Geheime vredesonderhande lingen te Honkong? België laat zijn koloniën niet verminken Minister contra crisis tuchtrechter Het spionnaqeproces in New York Proefvlucht van de Do 26 Dc „Sperwer' beschadigd Felle fabrieksbrand Een Duitscher hing zich op Booze machten bedreigen de kerk Doktoren voor China gevraagd Rijke arme De foonee'requisiefen zijn niet gestolen! Dc Amerikaanscbe heffing op onze zuivel Laatste telexbericht Vrijwillige of verplichte militaire dienst? Haagsche rechtbank weigert stopzetting wilden busdienst Fabrieksdirecteur veroordeeld Hollandsche druiven naar Indië koegbas Japan zou contact zoeken met de vreemde mogendheden. Generaal Foroesjo. de opperbevelhebber van het Japansche expcdifielogcr in Zuid- China, heeft een offiicer van den eeneralen staf, .Majoor Matsoetani. oppedraeen van Kanton naar Hongkong te eann, om er zijn opwachting te maken bij den gouverneur van Hongkong en de leiders der militaire en marine-strijdkrachten. De zending van dezen officier zou, naar men zegt. in verband staan met geheime vredesonderhandelin gen welke te Hongkong zouden zijn begonnen en met de vorming van een regecring in Zuid-China, onder de auspiciën van Japan. Hij betoogde, dat de Japansche militaire expeditie een zuiver militair doel had en beoogde de voedselvoorziening der Chinee- zen af te snijden. Hij verzekerde, dat Japan alle mogelijke pogingen zal aanwenden om de belangen van derde mogendheden te eer biedigen, nu dit het bewijs heeft, dat deze de werkelijke belangen van Japan begrij pen. Majoor Matsoetani verklaarde tegenover den correspondent van Ilavas, dat, zoodra de militaire bezetting voltooid zal zijn. Ja pan zou toestemmen in onderhandelingen met Engeland en andere belanghebbende mo gendheden, met het doel de verbindingen opnieuw aan te knoopen. Hij zette echter niet uiteen, waarom deze besprekingen nood zakelijk zouden zijn, noch welke stappen hij de vreemde mogendheden gedaan zouden moeten worden. Ten slotte heeft majoor Matsoetani tegen over den vertegenwoordiger van Ilavas ver klaard, dat de Japansche troepen zich naar het Noorden begeven langs den spoorweg van Kanton naar Hankau. Het uiteindelijk doel dezer militaire operaties, zoomede van die, welke in Westelijke richting worden uit gevoerd, zal afhangen van de houding van Tsjiang Kai-sjek. Het zal zich verzetten tegen elke schending. GERUSTSTELLENDE BERICH TEN UIT LONDEN. De plannen aan Engeland toege schreven om Duitschland koloniën te schenken ten koste van België en Portugal hebben in België begrijpe lijkerwijze eenige ongerustheid ge wekt. Wel is officieel medegedeeld, dat Engeland geen plannen heeft en het koloniale plan van den Zuid- Afrikaanschen minister Pirow voor diens eigen verantworodelijkheid blijft, maar de Belgische pers is geenszins tevreden. Zoo schrijft „Het Laatste Nieuws": Men mag getuigen dat Brigië op oeconu- misch gebied, door de wijze, waarop het zijn kolonie beheert de belangen van alle Euro- peescho naties dient België heeft het. aldus het blad. inder daad niet noodig geoordeeld de kolonie voor het ruilverkeer met andere naties af te sluiten. Wat kan Europa er bij winnen, indien nieuwe koloniale gebieden op eenzijdige wijze moeten aansluiten hii het een of ander oeronomisch imperialisme? En een tweede vraag ri.ist onmiddellijk: Wat gewordt er van de Europpesche samen werking. indien de w"ze, vvaaron zekere ko loniale gewesten militair worden ingericht, als een gevaar kan beschouwd worden voor de samenwerking van de blanken op kolo niaal gebied? Hoe meer men de zaak onderzoekt, aldus besluit het blad, hoe meer men er van over tuigd wordt, dat de Europeesche staten naar nieuwe moeilijkheden gaan, indien op kolo niaal gebied willekeurige oplossingen in het teeken van het imperialisme worden nage streef d. België zal zich verzettenl Teneinde alle misverstand omtrent de hou ding van Belgie ten aanzien van het kolo niale probleem uit de wereld te helpen, zal de Belgische .minister van koloniën, dr. de Vleeschhauwer, do volgende week een offi- cieele verklaring afleggen. Naar de N. R. Ct. uit de beste bron wordt verzekerd, zal deze verklaring neerkomen op het volgende: Bel gië is vastbesloten zijn Kongo-kolonie onge schonden te houden en zich mét alle midde len waarover het beschikt, tegen om het even welke verminking van zijn koloniaal bezit te verzetten. Utrechtsche spuitgasten weren zich. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is in den afgeloopen nacht omstreeks één uur een felle brand uitgebroken in het ge bouw van de N.V. Bergsche Iloutwarenfa- briek gelegen aan de helling te Utrecht. De brandweer, welke spoedig op het ter rein van den brand arriveerde bestreed met groot materiaal de vuurhaard, welke zich in het midden van het fabrieksgebouw be vond, op energieke wijze en het mocht haar dan ook gelukken na een half uur van in gespannen arbeid den toestand volkomen meester te worden, zoodat uitbreiding kon worden voorkomen. Nadat het groot materiaal den noodigen arbeid had verricht is de brandweer nog langen tijd met het nablusschen bezig ge weest. Dossierstukken lijdelijk verdwe nen. Een boek, dat photographische copicën be vatte van acht brieven en dat als bewijsstuk door de regeering in bet spionnageproces ter tafel was gebracht, werd gisteren vermist, toen de behandeling van hef proces werd voortgezet. De copicën waren foto's van brieven,die door Bumrich gezonden waren aan een Duitschen agent. Sanders genaamd, wiens adres werd opgegeven als „in han den van mevr. Jordan. Dundcc. Deze mevr. Jordan is in Schotland veroordeeld. Behal ve de copieën der brieven van Bumrich be vond zich in het boek een brief, die door Rumrich's broer uit Praag aan hetzelfde adres was gezonden. De rechtbank heeft in het spionnageproces de vrouw van een der beklaagden, Guden- berg, die gevlucht is voor den aanvang van het proces, gehoord. Aan het slot van de zitting van gisteren bracht de federale procureur, Hardy. een dossier ter tafel, dat de fotografische co pieën bevatte, welker verdwijning in den aanvang der zitting een zekere sensatie had gewekt. Hardy weigerde echter ecnigerlei uitleg van de tijdelijke verdwijning te ge ven. Na uit Nederland verwijderd te zijn. Antwoord op vragen van den heer Wendelaar. Naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid, Mr. W. C. Wendelaar over een uitgewezen Duitscher, die zich di rect na zijn komst in Duitschland heeft op gehangen heeft, de minister geantwoord, dat aan het onderhavige geval bijzondere aan dacht is besteed geworden en dat de daarin gevolgde gedragslijn in geen enkel opzicht afwijkt van het standpunt der regeering. zooals de minister dat heeft uiteengezet in de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de behandeling van de interpellatie-de Vis ser op 9 Juni j.J. De man werd in Duitschland niet gezocht, uit niets bleek, dat hem daar moeilijkheden dreigden, maar volgens den minister hebben zijn gedragingen in Nederland geleid tot uitwijzing. Nieuwe Duitsche watervliegbooi boven Schiphol. Gisteren heeft zich voor het eerst hoven Nederland vertoond een der nieuwste Duitsche Watervliegtuigen, de Dornier Oo. 26. Deze Dornier, de laatste aanwinst voor het Transatlantische vliegverkeer, is een vier motorige vlieghoot met twee trek- en twee stuw-motoren, welke tegen het bij het da len en stijgen opspuitende water beschermd worden, doordat zij nog 10 graden omhoog- gehracht kunnen worden. Ter vergrooting van de stabiliteit op bet water is de vlieg boot voorzien van in den vleugel intrekbare drijvers. Gisteren heeft de DA-GNT, het eerste exemplaar van dit type een proefvlucht ge maakt en wel tusschen Travemunde en Am sterdam, welk traiect tweemaal heen en te rug non-stop werd 'afgelegd, aldus meldt het. Hsbl. 's Morgens kwam de Dornier hoven Schip hol, waar uiteraard een watervliegtuig een bijzonderheid is en een groote vlieghoot van dit nog weinig bekende type zeker. Het was geen wonder, dat velen met groote belang stelling het vliegtuig nakeken toen het na omgekeerd te zijn den terugweg naar Duitschland aanvaardde. Een paar uur later klonken opnieuw de zware Dieselmotoren boven het Amsterdam- sche vliegveld. En na op geringe hoogte een rondje te hebben gevlogen verdween de blauw en geel gekleurde vlieghoot wederom in Oostelijke richting. Bemanning loopt bij onneluk- kige landing op Schiphol ontvel lingen op. Hot nachtpostvliegtuig, komende van Keu len de PHAKS („de Sperwer") is heden nacht te 03.38 uur hij de landing op Schip- bol beschadigd „De Sperwer" had geen passagiers aan boord. De bemanning bestond uit gezag voerder Noomen, radio-telegrafist Slinei°r en de boordwerktuigkundige E. Vennen daal Zij hebben allen eenige ontvellingen opgeloonen De post alsmede de goederen welke dc „Sperwer" meevoerden, konden normaal worden afgeleverd. Omtrent de oorzaak van het on^eva' worden medegedeeld, dat toen de „Sper wer" boven Schiphol kwam, er nog goed zicht was. maar gedurende den tijd noodig voor de landing werd het zicht snel slech ter. waardoor de afvanghoogte niet vol doende nauwkeurig kon worden bepaald. De motor en het onderstel zijn beschadigd. Een kreet om reorganisatie van de Ned. Herv. Kerk. Het Ned Herv. Verbond tot Kerkherstel heeft een adres gezonden naar de algemeene Synodale Commissie, waarin het Verbond, „met het oog op de booze machten die in den laatster tijd de ekrk van Christus be dreigen", dc commissie verzoekt „spoedig tot zulk een beslissing inzake de reorganisa tie te komen, waarin de kerk zich duidelijk openbare als kerk van Christus". Er is weinig anima. De leider van het Chineesche Boode Kruis in China heeft aan dr. Kwa Tjoan Sioe te Batavia een schrijven gezonden, waarin lof wordt toegezwaaid aan de leden van de Indische ambulance in China, doch ook 'n oproep wordt gedaan voor het zenden van meerdere doktoren en verplegend personeel in verband met den Japanschen aanval op Zuid-China. Dr. Kwa Tjoan Sioe, de voorzitter van 't ambulance-comité in Indië. liet in de Chi neesche bladen hiervoor een oproep plaat sen, doch tot op heden heeft zich nog nie mand hiervoor aangemeld, meldt Aneta uit Batavia. Bezat zeven duizend gulden en trok niettemin steun. Toen de politic te Zwolle een inwoner dier stad wegens openbare dronkenschap had gearresteerd, en deze op het bureau werd gefouilleerd, deed zij een merkwaar dige ontdekking. In 'sirians zakken vond zij een bedrag van niet minder dan zeven duizend gulden, meldt de Msbd. Daar men uiteraard de zaak niet vertrouwde, ging de politie op onderzoek uit. Het bleek toen. dat het geld het rechtmatig eigendom van den arres tant was, maar ook dat deze steun trok van een kerkelijk armbestuur en zich voor gemecntcrekening ln een ziekenhuis had laten verplegen. Daar dit nu niet te rijmen viel met een bezit van f7000, heeft men de steun- en ver plegingsgelden daarvan afgehouden eer men den man zijn geld terug gaf. Tevens is te gen hem proces-verbaal opgemaakt wegens het onrechtmatig verkrijgen van gelden. Een valsche aangifte? In ons no. van gisteren hebben wij een bericht opgenomen omtrent de aangifte van diefstal van toon'eelrequisieten van het vroe gere gczelschap-mevr. De BoerVan Rijk uit een opslagplaats aan de Marnixstraat te Amsterdam. Naar het Hdbld. nader ver neemt, is thans cehleken. dat er van dief stal. althans van bedoelde requisieten, geen sprake is geweest. Do tooneelmeester van het gezel schap-Jan Musch kwam n.1. gisteren morgen bij de politie van het bureau- Marnixstraat vertellen, dat hij ecni- gen tijd geleden deze requisieten uit dc erfenis gekocht had en dat hij derhalve zeer verbaasd was iets over een diefstal in de krant te lezen! De politie onderzoekt thans in hoeverre hier sprake is van een valsche aangifte en wied an schuldige is aan die valsche aan gifte. Publicatie van gegevens niet ge oorloofd. Naar het Hsbl. verneemt, heeft mi- nister Steenberghe thans geantwoord op den brief van den bloembollen- kweeker, waarin deze hem gevraagd had, maatregelen te willen nemen, om hem te beschermen tegen het op treden van een zg. crisis-tuchtrech ter. De minister heeft geantwoord den crisistuchtrechter te hebben la ten weten, „dat zijn handelwijze de goedkeuring niet kan wegdragen." De kwestie, om welke het hier gaat, is de ze, dat de crisis-tuchtrechter, burgemeester van een kleine Z.-Hollandsche gemeente, zich veroorloofde; om in bet openbaar mede- deeling te doen van zaken, die hem als tuchtrechter ter kennis waren gekomen en waarover hem geheimhouding was opgelegd De man had zijn publicatie ingeleid met dp woorden: „Ik heb mij er van overtuigd, dal tegen de publicatie van de officieele gege vens geen bezwaar bestaat." Klaarblijkelijk heeft hij zich verkéérd overtuigd", want de minister heeft hem thans anders te verslaan gegeven. Voor het geheele agrarische, industricele en commercieele bedrijfsleven, dat met de rrisisturhtreehtspraak te maken heeft of kan krijgen, is deze stap van den minister van principieel belang. Men weet thans, dat het aan de zg. crisis-tuchtrechters niet ver oorloofd is, om de gegevens, die hun uit hoofde van hun functie ter kennis komen, openbaar te maken en zelfs te gebruiken te gen de particulieren, op wie zij betrekking hebben. Datum van inwerkingtreding. In aansluiting aan het bericht inzake de voorgenomen heffing van compcnscerende invoerrechten op een aantal Nederlandsche melk- en zuivelproducten tneldt II. Ms. ge zant te Washington nader, dat dc heffing in geen geval vóór 26 November in werking treedt. Een referendum in Engeland. De „Daily Mail" had onder zijn lezers een referendum uitgeschreven over de vraag, welke vorm van militairen dienst, de vrijwillige of de verplichte, de voorkeur verdient. Het resultaat van dit referendum wordt thans bekend gemaakt. Van 102.644 personen hebben zich 51.511 uitgesproken voor vrijwillige dienstneming en 51.133 voor militairen dienstplicht. De voorstanders van het vrijwillige stelsel heb ben dus slechts een meerderheid van 378 stemmen. Door Amsterdamschen presi dent twee diensten verboden. Dc president van de Haagsche recht bank Mr. A. S. Rueb, deed gisteren uitspraak in het kort geding van, de Nederlandsche Spoorwegen en dé Haagsche Tramweg Mij. tegen de N.V. Reisbureau Stoop te 's-Graven- hage, één van de zg. „wilde" buson dernemingen. De president heeft de door de Ne derlandsche Spoorwegen en de Haag sche Tramweg Mij. gevraagde voor ziening om autobusdiensten van Stoop onmiddellijk stop te zetten met een dwangsom van f 250 voor elke rit, geweigerd. In zijn vonnis overwoog dc president o.m. dat de zeer ruime redactie van artikel 2, Reglement Autovervoer Personen, geen grond voor onrechtmatigheid van de han deling van gedaagde (Stoop) oplevert, dat ook niet geageerd kan worden uit de wet openbare middelen van vervoer, omdat de Machtigingswet, waarop het R.A.P. steunt, deze wet ter zijde heeft gesteld. Amsterdamsche president dacht er anders over. De president van de Amsterdamsche recht bank heeft daarentegen twee wilde bus diensten op het Gooi verboden. Het zijn de S. en A. Tours en de Gooi Express, waarte gen de Gooische Tram stopzetting had ge- eischt. Ten aanzien van het proces tegen de Gooi- Express heeft de president bepaald, dat het verbod geldt zoo lang de appèl-procedure tusschen de tram en Gooi-Exprcss nog niet beslist is. In deze zaak wordt heden voor het Hof gepleit. En tóch blijft de „Arnoud" met twee ploegen doorwerken Gistermorgen heeft de Haarlemsche recht bank uitspraak gedaan in de bekende zaak tegen den heer H. A. baron van H. van A., directeur van de Kunstzandsteenfabrick „Arnoud" te Hillegom, die een jaar geleden voor den kantonrechter te Haarlem wegens overtreding van de Arbeidswet terecht stond; verdachte had n.1. het twecploegen- sfelsel toegepast. Op 23 December 1929 stond de minister toe om met het tweeploegenstelsel te wer ken. In verband hiermede reorganiseerde de „Arnoud" haar bedrijf, wat haar f 1.200.000 kostte. In 1937 echter wees een onderzoek uit, dat door dit twee ploegenstel- sel bij de „Arnoud" de arbeid in andere fabrieken niét loonend was te maken. De minister van Sociale Zaken bepaalde daarna, dat in de Kunstzandsteenindustrie slechts met één ploeg mocht worden gewerkt. De directeur van dc „Arnoud" bleef met twee ploegen doorwerken, en kwam derhal ve in overtreding. De kantonrechter te Haarlem veroor deelde den directeur in eerste instantie tot drie maal zes gulden boete. De rechtbank te Haarlem sprak den heer van H. van A. vrij. De Hooge Raad echter verwierp deze vrijspraak en wees de zaak terug naar de Haarlemsche rechtbank. Dit college heeft gistermorgen den heer van II. veroordeeld tot drie geldboeten van vijftig cent of driemaal één dag hechtenis. Naar de raadsman van den verdachte me dedeelde, zal hij nader overwegen of de heer van H. in cassatie gaat. De fabriek blijft inmiddels gewoon door werken. Zou het fruit zich goed houden? Het Centraal Bureau van Veilingen in Ne derland heeft besloten, met medewerking dei Nederlandsche regecring tweeduizend pond druiven bij wijze van proef naar In- die te zenden. Deskundigen hebben de kwestie van het zenden van Hollandsch fruit naar de tropen grondig bestudeerd en meenen, dat hierin groote mogelijkheden liggen. De druiven zullen, op speciale wijze ver pakt, in een nieuw soort container op 11 November a.s. met de „Jndrapocra" de reis naar Oost-Indië maken. In tuin- en landbouwkringen in ons land wordt met groote belangstelling dit expe riment gevolgd. Vooral voor den tuinbouw, waacin de nood nog steeds stijgt, zou deze exportverruiming een niet te onderschatten herademing beteekenen. W/ERINcgjy Gereformeerde jongens en meisje» bijeen. De vergadering der Gereformeerde JongP lings- en Meisjesvereeniging werd op ,j~ gebruikelijke wijze geopend, waarna werd gelezen uit het Evangelie van Johannes Bijzonder welkom werd gehceten den spre« ker, ds. Veenhuizen uit Den Helder. Nadat de Voorzitter, de heer v. Eerden het doel der bijeenkomst had uiteengezet werd ds. Veenhuizen het woord verleend' In een boeiende rede sprak de eerwaarde spreker er zijn blijdschap over uit, dat over de geheele wereld een geestelijke ontwakin» te bespeuren valt, al zijn er tegenwerkende factoren. Ons beginsel moet ons den we» wijzen vor onze houding t.o. Kerk, Staat en Maatschappij, betoogde spr. Zoo is 'de taal van het Kruis, Opstanding en Leven De woorden van dank, wllke de heer van' Eerder Ds. Veenhuizen bracht, waren zeer zeker verdiend. Met zang der Meisjesvereeniging werd de avond besloten. JULIANADORP. OUDLEERLINGEN VAN DEN LANDBOUW, WINTERCURSUS VERGADEREN. Interessante causerie door den heer Schroevers. Woensdagavond vergaderde de Ver. van' oud-leerlingen van den L.W.C. bij den heer A. Doorn. Het aantal belangstellenden bedroeg 24. Na opening door den voorzitter, den heep Joh. Vries Dz. leest de secretaris de heer N. Hoornsman Dz. de notulen. Medegedeeld wordt dat de voederbieten van het Proefveld zijn verkocht. Daarna is het woord aan den heer I. J. Schroevers, leeraar aan de Rijkslandbouw- winterschool te Schagen. Deze deelt mede, dat men nog bezig is met het verzenden der bieten, voor de proefne- ming droge stof, naar Wageningen. liet sa menstellen van het verslag over een en an der, wacht dus nog hierop. Zaaizaadaanhoop, Verder wil spr. dezen avond een inleiding houden over „Zaaizaad-aankoop." Deze aankoop is voor den boer van groot belang. In den regel heeft men hierop wei- nig kijk, het is wel een kwestie van ver trouwen, maar men moet er toch zelf ook' wat van afweten. Vooral ook op de echtheid dient gelet. Spr. onderwerpt dan diverse klaver-, gras, en graansoorten aan een nadere beschou wing, en geeft aanwijzingen voor de ken merken van do goede zaadsoorten. Voort gaande, bespreekt hij „Waar komt 't zaad vandaan". De kwestie of het aangebodene origineel of eerste- of meerdere nabouw is speelt eyeneens een zeer groote rol. Het verdient dus aanbeveling de echtheid en ds oorsprong van het zaaizaad wel te kennen. Bijv. ons inlandsehe Roode klaverzaad is de goede Roosendaalse e.d., men kan echter maar voor de helft in eigen behoefte voor zien, vandaan de import van Italiaansch en Fransch klaverzaad, van hetwelk dc kiem- kracht belangrijk minder is, dan van onze eigen soorten. Spr. heeft de Fransche velden persoonlijk gezien, men krijgt er veel onrijp en daardoor onzuiver zaad. Van zulk zaad krijgt men dus niet het resultaat, dat men er van verwacht. Het komt er dus wel op aan waar het zaad vandaan komt. Evenzoo, met bietenzaden. Wij hebben zoo, zegt spreker, Fransch bie tenzaad gehad en hadden op 25 bieten 19 schieters. Dat zaad is hier niet thuis. Eeni ge jaren geleden voerde men Fransche tarwe in. Deze deed het op dc proefvelden geweldig best, maar toen deze op de bedrij ven gebruikt werd, was het niets, met een slechte opbrengst als gevolg. Dit jaar zat er veel gele roest in, waarmede men zeer voor zichtig moet zijn. Op de zuiverheid wordt eveneens veel te weinig gelet. Men heeft o.a. schadelijke en onschadelijke onzuiverheid. Er zijn onkrui den, waardoor men ziekte kan krijgen. Daarom moet men zijn zaaizaad ook ont smetten, ook voor de insecten, want die zitten er ook genoeg in. Het „waar komt 't vandaan" en wat is de oorsprong" benevens de zuiverheid en de gebruikswaarde zijn dus factoren, waarmede men terdege te rade, moet gaan. In de pauze laat spr. eenige monsters cir- culeeren om te laten zien, dat het inderdaad soms heel moeilijk is sommgie soorten uit elkaar te houden. Daarna bespreekt men de excursie die in 't water is gevallen. De lieer Schroevers is echter wel genegen zich voor een excursie beschikbaar te stellen, doch niet eerder dan na half Maart 1939. De volgende lezing zal gewijd zijn aan „Fosfor en kalibemesting op grasland". Na rondvraag volgt sluiting. HELDERSCHF. EïERVEILING, 27 Oct. Aangevoerd: 16282 kipeieren: 52 54 Kg- 3.80—4.80, 55—57 Kg. 4.70—4.90, 58-00 Kg. 5.606, 61—63 Kg. 5.70—6, 64—67 Kg. 5.80 —6, kleine eieren 2.904.10, 50 eendeieren 4.per 100 stuks. EïERVEILING SCHAGEN, 27 Oct. Aanvoer: 27.000 kipeieren: 60—62 Kg. 5.» 5.80, 6265 Kg. 5.705.95, klein 3.65--&> per 100 stuks. BROEK OP LANFENDTJK, 28 Ort. Uien 2.90—3.60, drielingen 2.80—2.90, gro ve 2.90—3.20. gele nep 5.80—3.00, stek 1.70-- 2, peen 2.202.30, kleine peen 6070 ct., sru)* boonen 19.10-28, kroten 1.20—2.80, roode kool 2—2.70. witte kool 0.90—1, gele kool 1.20—2.30, D. witte kool 1.101.40. groene kool 2.40.1.70. Tomaton: A 0.80, B 1 \~~~1 druiven: Alicant 20—24.20, Frankonthalrr; 22.6034.70, 7000 str. andijvie 170. 202-' rammenas 1.60—2.30. Aanvoer: 19300 Kf; nien, 1575 Ke. neen, 28 kg. snijboonen. L''1 Kg. kroten, 4000Kc. roode kool. 118.000 M- witte kool, 15000 Ke. gele kool, 5190 D. witte kool, 115 Kg. tomaten, 900 Kg- druiven. NOORDSCHARWOUDE, 28 Oef. „onn 2100 kg. BI. eigenheimers 2.803; kg. uien 2.503.40; drielingen 2.80; grto 2.803.50, gele nep 5,90 450 kg. peen 2.30—2.50; 12600 kg. roode kool 1.70—2.40; 148000 kg. witte kool 0.9U- 2100 kg. gele kool 1,60—2,40: 4500 kg. 6 witte kool 1—1.50; 200 kg. andijvie 0.90.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6