nieuwe abonné's /Ityenda PIET ZWEED RIETJE ZUINIG JAN GOEDKOOP Maandag 3 October 1938 Tweede Blad Feestavond van het MSF ttRomeo en Julia" Hier de VUKA Op de balans ifJtacUniewjM Aanvullings-agenda gemeenteraad Indië liet verstek gaan Zaterdagavond zou de met spanning verbeide „Indische Feestavond" van het Marine Sanatorium Fonds plaatsgevon den hebben, maar in verband met het oorlogsgerucht der voorafgaande dagen, dat van de marinemenschen meer arbeid vroeg dan in normale omstandigheden, moesten alle medewerkenden aan dit tro pisch festijn verstek doen gelden. Dat was heel jammer, omdat het reeds de tweede maal was, dat men een dergelijke uitvoering moest aflasten. En zoo gebeurde het, dat de voorzitter van het M.S.F., de heer Jac. Bos, voor een belang rijk kleiner auditorium dan men dat gewend is, zijn openingsspeechje moest houden. Hij beloofde dat men alsnog ten derde male zou trachten Indië op het M.S.F. te doen verte genwoordigen en dankte diegenen, die direct bereid geweest waren als invallers op te tre den, zeer hartelijk. Wat het programma betreft, dit was in let terlijken zin met kunst en vliegwerk in elkaar gezet. De heer Bos had zich het vuur uit de sloffen geloopen om op het laatste moment nog enkele klein-kunstprominenten op te dui ken en hij vond inderdaad een aantal Nieuwe- diepers die bereid waren hun talenten aan dit soirée-dansante te geven. Zoo was daar de heer Nic. Jansen, een oude M.S.F.-rot. die voor een praatje en een liedje zorgde en dat op een wijze alsof hij zich inplaats van een half uur een halve week had voorbereid. Daar was een der mondaccordeonnisten van de „Gelderland", die voor een muzikaal inter mezzo zorgde en daar was het trio de Nooy, Kanis, Leenhouwers, die enkele prachtige staaltjes van gymnastiek en acrobatiek te zien gaf. Hun optreden mag men ongetwijfeld als een succes beschouwen en gaarna zien wij hen nog eens op een M.S.F.-avond terug. Voorts arriveerden na hun optreden in Musis Sacrum voor de H.Z.V. deMaster- keys". Ook deze hadden op verzoek van den heer Bos geen „nee" gezegd en zorgden voor een aantal jazz-nummers, die buitengewoon insloegen. Met name „O Marie" ontlokte stormen van enthousiasme. En zoo slaagde deze avond tóch nog, on danks het afwezig zijn van Nassi Goreng en Saté..Ook de steunbonnenverkoop, die een zeer behoorlijke bate opleverde, mede dank zij enkele heeren, die reeds gewonnen prijzen tegen fancy-prijzen opkochten en wederom ter beschikking stelden. Een woord van dank aan het adres van de fa. Prins, Kanaalweg, die wederom gratis diverse prijzen beschik baar stelde, is hier op z'n plaats. Eerst te half vier sloot Casino zijn deuren en dat late uur is ongetwijfeld het beste be wijs, dat ook deze Hollandsche avond als ge slaagd beschouwd kan worden. De aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag, 4 October 1938, vermeldt o.m.: Ingekomen stukken. Besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, van 14 September 1938, le afd., no. 4, waarbij het raadsbesluit van 10 Mei 1938, tot onbewoonbaarverklaring van de woning Vijzelstraat 161 is vernietigd. Erfpachtsvoorwaarden. Voorstel tot wijzinig van de erfpachtsvoor waarden. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van medewerking, ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Chr. School Koningstraat en van de Chr. U.L.O.-school Kolensteeg. Ambtenarenreglement. Voorstel tot wijziging van het ambtenaren reglement 1935. Benoeming. Benoeming van een regentes in het bestuur van het Algemeen Weeshuis, ter voorziening in de tusschentijds ontstane vacature Mevr. A. M. SchreuderJansen. Aanbevolen worden: 1. Mevr. S. W. Ren- singVan der Veen; 2. Mevr. J. C. Postuma Van Vloodorp. Benoeming. Voorstel tot benoeming van R. Datema als tijdelijk leeraar in de handelswetenschappen aan de handelsavondschool. EVANGELISATIEGEBOUW PALMSTRAAT Naar wij vernemen, heeft de bij de Evange- lisatievereen. „Ter verbreiding der Waarheid" beroepen predikant, ds. J. H. Jansen, van Batenburg het beroep aangenomen. een artistiek succes Uitstekend perscommentaar b\j de première. Morgenavond zal Charlotte Kohier in Casino haar declamatie „Romeo en Julia" geven, waarover wij reeds het noodige schreven en beloofden nog enkele pers schouwingen te geven. Het blijkt, dat hier inderdaad sprake is van een volkomen geslaagd declamatorium, daar de bladen, waarin naar aanleiding der première in Den Haag een beschouwing was opgeno men, unaniem in hun waardeering zijn. Dat is verheugend en verstrekt ons ge loof in het schoone wat ons morgenavond te wachten is. Hieronder laten wij dan de recencent van .het „Algemeen Handelsblad" aan het woord. Hij zegt o.m.: In dezen vorm nu heeft Charlotte Kohier de Romeo en Julia" prachtig voor ons doen herleven. Zij is er dan in geslaagd, nu eens Romeo, dan weer Julia, maar ook de bijfiguren als de vader, de moeder, de voed ster, Mercutio, enz., sterk getypeerd en ge karakteriseerd weer te geven met een feilloos snel overspringen van de eene rol in de an dere. Zij behield natuurlijk, steeds dezelfde kleeding (een bijzonder mooi, middeleeuwsch gewaad van stil gouden kleur) maar, al was dat een vrouwengewaad, wanneer zij een man nenrol vertolkte, w a s ze een man, en leefde onmiddellijk een bepaalde Shakespeare-figuur voor ons op. Charlotte Kohier heeft hiermede weer een indrukwekkende creatie bereikt en ons op nieuw verbaasd doen zitten over de macht van haar talent en over den omvang van haar geheugen, dat, bij deze eerste vertoo ning, slechts enkele malen even haperde. Het aanwezige publiek bleek, hoewel de voorstelling drie uur duurde, zoo geboeid en meegesleept, dat het telkens sterker applau disseerde en na het slot zelfs driemaal ach tereen met geklap en gejuich deed „halen". Wy willen tenslotte nog een wensch uitspreken: en wel deze, dat Den Helder thans eens ondubbelzinnig bewijze, dat het de kunst op waarde weet te schat ten. Hier kan men inderdaad een kunst zinnig evenement beluisteren, waarvan in Den Helder zeker geen reprise gegeven zal worden. Wij zijn er van overtuigd, dat tal van leerlingen van middelbare scholen deze Shakespeare-vertolking niet zullen verzuimen, doch vertrouwen ook op het inzicht van vele ouderen. Opdat wij niet beschaamd behoeven te zijn. Burgerlijke stand van Den Helder van 1 October. ONDERTROUWD: G. J. Platerink en H. A. Bolk. BEVALLEN: E. van Merkestein—de Mfijer, dochter, Muziekwonder in café «Het Hoekje" Zaterdag brachten wij een bezoek aan het bekende café van den heer Koekenbier „Het Hoekje", op den hoek van Zuidstraat en West straat. Wij hadden vernomen, dat de eigenaar een automatische platenwisselmachine had aangeschaft, die aan dermate hooge eischen zou voldoen, dat een vermelding daarvan ge rechtvaardigd was. Het betreft hier inderdaad iets bijzonders. Men ziet een der laatste Philips-wonderen, die weliswaar zeer kostbaar van aanschaf fingsprijs zijn, doch daartegenover als auto matisch orkest-gramofoon-radiotoestel be schouwd kunnen worden. Het is een fraai toe stel, waarin een prachtigen klank zit. Auto matisch worden de platen opgelegd en afge schoven, terwijl de bediening van dit apparaat (voorzoover er nog van bediening sprake is) van uit het buffet geregeld kan worden. Het platenwisselsysteem is overigens geheel zicht baar, hetgeen voor tal van bezoekers geen geringe attractie zal zijn. Frissche Morgen sluit het zwemseizoen Met ingang van den wintertijd is het gebouw van den Frisschen Morgen van den dijk ver dwenen. Na 5 maanden haar leden gelegenheid te hebben gegeven, zich eenige malen per dag te verfrisschen, sluit zij het seizoen. Ondanks het slechte zomerweer in het begin van het seizoen is er toch weer veel gebruik gemaakt van deze prachtige gelegenheid, waar een ieder jong en oud, rijk of arm, naar hartelust heeft kunnen spartelen. We moeten er weer even aan wennen, het is nu zoo kaal tusschen die twee pieren, waar anders het mooie groote vlot met zijn flinke duiktoren was gelegen, en iets ver der, de grootste attractie van dit seizoen, de draaiende ton, een ontwerp van den heer Van Hasselt en vervaardigd door de firma Rueck. Het was voor vele wandelaars steeds een ge noegen hiernaar te kijken, en met bewonderen de blikken de jongelui gadesloegen die de ton zoo snel wisten rond te draaien, dat het water hoog opspatte. Het grootste genoegen bestond dan hierin, dat men zich in volle vaart er uit liet vallen. Ook de sportafdeeling, onder leiding van den heer J. Koningsteijn, was iederen avond present. Onder zijn eminente leiding wist de Sportclub ook vele successen te behalen. Zij behaalde op Kringwedstrijden dezen zomer, 31 prijzen, waarvan 7 eerste, 15 tweede, 5 derde en 4 vier de prijzen. De mooiste overwinning was de 4 X 50 m borstcrawl estafette, welke zij van de sterke Bruinvisschen wisten te winnen. Ook dezen winter zal men niet stil zitten. Iederen Donderdag van 78 uur, zal de Fris sche Morgen haar leden ontvangen in het Marinebad, opdat zij weer krachten kunnen verzamelen voor het nieuwe seizoen 1939. Veel succes Frissche Morgen! Spoorlijn Alkmaar Hoorn Als bijzonderheid op ons artikel: „Spoor AlkmaarHoorn jubileert", kan nog worden toegevoegd, dat op den lsten October 1898, onze stadgenoot en welbekende oud-hoofdcon ducteur J. J. Mallet, thans gep., de eer genoot, destijds nog conducteur 2e klasse, om als hoofdgeleider van den eersten trein op te treden. Deze opening had met eenige. feestelijkheden plaats en werd mede met enkele gemeentelijke autoriteiten, deze eerste trein AlkmaarHoorn, tevens door den voormaligen Raad van Toe zicht der H.IJ.S.M. en den Inspecteur van het Vervoer, te Alkmaar, de heer P. P. van Bosse, oud-zeeofifcier, medegemaakt. HARMONISCHE LICHAAMS ONTWIKKELING. Door plotselinge verhindering van een der examinatoren is een kleine wijziging gekomen in de examen-data. Deze zijn thans als volgt samengesteld: Wandelen: 9 Oct. Zwemmen: 12 Oct. Athletiek: 15 Oct. Voor bijzonderheden zie de advertentie in dit nummer. Nog steeds bestaat de mogelijk heid zich als candidaat op te geven. Voor hen welke de gevolgen van de politieke spannin gen nog steeds aan den lrjve ondervinden, is dit een gunstige gelegeuheid zich hiervan te bevrijden, m boekten wij als eindresultaat van onze reclamecampagne Van de Zaterdag opgegeven abonné's ontvangen nog: kwaïtaal-atw\ncmcni gtatis: G. KRIJNEN, Oudeschild (T.) C. TROOST Ezn., de Cocksdorp (T.) Wij durven het zonder schroom te bekennen, dat we en leek zijn op radiogebied, dat we al wat in verband staat met de aethergolven slechts zeer oppervlakkig kennen. Hoewel we getracht hebben onze verbazing, over de wonderen op ultra korte golf gebied, niet al te zeer te laten blijken, moet ons van het hart, dat de veelzijdigheid op dit terrein en de mogelijkheden, die de toekomst inhoudt voor deze radio-amateurs ons met ontzag heeft vervuld. De uitlegging, die de heer Brouwer uit Den Haag, die voor de Heldersche afdeeling van de V.U.K.A. (Vereenigde Utra Kortegolf Ama teurs) was overgekomen, ons gaf, leek zeer simpel, maar het zend- en ontvangtoestel, dat Zaterdagavond in de bovenzaal van het Mili tair Tehuis in de Spoorstraat was opgesteld, zag er toch allesbehalve eenvoudig uit. Zooals bekend, bestaat in Nederland voor amateurs een zendvergunning, die speciaal voor de Ultra korte golf, dat is dus een golf lengte van ongeveer 100 meter, is bedoeld. De lezing, die de heer Brouwer, toegelicht met de door hem vervaardigde toestellen, hield, had speciaal betrekking op de 5 meter golf. Deze apparatuur heeft n.1. voor de amateurs een aparte bekoring, daar men hier komt te staan voor moeilijkheden, die om een oplossing vragen. De hèer Brouwer, een radio-amateur in hart en nieren, die zich een twintig jaar op dit ge bied beweegt, heeft met de 5 m apparatuur reeds het een en ander bereikt. Theoretisch zou de afstand, die men kan overbruggen, ongeveer 15 km bedragen, practisch bedraagt deze ech ter henderden km. Niet zoo lang geleden is men n.1. nog in Engeland gehoord. Het een en en besloten een FORNUIS te koopen net als ieder verstandig mensch VISCHMARKT, TELEFOON 502 ander staat natuurlijk in verband met reflexie, evenals bij het licht reflecteeren ook de geluids golven. Interessante staaltjes vertelde de heer Brouwe hierover. Duidelijk was zijn uiteenzetting over den bouw van een zend- en ontvangtoestel voor de 5 m golflengte en het feit, dat hij met de meegebrachte toestellen een duidelijke demonstratie kon geven, kwam de helderheid van zijn betoog nog ten goede. Met de grootste belangstelling werd door de aanwezige amateurs deze boeiende causerie ge volgd en de interesse voor deze bijzondere ap paratuur werd ten zeerste versterkt. Ook bracht de heer Brouwer nog even ter sprake, dat deze golf van groot belang was voor de televisiemogelijkheden, de spreker weidde hier echter niet over uit. Door de plaatselijke afdeeling was Zaterdag middag een vossenjacht georganiseerd, waar aan een vijftal groepen deelnamen; dat de deel name niet grooter was, zal wel in verband heb ben gestaan met de spanning, waarin men vorige week verkeerde. Eenigen tijd geleden gaven wij reeds een uitvoerige bschrijving over een dergelijke vossenjacht, zoodat wij hierop niet nader behoeven terug te komen. Het hol van den vos bevond zich te Anna Paulowna en het gelukte den heer Erkelens als eerste zijn verblijfplaats te ontdekken. Als tweede en derde kwamen aan de heeren Kik kert en Saly. Wij willen nog even vermelden, dat de plaat selijke afdeeling van de V.U.K.A. den laatsten tijd een groote activiteit, aan den dag legt. Een shack werd door hen ingericht in de Violenstraat 61 en zooals de waarnemend voor zitter, de heer Erkelens ons mededeelde, is een ieder, die interesse heeft voor dit werk, er har telijk welkom. HET ONGEVAL IN DE SLUISDIJKSTRAAT. In ons nummer van Zaterdag kwam een be richt voor, waarbij vermeld werd, dat een or donnans van de landmacht een persoon had aangereden en daarbij was doorgefietst. Thans blijkt ons, dat dit niet het geval is. De man is afgestapt en heeft de behulpzame hand ge boden. Gaarne zetten wij dit even recht. WELKE DAME MIST HAAR FIETS? Bij den heer J. van Otteren op de Zuid straat werd een onbeheerd damesrijwiel ge vonden. De eigenaresse kan het daar halen. MEN LEERT HET NOOIT! Weer werden gisteren diverse middenstan ders op de bon gezet, terzake overtreding van de winkelsluitingswet. NOG EEN BELEEDIGDE. Een bewoonster van de Paleissteeg' deed aangifte, dat zij door een andere dame was beleedigd. DRONKENSCHAP GESTRAFT. Er werd iemand gesnapt, die zich in den be kenden „kennelijken staat" bevond. Behalve dat hij een bekeuring op den hals liep moest men het slachtoffer der alcoholica in 't cachot opsluiten, aangezien hij de openbare orde ver stoorde. AANGEREDEN. Een bewoonster van de Sluisdijkstraat werd in de Prins Hendriklaan door een fietser aan gereden, die uit een zijstraat kwam. Aangifte bij de politie volgde. Onderlinge wedstrijden van het „Koninklijk Instituut" De „tweede-jaars" winnen. De jaarlijksche onderlinge wedstrijden in athletiek van de Adelborsten hebben Zaterdag 1 Octoebr weer plaats gevonden. Over het ge heel genomen waren de resultaten vrij goed. Vooral in sommige loopnummers werden goede tijden gemaakt. De snelheden bij de esta fette, de 400 en 1500 m. hebben sterk inge boet door het feit, dat de wedstrijden niet konden worden gehouden over rechte stukken, maar op een bijna ronde baan. Zooals bij bijna alle Marine wedstrijden zorgde de Stafmuziek er ook nu weer voor van tijd tot tijd een vroolijke marsch te laten hooren. De tweede jaars adelborsten toonden ook dit jaar sterker te zijn dan de anderen. Met 138 punten zegevierden ze over de oudste jaars, die slechts 90 punten wisten te behalen. De eerste jaars zullen nog heel wat moeten trai nen. Ze moesten zich tevreden stellen met 19 punten. De uitslagen zijn als volgt: 100 Meter hardloopen. 1. Kruimink, 11.6 sec. 2. Tol 11.8 sec. 3. Andreoli 12.1 sec. 4. Kriesveld 12.3 sec. 5. Kattouw 12.5 sec. 6. De Weerd 12.6 sec. 400 meter hardloopen. 1. Kruimink 56.9 sec. 2. Andreoli 58.4 sec. 3. Vermeulen 60.5 sec. 4. Schippers 61 sec. 5. van Nieuwenhuizen 62 sec. 6. Brocx 64.3 sec. 1500 meter: 1. Bosma 4 min. 56 sec. 2. Schippers 5 min. 10.8 sec. 4. van Rossem G.M. 5. Cramwinkel, 6. Haayen, 4 maal 100 meter estafette. 1. Adelborsten, tweede jaar 48.7 sec. 2. Adelborsten Oudste jaar 50.9 sec. 3. Adel borsten jongste jaar. Kogelstooten: 1. van Nieuwenhuizen 9.72 M. 2. van Velsen 8.98 M. 3. Bos 8.91 M. 4. van Wely 8.86 M. 5. Kriesveld 8.66 M. 6. van Heusen 8.59 M. Speerwerpen. 1. Kriesveld 36.76 M. 2. van Ravestein 33.38 M. 3. van Nieuwenhuizen 33.31 M. 4. van Wely 33.03 M. 5. Brocx 30.93 M. 6. Smit J.M. 30.86 M. Discuswerpen 1. Bos 29.72 M. 2. van Wely 27.21 M. 3. Krui mink F. 26.50 M. 4. Kriesveld 26.45 M. Hoogspringen: 1. Cramswinkel 1.61 M. .Dolhuis, 3. Bag- chus. 4. Meyer. 5. van Heusn. 6. Vermeer. Polshoogspringen 1. Cramswinkel 2.50 M. 2. De Jong H.S. 3. Dalnijn 2.45 M. 4. Kruimink 2.30 M. 5. Kries veld. 6. Schippers. Verspringen. 1. Andreoli 5.54 M. 2. Kruimink F. E. 5.505 M. 3. Tol 5.50. 4. Kriesveld 5.44 Meter 5. Schippers 5.335 M. 6. van Velsen 5.31 M. Polsverspringen. 1. Kattouw 7.61 M. 2. de Jong H.S. 7.335 M. 3. Schipers 7.11 M. 4. Feber ".06 M. 5. Krui mink F.E. 6.92 M. 6, Cramswinkel 6.89 M. Hinkstapsprong. 1. Tol 12.295 M. 2. Kriesveld 11.48 M. 3. Kruimink F. 11.38 M. 4. Cramswinkel 10.99 M. 5. van Velsen 10.76 M. 6. De Jong H.S. 10.68 M. Puntentelling No. 1 6 punten, No. 2. 5 pun ten enz. Estafette no 1. 8 punten. 2. 5 punten. 3. 3 punten, Nu de storm van vreugde over de daad van Chamberlain zich wat gekalmeerd heeft, en geheel Europa weer in een meer beschouwen- der stemming gekomen is, past het ons ook hier de winst en het verlies op de balans der rechtvaardigheid te leggen, teneinde daaruit te constateeren, hoe de oude wereld uit de spanningsvolle dagen der laatste weken geko men is. Daar is allereerst de vreugde van de winst. De winst, ons gebracht door den ouden staats man, Neville Chamberlain, die waarschijnlijk een werelddeel uit een dreigenden oorlog sleepte en zich daarmede den dank van mil- lioenen waardig maakte. Dat is een zeer be langrijke winst. Er is echter ook verlies. Tsjechoslowakije werd geamputeerd en dat op niet geringe wijze. Hitier had beloofd dat zijn legioenen Zaterdag binnen zouden marcheeren en zijn troepen marcheerden Zaterdag binnen. Hij zei, dat het Sudetenvolk „heim" zou keeren en het keert thans „heim". Nu heeft de Fuehrer verklaard, dat zijn laatste eisch inzake het Europeesche terri torium vervuld is, en toen hij die belofte deed heeft hij zeer waarschijnlijk niet gelogen. Maar men vergete, vooral niet, dat de strijd niet alleen een nationalistische strijd was, doch daarnaast een m a c h t s strijd. En in dezen strijd won Hitier. Voor de volle honderd procent. Het was een eclatante overwinning en wij mogen daarvoor de oogen niet sluiten bij de vreugde van den bewaarden vrede. Wij jubelen, maar er is een land, dat thans concessies gedaan heeft, die voor de bevol king uitermate smartelijk moeten zijn. Er is inderdaad gewerkt „met het mes op de keel" en dat wel zoodanig als in de historie zijn weerga niet heeft. Het pijnlijke van deze methode komt thans ook tot uiting in het feit, dat de Britsche mi nister van Oorlog, Duff Cooper onomwonden gezegd heeft, zich niet erbij te kunnen neer leggen. Het was in strijd met zijn eer. Coo per behoort tot de gematigd conservatieve partij met mannen als Sir Anthony Eden en Winston Churchell. Het zijn dé „big three" van een altijd nog zeer belangrijk Britsch volksdeel en men kan zich voorbereiden op enkele heete debatten, die van de week in het Lager Huis aan de orde zullen komen. Ook in Frankrijk zijn velen, die den bedon gen vredesprijs te hoog vinden en van de ver onderstelling uitgaan, dat men veel en veel te soepel ten aanzien van Hitler's eischen ge weest is. Men verwacht thans binnen zeer korten tijd de koloniale kwestie aan de orde te zien treden. Dat is een woord dat een nieuwe nacht merrie voor Europa kan gaan beteekenen. De eisch zal komen, hij is onafwendbaar en een der laatste pagina's, die de Führer uit het boek, dat „Versailles" heet, moet scheden. Hij z a 1 het er uitscheuren, het is onont koombaar. Het is goed, dat vooral wij Nederlanders in dezen paraat zijn, want als er koloniale aanspraken verdedigd moeten worden, zal de stem van het kleine Holland een belangrijke in het koor der naties niet alleen kunnen, maar ook moeten zijn. Ook hiervoor zij de gedeeltelijke liquidatie van Tsjechoslowakije een baken op het strand, waarnaar onze staatsloods zijn koers kan bepalen. Zoo ziet men, er was winst en verlies en de toekomst zal moeten leeren, naar welken kant de balans overslaat. Bij de ongebreidelde vreugde van deze eerste dagen is dit nog niet zuiver te bepalen. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 9—12 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De stad op stelten" en „Een vrouw met fantasie". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Boekanier". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Puberteit" en „Dr. Syn". Dinsdag 4 October. Casino, 8.15 uur: Charlotte Kohier, decla meert „Romeo en Julia". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 758.9 Temperatuur lucht 12.5 Wind; richting: Z.W.; kracht: 6. Licht op 6.03 Onze stadgenoot, de heer L. J. Mazairac, is per 1 Jan. 1939 benoemd tot Inspecteur by den Raad van Arbeid te Utrecht. WEL VERLOF, GEEN VERGUNNING. Tegen een caféhouder werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij sterken drank aan zijn klanten leverde, hoewel hij slechts verlof had. HIJ GAAT NAAR VEENHUIZEN. Een bekend stadgenoot werd gedurende dit week-end in staat van dronkenschap aange troffen. Als wij ons niet sterk vergissen heeft de Kantonrechter bij een zitting eenigen tijd geleden hem Veenhuizen in het vooruitzicht gesteld. MISHANDELD. Een bewoner van den Bonselaarsweg deed bij de politie aangifte, dat hij was mishandeld door een bewoner van de Spuistraat.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3