Woensdagsche Mijmerij Algemeene verkiezingen in Engeland verwacht Klink en het uurrecord Mfiieüel Nieuw wereldrecord verspringen dames Wielrennen 28 SEPTEMBER: DE FATALE DAG Vertrokken personen De hond op de brug 478e STAATSLOTERIJ Slachtoffers van den vrede. Laten wij, nu tot ons aller onbeschrij felijk geluk de oorlog niet is uitgebroken, een oogenblik met weemoed diegenen ge denken, die als dupes op het slagveld des vredes zijn achtergebleven. Daar zijn in de eerste plaats de munitie fabrikanten. Voor hen beteekent deze on verwachte wending in het lot van de we reld een onherstelbare klap. Niet alleen dat zij eeinige weken gedroomd hebben van rijkdommen, luxe-reizen en paleizen, die hun als een sprookje uit de Duizend-en-één nacht moeten hebben geschenen, men moet voor deze nuttige en altruïstische leden der samenleving zelfs vreezen, dat hun afzet in de komende maanden en jaren op zeer ernstige wijze den terugslag zal on dervinden van het wreedzaam accoord, dat tusschen de mogendheden is tot stand ge komen. Ik zag op den Donderdagmiddag, toen de vrede verzekerd bleek, een dezer beklagenswaardige slachtoffers van Cham- berlain's politiek te Amsterdam in Carlton Corner zitten, en diepe kommer straalde mij uit zijn oogen tegemoet. „Zorgen?" vroeg ik. Hij maakte een afwerend ge baar. „Daarvoor heb je een half men- schenleven geploeterd, een enorm bedrijf opgebouwd, met geld gesmeten om kost bare relaties te kweeken, vertrouwens lieden naar Genève gestuurd om het ter rein rijp te maken voor een gezond-econo- mischen volkerenstrijd (er zijn immers veel te veel menschen op de wereld), al je ver nuft gebruikt om de regeeringen tegen elkaar op te zetten zaken zijn zaken, nietwaar? en het had een haar ge; scheeld of de groote poet was binnen. En nu? Nu kunnen we weer heelemaal op nieuw beginnen. Ik was er al zóó zeker van, dat we van den zomer met z'n achten naar Californië zijn geweest, 20 mille heeft dat tochtje gekost, en het plan was, voor de Paaschvacantie van de jongens een reisje naar de wereldtentoonstelling in New York te maken je wilt je kinde ren toch een fatsoenlijke opvoeding geven! Maar waar het nu heen moet ik weet het niet. Zandvoort misschien. Of Kijkduin. Ober, afrekenen." Hij had één kopje thee gedronken, en STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. de Wit, t., 4 Oct. van Algiers. Moena 1 Oct. van Batavia. Poelau Laut, t., 4 Oct. toe Suez. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Atlas, 28 Sept. te Curagao. Aurora, 4 October v. Gibraltar. Baarn, 3 October v. Cristobal. Berenice, 3 October v. Hamburg. Bodegraven, 3 October te Valparaiso. Breda, pass. 4 October Vlissingen. Ceres, pass. 4 October Gibraltar. Deuöalion, 1 October te Piraeus. Flora 2 Oct. te New York. Ganymedes, 3 October v. Tunis. Orion, 3 October v. Nan Is. Pluto, 3 October te Kopenhagen. Tiberius 4 Oct. te IJmuiden vastgemaakt. Ulysses, pass. 3 October Gibraltar. Venus, pass. 4 October Lydd. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Eemland 4 Oct. te Bremen. Japara, 1 October v. Saigon. Ruys 3 Oct. van Mauritius. Tegelberg 1 Oct. v. Dar es Salaam. KON. HOiX. LLOYD. Eemland 3 Oct. van Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, 3 October v. Havana. Damsterdijk, 3 October te Swansea. Drechtdijk 1 Oct. v. Bermuda. Leerdam, 3 October te Londen. Nieuw Amsterdam. 4 'jctober te Rotterdam Nebraska pass. 4 Oct. Bevezier. Spaarndam, 3 Octobr v. Havana. Volendam, 3 October te New York. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, pass. 3 October Wight. Patroclus 2 Oct. te Yokohama. Perseus 4 Oct. van Singapre. Polydorus 4 Sept. te Belawan. JAVA—NEW-YORK-LIJN, Brastagi 1 Oct. v. Philadelpia. Glaucus 2 Oct. te Batavia. Kota Pinang, 3 October v. Batavia. Palembang 1 Oct. te New York. Simaloer 3 Oct. te Philadelphia. Troilus 3 Oct. van Penang. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar 2 Oct. van Belawan. Silverguava 2 Oct. v. Manilla. Talisse 2 Oct. te Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, pass. 3 October Dover. Indrapoera, 4 October Perim gepass. Kota Agoeng, pass. 3 Octoerb Finisterre. Kota Baroe, 4 October Fiel gepa~s. Kota Nopan, 3 October Kaap Guardafui gepass Sibajak. u., 4 Oct. van Port Said. Soekaboemi, 3 Octoer v. Genua. VEREENIGDE NED SCHEEPVAART MIJ (HollandAustralië Lijn). Arendskerk, 3 October te Napels. Enggano, t., pass. 2 Oct. Gibraltar. Kota Gede, t., 3 Oct. van Brisbane. (HollandOost-Azië Lijn) Gaasterkerk. 3 October te Manila. Grootekerk. 4 October te Shanghai. De Duitsclie athletc mcj. Junghanns ver beterde tijdens wedstrijden te Naumburg liet wereldrecord verspringen met aanloon y.ij sprong G.07 meter. Het erkende wereld record op dit nummer staat op naam van de Japansche athlete Hitomi met een sprong van .i.98 meter, gevestigd in 1928, tijdens de Olympische spelen te Amsterdam. Stella M alasiewicz (Polen) heeft op 17 Juni van dit jaar te Cleveland (Ohio) het wereldre cord op G.05 meter gebracht, doch deze pres tatie is nog niet als zoodanig gehomologeerd half laten staan. Hij, die gewoon was op dit uur in de bar de champagne in stroo men te laten vloeien! Voelt iemand er iets voor, een inteeken- ltfst voor hem te laten circuleeren? Maar hij is niet het eenige slachtoffer. Laten wij ook de hamsteraarshorde niet vergeten. Wat zullen ze moeten schrokken en zwelgen, de stakkers, om zich door den zelf geschapen rijstebrijberg heen te eten! Ik ken gezinnen, waar dit letterlijk moet worden opgevat, waar moeder heeft aange kondigd. dat er nu iederen dag rijstebrij op het menu komt, net zoo lang tot ze door de honderd kilo heen zijn. Er is een voudig niets meer in kas om iets anders te koopen! Ofwel het wordt: Maandag boonen, Dinsdag boonen, Woensdag boo- nen, en niet omdat het „zoo heerlijk is, vegetariër te zijn", maar omdat er in de provisikast voor niets anders ruimte is. En dan de derde categorie: de straat slijpers, die tijdens de crisis en hoe werkte het weer niet mee! voor elk redactiebureau geanimeerde nieuwsbeurzen 4 Ia Hyde Park uit den grond hadden gestampt, en er dagen en nachten hun medemenschen trachtten te overtuigen van hun onfeilbare inzicht in den toestand. Wreed is hun ontwaken. De straat heeft aan hun kijk op de politiek geen behoefte meer. Hun rijk is uit. Hun gehoor beperkt zich weer tot hun huiselijke milieu, waar echter niemand meer te overtuigen valt, en misschien meer scepticisme heerscht dan in het menschengewoel voor de enerveerende bulletins. En laat ons den goeden heer Chamber- lain niet vergeten, die op dit oogenblik ge bogen zit over een stapel van zestigdui zend felicitatietelegrammen en veertig duizendvijfhonderd brieven in alle talen (waarvan hij er, naar men zegt, maar één kent). Als consciëntieus man zal hij zeker een legertje vertalers aan het werk heb ben gezet, want een Engelschman heeft de vreemde gewoonte, ontvangen brieven te beantwoorden. ZoodaJ hij de eerstkomende jaren weet wat hij te doen heeft. Aan al deze menschen mijn innige deel neming. En in gedachten een symbolische krans voor den thans onbekenden O.W.-er. Labourparty dient amendement op motie van regeering in. De whips van de parlementaire li berale partij en van de parlementai re Labourpartij in het Lagerhuis zijn er thans van overtuigd, dat de Re geering binnen zeer korten tijd, zoo niet onmiddellijk na het thans aan den gang zijnde debat, algemeene verkiezingen zal uitschrijven. Sir Samuel Hoare heeft, naar het Hsb. meldt, daaromtrent ook reeds gisteravond een wenk gegeven. De reden hiervoor is,' dat Chamberlain in het thans bestaande Lagerhuis vreest groote moeilijkheden te zullen ondervinden, en van zijn groote po pulariteit in het land wil gebruik maken om een onmiddellijk beroep op de kiezers te doen. Voor de eerste maal in de parle mentaire geschiedenis is er thans evenwel dan mogelijkheid, dat de beide oppositie partijen tot samenwerking zullen besluiten en in de kiesdistricten slechts écn candi- daat van een der beide partijen tegenover den regeeringscandidaat zullen stellen. De parlementaire Arbeiderspartij heeft vanmorgen vergaderd en besloten een amen dement in te dienen op de motie van de re geering, waarin wordt gezegd, dat het be leid van Chamberlain bij de onderhandelin gen door het Lagerhuis wordt goedgekeurd. Dit amendement, dat door Arthur Green- wood zal worden verdedigd, luidt als volgt: „Dat dit Huis, ook al is het ten zeerste opgelucht door het feit, dat de oorlog voor het oogenblik is afgewend, niet een politiek kan goedkeuren, die geleid heeft tot de op offering van Tsjechoslowakije, onder be dreiging met wapengeweld en evenmin kan goedkeuren, dat dit land is vernederd en aan groot gevaar wordt blootgesteld; dat dit Huis, beseffende hoe zeer alle volken een blijvende vrede verlangen, eischt, dat actieve steun zal worden ver leend aan het stelsel van collectieve vei ligheid door den Volkenbond en verder eischt, dat de Regeering onmiddellijk het initiatief zal nemen voor het bijeenroepen van een wereldconferentie tot het beramen van middelen tot wegneming van econo mische en politieke grieven, die den vrede in gevaar brengen. Ook Amerika wist, dat Duitsch- land dien dag Tsjecho-Slowakije zou binnenrukken. OPZIENBARENDE ONTHULLING VAN MINISTER WELLS. In den loop van een radiorede, door den Amerikaanschen minister Sumner Wells gehouden, heeft deze bevestigd, dat de Vereenigde Staten uit onbetwistbare gezaghebbende bron vernomen badden, dat Duitsch- land Woensdag jl. des middags om twee uur als tijdstip voor het bin nenrukken zijner troepen in Tsjecho slowakije had vastgesteld. (Onze mededeeling hieromtrent, verleden week reeds gedaan, blijkt dus volkomen op waarheid te hebben berust. Red.) De minister gaf een algemeen overzicht van de politiek der Vereenigde Staten tij dens de crisis, en herinnerde er, volgens de X. 11. Ct. tenslotte er aan, dat een duurzame vrede slechts op de volgende grondslagen kan berusten „Eerbied voor het gegeven woord, niet- inmenging in de binnenlandsche aangelegen heden van andere landen, een regeling van geschillen en herziening der verdragen, in dien noodig langs den weg van vreedzame onderhandelingen in een geest van gelijk heid en niet door gebruikmaking van ge weld of bedreiging met geweld, eerbied voor andere naties in dezelfde mate, waarin do- ze hopen, dat hun eigen rechten geëerbiedigd zullen worden." De droomen van een wielrenner worden werkelijkheid: Klink gaat naar Milaan! DE EERSTE STAP NAAR OFFICIEELE ERKENNING? Na de prachtige prestaties van Klink in 't achtervolgingskampioenschap van Neder land en de Grand Prix du Monde, heeft het werelduurrecord de aandacht getrokken van den Wieringer jongeling. Wij spraken hem er dezer dagen over op de Zaansche wielerbaan, waar hij samen met Ben van der Noort een schitterende wedstrijd reed. Vol enthousiasme deelde hij ons zijn plannen mede ten opzichte van het uurrecord, waarvan de befaamde Franschman Maurice Arcmambaud momen teel houder is. Dit record, wat dezer dagen ook door de renners Schulte, Siaats en Richard zal worden aangevallen, staat reeds zeer scherp. Indien één der candidaten er in slaagt om het te verbeteren zal hij in één uur circa 46 K.M. moeten afleggen. Een dergelijke prestatie is op één van de Hollandsche banen vrijwel onmogelijk In de eerste plaats omdat het klimaat er zich niet voor leent, maar ook de verschil lende banen in ons land zijn niet snel genoeg om de kans op succes te waarborgen Daarvoor moet men naar Italië. Milaan, is de stad der droomen van de recordjagers. Daar ligt immers „Vigorelli" de snelste en lichtste baan ter wereld. De lucht is er licht en dat is één der grootste voordee- len, terwijl ook de standvastigheid van het weer een belangrijke factor is. De droomen van een wielrenner. Sinds Klink zijn aandacht aan het uurre cord schenkt, droomt ook hij van hei land met zijn gondels en sprookjesachtige avon den. De Wieringer knaap wil naar Milaan. En het zal gebeuren ook! Want zijn groote schaar supporters heeft reeds een belangrijk bedrag aan geld ingezameld, waardoor de reis naar Milaan verzekerd is. Zoo mogelijk zal Klink reeds op 12 Oct. een eersten aanval wagen. - Is er kans tot slagen? Bij een dergelijke recordpoging moet al lereerst de vraag worden gesteld of' de kans, bij een poging tot verbetering van een zoo scherp staand record aanwezig is. Wij ge- looven nog niet, direct dat Klink de 45 K.M. 698 meter van Archambaud zal overschrij den. Toch is het pogen van Klink reeds mooi. Want deze reis naar Milaan heeft voor hem een zeer belangrij ken achtergrond. Indien hij er im mers in slaagt een bevredigende prestatie te leveren, zal de belang stelling van de internationale wie- lerwereld opnieuw op hem geves zijn. Want al leverde hij prestaties die gelijk stonden aan die van Richard, Pijnenburg en Schulte, oficieel wordt nog niet erkend, dat hij tot de beste internationale achter volgers behoort! De reis naar Milaan zal daar hopelijk de beslissende zet aan geven, waardoor de con tracten voor de winterbanen gemakkelijker voor hem zullen loskomen. Samen met de sprinters Derksen en Smits zal hij dezer dagen onder leiding van Guus Schilling afreizen. Onze beste wenschen vergezellen hem op zijn tocht en al is de kans op een recordverbetering slechts klein, in het land der idealen is het pogen reeds schoon. Daarvoor een woord van hulde en aanmoediging. R. M. Crommelin, luit. ter zee, en gezin naar Soerabaja. J. WillemsenKommer en zoon naar Soerabaja. F. W. Adams, naar Bloemendaal, Aerden- houtsduinweg 1. H. B. van Brussel en echtg. naar Heiloo, Rijksstraatweg A 438. G. M. Hoogendoorn, bootsman, en gezin, naar Soerabaja. S. Hoomans, sergt. vliegtuigm., en gezin naar Soerabaja. C. J. van HulssenEsser, naar Soerabaja. M. C. OpzitterStrootman en zoon naar Amsterdam, Daniël Stalpertstraat 581. L. E. PosthumaKlittenberg en dochter naar de Bilt (U),2e Brandenburgerweg 38. D. van Ravenswaaij, naar Amsterdam, Nicolaas Witsenkade 22. P. Vader, sergt. macht., en gezin, naar Soerabaja. J. A. J. van Zanten, pastoor, en echtg. naar Egmond aan Zee, Voorstraat 94. R. Dijkstra, naar Haarlem, Marsstraat 84. J. C. Brouwer, naar Amsterdam, Cruquius- weg 48hs, p.a. Veenstra. H. J. Brügemann, boekhouder, en echtg. naar Hilversum, Oreonlaan 47. L. J. Citroen, naar Terschelling, W. Barend- school. S. J. Deetman, bed. S. de Wit, naar Am sterdam, le Jan van der Heydenstraat 138 II. B. C. N. van Oudenaarde, los-werkman, naar Medenblik, Oosterhaven 33. R. Zorg, kellner, naar Haarlem, Kruisstr. 10. C. ZijlstraHoltring en gezin naar Leeu warden, Veulenstraat 18. J. de Meijer, schilder, naar Winkel, de Weere C 22. A. J. M. Moorman—Wijtenburg en gezin, naar Breda, Baronielaan 155. J. de RuyterKeizer en zoon, naar Nij megen, Havikstraat 19. I. Verweij, sergt. ziekenverp. en gezin naar Amsterdam, van Speijkstraat 24, belétage. Weduwe OmmevalSmit, naar Velsen, Santpoort, Rijksstraatweg 250. L. Lucas, varensgezel, naar Rotterdam, Eendrachtstraat 88 B. C. J. Hollaar, stoker loodswezen, en gez. naar Maassluis, Jouberstraat 22. M. A. Remmerswaal, huishoudster, Wasse naar, Waalsdorperlaan 21. C. J. Tepas, naar Heemstede, Wagnerkade 89. B. Westerhof. majoor-mach.. en gezin, naar Rotterdam. Schiedamscheweg 535. K. Dijkstra, meubelmaker, naar Groningen, Groote Rozenstraat 54. •T. Weijer. dienstbode, naar 's-Gravenhage, Laan van N.O. Indië 155. Weduwe Martens en gezin, n. Amsterdam, St. Anthoniebreestraat 58 I. C. H. Kemmer, sergt.mont. K.M. en ecnig. naar Soerabaja. H. J. Neuman, monteur, naar Almelo, Bornerbroekschestraat 172. S. J. J. Gispen, naar Utrecht, Ramstraat 1. T. J. Zwanenburg, werktuigmaker, naai Groningen, Steentilstraat 1, bij Mw. Stienstra. A. Schotte, werktuigkundige K.P.M. en ge zin, naar Batavia. J. van Wamel, kapitein inf., en echtg., naar Doesburg, Koepoortstraat 22. Alida Nienhuis, naar Amsterdam, Sophia- laan 51 III. H. C. Dekker, koopman, naar Alkmaar, Luttik Oudorp 40. Johanna Augusta van der Haagen, naar Den Haag, Jul. van Stolberglaan 103. M. Funk, schoenmaker en gezin, na Pforzheim (Baden, Dl.). A. Kalis en echtg., naar Delft, Poortland- laan 84. J. Weers, kok, naar Amsterdam, Blasius- straat 8 huis. J. M. Tak, gep. maj. torp.maker K.M., en gezin, naar Amsterdam, Maghelhaensstr. 13 I. D. Kuipers, naar Weststellingwerf, Wolve- ga, Rijkstraatweg 29. Helena, Jacomina van der Kuijl, naar Heem stede, M. Hobbemanstraat 25. S. Former, groentenhandelaar en gezin, naar Ede, Bremlaan 17. A. Out, koopman, en gezin, naar Velsen, Melklaan 450. S. Pluim, off. M.S.D., en gezin, naar Soe rabaja. M. de Roo, stuurman gr. vaart, en gezin, naar Schiedam, Ruysdaellaan 20 B. H. Schinkel en gezin, naar Schoorl, Bregt- dorp, Heerenweg 76 B. M. Singelbergde Boer en kinderen, naar Soerabaja. N. J. P. L. M. Snijder, sergt.-macht. K. M., en gezin, naar Soerabaja. T. A. Trijsenaar, naar Almelo, Graven- allee 4. W. C. Bosson, naar Driebergen Rijsenburg, P. Jisterlaan 4. F. A. Boerman, maj.-macht. K. M., en gezin, naar Soerabaja. C. Hen, le stuurman J. C. Jap.lijn, en echt- gen., naar Amsterdam, P. C. Hoofdstr. 75 II. C. E. Peijpersvan Beek, en kinderen, naar Vlissingen, Rozengracht 14. G. C. Kraaijeveld, beambte Dept. v. Defensie, en gezin, naar 's-Gravenhage, Obrechtstr. 385. Catharina Mulder, d.b., naar Haarlem, Krocht 12. J. van den HamIzeboud en kind, naar Kou- dekerke Z., Dishoekstraat B 192. C. Dijkland, mach.bankw., naar Ede, Geld., Op den Berg 9. J. Kiljan, 1.1. suikerschool, naar Amster dam, 2e Const. Huijgensstraat 81 II. S. J. H. Smits en gezin naar Haarlem, Von- delweg 486. R. Schuurman en echtgen. naar Beverwijk, Populierenlaan 72. G. den Hartog en echtgen. naar Oost en West Souburg, Middelburgschestraat 45. M. Krap, zonder, naar Schagen, Kanaal straat 19. H. Baus, kleermaker, naar Stemmen, (Dl.) no. 47 über Rintem. J. van den Oosten, koopman, naar R'dam, 2e Lommerdstraat 1. Het is gebeurd bij de brug, die de Zuid straat met het Ankerpark verbindt en het is waar gebeurd. De brug was „open", dat wil dus zeggen, ze was opgehaald en aan weerszijden ervan stond men te wachten. Aan den Ankerpark- kant een paar kerelen met handwagens, waarop wat puf lag te geuren, een regi- mentje gepensionneerden, drie miliciens, een marinier en een hond. Het gaat om dien hond. Het beest stond, evenals wij, te staren naar de opgehaalde brug, die zich als een houten barricade opwaarts had verheven. Een soort reusachtige springplank. Door het water voer een schip. Een marine vaartuig, mooi in de verf en bemand met frissche matrozen. Het was alles zeer opge wekt, daar ondanks de oorlogsdreiging. Men voelde zich jong door het schoone herfstweer. De matrozen hadden het over een meisje, de gepensionneerden over een tirade in den pensioenbrief en de marinier stond wat te soezen over de voorbije Zondagsche pleizierig- heden. De kar-mannen leunden op hun voer tuigen en kouwden op pruimen. Er heerschte vrede en tevredenheid, daar voor die „open" brug. Alleen bij den hond haperde iets. Die hond stond te staren met iets in z'n bruine oogen. Hij zag wat aan den overkant, die van hem gescheiden was door een breed water en waar hij dus niet bijkwam. Het was geen mooie hond. Zelfs een uit gesproken leelijk exemplaar. Hij was bruin van romp, grijs van poot en geel van kop. Een soort monsterachtige kruisingsfout. •Dat alles nam niet weg, dat de hond aan onze zijde daar niets van scheen te merken. Hij zag alleen maar zijn vriendin daar in de verte en wilde er bij zijn. Hij blafte niet, hij sprong niet, hij werd niet wild en ook niet valsch. Hij staarde alleen maar. En als een standbeeld stond hij daar. Alleen in z'n pooten zag je een haast onmerkbare beving. Dat was de spanning! Het schip voer voort, grijs en schoon. De telegraaf rinkelde melodieus in het beneden schip en de zon schoot gouden scherfjes van het koper der stuurinrichting. Toen de vlag gepasseerd was ging de brug naar beneden. Dat wilde zeggen, dat de beide deelen weer naar elkander toe begonnen te vallen. Langzaam en heel statig, zooals het een oude brug betaamt. Daarop had de hond gewacht. Zoodra de hoek iets minder was dan 75 graden (en dat is nog een heele stijl-heid) rende hij naar boven, en een hardlooper had z'n aanloop niet sneller, niet kordater kunnen nemen. De mannen voor de brug hielden hun hart vast. Wat zou die hond daar. doen, als hjj het einde bereikt had. Zou hij overspringen op den anderen vleugel, die nog veel te ver af was? Zou hij de meters-hooge val maken in de onbestemde diepten van het kanaal...? Men wist het niet. De hond alleen wist het wèl. Want toen hij het uiterste brugpunt, dat langzaam daalde, bereikt had, sprong hij niet te water. Hij sprong ook niet op het andere deel. toen dat nog te ver af was. maar wachtte geduldig tot beide helften elkaar tot op twee meter benaderd waren. Toen zette hij zich af en sprong, ^.Ll En niet mis! Veilig kwam hij op de Zuidstraat, besnuf, felde z'n vriendin, en kop aan kop (je M bijna kunnen zeggen „gearmd", als dat kon) gingen ze samen op pad. Tenslotte was dat maar een gansch,efijk onbeduidend intermezzo daar op dien zonni- gen Maandagmorgen aan het Ankerpark, maar merkwaardig, hoezeer die hond in het middelpunt der belangstelling bleef staan. De gepensionneerden vertelden elkander verhalen van andere honden met andere avonturen en de kar-mannen stonden er naar te luiste- ren. Naar het verhaal waarin een hond niet bij z'n liefje had kunnen komen, maar gelijk in de sproke van den Prins en de Prinses die elkaar vanwege het diepe water, niet kon den krijgen (U kent het!) ellendig verdronk in den breeden stroom. Zoo was daar vrede en poëzie bij de brug op dien schoonen Maandagmorgen. (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 4 October 1938 Hooge Prijzen 50.000.— 7116 25.000.— 3364 10.000.— 13551 f 1000.— 4972 20219 21084 400.— 8843 18799 200.— 1100 4099 11259 100— 1343 1983 2638 3769 4333 7409 9325 12845 13360 13792 14136 21783 1028 1864 2567 3354 4111 4908 5793 6359 7468 8398 8905 9632 9861 10354 11091 11947 12789 13440 13831 14656 15184 15841 16486 17452 18285 18688 19351 19918 20512 21563 1300 2007 2580 3457 4256 4976 5801 6457 7634 8467 8965 9683 9969 10398 11093 12041 12843 13548 13936 14706 15315 15944 16501 17453 18316 18907 19421 19967 20634 21715 Prijzen van 70. 1534 1566 1690 1702 2168 2333 2462 2476 2679 2774 2876 2925 3741 3791 3950 3989 4344 4490 4558 4709 5111 5297 5306 5312 5817 5982 6045 6096 6499 6707 6749 6769 7736 7742 7977 8172 8487 8515 8523 8684 8999 9009 9188 9234 9694 9709 9800 9810 10115 10127 10188 10242 10409 10442 10649 10690 11148 11241 11328 11536 12094 12204 12295 12416 12987 13028 13056 13161 13614 13636 13727 13776 13950 14089 14171 14390 14712 14727 14768 14919 15491 15502 15600 15731 15958 16184 16315 16397 16578 16640 17009 17198 17480 17533 17645 17707 18361 18388 18417 18622 18942 18976 18989 19030 19504 19641 19674 19687 20018 20044 20047 2C250 20804 20858 20991 21220 21790 21912 21922 21977 1714 2483 3004 3992 4710 5356 6151 7024 8197 8797 9322 9811 10271 10841 11735 12591 13244 13791 14586 14955 15741 16438 17283 17966 18646 19126 19723 20341 21396 1770 2513 3162 4100 4811 5364 6226 7189 8382 8859 9505 9825 10346 11016 11761 12652 13430 13803 14616 15049 15807 16440 17293 18107 18676 19215 19849 20393 21405 Nieten 1031 1320 1499 1908 2105 2272 2530 2719 3019 3400 3611 3808 3985 4317 4495 4748 4991 5264 5733 6083 6278 6411 6550 6814 7012 7316 7441 7574 7900 8066 8357 8748 9036 9206 9303 9514 9826 9963 10401 10663 10882 11317 11559 11927 12112 12321 12504 12684 12892 13068 13213 13385 13554 13762 14052 14247 14604 14882 15055 15304 15399 15571 15749 15897 16071 16368 16582 16862 17133 17387 17532 17805 17924 18231 18385 18568 18750 19000 19385 19569 19782 19947 20231 20591 20852 20983 21091 21414 21644 21851 1102 1328 1576 1954 2124 2283 2569 2829 3038 3402 3614 3811 3994 4370 4514 4784 5069 5399 5762 6117 6302 6421 6556 6816 7022 7318 7443 7633 7908 8075 8361 8842 9041 9208 9311 9522 9832 10022 10428 10734 10912 11326 11575 11935 12115 12334 12598 12716 12943 13131 13236 13396 13577 13772 14058 14265 14606 14889 15072 15311 15414 15594 15750 15907 16087 16408 16591 16872 17143 17390 17546 17806 17978 18244 18410 18577 18756 19010 19392 19575 19796 19973 20280 20600 20862 20992 21108 21425 21718 21933 1116 1351 1644 1964 2125 2301 2601 2852 3052 3463 3663 3812 4014 4427 4519 4793 5127 5400 5812 6130 6305 6430 6627 6822 7027 7352 7448 7706 7912 8110 8519 8844 9075 9217 9368 9535 9838 10026 10454 10751 10942 11341 11623 11950 12121 12342 12603 12741 12953 13159 13243 13413 13598 13775 14061 14394 14635 14893 15108 15323 15454 15624 15754 15957 16130 16428 16595 16915 17202 17398 17572 17856 17986 18284 18432 18578 18766 19072 19413 19584 19809 20052 20310 20617 20882 20994 21121 21454 21726 21969 1167 1376 1671 2027 2191 2336 2628 2890 3153 3493 3703 3839 4074 4430 4630 4794 5179 5407 5848 6150 6321 6470 6647 6838 7083 7359 7457 7738 7951 8177 8644 8848 9082 9235 9399 9602 9843 10101 10486 10755 10994 11345 11727 11981 12202 12348 12604 12743 13013 13165 13257 13458 13683 13815 14072 14424 14737 14909 15186 15351 15466 15638 15811 15984 16200 16447 16639 16951 17238 17415 17639 17889 18116 18319 18434 18584 18773 19168 19416 19594 19852 20107 20349 20651 20909 20996 21137 21461 21759 21998 1202 1384 1699 2046 2241 2386 2658 2924 3186 3550 3724 3842 4108 4439 4678 4815 5204 5427 5868 6167 6333 6497 6653 6925 7151 7365 7501 7783 7954 8186 8687 8926 9091? 9241 9444 9626 9879 10114 10528 10801 11078 11385 11749 11995 12206 12391 12621 12787 13029 13184 13283 13490 13731 13934 14105 14429 14740 14929 15210 15360 15510 15652 15826 15995 16226 16457 16686 16967 17246 17431 17664 17896 18120 18320 18446 18639 18853 19252 19450 19610 19854 20116 20397 20750 20921 21041 21139 21534 21789 1298 1428 1785 2049 2252 2447 2663 2974 3195 3553 3732 3904 4154 4445 4729 4870 5240 5476 5891 6179 6348 6508 6656 6940 7168 7367 7508 7793 7986 8217 8638 8941 9126 9244 9461 9662 9898 10129 10552 10811 11096 11475 11756 12001 12207 12400 12625 12811 13042 13197 13295 13513 13735 13946 14110 14437 14839 14961 15229 15370 15517 15677 15846 16012 16232 16469 16697 17046 17271 17465 17667 17903 18136 18344 18498 18669 18870 19267 19500 19645 19857 20129 20550 20774 20950 21063 21173 21583 21796 1312 1432 1854 2084 2267 2497 2717 3010 3374 3609 3704 3978 4271 4458 4929 5247 5674 5987 6228 6384 6533 6810 6983 7280 7429 7519 7861 8032 8287 8742 8997 9165 9287 9494 9816 9956 1302 1483 1847 2053 2262 2495 2682 2980 3225 3557 3756 3933 4176 4453 4741 4887 5241 5533 5894 6222 6349 6520 6801 6955 7198 7404 7509 7803 8012 8235 8739 8950 9152 9273 9488 9702 9944 10202 10399 10590 10854 10861 11282 11306 11494 11526 11769 11920 12027 12049 12287 12320 12401 12417 12633 1265S 12846 12851 13055 13058 13200 13211 13338 13339 13518 13526 13748 13752 13990 14035 14156 14193 14538 14541 14873 14877 15009 15024 15273 15278 15371 15398 15524 15535 15689 15695 15847 15881 16025 16064 16247 16329 16495 16508 16765 16860 17075 17131 17310 17369 17487 17516 17745 17789 17909 17917 18189 13196 18362 18371 18507 18534 18700 18745 18943 18977 19307 19333 19518 19526 19694 19704 19866 19921 20189 20213 20575 20589 20834 20848 20959 20975 21076 21202 21230 21592 21604 21810 21824

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8