De Britten weer Achttien dooden bij vliegramp meester in Jeruzalem Hankau zal niet verdedigd worden Bankiers zonder één cent Italië vreest den oorlog niet Geheimzinnigheid rond een vliegramp 0n ze zuive'u (voer naar Do tsch'and bemoeilijkt Texelsch nieuws Uitvoering tooneelclub „Velo" Oefening reddingboot „Joan Hodshon" Marktoverzicht Vereen, voor luchtbescherming Laatste telexbericht Strijbosavond in Pcn's schouwburgzaal Marktberichten Uit onze omgeving Cocksdorp Vrijdag heeft de Tooneelclub „Velo" alhier een tooneelstuk in 3 bedrijven opgevoerd, ge titeld: „Om 10.000 dollar", een Amerikaansch blijspel, dat speelt in het laatst der vorige eeuw en het is niet overdreven als we zeggen, dat het succes overweldigend was. Zoolang de Tooneelclub „Velo" bestaat, ls een dergelijk stuk nog niet opgevoerd, doch het spel was boven allen lof verheven. Wel een bewijs, dat „Velo" op den goeden weg is en het zeker ook niet het laatste van dit genre zal zijn, dat door deze tooneelclub opgevoerd zal worden. In het openingswoord zei dokter Van Dom melen, dat de bezoekers slechts moesten reke nen op dilettantenspel, doch hier mag met allen lof voor regisseur en spelers gezegd wor den, dat het meer was dan dat. Een zakenman Ralston heeft niet z'n com pagnon Bennett, een huisvriend van Ralston, Van Dusen en de secretaris van R., Mr. Don- nelly, een weddenschap aangegaan, dat Ben nett niet 24 uur de waarheid kan zeggen. Die weddenschap gaat om 10.000 dollar. Op alle mogelijke manieren wordt getracht Bennett de waarheid te doen zeggen, doch alles is tevergeefs en Bennett sticht op de meest ongelegen oogenblikken verwarring en ontsteltenis in de zaak en in de harmonie van het huiselijk leven, door steeds maar weer de waarheid te zeggen. Na tal van ingewikkelde en komische situa ties weet Bennett ten slotte te winnen. Beide dagen hield een gezellig bal de aan wezigen nog geruimen tijd bijeen. Begunstigd door mooi weer had Zaterdag een oefening plaats met de „Hodshon". Deze oefening had een vlot verloop. Alleen had men eenige moeite om de reddingboot van de lorrie te krijgen, daar 't strand door den O. wind zoo afgenomen was, dat er een hooge kant stond, waardoor de boot niet eerder van de lorrie kon, voordat de rails, waarover de lorrie loopt, een eind ingegraven werden. 't Zou werkelijk een verbetering zijn als hier, evenals op Terschelling en andere plaat sen, een tractor de boot te water bracht, waar door het mogelijk is op elke willekeurige plaats de boot in zee te brengen. De wolveehandel aan de markt begint thans te verminderen, in het land is echter in de afgeloopen week nogal wat wolvee opgekocht. Er werden nu 31 oude schapen en 34 lamme ren verhandeld. De prijzen bleven vrijwel ge lijk aan die van vorige week, althans wat de schapen betreft: de lammeren waren nu van minder goede kwaliteit, prijzen van 7.tot 13.per stuk. De wolhandel staat thans geheel stil. De rundveehandel bestond in 2 koeien 180 240) 2 pinken 110160; 5 flinke gras kalveren, hoogste prijs 80, en enkele nuch tere kalveren, die gemiddeld ruim 10 op brachten. De varkens op de boerderij gelden 27% tot 28 cent per pond, de biggen op de markt brachten pl.m. ƒ16.50 per stuk op. Jonge kippen golden 1.70 tot 1.80, oude kippen hoogste prijs 0.70. Aan de eierenveiling stegen de prijzen der kippeneieren 45 ct. per 100. Verwacht wordt dat de eierenprijzen in den loop dezer week nog meer zullen stijgen. De burgemeester dezer gemeente heeft, in samenwerking met het hoofd der Luchtbe scherming op Texel, den heer Remmers, het initiatief genomen, om alhier een afdeeling op te richten van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Tot dit doel zal op Donderdag 27 October a.s. in Hotel „De Lin deboom" een vergadering worden gehouden. Geleidelijk keert de rust weer. - Amerika wil een woordje mee spreken. Dat in den toestand in Jeruzalem een algemeene verbetering is ingetre den, blijkt wel hieruit, dat de Goldstream Guards uit de oude stad zijn teruggetrokken. De andere troe pen zijn reeds gisteren vertrokken en het plaatsen van wachtposten en het verrichten van patrouilledien sten is thans overgelaten aan de Britsche politie. Na de bezetting van de oude stadswij ken van Jeruzalem hebben de Britsche autoriteiten de organisatie van het burger lijk bestuur ter hand genomen, door het uitreiken van identiteitskaarten. Detaehe- menteft militairen hebben de hoogten, welke de stad beheerschen, bezet. Ook andere ste den zullen een garnizoen krijgen om moge lijk te maken, dat de militaire autoriteiten toezicht uitoefenen op het landsbestuur. De bezetting van de oude stad Jeruzalem is volgens den generalen staf een voorspel voor een algemeene zuivering van het land. Joden hielpen niet mee. Men vestigt er verder de aandacht op, dat de Joodsclie gewapende formaties geen deel hebben genomen aan de zuive ring van Jeruzalem. Deze formaties heb ben alleen ten doel te zorgen voor de vei ligheid van de Joodsche nederzettingen. Nu en dan wordt nog een schot gehoord, doch gisteren zijn geen berichten binnen gekomen over ernstige incidenten. Ondanks de verbetering in den toestand worden echter de leger- en machinege- weerposten op de meeste strategische pun ten op de muren gehandhaafd. Te Hebron mag de bevolking gedurende 24 uur niet de huizen verlaten, aangezien daar gisteren een Palestijnsche politie agent is gedood en de synagoge en een Joodsche school in brand zijn "-estoken. Drie Arabieren zijn opgehangen. De autoriteiten hebben besloten het ver bod zich 's nachts op straat te bevinden in Jerusalem te bandhaven. Voor de oude stad gaat dis in 'sa vonds te 19 uur, bui ten de muren te 23 uur. Tijdens gevechten tusschen Arabische opstandelingen en Britsche militairen zijn gisteren twee Arabieren gedood en vier gewond. De opstandelingen hebben een brug op den weg naar Jericho opgeblazen. Havas meldt uit Jeruzalem, dat het oude stadsdeel van Jeruzalem thans bezet is. Er moet echter op worden gewezen, dat de overheid de voor de Mohammedanen heilige plaatsen buiten de operatiezone heeft ge houden. Van hun kant hebben de Mohammedaan- sche godsdienstige leiders, overeenkomstig hun beloften, door de opstandelingen die er een toevlucht hadden gezocht, het heilige karakter van de heilige plaats doen eerbie digen. In tegenspraak met dit bericht meldt Reuter echter, dat men leege patroonhuizon heeft gevonden in de moskeëenwijk van Je ruzalem. Dit wordt beschouwd als een be wijs, dat van het heilige gebied uit op de troepen is geschoten. Amerika en de Palestijnsche kwestie. Aan Kennedy's bezoek aan MacDonald wordt aanzienlijke beteekenis gehecht, te meer daar juist vanochtend een brief van Roosevelt aan burgemeester Spellacy van Hartford (Connecticut) is gepubliceerd, waar in de president nogmaals uitdrukking geeft aan zijn sympathie mot de vestiging van een Joodsch nationale tehuis, en het duidelijk maakt, dat de Vereenigde Staten verwachten in staat te worden gesteld, hun meening te doen hooren omtrent eventueele veranderin gen in het mandaat op grond van het te ver wachten rapport over de verdeeling van Palestina. Toestel In Australië neergestort, Een lijnvliegtuig, een Douglas, dat te Adelaide was opgestegen, in in het Dandenong-gebergte, ruim 30 ki lometer van Melbourne (Australië) neergestort. Veertien passagiers en de uit vier koppen bestaande bemanning zijn om het leven gekomen. Tot de slacht offers behoort de oud-minister van handel Hawker. Men heeft de lijken van zeven slachtoffers buiten het toe stel gevonden, terwijl elf lichamen, met brandwonden overdekt, in de machine lagen. De wegens oorlogs- en mobilisatie-gevaar onlangs uitgestelde Causerie van den heer Jan Strijbos, over de „Shetland-eilanden", toege licht met films en lichtbeelden, heeft gister avond plaats gehad. De lezing ging uit van de Directie van de Texelsche Courant en viel een flink bezoek ten deel. Ook werd nog een greep gegeven uit het Texel's film-archief van de Texelsche Courant. Eierenveinling, Maandag 24 Oct. 1938. Aangevoerd 32375 eieren. 58—62 kg per 100 5.30 tot 5.45; 62—64 kg per 100 5.40 tot 5.55; 6670 kg per 100 5.60 tot 5.80; 40—50 kg per 100 3.00 tot 4.05; 50—56 kg per 100 4.00 tot 5.10. Veemarkt 24 Oct. 1938. 2 koeien 180.tot 240.2 pinken 110.tot 160.5 graskalveren 60. tot 80.6 nuchtere kalveren 7.tot 14.31 schapen 15.tot 19.34 lam meren 7.tot 13.10 schrammen 18.— tot 24.—; 8 biggen 15.— tot 17.— 160 kippen 0.40 tot 0.70. £eqeAJb*AiMeri De Majoor A. G. van Houten, Hoofdinstruc teur van het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder, is overgeplaatst naar Harderwijk De strijd tegen de zwendelban- ken. 2i/2 jaar geëischt tegen op lichter. De Officier van Justitie bij de Amsterdam sche rechtbank heeft in zijn requisitoir te gen den van zwendel beschuldigden bankier v. d P. een scherp licht laten vallen op de praktijk der zwendelbanken. Er wordt wel eens de opmerking gemaakt, zeide de Officier, dat tegen de zwendelban ken eerder moest worden ingegrepen. Dit verwijt aan de polilie is echter volkomen ongegrond. Want wanneer kan er worden ingegrepen? Wanneer er klachten komen. Die klachten komen laat. De cliënten aarzelen om te bekennen dat zij met zwendelaars in zee ge gaan zijn. Zij begrijpen, dat zij waar schijnlijk bun geld kwijt zijn. zij heb ben echter nog hoon, en stellen het doen van een klacht uit. I.astige cliënten, die een gevaar opleveren, worden door den zwendelbankier te vreden gesteld en weer volgt geen klacht bit justitie of politie. Ko men eindelijk de klachten binnen, dan wordt direct en zonder eenige aarzeling door justitie en politie in gegrepen. Preventieve maatregelen tegen de zwendel banken zouden ongetwijfeld gunstig werken Met is jammer, dat iedereen maar een bank kan oprichten, zonder ook maar een cent kapitaal te hebben. Tegen den verdachte, die deed voorkomen of hij reëele zaken deed, terwijl hij de meest brutale leugens vertelde, en wiens „bank" in 1937 reeds met een tekort van f351.000 werkte, werd 2V2 jaar gevangenisstraf ge- eischt. Een verzoek van den verdediger Mr. Kokoskv verdachte in vrijheid te stellen, werd afgewezen. Tsjang Kai Sjek vertrokken. Officieel is medegedeeld, dat Hankau niet verdedigd zal worden Zekere districten zijn overgedragen aan het comité voor de vluch telingenzone. Gisterochtend werd bevestigd, dat maar schalk Tsjang Kai Sjek en zijn echtgenoote met onbekende bestemming uit Hankau vertrokken zijn. Het land beschikt over uiterst moorddadige wapenen! Groote ontstemming heerscht er in de dictatuur-staten over de maatrege len der democratieën, om zoo snel mogelijk hun bewapeningen op te voeren. In de officieuze Giornale d' Italië trekt Gayda volgens U. P. al dus van leer: Italië vreest den oorlog niet, al wenscht 't hem ook niet, het vreest ook de bewapening der an dere landen niet. Het blad wijst dan op de kracht van Ita- lië's luchtwapen, op zijn geweldige duikboo- tenvloot, zijn artillerie en „eenige geheime verbazingwekkende, uiterst moorddadige wapenen", zonder nog te spreken van den grooten voorraad van gewone wapenen, waarover het beschikt. Overigens kan Italië wijzen op machtig menschon-materiaal, een schitterende nationale discipline, zijn con trole over de Middellandsche Zee en zijn uitgebreide posities in Afrika. En daar ij komt dan nog het feit, dat Italië in geval van oorlog niet alléén zou staan, maar vrien den heeft, die ook in staat zijn, hun bewa pening op te voeren. Wat zat er in het koffertje van den Duitschen passagier? In de jongste bijeenkomst van het Belgi sche kabinet heeft mr. Marck, minister van verkeerswezen, aan zijn collega's mededee- ling gedaan van het resultaat van het on derzoek te Soest, in Westfalen, gehouden, ten einde zoo mogolük de oorzaken van de ramp met het verkeersvliegtuig van de Sa bena op te sporen. De conclusie van dit onderzoek is, dat niemand verantwoordelijk blijkt te zijn, en het ongeluk onverklaarbaar is gebleven. Mr. Marck heeft echter, aldus de N.R.Ct. aan de andere leden van den raad van mi nisters verklaard, met deze conclusie geen genoegen te kunnen nemen. Sommige pun ten zijn, naar hij meent, onopgehelderd ge bleven. Zoo werd b.v. geen antwoord gege ven op de vraag waarom de Duitsche offi cieren, deel uitmakend van de commissie van onderzoek, met den meesten ijver naar een koffertje hebben gezocht, dat in het bezit van een te Dusseldorp ingestapten Duitschen ingenieur zou zijn geweest. Andere feiten nog hebben den minister ertoe gebracht tot een aanvullend onderzoek te besluiten. Hij zal zelf dit onderzoek leiden. op invoer van onze zuivelproducten in Duitschland kan plaats hebben, onder de werking van het nieuwe verdrag zooveel ongunstiger zijn dan te voren. In het bijzonder betreurt zij, dat de regeering er in heeft moeten toestemmen de administratie van de verdeeling van den invoer voortaan over te laten aan de Duitsche auto riteiten. De commissie verzoekt de regeering drin gend er op te willen toezien, dat de bestaan de handelsrelaties gehandhaafd blijven. Mocht men onverhoopt van Duitsche zijde in de nakoming van de aanvaarde ver plichtingen op dit gebied te kort schieten dan vertrouwt de commissie, dat de regee ring niet zal aarzelen daartegen krachtig op te komen. Invoer van zaden, Opgemerkt werd, dat voor verschillende zaden in het geheel geen invoerrecht gehe ven zal worden, wanneer de invoer in Duitschland geschiedt op grond van teelt contracten, terwijl wel invoerrecht (zij het lager dan het autonome), geheven zal wor den, wanneer wordt ingevoerd op grond van overeenkomsten met Duitsche telers. Wat is, zoo werd gevraagd, het verschil tusschen teeltcontracten" en „overeenkomsten met Duitsche telers"? Men nam aan, dat de vrij dom van invoerrechten niet alleen zal gel den voor zaden, ingevoerd op grond van reeds afgesloten contracten, doch ook voor die, welke zullen worden ingevoerd op grond van contracten, die nog gesloten moeten worden. WIERINGEN NAJAARSVERGADERING HET WITTE KRUIS Maandagavond j.1. vergaderde in café „De Ster van den heer S. Scheltus „Het Witte Kruis." Te ruim acht uur opende de voorzitter de' heer D. Minnes de vergadering met een welkimstwoord tot de 14 aanwezigen. Hierna werden door den secretaris Ds. J, van Beek de notulen voorgelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Tof leden van de commissie tot nazien der boeken werden benoemd de heeren J. C. de Haan. D. Engel en H. Smit. Deze heeren ne men hunne benoemingen aan. Twee afge vaardigden en twee plaatsvervangers hier voor worden hierna benoemd voor de alge meene vergadering op 8 Nov. a.s. Als afge vaardigde werden benoemd de heeren D. Engel en J. C. de Haan en als plaatsver- vangers de heeren D. Minnes en H. Smit Dor den voorzifter werd vervolgens de beschriivnmesbrief voorgelezen waarna de afgevaardigden voor de verschillende zaken vrij mandaat kregen. In de rondvraag vroeg de heer de Haan of de ziekenauto' goed riidt. Hierop werd door den voorzitter bevestigend geantwoord 'erwijl voorzitter tevens zegt dat mocht de auto weg moeten naar Alkmaar voor her stelling men dan voor nood in eventueele "^vallen zün waren mag gebruiken. Daar hierin de brancard ook kan staan gaat dit dus gemakkelijk. De beer De Haan vraagt nog of de heer Kaan nu nog wel voldoende toe zicht op het materiaal kan houden van het Witte Kruis. De heer Kaan zegt dat zulks best gaat maar mocht het soms niet gaan lan zal spreker dit dadelijk ter kennis van het bestuur brengen. De: heer N. Bruul vraagt of hij ook in aanmerking kan komen voor het schilder werk van de vereeniging. Voorzitter zegt dat de heer Bruul ook op de lijst voorkomt. Daar er niets meer aan de orde is sluit de voorzitter de vergadering. Spr. dankt de aanwezigen voor hun op komst en dringt er bij allen op aan toch zooveel mogelijk leden te werven daar vroe ger bij een zielental van 3000 de vereeniging 000 leden telde en nu bij 6000 inwoners S00 leden. Verloren: een bruine portemonnaie, in houdende eenig kleingeld. Inl. bij den gem.-bode. ANNA PAULOWNA De voorwaarden van het nieuwe handelsverdrag veel ongunstiger dan te voren. Niettemin op goedkeuring van het verdrag aangedrongen.. Aan het verslag van de vaste commissie voor overleg met de regeering inzake han delspolitieke aangelegenheden, in wier han den is gesteld het wetsontwerp tot goedkeu ring van het Nederlnndsch— Duitsrh verdrag nopens de regeling van het goederenverkeer op 19 Maart 1938 te Keulen gesloten, ont- leenen wij: De commissie is van oordeel, dat het ver drag behoort te worden goedgekeurd. Zij kan echter niet nalaten uiting te geven aan haar teleurstelling over het feit, dat de voorwaarden, waar De intocht van den nieuwen bur gemeester. Maandagavond zijn in een vergadering, in Veerburg, gehouden, de regelen vastge steld, volgens welke het inhalen en de in tocht van onzen nieuwen burgemeester zal geschieden. Bij de aankomst aan de Kooij, Woensdag middag half twee, zal de heer Rezelman, voorz. van het werkcomité, den heer en me vrouw Mijnlieff begroeten, waarna de heer Wijdenes Spaans, die met de heeren Boon, Van der F.em, Alree, Veenis, Verhoeff en Vorstman, het eere-comité vormt, de wel komstrede zal uitspreken. Een stoet van 19 ruiters gaat het met twee paarden bespannen open rijtuig, waarin de heer en mevr. Mijnlieff zullen plaats nemen, vooraf, wanneer de tocht door de gemeente een aanvang neemt. Eerecomité, werkcomité, en optochtcom missie volgen in auto's en daarachter één dor muziekcorpsen Concordia of Soli Deo Gloria. Belangstellenden kunnen zich daar na aansluiten en worden gevolgd door het tweede muziekcorps. Het is de bedoeling stapvoets door de kom van Breezand, Spoorbuurt en Kleine- sluis te gaan. Verwacht wordt, dat men om half drie bij het nieuwe raadhuis zal arri- veeren en hier zullen de kinderen van alle scholen dan een door den heer Rezelman ge dicht welkomstliedje zingen. Zooals reeds eerder gemeld, heeft daarna de installatie van den burgemeester plaats. Het défilé van vereenigingen, dat aanvan kelijk ook on het programma stond, en dan nog zou volgen, gaat om redenen van prac tischen aard niet door. Aanbieding portret van den oud- burgemeester. Men zal zich herinneren, dat bij het af scheid van burgemeester Lovink het hem aan te bieden geschilderd portret nog niet gereed was. De commissie, voor dat af scheid gevormd, zal het intusschen gereed gekomen portret nu vóór of bij de opening van het nieuwe raadhuis aan den oud-bur gemeester, die zooals we reeds berichtten Woensdagmiddag 1 uur deze plechtigheid verricht, aanbieden. De heer Lovink, verna men we, staat het dan in bruikleen af, waar na het een plaats zal krijgen in de raads zaal, waarin ook het schilderij van den oud-burgemeester Wijdenes Spaans prijkt. BILJARTEN N.A.S.B. In een der zalen van de voormalige rijks werkinrichting te Hoorn, welke geheel door de afdeeling van den Arb. Sportbond zijn ingericht en zich zes biljarts bevinden, speel de de biljartclub Anna Paulowna van dep N.A.S.B. tegen de club uit Hoorn. De wed strijd eindigde iif een gelijk spel 10—10. Hoorn maakte 1251 caramboles, Anna Pau lowna 894. Het gemiddelde der spelers uit Hoorn was dus hooger. De stand der competitie is nu: Wormerveer gesp. 2 wedstr., gew. 21% p. A-Paulowna gesp. 2 wedstr., gew. 21 p. Hoorn gesp. 2 wedst., gew. 18 p. Amsterdam gesp. 1 wedstr., gew. 10% p. Helder gesp. 1 wedstr., gew. 9 p. GELIJK! De lotendebitant D. Lemstra had in zijn serie een twintigste van het lot, waarop een prijs van f 1000 viel met de premie van f 30.000. —BREEZAND. Kleuterschool. Bij afwezigheid van den voorz. leidde de heer J. Borgo de vergadering der bewaar schoolvereeniging, die Maandagavond in de o. 1. school werd gehouden. Na een kleine wijziging werden de no tulen goedgekeurd, waaron mevr. Borst— Keppel het halfjaarlijksch verslag uit bracht. De ontvangsten bedroegen f 403.71, de uitgaven f 379.92. Er was dus een ba tig saldo van f 23.77. De verloting had f 103.30 winst opgeleverd en de uitvoering van de tooneelvereeniging bracht f 24.39 in de kas. Dank werd gebracht aan de le den en vooral den leider van Infernie, den heer Van der Kruk, die alles in het werk had gesteld om de afdracht zoo groot mogelijk te doen zijn. Ook den heer A. Borst, die gratis zand bracht voor het speelterrein, was men dankbaar. Het aan tal leden, zoo deelde de penn. mede, is 70 en ongeveer 30 kinderen bezoeken de school. In de bestuursvacature, ontstaan door 't bedanken van mw. Koopmans, werd ver volgens voorzien door de benoeming van mw. DaalderRezel. De dames Prins en BorstNieuwland werden aangewezen om de controlecommis sie te vormen. Na een lezing van den beer Van Dijk uit het boek: „De lamp van den meester" en de rondvraag, volgde sluiting. AMSTERDAM, 24 Oct, Veemarkt. 545 vette koeien, le kw. 70 —76 et., 2e kw. 6268 ct., 3e kw. 50—58 ct. per Kg. slachtgewicht; 75 melk- en kalf- koeien f 180270 per stuk, 47 vette kalve ren: 2e kw. 60—68 ct., 3e kw. 5558 ct. p. Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalveren f 612 per stuk. 36 schapen f 1424 per stuk, 392 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 64-65 ct., enkele hooger, zware varkens 6263 ct., vette varkens 61 —62 ct. per Kc. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Slaehtrunderen ruime aan voer, willige handel en prijzen vast. Melk koeien matige aanvoer, kalme handel. Vette kalveren matige aanvoer, zeer stug?® handel en hoogere prijzen. Nuchtere kal veren matige aanvoer, vlugge handel en prijzen ronstant. Sehnnen zeer matige aan voer, handel niet willig, prijzen iets lager. Varkens matige aanvoer, trage handel en iets hoogere prijzen. 9 AMSTERDAM, 24 Oct. 1938. Rinnenl. granen (Boerennoteering) Rog ge f 77.35; chev. gerst f 7.257,75, winter- gerst f 7.25—7.40, haver f 66.30. duivriwo- nen f 9.7519.25 paardeboonen f 3.509; groene erwten f 910; vale erwten f U44; gele mosterd f 1315; bruine mosterd f 27, alles per 100 kg. karwijzaad f 1010.25, blauwmaanzaad f 11.50—12.25, beide laatste per 50 kg. NOORDSCHARWOUDE, 25 Oct. Aanvoer 3700 kg. aardappelen hl. eigen heimers 2.90—3.10, grooten 1.70; 10.900 kg. uien 3.10—3.50; drielingen 2.30—2.50; grove 310—3,40; gele nep 560—5.90; 7300 kg. peen 2.102.60; 255 kg. spereieboonen 7.8015.30 220 kg. kroten 0.80—1.60; roodo kool 1-30 '260; witte kool 0.90—1; gele kool 1.70—2.50; groene kool 1.90, d. witte kool 1.20—1.60. an dijvie 11.60; 8500 kg. pootaardappelen A 35—55 f 4.20 BROEK OP LANGENDT.TK, "5 Oct. Uien 2.80—3.70, drielingen 2.20-2.60. K?- 2.80—3.40. gele nen 5.40—6.10, peen 2.10— 2.60, kleine peen 50—90 ct.. spercieoonen 1.10—6.70, kroten 1—1.90. roode kool 140- 3. groene kool 2.10—3. witte kool 0.90—1 19. gele kooi 1.40- 2.50. D. witte kool 130-1-49. tomaten A 8.70—13.30, R 10.10. C 7.20. ER 4.—, Alieant 20—23.40. Frankenthaler 16.30 28.90, Andijvie 0.30—1.70. PURMEBEND, 25 Oct. Koeien, lotaal 580 stuks: 230 vette koeien 6470 ct. per Kg.. geldekoeien 115130, melkkoeien 180—260. stieren 4452 ct. per Kg., 11 paarden f 90—160. 90 vette knlvc- veren 28^18 rf. per Ke„ 190 nuchtere ka'; veren 7—17. 164 vette varkens 5k—5n et. per Kg., 18 magere varkens f 20 325 biggen 14—20, 1100 schapen 17—26, 4- bokken 3—16.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6