Bataafsche ze! nieuwe oliebronnen aanboren De kazernebouw te Alkmaar Praag's contact met Berlijn wielplaatje en beiastii op Indië Oostenrijk Tuindersoood Ammoniakgas stremt het verkeer Post vluchten zonder kloosters? Een griezelige grap Tweede Kamer Tuberculose geen beroepsziekte Mr. Rost van Tonningen in hooger beroep Zedenmisdrijf te Zandvoort Vischbotter op het IJselmeer omgeslagen Duitschland begint te demobiliseeren Wijziging Crisis-baringbescbikking Botsing op Schiphol DE N.S.B. ZEGT: Wijziging Tabakswet. - Supple toirs Defensiebegrooting aange nomen. De Tweede Kamer heeft gistermid dag het winterseizoen eerst goed in gezet. Zij heeft een vrij lange agenda aangesneden, welke tal van wetsont werpen bevatte. Bij de ingekomen stukken bevond zich een initiatief voorstel van de fractie der N.S.B. inzake vereenvoudiging van de be lastingwetgeving motorrijtuigen, welk voor stel naar de afdeelingen is verzonden. Een suppletoire Defensie-begroo ting voor het jaar 1938, verband hou dende met de legerreorganisatie, werd aangenomen. De heer van Poll (r.k.) heeft daarbij het gebruik van Indisch hout Voor den kazernebouw bepleit, minister van Dijk zegde toe dit in overweging te nemen. Onze olierijkdommen. Tegen een wetsontwerp inzake het sluiten van een overeenkomst met de Bataafsche Petroleummaatschappij voor de ontginning van aardolie op een terrein in West-Java hebben de heeren Stokvis (S.D.) en Roestam Effendi (Comm.) bezwaren geopperd. De heer Stokvis vreesde voor een te snel aan tasten van de Indische oiiereserves. De winstverdeeling in het contract achtte hij ongunstig voor het gouvernement. Evenals de heer Roestam Effendi pleitte hij voor het staatsexploitatie „van bron tot kust". Minister Weiter zeide, dat het contract geheel overeenkomt met het beproefde standaardcontract, waarmede ook de Volks raad zich vereenigd heeft. Al wil hij niet zeggen, dat staats exploitatie nooit zal worden onder nomen het defensiebelang zou ex ploitatie van zeer gunstige vind plaatsen kunnen eischen komt staatsexploitatie voor het betrokken terrein toch niet in aanmerking, daar dit terrein tot de dubieuze be hoort. De minister weigerde een over zicht omtrent de oliereserves in In- dië, omdat deze niet nauwkeurig kan zijn. overdreven optimisme of pessimisme wekt en overigens niet in 's lands belang is. Het: wetsontwerp werd aangenp-. men met 53 tegen 23 stemmen (te gen stemden de communisten, de so ciaal-democraten en de christelijk-dë- mocraten). De Indische ordonnantie inzake instelling van een tijdelijke defensie-uitvoerrecht, werd z. h. st. goedgekeurd, met aanteekening dat de C. S. tegen waren. Beroepsziekten. Toen de wetsontwerpen wijziging der On gevallenwet en wijziging der Land- en Tuin- bouwongevallenwet aan de orde kwamen, vroegen verschillende sprekers, dat in de lijst van beroepsziekten zouden worden op genomen de nystagmus, dat is een onder mijnwerkers veel voorkomende oogaandoe ning, de bursitis, eveneens 'n mijnwerkers ongemak aan de knie en de tuberculose, voor zoover die bij verplegend personeel optreedt. Minister Romme was voor deze invoegingen echter, niet te vinden. De ontwerpen werden z.h.st. aangenomen. Het eiland de Tiengemeten, waarop de voormalige quarantaine en marine-inrichting gevestigd zijn, zal, voor zoover het van de Tweede Kamer afhangt, aan een particuliere N.V. worden verkocht. Deze beslissing ging er echter met de zeer geringe meerderheid van! 42 tegen 39 stemmen door. De oorzaak daarvan was, dat de heeren Tjalma (a.r.) en Wendelaar (lih.) opponeerden, op de overwe ging dat het eiland voor „defensie" wel weer eens noodig kon zijn, waarop de minister van financiën het oordeel aan de Kamer liet. Wijziging Tabakswet. Een wijziging van de Tabakswet, hoofdza kelijk ten doel hebbende het verbod van ver koop van tabaksfabrikaten beneden den kleinhandelsprijs beter tot zijn recht te doen komen, werd door verschillende sprekers on der de loupe genomen. Aangedrongen werd op een regeling, welke voor de kleine bedrij ven voordeeliger zou zijn. Ook werd de af schaffing van het invoerrecht op sigaretten papier aangedrongen. De minister van Financiën de heer De Wil de kondigde bij zijn verdediging een wets ontwerp betreffende het sigarettenpapier aan. Het wetsontwerp werd aangenomen met 3 stemmen tegen, namelijk van de N.S.B. Heden gaat de Kamer verder. Mr. M. M. Rost van Tonningen, hoofdre dacteur van het Nationale Dagblad, die bij vonnis van de Haagsche rechtbank van 6 October j.1. wegens smaadschrift tegen mi nister Goseling veroordeeld is tot een geldboete van f 200.subs. 100 dagen hechtenis, heeft gisterochtend bij monde van zijn raadsman, mr. W. J. C. A. Nijgh, hoo ger beroep van dit vonnis aangeteekend. Reeds een groot aantal getuigen verhoord. De Zandvoortsche politie heeft zekeren M. in zijn woning gearresteerd. De arres tatie werd verricht op vermoeden van ze denmisdrijf op uitgebreide schaal. Een groot aantal getuigen is reeds een verhoor afgenomen. Het Alkmaarsche offer niet goedgekeurd. Zal de kaasstad nu gratis de soldaten krijgen? Een eigenaardige situatie is rondom de kazernebouw te Alkmaar ontstaan, nu Ged. Slaten hebben besloten het besluit van den gemeenteraad, waarbij Alkmaar klein twee honderd duizend gulden voteerde voor grondaankoop, niet goed te keuren. Oorzaak is, dat de minister van finantien en de mi nister van defensie 't nog niet samen eens schijnen te zijn over mogelijke beperking der kosten van de gemeente Alkmaar. Ged. Staten konden de zaak niet langer ophou den, omdat 17 October de verdagingstermijn was verstreken en dus automatisch het raadsbesluit wèl zou zijn goedgekeurd. Ged. Staten vinden het blijkbaar beter, dat Alkmaar thans hooger beroep kan aan- teekenen en dus mogelijk een voordeeliger regeling kan krijgen, dan zonder meer de zaak zoo te beëindigen. De handelwijze van Ged. Staten is volkomen logisch, immers, nu defensie vaste plannen heeft Alkmaar tot garnizoenstad te verheffen, zal het Rijk zeker tenslotte de kosten willen betalen. De geschiedenis. Wat de geschiedenis van deze interessante zaak betreft, herinneren wij er aan dat op 19 Mei de gemeente Alkmaar besloot tegen een canon van f 1 per iaar perceelen, ter óppervlakte van 19.86.15 h.a. aan het Rijk af te staan voor den bouw en instandhou ding van een kazerne en den aanleg van militaire oefenterreinen. Twee perceelen zou den eerst dan in erfpacht worden afgestaan, zoodra de gemeente daarvan het eigendoms recht had verkregen. De perceelen werden, aldus het Hsb. afge staan in eeuwigdurende erfpacht en wan neer 't, Rijk hen niet meer voor militaire doeleinden noodig zou hebben zou de Staat het recht krijgen hen van de gemeente te koopen. B. en W. werden verder gemachtigd voor te bereiden het verkrijgen van vier terrei nen, elk ter grootte van pl.m. 1 h.a. nabij het te stichten militaire vliegveld. Deze terreinen zouden zonder vergoeding voor defensie-doeleinden beschikbaar wor den gesteld. De gemeente zou den grond voor don kazernebouw tot pl.m. 50 c.m. bo ven N.A.P. ophoogen de slooten dempen, het terrein draineeren en de te bouwen ka zerne aansluiten bij gas- en waterleiding. B. en W. berekenden daarbij, dat het te brengen offer er zouden voor bijna f 50.000 gronden uit het grondbedrijf wor den genomen in totaal f 16.000 van de ge meen te zou vergen. De Raad keurde een en ander goed, daar was gebleken, dat defensie zeer met deze plannon was ingenomen en de minister toezegde, dat dan het tweede regiment Luchtdoel-Artillerie het volgend jaar te Alkmaar zou worden gelegerd. In Alkmaar heeft men nadien wel eens gehoopt, dat het hier zou gaan als in Soest, waar Ged. Staten het raadsbesluit tot het doen. van een schenking aan defen sie afkeurden, waar de gemeente dus geen óffer behoefde te brengen en toch de mili tairen zullen komen. Beide opvarenden gered. Gistermiddag omstreeks half één is op het IJsselmeer bij Schokland, op de zg. Schok- kergronden de visschersbotter H. K. 19, die het kuilnet had uitgezet, door een plotselin- gen rukwind omgeslagen. De beide opva renden, de schipper H. Kok en diens zoon, slaagden erin op de naar boven drijvende kiel te kruipen en zich vast te klemmen. Na een half uur heeft een Bunschoter vis- scher het wrak opgemerkt. Tengevolge van het onstuimige weer kon hij slechts den zoon aan boord nemen, die later is overge gaan op de H. K. 2. De schipper is gerui- men tijd daarna opgepikt door de H. K. 64. Men hoopt het omgeslagen schip nog te kunnen bergen. Gisteren is in Duitschland een aanvang gemaakt met de demobilisatie van honderd duizenden reservisten, die tijdens de inter nationale crisis onder de wapenen waren geroepen, en van de soldaten, die na hun diensttijd in dienst waren gehouden. De demobilisatie zal ongeveer veertien dagen duren; vele transportmiddelen van verschillenden aard moeten daarvoor ge bruikt worden. In de voorsteden van Berlijn is het autobusverkeer voorloopig gestaakt. Men meldt ons van bevoegde zijde: Aangezien de haringdrijfwantvisscherij een begin heeft gemaakt met het aanvoe ren van versche haring, is de Qrisisharing- beschikking gewijzigd. De tijdsruimte tus schen twee opeenvolgende reizen van een vaartuig gelegen, zal n.1. met ingang van 19 dezer ten minste twee uur moeten be dragen voor een vaartuig, dat uitsluitend versche haring aanvoert. De tijdsruimte voor schepen, die alleen gezouten haring aanvoeren blijft bepaald op 48 uur. Deensch toestel aangereden door Engelsch Sportvliegtuig. Het vliegveld Schiphol brengt aan het Deensche Focke Wulf 200-vliegtuig geen ge luk. Nadat Vrijdag j.1. er iets met een der linkermotoren aan de hand was, werd het vliegtuig gistermiddag toen het op het platform van Schiphol stond, aangereden door een Engelsch sportvliegtuig, dat naar Lympne zou vertrekken. Het Deensche verkeersvliegtuig zoowel als het sporttoestel werden, aldus de N.R.Crt., beschadigd. De Focke Wulf liep een lichte beschadiging van de linkerhelft van het hoogteroer op, dat echter door monteurs van de K.L.M. gemakkelijk kon worden hersteld. Het Engelsche sportvliegtuig, een twee- motorige Short Scion, voorzien van twee Pobjoy motoren en gebouwd te Rochester, is eigendom van den heer Alington. Het vliegtuig werd zwaar aan den neus bescha digd, welke geheel werd ingedrukt door het stevige hoogteroer van de Focke Wulf Ook dit vliegtuig zal op Schiphol worden gerepareerd. Vermoedelijk is de krachtige wind oor zaak van het ongeluk. Vragen van den heer v. d. Weij- den omtrent de vasten-lasten commissie. Het Tweede Kamerlid Van der Weijden heeft aan den minister van Economische Za ken de volgende vragen gesteld: Is de minister van oordeel, dat de inge stelde vaste-lasten-comrnissies voor den tuin bouw aan de doelstelling beantwoorden? Indien deze vraag bevestigend beantwoord wordt, is de minister bereid en in staat, aan de Kamer eenig inzicht te verschaffen om trent de tot nu toe bereikte resultaten? Indien de minister van oordeel is, dat het met de instelling van rte genoemde commis sies beoogde doel niet bereikt zal worden, is Zijne Excellentie dan bereid verder gaande maatregelen te nemen om te voorkomen, dat in verband met de najaarsbetalingen in vele gevallen weder de geheele geldelijke op brengst benevens de steun door middel van cessie aan veilingen en banken moeten wor den overgedragen en de tuinder dan in den winter weer op maatschappelijk hulpbetoon wordt aangewezen? DE ORGANISATIE VAN DE SUDETEN DUITSCHE GEBIEDEN. REGELING VAN TRANSPORT, INDUSTRIE EN HANDEL. Het Tsjechische bureau van minister Va- vrecka heeft medegedeeld, dat bij de on derhandelingen te erlijn over de hervat ting van het spoorwegverkeer de meest dringende vraagstukken het eerst worden behandeld. Derhalve is besloten, dat de Tsjecho-Slowaaksche staat onmiddellijk een aantal wagons ter beschikking zal stellen voor het vervoer in het steenkoolbekken van Noord-Bohemen. Ook zal waarschijnlijk binnenkort het transport naar het Sudeten- land worden hersteld, teneinde tegemoet te komen aan de meest dringende behoeften. De rijksminister van binnenlandsche za ken, Frick, die 'op het oogenblik een reis door het Sudetenland maakt, heeft in een onderhoud met een vertegenwoordiger van het Duitsche nieuwsbureau verklaard, dat sommige gebieden, die grenzen aan den Beierschen Oostmark bij Beieren aangeslo ten, en onder Regensburg geplaatst zullen worden. De kans op bijlegging van het geschil met Boedapest blijft be staan. Er blijft nog steeds alle kans bestaan, dat de onderhandelingen tusschen Boedapest en Praag heden te Komarom of te Bratislava hervat zullen worden. De speciale verslag gever van de „Gazeta Polska" verneemt uit Boedapest, dat een nieuwe conferentie mo gelijk is, zoodra Praag andere voorstellen doet. Een desbetreffende nota wordt nog vandaag te Boedapest verwacht, waarna de onderhandelingen hervat kunnen worden. In de Hongaarsche hoofdstad verwacht men, dat zij niet langer dan een paar da gen zullen duren. Merkwaardig ongeluk te Schie dam. - Groot aantal personen licht bedwelmd. Gistermorgen om "half acht kwam een vrachtauto van een expeditie-bedrijf uit Hil- legom aanrijden met een tank, die van IJmuiden naar Vlaardingen moest worden vervoerd en die op de weegbrug bij de Ver- eenigde Glasfabrieken aan den Buitenha venweg te Schiedam moest worden gewo gen. Tóén de" vrachtwagen het terrein van de glasfabrieken opreed, raakte een uitste kende kraan van de tank een kraanstelling van de fabriek en brak daardoor af. Ten gevolge daarvan ontsnapte de ammoniak, die zich in de tank bevond, in groote wolken. De chauffeur zette de auto stop en nam de vlucht. Hij liep echter den verkeerden kant uit, raakte in een gaswolk en viel bedwelmd neer. Brandweerlieden voorzien van zuur stofmaskers. hebben hem buiten het gevaarlijke gebied gebracht. Eenige leden van het personeel van de Vereenigde Glasfabrieken werden eveneens bedwelmd, maar konden, aldus het Hsbl., spoedig worden bijgebracht. De gaswolk stoorde het verkeer op den Rotterdamschen rijk, den weg tusschen Rot terdam en Schiedam. Vele voorbijgangers kregen ernstig last van het ammoniakgas. Sommigen raakten bedwelmd en vielen neer. De politie heeft het autoverkeer stop gezet. De trams konden met gesloten ruiten doorrijden. In de omge ving werden deuren en vensters gesloten om het prikkelende gas buitenshuis te hou den. EEN BENZINEBELASTING ZAL ALLES OMVATTEN. EERLANG BEHANDELING VAN HET WETS VOORSTEL DER N.S.B. Er komen eigenlijk slechts drie belastin gen in aanmerking voor motorrijtuigen, schrijven de heeren Marchant et d'Ansem- bourg c.s. de N.S.B. Tweede Kamerfrac tie in de uitvoerige memorie van toelich ting bij hun voorstel tot vermindering en vereenvoudiging van de motor- en rijwiel- belasting. Drie belastingen en wel een be lasting op het motorrijtuig, op de banden en op de brandstof. De voorstellers komen in hun beschouwin gen hierover tot de conclusie, dat moet worden ingesteld een uitsluitende benzine belasting. Wel is het natuurlijk noodig, bij de invoering van de uitsluitende benzine belasting rekening te houden met die mo torrijtuigen, die van andere banden nebruik maken dan luchtbanden. Voor de motorrijtuigen, van deze banden voorzien, zal een aparte bandenbelastinq moeten worden ingevoerd. Deze zou met driemaandskaarten kunnen worden voldaan zooals dat tegenwoordig met de motorrij tuigenbelasting het geval is, en zij zou dus op het gebruik zijn van, voor het wegennet schadelijke, banden. Daarboven zal eveneens een bijzondere belasting moeten worden gehandhaafd voor die motorrijtuigen, die met ruwe olie of een andere brandstof dan benzine worden ge dreven. Deze voortzetting van de belasting zal echter een tijdelijk karakter kunnen dragen en zij zal kunnen worden afgeschaft op het oogenblik, dat de regeering haar plan, aangekondigd in het wetsontwerp van 1 Juli 1938, om ook een belasting op deze ruwe olie in te voeren, heeft verwezenlijkt. Afgezien van deze uitzonderingen, is de vervanging van alle bestaan de belastingen door een benzinebe lasting, met gelijktijdige verlaging van de totale lasten, die op het mo- torrijtuigverkeer drukken, zonder eenige twijfel de meest wensehelijke oplossing. Zij treft het verkeer in verhouding tot het gebruik, dat van de wegen wordt gemaakt, is gemak kelijk te innen, vereischt geen hin derlijke controle, tijdens het verkeer en het bedrag is gemakkelijk te wij zigen. De voorstellers zijn van meening, dat de heffing op benzine zal moeten bedragen f 8.75 per 100 kg. Dit bedrag is natuurlijk een maximum en wanneer de sterke toename van het ge bruik, die door de voorstellers wordt ver wacht bij een redelijke regeling dezer be lasting, inderdaad plaats vindt, zal de op brengst aanzienlijk de verwachtingen over treffen. Wanneer de opbrengst in het verkeers- fonds wordt gestort, behoeft dat geen be zwaar te vormen, omdat dan na enkele ja-, ren de belastingen zullen kunnen worden verlaagd. De rijwielbelasting afschaffen. De rijwielbelasting, schrijven de voorstel lers, berust op geen enkelen redelijken grondslag. Reeds bij haar invoering heeft men eigenlijk haar karakter niet goed we ten te bepalen, zij berust dan ook op geen andere gedachte dan. dat men moet halen wat er te halen valt. Haar instelling is waarschijnlijk' te wijten aan een herinnering aan de vroegere per- soneele belasting op de rijwielen. Deze vroe gere belasting was verdedigbaar in zoover re. toen het aanschaffen van een rijwiel kon worden beschouwd als een wijze van beste ding van het inkomen, die op een bepaalde grootte van het inkomen wees. Gezien het karakter, dat het rij- wielverkeer ondertusschen in Neder land heef gekregen is die grondslag in den tegenwoordigen Mjd niet meer te verdedigen. Algeheele afschaffing der rijwielbelasting lijkt daarom de meest wensehelijke weg. Het stelsel was de schuld van alles De N.S.B.-fractie grijpt meteen de gelegen heid aan, de overheid mede te deelen, dat zooals wij in de memorie van toelichting lezen men niet kan zeggen, dat over het algemeen de overheid onder het parlemen taire stelsel getoond heeft een juisten blik op de beteekenis van de ontwikkeling van brJ verkeer te hebben. Wij zien bij haar po litiek in dezen meestal de fout naar voren komen, die kenmerkend is voor een stelsel, waarin middelmatig, meer kans heeft op succes dan het inzicht en de bekwaamheid, waarin men het ondoelmatige, dat zich heeft weten vast te nestelen, beschermt en meer oog heeft voor kleine, maar oogenblikkelij- ke en plaatselijke belangen, dan voor het volksbelang, in een grooter geheel en op langeren, tijd beschouwd. Tertrek ru Nandoe Athene 18 Oct. (terugreis) I Zilverreiger 18 0ct (heenreis) I Torenvalk |Jodh 18 Qct derugreis) I Emoe (heenreis) Reiger (heenreis) Wielewaal |Ban(1 18 Oct. (terugreis) I Basra 18 Oct. A'dam 18 Oct. A'dam 18 Oct, Singap. 18 oc^ Bagd. 18 Oct, Jodhp. 18 Oct, Napels 18 Oct, Medan 18 Oct, Kerkelijke goederen in beslag genomen. Bürckel wil Hitlej een Oostenrijk zonder kloesten schenken. Volgens het Pauselijk Orgaan de Osservatore Romano zijn in Oosten rijk thans eenige kerkelijke goede ren door den Staat in beslag geno men, o.a. de Admont-abdy is gecon- fiskeerd en het beheer is toever trouwd aan een regeeringscommis- saris. De Sankt Lambrecht-abdy ig door SS bezet, nadat de religieusen verdreven waren. De goederen van de Duitsche orde zijn eveneens on der Staatsbeheer geplaatst en aarts hertog Eugenius, de grootmeester der orde, is uitgenoodigd het land te verlaten. De Osservatore Romano wijst er verder op, dat rijkscommissaris Buerckel zou hein ben gezegd, dat hij voornemens is Hitiet met zijn verjaardag een „Oostenrijk zondet kloosters" als geschenk aan te bieden, De actie voortgezet, De „Angriff" zet zijn anti-klerikale cam pagne voort. Het blad publiceerde gisteren een artikel getiteld „de oorlogspartij van het Vatikaan", waarin wordt gezegd, dat tijdens de jongste crisis de „Osservatore Ro mano" de woordvoerder was van de oor logspartij van 't Vatikaan. Om dit te bewij zen haalt het blad een aantal uitlatingen van de „Osservatore Romano" tusschen 12 Juni en 2 October aan. Zoo maakt bijvoorbeeld het blad zich' kwaad over de uitlating van de Osservatore Romano na het tot stand komen van da overeenkomst van Muenchen: „de oorlog \s, voorkomen, doch wij hopen vurig, dat de vrede niet alleen zal bestaan uit een voor komen oorlog, want daarvoor heeft de ver- tegenwoordige van Christus op aarde niet zijn leven aangeboden". Ongeregeldheden te Salzburg, Volgens den „Volkischer Beobachter" ver zamelde zich gisteravond te Salzburg een mgnigte van ongeveer duizend personen vooi' hét paleis van den aartsbisschop van Salz-> burg, die riepen, dat hij moest aftreden, Toen de vertegenwoordiger van den gouw leider hun beval uiteen te gaan, keerden dd demonstranten naar huis terug. Gisteravond na den dienst in de synagoge in de Malzgasse drongen dertig personen de woning van den portier, dien zij dwongen de sleutels af te geven, binnen en vervol; gens de school, waar, volgens het Hdbl. zij alles kort en klein sloegen. Toen braken zij in de kerk zelf in, waar zij een vuurtje stookten van kussens. Ingrijpen van de brandweer belette dat het houtwerk vlam vatte. De portier kon pas hulp gaan halen, toen de aanvallers waren verdwenen. De sleutels werden op straat teruggevonden, Misdadig, weerzinwekkend, on dragelijk noemt het Pauselijk orgaan de aanvallert op kardinaal Innitzer en de katholieke kerk in Oostenrijk. Zelfs als er, in plaats van een gebed, een herderlijken brief of een kerkelijk protest een toespraak, een artikel of een politieke demonstratie was geweest, dan nog zoudeij de ruwe verwoestingen, de menschenjaent het toebrengen van wonden en het plunde ren in Weenen onder een beschaafd volk en onder de oogen van beschaafde volken altijd misdadig, weerzinwekkend en °n' draaglijk zijn geweest. Doodshoofd keek de slaapkamer li- Uit Johannesb. werd de Daily ®xPrcs.s-/f! seind, dat de een-en-twintigjarige AW^ ham Nell, te middernacht klopte op venster van de slaapkamer van zijn je. Toen het meisje wakker werd, sta'k een doodshoofd over het kozijn van 11 raam heen. Het. meisje schrok gewei riep haar vader te hulp. Deze waarscn de de politie. .,5 De dader vertelde aan de politie dat na een drinkgelag in het dorp het doo^ hoofd medenam van een kerkhof, vvaar ra. gesneuvelden uit den Boerenoorlog W ven liggen. r Hij maakt maar een grapje, zoo vei kj> de de man later voor den rechter en niet de minste bedoeling het meisje aa..j,[l. schrikken te brengen, noch zich aan schennis te hebben willen schuldig m Hij werd niettemin veroordeeld ,ot B pond boete, omdat hij het lichaam var Engelsch soldaat had ontheiligd. Het doodshoofd, dat als een h5w,,' vjK- op de tafel van den rechter stond, g keld in een witte doek, zal naar Uet jaie hof worden teruggebracht. Een SP plechtigheid zal hiermede gepaard gaa

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2