SCHUDT UW LEVER WAKKER /LqgJtvdxi Hedenavond Koningin Victoria" „Haar andere man Donderdag 20 October 1938 Tweede Blad MadtnieuuM Vicc-Admiraal Furstner en Kolonel Klaassen onderscheiden Afscheid Garnizoenscommandant Verzuim deze film niet! Visscherij-misère vóór 50 jaar! al Autobotsing Niets nieuws onder de zon! Matroos van de Tromp verdronken Ongeval bij Koningsplein Zaterdag Soiree-Dansante in Musis Sacrum Koop uw kaart nog vandaag Vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen De luchtlijn Soerabaja-Manilla Een film over Urk en de Urkers „De laatste dagen van een eiland'' Hollandsch kleedinghuis Fifty-Fifty Een Oostersch geluid voor Westersche ooren Bezoek van Poolsche onderzeeboot Burgerlijke Stand Bij K.B. van 13 October is vergunning verleend aan den kapitein ter zee L. F. Klaassen, tot het aannemen der ridderorde van commandeur 2e klasse der Dannebrog- orde van Denemarken, hem geschonken door Zijne Majesteit den Koning van De nemarken; is vergunning verleend aan den vice- admiraal J. T. Furstner tot het aannemen van het grootkruis der orde van de Kroon van België, hem geschonken door Zijne Majesteit den Koning der Belgen. Hartelijke woorden tot overste Bentz van den Berg. Dinsdagavond had in het Chr. Tehuis Voor Militairen, Kanaalweg, op een spe ciaal door het Bestuur daarvoor belegden avond, met de bezoekers van het Tehuis, het afscheid plaats van den op 1 Novem ber heengaanden Garnizoenscommandant. Met Overste Bentz van den Berg waren mede aanwezig Mevr. Bentz van den Berg, de a.s. Garnizoenscommandant Kapitein Doorman en Mevr. Doorman en de Adju dant van den Garnizoenscommandant, Ka pitein Tilman en Mevr. Tilman. De voor zitter van het Tehuisbestuur, de heer P. van Dalen, opende op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst, waarna hij allen welkom heet, inzonderheid hem, om wien deze avond is belegd. Op Uw wensch, Overste (aldus de heer Van Dalen) is de avond zoo sober mogelijk ingekleed. Wij danken U, dat U deze gelegen heid hebt willen geven, omdat het ons een behoefte was, waar U zoo vele malen op avon den, belegd om nieuwe dienstplichtigen wel kom te heeten, of afscheid te nemen van hen, die heen gingen, bewijzen gaf van Uw belang stelling door Uw tegenwoordigheid, en ook op andere wijze zoo dikwijls blijk gaf van Uw waardeering voor het werk hier voor de mili tairen verricht, oojt op bijzondere wijze onzen dank uit te spreken voor den steun, door U ons verleend. En waar ge den dienst verlatend U elders zult vestigen U den zegen des Heeren toe te wenschen, dat Hij U en Mevrouw een blijden en goeden levensavond mag schenken. We wenschen het niet bij woorden te laten, maar bieden U als aandenken aan een bureaulamp, hopende dat U deze nog vele jaren moogt ge bruiken, en gelijk deze lamp zijn stralen uit zendt, Gods genade Uw levenspad mag bestra len en Uw leven verlichten. Ook Mevrouw wenschen we dank te zeggen voor haar deel in wat de Overste voor ons Tehuis is geweest, waar U Uw man zooveel avonden hebt moeten afstaan als hij het Tehuis bezocht, door een kleine bloemenhulde. Overste Bentz van den Berg dankte hierna voor de aanbieding van het stoffelijk blijk van erkentelijkheid, wat voor hem een op prijs gesteld aandenken was aan de aangename samenwerking. Hij wenschte Bestuur en Huisouders Gods zegen toe op den arbeid, opdat het Tehuis in groei en bloei mag toenemen. Hierna sloot de secretaris, de heer W. de Boer, met dankzegging, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef en de bezoe kers gratis consumptie werd aangeboden. Vermelden we nog, dat een en ander afge wisseld werd door gemeenschappelijk gezang en het Tehuisorkest onder de leiding van den heer D. Makelaar zijn gewaardeerde medewer king verleende. ft Hedenavond wordt in het Rialto-theater de film „Koningin Victoria" gegeven en nogmaals drukken wij liefhebbers van goede film op het hart deze gelegenheid te benutten, niet alleen om een prettigen avond te hebben, doch tevens om iets te leeren van een tijdperk, waarin Engeland uitgroeide tot een imperium met wereld macht. Van diverse zijden vernamen wij, dat perso nen, die de film reeds gezien hadden, alsnog hedenavond Rialto-waarts gaan. Zoo zeer had deze film hen geboeid. Het is dan ook zeker niet overdreven als wij hier beweren dat dit een der weinige goede historische films is, welke er ooit vervaardigd zijn. Men heeft vastgehouden aan het leven van deze Engelsche vrouw, die zich door haar werk en regeerwijze voor het nageslacht on sterfelijk maakte. Wij voegen hieraan nog toe dat men z(jn kaarten hedenavond aan het Rlalto- loket kan verkrijgen. De plaatsbespreking vindt plaats vanmiddag van 56 uur. Men wordt verzocht de kaarten mede te brengen. Tenslotte... een prettige K.S.K.-avond toegewenscht met „Koningin Victoria". HAVEN VAN MELWEDIEF: Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil Ned. m.s. „Immingham". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, Eng. s.s. „Falcon". Bladerende in den jaargang 1888 van ,,'t Vliegend Blaadje", 20 October, dus precies een halve eeuw geleden, vonden wij het navolgend frappeerend ingezon den stukje. Wij achtten het curieus ge noeg om het onzen lezers niet te ont houden. Als een sprekend bewijs van hoeveel belang het soms is, dat de vischschuiten, wanneer zij uit zee komen, vooraan in de haven mogen aanschieten, en daar de visch afslaan, en dan naar achter in de haven te verhalen of te zeilen, dient, dat j.1. Woensdag-middag drie schuiten vooraan in de haven hun visch oplosten en daar afgeslagen werd, zij een prijs maakten van 90 cent voor de schel- visch, terwijl een even later komende schuit achter in de haven moest lossen en afslaan, en toen slechts 57 >/2 cent voor zjjn schelvisch maakte en dat niet tegenstaande ook van dit vaartuig de visch nog met de zelfde spoor werd verzonden als van de eerstgenoemde. De meeste kooplieden hebben hunne pakhuizen enz. aan of in de nabijheid van den havenmond, en voor hen, als voor de visschers is het van het groot ste belang de visch met den meesten spoed te expedieeren. Men zal het hier eindelijk nog zoover zien te brengen, dat alle visschers naar IJmuiden gaan, waar hun de meeste gemakken worden aan geboden en dan zal men hier den put willen dempen als het kalf verdron ken is. Gistermorgen heeft een tragisch ongeluk plaats gehad. Ten gevolge van een stortzee is de 19-jarige matroos der 3e klasse, L. J. v. Velzen, dienende aan boord van Hr. Ms. „Tromp" onverboord geslagen en verdronken. De „Tromp" lag ongeveer ter hoogte van het Haakslichtschip, toen het ongeluk gebeurde. Het was door het ruwe weer niet mogelijk den drenkeling bijtijds hulp te verleenen. v. Velzen was sinds Augustus van dit jaar in dienst. Hij maakte met de Java de reis mee naar Colombo, vanwaar hij met de „Su- matra" naar Nieuwediep terugkeerde. Het is wel zeer tragisch dat aan het leven van dezen jongeman, die nog maar zoo kort in dienst was, op deze wijze een noodlottig einde kwam. v. V. woonde in Den Haag. Gisterenavond bevond zich op het trottoir in de Prins Hendriklaan, in de nabijheid van de ijstent van Laan een oude heer, die, toen hij op een gegeven moment den rijweg wilde over steken met een fietsende dame in botsing kwam. De man werd omvergereden, terwijl eveneens de dame kwam te vallen. Het bleek, dat- de laatste er erger aan toe was. Direct door een der voorbijgangers geholpen bleek, dat er sprake was van een vrij ernstige bloeduitstor ting, zoodat de onfortuinlijke wielrijdster ge adviseerd werd zich onder dokters behandeling te stellen. Zooals men bereids in de desbetreffende advertenties gelezen zal hebben, wordt Zater dagavond in Musis Sac.um het eerste soirée- dansante voor leerlingen, oud-leerlingen en introducé's gegeven en ook thans is het aan geen twijfel onderhevig, of dit soirée zal zich wederom kenmerken door goeden smaak en gezelligheid, twee factoren, die in den loop der jaren synoniem aan de familie Polak ge worden zijn. Ongetwijfeld zal dit eerste soirée een druk bezoek ten deel vallen. Gisteravond te half zeven heeft bij de Prins Hendriklaan een botsing tusschen een tweetal auto's plaatsgevonden, waarbij uitsluitend ma- terieele schade viel te boeken. Een luxe auto kwam uit de richting Keizer straat, terwijl de vrachtauto van Van Gend Loos uit de richting van het station gereden kwam. Bij genoemd kruispunt probeerde de luxe auto voorrang te verkrijgen, hetgeen niet meer mogelijk bleek en waardoor beide vehikels met elkaar in minder aangenaam contact kwamen. Het was met name de auto van van G. L. die de tol had te betalen. Een band kwam kapot uit den strijd, en een spatbord werd ontwricht, enz. t# t Volgende week Donderdag wordt in Casino het blijspel „Haar andere Man" door de T.S.V. (Tooneelclub Speeltuinvereeniging) opgevoerd ten bate van „Beatrix" gisteren reeds is de kaartverkoop begonnen. Wij adviseeren gaarne m met het koopen dezer kaarten niet te lang te wachten. De kans is groot, zeer groot zelfs, dat men de laatste dagen riet meer daartoe in de gelegen heid zal zijn. Het lijkt ons overbodig nog eens in den breede te wijzen op het feit dat hier een uitstekend blijspel opgevoerd wordt door een aantal krachten, die stuk voor stuk voor hun taak berekend zijn. Ongetwijfeld zal men zich nog herinneren dat wij bij de opvoering eenige weken geleden daarover een zeer enthousiast verslag schreven. Wat de verkoop der plaatsbewijzen be treft, men kan deze betrekken iederen dag van 6 tot 8 uur bij de vier Speeltuinen, voorts aan het loket van Drukkerij de Boer en bij boekhandel Daan Schreuder in de Koningstraat en P. Spruit aan den Ka naalweg. Maar nogmaals: men koope zijn kaart spoedig. Men voorkomt er een teleurstelling mee. De plaatsbespreking geschiedt Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. van 35 uur aan Casino, op welke uren men tevens kaarten kan koopen. De plaatsbespreking bedraagt slechts 5 cent. De practijkexamens in Boekhouden en Han delscorrespondentie en de examens voor Hoofd correspondent (Fransch, Duitsch of Engelsch), af te nemen vanwege de Vereeniging van Lee raren in de Handelswetenschappen, zullen wor den gehouden 's avonds op Maandag 19 De cember, Dinsdag 20 December en Woensdag 21 December a.s. in ongeveer 40 plaatsen van het land. De aanmelding sluit 25 November a.s. Het prospectus der examens is gratis ver krijgbaar bij het Secretariaat, Delilaan 3, Hil versum, bij den Administrateur, den heer H. Broeders, Zocherstraat 66. Amsterdam (W.), Tel. 82437 en bij den Boekhandel. Men zie de advertentie in dit nummer. De Amerikaansche regeering zou geen bezwaren meer hebben. Men meldt uit Amsterdam aan de N.R.Crt.: De directie van de K.N.I.L.M. deelt ons mee, dat de vooruitzichten voor het spoedig in wer king treden van de luchtlijn Soerabaja-Manilla nog steeds zeer goed zijn. De laatste berichten van onzen gezant te Washington, jhr. mr. H. M. van Haersma de With wijzen erop, dat de bezwaren, die de Amerikaansche regeering indertijd had, zijn weggevallen. Zoo hoopt men inderdaad spoedig het verheugende bericht te mogen ontvangen, dat de luchtlijn kan worden geëxploiteerd. Wanneer een geregelde luchtlijn tot stand zal zijn gekomen tusschen Groot-Britannië en Noord-Amerika, heeft men een lijn rond den aardbol en met deze verbinding zal de K.N.I. L.M. dan direct contact hebben op onze eigen luchtlijn AmsterdamBatavia met de door verbinding BataviaSydney. Tenzij zich onverhoopte tegenslagen moch ten .voordoen, zal de film „De laatste dagen van een eiland" de eerste groote film van de Ned. Christelijke filmcentrale, tegen het eind van November voor de eerste vertooning ge reed zijn. De opnamen zijn alle gemaakt en het snijden is ook gereed. Met de na-synchronisatie, welke bij „Multifilm" te Haarlem zal geschieden, wordt deze week begonnen. Voor enkele vak- menschen is de, thans nog stomme, film reeds vertoond en deze waren vol lof, omdat ze naar hun oordeel, zoo wel kinematografisch als uit een oogpunt van compositie uitstekend is ge slaagd. Ze is afwisselend en boeiend, er zit spanning in die tegen het einde tot een climax stijgt. Verschillende artisten hebben aan de film medegewerkt o.a. Jules Verstraete als de oude Post, Aaf Bouber als vrouw Post, Coen Hissing als Meun, de heer en mevrouw Croiset, Daan van Ollefen, Marie Faassen. Wat het verhaal betreft, de lezers weten wellicht, dat „De laatste dagen van een eiland" de verfilming is van den roman „Aan dood Water" van K. Norel, die in den afgeloopen zomer is verschenen. Natuurlijk kon niet dat heele boek in beeld worden gebracht. Belang rijke gedeelten moesten geheel ter zijde ge laten worden. Maar men heeft er naar ge streefd, om het essentieele te behouden. Dat essentieele was eensdeels de schildering van het leven der Urkers in de dagen toen het eiland nog eenzaam midden in de Zuiderzee was, van de nooden en moeiten, de verwachtin gen en teleurstellingen, die het deel van Urk geworden zijn in de jaren toen hun zee dood water werd en een belangrijk deel van hun vloot van het IJsselmeer gebannen en naar de Noordzee verwezen werd, en van de groote perspectieven, die naar het oordeel van den schrijver van het boek de droogmaking van den Noordoostpolder voor het eiland opent. Maar dat essentieele is evenzeer de geschiede nis van Riekelt Post en Mar Meun en van hun beide families. De film laat deze jongelui zien in hun eenvoudige liefde. Ze laat zien hoe aan hun trouwplannen de bodem schijnt te worden ingeslagen doordat de visscherij vernietigd wordt, en hoe ze toch trouwen tijdens een kort stondige opleving. Maar dan loopt alles tegen. Er is geen werk en geen brood. Riekelt is ver bitterd. Hij en andere Urkers ontduiken de verbodsbepalingen, ze verzetten zich tegen de zeepolitie. Ze moeten eindelijk hun harde kop pen buigen, en Riekelt moet naar de steun. En er daagt geen uitkomst vóór de inpoldering van het IJselmeer voortgang heeft. Dan wordt Riekelt, schipper, op een modderbak en later wordt hij zelfs schipper op een groote kotter. De film beeldt een oer-Hollandsch bedrijf uit, dat deels reeds verdwenen is en voor een ander deel verdwijnen gaat; ze schetst een stuk karakteristiek volksleven; de entourage van de zee en het eiland met zijn havens, z'n straatjes en z'n menschen in Urkers kleeder dracht is zeer schilderachtig; de film is natio naal, omdat ze het groote werk van de droog making der Zuiderzee van alle kanten belicht. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eiscnt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. In een gesloten huis, Ankerpark 4, is ge opend het Hollandsch Kleedinghuis, magazijn in heeren- en kinderkleeding. Deze zaak is de 33e in haar soort in ons land. Het is de be doeling van de ondernemers door eenvoudigen, degelijken opzet, de cliëntèle aan haar zaak te binden. Voor bizonderheden, deze zaak betreffende, zie men de advertenties. GROOT VERLOF ZEEMILICIENS. De dienstplichtigen van de tweede ploeg der lichting 1937 van de Zeemacht, die sedert 1937 in werkelgken dienst zijn, zullen op 29 October a.s. in het genot van groot-verlof worden gesteld. Overplaatsingen. Bootsman L. C. Keijn, Matr. 2e kl. L. Ver maning, Matr. 3e kl. J. A. Fagel, sergt. kok J. B Roels, van J. M. v. Nassau naar Wacht schip W'oord, 24 October 1938. Korpl. kok G. Oenema, van J. M. v. Nas sau naar O.Z.D., £4 October 1938. Sergt. zvplgr. M. J. Schop van J. M. v. Nassau naar Hospitaal, 24 Oct. 1938. Matr. Ie kl. J. v. d. Korput, matr. 3e kl. H. de Jonge en koksmaat A. A. Kievit v.vn J. M. v. Nassau naar Schorpioen, 24 Oct 1938. Sergt. macht. W. Tichelaar van J. M. v. Nassau naar v. Speyk, 24 Oct. 1938. Matr. 3e kl. P. H. de Jo; g, T. de Koek, W. van Lienden van J. M. v. Nassau naar Tromp, 24 October 1938. Matr. 3e kl. A. Kant en stoker 2e kl. J. Martens van J. M. v. Nassau naar de Kooij, 24 October 1938. Korpls. macht. C. Brusus, F. E. Vos en stoker 2e kl. R. C. v. Denderen v. J. M. van Nassau naar de Mok, 24 October 1938. Korpl. telegr. J. Blauw, sergt. macht. P. C. van Nes, Stoker olieman D. Komst, Stoker le kl. N. H. Pape, stoker 2e kl. G. van Delft, H. J. van Drie, J. de Kok en B. C. de Koningh en korpl. monteur H. Albers, van J. M. v. Nassau naar O.Z.D., 24 October 1938. Tamboer 3e kl. J. Drupsteen, marns. le kl. P. J. Althuijzen, C. v. Baarle, J. van Ek, H. E. van Gameren, H. Kr-aijveld, J. Leijnse, P. Lugthart, H. v. Merkenstein, J. H. A. Nab- ben, E. M. J. Ooft, C. Verspui en M. de Witte van J. M. v. Nassau naar Kaz. W'oord, 24 October 1938. Marn. le kl. P. C. B. v. Wijnsberge, van J. M. v. Nassau naar Kaz. W'oord, 24 Oct. 1938. Schipper J. W. Bol van J M. v. Nassau naar Wachtschip Vlissingen, 24 October 1938. Matroos 3e kl. T. v. Munsteren, van J. M. v. Nassau naar Kaz. A'dam, 24 October 1938. Aangenomen m den Zeedienst. L.L.O.O. Vlieger B. W. Verkerk, H. de Ko ning, S. J. van der Velde, A. Otten, H. Reits- ma, J. P. Hop, W. G. J. Jansen, T. M. de Boer, G. S. Teuwen en E. A. J. Dijkman, 19 Sept. L.L.O.O.-vliegr A. Stuurman, 26 September Militair werkman H. W. J. N. Pijpers, 18 Oct. Matroosf 2e kl. P. C. van Dommele, 11 Oct. Bevordering. Matrozen 3e kl. N. C. van der Eist, G. Salm B. C. Scholten, W. Bakker, D. Bruinsma, C. de Geus en K. P. Leijs, 1 October, tot matr. 2e klasse. Met ontslag uit den Zeedienst. Schipper S. G. Zijp, 16 October 1938. Marn. 3e kl. C. Visser, 16 October 1938. Matroos le kl. J. v. d. Meijde, 17 November. Marn. le kl. T. Doezie, 18 October. Marn. 3 ekl. C. F. Godschalk, 24 October. Thuisge varen: Korpl. torp.mkr. A. W. Broekhuijzen, Matr. le kl. P. A. Brandei, marns. le kl. J. J. de Rijcke en G. Tolhuizen, Marn. 2e kl. A. Tem pelaar, Gew. marn. le kl. J. B. M. Logt, 9 October per m.s. „Johan de Witt" uit O. I. in Nederland teruggekeerd. Uitzending O.I. Sergt. vltmkr. (M) W. J. de Boer, 25 Oct. p«r v.s. „Sitoebondo" naar O.I. Oftewel: een oud marineprobleem In de laatste aflevering van het „Ma rineblad" vinden wij in het overzicht uit de buitenlandsche tijdschriften een bij zonder aardig citaat, overgenomen uit „Marine Rundschau". De Chef machinekamer en de navigatie- officier konden het niet eens worden over de vraag, wie voor het schip onontbeerlijker was. Tenslotte besloten zij de rollen om te draaien; de chef M.K. klom op de brug en de navigatie-officier nam de leiding van de machinekamer op zich. Na een half uur stopte de machine; de na vigatie officier verscheen warm en met olie op zijn gezicht op dek en zei; ,,'t Is mis, ik kan die verdraaide machine niet meer aan den gang krijgen". „Hoeft ook niet", zei de chef M.K. We zit ten aan den grond".., De Aga Kahn heeft, zooals men in ons num mer van gisteren heeft gelezen, een artikel ge schreven in de Times, dat de overdenking meer dan waard is. Speelt het Oostersche temperament meestal een rol, zoowel bij het schrijven als spreken over problemen, dit ar tikel is van een voorname bezadigdheid, waaraan het Westen zich spiegelen kan. Het is een sterk contrast bij de fel gekleurde betoogen van Westersche dictatoren. De Indische vorst heeft waarheden gezegd, die we maar niet zoo voorbij kunnen gaan. Hij gelooft dat de dictatoren nooit het risico zullen loopen hun land in een oorlog te ver wikkelen anders dan wanneer vitale belangen of eer op het spel staan. En in dat verband beziet hij dan of een agressie voor Duitsch- land van belang kan zijn. Nu is juist die kwestie van eer of van prestige in het optreden van de dictatoren van zoo groote beteekenis. Het heele volk let immers op de daden van den oppersten leider en dat brengt het groote gevaar mee van bravourstukjes, zooals Hitier en Mussolini en Stalin meermalen hebben uitgehaald. Het imponeeren van de massa. In een democratische staat U dat niet mogelijk. Daar spreekt het volk, door middel van zijn vertegenwoordigers, een woordje mee bij groote beslissingen. Daar kan het prestige ook nooit zoo zwaar wegen als dat in een land met den eenen Leider het geval is. Om een prestige kwes tie zijn al heel wat ongelukken gebeurd. De vorige maand is Europa erdoor vlak voor den oorlog geplaatst. Als de Aga Kahn de verschillende vraag stukken onder de loupe neemt, die tot een oorlog aanleiding zouden kunnen geven, dan komt hij tot de conclusie, dat geen ervan zwaar genoeg zal wegen, om een oorlog te ontketenen. Om den Elzas zal Duitschland niet vechten, om den Poolschen corridor zal hij zijn menschen en materiaal niet in de waagschaal stellen. Het koloniale probleem zal, alweer volgens den Aga Kahn, geen aan leiding zijn tot den strijd en zoo gelooft hij, dat de vrede van Chamberlain niet gedege nereerd behoeft te worden tot een wapenstil stand, maar inderdaad een vrede van langen duur kan zyn. Wij herhalen; het betoog van den Aga Kahn was duidelijk en rustig en wij hopen dat zjjn kijk op de zaken van Europa juist is, al geloo- ven we dan ook dat hij de zaak van de „dicta tor-eer" wat te laag aanslaat. En dat voor een Oostersche vorst. Naar wij vernemen zal morgen (Vrijdag) een Poolsche onderzeeboot, de „Orzel" onze haven binnenloopen. De onderzeeër, die op 'n Hollandsche werf gebouwd is, maakt op het oogenblik overname proeven. Het is dus geen officieel bezoek dat aan de Marine gebracht wordt. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De groote Gambini" en „Pioniers van het Westen". Eialto, Spoorstraat half 8: „Mammy" en „Theodora maakt schandaal". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Man die wonderen kon doen" en „Lon- don Melody". Heden: Rialto-theater, 8 u. K.S.K.-voorstelling van „Koningin Victoria". Vrijdag 21 October. Casino, 8 u. A.V.R.O.'s revue met Snip en Snap. Zaterdag 22 October. Casino, 8 u. A.V.R.O.'s revue met Snip en Snap. Rialto-theater, Ju. „De Aarde Zingt". Musis Sacrum, 8 uur; Soirée-dansante. Zondag 23 October: Casino, 8.15 uur: ,,'t Biechtgeheim". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 770.6 Temperatuur lucht 12.5 Wind richting: N.W.; kracht: 2 Licht op 5,10 ONDERTROUWD: H. Piedeman en L. C. Koningstem; D. Trijsburg en N. Leegwater; K. P. Leijs en L. T. Toes; J. Hoek en J. van Dijk. OVERLEDEN: W. Pot, (m), 72 jaar. Oosterend. GEREF. KERK. H.V. Ds. E. C. B. Kok, alhier, is beroepen bij de Geref. Kerk in H.V. te Bussum,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5