Lord Mayor van Londen ontsnapt den dood De diefstal op het postkantoor ArrondissementsRechtbank Alkmaar Engelsche lof voor ons Indische leger Tegen te hooge pachtprijzen De kolonisatie op Nieuw Guinea Duitschland en de Balkan Zes maanden tegen telegrafist geëischt Het militaire vliegveld te Bergen Tertiaire wegen in Noord-Holland Oplichter herkend Laatste telexbericht Japansche inval in Zuid-China Siöjang gevallen Belangrijke goudvondst in Indië Belangenbotsing tasschcn Duitschland cn de Ver. Staten Geen waarde-zendingen naar Palestina Latana Juchtmillionair" Tegen militair vliegtuig gebotst? Eierdieven gestraft öaSs^reüfcm^lQ Middagzitting. De eenige zaak welke in de middagzit ting op de rol stond was dip -f. P. AL de L., van beroep telegrafist le klas se van de Post en Telegrafie, wonende te Den. Helder. De pres. vraagt verd. of hij die betrekking p.og bekleedt, of dat hij is geschorst? Verd.: Ik ben geschorst. ^Aan verd. wordt ten laste gelegd, dat hij zich op 23 of 24 Mei een bedrag van f 50. toebehoorende aan den Staat der Nederlan den, wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verd. ontkent het ten laste gelegde. Als eerste wordt gehoord mei. J. W. Gr., assistente ten postkantore te Den Helder. Deze verklaart, dat zij op een hulpkantoor $e Den Helder aan de Zuidstraat werkzaam was tijdens de vacantie van één der ge ëmployeerden. Getuige verklaart voorts, dat zij twee zakken met geld naar het hoofd kantoor heeft gestuurd. Dat was minder begrijpelijk; in den regel wordt het geld in één zak verstuurd. De president vraagt get. hoeveel rijks daalders er in één zak gingen? Get.: Twintig, Edelachtbare. De president: En hoeveel woog zoo'n zak? Get.: Vijf kilo. De tweede get. is mej. C. M. H., even eens assistente bij de Posterijen te Den Helder, die erbij is geweest, dat de eerste get. de rijksdaalders in de zakken heeft gedaaru In de eerste zak gingen 200 rijks daalders en in de tweede zak twintig rijks daalders. Tn totaal waren er 3 zakken. De derde getuige is J. K. van beroep be steller te Den Helder, die de postzakken van het bijkantoor naar het hoofdkantoor heeft vervoerd. Get. zegt dat hij de zakken op de tafel heeft neergelegd, waar verd. bezig was. Pres.: Is het de gewoonte, dat de inhoud der zakken wordt nagezien, waar u bij bent? Get.': Neen, het is altijd haastwerk. Verd. zegt, dat hij de zakken in een les senaar heeft gedaan en deze lessenaar be hoorlijk heeft afgesloten. Dan wordt voorgeroepen get. G. W. A., kantoorbediende bij de post, wonende te Den TIelder. Deze verklaart 's ochtends om 8 uur den Nachtdienst te hebben overgenomen van .verd. Hij ontving een geldtrommel. Pres. tot verd.: Hadt u in dien trommel net geld gedaan? Verd.: Ja zeker, ik' heb de zakjes eerst ïn de lessenaar gedaan en later in den geld trommel. De pres. merkt op, dat er dus niemand fenders over die zakken is gegaan dan verd. De get. zegt, dat hij den volgenden mor gen den trommel uit de kluis heeft gehaald Toen bemerkte hij, dat een der zakken weg was: dat was de zak, waarin zich de 20 rijks daalders bevonden hadden. De verdediger vraagt aan get. of verd. de bevoegdheid heeft de zegels van de zakken te verbreken. Get.: Ja zeker. Dan wordt voorgeroepen get. T. B. adj. referendaris bij de Post en Telegrafie te Den Helder. Deze vertelt van get. A. 'n trommel met zil vergeld te hebben ontvangen welke deze had gekregen van verd. die den nachtdienst had gehad. Get. heeft twee zakken gevonden, maar die waren niet op elkander gebonden. De verdediger vraagt get. of hij wel eens Iets oneerlijks van deze verd. heeft gemerkt? Get. Neen! Vroeger voor zijn tijd had get. wel gehoord, dat verd. wel eens tekort had gehad. De pres. wil van get. weten of het niet abnormaal zou zijn als verd. een der zak jes geleegd had in z'n kas? Get.: Dat komt practisch gesproken nooit yoor. Pres.: Maar mocht hij het wel doen? Get.: Dat mag hij zeker doen; maar zoo als gezegd, dat komt niet voor. Vervolgens komt voor get. J. B. kan toorbediende le klerk der posterijen te Den Helder. De pres. vraagt get. of hij van get. A. twee zakken geld ontvangen heeft? Get.: Dat kan ik me niet herinneren. Al leen weet ik, dat get. mij f7000.heeft afgedragen. Get. kan wel verklaren, dat hij een zending geld naar Wieringerwerf heeft gestuurd en daar werd geconstateerd, dat er f 50.te kort was. Dat kwam. omdat van de twee zakken die tesamen waren ge bonden en waaraan één label hing. er een ontbrak. Ik heb zelf nooit meegemaakt, dat er twee zakjes aan elkander werden gebon den. De get. J. C. O. van beroep adjunct-com mies van de Posterijen te Den Helder, nam op 23 Mei den nachtdienst waar. Hij nam van den dienstdoenden ambtenaar de kas over. Deze getuige kan niet verklaren, dat er een onregelmatigheid heeft plaats gehad. De volgende get. is K. H., hulpbesteller te wieringerwerf, die op 3 Juni een beding van f 17.000.uit Den Helder heeft ontvan gen, althans volgens het advies. Pres.: Heeft u niet gemerkt, dat er een zakje ontbrak? Get.: Absoluut niet. Dan komt voor mej. C. H., huisvrouw van K. H., kantoorhoudster van de Post- en Te legrafie te ieringerwerf. Zij werpt geen licht op de zaak. De President wil weten of het bewuste zakje uit de Zuidstraat te Den Helder naar jWicringerwerf werd gezonden. Een en ander komt niet geheel vast te staan. De twee volgende getuigen B. B. en A. J. K, beide werkzaam aan het kantoor van de Wieringermeer hebben van het kantoor te Wieringerwerf een bedrag van f 17000.— ontvangen, om als loon uit te betalen. Zij constateerden toen, dat er f 50.— aan het be drag tekort kwam. Zes vlieqtuigloodsen aanbesteed. Gistermorgen heeft de eerstaanwezend ingenieur der genie te Haarlem aanbesteed het voltooien van zes vliegtuigloodsen bij Bergen (N.H.) Laagste inschrijver was W. S. Visser, Leeuwarden voor f 198.690. Hoogste inschrijfster de N.V. Oberon te Amsterdam voor f 239.000. Als laatste wordt gehoord de get. desk. J. W. G., inspecteur der Posterijen te Rot terdam, die inlichtingen verstrekt over de labels en de wijze waarop deze aan de zak jes worden bevestigd. Get. desk. komt verklaren. dat verd. in 1935, 1936, 1937 en 1938 to taal f 396 aan tekorten heeft gehad in verschillende kassen. De pres. zegt tot verd. dat dit wel zeer merkwaardig is. Verd. antwoordt, dat hij telegrafist' is en is overgeplaatst naar het postkantoor. Hij heeft een theoretische opleiding gehad en er is op het kantoor te Den Helder altijd tekort aan personeel geweest om hem be hoorlijk op te leiden. Pres.: Vroeger in een andere betrekking heeft u ook al geld verduisterd. Get. desk.: Van het oogenblik af dat verd. is gekomen, is het steeds gesukkel met hem geweest. Mr. Ubbens vraagt, of zoo iemand dan maar gehandhaafd wordt? Get. desk.: Er is wel dikwijls rapport over hem uitgebracht, maar tot schorsing is het niet gekomen. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille requisitoir nemend, zegt dat uit de gehoorde getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat het bewuste geld steeds onder berusting is geweest van verd. Ook is gebleken, dat de tweelingzak welke op 23 Mei aan het hoofdkantoor werd gezonden reeds den volgenden morgen was verdwe nen. Het is heel begrijpelijk dat er f 50 te min naar de Wieringermeer is gezonden, omdat voor de twee zakjes slechts één la bel is gebruikt. En het kan niet anders dan dat verd. dit tweelingzakje heeft verduisterd. Dat is een zware beschuldiging, maar het kan niet anders gebeurd zijn. Temeer, daar er in de afgeloopen jaren steeds kastekorten wer den geconstateerd en dat hij vroeger al reeds van een vereeniging een bedrag heeft verduisterd. Verd. kan er niet mee uit, door te zeggen, dat hij feitelijk geen post ambtenaar maar een telegrafist was, Het maakt voor spr. geen verschil of het nu f 50 of f 500 is geweest, hij heeft als amb tenaar misbruik van vertrouwen gemaakt. De Officier eischt 6 maanden gevangenis straf. Verd. merkt op, dat hoe de schijn ook tegen hem is hij nimmer geld heeft ge stolen en mee naar huis genomen. Hij is altijd strikt eerlijk geweest en de tekorten welke hij had zijn teveel uitbetaald aan het publiek. Pleidooi. De verdediger van verd., mr. C. de Groot, gaat den gang van zaken uitvoerig na. Aangenomen moet worden dat verd. van mej. K. de zakjes niet ontvangen heeft. Trouwens, dat ontkent spr.'s cliënt ook niet. Na tal van manipulaties komt men te Wieringerwerf tot de ontdekking dat er f 50.aan de zending ontbraken. Maar daarmede is niet bewezen, dat deze f 50 dezelfde zijn als de 20 rijksdaalders welke in het tweelingzakje hebben gezeten, het welk van de Zuidstraat naar het hoofdkan toor werd gezonden. Het is zeer goed mogelijk, dat verd. het zakje in zijn kas heeft uitgestort en dan misschien later per ongeluk twee briefjes van vijftig inplaats van één briefje aan het loket heeft uitgegeven. De officier verwijt verd. de vroegere kas tekorten, maar is het niet erg, dat iemand die telegrafist le klasse is, maar als post ambtenaar wordt aangesteld? De man heeft geen cent schuld; hij voert een sober leven zonder eenige uitspatting. Wat de vroegere verduistering betreft, merkt pleiter op, dat verdachte's vrouw uit het potje der vereeniging, dat op de schoorsteenmantel stond geld heeft geno men voor de huishouding. Verd. is toen ziek geworden en daarom is dit bedrag tot f _170.opgeloopen. Maar vergeten mag niet worden, dat voor de terugbetaling van dit bedrag door verd. een leening is geslo ten. welke hij trouw afbetaalt. Van oneerlijkheid is geen sprake. Het zal voor de Rechtbank een heele toer zijn om de overtuiging te krijgen, dat verd. inder daad het geld heeft verduisterd. De Rechtbank bepaalt de uitspraak over heden over acht dagen. Totale lengte ruim 1000 K.M. Het juist verschenen verslag over het ter tiair wegenplan in Noord-Holland bevat, vol gens het Hdbld., de mededeeling, dat op grond van de door den Prov. Waterstaat ver zamelde technische gegevens en aan de hand van de maatstaven der Wegenbijdra- genverordening de totale berekende lengte der tertiaire wegen bepaald is op 10S6.05 ki lometer. Aangezien vrflgens mededeeling van den minister van Waterstaat het aandeel van de provincie Noordholland in de op brengst van do Motorrijtuigen- en Rijwielbe lasting over 1937 ten behoeve van de tertiaire wegen f336.939.75 bedraagt, zal per bereken den kilometer f310 aan de betrokken on derhoudsplichtigen uitgekeerd kunnen wor den. Het saldo zal worden gebruikt ten be hoeve van onderhoudsplichtigen van wegen van het Tertiair Wegenplan 1937, welke niet op het Tertiair Wegenplan 1939 voorkomen, voor zoover op die wegen op 1 Januari 1939 nog leeninvsschuld zal rusten. Door het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier werd do verbetering van wegen van het Tertiair Wegenplan voortgezet en ook door het Ambacht van \V estfriesland genaamd „De Vier Noorder Koggenwerden belangrijke verbeteringen aan wegen van het Tertiair Wegenplan aan- -gebrachL Een geoefend leger, een goed uitgeruste luchtmacht. Het Engelsche blad in Ned.-Indië, de „Straits Times', van 27 September jl. heeft een volle pagina gewijd aan foto's van de recente manoeuvres, van het Koninklijk N.- I. leger bij Tnagerang. meldt het A.I.D. Boven deze pagina staat over de geheele breedte van de pagina „Pantserauto's en tanks tijdens de groote legeroefeningen op Java"; daaronder: „Goed toegerust leger". Voopts schrijft het blad: „Terwijl wij in Malakka slechts beschikken over een enkele gemechaniseerde gevechtseenheid de pant serauto-sectie van het Singaporesche vrij willigerscorps, is het Nederlandsch Indi sche leger goed uitgerust met lichte tanks en pantserauto's. Deze wapens namen deel aan de re cente manouevres te Tangerang bij Batavia. De autoriteiten hebben zulk een diepen indruk gekregen van de rol, welke deze tanks en pantser auto's spelen in de verdediging van Nederlandsch-Indië, dat thans een officier van het Nederlandsche leger in Engeland onderhandelt over den aankoop van nog meer lichte tanks. Nederlandsch-Indië beschikt over een goed uitgeruste en gestadig groeiende lucht macht. Pachtbureau Noord-Holland treedt in werking. I Maandag 10 October 1938 is door notaris Hoeflaken te Haarlem de stichtingsacte van het Pacht-Bureau Noord-Holland verleden. Zooals bekend is, treedt de nieuwé Pachtwet 1 November 1938 in wer king en dientengevolge zal ook het Pachtbureau Noord-Holland zijn werkzaamheden aanvangen. Het Pachtbureau heeft tot taak de pachtcontracten, die na 1 No vember 1938 zijn afgesloten, hetzij een door partijen geteekend ont werp hetzij, een notarieel of door partijen geteekend afschrift, te be- oordeelen of de verplichtingen voor den pachter uit de overeenkomst voortvloeiende, niet als_ buitensporig moeten worden beschouwd., noch de pachtprijs zoodanig is vastgesteld, dat hij den pachter, ook bij bijzon dere bekwaamheid en ijver, niet de mogelijkheid van een redelijk be staan uit de opbrengst van het ge pachte goed laat. terwijl nochthans de pachter zulk 'n bestaan uit de op brengst van het goed redelijkerwijze mag verwachten. Het bureau belast zich verder met het geven van adviezen ten aanzien van het opmaken van pachtovereenkomsten, enz. Bij eventueele geschillen kunnen partijen arbitrage aanvragen bij het Pachtbureau. Schriftelijk kan men zich wenden tot den voorzitter: mr. P. S. Winkel, Groote Oost 6 te Hoorn of tot den secretaris: C. A. J. van Baar, Parklaan 12 te Haarlem. Op zoek naar beste boeren! Wat de beslissing van den kolonisatieraad betreft om de kolonisten op Nieuw Guinea niet langer financieel te steunen kon het Bat. Nbl. nog het volgende melden. De beslissing zal aan de regeering voor gelegd worden, zoodra van de vereeniging Kolonisatie Nieuw Guinea de schriftelijke bevestiging is ontvangen dat men zich met het standpunt van den raad heeft kunnen vereenigen. Dr. Vrijburg vertrekt in den loop van dit jaar naar Nederland, om tien boeren families uit te zoeken, die naar reeds in het officieel© communiqué gemeld is bestemd zijn om naar de Dairilanden uit gezonden te worden om daar min of meer als leermeesters op te treden van den Indi sche kolonisten. Het gaat om zeven boeren en drie knechts Uit den aard der zaak zal men, daar het ten slotte nog slechts een proef geldt, zoo klein mogelijke gezinnen uitzenden, met hoogstens een of twee kinderen. Het behoeft geen betoog dat de medische keuring der adspirant-kolonisten zeer streng zal zijn. Het is de bedoeling, boeren uit te zenden, die speciaal verstand hebben van veeteelt en zuivelproducten, daar de kolonisatieraad hier te lande het z.g. gemengd boerenbedrijf wil invoeren, waar zoowel landbouw als veeteelt beoefend wordt. Ook de varkensteelt zal niet vergeten worden. Het is trouwens de bedoeling, ook de aardappelen te telen. De details moeten intusschen nog nader bekeken worden. En ingesloten. De man, die, zooals wij hebben medege deeld, ruim een week geleden, verschillende filiaalhoudsters van de fa. Paul Kaiser te Den Haag heeft opgelicht, is thans aange houden. De politie kwam n.1. op het idéé, dat de schuldige wel eens onder de oud bedienden der benadeelde firma kon schui len en toonde den filiaalhoudster een serie foto's. Op één hiervan herkenden de dames den man, die haar bedrogen had. Het bleek te zijn een 21-jarige kantoorbediende. De verdachte blijft evenwel ontkennen en is door de politie ingesloten. Te Hongkong wordt bevestigd, dat een dertigtal Japansche oorlogs transport- schenen tussche" Hongkong en Swatau ligt en dat .Ta^anscbe troepen in da "'gchaai aan wal zijn gegaan. Dit fcsricht is van groot gewicht, daar Brittannig *in Z"{''-GMna zeer r belan gen heeft. Be actie in en om de B'asbaai moet dan n«»k worden gezien als een uitda gende daad der nieuwe regeering jegens Engeland en kan verstrekkende gevolgen hebben, In een proclamatie zegt de bevelhebber der Japansche landingstroepen in Zuid-Chi na, dat de omstandigheden Japan genoopt hebben een sterke strijdmacht naar Kwang- toeng te zenden om spoediger demoralisatie in China te brengen. Degenen, die zich ver zetten, aldus de proclamatie, zullen niet gespaard worden. De operaties zullen wor den voortgezet tot het doel der regeering geheel bereikt is. De rechtervleugel van het Japansche le ger in Midden-China heeft vanochtend Sin- jang, een belangrijk spoorwegcentrum op Ï50 K.M. ten Noorden van Hankau, ge nomen. De verbindingen tusschen de Chi- neesche fronten bij Hankau en de Gele Ri vier zijn daardoor verbroken. Zeldzame ontdekking. Een medewerker schrijft aan het Bat. Nbl., dat ir. Terpstra van de Zuid-Bantam Goudmaatschappij bij een nader onderzoek van een steilen kalen rotswand aan de ri vier Tji Pamantjang goud ontdekt heeft. Men staat daar voor een rotswand van een paar honderd meter hoogte en honder den meters lengte. Er zijn reeds een groot aantal tunnels ge boord ,tien, twintig en meer meter diep en allen door erts met een zeer hoog goudge halte voerende. Men heeft hier te maken met een erts voorkomen, zoo enorm, als nog nergens in Nederlandsch-Indië ooit werd aangetroffen. Bevordering der betrekkingen Bij zijn vertrek naar Sofia, waar hij zal onderhandelen over een economische rege ling, zooals te Belgrado en Ankara gesloten is, heeft de Duitsche minister van economi sche zaken, Funk, verklaard, dat hij uit- noodigingen heeft ontvangen van de regee ringen van Roemenië en Griekenland, doch dat hij eerst naar Berlijn moest terugkee- ren om zich bezig te houden met de vraag stukken, welke in verband staan met de aanhechting van het Sudetenduitsche ge bied. Funk legde er den nadruk op, dat Duitsch land de voorkeur geeft aan tweezijdige re gelingen vóór den ruil van producten en koopwaren, ter bevordering van de betrek kingen met de Balkanstaten. Het is de be doeling, dat daarna op dezelfde wijze on derhandeld wordt met d? Vereenigde Staten en Engeland. Funk deelde tenslotte mede, dat de credieten, verstrekt aan Turkije, in tien jaar terugbetaald moeten worden. In gezaghebbende kringen te Washington is men van meening, dat de groeiende eco nomische invloed van Duitschland in het Zuidoosten van Europa zeker in botsing zal komen met de pogingen, die de Vereenigde Staten in het werk zullen stellen om hun handel met deze streken te behouden. In de eerste acht maanden van dit jaar hebben deze landen uit Amerika goederen ingevoerd tot een waarde van 62 millioen dollar, terwijl de waarde van den uitvoer naar de Vereenigde Staten 50.500.000 dollar bedroeg. De jaarlij,ksche handel kan dus begroot worden op 170 millioen. De Vereenigde Staten zullen het handels verdrag met Tsjechoslowakije moeten her zien in verband met de gebiedswijzigingen. Reeds verscheidene maanden bereiden Amerikaansche ambtenaren de sluiting van een handelsverdrag met Turkije voor, maar Duitschland compliceert de onderhandelin gen door een stelsel van ruilhandel en ge blokkeerde marken. Een veeg teeken. De dienst der waardezendingen naar ver schillende plaatsen in Palestina is tijdelijk gestaakt. Brieven, doosjes en postpakketten met aangegeven waarde kan men blijven verzen den. De Nederlandsche postadministratie aanvaardt voor deze zendingen echter geen verdere verantwoordelijkheid dan, tot Je- rusalem, Haifa, Jaffa of Er Ramle. De bekende piloot van de Air France, La tana, die begin dezer maand voor den elf den keer den vliegtocht op Zuid-Amerika heeft volbracht, heeft Maandag tusschen Natal en Dakar zijn millioensten k.m. ge vlogen. Door deze prestatie heeft Latana de twee de reeks van 100 „Iuchtmillionairs" geopend daar voor hem reeds honderd vliegers hun millioen k.m, hadden volgemaakt. Hij stapte te Brussel uit bet later verongelukte Belgische vliegtuig. Omtrent de oorzaak van het onge luk met het Sabena-vliegtuig te Soest in Westfalen tast men te Brus sel nog altijd in het duister. Het vliegtuig was Maandagochtend van Croydon naar Brussel vertrok ken en zou vervolgens zijn reis voort zetten naar Berlijn. Er bevonden zich toen 15 passagiers aan boord, onder wie de Lord Mayor van Lon den, sir Harry Twvford, generaal Malcoln en John Wheller Bennet, op weg van de Britsche hoofdstad naar Praag met 30.000 pond sterling, in 3 dagen verzameld voor de Tsje chische vluchtelingen uit het Sude- tenland en de Poolsch-Hongaarsche gebieden. Drie leiders van het Britsche legioen waren eveneens met het vliegtuig te Brussel gearriveerd. Deze zes personen stapten uit en namen plaats in het vliegtuig voor Praag, dat om 10.20 uur opsteeg. Tusschen Londen en Brussel was de vlucht geheel normaal geweest, aldus de N.R.C., Niets liet dan ook een ramp ver moeden, welke zich een paar uur later zou voordoen. Zooals reeds gisteren is gemeld, bevatte ook het -laatste draadlooze bericht van het verongelukte vliegtuig niets onge woons. Het gaf alleen de hoogte aan, waar op het toestel zich bevond. Deze bedroeg 1500 meter. Het weer was niet ongunstig, de lucht eenigszins bewolkt. Volgens verklaringen van boeren, die op het land werkten, zou het toestel in stuk ken naar beneden gekomen zijn. Van een ontploffing hebben zij echter niets gehoord. Mede in verband met de late ontvangst in België van het bericht der ramp stelt een Brusselsch blad de vraag of het Sa- bena-toestel misschien niet door een Duitsch militair vliegtuig is aangevlogen, daar zich in deze buurt verscheidene mi litaire vliegvelden bevinden. Het toestel, de OOAGT, was een drierno- torige laagdekker, naar Italiaansch model (Savoia Marchetti) te Haren door de Sabca (Soc. An. Beige de Constructions Aéronati- ques) gebouwd en geregistreerd als Sabca- Marchetti S 73. Volgens de eerste Duitsche berichten moet de veronderstelling van een ontploffing aan boord volkomen terzijde worden gelaten, daar de wrakstukken geen spoor van brand of ontploffing vertoonen. De Arnhemsche rechtbank heeft den 32- jarigen B. J., den 56jarigen G. T. en den 21-jarigen D. B., die in dienst van de Gel- dersche eierveiling, eieren hebben gestolen, resp. veroordeeld tot negen maanden, zes maanden en vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. PURMEREND, 11 Oct. Gemeentel, Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 54000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 23.50. 6 stapels kleine Boe renkaas f 24.1 stapel volvette 27. 832 Kg. boter 1.421.44 per kilo. Runderen, totaal 535 stuks: 360 vette koeien 6470 ct. per Kg., matig; 78 geldekoeien f 120—185 per stuk, matig; 35 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 62 stieren 4452 ct. per kilo, matig; 9 paarden f 90—160 per stuk, stug; 108 vette kalveren 28—48 ct. per kilo, stug; 252 nuchtere kalveren: voor de slacht f 712, voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 266 vette varkens voor de slacht 5254 ct. per kilo, vlug; 26 magere varkens f 24^-36 per stuk, matig; 441 biggen f 1218 per stuk, matig; 1837 schapen f 16—25 per stuk, matig; 119 bokken f 216 per stuk, matig; kipeieren f 4.755.25, eendeieren f 2.90 per 100 stuks. 330 piepkuikens 5562% ct. per kilo, uitzonderingsprijs 65 ct., 9200 oude kippen en hanen 25—30 en 311/-.—42V9 ct. p. kilo, uitzonderingsprijs 45 ct., konijnen f 0.30 —1.75 per stuk, 1200 eenden 2060 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 437 ganzen f 2.352.90 per stuk, 1900 jonge hanen 40 —50 ct. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 90.000 eendeieren f 33.10, kleine 2.652.90, 15000 kipeieren 6566 5.25-5.35 63 -64 kg. 5.20-5.30. 60—62 5.15-5.25, 58—59 kg. 5.10, 5657 Kg. 4.755, 5355 Kg. 4.50 4.80, 50—52 Kg. 3.90—4.40, 45—49 Kg. 3—3.80. WARMENHUIZEN, 11 Oct. Eigenheimers 3.20, peen 2.30—2.60, gele nep 5.uien 1.80—2.40, drielingen 1.80, selderij 1—2.10, goedgekeurde eerstelingen A 35—55 4.20, A 26-35 4.50, bintjes 1.80—2, roode kool 1.20—2.60. gele kool 1.50—1.90, witte kool 90 ct., Deensche witte kool 1.30 1.40, slaboonen 4—12.40. bieten 1.70—1.90. Aanvoer: 1830 Kg. selderij, 2500 Kg. aard appelen, 150 Kg. gele nep, 1800 Kg. uien, 14.900 Kg. peen, 37.200 Kg. roode kool, 2100 Kg. gele kool. 49.600 Kg. witte kool, 1650 Kg. D. witte kool. 1250 Kg. slaboonen, 200 Kg. bieten, 19.100 Kg. goedgekeurde eerste lingen. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct. Aanvoer: 5700 Kg. aardappelen: bl.eigenh. 2.50—2.70, 4200 Kg. uien 2.20—2.30, drielin gen 1.70—1.80, grove 2.102.20, gele nep 5.40, 5900 Kg. peen 2.20—2.6,0 spercieboo- nen 3—11.50. 1400 kg. kroten 1.50; 8200 kg. roode kool 1.60—2.30; 151200 kg. witte kool 0.90; 800 kg. gele kool 1.40—1.70 4500 kg. d. witte kool 1.401.50; 19800 pootaardappelen A 2835 4.20: A 35—55 4.80—4.90 BROEK OP LAXGENDIJK. 12 Oct. Uien .102.50, drielingen 1.70—1.30, grove 22.10. gele nep 55.50, peen 22.50. kleine peen 0.701. spercieboonen 7.2011.10. Kroten 1.002.20; rooed kool 1.36—2.50; witte kool 90—1.—; gele kool 1—1.70; gr. kool 1—1.20 d. witte kool 1.30—1.50

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3