Damrubriek Agenda HFFMAF STOFZUIGERS Ingezonden tyjuiteAJbfa fx:Ae£pi'-aaAt^AieMen Het heeft gevroren in Den Helder Ned, Chi\ Vrouwenbond Nick White and his Swingers Kantongerecht Den Helder Uitslag publiekcn verkoop De markt vanuit Uw stoel Burgerlijke Stand HENGELO één model, één prijs j|| Vannacht 1, 2 graden onder het nulpunt. Het is gedurende de laatste dagen, en dan met name in den vroegen morgen, zeer aan den frisschen kant en reeds ver scheidene malen zag men een wereld, be dekt met rijp. Vanmorgen spande de koude echter de kroon en na informatie bleek dat het dan ook inderdaad vannacht voor het eerst „officieel" gevroren heeft. En wel 1, 2 graden onder het nulpunt. Dat was om streeks 5 uur. Dat het trouwens overal in het Noorden des lands „raak" geweest is, bewijst de volgende ontboezeming van de N. Rott. Cour. Die schrijft: Een witte wereld vanmorgen! Dat was het ochtendcommuniqué van den melkboer en de van kou rillende dienstmeisjes, die met pols mofjes en met de voeten in warme pantoffels voor de eerste boodschap van den dag ver schenen. Dat was eventjes een schrik vanmorgen! De thermometer gekelderd tot 4 of 5 graden onder nul, ijs in de slooten, de landen over dekt met een kleed van wit. En nog verwonderlijker: de vensters van de slaapkamer beschilderd met bloemen, ijsbloe men, grillig van figuur in hun bizarre lijnen van een toch zeer bijzondere schoonheid. En verder zagen wij vanmorgen school jongens aan den slootwal de sterkte van het ijs te beproeven doch het vlies je had nog slechts een dikte van een milimeter en dat is nauwelijks voldoende om een bonte kraai te houden. Maar de eenden hebben reeds een bijt, waarin ze lustig rondzwemmen. De vogels hebben hun trek naar het Zuiden verhaast en de kieften, die wij een paar da gen geleden bij honderdtallen in de meren- streek hebben waargenomen, zullen nu ook wel spoed maken. Voor de afd. Den Helder van den N.C.V.B. hoopt in een openbare vergadering voor ons op te treden op 28 Oct. in het Chr. Mil. Tehuis aan den Kanaalweg de heer N. W. A. v. Eijk, van Voorburg, met het onderwerp: „Misdaad en Maatschappelijk werk". In dit onderwerp worden o.m. behandeld de ken- teekenen van Maatschappelijk werk, oor zaken van misdadigheid, aanleg en milieu, kinderrecht, reclasseering, psychopatenzorg, gevangenisleven, alcoholisme, onze taak. Men zie de advertentie. Men schrijft ons Zondag brengt Casino weer eens een band van uitgebreide formatie, n.1. Nick White, be kend van het Zandvoortsche badseizoen, met een bezetting van 9 personen, w.o. de lady crooner Miss Dolly White. Dit orkest werd uitverkoren om gedurende de Nation. Danskampioenschappen j.1. in het Concertgebouw, naast The Ramblers, de dans muziek te verzorgen en eveneens bij de In ternationale Kampioenschappen in het Kur- haus te Scheveningen op 9 Aug. j.1. VENTVERBOD. Wegens het venten met koopwaar zonder vergunning, werden gisteren eenige processen- verbaal opgemaakt. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 u»vr. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Wanneer bent u jarig?" en „Uitstel van executie". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Wildzang" en „Een zekere Vrouw". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Tusschen twee Oceaner.". Heden. Casino, 8.30 uur: Eerste Marine Concert. Militairen Tehuis, Spoorstraat, 8.30 uur: Vrijz. Herv. Vrouwen Cl. Lezing over „Spiritisme". Donderdag 27 October. Casino, 2.30 uur: Modeshow S. Coltof. Casino, 8.30 uur: „Haar Andere Man" (ten bate van „Beatrix"). Vrijdag 28 October. Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat, 7.30 uur: Le zing Ver. v. Paedagogiek. Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg, 8. uur: Nederl. C hr. Vrouwenver. Zaterdag 29 October. Casino. 8.15 uur: Uitvoering Accordeonclub „Bravo". Zondag 80 October. Casino, 3.306.00 en 8 uur: Dansen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 756.0 Temperatuur lucht 2.8 Wind: richting: Z.Z.W.; kracht: 2 Licht op 5.12 u. YïloAin&b-eAix&ien GEP. SCHOUT-BIJ-NACHT L. P. W. VAN DER WAL OVERLEDEN. In zeventigjarigen ouderdom is gisteren te 's-Gravenhage overleden de gep. schout-bij nacht titulair L. P. W. van der Wal. De heer Van der Wal was oud-examinator voor de stuurlieden-examens, oud-voorzitter van de commissie van toezicht op de zee vaart- en visscherijschool te Scheveningen, lid en secretaris-penningmeester van het be stuur van 't fonds voor de De Ruyter-medaille Hij was drager van de eereteekenen voor be langrijke krijgsverrichtingen met de gesper Atjeh 1873—1896 en 1896—1900 en groot kruis le klasse in de orde van eer en ver dienste van het Roode Kruis van Cuba. De verassching van het stoffelijk overschot zal geschieden Zaterdag a.s. na aankomst van den trein 15.14 uur te Westerveld. Overplaatsingen. Overgeplaatst van J. M. van Nassau naar Van Speijk, 1-11-38: Kwartierm. A. J. Legerstee; matrozen le kl. A. W. Knijf, M. Velleman, H. Bres, C. Freijer, M. G. v. Tilburg; sergt.-konst. R. v. d. Meulen, maj.-macht. J. C. Vrijvogel; korp.-macht B- v. d. Vlis; stokers le kl. A. J. Lere, J. C. Los; sergt.-monteur J. Leeuwering; sergt.-bott. J. P. Sap. Overgeplaatst van J. M. van Nassau naar W.s. W.oord 1-11-38: Matrozen le kl. M. Schoonbrood, K. Bak ker, J. I. Wisse, A. C. E. Hoorns; matr. 3e kl. H. Mooij; Sergt.-macht. C. Looijen; stokers 2e kl. W. Crucq, J. Douwes; sergt.-timmerm. R. H. van Doorn; sergt.-schrijver A. W. Krielen; schrijversmaat J. C. Schulp; korpl.-kok G. J. van Kuijk. Van J. M. v. Nassau n. Kaz. W.oord 1-11-38: Korpl.-hofm. H. L. Snoek. Van J. M. v. Nassau n. v. Speijk 1-11-38: Kwartierm. P. Rijers; matr. 2e kl. H. H. Reinold; sergt.-geschutm. J. A. Breedenbeek. Van J. M. v. Nassau n. O.Z.D. 1-11-38: Kwartierm. J. Bouhuizen; sergt.-telegr. H. F. H. Kaptein; korpl.-telegr. W. Kramer, sto kers-olieman P. H. v. Etteger, C. L. de Heer; korpl.-monteur M. Verschiere. (Vervolg van pag. 1 van het 2e blad.) Van alles wat, P. S. stak z'n hand niet uit, toen hij, al fietsende, van richting veranderde, f 6.of 3 dagen. A. v. d. K. duwde zijn handwagen over 's-heeren wegen, doch helaas niet aan den rechterkant, f 5.of 3 dagen. C. L. G. D. zat op een driewieler en hield links aan. Dat mag alleen in het land van Chamberlain. f 5.of 3 dagen. W. P. reed op de fiets in de Patat-Boule vard, en dat na 7 uur 's-avonds. f 5 of 3 dg. J. N. fietste in de Molenstraat, in' het ge deelte dat men slechts van één zijde mag inrijden, f 5.of 3 dagen. D. J. S. had een bel op de fiets, maar er zat geen muziek in. f 3.of 2 dagen. D.V. zat als een koning op z'n driewieler, maar hij bezat geen rijbewijs, f 5.of 2 dg. P. de V. fietste op de kluft. Dat is zeer speciale sensatie, die echter verboden is. f6. of 3 dagen. H. S. had een achterlichtje op zijn fiets, maar het ding brandde niet. Men kan zeggen dat is de schuld van Philips, maar het blijft in Den Helder strafbaar, f 4.of 2 dagen. Hij had zijn neutje onder 't beddekussen. Ter afwisseling strompelt dan binnen de oude heer G. C. Lreeds 69 lente's tellende, die in een „bierhuis" te dezer stede gesigna leerd werd, ofschoon het hem van hooger- hand verboden was zich in taveernen op te houden. Voor eigen bestwil Het is overigens een bijzonder vriendelijk mannetje, die een omstandig verhaal wil op hangen van zijn leven, streven en medaille's, doch door den President, tot aller spijt, den pas wordt afgesneden. We hebben echter nog juist vernomen, dat hij er niets van snapte dat men hem op de bon wierp, dat hij een zieke vrouw heeft en niet tegen „neutjes" kan. Af en toe haalt hij echter een „dubbeld maatje" en bergt dat dan op onder het bed dekussen. Alle verweer helpt echter niet. f 2 of 2 dagen. E. J. B. reed op de fiets, zonder een bran dende lantaarn en zonder een brandend ach terlicht. 2 Maal f 4.of 2 maal 2 dagen. J. S. hield zich, al fietsende, aan een auto vast. f 8.of 4 dagen. G. K. fietste zonder achterlichtje, f 3.of 2 dagen. T. B. reed een handkar, die niet in het bezit was van een achterlicht, f 4.of 2 dagen. N. N. heeft een pas geboren kalf begraven zonder daarvan aangifte te doen. 5.of 2 dagen. Y. D., een bevrachter werd door de Be vrachtingscommissie betrapt op het feit .dat hij zonder vergunning een partij materiaal verscheepte, 10.— of 3 dagen. G. O. heeft eenigen tijd geleden in het Amstelbad op Wieringen in een overmoedige bui met z'n maat gevochten en dien daarbij de knoopen van het goed gescheurd, 10. of 3 dagen. J. E., wien overtreding van de Arbeidswet ten laste gelegd is, krijgt vrijspraak, aange zien deze overtreding niet bewezen is. Nog geen 18 jaar en al zoo slecht Tenslotte is daar nog de zaak van een paar meisjes, die zich in een plaatselijk café op gehouden hebben, hoewel ze nog niet den leef tijd van 18 jaar bereikt hadden. De altijd ijverige speurder agent De Haan, had het echter direct in de gaten en bracht de zaak aan 't rollen. Een paar getuigen vertellen het noodige, doch de juffrouw treedt minder tac tisch tegenover den Kantonrechter op en wordt de deur gewezen. Na eenig heen en weer gepraat wordt besloten de affaire aan te houden. Dan zal De Haan mede een woord in het kapittel hebben. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) WAAROM??? Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende nog een maal een plaatsje in uw veelgelezen blad, voor mijn repliek op het onderschrift van den heer Teune, op mijn ingezonden stuk, voorkomende in de Held. Courant van 21 Oct. j.1. In de eerste plaats, geachte heer Teune, achtte ik de opzending der geheele correspon dentie onnoodig, daar deze voor elk belang stellende ter inzage ligt en ik moeilijk van de Redactie kan verlangen, dat men voor mij een geheele pagina inruimde. Verder laat U door schemeren, alsof door mij, als leek de stroom op onoordeelkundige wijze werd gebruikt en alsof de installatie niet in orde was. Doch dan vraag ik mij af, hoe komt de technische dienst dan tot de erkenning, dat mijn meter te hoog aangaf. Ten bewijze zal ik een paar regels uit dit schrijven citeeren, ter beoordeeling van de electr. verbruikers in het algemeen. Men schrijft mij o.m. het volgende: „De moeilijk heid ontstaat, doordat U voor Uw motor een 3-phase meter noodig heeft en Uw lichtbelas- ting te klein is voor dien meter, zoodat, on danks het feit, dat Uw meter aan de daaraan te stellen eischen voldoet, hij te hoog aanwijst bij de door U toegepaste 1 phase te lage be lasting". Volgen drie voorstellen om uit deze impasse te geraken. Ik zou dien meter dan kunnen vergelijken met een kerngezonde met een hartkwaal. Ik ben inderdaad leek op elee- tro-technisch gebied, zooals er duizenden met mij zijn, doch dan vraag ik mij af, waarom men den stroomverbruiker dan niet wijst op dergelijke afwijkingen en niet, zooals mij ter conferentie op de gasfabriek werd gezegd, wij konden niet denken, dat de meter zoo serieus zou worden gecontroleerd. Men zou onwille keurig de verdenking gaan koesteren, dat het Gem. Elec. Bedrijf parasiteert op de onkunde en de nochalance der stroomverbruikers. Dat zou toch niet de juiste wijze van zaken doen zijn, die allerminst van een gemeentebedrijf mag worden verwacht, doch wel, dat genoemd bedrijf de noodige soepelheid in acht neemt en de cliënten de noodige voorlichting verschaft en hen met de meeste coulance bedient. Verder gewaagt de heer Teune van het on derhoud op de gasfabriek en verkeerde ge noemde heer in de veronderstelling, dat mij volkomen satisfactie zou zijn geschonken door de erkenning der fout en het plaatsen van een anderen meter (waarom?), waarvoor ik den heer Teune mijn dank heb betuigd, doch ik kan dat niet, zooals de heer Teune, als een bijzonder vriendelijke daad jegens mij be schouwen, doch wel als een zakelijk plicht, om den stroomverbruiker tegemoet te komen in zijn bestaande of vermeende misstanden. Sa tisfactie heb ik niet verKregen door technische grafieken, formules of termen, doch deze zou mij zijn geschonken, wanneer het bedrijf loyaal tot restitutie der te veel berekende gelden was overgegaan en men mij zou hebben ontheven van de betaling der meterijking, daar de klacht waarop1 deze geijkt is geworden, inder daad bestond en de fout werd erkend. Ten slotte rijzen de volgende vragen, waar voor ik steeds tevergeefs tracht een ant woord te vinden. 1. Waarom plaatste men bij mij een an deren meter, indien de vorige aan alle daaraan te stellen eischen voldeed? 2. Waarom heb ik thans wel een 3-ph. meter die bij controle juist bleek aan te wij zen? 3. Waarom wordt de stroomverbruiker goede voorlichting onthouden op velerlei ge bied? 4. Waarom worden meters als thans bij mij geplaatst, niet meer geplaatst bij daarvoor in aanmerking komende krachtstroomverbrui kers? Het eenig vermoeden op deze vragen is, dat het Gem. El. Bedr. wanneer het inderdaad naast eigenbelang, ook de verbruikersbelangen behartigde, de winst wel iets minder zou zijn dan ruim 122% duizend gulden. Dus nogmaals, electriciteitverbruikers: „Weest op uw hoede", controleer en bereken of de manier waarop U uw stroom betrekt de juiste en voor U de voordeeligste is. Waakt allen voor Uw eigen belangen. U, mijnheer de redacteur, nogmaals vriende lijk dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, J. P. UIJLEMANS, le Vroonstraat 21. VEELBELOVEND. Gisteren waren eenige jongens van 1214 jaar bij Hr. Ms. „Schorpioen" bezig met het gooien van steenen, terwijl ook andere bal dadigheden in hun brein opkwamen. Eén der matrozen van genoemd schip zette de jongens achterna en kreeg één hunner te pakken. Deze jongen bedreigden den matroos daarop met een groot padvindersmes. Hij werd echter overmeesterd en naar het hoofdbureau overgebracht. Daar werden al spoedig de mededaders be kend, die eveneens in het bezit van een der gelijk mes bleken te zijn. Bij nader onderzoek kwam aan het licht, dat de messen gestolen waren uit een winkel. De jongens hadden er al enkele aan kameraadjes verkocht. LET OP UVV GELD! Op het Hoofdbureau werd een vermoedelijk valsch kwartje gedeponeerd, dat voor echt was ontvangen. £eqzï^eAicMen DETACHEERING LUCHTDOEL-ARTILLERIE. Te Den Helder is een detachement .van de Luchtdoel-Artillerie aangekomen voor het houden van schietoefeningen. De sergeant der le klasse C. Geurts, van het Regiment Kust-Artillerie, is overge plaatst naar Hoek van Holland. De oplossing van de beide stukjes van C. Leibbrand luiden: I. De cijferstand is: Zwart schijf op 16 en dam op 2. Wit schijf op 26 en dammen op 27 en 48. De voornaamste variant luidt: 1. 26—21 2—35 (op 2—8 volgt 27—36 enz. 2. 48—43 352 (op 3549 wint wit door 4348 enz., op 3540 of 44 door 2736 op 35—8 door 43—48 en 2731 enz. 3. 4339 235 gedw. 4. 3917 3449 (op 35—2 volgt 17—12, zw. 2—35 gedw. wit 1229, zw. 352, wit 297 en 2749 enz. 5. 178 4935 gedw. 6. 82 3549 gedw. 7. 235 verloren. Zij nog vermeld dat bovenstaand eindspel dat de meeste dammers wel bekend zal zijn in een partij van C. Leib brand is voorgekomen. II. De oplossing van het probleem luidt: Zwart 7 schijven op 12, 13, 18, 20, 22, 24 en 41. Wit 8 schijven op 27, 29, 32, 33, 39, 42, 44 en 49. 1. 49—43 22X31 2. 32—27 31X22 3. 42—37 41X32 4. 33—28 32X34 5. 39X28 verloren. De winterwedstrijden van onze plaatselijke clubs zijn weder aangevangen. Heronder vol gen een tweetal partijfragmenten uit de eerste ronde: Allereerst een stand uit de partij P. H. C. GroenemeijerA. J. Beezemer (2e afd. H.D.C.) De c(jferstand is zwart 11 schijven op 5, 10, 11, 14, 15, 16 ,19, 20, 21, 23 en 24. Wit, 12 schijven op 25, 28, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 40, 43 en 45. Op de volgende verrassende manier wist zwart hier de partij in zijn voordeel te beslis sen: 1. 24—30 35X13 2. 21—26 28X19 3. 26X48 en wit staat verloren, op bijv. 13-8 volgt zw. 14X23, w. 25X14, zw. 48X35 en wint Op elke andere zet volgt eveneens winst. De eindstelling van deze combinatie is wel het verrassendste. In de partij B. de Best (wit) J. Stoll (zw.) eveneens uit de eerste ronde van bovengenoem de wedstrijd ging het als volgt: Wit 10 schijven op: 22, 26, 27, 28, 32, 35, 36, 37, 40 en 43 Zwart 10 schijven op: 3, 6, 9, 11, 13, 16, 17, 18, 19 en 29. 1. 1823 (de damzet door 1621, enz. levert geen partij winst op.) 2. 43—38 9—14 3. 35—30? 13—18 4. 22X33 14—20 5. 28X19 17—22 6. 27X18 16—21 7. 26X17 11X44 en na nog enkele zet ten door wit opgegeven. Hieronder nog een stand uit de oude doos, die ons getoond werd door den heer S. Slort, uitgevoerd door hem in een partij tegen den heer Duivelshof. De stand is: Wit 3 schijven op 34, 45 en 47 en 2 dam men op 49 en 50. Zwart 3 schijven op 24, 25 en 35 en 2 dam men op 5 en 26. 1. 26—48? 47—41! 2. 5X46 (eerst 48 X30 geeft 'tzelfde resultaat). 5033, 38X30. 4. 33X20 25X14 5. 45—40 35X44 49X5 en wint. Een buitengewoon fraaie partij combinatie. Tot slot volgt hier nog een klein probleempje. De cijferstand is: Zwart: 6 schijven op 12, 13, 24, 25, 35 en 37. Wit 7 schijven op 22, 32, 34, 41, 45, 49 en 50. Wit speelt en wint. Zex&Udï niewM-i Een Avro-avond op Texel Naar wij vernemen, worden pogingen in het werk gesteld om te trachten hier een A.V.R.O.-avond te krijgen. Op de eerste aan vrage was echter geen gunstig antwoord ge komen, doch het Texelsche comité geeft den moed niet op, en heeft zich opnieuw in ver binding gesteld met het hoofdbestuur, daarbij de opmerking makende, dat door de Texelaars de A.V.R.O.-avonden op andere plaatsen niet bezocht kunnen worden, zoodat zij alleen aan gewezen zijn op de avonden, die op Texel ge geven worden. Mogelijk telt dit argument zoo zwaar, dat tot het geven van een avond op Texel besloten zal worden. De markt waar U niet heen be hoeft te wandelen, is de rubriek: Dèt is de plaats waar koopers en verkoopers elkaar ontmoeten en daar komen transacties tot volle tevredenheid van de beide partijen tot stand. Daar moet U zijn wanneer U wat aardige koopjes op den kop wilt tikken. Daar moet U zeker zijn, wan neer U wat te verkoopen hebt STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, t., 25 Oct. v. Port Said. Marnix v. St. Aldegonde, t., 25 Oct. 7 u. v.ra, te Genua. Salabanca, t., 25 Oct. v. Sabang. Tawali 25 Oct. te Amsterdam. Tarakan, t., pass. 24 Oct. Gibraltar. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles 25 Oct. v. Thessalonici. Amazone 25 Oct. van Amsterdam. Agamemnon, pass 24 Oct. Finisterre. Ajax 25 Oct. v. Odense. Baarn, t., 24 Oct. van Liverpool. Bacchus 22 Oct. te New York. Barneveld, u., 22 Oct. te Callao. Bodegraven, t., 23 Oct. v. Paita. Juno 25 Oct. te Amsterdam. Medea 23 Oct. te New York. Merope 23 Oct. van Kimassi. Nezeus 25 Oct. te Gothenb. Odysseus 24 Oct. te Kopenhagen. Oranje Nassau, t., 24 Oct. v. Paramaribo. Stuyvesant 24 Oct. te New York. Theseus 25 Oct. v. Stettin te Amsterdam. Titus 24 Oct. van Oran. Vulcanus 24 Oct. van Algiers. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain 22 Oct. te Batavia. Meatsuyker 22 Oct. van Batavia. Nieuw Holland 24 Oct. v. Sydney. Ruys 23 Oct. v. Port Natal. Tegelberg 24 Oct. te Shangai. Van Spilbergen 24 Oct. te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 24 Oct. te Baltimore. Deucalion 25 Oct. v. Aden. Drechtdijk 220ct. te Los Angeles. Edam 23 Oct. te Halifax. Heemskerk, u., 24 Oct. te Dar es Salaam. Lochkatrine 24 Oct. te Los Angeles. Lochmonar 23 Oct. te Seattle. Nieuw Amsterdam 25 Oct. te Rotterdam. Randfontein 25 Oct. v. Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, u., 24 Oct. te Rio Janeiro. Salland, t., 23 Oct. v. Rio Janeiro. i Westland 27 Oct. te IJmuiden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom wordt 26 Oct. te R'dam verwacht, Maaskerk 24 Oct. te Hamburg. Reggestroom, t., 23 Oct. v. Dakar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tsjisadane 23 Oct. te Hongkong. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Bengkalis 24 Oct. v. Penang. Djambi 25 Oct. te Soerabaja. Silverbelle Calcutta 24 Oct. te Beira. Talisse 24 Oct. van Belawan. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus 23 Oct. v. Belawan. Mapia 24 Oct. te Penang. Singkep 23 Oct. te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, t., pass. 24 Oct. Perim. Dempo, u., 25 Oct. van Pt. Said. Kertosono, t., 24 Oct. Perim gep. Kota Baroe, u., 24 Oct. Ouessant gep. Kota Tjandi, t., pass. 25 Oct. Sagres. Soekaboemi, u., pass. 24 Oct. Finisterre. Tosari, t., pass. 24 Oct. P. de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, t., 23 Oct. v. Bahia. Alphacca, t., 23 Oct. v. Montevideo. Aludra, u., 24 Oct. te Montevideo. Alwaki 26 Oct. te R'dam verwacht. Door Notaris Mulder werd gisterenmorgen in Hotel „De Lindeboom" te Den Burg, pu bliek verkocht, de hofstede „De Atlas", gele gen nabij Den Hoorn, met arbeiderswoning, loods en landerijen, samen groot 28.99.56 ha. De landerijen werden eerst afzonderlijk en later in verschillende combinaties geveild. De perceelen 112 (de hofstede met huis koog 2.84.26 ha; Mosterdland 1.57.0 ha; Hooi- landje (bouwland) 1.30.00 ha; Kilkomingsland 1.36.10 ha; Erfje 1.16.50 ha; Dijkstal 1.16.90 ha; Over Til 2.86.10 ha; Jan Kist 1.64.90 ha; Haling 1.29.70 ta; Verdorven Koog 1.61.60 ha; Groenstukje 2.25.10 ha, Robbekoog 3.75.90 ha) werden door verschillende personen ingezet in totaal voor 40.710.Afgemijnd door den heer J. M. Bakker, Alexanderhoeve, P. H. Polder, q.q. voor 42.310.—. Een perceel „Haversluis" in den P. H. polder, groot 2.71.50 ha, werd afzonderlijk ook door den heer J. M. Bakker q.q. gekocht voor 4.450. Kooper van „De Rietschelf", in het Hoorn der Nieuwland, groot 3.44.00 ha. was de heer P. Brouwer Cz., voor 3000. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Agamemnon 23 Oct. te Rotterdam. Antenor 23 Oct. v. Yokohama. Memnon 22 Oct. van Yokohama. Peisander 24 Oct. te Hamburg. Polyphemus 24 Oct. te Bremen. Sarpedon 23 Oct. v. Marseille. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART wl' (HollandAfrika Lfjn). Heemskerk, u., 24 Oct. te Zanzibar Jagersfontein, u., 24 Oct. te P. Natal. Nijkerk, t., 25 Oct. te Antwerpen. (HollandBr.-Indië L(jn). Streefkerk, t., pass. 24 Oct. Perim. van 25 October 1938. BEVALLEN: W. v. d. Oord—Smit. z-1 p' M. J. JeltemaStulen. d.; A. M. M. Kuy9~' Visser, z. ;H. J. KeukensSchulmayer, z. Verkrijgbaar bij: A. HILDERING, Spoorstraat 88 hoek Palmstraat, Telef. 449

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6