BKC op dreef tegen N. Niedorp Een eervolle overwinning van Schagen Voetbalmenu DTS I-MFC I 1-3 Feijenoord wint met 1-0 van Ajax Enerveerende kamp tusschen Helder en Succes voor a.s» Zondag Het gelijke spel was de verhouding KFC slaat DWS met 4-1 Groote zege van de HRC-reserves op ZFC III Helder II slaat HRC III met 2-1 Ragnhild Hveger's 13e wereldrecord BKC heeft door de ferme 41 over winning op N. Niedorp eigenlijk voor het eerst in dit competitieseizoen laten zien, dat ze tot de sterksten gerekend moet worden. Dat N. Niedorp voor rust, toen BKC het sterke windvoordeel had, onophoudelijk in de verdediging was, zoodat keeper Prins zoo goed als werkloos bleef en de pauze met een 20- voorsprong voor de thuisclub inging, mocht uiteraard nog tot geen enkele gevolgtrekking leiden. De verwachting was immers gewet tigd, dat N. Niedorp, waar kanonnen als Faus, Peereboom en Ter Haar in de vuurlinie kwa men te spelen, op haar beurt van den wind zou gaan profiteeren en de schaal op gelijken voet met BKC zou gaan brengen. Doch toen toonde BKC haar betere spel- kwaliteiten, zoowel verdedigend als aanvallend. Want ook in de tweede helft heeft BKC het heft in handen gehouden en keeper Floor de noodige drukte bezorgd. BKC heeft dan ook absoluut verdiend met 41 gewonnen en als partij had gespeeld, zouden de cijfers zeker een keeper Floor niet zoo'n geweldige bravour- nog grooter verschil hebben aangegeven. BKC trad volledig aan. Tauber bezette zijn backplaats weer, waardoor de rechtervleugel SteenvoordeBlok intact kon blijven. Blok, die dit seizoen nog weinig had laten zien, was nu weer als voorheen uiterst snel, stevig en actief, wat hij door de hattrick te verrichten vast legde. De voorhoede was nu dus evenwichtiger het hoeft nauwe' lijks betoog, dat de Gebr. Van Wees weer prima speelden wat de aanvalslinie heel wat gevaarlijker maakte. De achter hoede der thuisclub speeide een besten besten wedstrijd, even als de halflinie, waar in Van Teulingen en Muntjewerf aanzien lijk beter speelden dan tegen Watervo gels. De gasten misten R. Wit, Peereboom Az. („kleine Hil") en C. Bregman waar voor resp. Komen, Van Herwerden en Deugd waren opge steld. Ongetwijfeld had N. Niedorp een ster ker ploeg op de been kunnen hebben. Het verschil kan, gezien de goede wedstrijd, die de invallers speelden, ech ter niet zoo groot geweest zijn, dat ze dit BKC met hun volledige ploeg hadden geklopt. Het samenspel in de N. Niedorp gelederen stond n.1. belangrijk beneden dat van BKC. Het keu rige individueele werk van Faus en Sepers kon dien achterstand niet overbruggen. N. Niedorp is in vergelijking met vorig jaar evenwel geducht vooruitgegaan. Jan van Wees ontfutselde na 6 minuten den bal aan Peereboom, tikte naar Muntjewerf terug, die een troughpass gaf, waarop Blok stevig inliep en scoorde (10). Van de verdere bekogeling, die het voor den wind spelende BKC gedurende de volle eerste helft heeft in gezet, moet het goede verdedigen van Van HerwerdenFaus en de beide kanthalves ver meld worden. Boven alles blonk echter keeper Floor uit, die in geweldigen vorm was en het o.a bestond twee zuiver gerichte schoten op den hoek van Jan van Wees die ieder telde onschadelijk te maken. Bijna had BKC zelfs met de, onder deze omstandigheden, weinig zekeren 10 voorsprong, de rust moeten in gaan toen Paardekoper na een afgeslagen aanval middenuit het veld onhoudbaar onder de lat kogelde (20). N. Niedorp was kennelijk van zin het wind- voordeel uit te buiten. Ter Haar en Faus wa ren naar voor gehaald, Sepers bezette de spil- plaats en Dengel vormde met Van Herwerden liet backstel. Het zag er eerst naar uit of N. Niedorp inderdaad de kans zou doen keeren, toen Ter Haar tegen de lat van het door Prins verlaten doel kopte, maar allengs had BKC Bet evenwicht hervonden. Met Blok en Jan van Wees iets terugge trokken in zijn nabijheid, slaagde Paardekoper er in, ook nu de ploeg te blijven leiden, 't Is dan ook gelijk opgegaan en BKC was zelfs de gevaarlijkste. De Schipper kogelt eenmaal on der de lat, Floor redt echter fenomenaal. Na 22 min. geeft Blok na stevig doorloopen en een schermutseling met Deugd en Floor, BKC een veiligen 30 voorsprong. Vier min. later schiet hij een corner van Jac. van Wees kei hard in de touwen (4—0) en de wedstrijd schijnt gewonnen. BKC verslapt echter niet en blijft aanvallen. Tenslotte maakt linksbinnen Komen voor N. Niedorp een keurig tegenpunt (4—1). Met BKC en vooral de linkervleugel In volle actie fluit scheidsrechter Nievaard die er met buitenspel nogal eens naast was het einde. Blok. Scliagen IWieringerwaard I 41. De groote strijd is gestreden, en de sterkste in dit geval Schagen heeft gewonnen. Deze zege beteekent zooveel te meer, omdat niet gezegd kan worden, dat Wieringerwaard een slechte wedstrijd speelde, althans voor de rust niet, toen het meermalen het spel beheerschte. De voorhoede, al doet het gemis van Haze- loop zich duchtig voelen blijft door haar doorsjouwen gevaarlijk en gaf keeper Schoorl en zijn helpers De Haas en Middelbeek soms handen vol werk. Aris Saai werkte als een paard, ook de keeper van Wieringerwaard Nagen zouden wij niet slecht willen noemen. Veel heeft hij er niet aan kunnen doen dat zijn doel vier maal doorboord werd. De links back Herman maakte nogal eens een foutje, en was, naar ons gevoel, wel wat al te forsch. Echter, voetbal is geen salonspel en we heb ben het in vorige wedstrijden Wieringerwaard Schagen wel véél erger gezien. In dit op zicht, hulde aan scheidsrechter Van der Kooy, die niet alleen voortreffelijk leidde, maar door een beroep op de sportiviteit te doen, den wedstrijd binnen de perken heeft weten te houden. In de halflinie van Wieringerwaard was Van Ham de man. En wat Schagen betreft, als zij zoo doorgaat, wordt het een harde noot om te kraken voor de cwerigen. Er zit een voortreffelijk verband in de ploeg, het rammelt niet. Ab de Wit is nog niet op toeren, werkt hard, maar zijn opstellen laat te wenschen over. Echter ook als „zwerver" heeft de trainer hem dit speciale werk opgedragen deed hij goede dingen. Naast de „zwakste", de „sterkste" speler: Cees de Moor. Dat was subliem, het heeft ons het meest verwon derd, dat Wieringerwaard dezen geel zwarten leeuw zoo weinig doeltreffend be waakte! Peetoom, Boontjes en Dirk Schoorl vorm den een gevaarlijk trio, goed gesteund door de halflinie, verrasten zij, vooral in de tweede helft, onophoudelijk de W.waard-defensie. De Schager-achterhoede speciaal De Haas liet niets passeeren. Keeper Schoorl had het vrij rustig, maar wist voor gevaarlijke ballen afdoende middelen. En wat nu het verloop van dezen merkwaardigen wedstrijd, waarin W.waard zelf niet eenmaal scoorde, het vol gende: Het spel is nog geen minuut oud of Scha gen heeft reeds de leiding. De linkervleugel speelt goed, Cees de Moor^ schiet onhoud baarhet is 10. Na de eerste verbazing zet Wieringerwaard alles op alles om den gelijkmaker te forcee- ren, maar voorshands zit dat niet glad. Hoe wel W.waard langzamerhand de meerdere wordt, krijgt keeper Wagen nog eenige gloeiende kogels van De Moor en Boontjes te verwerken, een prachtschot van den W. mid- voor Slikker, houdt Schoorl er op zijn beurt netjes uit. Het tempo is niet vol te houdeij; er volgt een korte periode van vlak spel. Dan bij een duel voor het Schagen-doel, belandt, via het been van Arie Slikker, het leder in eigen net. De partijen staan gelijk! (11). Tot tweemaal toe schiet Boontjes, die steeds door alles heen dribbelt, mis, de derde keer lukt het. Onhoudbaar, via de paal schiet hij in, Schagen is weer aan den kop! (21). Nog eenige mislukte aanvallen van beide zij den, dan is het rust. Wieringerwaard herstelt zich, tegen de verwachting in, niet, al spoedig verhoogt De Moor met een pracht kopbal de score (31). Het wordt duidelijk, dat W.waard verloren spel speelt, een enkele mooie aanval kon niet verhinderen, dat Schagen meer en meer de touwtjes in handen gaat houden. Het vierde doelpunt hangt in de lucht. Het publiek juicht reeds als Peetoom en D. Schoorl samen den bal opbrengen tot vlak voor de doellijn, maar op een of andere manier wordt het leer er toch door de spelerskluwen weer uitgewurmd. Maar dan schiet Peetoom weer, keeper Wa gen laat den bal vallen en de Wit is er kwiek bij om hem tusschen zijn beenen in het net te deponeeren (41). Er is dan nog een kwartier te spelen, waarin W.waard krachtig optreedt en de Schagerspelers feilen strijd ontwijken. De stand verandert niet meer, als het laatste signaal klinkt, heeft de thuisclub een welverdiende eervolle overwinning be haald, en hebben de gasten een pijnlijk, maar geenszins oneervol verlies geleden! ktt iel...l,bdaan,umetneme-n K. N. V. B. HRCRCH; Alkmaarsche Boys Alcmaria Victrix. SuccesZVVZaandijkHelder. WatervogelsSchagen; MFCBKC; DTSTexel; Nieuwe NiedorpAtlas. WieringerwaardStrandvogels. KFC iHRC 2. Helder 2WFC 3; KW 2HRC 3. H.-H. V. B. HRC 4Koedijk; Oudesluls 1Helder 3; JVCSucces 2; SchoorlPetten. Schagen 2Nieuwe Niedorp 2; VCL 1 Hollandia 4; Strandv. 2Hem 1. Sporters 2Oudendijk 1. BKC 2Tex. Boys 1; Helder 4HRC 5; HRC 6De Cocksdorp 1; Texel 2 Watervogels 2. Met een verdiende 31-zege is MFC huis toe gekeerd. Verdiend, omdat zij over een voorhoede beschikte, die in staat was, doel punten te maken. Zulks in tegenstelling met die van DTS. Carnas werd hierin weer gewel dig gemist. De motor was weg, en deden zich kansen voor, dan ontbrak de schutter. Het veldspel der beide ploegen was van dezelfde kracht, maar zooals gezegd, het werk der middenlinies vond bij de bezoekers meer re sultaat dan bij de thuisclub. Het eerste doel punt was voor MFC en een goed punt ook. Haar rechtsbuiten kreeg op ongeveer 20 meter een bal toegespeeld, die hij ineens op schitterende wijze in den bovenhoek deed be landen. Zoo was de stand 01, maar lang zou dit niet zoo blijven. Een goed aangegeven bal vanaf den vleugel, kwam zuiver bij Tromp, die rustig en zuiver irischoot. Met ge lijken stand werd dus verder gestreden. E<yi iets meer aanvallend MFC, ondanks den te genwind, hield de beste kansen in handen en hoewel ook D. wel aanvallen opzette, misten zij het gevaarlijke cachet van die der bezoe kers. Het was een min of meer geluksdoel- punt, waarmee MFC de leiding nam. Een vrije schop, die ver naast zou zijn gegaan, kwam tegen Kroon, belandde bij Kuiper, den gevaarlijken MFC-er, en deze maakte van korten afstand geen fout (12). Voor de rust inging ontkwam het D.-doel nog aan een doorboring, toen na eenig gewir war de bal werd ingeschoten, maar weer werd gestopt door een D.-back en weggewerkt. Volgens velen was de bal de lijn gepasseerd, maar scheidsrechter Sleger kon het niet con- stateeren en gaf natuurlijk geen doelpunt. Na de rust was D. grootendeels in den aan val. De voorhoede kreeg keer op keer werk, maar evenveel keeren was het mis. Aan den anderen kant bracht een vrije sohop indirect de overwinning aan de gasten. De bal werd mooi voor doel geplaatst en even goed ingekopt door den midvoor. D. speelde toen een verloren wedstrijd. Eenige schutters hadden toen in de D.-voorhoede nog wel wat kunnen doen, maar nu was het mis en kon den de Medemblikkers met 2 punten naar hun woonplaats terugkeeren. Geljjk spel de verhouding. Feyenoord heeft invallers voor Van Male en Vrauwdeunt, die beiden geblesseerd zijn, ze worden vervangen door Kervers en Smits. Ajax verschijnt zonder Van Diepenbeek en Aukema. Er zijn ongeveer 35.000 toeschouwers aanwezig, onder wie ettelijke Ajax-supporters, als de strijd een aanvang neemt. Het begin is voor Feyenoord en Keizer moet al dadelijk handelend optreden. Een fel schot van Kup- pen houdt de Ajax-doelman secuur. Na tien minuten aarzelt de verdediging van Ajax met wegwerken, Vente snelt tce en met een hard schot heeft Feyenoord de leiding (10). Ajax beantwoordt dit doelpunt met een fraaien aanval, waaruit van Reenen in de handen van Kervers kopt. Pech heeft Ajax als bij een door van Reenen genomen vrijen schop de bal van de paal in het veld terug springt. Fischer mist de kans van den dag, door na prachtig aangeven van Blomvliet over den bal heen te maaien. Verder gaat het spel tot de rust gelijk op, waarbij beurtelings beide doelverdedigers in actie moeten komen, zonder dat ze daarbij moeilijk werk krijgen te behan delen. Tot de rust komt er in den stand geen ver andering meer. Na de hervatting tapt Ajax uit een geheel ander vaatje en Feyenoord heeft de grootste moeite zich staande te houden. Ajax krijgt eenige kansen, maar Fischer en van Reenen brengen ze om hals. Van Reenen heeft pech, als een hard schot van zijn voet van de dek- lat in het veld terugspringt. Wanneer doel man Keizer last ondervindt van het jongens- publiek wordt het ..pel eenige oogenblikken onderbroken. Daara wordt het spel ruwer en af en toe ontaardt het zelfs in een gooi- en smijtpartij. De scheidsrechter moet eenige waarschuwingen uitdeelen, maar de verhou ding binnen de lijnen wordt steeds onaangena mer. Kort voor het einde komt van Wijngaar den alleen voor doel te staan. Het is buitenspel, maar de heer Boeree, wien trouwens meer ontging, ziet het neit, het is een schier niet te missen kans, maar de Ajax-linksbuiten slaagt er in nog naast te trappen. Hoe beide partijen zich ook inspannen, het is en blijft 10 voor Feyenoord, dat daarmee eigenlijk meer kreeg dan het verdiende. De wedstrjjd HelderSucces is de laatste jaren geworden tot één van de „thrillers" van het seizoen. En dit jaar is deze tradi tie zeer zeker geen oneer aangedaan. Was het voor de rust het enorm snelle tempo en het dikwijls goede positiespel, dat door beide ploegen ten beste werd gegeven, na de rust was het de spanning, welke den kamp aantrekkelijk maakte. Reeds dadelijk na den aanvang bleek het, dat het zeer interessant zou worden. Beide ploegen zetten enkele uitnemende aanvallen op, waarbij èn Posthumus èn Kenter de ge legenheid kregen zich te onderscheiden. En onderscheiden hebben dezen zich, vrijwel den geheelen wedstrijd door. Al zeer spoedig was het 10, toen Nan Koorn, de sympathieke Succes linksback, een fout maakte, die door Hoebe afdoende werd afgestraft. Gesteund door den vrij straffen wind kwam Helder even in den aanval, waarbij het tot eenige hachelijke momenten voor de S.-veste kwam. Zoo was er een kogel van Hoebe, die Posthumus via de lat verwerkte èn niet te vergeten het ineens inschieten door Gast uit een voorzet van rechts, waaruit de bal op magnifieke wijze door Posthumus corner werd gestompt. Even later kreeg Schmitt den bal vrij, doch door zich boven op den bal te werpen wist Kenter erger te voorkomen. Een tweetal schoten van denzelfden Schmitt vonden eveneens geen genade bij den Heider- keeper. Doch 6 min. voor de rust moest hij toch zwichten voor een schot van Rotgans, na keu rig werk van Schmitt. De pauze ging in met 11. In de tweede helft was Succes tengevolge van het windvoordeel favoriet en het scheen in 't begin niet daarbij te blijven. Doch evenals de blauw-zwarte achterhoede voor de rust, bleken thans de Helder-verdedi- gers hun werk goed te verstaan. Hoe Kuiper, Lont en Schmitt het ook pro beerden, vooral Kenter en De Jongh bleven ongenaakbaar. 10 minuten waren er gespeeld toen Leo Trap vervangen moest worden door Smit. De witjakken kwamen eerst na deze ver vanging in de gelegenheid enkele aanvallen op te zetten. En die waren al dadelijk gevaar lijk ook. Een listig trekballetje van Godschalk wist Posthumus met een fantastischen sprong nog te redden. Langzaam maar zeker nam het tempo ech ter af, de keeren werden zeldzamer, dat er werkelijk fraaie staaltjes voetbal ten beste werden gegeven, dóchde spanning bleef. Die spanning scheen te verdwijnen toen na 25 minuten spelen den bal door een kluwen van spelers plotseling in het Helder-doel werd ge schoten. 1—2. Een 21 voorsprong en windvoordeel! Was het een wonder, dat er weinig opti misme meer heerschte bij den Heider- aanhang Doch dit optimisme bleek niet verdwenen te zijn bij de spelers zelf en het gevolg was, dat de kamp zich verscherpte, het spel werd iets forscher, hetgeen aan den wedstrijd een pikant tintje gaf. Weer gelijk. Een half uur was er in de tweede helft verstreken, toen bij een vrij ongevaarlijken doorbraak van v. d. Bogaerde, deze in het be ruchte gebied tegen den grond werd geloopen. Onverbiddellijk wees scheidsrechter Buntsma naar de witte stip. Penalty! Twee seconden later had Evers den stand gelijk gemaakt. Dit gaf Helder moed, terwijl Succes door dezen tegenslag zichtbaar gedeprimeerd was. Een kogel van Kiesewetter, een kopbal van v. d. Bogaerde, het hielp de witjakken niet. Posthumus rammelde alles weg, wat maar in zjjn nabijheid kwam. Nog een penalty! Dan 7 minuten voor tijd komt de groote sensatie. Vrijwel den geheelen wedstrijd door had Evers het reeds aan den stok gehad met Schmitt en nu kwam het tot een botsing in het strafschopgebied, hetgeen zijn club op een penalty kwam te staan. Doch hoe blunderde Kuiper nu! Hoog over vloog de bal en daar mee was deze unieke kans op de overwinning verdwenen.- Zes minuten van hoogspanning volgden nu nog: zes minuten waarin door de spelers werd gegeven, wat er nog in hen zat, maar iets ve-- anderen aan het eindresultaat konden ze niet meer. Zoo eindigde deze Helder—Succes-kamp in een gelijk spel, hetgeen de verhouding vrij goed weergaf. Vermelden we nog, dat deze wedstriid te elfder ure opnieuw was vastgesteld, hetgeen aan de publieke belangstelling geen afbreuk had gedaan. De Kooger verdediging weer prima. Tegen een volledige ploeg der thuisclub stel den de Amsterdammers zich met een gewij zigd elftal op. Het begin was voor de bezoe kers, doch zij hadden tegen de versterkte ver dediging der thuisclub geen kans om gevaar lijk te zijn. Geleidelijk wist KFC zich los te werken en haar uitvallen waren zeker niet van gevaar ontbloot, ofschoon Caldenhove c.s. uitstekend op dreef waren. Tegen de rust kreeg KFC een paar fraaie kansen, doch doelman Heekelaar wist ze op het nippertje onschadelijk te maken. Aan den anderen kant bleek doelman Klokkemeyer ook voor zijn taa kberekend. De rust kwam met blanken stand. In de tweede helft kwam DWS weer ge ducht opzetten en het Kogeldoel doorstond vele gevaarlijkt oogenblikken. Tal van hoek schoppen op het KFC-doel leverden geen enkel resultaat op. Eenmaal ketste de bal van de deklat terug, doch daarna kwam KFC op zetten en na 20 minuten benutte Van Wens- veen een goede pass van midvoor De Boer en gaf den Koogers de leiding. (10). DWS trachtte het spel opnieuw te verplaatsen, doch KFC verdedigde met succes. Na een half uur slaagde Kruijer er in den voorpsrong tot 20 op te voeren. DWS wijzigde nu eenige malen haar opstelling, zonder dat zulks echter hielp. Daar KFC thans meer op den aanval speelde, kreeg de Amsterdamsche verdediging het zwaar. Ze wist tenslotte niet te verhinderen, dat \an 't Kaar in de laatste vijf minuten nog tweemaal doelpunte (4—0), en eerst in de laatste oogenblikken gelukte het Van Stok ken de eer voor de bezoekers te redden (41). Vlot spel in de rood-witte gelederen. Zoowel tegen als mèt wind is HRC 2 verre weg de sterkste partij geweest. De roodjes domineerden steeds en het arme ZFC 3 werd steeds in een verdedigende positie gedrongen. De Zaandammers waren wel eens gevaarlijk, maar meer door falen van de Racing-achter- hoede dan door goed spel hunnerzijds, wat vooral in de le helft tot uitdrukking kwam. Het is voor HRC een partij geweest, waarin de spelers nog lang met genoegen op kunnen terugzien; een vlot tempo, zuiver schieten en veel enthousiasme. Zymni en Post. Snijders en Kok, het waren de spelers, die het meest van zich deden spreken en veel tot de groote overwinning hebben bijgedragen. Er aan toe gevoegd moet worden, dat na rust Heyblok eveneens een groot woord meesprak. Het duo- Siersma-Buitenhuis was leelijk uit vorm, er werd nogal eens gemist en zuiver plaatsen zagen we zelden. Veel te veel zweefde de bal in het luchtruim. De spil en rechtsbinnen speelden met te weinig doorzicht. De le helft, die eindigde in een 43 stand voor de thuisclub, had Racing den wind mee, maar toch waren het de Zaandammers, die reeds in de eerste minuut de leiding namen na een vrijen schop, vlak voor den doelmond. Maar reeds spoedig was het 11, toen Snij ders keurig voorzette en Zymni na handig dribbelen inzette. Deze 2 spelers begrepen elkaar steeds goed. Een serie stormloopen op de Z.-veste volgt: na 13 min. is de leiding veroverd na een ver schot van linkshalf Kok, wat den Z.doel- man volkomen ver raste. 'n Bal van spil van Dok gaat rake lings over de lat, maar dan zien we de combinatie Snyders- Zymni weer in actie en de laatste ver groot met een listig balletje den voor sprong (31). Steeds s HRC aan het woord, maar na 25 min. profiteert Z. van een fout in de H.-de- F. Zymni fensie, 32. Toen De Vries inschoot sprong de bal terug, waarna Zymni het vonnis vol trok. Twee min. voor rust is Siersma zoo on fortuinlijk den bal in eigen doel te werken. Zoo werd het 43. De 2e helft is de wedstrijd van Post ge weest, deze „oude rot" beheerschte zijn speel- helft volkomen en ondanks tegenwind, was HRC ook nu heer en meester. De 5 doelpun ten, in deze periode gescoord, waren mede een gevolg van het fraaie opbouwende werk van H.'s rechtshalf. De heele voorlinie deed het nu bijna steeds goed en de goals waren alle bijzonder mooi, vooral die van Boonstra (5e) en Zymni (7e). Keeper Goudswaardt heeft, behoudens in de laatste 10 min., bijna niets gevaarlijks te doen gehad. Dat zegt reeds genoeg voor de activiteit der Zaandam- sche voorhoede, welker spel een rommeligen indruk maakte. Scheidsrechter Vel was goed en lankmoe diger dan gewoonlijk. SUCCES 2—OUDESLUIS 1 04. Een onprettige wedstrijd. Voor dengene, die Zondagmorgen niet alleen naar het HRC-terrein gegaan was om óf HRC 3 óf Helder 2 te zien winnen, heeft de wed- stiijd tusschen genoemden maar weinig genoe- gen opgeleverd. Door den krachtigen wind en de zenuwachtige stemming binnen de krijt lijnen kon het spel nauwelijks de middelmaat halen, terwijl er bovendien binnen noch buiten de lijnen een sfeer was, zooals ieder, die het goed met de sport voor heeft, die gaarne wil peilen. Niet dat het tot incidenten kwam, noch tot ongelukken, maar het was toch een ver tooning, welke de mogelijkheid daartoe alles zins inhield. Gelukkig dat referee De Ruijter zich het grootste deel van den wedstrijd niet het kaas van het brood liet eten, ook niet door een deel van het publiek, dat zich helaas dik wijls niet van zijn beste zijde liet zien. De wijze, waarop men critiek op spelers en leiding meende te moeten laten hooren, was onaange naam, zelfs ongepast. Begrijpen betrokkenen niet, dat zij hiermede noch de voetbalsport noch de ontvangende vereeniging, die toch als gastvrouwe fungeert, een dienst bewijst? In tegendeel! De wedstrijd zelf is niet waard er veel van te vertellen. Kort na den aanvang werd den HRC-midvoor het verder meespelen ontzegd wegens natrappen. Met z'n tienen weerden de HRC-ers zich niettemin opperbest, maar zij konden niet verhinderen, dat Burger Helder de leiding gaf. Rust 01. Na de pauze speelde Helder tegen wind, maar wist niettemin, op nieuw door Burger, die de gavaarljjkste man in de Helder-voorhoede was, te scoren. Uit een strafschop scoorde HRC, bij wie linkshalf Kubbe uitblonk, het verdiende tegenpunt. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN. De eerste partij remise. Onder groote belangstelling is Zaterdag in het Parkhotel te Amsterdam de match om het wereldkampioenschap dammen tusschen den Franschen titelhouder M. Raichenbach en onzen landgenoot R. C. Keilerbegonnen. De eerste partij eindigde na 61 zetten in remise. Wederom, en wel met dezelfde cijfers als in de eerste match, verloren de Succes-reser ves op eigen terrein. Toch moet ook thans weer worden gecon stateerd, dat Succes 2 waarlijk niet de zwakke tegenstandster is, die de zware 40- nederlagen zouden doen vermoeden. Verre van dat. Qua spel zijn de S. zeer zeker hun plaats in de le kl. N.H.V.B. waard. Wat ontbreekt er dan wel aan? Enthousiasme! De heilige wil om, koste wat koste, de beide punten te veroveren! Deze was tot dusverre niet aanwezig. Wat heeft men dan aan mooi spel Laten onze jongens eens een voorbeeld nemen aan het bezoekende Oudesluis. Elf jongens die misschien minder fraai speelden, maar die door hun energie, hun harde werken en hun inspanning tot het uiterste met een volkomen verdiende 4—0 overwinning huiswaarts keerden. Zóó moe ten ook de S. er voor vechten in een eerlijken strijd. De wedstrijd. Succes trapte tegen wind af. Er ontwikkel de zich een gelijk opgaande strijd, waarbij O-S. door het windvoordeel echter de beste kansen behield, zoodat het geen verwondering kon wekken, dat zij met rust een 20 voor sprong had bereikt. De uitstekende O.-backs van wie Paarlberg uitblonk en niet in 't minst de keeper, konden zich de weliswaar goed doch weinig doortastend spelende S. voor hoede gemakkelijk van het lijf houden. In de 2e helft was dat even anders. Toen moest het Dosko-doel geruimen tijd een ware belegering ondergaan, waarbij de Oudeslui- zers alle zeilen moesten bijzetten. Ook de kee per was in goeden vorm en maakte, bij de tallooze schoten, die hij kreeg" te verwerken, geen enkele fout. Succes was dus thans voort durend >in den aanval, doch... zooals wij dat zoo dikwijls zien, de punten kwamen aan de andere zijde. Eenige snelle gevaarlijke uitval len van O S. leverden de heeren nog twee doelpunten op, terwijl Succes geen enkele maal wist te scoren. De 300 yards van Willy den den Ouden met 1.4 sec. ver beterd. Het Deensche zwemfenomeen Ragnhild Hve- ger heeft blijkbaar het plan opgevat, om alle wereldrecords, welke er zoo op de verschiiler.de afstanden op de borstcrawl bestaan, op haar naam te brengen. Gisteren tenminste heeft Ragnhild weer een wereldrecord, haar dertiende, ditmaal op den korten afstand, van 300 yards op haar naam gebracht door dezen afstand in 3 min. 25.6 af te leggen. Het oude record had Willy den Ouden in bezit met een tijd van 3 min. 27 sec. op 22 Juni 1935 te Dundee gevestigd. De Deensche zwemster heeft nu alleen de wereldrecords op de 100 yards, 100 meter en 220 yards nog niet op haar naam gerbacht. Deze records worden gehouden door Willy den Ouden. In totaal bezit Denemarken thans 15 van de 26 wereldrecords, waarvan Ragnhild 13.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5