Duistere moord in Bulgarije I Moord in kamer 916 Baby - Offset - Circulaires Enge'and de tanden op elkaar? Japansche opmarsch vertraagd Tl VOLI -TH EATER Balcon 50 EEN NET MEISJE AU GASTRONOME" Zaal 30 Vroom Dreesmann Lastige Kinderen? stil als muisjes! Arrondissement Rechtbank Alkmaar en Zending, TSJECHO SLOWAKIJE Nog geen volkomen toenadering tusschen Praag en Boedapest Daad van een krankzinnige? Tuinhoekje De rotsplanten Slechts f 3.75 per 1000 stuks N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr. Een Belgische ballon in de Donkere Duinen Uit het politierapport Texelsch nieuws Goed afgeloopen Texel 't Ned. Regenrecord? Marktoverzicht Marktberichten Den Hoorn Te veel van 't goede Oosterend X Inschrijving Handelsregister TEGEN AL TE DRASTISCHE MAAT REGELEN DER HONGAREN VERZET TEN ZICH DE SLOWAKEN. BOEDAPEST. De Hongaarsche en Tsjechoslowaaksche delegaties hebben gisteren de kwestie Van de aanhechting bij Hongarije van de zuiver Hongaarsche gebieden bespro ken. Op dit punt zijn de beide dele gaties het in beginsel eens. De be spreking had dan ook slechts op détails betrekking. De Hongaarsche delegaties had een ethnografische kaart overgelegd, die als basis voor de aanhechting moest dienen. De Slowaaksche delegatie heeft de juist- heid van deze Hongaarsche kaart be twist en een andere kaart overge legd. Ofschoon van bevoegde zijde geen mede- deelingen omtrent de détails der onderhande lingen zijn gedaan, meent men te Boedapest te weten, dat de hevigste strijd zal gaan om de aanhechting van de steden Pozsonv (Bra- tislawa) en Kaussa (Kosice). Te Boedapest toont men zich optimistisch, vooral wat de aanhechting van de stad Kausa betreft. Naar volgens Reuter te Komarno verluidt, zouden de Slowaken zich hebben verzet te gen enkele der Hongaarsche eischen, die te drastisch werden geacht. Honqaarsche eischen vermoedelijk gelijk aan die der Duitschers in Sudetenland, zegt Telihi. Omtrent de vermoedelijke eischen van Hongarije wordt in een nader communiqué nader verklaard: dat hedenmorgen beide partijen zouden bijeenkomen. Omtrent de vorderingen der onderhande lingen wordt in het communiqué niets mede gedeeld, evenmin als over den juisten aard van de Hongaarsche eischen. Het is echter bekend, dat de Hongaren voor den dag zijn gekomen met hun maxi mum eischen, die Slowakije van al zijn vruchtbare vlakten zouden berooven en slechts de bergstreken voor het voorgestel de plebisciet zouden overlaten. Het feit. dat de onderhandelingen voortdu ren zou er op kunnen wijzen, dat de moge lijkheid eener regeling niet uitgesloten is. Veel zal afhangen van het advies van de groote mogendheden, die bij de kwestie be trokken zijn. CHEF VAN GENERALEN STAF NEER GESCHOTEN. ZIJN ADJUDANT ZWAAR GEWOND. DADER TRACHT TE ZELFMOORD TE PLEGEN. Generaal Peef, de chef van den Bulgaarschen generalen staf, is door een burger met revolverschoten ver moord. De generaal werd aangeval len, toen hij op weg was naar het ministerie van oorlog. De adjudant van den generaal, majoor Stojanof, die hem vergezelde, werd gewond. Dader nog in leven. Volgens de eerste berichten zou de dader van den moordaanslag zelfmoord hebben ge pleegd, later wordt echter gemeld, dat de man nog in leven is. Hij is emstig aan hel hoofd gewond naar een ziekenhuis gebracht. De toestand van majoor Stojanof wordt ern stig genoemd. Gisteravond heeft een sneciale zitting van het kabinet plaats gevonden. 20 000 levas voor den misdaad. Kiroff. die generaal Peef heeft doodgeschoten, is in het ziekenhuis tot bewustzijn gekomen. Hij werd ter stond ondervraagd en naar verluidt, heeft hij verklaard dat hij 20 000 le vas gekregen heeft om de misdaad te plegen. Op de vraag, hoe de mannen, van wie hij zi:n hevelen had gekregen, heetten, wilde hij slechts antwoorden, dat het twee man nen waren, die een Macedonisch dialect snraken. Toen men he mvroeg. of hij wist wien hij gedood had antwoordde hij: „Ja. ik heb den chef van den generalen staf ge dood". Men meent, dat de toestand van Ku-off hopeloos is. Ook Stojanof overleden. Kolonel Stojanol, die teqelijk met generaal Peef was qcwond. is aan de gevolgen van zijn verwonding overleden. De moordenaar heeft tijdens zijn verhoor in het ziekenhuis, volgens sommige berich ten. verklaard dat hii uit wraak heeft ge handeld gedreven door ellende. Er werden echter tegenspraken in zijn verklaringen gevonden. Zoo verklaarde hij, dat hij de twee revolvers, waarmede hij geschoten heeft, van onbekenden had gekregen, doch later dat hij de wapens had gekocht voor 3"0fl levas Hij verklaarde verder tot geen enkele politieke organisatie te behooren. De politie leidt het onderzoek in verschillende richtingen. Een aantal individnén. die in contact stonden met den dader is in arrest gesteld. Een beroepsmoordenaar? Volgens inlichtingen, die uit niet officieele bron zijn ontvangen, zou de moordenaar van den chef van den generalen staf, Kiroff. afkomstig uit Kustendill. vijf jaar geleden tot een gevangenisstraf zijn veroordeeld we gens moord op den burgemeester van een gemeente in de omgeving van Sliven. En kele dagen geleden was hij vrijgekomen. Op het eerste gezicht, en ondanks de verschillende lezingen, die de ron de doen, is het moeilijk aan te ne men, dat het hier een politieke mis daad betreft, want het slachtoffer heeft zich nooit bezig gehouden met problemen buiten zijn militaire be roep en zijn naam is nooit genoemd tijdens de verschillende gebeurtenis sen der binnenlandsche politiek in de laatste jaren. Het zou kunnen zijn, dat hier een per soonlijke wraakneming in het spel is, of dat het een daad van een onevenwichtig persoon was. Hitler's rede werkt ontnuchte rend. De geluksroes waarin Engeland na het succes van Chamberlain verkeerde, heeft door de spottende, sarcastische rede van Hitier, plaats gemaakt voor een gevoel van onrust en verontwaardiging. Zijn schampere opmerking over Palestina en zijn raad aan het adres van Engeland om niet langer kinderjuffrouw over het Derde Rijk te spélen, hebben, zegt de corr. van het Hdbld., te Londen gewerkt als een koud bad. De „News Chronicle" begrijpt volkomen, dat men in Duitschland niet weinig trots is op het winnen van den grootsten 'oloede- loozen oorlog van deze tijd, maar had thans, in het belang der economische ontwikkeling vart Duitschland zelf, verzoeningsgezindheid verwacht. Echter is er in de houding van den Führer weinig te bemerken van een meer vredelie vende geest. De aangekondigde nieuwe versterkingen in het Westen en Hitler's hatelijkheden aan „het land van Chamberlain", zijn weinig in staat om aan de overzijde van het Kanaal de geneigdheid tot verder overleg op te wek ken. De thans door den Britschen minister van oorlog aangekondigde legerverster- king, kan dan ook worden gezien als een be- teekenisvöl antwoord aan Duitschland. En naar verluidt zou Chamberlain plannen over wegen voor een enorm herbewapeningspro gram. Zelfs bespreekt men in semi-officieele kringen de mogelijkheid dat Eden weer in het Kabinet zou terugkeeren. Dit zou weinig minder dan een directe uitdaging van den Führer beteekenen. Dat ook Winston Chnrchill in de regeering zou worden opgenomen, acht men onwaar schijnlijk Dit militante heerschap heeft zich te scherp tegen het regeeringsheleid gewend om met vrucht met het tegenwoordige kabi net te kunnen samenwerken. Hoewel de Japanners over het algemeen thans nog de meerderen zijn, schijnt het tempo van hun opimarsch steeds meer te vertragen. De Chineezen maken herhaal delijk melding van plaatselijke overwin ningen en vieren zelfs hier en daar verove ringsfeesten. Het Chineesche persbureau bericht, dat de Chineesche troepen in den afgeloopen nacht in het gebied van Wang Tsjia Ling een overwinning hebben behaald, welke grooter is dan de overwinning van Tajertsj- wang in April van dit jaar. Twee Japansche divisies zijn in de pan gehakt. De Chineesche troepen, onder commando van Soejoe, zijn het offensief 7 October be gonnen. In de gevechten, welke zeer bloedig waren, werd vooral gebruik gemaakt van de automatische wapens on handgranaten. Het aanleggen van een rotstuin is geen gemakkelijk werk; een partijtje sintels met wat steenen en zand en hier en daar een plant is nog geen rotstuin. Een aardige rotstuin kan alleen aangelegd worden als onderdeel van een grooteren tuin en daarvan afgesloten door een groen blijvende groep, b.v. door eenige .oniferen. Het is in AugustusSeptember een zeer geschikte tijd om rotsplanten te verplanten Men kan dus nu met den aanleg van een rotstuintje beginnen. De meeste rotsplanten heben een vlaxke worteling. Zulke planten moeten liefst voji September worden 'verzet, omdat ze anJèrs voor den winter niet voldoende vastworte.en en bij strenge vorst kunnen sneuvelen. Maar in den grooteren tuin zijn de rots planten nog voor velerlei andere doeleinden te gebruiken. Zoo b.v. als muurplant. In veie tuinen in ons land zal een muurtje mooier staan dan een rotstuin. We kunnen zoo mooi een muurtje laten metselen waar het huis op hooger niveau is gebouwd dan dat waarop de tuin ligt. Dat komt bij ons nog al vaak voor. De overgang van het huis naar den tuin wordt door een trapje of een helling verkregen. In een kleineren tuin is een muurtje voor 't zeL 1doel aangebracht, veel beter. Dit neemt niet zooveel ruimte weg en juist om ruimte te sparen moet de helling steil zijn. Komen er slagregens dan spoelt de aarde van die nelling licht weg. Voor de beplanting in de open gelaten ga ten neemt men: Aubrieta's, Alyssum saxatile, Cerastiums, Iberis, Dianthus, Nepeta's, lage voorjaars Phlox, Saponaria ocymoides, Sem- pervivum en Arabis alpina. Het muurtje Kan men metselen ter dikte van een halve steen, omdat door een volle steen de wort;ls moeilijk heendringen. De open gelaten gaten zijn dan minstens een halve steen groot. Onder het gat steekt de daar gemetselde steen even naar voren, zoodat het regenwater in het gat kan vloeien. Daarom wordt ook deze steen iets naar den binnenkant afhellen de gelegd. Het water komt dan beter bjj de wortels. Voor muurtjes kan men zoowel natuur steen als metselsteen gebruiken. De oude steen vind ik hiervoor het mooiste. Dit zijn de zoogenaamde drielingen; bij afbraak zijn ze nog wel te koop. Ze zijn Iets kleiner dan die men tegenwoordig gebruikt. Het muurtje wordt dus iets dunner, wat een voordeel is, maar lijkt toch grooter door de verhouding tot de andere steenen. Tegen die kleinere steenen komen de kleine rots planten ook beter uit. A. v. d. L. Heden Woensdag en Donderdag een zeldzaam mooi populair programma met twee hoofdnummers Eva en Co Een daverend lachsucces II Een buitengewoon spannende film Gevraagd voor veranderen van cenfectie Boven de 18 Jaar Met een Jeugdboek a 3 cent per deel uit de Openb. Leeszaal en Bibliotheek Breewaterstraat 19, zijn ze i) Door een misverstand vermeldde de Adv. in ons nummer van Zater dag Croquetten en Regoutbroodjes 3 voor 25 ct. Dit moest zijn voor cent Goedkoope, doeltreffende reclame-biljetjes. Gisteren deelde de heer Hagen, de opzichter der Donkere Duinen, ons mede dat hij in het park een merkwaardige vondst had gedaan. Dat bleek inderdaad het geval te zijn: het betrof hier een op den grond neergekomen kinderballon, waaraan zich een kaartje bevond. Het bleek dat deze ballon eenige dagen geleden in Tournai in België was opgelaten tegelijk met eén aantal andere. Een en ander georganiseerd door een vereeniging aldaar. Merkwaardig overigens dat zoo'n eenvoudig ballonnetje zoo'n verre reis kon maken. DE MIJN ONSCHADELIJK. De gisteren op het strand aangespoelde mijn is nog denzelfden dag door den Torpedodienst, onder toezicht van de politie door ontploffing onschadelijk gemaakt. Het was een Engelsche mijn, welke nog uit de oorlogsjaren overgeble ven moet zijn. Bij de explosie ontstond een enorme zuil van zand, dat de lucht ingeslin- gerd werd, hetgeen een interessante aanblik opleverde. DIE ARBEIDSWET. De Arbeidswet is voor velen blijkbaar een der moeilijkst te gehoorzamen wetten. Giste ren moesten althans weder 3 personen wegens overtreding daarvan bekeurd worden. DE VERKEERDE KANT. Imand parkeerde zijn voertuig in de Spoor straat aan de verkeerde zijde en werd op de bon gezet. DE MOTOR- EN RIJWIELWET. werd gisteren weder door verschillende perso nen overtreden. Gistermiddag kwam op den gevaarlijken hoek WarmoesstraatZwaanstraat een wiel rijder (de heer Broere) in botsing met een auto, die bestuurd werd door den heer Vonk. Daar zoowel de auto als de wielrijder slechts kalm reden, liep dit ongeval zeer goed af. De heer Broere viel van zijn rijwiel, doch bekwam geen letsel, het rijwiel was slechts licht be schadigd. In de vorige week is, volgens opname van de peilschalen, op Texel niet minder dan 103 mm water gevallen. Dit zou dus nog 10 mm meer zijn dan te Den Helder in dien tijd ge vallen in. Niemand kan zich dan ook bijna herinneren hier ooit een derge.Vjken regenval te hebben meegemaakt. Haast in ieder huis heeft men last van lekken gehad, zelfs in nieuwe huizen stroomde het water naar bin nen. De schapenhandel had Maandag een vlot verloop, de prijzen waren iets beter dan we dit in de laatste weken gewoon waren. Voor prima vette schapen werd 22.tot 22.50 betaald, oude schapen golden 17.tot 18.—. De lammeren deden eveneens goede prijzen, ongeveer 12.per stuk, hoogste prijs 15. De rammenaanvoer begint te verminderen, er stonden heden slechts 16 stuks aan de lijn. Prijzen van 20.tot 42. Wolhandel was er op de markt weinig, de prijs bedraagt ongeveer 0.75 per kg. Koeien werden een tweetal langevoerd, prijzen 180,tot 240.Graskalveren golden 35.tot 80.Nuchtere kalveren ge middeld 10.per stuk. Vette varkens gelden op de boederij 27 tot 27 V4 cent per pond. Biggen werden op de markt verhandeld voor pl.m. f 17.per stuk. De eierenprijzen zijn in de afgeloopen week sterk gestegen, op de veiling werd ongeveer 65 cent per 100 stuks meer betaald dan vo rige week. TEXEL, 10 October. eemarkt. 175 schapen 1522; 45 lam meren 716; 16 rammen 2042; 2 koeien 180—240; 3 graskalveren 35—80; 9 nuch tere kalveren 7—14; 20 biggen 15—18' 160 kippen 0.400.70. Eierenveiling. Aangevoerd: 45560 eieren 58—62 kg 4.90—5.20; 62—64 kg 5.05— 5.20; 66—70 kg 5.25—5.50; 50—56 kg 3.8;) —4.70; 40—50 kg 2.75—3.85, alles per 100., Waar in den zomer de landbouwer om roept en niet in 't minst op Texel, dat is: water. De landerijen hier met hun meestal hooge ligging en sterk absorbeerende gronden, vragen als het ware om den anderen dag een buitje. Maar nu hebben wij hier de laatste week toch te veel van het goede gehad door de geweldige buien, die zich over de landen uitstortten en nu vele daarvan geheel of gedeeltelijk onder water hebben gezet, wat voor de schapenfok kerij niet best is. De dieren liggen des nachts vooral, te koud en ook de zoo gevreesde lever botziekte wordt zoo in de hand gewerkt. En waar het buitenwater met dezen stijven Zuid' wester steeds te hoog is om te spuien, raakt men hier het overtollige water niet gemak kelijk kwijt. Men hoopt, dat de wind zoo spoedig draait, zoodat men zoo gauw mogelijk van dezen last bevrijd is. Bij de Geref. Kerk (H.V.) te Bussum, staat op het tweetal de heer E. G. B. Kok, alhier, VERKOOPDAG. Door de Geref. Zusterkring H.V., alhier, wordt morgen een verkoopdag georganiseerd van de door deze kring gemaakte goederen, in de Geref. Kerk (H.V.), alhier, van 25 en van 810. (Zitting van Maandag; 10 October). Een lastige kwaal: te veel eetlust! Verd. B. de Vr., woonachtig te Den Helder, laat verstek gaan. Hij wordt ervan beschul digd, op 10 Maart van een zekeren J. C. N. K. te Den Helder een stuk chocolade en op 18 Maart j.1. van een zekeren K. Sch. te Den Hel der een homp metworst te hebben gestolen. De heeren K. en Sch. als getuigen gehoord bevestigen een en ander. De heer J. H. Wiggers, reclasseeringsamb- tenaar, zegt, dat verd. lijdt aan diabetis en daardoor een onbedwingbare eetlust heeft. De man wordt thans voor z'n ziekte verpleegd en kon daarom niet komen. Als hij genezen is, stelt de heer Wiggers voor hem voor den tijd van 2 jaren te doen opnemen in de inrichting der Ned. Centrale voor practische werkver ruiming. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, requisitoir nemende zegt, dat door de bekentenis van verd. het feit is bewezen en eischt 3 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaren onder de bijzondere voorwaarden door den heer Wiggers genoemd. Conform dezen eisch wordt verd. veroor deeld. SIKKIM. De eerste Christelijke kerk. Tot dusver was de zendingsactie in den Hi- malayastaat Sikkim nagenoeg onmogelijk. De kleine Christenschaar, die daar eens, door de Schotsche zending gewonnen was, vroeg reeds 36 jaar tevergeefs aan den maharadja verlof om een kerk te mogen bouwen. Eindelijk is thans een keer gekomen. De maharadja gaf verlof en gaf zelfs den grond voor den bouw ten geschenke. De eerste Christelijke kerk in Sikkim komt thans te Gangtok tot stand LAWAAIKRIJG. De Fransche Evangelistische Persdienst Elzas-Lotharmgen bericht, dat de godloozen- organisaties in Rusland ter bestrijding van de nog plaats vindende godsdienstoefeningen den „lawaaikrtjg" thans voeren; op het uur der godsdienstoefeningen verschijnen namelijk vrij willige muziekcorpsen buiten voor de kerkdeur en houden daar een „concert" zoolang als de dienst duurt, WERELDTENTOONSTELLING. ixPe ^mmissie voor de organisatie van de Wereldtentoonstelling te New York in 1939 maakt bekend, dat op deze tentoonstelling voor ke ken geen plaats ter beschikking gesteld kan worden. In plaats daarvan zal voor alle reli gies te samen een tempel worden opgebouwd Ztól«e lnenschen streven naar het godde- -«Z rfifT 7"' Vol*ens de beschaving zal dit bouwwerk een toren van 150 voet krij gen en zal het in den vorm van een vierkant Bebouwd met een doorsnee van 1,5 voet Een 2° voet hooge muur zal het lawaai van het kermisterrein buiten de tempelhal houden. Scheepvaartberichten STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, 9 Oct. v. Hamburg. Johan de Witt, 9 Oct. te Amsterdam. Marnix v. St. Aldegonde, 8 Oct. te Belawan. Poelau Bras, 8 Oct. v. Singapore. Poelau Tello, 9 Oct. te Genua. Tajandoen, 9 Oct. te Hamburg. Tawali, 9 Oct. v. Djeddah. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, 8 Oct. v. Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles, 9 Oct. v. Rott. Ajax, 8 Oct. te Kopenhagen. Aurora, 8 Oct. te Genua. Bodegraven, 8 Oct. v. Talcahuano. Ceres, 9 Oct. te Amsterdam. Colombia, 9 Oct. te Amsterdam. Euterpe, 9 Oct. v. Amsterdam. Flora, 7 Oct. v. New York. Hebe, pass. 10 Oct. Holtenau. Helder, 8 Oct. v. Hamburg. Hercules, 10 Oct. v. Rotterdam. Iris, 7 Oct. v. Danzig. Merope, 9 Oct. te Melilla. Nereus, 8 Oct. v. Vigo. Odysseus, pass. 10 Oct. Holtenau. Oranje Nassau, 7 Oct. v. New York. Orion, 8 Oct. v. Palermo. Orpheus, pass. 10 Oct. B'koog. Pericles, 9 Oct. v. Plymouth. Poseidon, 8 Oct. v. Gibraltar. Pygmalion, pass. 9 Oct. Finisterre. Rhea, 10 Oct. v. Rott. Saturnus, 9 Oct. te Constanza. Stella, pass. 10 Oct. Gibraltar. Tiberius, 8 Oct. v. Hamburg. Trajanus, 9 Oct. v. Rotterdam. Triton, 9 Oct. te Amsterdam. Ulysses, 9 Oct. te Amsterdam. Venus, 10 Oct. te Hamburg. Vesta, 8 Oct. v. Thessaloniki. Vulcanus, 9 Oct. te Fiume. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 7 Oct. v. Beira. Cremer, 7 Oct. v. Penang. Nieuw Zeeland, 7 Oct. te Batavia. Rhuys, 6 Oct. v. Algiers. Van Spilbergen, 8 Oct. te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, pass. 9 Oct. Dungeness. Breedijk, 8 Oct. te Tampico. Drechtdijk, 1 Oct. te Cristobal. Edam, 8 Oct. te Baltimore. Maasdam, 7 Oct. v. New York. Nebraska, 9 Oct. te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, pass. 9 Oct. Lizard. Rotterdam, 8 Oct. v. New York. Statendam, 9 Oct. te New York. Volendam, 8 October v. New York. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 8 Oct. v. Lagos. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Djambi, 9 Oct. te Manilla. Madoera, 7 October v. Madras. Marken, 8 October v. Astaria. Silverbelle, 8 October v. Kaapstad. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara, 7 October te Manilla. J A V A—NEW-YORK-LIJN. Kota Pinang, 8 Octoerb te Penang, Simaloer, 7 October v. Boston. Tabinta, 7 Oct. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 9 Oct. te Rotterdam. Garoet, 8 Oct. v. Makalah. Kedoe, 9 Oct. Point de Galle gep. Kota Agoeng, 8 Oct. v. Genua Kota Baroe, 10 Oct. te Schiedam. Kota Nopan, 8 Oct. v. Port Soedan. Siantar, 10 Oct. te Belawan Sitoebondo, 9 Oct. Sagres gep. Soekaboemi, 9 Oct. Quessant gep Tjikembang, 9 Oct. te Bintang. STOOMVAART ML» OCEAAN. Aeneas, 9 Oct. te Rotterdam Agamemnon, pass. 9 Oct. Gibraltar. Eurylochus, 10 Oct. te Amsterdam. Maron, 8 October te Batavia. Patroclus 7 Oct. v. Yokohama. Stentor, 9 October v. Batavia. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART HÜ> (Holland—Afrika L«n). 8 °ct' v' M°mbassa. Jagersfontein, 8 Oct. v. Dakar. (Holland—Australië HJn). a™*?' ,10 0ct' te Hamburg. Arendskerk, 9 Oct. v. Izmir. (Holland—Oost-Azlë HJn) rSuk6,rk' 9 °ct' te Hongkong. Groo ekerk, 9 Oct. te Hongkong trk; 8 0ct' te Genua Zulderkerk, 9 October v Aden. van 3 tot 10 October 1938. Wijziging- e n Helder. Veilmgsver. „Den Helder en Omstreken", Va* poijkstraat 2; bestuurswijziging.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6