H. M. DE KONINGIN TE GRONINGEN. I Heeft dr. Max Euwe het goede lot getrokken? Uit handen van een lieftallige jongedame, gekleed in nationaal costuum, ontving de oud-wereldkampioen Vrijdagavond tijdens de loting voor het A.V.R.O.-schaaktournooi te Amsterdam zijn lot Enthousiast was de verwelkoming van H. M. de Koningin bij haar bezoek aan Groningen. De juichende menigte in de Oude Boteringenstraat Tijdens Haar bezoek aan Groningen inspecteerde H. M. de Koningin de eerewacht van het 12e regiment infanterie, welke voor de ambtswoning van den commissaris der Koningin, mr. J. Linthorst Homan, was opgesteld De reddingboot van Cromer (Norfolk) bracht eenigen der opvarenden van de tot zinken gebrachte .Cantabria aan wal. De .Uantabria werd door een vaartuig der vloot van generaal Franco in den grond geboord Staande op het bordes der ambtswoning van den commissaris der Koningin: in Groningen dankt H. M. de Koningin voor de toejuichingen der menigte In het gebouw van de Opera te Den Haag zijn onder leiding van den Itali- aanschen componist Pietro Mascagni de repetities voor de opvoering van zijn opera .Cavalleria Rusticana aange vangen De tunnel onder den spoor weg aan den Beukelsdijk te Rotterdam is voor het drukke verkeer te smal geworden en zal worden verbreed De Italiaansche componist Pietro Mas cagni arriveerde Vrijdag met zijn echt- genoote te Den Haag, om er op 7 November a.s. de opvoering van zijn opera .Cavalleria Rusticana" te leiden De geredden van de .Cantabria", het vrachtschip van het Spaansche gouvernement, dat 10 mijl van Cromer (Norfolk) door een vaartuig van de Spaansche nationalistische marine tot zinken werd gebracht

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 12