k. prebthbüurtüti De stad verduisterd aspirin c* omeo en Zaterdag 1 October 1938 Tweede Blad Mtadóaieuwui Met t verloofde paar op stap „Het. goidcn fluitje" Een voorbeeld van een schuilloopgraaf De verduisteringsproef eischte een slachtoffer Matj in de haven gevallen Gunning aanbesteding gebouw Gem. Geneesk. Dienst Politic-opleiding Marine-Sanatoriumfonds Correspondentie voor de 0 12 en 0 15 "zeg HUHVL Het huwelijk van Rie en Jan Dr M®€l5Tr ftf)T« Bij Charlotte Köhler's declamatie t Julia 1 H.R.C. III-Helder II nén vreugde vlag in Den Helder De hamstermethode Het nieuwe café Minneboo in het Julianapark De nieuwe zaak van Govers Burgerlijke stand van Den Helder Helder I-Succes I uitgesteld De maan en de sterren deden niet mee. Op bevel van den burgemeester, die de laatste dagen 150 procent arbeid gepresteerd heeft, is gisterenavond de stad verduisterd. Het .werd onder deze omstandigheden als een grapje beschouwd, althans door het meeren- deel van de Spoorstraat- en Koningstraat wandelaars. Met gejuich werd de verduistering begroet, toen om half tien precies de stadslichten werden uitgedraaid, waardoor de wereld in eens aardedonker leek. Het was slechts schijn, want toen we even aan de duisternis gewend waren, toen bemerkten we al spoedig, dat er twee „dienstweigeraars" waren, die het bevel van den burgemeester volkomen negeerden. Dat waren de maan, die met ®en halfoog aan den Westelijken hemel stond te grijnzen en dat was de sterrenhemel, die vriendelijk lonkte tegen de duistere stad. Toen we dan ook vijf minuten door de straten liepen, waren we gewend aan de duis ternis en al herkende je elkaar niet, er was geen sprake van, dat je in de volle binnen stad tegen de menschen opbotste. Ook wa ren er de honderden cigaretten- en sigaren- rookers, die met gloeiende lichtpuntje de duisternis doorboorden. Ongelooflijk, zooveel menschen als er rooken. Honderden minia tuurlampjes, kabouterlichtjes, die langs de straten zweefden. En telkens vlamde ook een lucifer aan. Maar overigens hield de Hel- dersche bevolking zich, een enkele uitzonde ring daargelaten, aan het bevel van het Hoofd van onze gemeente. Er waren maar weinig vensters, waar nog watlicht doorheen gluurde. Men had zijn gor dijnen stevig gesloten en als dat nog niet hielp, had men slechts een schemerlampje aangestoken, zoodat geen lichtglans naar buiten kon dringen. En daarbuiten was het spel van de zoek lichten. De lichtarmen, die den hemel aftast ten, die achter de wolken wegschoten, op zoek naar vliegtuigen, die gisterenavond ech ter niet aan de proef hebben deelgenomen. Het luchtalarmsignaal heeft verschillende malen angstig geroepen. Maar we konden het gelukkig voor kennisgeving aannemen. Om half elf was de verduistering geëindigd, de straatlantaarns vlamden aan en de lich ten binnenshuis werden weer overvloediger ontstoken. De directeur van de Gasfabriek hoopt, dat de proeven niet teveel herhaald zullen wor den, want het zou waarlijk een nadeeltje be- teekenen voor zijn winstsaldo op de licht- bedrijven. De eerste inkoop slaagde boven verwachting. Jan en Rie zijn gisterenavond op pad ge gaan. Echt gezellig, zoo met z'n tweetjes alleen. ,,'t Is net of we in ondertrouw zijn", vond Rie, en Jan, met een stralend gezicht op z'n aardige meisje (wat had ze toch 'n leuk snoetje) had haar eens fijn gepakt. ,,'t Duurt niet zoolang meer, kind. 's Effe kijke, nog goed zes maanden.'' „En wat zal het nu vanavond zijn, Rie," zegt Jan. „Ik heb wat reuze eenigs gezien om mee te beginnen, Jan, vleide Rie. Moet je kijken, hier deze advertentie, 't Kost 12.50 en we blijven dus beneden het gemiddelde bedrag." ,,'ns Kijke, Rie, ja, dat is leuk, zeg, een schemerlamp, hebben we juist vanavond noodig met die verduisteringsproef. En samen stappen ie, met de Heldersche Courant van Vrijdag 30 September naar den betrokken winkelier. Ja, daar blijkt een uit gebreide keus te zijn en het is nog heelemaal niet zoo eenvoudig, om direct te slagen. Toch is het reuze leuk, dat koopen, vinden Rie en Jan en ze verheugen zich nu al in het vooruit zicht, dat ze voortaan ieder week zoo'n fijnen koopavond zullen hebien. Ze slagen inderdaad voor den prijs, dien ze gedacht hadden. En dol gelukkig, vooral Rie was in haar nopjes, gingen ze naar huis. We zetten hem in ,onze voorkamer", Jan, tusschen de beide raruen in. Je zal eens zien hie fijn ie 't doet." „Nou, kind en of." En nou gaan we fijn uitzoeken, van de week, wat we volgeiden keer gaan koopen, hoor. Laten we samei eens keus maken. „Maar we koopen ïatuurlijk, wat ik graag wil, hé?" „Natuurlijk, meisje, ik betaal, jij koopt." „Hé, bah, wat flauv." „Nee, hoor, kind, 't is maar een grapje." Zoo zijn ze ongemerkt thuis gekomen en als Jan van z'n Rie afscheid heeft genomen, lacht de maan wat schijnheilig tusschen de boomen. 't Is of ie aen beetje spot met de poëzie van deze twee jonge menschen, die nog idealen durven te koesteren op die malle wereld, waar hij nu A maanden lang met z'n oubollige snuit verwolderd naar zit te kijken, zoo dwaas als hij de menschen den laatsten tijd gevonden heeft. Fluitend gaat Jan :'n weg. Volgende week, vrat zal 't dan zijn?.. Dat de spanning, welke Woensdag j.1. de geheele wereld beroerde zelfs niet langs de jeugd heenging, bleet wel uit het feit, dat voor de operette „He Gouden Fluitje", waar voor de opgave dien middag moest plaats vinden, niet die belangstelling was, als men ervan verwachtte. Jij voorgaande gelegen heden moesten zelfs nog eenigen worden af gewezen, terwijl thans het benoodigde aan tal nog niet werd lereikt. Niet alleen om dat de kinderen hiermede eenige uitstapjes in het vooruitzicht hebien, doch ook omdat dit voor het a.s. a.s. sezoen voor de jeugd een aangename ontspanning zal zijn, is de gele genheid tot opgeva verlengd tot en mot Maandag a.s.. Voor de adressen 'aa lplcge men de adver tentie in dit numme'. Op het land voor de Lombokstraat. De eerste schuilloopgraaf is gisteren ge reed gekomen op het open terrein voor de Lombokstraat. Zijn leven zal gelukkig slechts van korten duur zijn, want reeds Maandag zal de loopgraaf worden dichtgegooid. De loopgraaf is door gemeentewerklieden gemaakt en is te beschouwen als een voor beeld voor de loopgraven, die in tijd van mobi- ilsatie zouden worden gegraven. De mannen die er aan gewerkt hebben, zouden dan als voorwerkers dienst doen. Er zijn twee soorten van loopgraven ge maakt. Het eene model is uitgevoerd, zooals wij dat in de krant hebben gehad (Woensdag j.1.), voorts is een model gemaakt, waar de menschen in geval van nood meer beschutting vinden, doordat de opstaande wanden naar binnenloopen, gestut door baddinghout. Het is gelukkig, dat de loopgraven geen dienst behoeven te doen. Toch is het goed, dat men er kennis van neemt en vanmiddag en morgen zal men ze nog kunnen zien. Op de fotopagina vindt men eenige afbeeldingen van de beide modellen. De verduisteringsproef, die gisterenavond zoo bijzonder goed geslaagd is, heeft ook een slachtoffer geëischt. In de Sluisdijkstraat werd te half tien, juist op het moment dat de lichten uitdoofden, de «heer Verschoor, woonachtig in die straat, door een ordonnans van de landmacht met de fiets aangereden. De heer Verschoor viel en bleef op straat liggen, terwijl de ordonnans zoo ge haast was, dat hij niet den tijd nam zich om het slachtoffer te bekommeren. Nadat het eenigen tijd geduurd had alvorens men constateerde wat er eigenlijk aan de hand was, werd door bewoners van de straat kennis van het ongeluk gegeven, aangezien de heer V. niet instaat was op te staan. Daar ook de ge neeskundige hulp door diverse omstandigheden te laat gewaarsohuwd werd, duurde het niet minder dan een uur alvorens het slachtoffer per ziekenauto naar het Marinehospitaal werd overgebracht. Naar wij vernemen zou de heer V. een been fractuur opgeloopen hebben. Gistermiddag beleefde de chauffeur van de fa. Luyckx, Weststraat, op de Bditenhaven een bijzonder onaangename ervaring. Toen hij zich namelijk met een vrachtje op de loop plank naar Hr. Ms. „Gruno" bevond, gleed zijn voet uit en met het vaatje in zijn armen tuimelde de man voor over in de haven. Gelukkig was er .direct hulp bij de hand. Een der opvarenden van het schip wierp een lijntje over, en toen men hiermede niet verder kwam, volgde een pikhaak. De man greep deze beet, doch kon haar niet vasthouden en weer ging hij kopje onder. De tweede maal lukte het beter en zag hij kans een der steigerpalen vast te klemmen en hierlangs naar boven te klauteren. Het werk aan het nieuwe gebouw voor den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst is aan de volgende inschrijvers gegund. De firma Doedens en Schilder te 't Zand verkreeg het geheele werk, met uitzondering van het sanitair, en de lood-, zink- glas- en verfwerken, voor 58.985.—. De heer M. Koorn werd het loodgieterswerk toegewezen voor 3.400.terwijl de fa. Kraak en Zn. het glas- en verfwerk verzorgt voor 3.850. Bij voldoende deelname zal, blijkens een advert. in dit nummer, te dezer stede wederom een mondelinge Politie-Vakcursus, uitgaande van de drie samenwerkende organisaties, onder be heer van de „Commissie voor het Politie-vak- onderwijs", ingesteld door „De Algemeene Ne- derlandsche Politiebond", worden gehouden. Voor adres van aanmelding en inlichtingen zie men de betreffende advertentie. Het Bestuur van het M.S.F. verzoekt ons mede te willen deelen, dat door bijzondere omstandigheden, veroorzaakt door den alge- meenen toestand, de Indische feestavond niet zal doorgaan. T.z.t. hoopt het Bestuur alsnog een Indi- schen avond te organiseeren. Voor hedenavond is een soirée-dansante georganiseerd met vele attracties. Na deze dagen van spanning zal dit zonder twijfel voor velen een aangename ontspanning zijn. En dat het gezellig zal zijn, daarvoor is het een M.S.F.-avond. En voor Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau". In verband met een verandering van het reisplan van Hr. Ms. O. 12 en O. 15, moet alle correspondentie, voor beide oorlogs schepen bestemd, naar Cura?ao gezonden worden. Naar Hr. Sis. „Johan Maurits v. Nassau", die naar Nederland komt, kan niet meer gecorrespondeerd worden. VOORLICHTING BIJ LUCHT BESCHERMING. Wij ontvingen heden van de Nederlandsche Verecniging voor Luchtbescherming, Nassau Ouwerkerkstraat 3 te 's-Gravenhage, een vlugschriftje, waarin op duidelijke en over zichtelijke wijze de voordeelen welke aan het lidmaatschap dezer vereeniging zijn verbon den worden aangewezen. In het foldertje zijn om een aantal nuttige wenken opgenomen, waarmede iedere Nederlander bekend moet zjjn. Liever dadelijk een paar Aspirintjes dan een paar dagen onder de wol. Geen beter middel tegen verkoud heid dan HEI PRODUCT VAN VERTIOUWENI Bijna was het huwelijk van Rietje Zuinig en Jan Goedkoop uitgesteld. Jan had zijn mobilisatie-oproep reeds ontvangen, maar, zooals men reeds elders kan lezen, kon hun eerste inkoop gisterenavond toch doorgaan. Wat hebben onze puzzelaars nu te doen? De advertenties uit de krant van gisteren door te loopen, tot ze de annonce van den winke lier hebben gevonden, die schemerlampen vanaf 12.50 aanbiedt. Wanneer die gevonden is, heeft men niet anders te doen dan op den plattegrond van het Huis van Rie en Jan, in het kringetje, dat men bij de schemerlamp vindt 1 te zet ten het is de eerste aankoop) en op de lijst, die onder aan den plattegrond zit, den naam van den winkelier, alsmede die van het ge kochte voorwerp (schemerlamp) en den prijs 12.50) in te vullen, 't Is alles doodeenvou dig. En zoo vult men iedere week de inkoo- pen in. Voor wie het geval niet mocht begrijpen, zijn wij gaarne bereid op ons kantoor de zaak nog te verduidelijken. Wij vestigen er tevens nog de aandacht op, dat op ons kantoor de plattegrond, op goed beschrijfbaar en stevig karton, ge drukt, tegen den kostenden prijs van 5 cent. verkrijgbaar is. PORTPET \T fllll) JAC cl DEEP ,r Dinsdagavond zal Neêrlands eerste voordrachtskunstenares, Charlotte Kohier, in het Casino haar nieuwste declama- torium geven en wel het onsterfelijk liefdesspel van William Shakespeare „Ro meo en Julia". Donderdagavond werd deze declamatie als premiere in de Haagsche Stads schouwburg gegeven, zoodat Den Helder wel zeer spoedig in de gelegenheid ge steld wordt van dit ongetwijfeld zeer artistiek evenement kennis te nemen. Hoewel wij aannemen dat het grootste deel onzer lezers wel bekend is met het tra gisch liefdesspel, dat „Romeo en Julia" heet, zij hier nog een enkele opmerking gemaakt. Shakespeare schreef het stuk in zijn z.g. lste periode en ondanks het feit, dat er en kele compositiefouten niet vermeden werden bleek het een dermate succes te hebben, dat het zich door de eeuwen heen op het tooneel kon handhaven. Zonder overdrijving kan men dan ook inderdaad zeggen, dat dit liefdes drama h t klassieke liefdesdrama gewor den is. Het is de geschiedenis van twee gelieven, die echter tot families behooren tusschen wie reeds gedurende langen tijd een bloedveete bestaat. Dat is de rede, dat er een verbin tenis der beide kinderen niets kan komen. Shakespeare laat zien dat de liefde zich niet door bloedveeten laat verdringen uit het hart der menschen. Romeo en Julia vinden elkaar, zij het in den dood. De jeugdliefde is door de geniale pen van Shakespeare vurig geschilderd, maar vooral diep-menschelijk. Ook de entourage is volkomen aan de wer kelijkheid ontleent en ieder onderdeel van dit tragisch spel der liefde ademt een geest van realiteit. Het succes van een dergelijk stuk is dan ook voornamelijk daaruit te ver klaren, dat de mensch zichzelve terugziet als in een spiegel. Charlotte Kohier zal dit stuk Dinsdagavond declameeren. Hoewel wij haar reeds enkele malen hiervóór mochten beluisteren en een diepe eerbied voor haar zeer sterk talent heb ben, moeten wij er wel op wijzen, dat het hier feitelijk een experiment betreft. Een experi ment dat echter wel zeer gedegen voorbe reid zal zijn, aangezien Charlotte Köhler méér dan een middelmatige reputatie te ver liezen heeft. Wij hopen in ons nummer van Maandag de eerste persstemmen over dit declamato- rium te doen hooren. Naar men ons mededeelt, wordt de wed strijd H.R.C. 3Helder 2 in de morgenuren gespeeld, aanvang 10 uur. Beide elftallen hopen in hun sterkste for matie uit te komen, zoodat een interessante wedstrijd verwacht wordt, die door den heer A. de Ruyter geleid zal worden. Het was gisteren een dag van vreugde. Van vreugde over het [eit dat de vrede, toen men de laatste kansen reeds in rook vervlogen dacht, tóch nog bewaard^ ge bleven is. Het was hét gesprek van den dag. Eerst gisteren besefte men recht welk een ontzaglijke dreiging de wereld in haar ban gevangen had gehouden, weken en weken lang. Eerst gisteren besefte men hoe nabij reeds een herhaling van 1914 was. Vreugde heerschte er in Den Helder, omdat men begreep dat in onze marinestad het gevaar bij een eventueelen aanval gtoo- ter zou zijn dan ergens anders. Daarom lachte men gisteren opgelucht en overal op straat bleven de menschen staan ten einde van de dankbaarheid te getuigen. De naam van „good old Chamberlain'' was op aller lippen. Men wist dat hij het was, die, ondanks zijn 69 jaren, M*rs den buit had ontnomen, waarop d"'re eeds langen tijd loerde. Men eerde C'ar'iber- lain en roemde het staatsinzicht van dezen diplomaat, die een wereld voor goed aan zich verplichtte. Wij lezen thans, dat er verschillende plaatsen des lands adhaesiebetuigingen naar Chamberlain gezonden zijn, dat het kwam tot openlijke demonstraties van vreugde en bewondering, dat er steden waar de vlaggen, direct na het bekend- worden van dit heuglijkste nieuws sedert langen tijd, de gevels sierden. Van dat alles heeft men in Den Helder niets ge merkt, en hoewel wij de nuchterheid vooral van den Jutter kennen zou het ons toch verblijd hebben indien deze manifestatie ook uiterlijk meer aan den dag getreden was. Daar was tenslotte reden voor. In Den Helder woeien geen vlaggen: er woei er slechts één. Dat was bij een rijwiel handelaar in de Koningstraat. Bij iemand die Duitschland en de oorlog kent. Die weet wat een herhaling van 1914 beteeke- n'en zou. Hij heeft het eens aan den lijve ondervonden. Er was een stadgenoot, die des middags bij ons aankwam en het idéé lanceerde om duizenden en duizenden handteekeningen van ingezetenen te verzamelen en deze aan Chamberlain te zenden. Ziehier... enkelen, die behoefte hadden hun blijdschap te uiten. Luide spontaan. Wij kunnen het begrijpen. Want zelden was er meer reden voor dan op dezen 30sten September anno 1938. Niet de 15 betrokken winkeliers waren de schuldigen. Gisteren is de controle op den verkoop in verschillende winkels in onze stad gestopt. Men kan nu zijn huis vol stoppen, zonder dat men kans loopt, dat er beslag op gelegd zal worden. De taak van de 15 buitengewone agenten is dus tevens geëindigd. Er waren natuurlijk direct stadgenooten, die meenden, dat de 15 winkeliers, waar de agenten gepost hadden, de middenstanders waren, die het hamsteren hadden aangemoe digd. En dat is geenszins het geval. Het lag in de bedoeling, successievelijk in alle win kels contróle te laten uitoefenen. Gelukkig is dat nu niet meer noodig. Een oude zaak in nieuw gewaad. Gistermiddag is in het perceel Julianapark No. 17 het café van den heer Cris Minneboo geopend, die hiervóór zijn bekende zaak had in de Keizerstraat. Het is een café geworden, dat aan praktisch alle eischen voldoet. Er is een exterieur dat met smaak door den archi tect ontworpen werd, en dat dit stadsdeel on getwijfeld verfraait. Wat het interieur be treft, ook dat maakt een alleszins keurigen indruk. Met lichte verf, met het vele eiken hout en het bijzonder mooie glas-in-lood décor verkreeg men een zeer harmonisch geheel, dat ongetwijfeld een sfeer van gezelligheid zal scheppen. Aan toiletten, buffet en biljart is voorts groote zorg besteed. De architect van dit fraaie pand is de heer J. J. Schoeffelen- berger, terwijl als aannemers de Gebr. de Waard optraden. Het schilderwerk verzorgde de heer Sanders, de verlichting en electrische ornamenten de heer H. Tydeman, terwijl de heer Koorn het sanitair voor zijn rekening nam. De firma T. C. Govers, de bekende meubel zaak aan den Kanaalweg, opent hedenmiddag een filiaal in perceel Emmastraat 29a. De nieuwe zaak ziet er frisch en aantrek kelijk uit en het ligt in de bedoeling hier het minder luxueuse goed aan te bieden. Voor com plete meubileering wordt gezorgd. Achter den winkel is nog een bergplaatsje, terwijl erboven de woning voor den filiaalhou der, den heer C. de Groot, is gebouwd. De heer de Groot is al meer dan 20 jaar in het vak en de leiding van deze nieuwe zaak is bij hem dus in vertrouwde handen. De zaak werd gebouwd door den heer Stee man, v. Galenstraat, het electrisch licht aan gelegd door de firma Schellinger en het schil derwerk werd verzorgd door den heer L. Geus. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaav. 's Avonds 7 uur Mej. A. Blom. Jeugddienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur. Ds. Veenhuizen. 's Morgens 10.45 uur. Ds. Veenhuizei 's Middags 5.30 uur Ds. Tollenaar. Geret. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 u.: Ds. Veenhuizen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uuf Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. MeinerS. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur Cand. W. Wesseldijk. 's Avonds 5.30 uur Dr. M. v. d. Voet, van Haarlem. Extra collecte voor de banken. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzeistraat 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Tuindorp. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdykstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN 'sMorggns 10 uur de heer E. L. de Wit, van Noordwijk. Ned. Herv. Gemeente. JULIANADORP 's Avonds 7.30 uur de heer E. L. de Wit, van Noordwijk. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. LITHURGISCHE JEUGDDIENST. In een advertentie in dit nummer deelt de Vrijz. Chr. Jeugdraad mede, dat morgenavond 7 u. een Luth. Jeugddienst zal worden ge houden in de Westerkerk op het Helden der Zeeplein. Als spreekster treedt daar op mej. A. Blom, met het onderwerp: „Het volbren gen van Gods Wil". DORCAS. Het bestuur van „Dorcas" deelt in een adv. mee, dat de bijeenkomsten Woensdag a.s. weer zullen aanvangen in het voormaliga U.S.O.-Gebouw. Voor bizonderheden zie men de advertentie. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van de firma SmeetsSnel, Weststraat. Van Maandag 3 October tot 10 October wordt avond- en Zondagdien ?t waargenomen door A. P. Hoolmans Spoor:;iraat. 30 September 1938. GETROUWD: H. Brons en A. M. Brink; K. Brons en T. P. Meurs. BEVALLEN: H. Stolk—Makelaar, z.; A. v. WilligenburgVleeshouwer, 2 z. Naar wij vernemen, is de voetbalwed strijd Helder 1—Succes 1 uitgesteld. Dit is op verzoek van de Wieringers, van wie Lont en Kuiper opgeroepen zijn voor militairen dienst. Aan de. Vrije Universiteit slaagde giste ren onze plaatsgenoot, de heer A. M. Boon, voor het doctoraal examen in de Rechts wetenschappen. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomerty'd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater z 2 7.03 6.36 13.25 7.00 19.00 M 3 7.04 6.33 1.40 14.45 8.05 20.20 D 4 7.06 6.31 3.05 16.15 9.35 2150 W 5 7.01 6.28 4.15 17.30 11.00 23.00 D 6 7.10 6.26 5.25 18.30 12.05 0.05 V 7 7.11 6.23 6.25 19.15 12.55 Z 8 7.13 7.21 7.10 19.50 1.00 13.45

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5