Weinig belangwekkende zitting van den Gemeenteraad Ibonneert II op dit blad Aspirin Ag&tida De rondvraag leverde nog wat stof. Het Doolhof Tuinhof? Geen wijziging van de grondbelasting. De heer Uithol en de gemeen te am b tenaren ffcfY+iqe&nul, [anrrf Woensdag 5 October 1938 Tweede Blad al heb ik 't ook wel eens te pakken. Maar dan neem ik één of twee Aspirintjes, natuurlijk die met het -kruis. Ged. Staten en de Gemeentelijke radio distributie Burgerlijke Stand Gisterenavond 8 uur kwam de gemeenteraad van Den Helder in vergadering bijeen. Voor zitter: burgemeester G. Ritmeester; secretaris: Mr. Dr. E. van Bolhuis. Aanwezig waren alle leden. De Voorzitter opende de vergadering, waarna als eerste punt van de vrij onbelang rijke agenda volgde de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering, na een op merking van den heer Kraak over een naamsverwisseling. Mededeeling werd voorts gedaan van het verzenden van telegrammen van gelukwensch met den verjaardag van H. M. de Koningin en ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. Op welke telegrammen inmiddels een dankbe tuiging is ontvangen. St. Maarten niet bij het genees kundig schooltoezicht Van de ingekomen stukken vermelden we: Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van 21 Juni 1938 tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling in zake het geneeskundig schooltoezicht, waarbij wordt medegedeeld, dat de deelneming van de gemeente Sint Maarten aan de gemeenschap pelijke regeling niet effectief kan worden, om dat de Regeering als voorwaarde voor het ver leenen van den voor die gemeente benoodigden extra steun, den eisch heeft gesteld, dat de op de begrooting van die gemeente geraamde bijdrage aan den schoolartsendienst wordt ge schrapt; Goedkeuring, voor zooveel noodig, van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen op het besluit van 19 Juli 1938, tot benoeming van H. J. H. Steenmeijer tot tijde lijk leeraar in de Oude Talen aan het ge meentelijk lyceum; Besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, van 14 September 1938, le afd., no. 4, waarbij het raadsbesluit van 10 Mei 1938, tot onbewoonbaarverklaring van de woning Vijzelstraat 161 is vernietigd. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is voorts een verzoek van I. J. Schroevers, hoofd van de O. L. school te Ju- lianadorp, om eervol ontslag. De heer Terra (R.-K.) vraagt of het ont slag reeds verstrekt is, omdat hij meent, dat de heer Schroevers reeds vertrokken is. De Burgemeester antwoordt, dat d heer S. met ingang van 1 October benoemd i tot leeraar aan de Landbouwschool te Schage en dat B. en W., mede gezien de groote ver dienste van den heer Schr. voor de gemeente, hunne medewerking in deze hebben verleend. Gemeente-rekening 1937 Vastgesteld wordt het algemeen rapport van de commissie, belast met het onderzoek naar de gemeenterekening en de rekeningen van de afzonderlijke takken van dienst over 1937 (Zie Held. Crt. van Zaterdag 1 Oct.). Scheidsgerecht ambtenaren Benoemd worden tot leden voor het scheids gerecht voor ambtenaren: Dr. C. H. Kettner en Mr. J. Veldman en tot leden-plaatsvervan gers Ir. B. W. A. Bijvoet en de heer E. J. H. .Volkmaars. Goedkooper gas voor verwarming en verlaging meterhunr Het ligt in de bedoeling van B. en W. het volgend jaar de gastarieven voor verwar- ringsprijs te bepalen op 3 cent per m3, een tarief, dat in verschillende gevallen reeds toe- mingsdoeleinden lager te stellen en den leve- passing vindt. De capaciteit van de gasfabriek is grooter dan de tegenwoordige afnamen en de productiekosten worden lager, naarmate de afname grooter wordt, omdat de vaste lasten daardoor niet verhoogd worden. In verband met dit voornemen kwam in de vergadering van gisteren een voorstel aan de orde om de metertarieven te verlagen, omdat deze nog vrij hoog zijn en dit voor de verbrui kers van gas van te grooten invloed is op den prijs. Een verlaging werd voorgesteld van gemiddeld 25 procent en meer. Men zie hier voor ons nummer van Zaterdag, waarin wij de tarieven opnamen. De heer Uithol (Nat. herstel) pleit hier bij voor een goedkooper tarief voor kleinge- bruikers. Het verschil tusschen het tarief voor ruimteverwarming en huishoudelijk gebruik is te groot. De heer Van der Vaart wijst er op, dat juist door den grooteren afzet, dien men door deze tarieven voor ruimteverwarming hoopt te bereiken, men in de toekomst zal kunnen komen tot een algemeene tariefsverlaging. Het voorstel werd hierna z.h.s. aangenomen. Instandhouding school 2 Huisduinen Het vorig jaar werd door den gemeenteraad besloten tot de instandhouding van de O.L. school te Huisduinen. Op grond van art. 19 der Onderwijswet kon dat besluit genomen worden, omdat daarin toegestaan wordt in bizondere gevallen af te wijken van het ver- eischte aantal leerlingen (75) voor de instand houding van een school. De school te Huis duinen telt voor 1939 56l/j leerling. Het College was bij aanname van het voor stel in de veronderstelling, dat de instandhou ding van de school daardoor verzekerd was tot wederopzegging. Deze veronderstelling nu blijkt onjuist, zoodat ieder jaar weer aan den be trokken Minister en mede aan het College van Ged. Staten het verzoek tot instandhouding *al moeten worden gedaan. In bizondere ge vallen kan de Minister zijn toestemming ver- leenen de school tot wedropzegging in stand te houden en dat bizondere geval meent B. en W. nu voor de school te Huisduinen aanwezig. Het motiveert dat in de bijlage (opgenomen in ons nr. van Vrijdag 30 September j.1.), waarin o.m. gewezen wordt op de eigenaar dige plaats, die de school te Huisduinen in neemt, omdat zij, behalve opvoedingsinstituut voor de dorpskinderen en die der omgeving, is de inrichting, waarop de pupillen der „Inrich ting ter verzorging van weezen, onverzorgde en voogdijkinderen" te Huisduinen als leer lingen zijn ingeschreven. Voorts wordt erin gewezen op de groeiende bevolking van het dorp (plannen voor den bouw van 14 woningen zijn reeds ingediend), zoodat verwacht mag worden, dat het aanal leerlingen verder zal stijgen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De woning van het hoofd der school te Huisduinen wordt niet verbouwd Mededeeling werd gedaan, dat van het cre- diet voor den verbouw van de schoolwoning te Huisduinen, ten hoogste 3500 gulden, geen gebruik zal worden gemaakt, in verband met het feit, dat bij de aanbesteding bleek, dat dit bedrag aanmerkelijk overschreden zou worden. De raad besloot de woning tegen een huur prijs van 3 gulden per week te verhuren. De heer Ran (R.-K.) acht den huurprijs van 3.te laag. Hij meent, dat zeer goed een huur van 3.50 of 4.gemaakt zou kunnen worden. Wethouder De Boer (v.d.) zegt, dat het College niet zal nalaten, indien er meer te krijgen is, de huurprijs hooger te stellen. Wijziging subsideering bijzondere bewaarscholen Besloten werd tot wijziging van de veror- ning regelende de voorwaarden voor de sub- sidieering der bizondere bewaarscholen. Deze wijziging was noodzakelijk in verband met een geval, dat zich onlangs had voorgedaan en waarbij een onderwijzeres, die slechts zeer kort in de gemeente was en die voor de verdere waarneming van haar betrekking ingeschikt werd verklaard, pensioen zou roeten worden toegekend, voor de bereke ing waarvan een aantal elders doorge rachte dienstjaren in aanmerking zou moe en worden gebracht. B. en W. hadden nu den Raad voorgesteld met ingang van 1 October, de pensioenrege ling zoodanig te wijzigen, dat alleen de in onze gemeente doorgebrachte dienstjaren voor berekening in aanmerking zullen wor den gebracht, terwijl dat aantal jaren min stens 7 zal moeten bedragen, om voor pen sioen in aanmerking te komen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Toelating van leerlingen uit andere gemeenten tot gem. lyceum In verhandeling kwam hierna het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een rege ling tot toelating van leerlingen uit andere gemeenten tot de afd. H.B.S. A. van het ge meentelijk lyceum. Aangezien de wet niet toelaat, dat voor deze afdeeling voor leerlin gen van buiten een bijdrage van die gemeen ten verschuldigd zou zijn, wat wel het ge val is, wanneer diezelfde leerlingen de R.H.B.S., alhier zouden bezoeken. Op voorstel van B. en W. werd nu de voor de gymnasiale afd. bestaande regeling, ook geldig gemaakt voor de afd. H.B.S. A. Elke gemeente is nu voor het bezoeken van leerlin gen uit die gemeente een bedrag van 200 per leerling verschuldigd. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Wijziging verordening toelagen uit het gemeentelijk studiefonds Aangenomen werd eveneens een voorstel tot wijziging van de verordening, regelende het verleenen van toelagen uit het gemeentelijk studiefonds. Het betreft hier een formeele \yijziging, die noodig was door overgang naar de gemeente van de Hoogere Handels school en de Handelsavondschool en de om zetting van eerstgenoemde onderwijsinrich ting in een lyceum. Nieuwe Deposito-overeenkomst Voorts werd aangenomen: Voorstel tot het sluiten van een nieuwe de posito-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Hierdoor zal de gemeente een lagere rente vergoed krijgen voor 'depositogelden, waar voor niet meer dan 1/8 pet. zal worden ver goed. Handhaving lasting grondslag wegenbe- Door het raadslid, den heer Terra (r.k.) was aan het College verzocht om voor de heffing van de Wegenbelasting een anderen grondslag dan de belastbare opbrengst voor de Grondbelasting aan te nemen, zonder dat dit vermindering van de tegenwoordige op brengst der Wegenbelasting zou verminde ren. Spr. had dit voorstel gedaan om de vele onbillijkheden, die opgesloten liggen in de heffing van Grondbelasting en dus ook in de Wegenbelasting, op te heffen. Deze belasting past zich niet aan b\j de veranderde omstan digheden van de stadswijken. Dit brengt mee, dat b.v. vele stadgedeelten, zooals Dijkstraat, Kanaalweg, Hoofdgracht, Zuidstraat en Bin nenhaven, waar vroeger de heerenhuizen stonden en waar nu de huizen sterk in waar de gedaald zijn, te hoog in de grond- en wegenbelasting zijn aangeslagen. Niet alleen de Rijksaanslag van grondbe lasting, maar de 80 opcenten voor de ge meente maken deze onbillijkheden nog groo ter, terwijl onze gemeentelijke wegenbelas ting ook naar de te hooge aanslag belast. Spr. wenscht een andere grondslag, b.v. die van de personeele belasting te nemen. Hij meent daarbij steun te vinden bij het hoofd van den Controle-dienst der belastin gen, die de onbillijkheid erkent en wijst op de mogelijkheid een anderen grondslag toe te passen. Tegenover den te hoogen belastingdruk staat een te lage aanslag voor die huizen, die door de uitvoering van bouwplannen, aan breede verkeerswegen zijn gekomen. Spr. verzoekt de bijlage aan te houden, tot de wijzigingsverordening van het hoofd van de Controle belasting is verschenen. Wethouder v. d. Vaart (s.d.) zegt, dat er geen bezwaar is de bijlage aan te houden tot de wijzigingsverordening verschenen is, maar dat kan niet tot gevolg hebben, dat er een andere heffing zal komen. 1939 zal de zelfde grondslag hebben als die van het af- geloopen jaar. De burgemeester waarschuwt er tegen, dat het aanhouden van bijlagen niet een soort sport moet worden. De heer Terra is 22 December met zijn voorstel gekomen en had dus alle gelegenheid met nieuwe gezichts punten te komen, maar daarin is hij in ge breke gebleven. De burgemeester wijst dan vrij uitvoerig op de billijkheid van den aan slag, zooals hij nu wordt toegepast en op de ontstellende moeilijkheden bij verandering van den grondslag, terwijl men dan onzeker is over de uiteindelijke opbrengst van de be lasting. De heer v. d. Vaart bepleit eveneens de handhaving van den grondslag. De bijlage wordt daarna z.h.s. stemming aangenomen, waarbij de heer Terra wenscht aangeteekend te zien, dat hij tegenstemt. Vermindering aanslag vergunningsrecht Besloten werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W. den aanslag in het vergun ningsrecht van de volgende caféhouders te verminderen, overeenkomstig de bedragen achter hun namen opgenomen: F. H. Nijpels 37.50); G. J. v. d. Lee 37.50); A. J. H. W. Luyckx 25.—) en J. Burger (12.50). De heer Uithol wenschte in het algemeen de opmerking te maken, dat hier iets moet worden gedaan. Deze zakenmenschen zijn in zeer ongunstige positie ten opzichte van andere plaatsen en hij verzoekt deze aan gelegenheid te zijner tijd nog eens ernstig onder het oog te zien. De heer v. d. Vaart merkt snedig op, lat dit verzoek overbodig is, want dat het College de zaken altijd ernstig onder het oog ziet, maar aan een herziening van de heele heffing is geen behoefte. Benoemingen Benoemd werden: Voor het cursusjaar 1938/1939, tot leeraar aan de Zeevaartschool, de heeren T. P. Katoen, B. Rensink en J. S. de Klerk. Tot lid van de commissie van bijstand voor: Het grondbedrijf, de heer Loesberg (Gem. Belang). De financiën, de heer Loesberg (Gem. Bel.), ter voorziening in de vacature J. Bregman. Tot leeraar aan de Avondvakteekenschool, voor het cursusjaar 1938/1939 wordt be noemd, de heer A. Potjewijd. Tot tijdelijk leeraar in machine-teekenen en vaktheorie aan de Avondvakteekenschool, wordt met algemeene stemmen uit het door het College gesteld drietal benoemd nr. 1 van de voordracht, de heer C. G. M. v. Steenderen, alhier. Eveneens met algemeene stemmen, de heer J. Dijkstra, Huisduinen, tot tijdelijk leeraar in vaktheorie aan timmerlieden aan de Avond vakteekenschool. Tot regentes in het bestuur van het Alge meen Weeshuis, ter voorziening in de tus schen tijds ontstane vacature Mevr. Schreu- derJansen, wordt benoemd Mevr. S. W. Rensingv. d. Veen. De heer R. Datema wordt tenslotte benoemd tot tijdelijk leeraar in de handelswetenschap pen aan de Handelsavondschool. Onbewoonbaarverklaring Vijzelstraat Onder de ingekomen stukken van de aan vullingsagenda was een mededeeling dat het raadsbesluit van 10 Mei 1938, tot onbewoon baarverklaring van de woning Vijzelstraat 161 is vernietigd. De heer T e rr a (R.K.) vraagt hoe dat nu eigenlijk zit. Het advies aan Ged. Staten was, dat de woning onbewoonbaar verklaard moest worden, omdat zij ongeschikt was voor be woning en niet meer in bewoonbaren staat was te brengen. De Burgemeester deelt mede, dat het mogelijk is voor dit geval in hooger beroep te gaan, doch het College meent den Raad dat niet te moeten adviseeren. De Raad is echter goed ingelicht, maar nadien is de man toch gaan veranderen en was de woning naar den zin van den inspecteur voor de volkshuisves ting, die Ged. Staten in dezen geest advi seerde. Wijziging erfpachtsvoorwaarden Z.h.s. wordt aangenomen een wijziging van de erfpachtsvoorwaarden, waarbij in hoofd zaak bepaald wordt, dat de erfpachter niet bevoegd is het erfpachtsrecht te splitsen, zon der voorafgaande schriftelijke goedkeuring van B. en W. en zonder hun medewerking. Onderwijs het product van vertrouwen! De heer Uithol in de oppositie De wijziging van het a.r. reglement 1935, waarbij o.m. het overwerkgeld gesteld werd op een minimum van 50 cent per uur, bracht de heer Uithol in het geweer. De heer Uithol (Nat. Herstel), die den heelen avond opponeerde. De heer U, acht de werktijd van de amb tenaren niet zoo hoog, dat zij de eerste vier uur niet zouden kunnen werken zonder ver goeding voor overwerk. Hij gelooft niet, dat de toestand zoo is, dat de ambtenaren geen tijd meer voor ontspanning of studie over zouden houden. Bovendien vindt spr. de salarissen aan de ambtenaren zeer behoorlijk. Wethouder Smits (R.K.) noemt het een kwestie van appreciatie hoe men denkt over den werktijd van de ambtenaren. De salaris sen zijn niet slecht, maar de jeugdige amb tenaren hebben zeker geen te hooge salaris sen en wanneer die laag gesalarieerde amb tenaren de eerste vier uur zonder betaling zouden moeten werken zou dit beteekenen, dat hun uurloon zonder overweg hooger zou zijn, dan in overwerk en dat is een groote onbillijkheid. Spr. vindt een minimum vergoe ding van 50 cent per uur zeer billijk. De heer Uithol: Het gaat niet om die 50 cent, maar om die 4 uur. De heer Smits wijst er nog op, dat er heel wat ambtenaren zijn, die hun werk mee naar huis nemen. De vergoeding waarvoor gepleit wordt is de uitbetaling voor werkelijk overwerk, niet voor een uurtje, dat men door werkt om zijn werk af te maken. De heer v. d. Vaart (S.D.) wil er op wijzen, dat de heer Uithol de bijlage leest in strijd met de waarheid. Waar oordeelt de heer U. over, zoo vraagt de wethouder, als hij de bijlage niet goed kan lezen en de zaken ver wart. Het voorstel wordt vervolgens z.h.s. aan vaard. Rondvraag Aangenomen wordt een voorstel tot het verleenen van medewerking, ingevolge art. 72 der L.O.-Wet 1920, voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Christe lijke school, Kolenstraat en van de Christe lijke U.L.O.-school, Kolensteeg. De heer Smith (S.D.) zegt, dat hem een geval bekend is, waarbij een zes-jarig kind door ziekte niet meer de school kan bezoeken. De vereeniging voor Volksonderwijs gaf een subsidie om dit kind toch onderwijs te doen geven. Daartoe is de vereeniging echter op het oogenblik niet meer in staat. Kan de ge meente die zorg misschien overnemen, vraagt spreker. De Burgemeester adviseert den heer Smith zich in verbinding te stellen met den wethouder van onderwijs, dan kan gezien wor den, wat men kan doen. De heer Hoornsman (V.D.) wil gaarne weten hoe het staat met de behandeling van iiet adres van de landbouworganisaties ten opzichte van het verbod van stallen in de be bouwde kom van de gemeente. De Burgemeester zegt adres en ant woord ter inzage te zullen leggen van den raad. De heer Uithol vraagt of in verband met het ontslag van den heer Elsacker al een op roep geplaatst is voor een nieuwen onder wijzer. Wethouder De Boer (V.D.): dat de be noeming in dit stadium verkeert, dat zoowel het hoofd van de school als hij rondgaan bij de menschen, die voor de benoeming in aan merking komen. Daarvoor worden de sollici tanten naar vorige betrekkingen bezocht. Een breedvoerige discussie ontspint zich tusschen de heeren Uithol, Smits en den Burgemeester over de distributie van vleesch in blik, door de plaatselijke slagers. De heer U. wilde de slagers ingeschakeld heb ben en de Burgemeester en wethouder bleken daar eveneens voor te zijn, doch de slagers- vereeniging had eenige malen duidelijk te ken nen gegeven, dat zij geen prijs stelde op de distributie, omdat het kwantum zeer gering was en er dus weinig aan te verdienen viel. Zij hebben te kennen gegeven: „Geef ons de verdienste en distribueer zelf." En daarnaar had de gemeente geen ooren. Ons is echter niets aangenamer, dat de slagers ingeschakeld worden, zoo zei de Burgemeester, want dan kan het vleesch ook in grootere hoeveelheden worden verkocht. De heer Feenstra Kuiper (Gem. Bel.) geeft in ernstige overweging maatregelen te treffen tegen de overlast die de bewoners van het Doolhof hebben van de jeugd, die de onbe woonbaar verklaarde gemeentewoningen tot een speelplaats gebruiken. De Burgemeester zegt dit toe en deelt in verband hiermee mede, dat binnenkort voor stellen verwacht kunnen worden. Zoowel de directeur van de Reiniging als die van Ge meentewerken zijn er mee bezig. De heer Feenstra Kuiper vraagt of het de bedoeling van het College is, in de functie van gemeente-arts Dr. Buchlifest te benoemen. Er is in dit opzicht nog steeds niets gebeurd. De Burgemeester deelt mee, dat bin nenkort een voorstel te verwachten is. Men blijft echter vrij ten opzichte van de te benoe men arts. De heer Feenstra Kuiper vraagt of er bij de laatste verduisteringsproef ook con tact gezocht is met de marineleiding. Het was spr. opgevallen, dat er geen vliegtuigen tijdens de verduistering boven de stad waren en dat had hij zeer wenschelijk geacht. De Burgemeester antwoordde ontken nend. Hij had het in dit geval niet noodig geacht. De heer Terra vraagt maatregelen te treffen op de Doggersvaart, waar kort ge leden een ongeluk gebeurde. De plaatsing van een plank of hek b(j deze ruime bocht acht spr. wenschelijk. De Burgemeester antwoordt daarop, dat dit de taak van het Polderbestuur is. De heer Terra trekt dit in twijfel. Het gaat bovendien om een zeer geringe uitgaaf. Tenslotte dringt de heer Terra aan op ver betering van den Duinweg, bij het Joodsche kerkhof. De Burgemeester doet toezegging, dat een ander zal worden nagezien. Niets meer aan de orde sluite de Voorzitter de vergadering. De raadsleden Th. A. A. Terra (R.K.), Dr. P. Feenstra Kuiper (Gem. Belang), A. Uithol (Nat. Herstel) en Mr. J. Mulder (A.R.), heb ben direct na het besluit van den raad voor overname van het radio-distributiebedrijf van de firma Heijligenberg, een adres naar Ged. Staten van Noord-Holland gestuurd, om dit be sluit nietig te verklaren in verband met de veel te dure exploitatie voor de gemeente. Ged. Staten verklaarden in een antwoord, dat het raadsbesluit hun nog niet ter goed keuring was onderworpen, omdat de raad zich nog slechts in beginsel voor de overneming van het radio-distributiebedrijf had uitgesproken. Wanneer, zoo zeggen Ged. Staten, het defi nitieve besluit ons ter goedkeuring zal worden toegezonden, zal dit uiteraard worden beoor deeld naar de financieele gevolgen, die daaruit voor de gemeente zullen voortvloeien. Inderdaad zal de gemeente haast moeten maken, want dè datum van 21 Januari waarop het bedrijf overgenomen zou moeten zijn, nadert snel. van 4 Oct. 1938. BEVALLEN: J. L. SchoutenKruyt, d.; J. M. Bethlehemde Bruijn, z.; G. E. Barth van Beek, z. OVERLEDEN: P. Schenkels, (m.), 61 jaar; J. F. Muhlhaus, (m.), 79 jaar. SURSEANCE VAN BETALING, 26 Sept. 1938 is aan Nicolaas Parlevliet Sr., Reederij en Haringexport te Katwijk aan Zee, definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van 1% jaar, vanaf 21 Aug. 1938 gerekend. Bewindvoerder Mr. M. B. Vos, te Leiden Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Dame op Commando" en „Overval in Hollywood". RialtoSpoorstraat half 8: „De Boekanier". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Puberteit" en „Dr. Syn". Donderdag 6 October. Musis Sacrum, 2.30 u. n.m.: Filmmiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Vrijdag 7 October. Zeevaartschool: Weer- en Sterrekundige kring. Dr. J. J. Raimond Jr. spreekt over „Kometen en Meteoren". Zaterdag 8 October. Casino 8.15 uur: Uitvoering Speeltuinvereni ging- Zondag 9 October. Casino 3.30 en 8.00 u. Dansmiddag es -avond. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 748.9 Temperatuur lucht 13.3 Wind; richting Z.W., kracht: 6 Licht op 5.58

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5