De bruid en haar gasten Gymnastiek voor de slanke lijn Wenken voor de huisvrouw Kap -g e p e in zen Glycerine tranen uit de mode Zaterdag 5 November 1938 Vierde blad EEN VETTE.ONZUIVERE HUID RADOX ANNe sh,*lEy MODIEUZE LIJNEN Een witte droom EEN DIëET ALLEEN IS ONVOLDOENDE. Eenigen Mjd geleden heb ilc aangegeven hoe men door middel van een verstandig- geregeld diëet een teveel aan gewicht ver liezen kan. Maar een diëet alléén is dik wijls onvoldoende. Andere middelen kunnen het hunne bijdragen tot verkrijging van de slanke lijn", die ons allen zoo dierbaar is. Van tijd tot tijd zal ik er enkele beschrijven. Hier volgen, om te beginnen, enkele bewe gingen en oefeningen, die meer speciaal ge schikt zijn om beenen en heupen te .ver slanken, 1. Rechtop staan, de hielen aaneengesloten, de handen plat op de heupen. Buig den romp vervolgens zoo ver mogelijk naar links, daarna naar rechts. Eerst lang zaam, vervolgens wat sneller, totdat het regelmatige rhythme van een langzaam- zwaaienden klokkeslinger bereikt is, Zelfde houding. De handen plat op den rug, ter hoogte van de onderste wervels. Buig u nu zoo ver mogelijk achter- en vervolgens voorover. Herhaal ook deze beweging een aantal malen, 3. Zelfde houding. Leg een sinaasappel voor den linkervoet. Buk u en tracht de vrucht met de rechterhand op te rapen, zonder de knieën te buigen. Probeer nu hetzelf de met de linkerhand, terwijl de vrucht zich voor den rechtervoet bevindt. Kunt u dat zonder al te groote inspanning doen, plaats dan een der voeten op een stoof of een lage tabouret en tracht in deze houding, steeds zonder de knieën te buigen, de sinaasappel op te beuren. Deze oefening, die een aantal malen her haald worden moet, is tamelijk ver moeiend, vooral voor haar, die nogal wat aan gewicht te verliezen hebben en wei nig aan gymnastiek doen. Maar zij heeft veel nut, want ze zet de heupspieren duchtig aan het werk en oefent op de heupen een vermagerende werking uit. Dit is een oefening om de beenen te ver slanken. Zelfde uitgangshouding als bij de vorige oefeningen. Hef u langzaam op uw teenen zoo hoog mogelijk op en laat u vervolgens op de hielen zoo ver moge lijk doorzakken. Het is eerst goed als uw hielen uw lichaam raken. Steek nu een been recht vooruit, tot het een horizon tale houding aanneemt en breng het ver volgens onder uw lichaam terug. Eerst met het rechter-, daarna met het linker been probeeren. Als u dat niet kunt en daarop is alle kans dan kunt u zich in den beginne aan een meubel vasthou den om uw evenwicht te bewaren. Later zult u er in slagen deze beweging los zittend te verrichten. 5. Besluit de oefening, die iederen dag her haald moeten worden, met een marsch op de teenen. Tien maal de kamer rond wandelen, in zoo snel mogelijk tempo, is .voldoende. Na deze inspanning geeft u heupen en beenen een lotion met het volgende meng sel: Thymessentie 50 gram, rosmarijn-essen tie 50 gram, menthololie 50 gram, tanine 10 gram en alcohol a 80 pet. 1 liter. Krachtig wrijven met de vlakke hand. Houdt u dit eenigen tijd vol, dan zult u weldra op uw slanke heupen en fijn ge spierde beenen trotsch kunnen zijn. Mef. C. D. .te H. Ja, brillantine is som tijds niet voldoende. Behandel uw haar niet het volgende preparaat, dat bijna altijd het verwachte effect oplevert: Smelt 35 gram zuivere was en voeg daarbij 35 gram olijf olie, 35 gram Arabische gom en een scheut je rozenwater. Behandel daarmee uw haar op de wijze, die u aangeeft. Het gebruik van brillantine kan dan vervallen. GERTRUDE. Hoe een filmster aan 't hullen te krijgen? De dagen van de filmglycerine-tra- nen zijn grootendeels voorbij. Er waren tijdén, dat een ster zich na haar lunch naar den kapper haastte, een beetje glycerine in haar oogen deed spuiten en dan klaar was voor een snikscène. Ook deze techniek is aan het veranderen. Men kan het constateeren in de Walter Wanger studio's, waar William Dieterle Madeleine Carroll en Henry Fonda regis seerde in een romantisch drama, dat de Spaansche burgeroorlog als achtergrond heeft. Dieterle, die „Louis Pasteur" en „Emile Zola" regisseerde, staat op verzorgde dé tails, natuurlijkheid en zuiver gevoel in films en omdat geduld een van zijn groot ste eigenschappen is, laat hij een scène eindeloos overdoen, totdat hij vindt, dat zij boven alle kritiek verheven is. In enkele scènes was het noodzakelijk, dat de heldin haar held van haar onschuld en oprechtheid overtuigde en Dieterle legde dit vast met groote close-ups, die het mooie gezicht van Madeleine Carroll honderdmaal vergrootten. „Tot U werkelijk huilt." „Zulke groote close-ups" moeten absoluut het juiste gevoel uitdrukken," verklaarde Dieterle: „U moet op uw gevoel werken, tot U werkelijk huilt. U moet niet alleen Uw geliefde met de uitdrukking van Uw oogen overtuigen, maar ook, wat veel be langrijker is, het publiek." -Geluidsfilms maken het gebruik van zachte muziek, waardoor vroeger de ster ren in een droevige stemming werden ge bracht, onmogelijk. Bovendien was dit toe vallig Madeleine Carroll's verjaardag, en ze voelde zich veel te opgewekt om verdriet te hebben. Maar toen al de lampen ingesteld waren en alles stil was in de studio, begon Die terle met Madeleine te spreken over haar rol, tot zij in de juiste stemming was. Al les werd doodstil. Plotseling raakte Die- terle's wit-gehandschoende hand de arm van den geluids-ingenieur aan en de came ra's begonnen te draaien. Miss Carroll stond in een hoekje met knipperende oogen om haar tranen tegen te houden. Een wenk van Dieterle en zij ging door een deur naar Henry Fonda. Haar hoofd nauwelijks enkele tientallen centimeters van dat van Fonda verwijderd, bekende zij, dat zij een spionne was, maar verzekerde hem, dat zij de door haar aan gerichte schade kon tegenhouden, als hij haar een kans gaf. Fonda's patriottische plicht eischte een weigering van dit verzoek, maar zijn minnend hart sprak anders. Toen de tranen bij Madeleine Carroll vrij over haar gezicht stroomden, hield Fonda zijn oogen ook niet moeite droog. Uit angst, dat zij uit de stemming zou raken, liet Dieterle Miss Carroll deze scène zonder pauze vier maal achter elkaar door nemen, todat hij eindelijk tevreden was, en Madeleine was uitgehuild! kunt li gemakkelijk verbeteren door het gebruik van Radox. telkens wanneer ge Uw gezicht wascht Bij apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak en I 0 15 per klein pakie. C"*?E* »o«R. Wanneer het marmeren blad van een an tieke tafel of commode gebroken is, en niet meer gerepareerd kan worden, behoeft men deze meubelen nog niet als onbruikbaar te beschouwen, doch men kan ze op weinig kostbare wijze herstellen door de houten plaat, die onder het marmer lag, te verwij deren en inplaats daarvan een glazen plaat te nemen, met een aardig kanten kleed. Is de bovenste lade een schuiflade, dan worden er onder het glas electrische lamp jes aangebracht, die een heel aardig ef fect kunnen geven. Aangezette emailpannen verkrijgen een weinig mooie kleur, die men wegkrijgt door er eieren in te koken, terwijl men in allu- miniumpannen uien kan koken. Indien men een kurk uit een flesch moet trekken en deze is zeer zacht, dan komt soms alleen de kurkentrekker omhoog met het binnenste van de kurk; de rest blijft in de flesch zitten. Om de kurk nu geheel te verwijderen windt men om de spiraal een niet te dunne draad, b.v. katoen en brengt de kurkentrekker weer in de kurk. Meestal zal het dan lukken hem geheel uit de hals te verwijderen. rAls men 'deze vijf schoonheden bekijkt zou men bijna niet meer weten wat nu eigenlijk de eischen zijn der tegenwoordige haarmode. Een „rol," een jongenskop, een vonny, Engelsche krullen, lokken tot op de schouders? Och, u hebt het al begrepen, 'f zijn coif fures uit filmland en daar is alles geoor loofd Tóch niet, want juist de filmster heeft tot taak, de mode te lanceeren; zij geeft den toon aan en menig bioscoopbezoekster kleedt en kapt zich naar het voorbeeld van haar lievelingsster, of probéért dat ten minsteEn zoo geven Frances Mercer, Kay Sutton, Joan Fontaine, Anne Shirley en Ginger Hogers hier werkelijk een kleine bloemlezing uit de modieuze kap-mogelijk- heden. Het is met onze coiffure op het oogenblïk als met onze japonnen; wij kunnen ons verschillende stijl-onderdeelen van vorige seizoenen permitteeren zonder uit de mode te geraken, mits we een enkel modern mo tief handhaven. Zóó is thans de jongenskop nog geenszins ouderwetsch, indien wij de zen met krullen bedekken kijk maar naar Kay! een ponny die wij allen in onze schooljaren droegen, wordt ons ver gund, als ze maar de „finishing touch" vormt van een krullebol. Ge kunt Uw haar ook nog gepist tot op de schouders doen afhangen, dóch niet zonder méér! Een „rol" dient den pruik af te werken, wanneer deze niet reeds van nature of op kunstmatige wijze in lieftallige krullen ein digt. „Steilhaar" heeft geen kans meer! En ook de bobby-kop is absoluut ouderwetsch Doch de mogelijkheden, Uw haardracht aan Uw type aan te passen, zijn vele! rede meer vatbaar is en ontroostbaar zou zijn, indien het zoo vurig begeerde niet in zijn bezit kwam. De vrouw denkt op de oogen- blikken, dat een of ander kleedingstuk, een hoed, een japon, een paar schoentjes haar in zijn fasci- neerende macht heeft, aan niets an ders meer dan aan die hoed, die japon, die schoentjes Praat het haar eens uit het hoofd! Het is onbegonnen werk. Eenmaal on der den ban van modelijnen en kleu ren, moet men wel bijzonder nuchter en practisch zijn uitgevallen, wil men er weerstand aan bicden. Vooral 't bruids toilet oefent een on weerstaanbare be koring uit op meni ge jongedame, die, terwijl ze in étalage, op modeshow of ook in haar modeblad, de witte pracht aan schouwt, in gedach ten ziclizelve ge huld ziet in het feeërieke satijn, om sluierd door een wolk van tule JOAN FONTAINE kay botton Ter bruiloft in een stijllol avondtoilet, waaraan de driekwart bont jas een extra charme ver leent. Bruidsdag gloriedag voor iedere vrouw! De dag waarop zij, bescheiden of zelfbewust van aard, onherroepelijk in het middel punt staat van alle belangstelling! „Hoe zou zij er uitzien?" fluisteren de vriendinnen. „Zou zij in het wit gaan?" Want een witte bruid is nog steeds iets indrukwek kends, of, beter gezegd, iets ontroerend-moois. Daarvoor moeten alle practische trouwtoiletten in de mooiste kleuren het afleggen. Nu weten wij wel, dat economische overwegingen het 't aan staande mevrouwtje wel vaak onmogelijk maken zich een costuum te koopen, dat slechts op één dag van haar leven dienst doet! Welk een luxe! Witte tule, smetteloos-blanke zijde, sneeuwige kant en borduursel en dat alles slechts voor één dag, voor luttele uren s En tóch, hoe echt-vrouwelijk is het, geen enkele be denking te opperen tegen de dure aanschaffing van dat*ééndagsge- waad! De vrouw is in die dingen nu eenmaal als een kind, dat wanneer het eenmaal ergens zijn zinnen op heeft gezet, voor geen Modieus, óók op den dag, dat zij haar leus! Wij geven hiervan op deze pagina en duide lijk voorbeeld. Let eens op de „blousende blou se"! En op den rok die strak om de heupen vallend, van voren rijlie plooisels vertoont. De hals is hoog, de mouwen zijn lang. De voorkeur voor rijke borduursels, waarmee men nog steeds behept is, wordt in den sluier ge demonstreerd, welke rij ke motieven te zien geeft op ragfijne tule. Witzij den handschoenen en kousen, satijnen schoen tjes, en een bruidsbou- quet voltooien het stra lende en toch stemmige bruidstoilet 1938! SB Zwart wordt 's avonds nog steeds gaarne ge dragen. Dit japonnetje kleedt allerminst som ber of „ouwelijk", de geestige snit en het fijne materiaal (tule op zijden onderrkleed) ge ven de draagster inte gendeel iets zeer jeug digs. 4»

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 13