Aqmda Een tamboer in de misère Milicien geeft valschen naam op lste Marine-concert Donderdag 27 October 1938 Tweede Blad Zeekrijgsraad Willemsoord Laatste bedrijf van een buren-herrie Belasting Hedenavond „Haar andere man" Radio-storing inde Jan Blankenstr Dc Boer's lunchroom gerestaureerd Indië actie van het Ned- Bijbelgenootschap St. Nicolaaspakkettcn voor opvarenden Hr. Ms. Jan v. Brakel en Hr. Ms. O 12 en O 15 Veiligheid voor alles Matroos in droge dok gevallen Burgerlijke Stand Mooi dressuur succes De bouwers in onze stad Als eerste zaak voor den Zeekrijgsraad diende gisteren die tegen een tamboer le kl. beschuldigd van opzettelijke ongehoorzaam heid. Over de toedracht dezer zaak, in 't kort, het volgende: Hij werd, op Hr. Ms. „Tromp" dienende, door den schipper gecommandeerd naar de valreep te gaan, op een oogenblik, dat hij zich op het tentdek bevond. Verd. zei toen: „dat kan ik niet." De man was reeds geruimen tijd geleden gehuwd geweest, doch dit huwelijk liep op niets uit en echtscheiding volgde. Er werd overeengekomen, dat hij voor z'n ex-echtge- noote zou „opbrengen" en een en ander werd geregeld door het Bureau voor Sociale Zaken alhier. Op den 29sten Augustus nu, vernam de tamboer bij het uitbetalen van tractement, tot zijn niet geringe ontsteltenis, dat er 40 gulden van z'n soldij werd ingehouden voor meerge noemde vrouw. Hij meende toen, dat dit be- teekende, dat hij iedere twee weken een der gelijk bedrag zou moeten storten en waar hij op het punt stond een tweede huwelijk aan te gaan, kwam hem deze nieuwe regeling al bit ter slecht gelegen. Niet dat hij weigerachtig was de bestaande overeenkomst voort te zet ten, doch wel, dat hij iedere mogelijkheid om in het huwelijksschip te stappen verdwijnen zag. Dat heeft hem een moreele klap gege ven, waaruit weer voortsproot z'n laakbaar gedrag ten opzichte van den schipper. Als de President van den Krijgsraad, Mr. Arn. Veldman, hem dan ook vraagt hoe hij tot deze dienstweigering kwam, ontkent verd. dat. Het was niet zijn bedoeling dienst te wei geren. Wel geeft hij toe totaal overstuur ge weest te zijn. De Fiscaal, de officier van admin. le kl. D. B. A. Franken, begint met de opmerking, dat hij zich wel kan voorstellen dat verd. er „het bijltje bij wilde neergooien". Hij werd na- natuurlijk driftig toen hij de plotselinge ader lating van z'n tractement gewaar werd en pleegde in een opwelling van wanhoop de overtreding. Evenwel, deze zal toch gestraft moeten worden, ondanks de verzachtende om standigheden, en hij vordert 2 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis (sedert 29 Augustus). De verdediger, de le luitenant der mariniers E. J. Bn. Lewe van Aduard, wijst er op, dat zijn cliënt zonder mankeeren steeds aan zijn verplichtingen inzake betaling aan de vroe gere echtgenoote voldeed. Toen hij dan ook vernam, dat de regeling veranderd was (ech ter niet zooals hij veronderstelde, verd. heeft zich namelijk vergist), trok deze toch al nerveuze man zich dat ten zeerste aan. Spr. vindt deze heele affaire verkeerd aangepakt en levert critiek op de houding van den offi cier van de wacht, die verd. nog eens extra liet verklaren, dat hij weigerde aan het bevel van den schipper te voldoen. Psychologisch vindt pleiter dit onjuist. Hij zou gaarne zien dat de eisch veranderd werd in 6 weken ge vangenisstraf, met aftrek van preventief (directe invrijheidsstelling dus). In zijn repliek zegt de Fiscaal, dat de hou ding van den officier van de wacht volkomen reglementair was. Hierop is geen critiek uit te oefenen. Voorts vindt hij de straf reeds zoo clement mogelijk. Na repliek van pleiter volgt, de uitspraak: 1 maand gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest (sedert 29 Aug.) en directe invrij heidsstelling. Ook een bediende moet wacht doen. Daarna komt de zaak voor tegen den zeemilicien-bediende 3e kl. J. H. C. B., die zich op 8 September, toen hij tot het wachtsvolk op Hr. Ms. „Sumatra", liggen de te Amsterdam, behoorde, ongeoorloofd van zijn schip begeven heeft. De jongeman had deze overtreding be gaan, hoewel de schipper het hem nog speciaal verboden had. Verdachte is van de veronderstelling uitge gaan, dat hij wel mocht passagieren, hoewel hij tot de wachtsdivisie behoorde en wel om reden, dat hij in Den Helder, als bediende al tijd den wal op mocht, ook al hadden de an- Edele Belastingen, Schenkers met Uw milde hand, Zéér belaste medeburgers, U las óók toch in de krant, Dat de Fiscus weer iets nieuws heeft Op zijn zéér ruim arbeidsveld. Voor noodlijdende Gemeenten, Wordt door Sijmen neergeteld; De moderne tiende penning, 't Zij iets minder, 't zij iets meer. Maar hij moet het gaan betalen. Déérop komt het toch maar neer. 't Wordt zoo zoetjes-aan 'n wedstrijd FiscusSijmen en gewis Met als inzet zijn salaris (Wat er nog van over is!)!! En dan na de laatste ronde Zegt ons kleine landje „Gut", Sijmen heeft den strijd verloren, „Voortaan heet hij „Sijmen Blut". Alzoo heeft de rake slagzin: „Sijmen hééft het", afgedaan, Na 'n jaartje zal er dan wel: „Sijmen héd het" moeten staan. Na zijn laatsten gulden, vraagt hjj: Aan 't loket, met rooden kop, Als 'n hééle kleine jongen: Krijg ik nog 'n uppie op? Wi-Jo. deren wacht. Hoewel hij toegeeft, dat de schipper hem er op attent gemaakt had, dat hij wacht moest doen, had hij in het volks logies van z'n vrienden gehoord, dat dat niet op hèm zou slaan. Hij heeft zich echter bij het verlaten van het schip niet van de wacht laten afteekenen. Nadat de President te kennen heeft gege ven niet al te zeer van de goede trouw van verd. overtuigd te wezen, komt de Fiscaal aan het woord. Deze gelooft dat al evenmin en verdenkt verd. er sterk van, dat hij dol graag den wal op wilde in verband met de feestelijkheden in de hoofdstad. Hij vraagt een straf van 1 maand gevangenis Als pleiter treedt op Mr. Dr. J. A. E. Buis kool, die zich afvraagt of iemand strafbaar is. die niet op het wachtbriefje staat en toch naar den wal gaat. Met deze vraag staat en valt z.i. de tenlastelegging. Volgens spr. be hoorde verd. niet tot dat wachtsvolk. Het was altijd zoo geweest, dat, hadden de anderen wacht, hij mocht passagieren. Hij bracht zijn ervaring in de praktijk. Pleiter meent, dat datgene, wat hem tenlaste gelegd wordt, niet bewezen is. De Fiscaal denkt er anders over. Het wachtsbriefje is maar bijzaak, aldus deze, en het gaat er maar om wat de militaire rege len zijn. En wat de wachtsregeling betreft, wel, die weet zelfs ieder burger. Trouwens, mag men aannemen, dat verd., deze in de 8 maanden die hij dient, toch wel geleerd kan hebben. Daarenboven heeft de schipper het hem nog verteld en is dus willens en wetens tegen diens bevel van boord gegaan. Hij per sisteert bij zijn eisch. Na een niet on-interessant juridisch debat tusschen Mr. Buiskool en den Fis caal, waarbij partijen niet tot overeen stemming komen, sluit de President dit debat. Uitspraak: 1 maand gevangenis straf. Cause Célèbret Als derde verschijnt dan voor de balie de korporaal-machinist H. H. Ch. O., terecht staande terzake eenvoudige beleediging. Dat is weer zoo'n echt Heldersch zaakje, een soort „cause célèbre" inzake beleediging. In dit geval dan heeft mej. J., samen met derzelver zuster, klacht gedaan tegen O. Vol gens de stukken heeft verd. haar zwaar be- leedigd. De woorden zijn te erg om op deze plaats, te herhalen. Maar de reden was een konijnenhok. Of eigenlijk, een konijnenhok en een gootsteen, die beide zouden gestonken hebben. Het ging er maar om wét stonk Volgens de verklaring van de juffrouw had verd. haar bovendien nog met een bezemsteel op de hand geslagen, terwijl zij tenslotte ver huisd is, omdat zij niet met zóó iemand in haar nabijheid wil leven. O. zelf ontkent. En hij ontkent zelfs zéér pertinent. Hij heeft de gewraakte woorden niet gebezigd. De juffrouw was het die ge scholden heeft (zij zeide zelfs: „je hoort in de Congo thuis!"), zij heeft hem met de bezem geslagen en als bewijs gelde, dat hij daarvoor zelfs nog naar het Hospitaal gegaan is. De President trekt een bedenkelijk gezicht bij deze overdaad van onschuld. Hij heeft verd.'s conduitelijst voor zich en deze is verre van schoon. De man staat voorts bekend als een zeer heetgebakerd iemand, die hooghartig als hij is, direct „aangebrand" is. De Fiscaal noemt O. ook al een „opgewon den standje". Genoemd .standje" blijkt 13 maal gestraft te zijn, en wel 6 maal wegens ruziemaken. Hij vordert 10 gulden boete, subs. 5 dagen gevangenisstraf. Als pleiter treedt ook hier op Mr. Buiskool, die als gedegen kenner van het land van Su riname (verdachte is Surinamer) er op wijst dat dit volk jegens dame's doorgaans zeer hoffelijk optreedt. De getuigenissen der beide zusters moet men volgens hem met een flinke korrel zout nemen, daar hun reputatie niet al te rooskleurig is. Bovendien zijn de verklarin gen over de gebezigde woorden niet met elkaar in overeenstemming. Er zal zonder twijfel wel iets door O. gezegd zijn, dat min der vleiend was, maar men vergete daarbij niet, dat éérst de gezusters het woord gevoerd had den en dat op minder oirbare wijze. Overigens is gebleken, dat de dames direct bereid wa ren de aanklacht in te trekken, hetgeen een veeg teeken is. Tenslotte betreurt pleiter het, dat men van O.'s eigen aanklacht niets hoort. Mr. Buiskool verzoekt dan vrijspraak of in het uiterste geval de minimum geld boete van 2 kwartjes. De Fiscaal trekt de hoffelijkheid der Suri- namers in twijfel, doch zegt, zeker te weten, dat ze leugenachtig zijn. Voorts merkt hg op, dat het feit, dat de verklaring der gezus ters niet overeenstemt, juist het bewijs is, dat hier niet klakkeloos één lijn door beiden ge trokken wordt. Hij persisteert bij zijn eisch. Na dupliek van den verdediger (waarin deze het wéér opneemt voor de Surinamers) besluit de Krijgsraad de zaak 2 weken uit te stellen. „Ik heet Pimpelmans". De vierde zaak was niet de minst ernstige. Het betrof hier den zeemilicien-matroos 3e kl. G. D., dien opzettelijke ongehoorzaamheid, tot tweemaal toe gepleegd, ten laste gelegd wordt. Het is de „alte Geschichte" van den branie-achtigen matroos, die in een vreemde stad, omringd van verontwaardigde burgers, weigert gevolg te geven aan het bevel van een meerdere. In dit geval stond verd. op het Centraal-Station te Amsterdam, in gezelschap van nog diverse matrozen en enkele jonge dames, toen een sergeant van de landmacht passeerde, die constateerde, dat verd. hem, hoewel aanziend, niet groette. Hij heeft hem toen bevolen te salueeren, doch D. merkte lakoniek op: „Dat doe ik niet voor jou". Hij zei dat, met de handen in z'n zakken. Daar de sergeant werk van dit al bij zonder onbehoorlijk optreden wilde maken, vroeg hij verd.'s naam, die daarop dood leuk antwoordde: „Ik heet Pimpelmans", kennelijk een valsche naam Wat aan het einde van het vorig seizoen gevreesd werd: stopzetting, wegens te geringe deelname, van de marine-concerten, is geluk kig niet bewaarheid: de concerten gaan, ook dezen winter, door, en te oordeelen naar het bezoek, is men over de ergste inzinking heen. Gisterenavond had het eers'.e winterconcert plaats en zoowel op het balcon als in de zaal was het bezoek zeer bevredigend. Voor dit eerste concert had de heer Leistikow de mede werking verkregen der soliste Greet Haentjens, geen onbekende voor de Heldersche muziek liefhebbers. Vóór de pauze, nadat der traditie getrouw, met ons „Wilhelmus", door de aanwezigen staande aangehoord, was geopend, kregen we op één uitzondering na een Mozart-program- ma. Die eene uitzondering was G. F. Handel, van wien een aria met recitatief werd vertolkt door de zangeres. Van Mozart, den veelzijdigen, juichenden, stralenden, glanzenden musicus, vertolkte het orkest drie deelen uit de c-dur symphonie (op. 38), n.1. het allegro vivace, vol bloeiende mu zikaliteit, het verrukkelijke andante, dat op valt door oorspronkelijkheid en coloriet, en menuet en finale. Mozart heeft een ontzagwek kend aantal menuetten geschreven, en het een is nog bekoorlijker dan het ander. En dit was, met de finale, die er op volgde, weer typisch Mozartiaansch: kleurrijk en vol melodiek. De muziek vond een prachtige vertolking en het publiek genoot er zichtbaar van. Daar tusschendoor zong mejuffrouw Haen tjens, zooals we zeiden, een recitatief en aria van G. F. Handel en een aria uit Mozart's zangspel „II Re Pastore" (de Koning als her der) Haar zang was zuiver en geschoold, maar met name in de coloratuur kreeg men den indruk, dat zij wel eens wat hoog greep. Na de pauze vertolkte zij twee nummers van Edv. Grieg en „Elsa's droom" uit den „Lohengrin", ook hier was de zang zuiver en geschoold en haar vertolking wekte terecht de bewondering der zaal. Het programma, dat het orkest na de pauze ten gehoore bracht, droeg een modern karak ter. Tusschen Mozart en Ravel lig een periode van bijna IV2 eeuw, en het was zeer interessant deze beide tijdperken eens te kunnen verge lijken op éénzelfden avond. Wat van Ravel ge geven werd vond zijn eerste vertolking door het marine-concert; het was de muziek van „Ma mère 1'Oye" (Moeder de Gans). Hoe ge heel anders van opzet en uitwerking is zoo'n modern meester! Deze muziek miste climax, liet was als het ware een voortglijden van het eene accoord in 't andere. Zeer zeker is er originaliteit, zoowel in kleur als in opvattin gen, en de componist heeft soms verrassende effecten. Maar een eigenlijke climax is er niet. De vertolking van het orkest was schitterend, Dat geldt trouwens ook voor de andere num mers, de prélude van Liszt bijvoorbeeld: heel eigenaardige muziek, een zoeken als 't ware met af en toe een aardig motief en met ver rassenden, grootschen, statigen slotsatz. Maar over 't algemeen nog te heterogeen en op effect berekend. Tenslotte een eerste uitvoering van 's direc teurs compositie „Jubileummarsch H. M. de Koningin 18981938", een mooi rhythmisch marschnummer, dat terecht het publiek tot een enthousiast applaus noopte, óók fraai ver tolkt. Een pittig nummer, waarvan de com ponist pleizier zal beleven. Het volgend con eert is op 30 November a.s. Een vroolijke avond voor 35 ct. Hedenavond half negen gaat in Casino de aangekondigde voorstelling van T.S.V. met het succes-blijspel „Haar andere Man", hetwelk zooals men weet, gegeven wordt ten bate van „Beatrix". „Haar andere Man" is een bijzonder aardig blijspel dat, evenals dit bij de eerste opvoering het geval was, ongetwijfeld 'n vol Casino eenige uren van het meest prettige amusement ial schenken. Het is een origineel gegeven, dat door T.S.V. op alleraardigste wijze gespeeld wordt. Hoewel het ons overbodig lijkt, willen wij er nog de aandacht op vestigen dat het hier ei blijspel betreft dat voor volwassenen ge schreven werd. Wat den entrée-prijs betreft, deze bedraagt slechts de som van 35 cent, alles inbegrepen. Plaatsen kan men hedenmiddag nog bespre ken van 3 tot 5 uur aan Casino, voor 5 cent p. plaats. Tenslotte laten wij nogmaals de adressen volgen waar men nog entree-bewijzen kan bekomen. Dat zijn: Casino: hedenmiddag en vanavond aan het loket. Drukkerij de Boer, de 4 Speeltuinen, Boekhandel Daan Schrcuder, Koningstr. Boekhandel P. Spruit, Kanaal weg. Ongetwijfeld zal een geheel bezet Casino, waaronder natuurlijk alle leden van „Beatrix" van dit blijspel getuige zijn. .muil !ii!SSuiSSiSSi«iii!!ki»iigaiHiiiBiiiiiiiaiiiii»iHMtiiau<i Overigens was de benaming Pimpelmans nog niet eens zoo dwaas, aangezien de knaap die pas van 14 dagen zomerverlof kwam, be hoorlijk aan Bacchus geofferd had. De President noemt dit optreden uiterst vlegelachtig en informeert bjj verd. of hij z'n fout inziet, hetgeen deze toegeeft. Voorts hooren we, dat de conduiten van dit heerschap al bijzonder ongunstig z(jn. De President zag ze zelden zóó miserabel. Het blijkt, dat hier een raddraaier in op- tima forma voor de balie staat. De Fiscaal onderschrijft de kwalificatie „vlegelachtig optreden" volkomen en meent dat deze „aanwinst" zoo gauw mogelijk de marine uit moet. Hij vordert 2 maanden ge vangenisstraf met aftrek van den tijd, die verd. reeds uitgezeten heeft (van 28 Septem ber af). Voorts ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzegging weder bij de ge wapende macht te dienen. Het is wederom Mr. Buiskool, die een lans voor dezen verd. breekt. Hij zegt, dat men kan aannemen, dat verd. den sergeant niet gezien heeft, en door drank en het publiek op gezweept is geworden. Thans heeft hrj oprecht spijt over het gebeurde. Pleiter vindt voorts de straf te zwaar. Vooral tegen het ontslag uit den dienst moet hij protesteeren. Geef, al dus spr. dezen 20-jarigen een kans. Stuur hem niet de burgermaatschappij in met het odium van ontslagen marineklant. Een voorwaarde lijke straf kan in deze heilzame gevolgen heb ben. Uitspraak 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Wie seint er? Verschillende bewoners van de Jan Blanken straat klagen erover, dat in den laatsten tijd een regelmatige en zeer hinderlijke radiostoring wordt veroorzaakt. Waarschijnlijk is de dader van deze storing een of andere zendmaniak, die zich daarvan zelf niet bewust is, omdat seinteekens door komen. Het is maar niet zoo nu en dan een uurtje, maar dikwijls halve dagen achter elkaar. Den bedrijver van dezen hinder wordt dus beleefd verzocht daarmede te stoppen. De heer F. de Boer, eigenaar van het be kende clublokaal der H.F.C. „Helder", Ko ningstraat 83, alhier, heeft het interieur van zijn lokaliteit geheel laten restaureeren, waar door het geheel een frisch en vroolijker aan zien heeft gekregen. De decoratie, bestaande uit sportfiguren en emblemen, scheppen teza men met de attributen van Den Helder's oud- te voetbalvereeniging de sfeer van een lokaal, waar sportlieden bijeenkomen. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de Fa. Tiel, terwijl de verlichting verzorgd werd door Ideco N.V., Keizerstraat. Men zie voorts de advertentie in dit blad. Veel wordt gedaan, het contact tuschen onze koloniën en het moederland te bevorderen, en de banden, die hen aan elkaar verbinden, te versterken. Ook het Ned. Bijbelgenootschap, dat zich ten doel heeft gesteld, de Christelijke cultuur aan de Indische bevolking te brengen, werkt hieraan energiek mede. Zij bereikt dit, door den Bijbel in vele Indi sche talen (reeds meer dan 30) en dialecten uit te geven. Het is echter geen kleinigheid, de ruim 60 millioen Inlanders allen, in hun groot aantal talen en dialecten, den Bijbel te kunnen bieden. Indië vraagt om den Bijbel. Die vraag wordt steeds dringender! Om finantieele redenen moet het uitgeven in meerdere talen wachten. Verscheiden vrienden van Indië en voor standers van onze Christelijke cultuur hebben gemeend, dat dit niet zoo blijven mag! Zij hebben de handen ineen geslagen en een „Indië-Actie" op touw gezet. Het doel van deze actie is, middelen te verkrijgen om dit schoone werk door te laten gaan. Ongetwijfeld zullen velen bereid gevonden worden, dit cultureel, opbouwend werk te hel pen bevorderen door hun gave, groot of klein. Moge deze pogingen met succes worden be kroond! Comité van Aanbeveling: Maj. A. Boekhout (Off. L. d. H.). Ds. H. H. Enklaar. Ds. W. J. F.,Meiners. Ds. F. W. J. v. d. Poel. Eerw. Heer J. Rebel. Ds. P. J. Smidts. Ds. F. Tollenaar. Cand. en Hulppr. M. J. Top. Ds. P. Veenhuizen. Ds. M. van Wichen. Voor familieleden en opvarenden van Hr. Ms. „Jan van Brakel" en de onderzeebooten „O 12" en „O 15" bestaat gelegenheid St. Ni- colaaspaketten te verzenden. Deze paketten moeten uiterlijk Zaterdag 29 October n.m. 4 uur bezorgd zijn bij het Comité „Onze Marine", Keizerstraat 89. Wij hebben in ons overzicht van gisteren geschreven over de 24.000 millioen gulden, die Engeland uitgetrokken heeft voor zijn be wapening in de drie volgende jaren en er daarbij op gewezen, dat Engeland veiligheid voor alles wil. Veiligheid, die men dan zoekt in een zoo sterk mogelijke bewapening. Want Engeland heeft één ding wel heel zeker ge leerd, niet een theoretische overeenkomst geeft vastheid voor den vrede, dat kan onder de bestaande omstandigheden alleen de sterke vuist. Niet voor de tweede maal wil Engeland het risico van een blamage loopen voor de wereld, want met alle waardeering voor het werk van Chamberlain, Enge land had meer bereikt als het met kracht van argumenten de Duitsche eischen niet alleen teruggewezen had, maar deze houding had kunnen steunen met zijn militaire macht. Duitschland was te goed op de hoogte van Engelands zwakte, dan dat het zich iets aantrok van dreigemen ten. Het wist, dat Engeland geen risico zou wagen, als het niet zeker was van het succes. Het is lord Halifax, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken geweest, die dezer dagen nog eens gewezen heeft op het groote gevaar dat Europa bedreigd heeft. Men moest Tsjechoslowakije offeren, wilde men niet de vernietiging van heel Europa riskeeren. In verschillende variaties is dit thema reeds naar voren gebracht en telkens weer komen er stemmen uit Engeland, die opnieuw bevesti gen, dat Engeland niet anders kon handelen. Het Engelsche volk moet weten, dat de uit gaven voor de Defensie, een noodzakelijkheid zijn, omdat de na-oorlogsche begrippen van veiligheid, in den laatsten tijd een radicale wijziging hebben ondergaan. Stuk voor stuk zijn de „vredesverdragen" verscheurd, zoodat er op het oogenblik niet één meer over is. En zelfs al zou men zich nog willen vast houden aan papieren overeenkomsten, men heeft ge leerd, dat dit het vasthouden van een drenke- kelingaan een stroohalm is. Waardeloos dus! Het Engelsche volk moet daardoor verzoend worden met de nieuwe politiek van de re geering, het moet straks willig zijn offers te brengen voor zijn enorme bewapening. Aan den anderen kant wil Engeland, door al deze redevoeringen tot het buiten land zeggen, dat het geen agressieve be doelingen heeft, dat Duitschland in geen enkel opzicht bezorgd behoeft te wezen voor Engeland, maar dat het Engelands bedoeling is minstens even sterk te zijn, dan welke mogelijke tegenstander ook, om op grondslag van gelijkheid met elkaar te onderhandelen. Het is nu maar de vraag of Duitschland voor deze redevoering gevoelig is, of Italië zich ook geen zorgen gaat maken, over de toename van de Engelsche macht ter zee. Is dat zoo, dan gaat de wedloop in versneld tempo voort. Waarheen?daar is het eind van zoek. Gisterenmorgen is een matroos van het hoogteroer van een onderzeeboot, die in het droge dok op de werf was opgenomen, geval len. De man liep daarbij een vrij hevig bloe dende hoofdwond op. Overigens bleek zijn val geen nadeelige gevolgen te hebben. Hij werd door personeel van de verbandkamer verbon den. van 26 October 1938. ONDERTROUWD: H. Reints en M. Dekker; G. Otten en R. van den Berg; Th. Izaksson en M. Kuut; C. Dienaar en M. Hoep; J. J. v. d. Klift en M. v. d. Vliet; H. de Heer en M. Dienaar. BEVALLEN: S. P. 'ongepierv. d. Mus- sele, z. A. KaterGieles, z. OVERLEDENM. H. Körberde Vries. 55 E. FeyNoors, 36 j. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Wanneer bent u jarig?" en „Uitstel van executie". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Wildzang" en „Een zekere Vrouw". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Tusschen twee Oceaner.", Heden. Casino, 2.30 uur: Modeshow S. Coltof. Casino, 8.30 uur: „Haar Andere Man" (ten bate van „Beatrix"). Vrijdag 28 October. Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat, 7.30 uur: Le zing Ver. v. Paedagogiek. Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg, 8. uur: Nederl. C hr. Vrouwenver. Zaterdag 29 October. Casino, 8.15 uur: Uitvoering Accordeonclub „Bravo". Zondag 30 October. Casino, 3.306.00 en 8 uur: Dansen. De bekende nondendresseur alhier, de heer I. v. d. Wint, lid van de dressuurclub „Het Noorden", behaalde met een zijner honden op den extra-keuringsdag der „Koninklijke Ne- derlandsche Politiehond Ver." ter gelegen heid van het 40-jarig Regeeringsjubileum te Bussum het certificaat voor politie- en ver dedigingshond met 264 pnt, Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 750.6 Temperatuur lucht 6.0 Wind richting Z.Z.W.; kracht: 4 Licht op 5.10 Om een foutieven indruk weg te nemen, die ontstaan zou kunnen zijn door den kop boven ons artikel in het nr. van Dinsdag, deelen wij mede, dat het niet architect v. d. Leek is, die het plan voor de woningen bij het college ter tafel bracht, doch den heer Egner. 'De heer v. d. Leek is slechts de ontwerper van het plan.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5