Wij lazen voor U Schrale troost Weldra nieuwe president in TsjechO'Slowakije Engeland bewondert Tsjechoslowakije Onfortuinlijke studenten Alkmaarsche Kaasmarkt Predikbeurten Uit de Pers van heden „Barrière des doods" uitgevonden Mussolini groet 100.000 oudstrijders Machinist springt van trein Bij wethouder ingebroken Uit onze omgeving alkmaar, 4 Nov. is, I Alkmaar, 4 Nov. I IN DE KOU. De pers is nog niet uitgepraat over het bekende schrijven der negen vooraanstaan de Nederlanders aan den Minister van Staat, met betrekking tot Nederlands open bare financiën. De Nederlander (chr.-hist.) meent, dat de briefschrijvers niet erg duidelijk hebben aangegeven hóe zij zich de vermindering Van uitgaven, welke zij als noodzakelijk voorstellen, indenken. Het blad vraagt: Verlangen de onderteekenaars van den brief, dat de regeering zich onthoudt van werkverschaffing en werkloozensteun een uiterst doeltreffend middel tot verla ging van uitgaven en volstaat met af te wachten tot de verlaging van de pro ductiekosten tengevolge heeft gehad, dat de werkloozen door het particuliere bedrijfsle ven weer zijn opgenomen? Indien ja, dan hadden zij dat behooren te zeggen. Men had dan althans geweten waar men aan toe was en na kunnen gaan of men dit met zijn verantwoordelijkheid kan overeenbren gen. Indien neen, dan wordt daardoor de waarde van 't advies aanzienlijk vermin derd, omdat dan aan 't licht treedt, dat de brief aan de meest wezenlijke moeilijkhe den voorbij gaat. Wij kunnen tot ons leedwezen vooralsnog dan ook tot geen andere conclusie komen, dan dat de brief van de negen mannen ons tamelijk wel in de kou laat staan. FNUIKEND VOOR ONZE REPUTATIE. Het Volk (s.d.a.p.) wijst er op, dat het stuk der negen mannen aan het Nederlandsche staatscrediet in den vreemde en aan heel ons staatkundig aanzien schade kan berok kenen. Het blad schrijft: Ons land geniet, buiten de gren zen, tot dusver een goeden roep. Voor deze reputatie is een alarmee- rende beschouwing, als gezegde hee- ren thans aan de openbaarheid heb ben prijs gegeven, eenvoudig fnui kend. TWIJFELACHTIGE BEKEERING. „De Vrijheid" (lib.) schrijft onder het hoofd „Twijfelachtige bekeering": „De sociaal-democraten zijn thans voor standers van versterking onzer weermacht. De logica der feiten, de druk der tijdsom standigheden heeft hen gedwongen hun stokpaardje van eenzijdige ontwapening op stal te Zetten. Maar van ganscher harte be keerd zijn zij nog in geenen deele. Dat blijkt opnieuw uit het voorloopig verslag van de Tweede Kamer in zake de algemee- ne beschouwingen over *de Rijksbegrooting voor 1939. Daarin geven de sociaal-democra ten uiting aan hun vrees vc^ir nieuwe bezui nigingen op de Staatsuitgaven, die volgens hen de koopkracht van ons volk zullen on dermijnen. En dan volgt: Zeker zullen de bezuinigingen niet wor den gezocht op het gebied der defensie-uit gaven. Toch past naar de meening der hierbedoelde leden juist op dat gebied een zekere matiging. Zij erkenden, dat de in ternationale politieke omstandigheden, ern stiger dan ooit, een vermindering van onze militaire toerusting thans niet gedoogen. Bij hen bestond echter de indruk, dat wij voor een stelsellooze verhooging van de mi litaire uitgaven staan. Het oude spelletje begint dus weer; elke verdere poging om ons defensie-apparaat op peil te brengen, lokt bij voorbaat oppo sitie van dien kant uit. Gelukkig is, aldus „De Vrijheid", de tijd voorbij, dat de regee ring op het stuk van defensie de S.D.A.P. naar de oogen heeft te zien." Nog sensatloneeler dan de doodende straal. De „Matin" publiceert het volgen de telegram uit Londen: Na de doodende straal, welke naar men weet nog in het stadi um der proefneming verkeert, zou door Engelsche ingenieurs een „barrière des doods" zijn uitge vonden, welke geen enkel leger op het slagveld zou kunnen passee- ren. Een volledige beschrijving van deze ontdekking, welke sensatio neel genoemd wordt, en waarom trent de grootste geheimhouding betracht wordt, is reeds gister en den minister voor de coördinatie van de defensie, sir Thomas Inskip, voorgelegd. In een gemeenschappelijke beraad slaging der voorzitters van de coali tiepartijen is besloten de nat. ver gadering na 10 Nov. bijeen te roepen voor de presidentsverkiezing, aange zien dien dag de bezetting van het aan Hongarije af te stane gebied zal zijn voltooid. Heden zal definitief gesproken worden over den persoon van de candidaat tus- schen de voorzitters der coalitiepartijen, ver tegenwoordigers der Slowaaksche en Kar- patho-oekrainsche regeering en minister-pre sident Syrovi. Een tweepartijenstelsel? De leiding der beweging voor nationale eenheid heeft zich thans uitgesproken voor een tweepartijensysteem in den staat. De beweging, „nationale vereeniging", aldus verklaarde de voorzitter Dr. Hodac, zal zich aansluiten bij de groep, welker leidende ge dachte de nationale eenheid is. Ernstige zorg over de wetteloos heid in Palestina. Een Koninklij ke boodschap. De koninklijke boodschan bij de sluiting van de parlementszitting. die in het Engel sche Hoogerhuis is voorgelezen, zegt o.m. dat Engelands betrekkingen met de buiten- landsche mogendheden van vriendschappe- lijken aard blijven. Frankrijk en Groot-Brittannië worden door krachtige banden vereenigd. De boodschap herinnert vervolgens aan de joneste Europeésche crisis, aan de vier- mogendherlenconferentie te München en aan den waardevoller! sfeun van Mussolini. en vervolgt: de aldus bereikte regeling werd met een waardigheid, die algemeen bewon dering afdwong, door de regeering en het volk van Tsjechoslowakije aanvaard. De zaak van den vrede werd krachtig gehol pen door de op het juiste oogenblik komen de actie van den president der Vcreenigde Staten. Het verlangen van alle volken om niet met elkaar in een oorlog te worden verwikkeld is duidelijk en veelheteekenend. Ik bid. dat zich. nu dit gevaar voorbij is, een nieuw tijdperk voor Europa moge openen. Britsch-Italiaansch accoord. Ten aanzien van het besluit, het Britsch- Italiaansche accoord. zoo spoedig mogelijk in werking te doen treden zegt de bood schap: de regeering vertrouwt, dat dit be sluit de reeds bestaande goede betrekkingen tusschen Italië en dit land nog meer zal verstevigen. Na eenige woorden gewijd te hebben aan den Spaanschen burgeroorlog, betreurt het Staatsstuk het conflict tusschen China en Japan. Verder wordt verklaard: ik maak mij ernstig bezorgd over het voort duren en de jongste toeneming van de gewelddadigheden en de wette loosheid in Palestina, die onlangs het zenden van belangrijke militaire versterkingen noodig heeft ge maakt. Tenslotte wordt nog gewezen op de be hoeften van de landsverdediging. Plechtigheid te Rome. In de uniform van bevelvoerend generaal der militie, met een oorlogshelm op het hoofd, heeft Mussolini gisteren een revue gepasseerd over 100.000 oudstrijders, die langs den weg van het Ambassadeplein tot het plein van Venetië te Rome opgesteld stonden. Langzaam reed Mussolini, staande in zijn auto, langs de gelederen, waarbij hij in het bijzonder oude medestrijders uit den oorlog begroette. Anderhalf uur duurde de rit. Op het plein van Venetië was een carré van vlaggen gevormd. Op den trap van het altaar des vaderlands stonden hier alle le den der regeering, militaire chefs en hoog- geplaatsten in den staat. Midden op den trap, onder het graf van den onbekenden soldaat, was een klein altaar opgericht, waar een mis werd opgedragen voor de dooden van den wereldoorlog. Om 11 uur arriveerde de Koning, vergezeld van de Koningin. Mussolini ontving de vorsten on der aan den trap, waarna de hoofdaalmoeze nier, bisschop Bartolomais de mis opdroeg. „Slapen met het hoofd op den ransel!" Mussolini heeft na de revue vanaf het balcon van zijn paleis een rede gehouden tot de oudstrijders, waarin hij o.m. zeide: Na twintig jaar valt de door het fascisme gewijde vrede samen met het begin van een werkelijke vrede met rechtvaardigheid voor iedereen. Aan den politieken hemel van Europa streeft een strook blauw er naar zich uit te breiden. Verantwoordelijke mannen werken aan dit doel, maar het zou onvoorzichtig en weinig fascistisch zijn zich over te geven aan een overdreven en voorbarig optimis me. Er zijn menschen, die zich in het bij zonder verslagen voelen door de rechtlijnige waarlijk vreedzame, Europeesche en men- schelijko politiek van de spil en die met open oogen droomen van onmogelijke re vanches. Daarom, kameraden, moeten wij nog steeds slapen met het hoofd op den ransel, zooals wij dat in de loopgraven de den... De rede van Mussolini werd luide toege juicht. Incident op Deenschen sneltrein. Op de brug over de Kleine Belt (Dene marken) is Donderdagavond een onaange naam incident voorgevallen, toen de snel trein van Kopenhagen via Aarhus naar Struer plotseling stilhield en de passagiers zagen, hoe do machinist den trein verliet, over het hekwerk van de brug klauterde, en in de Kleine Belt sprong. De trein werd ten slotte door een reservemachinist de brug afgereden naar Frodcriea. De zelf moordenaar, wiens lijk nog niet gevonden is, is een beambte die reeds verscheidene jaren bij de Deensche staatsspoorwegen in dienst is. Ernstige autobotsing te Oegst- geest. Drie gewonden. Gisteravond omstreeks half negen heeft zich op den nieuwen rijksweg te Oegstgeest een ernstige botsing tusschen twee personen auto's voorgedaan. In de eene auto, die in de richting Amsterdam reed, bevonden zich de 19-jarige Delftsche studenten, de heeren C. D. ten Ilave, die aan het stuur zat en F. H. Plas. Bij het passeeren van een vrachtauto hield deze wagen te veel links aan, met het gevolg, dat een botsing met een tegemoetko mende auto, bestuurd door den 45-jarigen heer E. II. van Heiten uit Scheveningen, niet vermeden kon worden. De beide wagens wer den geheel vernield en de inzittenden rolden op den weg. De dokters Hugenholtz en Leen- huis uit Oegstgeest waren spoedig ter plaat se voor het verleenen van de eerste hulp. De heer Van Heiten had inwendige kneuzin gen en bloedingen opgeloopen en is in zorg- wekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De studenten, die eveneens ernstig gewond werden en een hersenschudding hadden ge kregen, zijn eveneens in genoemd ziekenhuis ter verpleging opgenomen. 1400 gulden en kostbare sieraden te Breda ontvreemd. Naar eerst thans bekend wordt, is in het begin van deze week een belangrijke dief stal gepleegd ten nadeele van mr. E. van Mierlo, wethouder van Breda. Ten zijnen huize zijn een bedrag van f 1400 en verschillende kostbare sieraden ontvreemd. Geen enkel spoor van inbraak is ontdekt. De politie tast nog volkomen in het duister. Het bedrag van f 1400 bestaat o.m. uit bankbiljetten van f 100 en gouden tientjes, Tot de ontvreemdde sieraden behooren o.a. twee gouden damesringen, een gouden brochespekl, eenige colliers, twee gouden damesarmbanden, een gouden heerenhor loge met ketting, twee overhemdknoopjes met briljanten, één paar gouden manchet knoopjes, enz. Ze dalen gedrieën de statige trap af van het gebouw, waar Justitie zooeven gespro ken heeft. Een dikke dame en een dikkere dame. In het kielzog van de laatste vaart een dunnere heer, eigenlijk een heertje, want het nietig verschijnsel is slechts vijf turven hoog, ruw geschat. De dikke dame is vakkundig geverfd, de regen, die traag uit de doordeweeksch ge- kleede lucht druppelt, vermag haar niet te ontpleisteren. En het is die verf. die de dik kere dame als Leitmotiv gebruikt, de dikke dame den bontmantel uit te vegen. De vuilte wasch wordt behoorlijk buiten gehangen, geklopt, geslagen en gedroogd, zooals alléén een dikkere Amsterdamsche juffrouw dat kan als zij haar rivaal-om-den man, publiekelijk in de graag blauw getim merde oogen kan zien. Ach, Justus van Maurik had alleen uit deze lékkere heibel voor het Paleis van Justitie op de Prinsengracht, twee romans gebrouwen. De ruzie tusschen de dikkere dame, die de dikke dame verweet, den man van de dik kere dame, met wien de dikkere dame elf gebenedijde jaren gehuwd was geweest, met haar geverfde hakkes in der nest te hebben gesleept en de dikke dame, die de dikkere dame vertelde, dat de man van de dikkere dame in veertien dagen gelukkiger met de dikke dame was geweest, dan in de elf ja ren voornoemd met de dikkere dame zelf, met welke verklaringen ook den leek bleek, dat het zich hier handelde om overspel, het geen zooeven in raadkamer officieel was vastgesteld. De dunnere heer had zich verscholen ach ter de omvangrijkheden die de dubbele deu renuitgang geheel versperden en bepaalde zich er toe grijkshaftige blikken naar het immer grooter wordend auditorium te wer pen. De dikkere dame besloot haar vlot be toog met een laatste ode aan eigen on schuld die zich door zoo'n smerige tutteltje hutteltje had laten nemen, hapte nog één maal wat versche Amsterdamsche gracht- jeslucht en zeide nog slechts vier woorden: „Kerels, Bah... Kom Adriaan..." Adriaan kwam. „Ja maar," zei de tramconducteur-met pensioen die er natuurlijk ook bijstond, „as je nou zoo'n hekel an de manne hep, wie is dat daar dan?" „Dat" was Adriaan, de dunnere. De dikkere dame repliceerde aldus: „Bemoei je met je aage fuile saokies, doöjeverklikker. Dach jij, da 'k me tróóst niet socht?" „Schrale troost", zei de dikke dame. Voordat haar oogen op haar wangen la gen, was er een agent, En die zei: doorloo- pen. Dat gebeurde, de dikke juffrouw naar links den hemel-met-den-man-van-de dikkere juffrouw tegemoet, de dikkere juffrouw naar rechts, het paradijs zoekende met Adriaan. ANNA PAULOWNA VERGADERING WITTE KRUIS. Afscheid van den heer Lovink. Het Witte Kruis vergaderde gisteravond in Veerburg. Na opening door den voorzitter, oud-burge meester Lovink, en goedkeuring der notulen, volgden eenige mededeelingen. Van N.N. is f55.74 als schenking ontvangen. De bespreking naar aanleiding van een schrijven van den provincialen kinderarts, dat het verzoek van dokter Veenis onder steunde om ook deel te hebben aan het werk op het consultatiebureau van de zuigelingen- bescherming, had tot resultaat dat het be stuur zal trachten een bevredigende oplos sing te zoeken voor deze kwestie. Jaarverslag. Uit het jaarverslag van den heer Liefheb ber noteerden we: het aantal leden is 1119 Aan 446 personen is in 707 gevallen verple- gingsmateriaal en ook eenige honderden kee- ren ijs verstrekt. Rekening. De heeren Jonker, De Graaf en De Wilde controleerden de bescheiden van den pen ningmeester en bevonden alles in de beste orde. Rekening zwembad: Uitgaven f958.14; ont vangsten f383.39; nadeelig saldo f574.75. Uit gegeven werden 114 abonnementen, 3 maand en 1003 dagkaarten. Rekening Witte Kruis: Ontvangsten met inbegrip van f914.37 saldo vcrig jaar f2141.45. Uitgaven, waarin begrepen nadeelig saldo badinrichting f 1304.31. Er is dus een batig saldo van f 837.14. Benoemingen. De heer W.Komen werd vervolgens bij acclamatie als bestuurslid herbenoemd, de heeren C. Liefhebber en C. D. Rezelman, resp. tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde ter algemeene vergadering be noemd. De laatsten kregen vrij mandaat. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1938 werden benoemd de heeren ds. Vorst man, Dudock en De Wilde (Plaatsverv.: Jonker en De Graaf.) Het zwembad vrij. Elf jaar geleden besloot men een zwem bad te stichten. Men had f 1500, de begroo ting was f 3500.Voorzitter stelde voor niet bij het gemeentebestuur aan te kloppen, doch op particuliere offervaardigheid te steunen en in 1% week was voor f2000.aandee- len geplaatst. Het bad heeft met de uitbrei dingen, die het kreeg, zeker wel f5500 ge kost en het verheugde Voorzitter, die zijn laatste vergadering leidde, zeer, nu de laatste f200.— aandeelen uit te kunnen loten, zoodat hij het bad geheel schuldvrij aan zijn op volger kon overleveren. Uitgeloot werden de aandeelen, genum merd: 8, 26, 29, 33, 38, 53, 58, 59, 80, 113, 139, 140, 145, 148, 156, 171, 178, 179, 180, 195. Voorzitter neemt afscheid. Bij de rondvraag deelde de heer Lovink mede: Met ingang van heden houd ik op lid te zijn der afdeeling en leg dus het voorzit terschap neer. Ruim 18 jaar ben ik bestuurs lid en 16 jaar voorzitter geweest. Prachtig werk heeft de vereeniging gedaan en vaak hulp verleend op voorspraak van den dokter, waar andere instanties door mbekendheid met den nood, geen hulp konden verleenen. Spr. vervolgde met lof toe te zwaaien aan den heer C. Liefhebber, secr.-penningmeester der afdeeling en dankte voor de allerpret tigste samenwerking met de dokters en de vriendschappelijke besprekingen op de ver gaderingen. De vice-voorzitter, de heer C. Rezelman, dankte den heer Lovink voor alles wat hij voor de afdeeling en dus voor de leden deed. Ter herinnering hood spr. een bureaulamp met inscriptie aan als symbool van 't licht dat de voorzitter door zijn werk deed schij nen in de harten van die léden, die het zoo noodig hadden. Nadat de heer Lovink het geschenk in dank had aanvaard, de) heer Liefhebber be dankt had voor de vriendelijke woorden, die voorzitter hem wijdde, en ook de. heer W. Komen getuigt had vlk'ri de genegenheid voor den. .scheidenden voorzitter, volgde sluiting. 1V1ER1NGEN OOSTERLAND OUDERAVOND O.L.S. Ruim dertig ouders waren aanwezig, toen het hoofd der school de bijeenkomst met eën woord van welkom opende. Vervolgens deed voorzitter enkele mede deelingen betreffende leerlingenaantal (de drie leerkrachten blijven behouden), sparen, tandverzorging, Sinterklaasfeest, e.a. Daarna gaf de heer J. Boon een uiteen zetting van een nieuwere methode van on derwijs geconcentreerd rondom een „belang stellingsmiddelpunt". zooals dat b.v. in na volging van België gegeven wordt in ver schillende ptattelandsscholen in de inspec tie Hoorn. Spr. beschreef hoe daar met een onderwerp als b.v. „de koe" als middelpunt getracht wordt onderwijs te geven, dat aan sluit bij de belangstelling der leerlingen, mede door deze meer actief bij 't onderwijs te betrekken, waarbij toch ook weer vak ken tot hun recht komen en wel in het juiste verband. De laatsie tijd komt er, mede naar aan leiding van allerlei onderzoekingen op dat gebied, meer en meer ontevredenheid tot uiting over de resultaten van het lager on derwijs, ook in onderwijskringen (getuige de leidraad uitgegaan van de 3e hoofdin spectie.) Voor een groot deel zoekt men de oorzaken o.a. hierin, dat men meent, dat het onderwijs te weinig aansluit bij de be langstelling der kinderen en dat ook te weinig rekening wordt gehouden, met de drang tot zelfwerkzaamheid bij de leerin gen. In de pauze (met thee en koek) werden de ouders in de gelegenheid gesteld het werk hunner kinderen te bekijken en te bespreken met de betrokken leerkrachten. Daarna werden enkele schetsen voorgele zen over belevenissen met groote-stads- jeugd, zooals die geregeld in „de Vacature" verschijnen onder den titel „De school op de schaal". Na de rondvraag, die slechts één vraag opleverde, welke naar genoegen beantwoord werd, sloot voorz. mét een woord van dank deze prettige vergadering. Vervoer arbeiders. Van 14 November tot en met 25 Maart '39 geldt weer de zg. winterregeling voor het vervoer van arbeiders van en naar werk verschaffing. Mond- en klanwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich de laatste dagen enorm uit gebreid, zoodat het aantal gevallen thans tot 111 is gestegen. Nog dagelijks komen nieuwe opgaven binnen. Luchtbeschermingsoefening. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men in den avond van 21 November a.s. des nam. tusschen 9 en 10 uur in deze gemeente een luchtbeschermingsoefening met verduis teringsproef te houden, welke' zioh over de geheele gemeente zal uitstrekken. Inschrijving dienstplicht. Voor den dienstplicht lichting 1940 zijn 56 jongelingen geboren in 1920 ingeschreven voor den dienstplicht. Hiervan hebben 17 vrijstelling aangevraagd wegens broeder- dienst. Herhalingsooj. n G. Omis, J. Takes en K. Kaan au**1* de lichting 1934, moeten op 30 N<w vïo het Korps Motordienst te Haarlem a'S' bij dagen onder de wapenen komen v V°°r 11 halingsoefeningen. °°r h.t, Bouwvergullllj„ Aan den heer C. P. Lont Nz ning verleend tot het bouwen van huis aan de Zwinstraat, aan den v vv°°n. Mostert tot. den verbouw eenV^lX boerenwoning tot arbeiderswoningaaM) Lage Pad, aan den heer P. Tijsen3»11 h{t verbouw van een boerenwoning w ,0' derswoning aan den Westerlanderwè Verloren: een rozenkrans. Inl. bij g bod) Met f 24.50 was de hoogste fliarkt oen halve gulden lager dan Vrij^a JJ. Toch was de gang van de mary beter. In doorsnee werd een halVe oen heele gulden meer gemaakt dan een week geleden en kan de 0an» worden gesteld op f22.4 f23 steeds geringer wordende aanvoer M| op dezen gang van zaken wel „y zonder invloed zijn geweest. Het is in teressant de aanvoeren van dit jaat en die van 1937 eens naast elkaar zetten. De cijfers geven aan de aan voeren in 1000 Kg. 4 Nov. 1938: 63; 5 Nov. 1937. 28 Oct. 1938: 68; 29 Oct. 1937; 90. 21 Oct. 1938: 74; 22 Oct. 1937: 195, 14 Oct. 1938: 91; 15 Oct. 1937. 1(|7 7 Oct. 1938: 100 8 Oct. 1937. 116 Hoewel het mogelijk is, dat een ander mede ls terug te voeren op wegblijven van markters, gelooven wt, dat dit toch in mindere mate het g«. val is. De hoofdoorzaak is te zoeken in een algemeen lagere productie, mede als gevolg van het mond- en klauwzeer. Bijzondere perspectieven deden zich niet voor. De betere gang is toe te schrijven aan een zekere schaarschte, die zich mede in Friesland openbaart, waar zeer weinig 40 plus wordt aan geboden. ZONDAG 6 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek'. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boon. Jeugddienst, ALKMAAR, 4 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 Stapels, zijnde 63.000 Kg.: 29 st. Fabriekskaas klei ne f 24.50, 3 st. Boerenkaas kleine f 24,3 st Boerenkaas commissie f 22. Handel goed. ALKMAAR, 4 Nov. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aw- bod 4350 stuks, verkocht 3080 stuks, PU5 f 2225. Aanwezig 1 fabriek, Graanmarkt. 50 H.L. voertarwe 6.10, 2 H.L. rogge 7.20, 78 H.L. gerst 7.40-W> chev. 7.75-7.85, 351 H.L. haver 6.1MA 194 HL. boonen, w.o.: paarde s,90—W bruine 25—30, citroen 22.50-28, duiven 11, witte 29—30 en tuinboonen 12—M'.1 HL. Mosterdzaad (geel) 16, 9 HL. karnT zaad 20, 11 HL. blauwmaanzaad 25, 124H. L. Erwten, w.o.:: kleine groene 9— grauwe 15—34, vale 14—18 en platte va® 29. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer H.L. Handel stug. Aardappelen 1.40—3.30, appelen 5-*: andijvie 0.40—2.30, bloemkool I 6 I.50—4, boerenkool 1.50—3.70, bieten I 1.80, druiven 1124, gele kool 1-20 groene kool 1.50—3.30, kropsla Ir.'i' knolselderie 2-2.80, peren 5-16, preil£ —2.60, peterselie 2.904.20, postelein tb' 0.85, roode kool 1.203.60, selderie 4.20, spinazie 0.601.14, schorseneeren spruiten 310.50, snijboonen 1416. ,p ten 3.80-10.80, uien 1.80-3.60, wortelen1'.. 3.50, boswortelen 25, witlof I 12 8.50. WARMENHTZEN, 4 Nov. Roode kool 1.40—1.60, witte ko°l R Aanvoer: 6600 Kg. roode kool, 21-4W witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Nov. Aanvoer: 925 Kg. aardappelen: p genheimers 3.10, uien 3.50—3-90, drien" 2.603.30, .prove 3.60, ffele nep Jjgfl stek 0.60, peen 1.80—2.10, kleine P<^n v- —1.30. --it Kroten 0.802; roode kool 12.60; m- tg te kool 0.90; gele kool 1.20—1.60; d. kool 0.901.30; groene kool 2.402.69. kool 4.90; dito 2e soort 1.50; rammenas NOODSCHARWOUDE, 5 Nov. ,go R. Duken 2—2.10, eigenh. 2.20. bh d> - —3, uien 3.40—3.80, drielingen 2.S0--^%,q 2.90—3.40, gele nep 5.90-610, peen 1 kleine peen 60—70 ct. v;tte Kroten 0.80; roode kool 1.30—2.4 (e kool 0.901; gele kool 1-501-80; o. kool 1.201.30 andijvie 1,201,40

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10