Excursies Held ersche Courant Jan en Rie's populariteit Laat de Radiodokter voor U werken! SPOORGRACHT 1 Tr Oprichting van de Reisclub „De SlymdcL Zaterdag 15 October 1938 Tweede Blad Radio-dokter breidt instrumentarium uit WESTSTRAAT 67 - TELEFOON 714 ONDER GARANTIE LAGE PRIJZEN VAKKUNDIGE UITVOERING FIRMA TEL. 249 „Koningin Victoria" De Marine-Concerten Filiaal Ticlcmans gemoderniseerd Burgerlijke Stand van Den Helder Nieuwe en oude vraag stukken Pr MQCLvrr fot© De belangstelling voor onze excursies is de laatste jaren zoo groot ge weest en de drang om deze uit te breiden tot meerdaagsche uitstapjes was zóó sterk, dat wij niet anders kunnen doen, dan daaraan gevolg geven. We hebben het op „onze tweedaagsche" in het voorjaar dan ook bizonder gezellig gehad. Als we niet zoo ver in het seizoen waren geweest, hadden we er zeker nog eenige tochten aan vast geknoopt. Maar dat was toen niet mogelijk. Midden in het seizoen zijn alle hotels bezet en is het reizen ook duurder, vandaar dat de Heldersche Courant haar uitstapjes maakt in het voorseizoen, in den tijd, dat boom en struik zich tooien met nieuw jong groen en dat het nieuwe leven nog aan alle kanten openbarst. In den tijd, dat de dagen lang zijn en er nog niet de druk van zomersche warmte is. Het laatst van Mei en de maand Juni zijn de maanden voor onze uitstapjes. En waarom dan nu dit artikel? Inderdaad is het nog aan den vroegen kant, hoewel we uiterst snel leven en het nieuwe jaar aanklopt voor we ons er rekenschap van gegeven hebben. Van den kant van tal van deel nemers kwam echter dezen zomer het verzoek, een soort spaarkas te openen bij de krant, zoodat men met kleine bedragen ongemerkt een reissom bij elkaar zou krijgen, waardoor een van de tochten van de Heldersche Courant meegemaakt zou kunnen worden. Welnu, we zullen aan dezen wensch tegemoet komen. Het feit, dat onze krantenjongens dagelijks onze abonné's bezoeken, maakt ons dit mogelijk, zonder dat er extra kosten aan verbonden zullen zijn. Wantde excursies van de Heldersche Courant moeten goedkoop en goed zijn. Dat zijn twee eischen, die we zelf stellen en die we, door een serieuse voorbereiding, na zullen komen. We zullen dus kaarten aan onze excursisten verstrekken en op die kaarten wordt wekelijks afgestempeld het bedrag dat men betaald. We maken dan in het voorjaar verschillende reizen bekend en men kan daaruit zijn keus bepalen. Zoowel ééndaagsche, tweedaagsche, driedaagsche als vierdaagsche uitstapjes zullen we organiseeren. Uitstapjes die ons zullen brengen door heel ons land en de mooiste plekjes voor de deelnemers zullen ontsluiten. Het is de bedoeling de schoonheid van eigen land te leeren kennen en dat niet in een tempo van 300 of meer kilometer per dag, maar met de gelegenheid hier en daar, waar de natuur tot rusten uitnoodigt, aan die stem gevolg te geven. Men moet ons land leeren kennen en men zal het daardoor lief krijgen. Met gedetailleerde plannen kunnen we nog niet komen, maar wel ligt het in de bedoeling Zuid-Limburg te bezoeken, de Heilige Landstichting te bezichtigen. De schoone plekjes in Brabant te bezien en misschien ook om Zeeland voor onze deelnemers te ontsluiten. Wij richten daartoe op de: REISCLUB „DE JUTTER", waarvan de deelnemers, door een eenvoudig spaarsysteem, hun eigen reis- pot vormen. Zoowel deelnemers van onze ééndaagsche als meerdaagsche excursies kunnen er deelnemer van worden. Wij eischen geen entree-geld. Onze eenige bedoeling is aan het verzoek van zoo velen gevolg te geven, en onze excursies uit te breiden en daarbij een gemakkelijke gelegenheid te scheppen om er aan deel te nemen. Aan alle deelnemers verstrekken we een kaart, verdeeld in 35 vakjes. Dit is ongeveer het aantal weken dat we sparen. Iedere week komt de wijkjongen en stempelt de kaart af, na ontvangst van het geld. Op een duplicaatkaart, die hij bij zich heeft, zet hij ook het stempel. Dit ter controle voor onze administratie. Wie nu plannen heeft voor een eendaagsche excursie, stort daar voor iedere week 15 cent. Wie twee dagen met „de Jutter" mee wil, betaalt 30 cent per week. Wie een excursie van 3 dagen wil meemaken, betaalt 50 cent en wie vier dagen met de Heldersche Crt. op stap wil betaalt 75 cent per week. In ruim 30 weken heeft men dan zijn reissom bij elkaar. Men kan natuurlijk ook voor een tweedaagsch of driedaagsch uitstapje sparen en dus iedere week 30 of 50 cent storten en dan b.v. als men een vierdaagsche mee wil maken, in het voorjaar, vlak voor de reis zooveel bij betalen als noodig is. Wij willen het den deelnemers zoo gemakkelijk mogelijk maken. Men vuile onderstaand biljet in, bezorge het op ons kantoor en de zaak komt in orde. In den loop van de volgende week wordt het deelnemers- bewijs toegezonden. Inschrijvingsbiljet. Ondergeteekende: Naam Adres abonné der Heldersche Courant, wenscht (met zijn echtgenoote) deel te nemen aan de Reisclub „De Jutter" en verzoekt toezending van een deel- merskaart aan een eendaagsche, tweedaagsche, driedaagsche, vierdaagsche excursie. (S.v.p. doorhalen wat men niet verlangt.) (Dit biljet te bezorgen aan ons kantoor. Koningstraat of mee te geven aan den bezorger van de Heldersche Courant.) Hun inkoopen vermeerdert met boekenkast en wandlampje. Je moet maar boffen. Daar heeft het de heele week gestormd en geregend, zoodat er geen mogelijkheid was voor Jan en Rie om hun inkoopen te doen. Jan had bovendien in het begin van de week een lichte griep op- geloopen, zoodat het plan om de inkoopen in het laatst van de week te doen, nog bijna in duigen viel, maar daar schijnt me gisteren de zon, daar is de wind voor vijftig procent zijn razernij kwijt geraakt en daar stonden in de advertenties zulke voordeelige aanbiedin gen, dat ons verloofde paar gisterenavond nog besloot hun inkoopen te doen. Stevig gearmd ging het tweetal op pad en beiden waren het er roerend over eens, dat ze vandaag de boekenkast, die op het pro gramma stond, het best konden koopen in de zaak in de Spoorstraat, voor de in de adverten tie aangekondigden prijs van 32.50 en het wandlampje, dat Rie de vorige week zoo graag had willen koopen, zagen ze nu aan geboden voor 2.95. „Een snoes gewoon", vond Rie. Jan was het nog nooit zoo met z'n meisje eens geweest als bij het doen van hun beider inkoopen. „We raken al aardig in de bulletjes", vond Jan. „Als het zoo doorgaat kind, dan zijn we al ver voor de vogels in 't nest." „Ach malle jongen, je weet niet wat er noodig is voor een huis," lachte Rie. „We zullen nog af moeten maken met onze in koopen om voor Maart klaar te komen." „Maar de voorkamer begint toch al wat te worden," hield Jan vol. „We hebben al een schemerlamp en een divan." „Nietwaar, die is voor de achterkamer," valt Rie in de rede. „Nou ja, kalm aan een beetje, je hebt gelijk. Maar dan komen er toch vanavand die boe kenkast bij en dat wandlampje." „Nou jö, dan heb ik toch nog geen vloer bedekking en geen tafel en geen gordijnen en niks voor den wand en geen stoelen en geen klok. „Schei maar uit, schei maar uit," ik hoor het al, der blijft geen cent op ons spaarbank boekje staan." „Nou, dat is toch niet noodig." „Nee, hoor, maar we zijn er." „Hoe vind je hier die plattegronden van ons huis voor de ramen?" „Leuk idee, hè, en wil ik je eens wat zeg gen, van de week heeft die winkelier een een heele woninginrichting aan een Jan en Rie verkocht, precies zooals ie in de krant stond. Een winkelmeisje vertelde het." „Nou, zeg, dat is even een pracht reclame. Hij mocht ons wel provisie geven." „Ja, dat zou je zeker willen." Ze stappen de zaak binnen, Jan en Rie, en inderdaad blijkt de in de krant van Vrijdag aangeprijsde boekenkast van 32.50 naar hun zin te zijn. De winkelier belooft het meubel zoo lang op te slaan en ons tweetal begeeft zich naar den lampenwinkel, waar ze het wandlampje van 2.95, uit een grooten voor raad uitzoeken en koopen. En nu de taak aan onze puzzelaars om uit de krant van gisteren de advertenties op te snorren en de namen van de winkeliers in te vullen, alsmede bij het boekenkastje een 3 te zetten. Het wandlampje komt niet op den plattegrond voor. Er zijn nog eenige plattegronden tegen den prijs van 5 cent op ons kantoor verkrijgbaar. De voorraad mindert echter snel, wie dus het stevige corton prefereert, wachtte niet te lang met een exemplaar te halen. Het wonder in de étalage. Ongetwijfeld zullen vele wandelaars, die zich de laatste dagen op de Weststraat be vonden, zich hebben afgevraagd, wat dat merkwaardige apparaat in de étalage van den Radio-Dokter beduidde. Men vermoedde, dat het iets met televisie te maken had, en dat is niet te verwonderen. Het is een toe stel, dat speciaal vervaardigd is voor den service-dienst, en wel voor het waarnemen en registreeren van electrische en voorts van magnetische, mechanische, optische, ac- coustische en andere verschijnselen. De toegenomen gecompliceerdheid van veel toestellen eischt dat ook de service hiermede gelijken tred houdt en hiervoor is men ge komen tot dit ingenieuze toestel, waarop men de storingen en afwijkingen op een lichtschermpje ziet afgebeeld. Bij een interessante demonstratie, die wij mee mochten maken, bleek dat de wissel stroom, ons door het gemeentelijk electrici- teitsnet geleverd, geen enkele afwijking ver toont. Voorts zagen wij o.m. de muziekgolf-, en de spraakmodulatie. Een bijzonder instrument, dat men zeker eens moet zien. Modern geoutilleerde Service-Inrichting met alle meet-instrumenten van de Philipsfabrieken. Erkende Philips-Reparateur. Vakkundig - vlug - billijk VERHUIZINGEN C. KIESEWETTEH Donderdagavond voor de K.S.K. in het Rialto-theater. Een beeld uit „Koningin Victoria", de film, die a.s. Donderdag in het Rialto-theater draait, uitgaande van de K.S.K. Zooals bereids door ons gemeld is, wordt a.s. Donderdagavond in het Rialto-theater een voorstelling gegeven van de film „Ko ningin Victoria", onder auspiciën van het Comité K.S.K. Het is niet de eerste voorstelling, die de K.S.K. organiseert en mede in verband daar mede lijkt het ons overbodig er op te wijzen, dat men hier te doen heeft met een film, die eenigen tijd geleden een succes in alle thea ters was. Het is het in beeld gebrachte leven van Engelands grootste souvereine, Queen Victoria, en waarin men zoowel groot staats beleid als romantiek te aanschouwen krijgt. De hoofdrollen in deze bijzonder goede his torische film van de R.K.O. borden vertolkt door Anna Neagle en Adolph Wohlbrück. De voorstelling is, zooals alle voorgaande zeer goedkoop. Voor 30 cent op alle rangen ziet men een zeer mooie rolprent. Voor de adressen waar de kaarten verkrijgbaar zijn leze men de advertentie in dit nummer. Me- dedeelingen omtrent de plaatsbepsreking volgen nog. Naar aanleiding van ons bericht in de cou rant van Donderdag j.1. omtrent het doorgang vinden van de Marine-symphonieconcerten in het a.s. winterseizoen, verzoekt het Comité ons nog eens te willen wijzen op den buiten gewoon lagen prijs voor een abonnement van 6 concerten. Deze bedraagt slechts 2.50 ver hoogd met 0.50 rechten, dus in totaal 3. Dit bedrag behoeft derhalve voor muziek liefhebbers geen beletsel te zijn zich op te geven voor een abonnement. Men kan zich daartoe opgeven aan de adressen Hoofdgracht 27 of Singel 24. Gisteren hebben wij een bezoek gebracht ana het filiaal van Tielemans' wijn- en ge- distilleerdhandel in de Sluisdijkstraat No. 39. De reden was, dat men het deze week, wat het interieur betreft, geheel gemoderniseerd heeft. Behalve dat beide étalages met veel smaak ingericht werden, en een tweetal smalle étalages aan weerszijden van den ingang aangebracht zijn, heeft men de wan den der zaak laten beschilderen op een wijze, die direct in het oog valt en die het geheel een apart cachet geeft. Een en ander zal deze zaak zeker ten goede komen, en door de cliëntèle op prijs worden gesteld. BEVALLEN: M. A. RaadsheerMetselaar, d.; P. Sont—de Vries, z.; J. G. Verhorst—Bles, zoon. OVERLEDEN: C. H. M. Klitsie, m., 22 j.; S. M. van Leeuwen—Thomasse, 79 j. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 16 6.27 5.04 11.45 23,55 5.30 17.35 M 17 6.29 5.02 12.55 6.25 18.30 D 18 6.31 5.00 1.10 14.30 7.50 20.10 W 19 6.32 4.57 2.50 16.05 9.25 21.35 D 20 6.34 4.55 4.10 17.20 10.45 22.50 V 21 6.36 4.53 5.15 18.10 11.50 23.55 Z 22 6.38 4.51 6.10 18.55 12.45 Het nieuwe probleem waarvoor Europa staat is dat van het koloniale vraagstuk, dat misschien al o zoo spoedig aan de orde gesteld zal worden. Nu Duitschland zijn eisch ten op zichte van Tsjechoslowakije ingewilligd heeft gekregen, is het andere probleem aan de orde gesteld. Terloops is het vraagstuk in Godes- berg al aangeroerd en in München zal er niet over gezwegen zijn, al waren de problemen, die toen aan de orde van behandeling waren, drin gender. Men weet echter, dat Hitier in zijn beruchte rede te kennen heeft gegeven, dat de teruggave van het Sudetenduitsche gebied, de laatste territoriale eisch in Eu ropa was. Men heeft daar toen direct uit gedistilleerd, dat Hitier toespelingen maakte op het koloniale vraagstuk, dat nog opgelost moest worden. En dat opgelost zal worden. Duitschland, zoo heeft men in ons num mer van gisteren op de voorpagina kun nen lezen eischt niets meer of minder dan alle koloniën terug, die het zijn afgenomen. Of Engeland daarvoor veel zal voelen? Dat is geen vraag meer. Engeland zal wel grondgebied willen afstaan, maar zal zeker niet geneigd zijn alle koloniale gebieden aan Duitschland terug te geven. Men zal dus weer gaan onderhandelen en zal dan zeker op dezelfde onverzettelijkheid stui ten als bij de behandeling van het Sudeten duitsche probleem. Want „soepelheid" komt in het Duitsche woordenboek niet voor. De internationale commissie, die te Berlijn de zaken van de laatste weken heeft afgehan deld, kan daarover meespreken. Duitschland heeft niet alleen zijn eischen ingewilligd ge kregen, doch is veel verder gegaan dan de aanvankelijke overeenkomst. Door de militaire bezetting van het Sudetenduitsche gebied hebben zij een zoodanig overwicht gekregen, dat zij de situatie ter conferentie volstrekt beheerschten. En daarvan hebben ze een dankbaar misbruik gemaakt. We hebben in een overzicht van deze week gewezen op het feit, dat het voorbeeld van Duitschland dankbaar navolging gevonden heeft bij Polen en Hongarije. In het bijzonder Hongarije, dat het gemunt had op de vrucht bare vlakten van Slowakije, is niet weinig eischend geweest. Het heeft een gebied opge- ëischt bewoond door 840.000 Hongaren, doch waar bovendien ongeveer 250.000 menschen van andere nationaliteiten verblijf houden. Ja, het goede voorbeeld van Duitschland heeft ge volgen gehad! Engeland heeft door al deze dingen weer geleerd en daarom zal de behandeling van het koloniale vraagstuk straks ook zoo veel moeilijkheden opleveren. Men laat van Engelsche zijde nog niets los, maar dat neemt niet weg, dat Duitschland in geen geval lijdelijk zal afwachten, tot het Engeland belieft met voorstellen te komen. Het zal het vraagstuk zelf wel aansnijden en als Engeland niet op schiet zal het Brittannië er wel toe dwingen, het vraag stuk zoo spoedig mogelijk af te wikkelen in Duitschen geest en naar Duitschen eisch. PCRTPET ATELIER' JAC dl L.CLP j3D Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoïi-theater, Spoorstraat, half 8: „De schrik van Brimstone" en ,Saily, Irene en Mary". Rialto, Spoorstraat half 8: „Mammy" en „Theodora maakt schandaal". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Man die wonderen kon doen" en „Lon- don Melody". Heden: Casino, 8 u.: H.O.R.A.-avond. Zondag 16 October: Casino, 3.30 en 6 uur en 8 uur: Ab Davidson and his Kings of Swing. Musis Sacrum, 8 uur: Cabaret Artistique. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 765.9 Temperatuur lucht 18.1 Wind; richting: W.; kracht: 4. Licht op 5.36 GESLAAGD. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen voor het doc toraal examen in de Wis- en Natuurkunde onze stadgenoot, de heer R. Timman. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 17 October tot 24 October wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma Rootlieb, Binnenhaven.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5