Ayenda De verdediging van Nederlandsch-Oost-Indië 'SfeerTein !,Mij nluirdlje k, prebihbeurtm Zaterdag 5 November 1938 Tweede Blad Het defensie-systeem, dat thans door de voorstanders der leger- luchtmacht-idee wordt aangeprezen, is in wezen niet anders dan een meer moderne vorm van het klassieke middel om een overzeesch gebied te verliezen en Dnditefu llitïaïtincpn degelijk en niet duur De M.S.F.-feestavond „Boefje" Voetbal „Voor hen die vielen" Helders Tooneel Trekking „Zonnestraal" Bargerlijkc Stand Nu een overhemd GERARD LEEN Keizerstraat 107 Heldersche tooneelver» T^A.V.E.N.IL Mail voor Hr. Ms. „Tromp' (Van onzen Marine-medewerker.) II*) Wat Spanje en China ons leerden. Om de invloed van het luchtwapen op de moderne oorlogvoering te bewijzen wordt van luchtvaartzijde steeds weer' gewezen op Spanje en China. Wat de maritieme zyde van het Spaansche conflict betreft kan men toch moeilijk vol houden dat de luchtmacht van Franco of van de rooden de andere partij van de zee heeft afgesloten en toch liggen de havens en kust zeeën van beide partijen onder het voort durend bereik van beide luchtmachten. Wat China betreft; dit had geen vloot, doch wel een leger en een luchtmacht, welke een veelvoud is van hetgeen onze meest op timistische luchtmachtdeskundigen ooit ver wachten te krijgen. Heeft iemand ooit ge hoord of gelezen dat Japan wat zijn militaire en economische zeeverbindingen betreft maar eenigermate is geschaad door de Chineesche luchtmacht Neen! China is het beste voorbeeld (en een afschrikwekkend voorbeeld) van hetgeen er gebeurt wanneer de Zeemacht verwaar loosd wordt. Wat de Japanners betreft, deze gingen er ten slotte nog kort geleden toe over per landingsleger de spoorwegverbinding naar Kanton te verbreken, omdat de luchtmacht hiertoe ondanks voortdurende bomaanvallen niet in staat was gebleken. Zeeverbindingen verbreken en open houden is nog wel iets lastiger dan een spoorlijn verwoesten, wanneer we dus uit de huidige oorlogen een conclusie ten aanzien van het luchtwapen mogen trek ken is deze zeker niet dat zij in staat is gebleken de zee te beschermen. Niettemin ook de Marine onderschat de mogelijkheden en de invloed welke het lucht wapen op een toekomstigen zeeoorlog kan gana uitoefenen niet, doch zij is zich daarbij bewust dat ons eilandenrijk in de eerste plaats afhankelijk is van zeeverbindingen en niet van luchtverbindingen. Reeds daarom ziet zij den invloed van het vliegtuig niet al9 onderdeel van een zelfstandige macht naast zee- en landmacht, doch als die van een nieuw wapen, dat ter zee in 'nauwe samen werking met de andere maritieme wapens moet worden gebruikt, als onderdeel van de Zeemacht in de aloude beteekenis. Voor het deelnemen aan den strijd boven de zee is niet in de eerste plaats noodig, dat men goed kan vliegen en goed kan vechten in de lucht, doch dat men een goed begrip heeft van alles wat de marU''~,° oorlog betreft en daarbij jaren lang is f i in den strijd tegen zeedoelen. Geschie... -t niet, dan is het iuchcwapen een gevaar voor ons zelf meer dan voor onze tegenstanders. Dat dit gevaar niet denkbeeldig is onder vond nog onlangs de Britsche Airforce, toen zij 7 uur lang boven de Noordzee een groep Nederlandsche mijnenleggers en mijnenve gers volgde, in de vaste overtuiging dat het een smaldeel Britsche kruisers en jagers was en toen zij, gelukkig slechts een oefen- bom liet vallen bij onze „O 16"! (In het ver slag in „The Airoplane" staat dat men later ontdekte aan de vlag, dat het een ..Fransche" onderzeeboot was geweest). De Engelschen zijn toch geen Chineezen en kunnen toch moeilijk als minderwaardig worden gedis- qualificeerd. Neen, ook deze kennelijk weinig ter zee geschoolde luchtmachtofficieren er kennen openlijk, dat zeewaarnemen een „kunst" is, welke niet in enkele oefeningen in samenwerking met de Marine kan worden aangeleerd. 3Iaritiem geschoold personeel b\j de luchtmacht. Wanneer het vliegwapen haar invloed op den zeeoorlog zal gaan uitoefenen in voor de eigen partij gunstigen zin, dan zal dit slechts kunnen wanneer het be diend wordt door maritiem geschoold personeel, omdat het doel op zee ligt, het is daarbij volmaakt onbelangrijk of het vliegtuig wielen of drijvers heeft, want verschil tusschen een zee- en éen landwapen behoort niet te liggen bij het middel, doch bjj het d o e L Doch het doel ligt niet alleen op zee, het ligt ook en vooral op het land zullen de luchtmachtvoorstanders zeggen, wanneer zij de taak der „Glenn Martin" bommenwerpers als slagwapen der Indische verdediging pro- pageeren. Door hun groote snelheid en vlieg- bereik kunnen zij zich veel sneller dan de schepen verplaatsen en elke poging zich er gens in onzen archipel te vestigen snel en geconcentreerd met harde „mokerslagen" tegengaan. Aldus wordt aan de bewoners van ÏT9rZn0epn"s- courant. Coupeur door J(Ucdin$magazijtw\ het geheele Rijk te ontbieden -ÖM\ Jl&üCl alle eilanden niet minder dan „absolute vei ligheid gegarandeerd, o.a. door niemand minder dan den Chef van den Staf van het Koninklijk Nederlandsch Indisch Leger. (De Waag, Februari 1938). Het zal misschien den niet al te argeloozen lezer van deze en dergelijke theorieën reeds zijn opgevallen, dat onze vijand slechts een niet totaal onbewoond plekje van onzen ar chipel behoeft uit te zoeken om te bewerken dat de harde mokerslagen der bommenwerpers minstens even hard op de „beveiligde" hoof den van onze eigen bevolking neerdalen als op die der indringers. Gesteld al, dat men deze bevolking niettemin voor het „hooge doel" zou willen opofferen, stelt men hun loyaliteit aan ons gezag toch wel op een zeer hooge proef bij deze werkwijze. Het is dan ook wel een eigenaardig soort „veiligheid" welke onze Indische bevolking wordt beloofd door de legerluchtmacht, wan neer het op deze wijze tegen landdoelen zal worden gebruikt. Hoe dit alles zij; de Marine met haar M.L.D. belooft deze soort veiligheid voor elk eiland afzonderlijk niet. Zij beschouwt de verdediging van Neder- landsch-Indië ook niet als een op zich zelf staand vraagstuk, doch als een onderdeel van het Pacific probleem of liever van de Pacific problemen. (De benoeming naar een Oceaan en niet naar een werelddeel is niet zonder beteekenis). Er is niet één probleem niet één oorlogs- geval niet één universeel procédé voor het optreden van de vijandelijkheden, dus ook niet van onze eigen weermacht. Wie na een eventueel Pacific conflict onzen Archipel geheel of ten deele zal beheerschen, hangt niet af van de vraag, of een vijand in staat zal zijn een of meer eilanden te bezetten, doch uitslui tend van de vraag, wie dien oorlog wint en dan blijvend kan behouden, wat hem goeddunkt, ook al heeft hij nog heele- maal niets tevoren bezet. Het eerste artikel werd opgenomen in ons nummer van Woensdag 2 November. Een orgineele-verloting. Op verzoek van het M.S.F.-bestuur vestigen wij nog even de aandacht op den M.S.F.-feest- avond, welke hedenayond in Casino gehouden wordt. Speciale vermelding verdient ditmaal de verloting, welke bepaald origineel genoemd mag worden. Door den heer K. Kos, Koning straat alhier zijn n.1. voor dat doel niet minder dan honderd Unicum-briefjes beschikbaar ge steld, waarmede de gelukkige winnaars bij de eerstvolgende trekking gratis in de eerste klasse kunnen meespelen. Een bijzonder aardig aanbod van den heer Kos, waarmede niet alleen het M.S.F., maar ook de bezoekers van den feestavond ingenomen zullen zijn. De steunbonnen zullen dan ook ongetwijfeld grif van de hand gaan. Betreffende de 700e opvoering van „Boefje" geeft de N.V. „Het Nederlandsch Tooneel" het volgende communiqué uit; Zooals bekend, zal op Zondagavond a.s. in Casino een buitengewone voorstelling worden gegeven ter herdenking van het feit, dat Me vrouw Annie van der Lugt Melsertvan Ees voor de 700ste maal „Boefje" speelde. Het mag als een zeldzaamheid gekenschetst wor den, indien een tooneelstuk in Nederland hon derd maal wordt opgevoerd. Stukken, die 500 maal opgevoerd worden, komen eens op een kwart eeuw voor, maar het getuigt van een ongekenden diepen indruk, die stuk en spel bij het publiek maken moeten, wil een op voering 700 maal plaats vinden. Aldus is het geval met Brusse's „Boefje". Is dit succes zeer zeker aan de kwaliteiten en den inhoud van het stuk te danken, niet minder vindt deze triomptocht van zuiver nationale kunst hare oorzaak in het sublieme spel van me vrouw Annie van der Lugt Melsertvan Ees. die voor de zevenhonderdste maal de rol ge creëerd heeft, die in de historie der Neder landsche tooneelspeelkunst onafscheidelijk en glorieus verboden zal zijn aan haar naam. Herfstvacantie gemeentelijk Lycenm In artikel 22 van het reglement voor het Gemeentelijk Lyceum zijn vastgesteld, de da gen waarop aan het lyceum vacantie wordt gegeven. Deze regeling was, met uitzondering van de onlangs opgenomen vacantie op de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis, geheel gelijk aan die van de rijks hoo- gere burgerscholen. Eén dezer dagen bereikte het College van B. en W. echter de mededee- ling, dat, ingevolge een aanschrijving van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, aan de rijks hoogere burgerscholen een herfstvacantie was ingevoerd, vallende op de eerste drie dagen van de week, waarin 1 November valt. Onmiddellijk, en in het ver trouwen, dat de raad zich met de invoering van een herfstvacantie ook voor het lyceum zou kunnen vereenigen, hebben B. en W. maatregelen genomen, dat deze onderwijs inrichting ook gedurende het jaar 1938 nog van een zoodanige vacantie zou kunnen pro- fiteeren. Het College van curatoren kon zich met de invoering vereenigen, terwijl B. en W. er zich van hebben overtuigd, dat ook bij het departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen daartegen geen bezwaren be- In verband met een en ander stellen B. en W. voor artikel 22 van het reglement voor het gemeentelijk lyceum aan te vullen als volgt: „d. de herfstvacantie: deze wordt gegeven op de eerste drie schooldagen van de week, waarin 1 November valt." Zeer geachte Matadoren, Spelers op het groene veld, U heeft het toch óók vernomen? En U stond toch óók versteld? Van het aantal vechtpartijen, Welke Zondag zijn geschied. Speelt men op de voetbalvelden Ieder jaar hetzelfde lied? Waarom is het steeds 'n slagveld? Speel het spel zooals het hoort! Ook 't publiek (waarvan Uw club leeft)! Komt voor voetbal, niet voor moord! Heusch het is zoo erg eenvoudig, Wees sportief, fair en correct, Tracht de zaak niet te forceeren, Hartstochten zijn zóó gewekt! En tot slot, denk bij het spelen Ook eens af en toe aan huis, Want Uw moeder, vrouw of meisje Hebben U graag héélhuids thuis. We-ja. De afd. Den Helder van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" heeft het voornemen, Zaterdag 19 November a.s., des namiddags te 15u.30, een krans te leggen bij het monument „Voor hen, die vielen". Deze plechtigheid geschiedt ter herinnering aan de demobilisatie op 18 November 1918 en tot het brengen van een stille hulde aan hen, die gedurende de mobilisatie zijn gevallen. Met verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie, meenen wij goed te doen door de aandacht te vestigen op de uitvoering van „Filmmaniakken", door de Arb.tooneelver. Herman Heyermans, onder regie van L. de Snayer, op Dinsdag 15 No vember 1938, 's avonds 8 u. 15, in de groote zaal van Casino. Als men nu eens onbedaar lijk wil lachen, dan geeft men zich nu nog op als donatrice (teur) van deze jonge tooneel- vereeniging, die bij vorige gelegenheden al blijk gegeven heeft een waardige plaats op de planken te hebben veroverd. Men heeft dan door het vooruitbetalen van een klein bedrag voor 2 personen gratis toegang. En... na afloop bal. bij Hoofdpijn, Kiespijn, Gevaiie Koude, Griep, Spii, enz. De pijn- en kouverdrijver bij uitnemendheid (tuks 50 cl. B.| Apotheken en Drogiiten. Nora Blok zingt op het „Helders Mannenkoor" concert Van de in Den Helder verkochte loten zijn prijzen gevallen op de volgende nummers: 76220, 77875, 122550, 122711, 122981, 124163. 124.363, 124367, 186040, 186085, 186147, 186336 186593, 186614, 186829. Volledige lijsten zijn te verkrijgen bij den heer Koppel, Anemonestraat 3. GETROUWD: D. Trijsburg en N. Leeg water. BEVALLEN: J. C. M. Harderde Jong, z. L. C. M. ToesAdema, d. fantasie met 2 boorden wit effen fantasie vastboord effen Piqué overhemden Zooals reeds is medegedeeld, zal deze veel belovende jeugdige zangeres haar medewerking aan het concert van Helders Mannenkoor op a.s. Donderdag 10 November verleenen. Doordat deze sopraan-zangeres voor het podium zeer geschikt is, zal zij zich onge twijfeld voor honderd procent laten gelden. Het door Nora Blok te vertolken programma behelst vóór de pauze twee aria's van Mozart en de „Anchen Romance" uit de „Fneischütz" van Weber en né. de pauze een vijftal der meest populaire Hollandsche liederen van Hendrika van Tussenbroek en Cath. v. Rennes. Daar dit programma onder auspiciën van Jo Vincent is ingestudeerd, kan men ver zekerd zijn een gave reproductie te hooren. Van de veelvuldige gunstige kritieken: Toonkust, Enkhuizen: „Nora Blok beschikt over goede techniek. Zij zingt zuiver en beheerscht, haar voor dracht leeft. Zij zelf blijft niet onbewogen bij wat zij ons te vertellen heeft. Zij is niet de passielooze zangeres, integendeel, zij brengt haar liederen naar voren met een verrukking die, aanstekelijk is." Toonkunst, Bussum^ dir. Ernest W. Mulder: Acis and Galatea, G. F. Handel. Psalm 112, idem. „Voor de solo-sopraanpartij had men met Nora Blok een goede keuze gedaan; alleszins berekend voor haar moeilijke partij bleek deze jonge frissche stem zich geheel in den geest van het werk ingeleefd te hebben." „S u r s u m Corda" te Leiden. Dir. Anth. v. d. Horst. Les Beatitudes, C. Franck. „Nora Blok de veel belovende jonge sopraan heeft een goeden indruk nagelaten door aan haar partij die sympathieken eenvoud en muzikaliteit te geven, waarmede zij haar van natuur zoo mooie stem aan de compositie weet dienstbaar te maken". Rondleiding in het Nafuur-Hisforisch Museum Nu het museum reeds weer enkele weken open is, acht het bestuur het gewenscht, even als het vorige jaar, van tijd tot tijd rondleidin gen te organiseeren, die vooraf gegaan worden door een uitleg, die gegeven wordt in het les lokaal. Bij voldoende deelname zullen de eerste rondleidingen worden gehouden; hedenavond om hhalf negen en morgenmiddag om half vier. Bij den uitleg zal in het bijzonder besproken worden de wijze waarop vele dieren zich aan de kust handhaven door zich in den bodem te graven. Deze dieren zijn op sterk water aan wezig, terwijl het ingraven gedemonstreerd wordt met lichtbeelden en smalfilmvertooning. Zij, die belangstellen in het leven der dieren aan de kust, mogen vooral niet verzuimen dezen uitleg bij te wonen. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 7 Nov. tot 14 Nov. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. Onze aloude plaatselijke tooneelvereeniging „Tavenu" heeft haar winterseizoen gisteren avond aangevangen met de vertolking van een „spel van avontuur", getiteld „De Ebbenhou ten Olifant", een spannend detectivestuk van een tweetal Nederlandsche auteurs, Christien van BommelKouw en Henk Bakker. Vóór het opgaan van het doek trad de heer Van Diest, Tavenu's voorzitter, naar voren, om, ter gelegenheid van dit eerste seizoenstuk, den talrijken aanwezigen, hieronder waren de burgemeester en mevr. Ritmeester, alsmede wethouder De Boer en mevrouw, verder ver- sohillende bestuursleden van zuster-vereeni- gingen, het welkom toe te roepen. De groote toeloop van nieuwe leden stemt het bestuur, aldus spr., tot groote tevredenheid. Deze uitvoering is de inzet voor het feestsei- zoen, dat ter eere van het 35-jarig bestaan der Vereeniging zal worden gegeven en dat men op 30 Januari a.s. met een speciale feest- uitvoering hoopt te sluiten. Spr. deed tenslotte nog een beroep op heeren liefhebbers om als werkend lid toe te treden: Tavenu heet ze met open armen welkom. Vijfendertig jaar bestaan van een dilettan- ten-tooneelvereeniging! Voorwaar een zeldzaam jubilé, en gelukkig de journalist, die aan het begin van dit 35e seizoen constateeren kan, niet, dat de Vereeniging op peil is gebleven, maar dat daar ontegenzeggelijk een climax valt te constateeren en spel en regie. De toe hoorder krijgt bijna in het geheel niet den in druk „maar" met dilettanten te doen te heb ben; toch zijn van de werkende leden van eeni- ge jaren terug slechts weinigen over. Een paar jaar geleden maakte Tavenu een ernstige crisis door, toen de besten der oude garde verdwenen; deze crisis is geheel overwonnen, en de acteurs en actrices geven zich met hart en ziel aan dit liefhebberijwerk, dat toch groote inspanning van hen eischt, over. Gevolg is, dat men zich geheel inleeft in de rol en. eenmaal op het tooneel, volkomen natuurlijk en ongekunsteld spel geeft. Mevrouw Tasman, een „hospita met haar hart op de tong", wés inderdaad niet mevr. Prins-v. Keulen, maar een heusche hos pita „met haar hart" enz. Alleen: zij moge een volgend maal wat duidelijker en luider spreken. Zij had de vroolijke rol, juist doordat ze zoo het hart op de tong had en zij heeft danig de lachspieren bewerkt. J. M. Ekkers als Phil Reewijck, leeraar in de scheikunde, J. Schokker als Dick van der Wall, zijn vriend, hoe ongedwongen bewogen ze zich op het too neel, terwijl toch speciaal van Ekkers, die rol geen sinecure was. Dan W. O. Prins als ama teur-detective a la Sherlock Holmes, met de eeuwige pijp en den peinzenden denkerskop; J. Breed, de ideaal-butler, plechtstatig, deftig, voornaam. En de dames: mej. M. Bijl had, naast de reeds genoemde hospita, de hoofdrol, en het was er een die dramatisch talent ver- eischte. Terwijl ieder dilettant weet hoeveel gemakkelijker het is een komische rol te spelen. Een speciaal compliment voor deze Lily Marshall is hier dan ook wel op zijn plaats. Verder twee aardige Chineesjes, de dames G. Ruig en W. Verfaille. Maar een volgend maal een beetje meer accentueeren, dames! 't Chineesch is toch al zoo moeilijk! Nog twee kleine rolletjes werden vervuld door mej. C. London als een daghitje en den heer D. Prins als detective. Tenslotte: de geheimzinnige ge maskerde! Groote genade, wat heeft hij ons doen griezelen. En wat was de ontmaskering verrassend! Het stuk zelf is verdeeld in drie bedrijven, en elk bedrijf in twee scènes, zoodat we dus zes tafereelen kregen. Wel, de Suteurs weten, met name in de beide eerste bedrijven (vier scènes dus) er de spanning in te houden, maar helaas viel in-het slotbedrijf, hoe verras send de ontknooping ook werd, een inzinking te bespeuren. De auteurs hadden in de beide voorgaande bedrijven de spanning wel wat heel erg opgevoerd. Dat neemt niet weg, dat als geheel het stuk zeer zeker voldoet aan de eischen van een goeden „thriller" en dat we het een alleszins gelukkige keuze vonden. Wij mogen niet eindigen zonder te hebben vermeld, dat het geheel stond onder regie van den heer J. Schokker, die zich met energie en enthousiasme aan dit werk gaf en alles tot in de kleinste details regelde. Zoo verliep de voorstelling vlot en kon om half twaalf het traditioneele bal aanvangen. En dat bal! of liever gezegd die toiletjes! 't Was een lieve lust, dat begrijpt u. De heer M. M. Wolzak van Amsterdam ver zorgt van oudsher het kapwerk. En minutieus smaakvol en origineel, dat verzeker ik u. De firma T. C. Govers, Kanaalweg, had zorg gedragen voor meubileering en stoffeering, de firma J. F. Schellinger voor de „electriek" en de heer H. Mazairac had schilderijen en kunst voorwerpen twee geheimzinnige ebbenhou ten olifanten groote hemel! afgestaan. Alles tezamen een uitvoering die op hoog peil stond en „Tavenu" als een dilettanten- vereen iging van standinghandhaaft. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. 's Avonds 7 uur: Jeugddienst. Spreker J. J. Landman. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Middags 5.30 uur Ds. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur LeesdiensL Donderdag 10 November I. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof, van Scheveningen Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur: de heer J. Rebel. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing, de heer J. Rebel. Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur Ds. v. d. Wiel, van Rijswijk. 's Avonds 5.30 uur, dienst. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. JULIAN ADORP Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7.30 u., Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur de heer H. J. Kraak van Den Helder. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 uur. Zaterdag van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Zijn grooten kameraad" en „Een ster wordt geboren". Rialto, Spoorstraat half 8: „Blauwbaard's achtste vrouw" en „Holly wood Hotel". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Cassidy's offer en „Het Schildersmodel". Heden: Casino, 8.15 uur: Uitvoering van het M.S.F, Dennenheuvel, 8 u.: Tooneelavond „Noorder licht". Zondag 6 November. Casino, 8.15 uur: „Boefje". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 762.4 Temperatuur lucht 12.7 Wind; richting: \V., kracht: 4 Licht op 4.53 Belanghebbenden worden verzocht er mede rekening te houden, dat alle correspondentie voor Hr. Ms. „Tromp" gericht moet worden aan het Postkantoor te Den Helder, alwaar men voor verdere doorzending zorgt

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5