Het lot der vrijwilligers Qe wilde busdiensten Alkmaar-Amsterdam De muur die zeven menschen doodde Oud-Jeruzalem belegerd Zeventien maal zijn grootmoeder begraven Herziening Indische pensioenen Nieuw spoor in de Haagsche moordzaak Net van speciale auto wegen dringend noodig Schipperskind verdronken Reuzendiamant naar Amsterdam? Een tijger als kannibaal Oud-burgemeester Lovink opent bet nieuwe Raadhuis Uit onze omgeving SPANJE Vergoeding voor kostwinners Geen raadsvergadering in Kasteel Radboud? Indien Gandhi een Tsjech was.,. Roekeloosheid met den dood bekocht Twintig jaar fraude gepleegd De berging van de „Hunze XIII" K.M. paal 12 toen hij daar des avonds om streeks zes uur passeerde. Er trok onmid dellijk een patrouille Inlanders het bosch in, doch eerst om middernacht vond men het stoffelijk overschot diep in het woud, de tijger was echter verdwenen. Er werden op verschillende plaatsen gei ten uitgezet, waarbij een gewapende macht op den uitkijk bleef staan, doch de tijger verscheen daar niet. Enkele dagen geleden heeft men echter succes gehad. Bij kilometerpaal drie, waar een der slachtoffers te betreuren viel, werd een geit als lokaas geplaatst en toen de tijger des avonds weer verscheen, was hij met enkele welgemikte schoten buiten ge vecht gesteld. slaagd was, smaakte de perzik (in casu dan het wild) naar méér, en in den loop der tijden heeft de man zoowaar kans gezien... tot zeventienmaal toe zijn zoogenaamd over leden grootmoeder te Enschede te gaan be graven. Doch... zooals gezegd, de rijksambtenaren die nu eenmaal de strenge lijn volgen, hebben een spaak in het wiel gestoken en de grootmoeder te Enschede wordt niet meer begraven. ANNA PAULOWNA Waar moeten ze heen? De controlecommissie der Volkenbond en de commissie, welke benoemd is door de Spaansche regeering tot regeling van het terugtrekken der vrijwilligers hebben heden het vraagstuk der veiligheid der terugge zonden vrijwilligers besproken. De Spaan sche regeering stelt als voorwaarde voor het terugzenden van de vrijwilligers, dat de Italiaansche, Duitsche en Tsjechoslowaak- sche strijders, die niet naar hun land kun nen terugkeeren, veilig zullen zijn. Zij vraagt deze menschen te verdeelen over drie lan den, waar zij geen gevaar loopen tengevolge van hun politieke overtuiging. De Volken bondscommissie zoekt thans een oplossing om aan dit verzoek te voldoen. Denia gebombardeerd. De rechtsche luchtmacht heeft gisteroch tend Denia gebombardeerd. Twaalf perso nen werden gedood en twintig gewond. In het officieele communiqué van Barce- lona wordt tnedegedeeld, dat gistermiddag aan het Oostelijke front een vijandelijke aanval krachtig is afgeslagen in de Ebro- zone. Volgens rechtsche berichten is het pre cies andersom. Belangrijke voorstellen op komst. Naar het A.I.D. verneemt zijn bij de be trokken instanties diverse voorstellen in overweging tot herziening van de pensioen regelingen van bepaalde groepen van over heidsdienaren en van de onderstandregelin gen voor hunne weduwen. Zoo is o.m. aan de orde een algemeene herziening van de aanpassingsregelingen ten behoeve van de weduwen van civiele en militaire landsdie naren. Voorts wordt van gedachten gewisseld over een technische herziening van de pen sioenregeling voor burgerlijke landsdiena ren in Ned. Indië, waarbij o.a. in beschou wing werden genomen de toetredingsbijdra- gen voor tijdelijke ambtenaren, die in vasten dienst overgaan. Verder bestudeert men een uniforme re geling van de pensioenen voor weduwen van niet-Europeesche ambtenaren. Pensioenen Volksonderwijzers. Wat betreft de pensioenen voor volks onderwijzers valt mede te deelen, dat men bij de Indische pensioenfondsen een rege ling dezer materie bestudeert. Hoewel men het nog geenszins eens is of een dergelijke regeling zoii moeten berusten op een door de overheid te scheppen gou- vernementeele centrale organisatie, dan wel door een particulier lichaam of' door een semi-gouvernementeele instelling, valt toch reeds aan te geven, dat de aandacht vooral uitgaat naar het scheppen van een semi-gouvernementeele instelling. Minister dringt aan op spoedige uitbetaling. Gebleken is, dat de dienstplichtigen, die recht op kostwinnersvergoeding hadden over de dagen van buitengewoon verblijf in wer- kelijken dienst, nog niet allen in het bezit van de vergoeding zijn gekomen Dit schijnt o.a. hierdoor veroorzaakt te zijn, dat de bur gemeesters, die voor een groot deel van deze gevallen met het uitbetalen van de vergoeding belast zijn, zekere opgaven van de korpsen moeten afwachten, doch deze opgaven niet altijd op tijd hebben ontvan gen, vermoedelijk in verband met de snel heid. waarmede de getroffen buitengewone maatregelen weer zijn opgeheven en- vele commandanten het eene commando met het andere hebben moeten verwisselen. De minister van Defensie heeft thans te legrafisch aan de burgemeesters aanwijzin gen verstrekt, opdat de vergoedingen, voor zoover zij nog niet zijn uitbetaald, zoodra mogelijk in het bezit van de rechthebben den komen. Dader een kennis der familie Groen? Politie geeft hoop niet op. Het onderzoek naar den geheimzinnigen moord op Greta Groen heeft, aldus de Tel., een andere richting genomen. Het schijnt dat men op grond van verschillende aan wijzingen, welke uit Numansdorp ontvan gen zijn, rekening houdt met de moeeliik- heid, dat de dader een kennis van de fa milie Groen is. De dader zou met bepaalde bedoelingen een bezoek aan het huis in de Molensloofstraat te 's Oravenhage hebben gebracht en toen tot zijn schrik de zieke dochter daar hebben aangetroffen die hu niet had verwacht. Daarna zou zich het drama hebben afgespeeld, dat Greta Groen het leven heeft gekost. De. politie tracht thans licht te brengen in verschillende omstandigheden. Wanneer blijkt, dat de oplossing van deze moord zaak in de goede richting gezocht wordt wordt een verrassende ontknooping niet uitgesloten geacht. De nasporingen worden met onverminderde kracht voortgezet en de politie geeft de hoop. dat hef haar geluk ken zal. dit geheimzinnige misdrijf tot klaarheid .te brengen, niet on. Nog dage lijks worden allerlei aanwijzingen en me- dedeelingen ontvangen, die alle nauwkeu rig worden onderzocht. Alkmaarsche overheid grijpt waarschijnlijk niet in. Alkmaar profiteert op het oogen- blik van den concurrentiestrijd, die is uitgebarsten tusschen twee auto busondernemingen, die een dienst hebben georganiseerd op Amster dam via Wormerveer. Het was de heer Oorbeek, die enkele we ken geleden begon met retourbiljetten ad f 0.80 per stuk. De Naco, die een dienst on derhield via Purmerend, zag zich bedreigd en legde bussen in, waarbij de prijs van een retourbiljet op f 0.50 werd bepaald. Deze prijs was wellicht bedoeld als afbraakprijs om den dienst Oorbeek zoo spoedig moge lijk in den grond te boren. Echter nam de toevloed van passagiers zulk een omvang aan, dat practisch alle husscn afgeladen waren en, zijn we wel ingelicht, dan is ook tegen een vrachtprijs van f 0.50 de exploi tatie zeer loonend. Intusschen doen allerlei looze ge ruchten de ronde. Zoo lanceerde de Alkm. Crt. het bericht, dat door den Alkmaarschen middenstand die vreesde, dat de bevolking haar Sint Nicolaasinkoopen grootendeels in Amsterdam zou gaan doen een fonds was bijeengebracht om de Naco in de gelegenheid te stellen, den prijs te reduceeren tot f 0.25 voor een retour, wat zeer zeker niet loonend zou zijn. Bij navraag blijkt dit bericht, daf trou wens ook nog al onwaarschijnlijk lijkt, te berusten op fantasie. De houding van het gemeente bestuur. De Alkmaarsche overheid die uit den aard der zaak zoowel te letten heeft op de be langen van het publiek als op die van de gedupeerde middenstanders, schijnt niet voornemens in te grijpen. Naar men ons verzekert zou haar in over weging zijn gegeven de bussen naar Amster dam standplaatsen aan te wijzen ver bui ten het centrum van de stad gelegen, waar door ze voor het publiek moeilijker bereik baar zouden zijn. Geschied is dit echter niet. En zoo blijven de bussen stroomen pas sagiers naar de hoofdstad brengen. Vooral ten nadeele van de groote Alkmaarsche Middenstanders. Het verkeer eischte vorig jaar 750 dooden. Op een voordracht, gisteren door den heer Ten Bokkel Huinink in de bijeenkomst der Ned. Ver. voor speciale autowegen (Nevas) gehouden, volgde een interessante gedachten- wisseling. Het was de heer Van der Molen, oud-voorzitter van Nevas, die erop wees, dat in het afgeloopen jaar bijna 750 menschen hier te lande den dood hebben gevonden als slachtoffers van het verkeer. Het is dringend noodig, betoogde spr., dat een net van spe ciale, veilige autowegen wordt aangelegd. Spr. vestigde er verder nog de aandacht op, dat Waterstaat voor de verbinding Am sterdamRotterdam nog steeds niet het meest logische tracé heeft willen bevorderen. Kind sloeg bij het verhalen van het schip overboord. Tijdens het verhalen van het sleepschip Betty Dora, dat in de Waalhaven 40 te Rot terdam lag, is gisteren het 12-jarig doch tertje van den schipper M. E. Hamel, wo nende aan boord van dat schip, over de ree- ling geslagen en verdronken. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat toen de „Betty Dora'' werd verhaald, een lijn brak en het schip dientengevolge een schok kreeg. Het kind, dat op 't dek stond, sloeg door dezen schok overboord, en ver dween direct in de diepte. De onmiddellijk gewaarschuwde rivierpolitie was spoedig met de „Politie 3" ter plaatse, maar pas na eenige uren dreggen slaagde men er in het lijkje van het kind op te halen. Medemblik besluit tot aanbouw nieuw stadhuis. Zooals wij reeds mededeelden, had de minister van Onderwijs aan den gemeente raad van Medemblik aanbevolen, het kas teel Radboud als raadhuis in te richten. B. en W. hebben den raad echter gead viseerd een nieuw raadhuis op de plaats van het oude te houwen. Thans heeft de raad in zijn vergadering van Maandag i.1. besloten tot den bouw van een nieuw raad huis, waarvoor f 70.000 zal worden gevo teerd. Kasteel Radboud zal dus. indien Gedepu teerden er niet een stokje voor steken, Medembliks vroede vaderen niet herbergen. De meening van den Mahatma over den toestand in Europa. Gandhi publiceert een reeks artikelen in zijn weekblad onder den titel „Indien ik een Tsjech was". De artikelen gaan over den toestand in Europa en behelzen Gandhi's antwoord op hetgeen hij noemt „de uitdaging van macht welke de kleine en onbeschermde landen ter wereld bedreigt." Een zwaar reclamebord oorzaak van de ramp te Rotterdam? Ambtenaren van den Gemeente, lijken Technischen Dienst door de Justitie gehoord. De ramp in de Valkensteeg te Rotterdam, waar in Mei een muur omviel en zeven voorbijgangers doodde, heeft den rechter commissaris aanleiding gegeven een com missie van deskundigen te benoemen om hem rapport uit te brengen. Het rapport ligt thans bij den Officier van Justitie, die nog geen beslissing genomen heeft, of hij tot vervolging zal overgaan. Aan den omgevallen muur hing een groot reclamebord voor een waschmiddel. Dit bord was een „verzwarende omstandig heid" in den meest letterlijken zin van het woord. Of dit object, dat ook juridisch zal zijn en of daaraan een dagvaarding kan worden vastgeknoopt, zal de justitie moeten beslissen. De muur is niet ingestort of in puin ge vallen, doch in zijn geheel voorover ge vallen. Dat is de oorzaak geweest, dat er zeven menschen zijn gedood. Het zware bord kan de oorzaak zijn geweest van dien val. Voor de bevestiging van dat bord is indertijd toestemming gevraagd en verkregen bij den Gemeentelijken Technischen Dienst. De ambtenaren die daarbij be trokken zijn geweest, zijn door de justitie gehoord. Zoolang de Officier van Justitie de zaak nog in studie heeft, kan nog niet blijken of dit punt tot een vervolging wegens dood door schuld aanleiding zal geven. Groote reserve in diamantkrin gen. Naar te Rio de Janeiro verluidt is de naar President Vargas genoemde reuzendi amant, welke te Minas Geraes is gevonden en de op drie na grootste ter wereld is, voor een bedrag van 80.000 pond sterling aan een Nederlandsche firma verkocht. De steen zal ter bewerking naar Amsterdam gezonden wordt. Verwacht wordt, dat hij daarna in Engeland ten verkoop zal worden aangeboden. (Het was ons niet mogelijk in diamant kringen te Amsterdam bevestiging van dit- bericht te verkrijgen. Integendeel achtte men een dergelijke transactie in verband met den ongunstigen bedrijfstoestand zelfs uitgesloten, zoodat wij er onder de groot ste reserve melding van maken. Red.) Dertienjarige jongen te Amster dam verongelukt. Gistermiddag omstreeks half één is een dertienjarige jongen het slachtoffer gewor den van zijn roekeloosheid. Hij kwam op zijn fiets van Diemen en hield een vracht wagen vast om zich te laten sleepcn. Waar schijnlijk door den krachtigcn wind raak te hij de macht over zijn stuur kwijt, met hef. noodlottige gevolg, dat hij onder do achterwielen van de auto terecht kwam Hij was vrijwel op slag dood. De G.G. en G.D. vervoerde het stoffelijk overschot naar het Binnen-gasthuis. Even voor dat het ongeluk gebeurde, waarschuwde de bestuurder van een pas- seerende bestelauto den bestuurder van de vrachtauto. Klerk te Arnhem eindelijk gesnapt De politie te Arnhem heeft den klerk J. W. M„ die werkzaam was aan de gemeen- te-ersfabriek aldaar in arrest gesteld. Het was aan het licht gekomen, dat M. die reeds 22 jaar in gemeentedienst was, zich gedurende 20 jaar aan frauduleuze hande lingen had schuldig gemaakt. Hij heeft jaarlijks een bedrag van ongeveer duizend gulden verduisterd, zoodat de gemeente voor ongeveer 20.000 gulden is benadeeld. De fraude bestond hierin, dat M. kleine bedragen achterhield bij de verrekening met de afnemers van de muntmeters en bovendien had hij verschillende bedragen zelf geincasseerd. Vijf menschen het slachtoffer. Een tijger heeft gedurende een week de omgeving van Pakan Ba- roe onveilig gemaakt en daar niet minder dan vijf menschen gedood. Eerst na zeer veel moeite zijn eeni ge jagers er in geslaagd den tijger neer te leggen. De bevolking, die uit angst des avonds niet meer buiten durfde te komen, is thans weer gerustgesteld, aldus de N.R.C. Van de vijf slachtoffers vielen er, naar het N. v. d. D. v. N. I. meldt, vier in vijf dagen tijd en uit de omstandigheden van den aanval en uit hetgeen ooggetuigen mei den, blijkt het in alle gevallen steeds de zelfde tijger te zijn geweest. De overvallen hadden respectievelijk plaats op 3. 12, 17 en 40 K.M. van de kotta en in een kam pong bij Pakan Raroe. Bij K.M. paal 17 was een Tnlander het slachtoffer, die met een klap van den tij- gerpoot werd neergeslagen en onmiddellijk dood was. Doordat omwonenden toeschoten kon de tijger zijn prooi niet meenemen; 't dier sloeg op de vlucht. Een zestienjarige jongen werd gedood bij Heden weer een poging. Met de berging van het motorschip „Hun- ze XIII", dat in den nacht van 3 op 4 Oct. ter hoogte van Marken is vergaan, vlot het niet al te zeer. Men is tot nu toe nog niets gevorderd. De sleepboot „Daniël Goedkoop" is gisteravond te Schellingwoude binnen gekomen en zal heden met den grooten bok van de Ned. Scheepsbouw Mij. weer naar het wrak van het schip vertrekken. Thans is ook het stoffelijk overschot Van een tweede lid der Hunze-bemanning te recht. Te Enkhuizen is nl. aangespoeld het lijk van den matroos Groeneveld uit Gro ningen. Rebellen hebben zich in de oude stad verschanst en sloten de poorten. De toestand in Jeruzalem wordt steeds bedenkelijker. De Arabische opstandelingen houden zich ver schanst in de oude stad en hebben de poorten van binnen gebarrica deerd. Heden zullen Britsche troepen een poging doen de poorten open te breken en de oude stad van de oproermakers te zuiveren. Een moeilijke taak zal dit zijn, want de oude stad zit vol oude steegjes en keldertjes door gangen met el kaar verbonden. Verder moet men bij de zuiveringsactie nog letten op de vele heili ge plaatsen, die zooveel mogelijk ontzien moeten worden. Militairen nemen bestuur over De Britsche hooge commissaris Mac Michael heeft gisteren zijn goedkeuring ge hecht aan de benoeming van militaire be velhebbers, die het bestuur van de districts commissarissen zullen overnemen. De snelle maatregelen, die gisteravond in verband met den voortdurenden ernst van den toestand zijn gekomen komen in feite neer op de afkondiging v. d. staat van beleg Den geheelen dag heeft de hooge commissaris besprekingen gevoerd met de militaire en burgerlijke autoriteiten, o.a. met generaal- majoor Haining, den commandant van de Britsche strijdkrachten in Palestina en Trans-Jordanië. Den geheelen dag vlogen boven de oude stad verkenningsvliegtuigen. Terroristen hebben op een laag vliegend toestel het vuur geopend. Aan de zijde der regeerings- troepen zijn geen dooden gevallen. In ons bericht van gisteren konden we nog slechts vermelden wanneer, maar niet door wien het nieuwe raadhuis geopend zal worden. Thans kunnen we dit bericht aanvullen met de mededeeling, dat op verzoek van het Dag. Bestuur der gemeente, oud-burgemees ter Lovink deze plechtigheid zal verrichten. Burgemeester Lovink aan wiens initiatief en werken toch bovenal te danken is dat het nieuwe gebouw tot stand kwam, mocht niet de voldoening smaken, het nog voor het beëindigen van z'n ambtsvervulling gereed te zien en in gebruik te nemen. Het zal daarom zeker velen verheugen te vernemen, dat de officieele opening van „zijn" Raad huis ook door hem zelf geschiedt. KOEGRAS JULIANADORP. MIDDENSTANDSVER. „KOEGRAS." De middenstandsvereeniging vergaderde Maandagavond in het café Prins Hendrik, van den heer A. Doorn. De voorz., de heer P. J. Slikker opende deze vergadering, waarna voorlezing en vaststelling der notulen volgde. Daarna kwam aan de orde de uitbreiding van het bestuur, waarin gekozen werden de heeren T. Speur en C. Purmer, zoodat het bestuur nu uit 5 personen bestaat. Verschillende middenstanders gaven zich nog als lid op, zoodat het ledental steeg tot 27. De voorz. nam vervolgens het woord naar aanleiding der plaats gehad hebbende be spreking tusschen het bestuur met de hee ren Th. N. Noot, H. Veul, J. Marees en P. Constant. In deze conferentie werd de vraag besproken of deze vier genoemde winke liers genegen waren het uitgeven van reis- bonnen, waarmede zij sinds eenige weken aan den gang zijn te doen ophouden, hetwelk volgens de mededeelingen van die vier hee ren niet meer mogelijk was, zoodat deze be spreking op niets is uitgeloopen. Nu rijst echter de vraag: wat moet nu de middenstandsvereen. doen, opdat de aangesloten neringdoenden geen schade lij den, doordat het publiek liever koopt bij hen die reisbonnen verstrekken. De heer Jac. Weidema stelde voor om een Ballero- of Vogelpiekspel te houden. De heer T. Speur voelde meer voor een verloting zonder nieten. Over deze beide denkbeelden werd ten slotte gestemd met als resultaat dat beslo ten werd een Ballero- of Vogelpiekspel te houden. Verder werd na onderling overleg vastgesteld, dat met de uitgifte van de bon nen zal begonnen worden op Maandag 24 October a.s., terwijl tevens werd medege deeld, dat het in de bedoeling ligt om eeni ge malen een biljet huis aan huis te bezor gen, waarin alles aangaande het spel ver meld wordt. De neringdoenden, die M.V.K.- bonnen uitgeven worden ook hierin ver meld. De rondvraag leverde geen nieuws meer op, zoodat sluiting volgde. Men heeft zich soms op scherpe wijze uitgelaten. List van een strooper. Bij de verschillende gevallen van ontdui king der voorschriften, welke gelden voor de tenuitvoerlegging van de rijkssteunrege ling, doen zich zeer ernstige gevallen voor, maar nu en dan komen er ook feiten aan het licht, welke blijk geven van een zin voor humor van dengene, die tracht, het hem van overheidswege toegekende bedrag, door eigen inkomsten iets te verhoogen, zonder dat de reglementaire voorschriften behoe ven te worden toegepast. Zoo kwam ons, aldus de N.R.Crt., een geval ter oore, dat zich te Weesp heeft afgespeeld, alvorens de rijksambtenaren roet in het eten gooiden van degenen, die wel eens een slippertje maakten. Iemand die geen onbekende is in stroo- perskringen, peinsde op de mogelijkheid, om zijn „jachtterrein" op de meest productieve wijze te kunnen bewerken, zonder dat zijn uitkeering in het gedrang zou komen. En hij kwam op het volgende lumineuze idee. Had hij niet nog, ver in het oosten van ons land, een grootmoeder wonen en was die grootmoeder niet plotseling overleden. Wel zeker, daar ergens in Enschede woonde een grootmoeder - ze had er tenminste kunnen wonen en die zou hij nu maar eens gaan begraven. Dat de man juist die streek van ons land uitkoos, was geen bloot toeval. Zijn meest- geprefereerde oord om zijn niet-geoorloofde beroep uit te oefenen, was in de Achterhoek geldgen, zoodat hij eenige vrijheid van bewe ging moest hebben wat het stempelen be treft, wilde hij dat jachtterrein kunnen be zoeken. Daarom deelde hij op een goeden dag met plechtstatigen ernst den ambtenaar der Weesper steunregeling mede, dat zijn groot moeder in Enschede ter aarde zou worden besteld en hij vroeg 4 dagen vrij, omdat hij geen geld had voor den trein, zoodat de verre reis noodzakelijkerwijze per fiets zou moeten geschieden. De ambtenaar was een welwillend mensch en gaf de gevraagde toe stemming. Vier dagen kon de op wild belus te „kleinzoon" zijn hart ophalen, zonder zijn hersens te moeten pijnigen met de vraag, of hij wel op tijd zijn stempelplicht kon vervullen. Maar toen deze truc zoo bij uitstek ge PURMEREND, 18 Oct. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 46.000 Kg., handel matig, hoogste prijs 22.50. 2 stapels kleine Boe renkaas f 24.50, 812 Kg. boter f 1.3(4—1.47 per kilo. Runderen, totaal 356 stuks: 200 vette koeien 6470 ct per kilo, stug; 86 gelde koeien f 115180 per stuk, matig; 30 melkkoeien f 180260 per stuk, matig; 40 stieren 4 452 ct. per kilo, matig; 15 paarden f 80—160 per stuk, stug; 112 vette kalveren 28—48 ct. per kilo, matig; 245 nuchtere kalveren: voor de slacht f 712, voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 186 vette varkens voor de slaeht 5254 ct. p. kilo, vlug; 62 magere varken' f 2036 p. stuk, matig; 427 biggen f 1218.50 per stut-'» matig; 1415 schapen f 1625 per stuk, matig; 82 hokken f 316 per stuk. matig; Kipeieren 5—5.50; Eendeieren 2.00: piepkui kens 50—5744, uitzonderingsprijs 60: Oude Kippen en Hanen 2535; konijnen 3070; Eenden 2060; Duiven 40; ganzen 2.253.10 jonge hanen 4050; 00.000 eendeneieren 2.05 3.05; 60.000 kippeneieren 6566 kg. 5.40 5.50; 63-64 kg. 530-5.40; 60—6'' kg. 5.20— 5.35 5850 kg. 5.055.20; 5657 kg. 4.855. 53—55 kg. 4.50—4.80; 50—52 kg. 3.80—4.40; 4540 kg. 3.203.75; kleine eendeneieren 2.65—2.80. BROEK OP T.AXGEVDTJK. 10 Oef. Aanvoer 16000 kg. uien 1.30—2.50; drielin gen 100—-£.10: grove 2.302.50: gele nep 5.50 5.70; 7400 kg peen 1.802: kleine neon 0.600.70; 1400 kg. kroten 1.201.80; 13000 kg. roode kool 1.302.50; 150 kg. 'avove kool 2.40; 150 duizend kg. witte kool 0.901 6000 kg. gele kool 1.10—2; 2600 kg. d. witte kool 1.50 NOORDSCHARWOUDE, 19 Oct. BI. dito 2.602.70; bevel. 2.10 uien 2 2.50; drielingen 1.802; grove 2.202.30: ge le nep 5.50—6, peen 1.70—1.80: sperciebonen 6,70—13.80; kroten 0.80—1.30; witte kool 0.90 1: d. witte kool 1.401.50; 6400 kg. poters A 2835 4.104.90

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3