogelijke corporaties in het Koegras waren aanwe zig. Ook de wethouder van Onderwijs, de heer W. de Boer en de Hoofdcommies ter secretarie, de heer L. J. Daalder uit Den Helder. De heer N. Hoornsman, voorzitter van de Ouderecommissie, heet de vele aan wezigen hartelijk welkom. Door de commissie van ontvangst bestaan de uit de heeren L. Tigchelaar en J. Vries worden de heer en mevr. Schroevers bin nengeleid, terwijl alle aanwezigen zich van hun zetels verheffen. Bloemen. Aan Mevr. Schroevers werden bloemen aangeboden. De Harmonie „Kunstzin" open de het programma met een drietal num mers muziek ten gehoore te brengen. Daarna nam de lieer Hoornsman het woord. Hij deed zulks, zoo hij zeide, met gemengde gevoelens. Met vreugde omdat U voor den landbouw zult blijven arbeiden, en met weemoed omdat U hier zoovele le dige plaatsen achterlaat. U hebt hier ze ven jaar ais Hoofd aan deze school ge werkt en de kinderen èn de ouderen zul len U missen. De Oudercommissie heeft vele malen ervaren welke groote rol U in het leven van de leerlingen speelde. Prachtige avonden heeft U met de jeugd georganiseerd. Ook daaraan heeft U, Mevr. Schroevers, veel en velerlei bijgedragen, waarvoor onzen dank. De Holl. Mij. van Landbouw wier belangen bij U in goede handen waren, beschouwt Uw vertrek als een verlies. De Ver. van Oudleerlingen waar U alles voor overhad, is door Uw werken tot stand gekomen. „Kunstzin", „Volksonderwijs", de School feestcommissie enz. allen tezamen beden ken thans wat U in Uw zevenjarig ver blijf alhier hebt mogen presteeren. Uit dankbaarheid bied ik U namens al deze vereenigingen ,een stoffelijk blijk van wanrdeering aan in den vorm van een mo dern radiotoestel. Wij zullen IJ niet verge ten. Algemeene bijval zette aan deze woor den kracht hij. Ter afwisseling komt de Directeur van ,.K''"sfzin", de heer J. van Glabbeek. ten fooneele, om eenige voord ra cVi+<»„ beste te geven, on de hem eigen en welbekende wijze. Na de pauze spraken nog velen. Al lereerst krijgt Wethouder de Boer het woord. Uitvoerig staat spr. stil hij de zeer schoo- ne taak die een dorps- of plattelandsschool- meesUer wel heeft te vervullen. Bij IT was dit in ruime mate het geval, U had de iengd na de gewone school, weer van hij bet herbalingsonderwijs, weer oude ren np de landbouwcursus en tenslotte in de Ver. van Oudleerlingen. Het Gem. Be stuur van den Helder is U zeer erkentelijk voor alles wat U hier deed en wenscht IJ geluk met Uwe promotie. Spr. richt zich ook met enkele woorden tot mevr. Schroe vers. De volgende spreker is de heer P. Pluis- ter. namens de nfrleoling den Helder van de Holl. Mij. v. Landbouw, die memoreert dat de heer Schroevers steeds op de bres beeft gestaan voor het belang van de leden dezer afdeeling. Hij dankte hem voor de aangename samenwerking. De heer To Vries Dz. spreekt verder na mens de Ver. van Oudleerlingen van de La n d hou w w i n t e reu rsu ssen De lieer I.. Tigchelaar spreekt namens de afdeeling „Julianadorp" van Volksonderwijs. De scheidende spreekt. F.n dan komt tenslotte de heer Schroevers zelf aan het woord. Hij zegt, er is mij veel lof toegezwaaid. Ik ben hlii dat wij met elkander dezen avond mogen houden. Ik ben U allen heel dankbaar, en ik zou ook heel veel willen zeggen, maar de roerselen der ziel wijzen ons wel eens een andere weg. Ik nem afscheid van de school, de kinderen, maar ik ben er van overtuigd, dat al moge er wellicht eens een wolk aan don hemel onzer verstandhouding zijn ge weest, dat ik onder hen geen vijanden ach terlaat. Spreker laat nog even in het kort zijtt werkzaamheden voor of aan de diverse ver eenigingen de revue passeeren en heeft voor een elk van hen een gepast woord ten beste, maar bovenal laat hij zeer duidelijk uitko men, dat een slappe opvoeder een slechte opvoeder is en daarmee is de gemeenschap niet gebaat. Onder dank aanvaardt spreker, waarin hij ook zijn rouw betrekt, 't cadeau. Mijn gedach ten aan u allen zullen aangenaam zijn, en bij uw verder werk, hoop ik u te kunnen volgen, middels datgene wat er van Juliana dorp en Koegras in de Schager Courant ver schijnt. Vaarwel! De afgevaardigde van de gvm.ver. Sport- lust, Mej. J. Vries Md. spreekt alsnog den hper en mevr. Schroevers toe onder aan bieding van een bloemenhulde. Een feestelijk programma wordt dan ver- der afgewerkt. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat ooK in de school op zeer hartelijke wijze af. scheid is genomen van het personeel en de kinderen, waarbij als vanzelfsprekend ook het gesproken woord niet is vergeten. Een groote opbrengst, De heer S. J. van der Haag,, rooide dezer dagen een stam aardappelen van de soort Robijn, waaraan zich 147 knollen bevonden, waaronder 102 die als eetaardappel konden worden aanggemerkt. ANNA PAULOWNA Weer mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer schijnt hier weer eenigszins den kop op te steken. Het komt nu al weer bij het vee van 6 veehouders voor en tamelijk verspreid, n.1. in Zuider- wég, Koningsweg, Stoomweg en Balgweg. Bridgeclub opgericht, Na een vergadering in Veerburg is een bridgeclub opgericht. Besloten werd eiken' Donderdagavond in Veerburg bijeen te ko men. Burgert. Stand van 24—30 Sept. 1938. Geboren: Marchien Hinderkien, dochter van Th. Koops en R. Schrage. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: W. P. M. Corstiaensen en A. M. Schuiringa. Overleden: Geene. BREEZAND. Benoeming, Tot kweekelingg met acte aan School II is benoemd mej. Groot van Den Helder. Afscheid mej. Hoveling, Mej. Hoveling, eerst leidster van de be waarschool, later kweekelinge met acte aan school II, heeft Vrijdag afscheid genomen van de leerlingen van die school. In beide functies slechts een vergoeding genietend uit een fonds, dat door ouders van schoolgaan de kinderen en andere voorstanders van openbaar onderwijs wordt bijeengebracht, worden haar verdiensten ten opzichte van het onderwijs in deze gemeente beloond door haar vaste aanstelling aan school I te Klei ne Sluis. Bij het afscheid, dat een eenvoudig karak ter droeg dankten de h.h. Van Dijk, hoofd der school, en Vergaay, voorzitter van de ou dercommissie, de scheidende juf voor het geen zij voor de kinderen deed en werd haar door de collega's een boekwerk als aanden ken geschonken. WIERINGEN, Politei, Gevonden: een portemonnaie, inhoudende kleingeld en eenige bonnen. Inlichtingen bij den gem.bode. ZONDAG 2 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Mej. D< van Vliet. Westeriand, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doop. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde* Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 30 Sept, Kaasmarkt. Aangevoerd 43 stapels, zijnde 101.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f24.—. Boerenkaas kleine f24.idem com missie f 23.—. Handel matig. ALKMAAR, 30 Sept. Graanmarkt. 1(5 HL voertarwe, prijs niet genoteerd; 31 H.L. rogge f 7.758.50, 234 HL. gerst 7.507.80, idem chev. 8.10— 8.25, 471 HL haver 6—6.80. 194 HL boo- nen, w.o. paarde 8.809, bruine 2426, ci troen 1330.50, duiven 10—10.75, witte 23— 30 en fuinboonen 17.50—18, 61 HL karwij- zaad 20.2020.50, 1 HL blauwmaanzaad 24 24.50, 499 HL erwten, w.o.: kleine groene 10.2512, groote groene 20—21, grauwe 18 —32, vale 1221 en platte vale erwten 26.50. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 1507 H.L. Handel vlug. WARMENHUTZEN, 30 Sept Gele nep 5.10, uien 2.id. grove 2. witte kool 90 ct., slaboonen 6.40. Aanvoert: 50 Kg. gele nep, 275 Kg. uien, 14.900 Kg, witte kool. 60 Kg. slaboonen. BROEK OP LANGENDT.TK, 1 Oct. Eigenheimers 3.—. hl. dito 3—3.20, BeveL 1<802.40, uien 1.702.50, drielingen 1.60 —1.90, grove 2—2.20. gele nep 1.90—5.30, peen 2.20—2.80. Spercieboonen 9—11.80; snijhoonen 19.80; kroten 1.30—1.60; roode kool 1.10-2.50; sa- voyekool 1—2.40; witte kool 0.90—1; gele kool 1—1.30; rammenas 1.60—1.90; 1325 kg. bloemkool 3.50—4.70; dito 2e soort 1.50-1.60. NOORDSCHABWOUDE. 1 Oct. Aanvoer: 19.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 1.90—2, grooten 1.90—2.10, ei genheimers 2.20, hl. dito 2.80—3.30, driel. 1.70, BeveL 2.20, uien 1.702.50, drielingen 1.60—1.90, grove 2.30—2.40, gele nep 4.90— 4300 kg peen 2.30—2.80; kleine peen 0.70— 0.90; 5000 kg. kroten 0.80—1.90; 250 kg. ram menas 1.80; 7300 kg. roode kool 1.60-2.10 6(400 kg. witte kool 0.90: 1800 kg. gele kool 1; 2400 d. witte kool 1.10

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10