Aanslag in de Duitsche ambassade te Parijs Süherpe aanval op Japan Nederland is spaarzaam Italië zet belasting duimschroef aan Heden alle wilde bussen stopgezet? Postvlucbten op Indië Hitier getroefd De brand te Oslo Een slechte maand voor de Spoorwegen Benzinelamp veroorzaakt brand Gasdicht costuum K""1 7 «"W7 Klacht over lage graanprijzen Nederland en Zuid-Afrika Een gevolg van de Jodenkwellingen Vredes sluitzegels Een proefproces op komst Onze Oost Weinig animo Pensioenwet voor spoorweg personeel niet gewijzigd Een gevaarlijke wasebmethode LEGATIE-SECRETARIS LEVENS GEVAARLIJK GEWOND. POOL- SCHE JOOD DE DADER. Gistermorgen is een vreemdeling de Duitsche ambassade te Parijs binnen gedrongen en heelt den derden lega tie-secretaris von Rath neergescho ten. Een kogel drong in den schou der, een tweede kwam in de nabij heid van de lever terecht. De toe stand van het slachtoiier is ernstig. De dader is een Poolsche Jood, die zich wilde wreken over het feit, dat zijn ouders uit Duitschland zijn ge zet. De persattaché der Duitsche ambassade heeft de volgende inlichtingen aan de jour nalisten verstrekt omtrent den moordaan slag op den legatie-secretaris von Rath: Gisterochtend bevond zich onder de eer ste bezoekers, die de ambassade binnenkwa men, een jonge man, nog haast een jonge ling, die om een onderhoud verzocht met den particulieren secretaris van den ambas sadeur, ten einde hem „een document van groot gewicht" te overhandigen. Hij werd binnengelaten bij den legatie-secretaris von Rath. Het onderhoud duurde kort. Als eenige beleefdheidsvorm ontving de diplomaat twee revolverkogels, waarvan de eerste hem in de lendenen, de tweede in de hartstreek ver wondde. Opgeschrikt door het geknetter der revol verschoten er was op geen enkel oogen- blik sprake van stemverheffing haastte het legatiepersoneel zich den secretaris, die bet bewustzijn had verloren, te hulp te snel len. Anderen overmeesterden den dader m gaven hem aan de politie agenten over, die den ordedienst voor de ambassade plegen te verzekeren. Als opgejaagd wild. Uit het verhoor an den dader ie gebleken, dat hij midden-Augustus uit Frankrijk is gezet. Vóór dien tijd had hij eenigen tijd in gewoond bij een 00111 en tante, die sedert 20 jaar te Parijs een damesconfectiezaak heb-, ben. Deze familieleden hebben verklaard, dat zij hun neef sinds Augustus niet heb ben gezien. De dader deelde nog mede, dat hij, nadat hij het bevel tot vertrek had gekregen, zich heeft opgehouden in het Hois de Boulogne, aan de oevers van de Seine en te Brussel Zijn ouders zijn de vorige week rut Duitsch land gezet, en bevinden zich naar men ge looft, thans in een wagon aan de Duilsch- Poolsche grens. Maandagochtend heeft Grynsztam in een wapcnwinkel te Parijs zijn revolver gekocht. De dader heeft verklaard tot zijn daad ge komen te zijn, nadat zijn moeder hem op 31 October in een brief de verschrikkelijke toe stand der verdreven familie had medege deeld. Het echtpaar Grynsztam is in staat van beschuldiging gesteld wegens het herbergen van liun neef, daar hij een vreemdeling zonder bedrijfsvergunning was. Daladier heeft den Üuilschen ambassa deur te Parijs namens zich zelf en uit naam der Fransche regeering zijn innige deelne ming betuigd en hem verzocht, van deze deelneming mededeeling te doen aan de re geering van het Duitsche Rijk Hitiers eigen dokters naar Parijs. Hitiers drie eigen doktoren zijn op bevel van den Fuhrer onmiddellijk naar Parijs vertrokken om den gewonde bijstand te ver- leenen. Uit liet laatste geneeskundig onder zoek is gebleken, dat de milt is gespron gen. Door Russischen van Oorlog. commissaris De zaak, die 40 jaar bestond, was met guirlandes versierd. Omtrent de brand iri het fotografisch atelier te Oslo, waarbij zooals wij giste ren reeds meldden dertig nierrschen om het leven zijn gekomen, vertelt het Hsbl. nog enkele bijzonderheden. Zoo bevindt zich, volgens het D.N.R. de bekende Noorsche zangeres, Karen Brand- strup, onder de slachtoffers. Tot de dertig dooden behoorde een geheel gezin van 11 personen. Ter gelegenheid van het 40-jarig. bestaan van de zaak was het vertrek met guirlandes versierd. De politie is van mcening, dat deze in brand zijn geraakt, waarna het vuur voed sel vond in de aanwezige films. De slachtoffers konden slechts met be hulp van ringen e.d. geïdentificeerd worden. De brand werd van zooveel plaatsen te gelijk gemeld, dat het alarmsysteem van de brandweer huiten werking werd gesteld. Vlak naast hét atelier woonde een oude man, die door liet blaffen van zijn hond gewekt werd. Hij kon zich hierdoor in vei ligheid brengen. Britsch arbeidersafgevaardigde beantwoordt Hitiers rede te Wei- mar. NIET UIT DEMOCRATISCHE LANDEN DREIGT OORLOGS GEVAAR! Greenwood, de arbeidersafgevaardigde, heeft, gisteravond een verklaring gepubli ceerd, waarin hij Hitiers rede te AVeimar beantwoordt. Hij zegt, „het oorlogsgevaar wordt niet door de democratische slaten veroorzaakt, maar door ben, die, zooals Goebbels het onlangs uitdrukte „Mein kampf" in de eene hand en 't zwaard in de andere dragen en die hun volle eischen stellen zonder zelf eenige concessie te doen. Laat mij den Fuehrer verzekeren, dat ik nooit gezegd heb of zelfs maar heb laten doorschemeren, dat ik het aangenaam zou vinden, indien Duitschland en Italië vernie tigd zouden worden. Ilitler heeft een diepe verachting voor de democratie: hij heeft in de afgeloopen maanden twee democratische landen vernietigd. Hij'heeft gebruik van'zijn macht gemaakt om mede te helpen aan de vernietiging van oen derde democratisch volk in Spanje. Hij heeft deze dingen vol bracht door bedreigingen met geweld of' door werkelijk geweld. Uit zijn rede te Wei- mar spreekt zijn afschuw van de democra tische instellingen en tradities. Ik zou het toejuichen, als er een einde kwam aan de dictaturen, daar het mij toeschijnt, dat wij alleen dan de moreele' ontwapening kunnen verkrijgen, die Hitier van ons vraagt, maar die vreemd is aan de grondbeginselen van ontevreden dictaturen. Ik geloof, dat het Britsch» vo'lk efke oprechte -poging-Mót? het* houden van besprekingen én het bereiken van een bevTedigwndeEuropeesche regeling zal verwelkomen. Gistermorgen is te Moskou op het Roode Plein de gebruikelijke parade gehouden ter gelegenheid van den verjaardag der re volutie. Op de treden van het Leninmauso- leum hadden plaats genomen Stalin, Molo- tof, Worosjilof, Kaeanowitsj, Dimitrof, Jesjof en naast den iaatste, in de uniform van commissaris eerste rang voor de staatsveiligheid, de vroegere Georgische functionaris Berija. Ter inleiding van de parade hield de commissaris van oorlog, Worosjilof een re devoering. Verwijzende naar de. gebeurte nissen van Tsjangkoefeng deed spr. bij zonder scherpe aanvallen op Japan. Hij herhaalde, dat de Sowjetunie in geval van een vijandeliiken aanval in het westen of het oosten - „iederen vvillekeurigen tegen stander op zijn eigen gebied zou vernieti gen". Spr. gaf China en Spanje de verze kering van de sympathie en de solidari teit van den Russischen staat. Aan de militaire parade, die andehalf uur duurde, namen troependeelen van al le wapens deel. Vooral zware artillerie en tanks waren sterk vertegenwoordigd. Onder de hoogste hevelvoering van hpt Roode I.eger. die na het einde der parade naast den canvmissaris van oorlog ver scheen, zag men bijna uitsluitend nieuwe gezichten. In alle landen verkocht en gekocht. Voor de vierde maal belast zich de com missie van moeders en opvoedsters uit de vereeniging voor Volkenbond en Vrede met den jaarlijkschen verkoop van de vredessluit- zegels „Pax in Memoriam", voorstellende een landelijke maagd, bloemen strooiende op het graf van de gevallenen. Deze verkoop, welke uitsluitend in Novem ber plaats heeft., de maand waarin zoovelen hunne dooden herdenken, geschiedde met klimmend succes in de volgende landen: Belgiië, Bulgarije, Duitschland, Engeland, Noord-Amerika, Lithauen, Noorwegen, Oos tenrijk, Tsjechoslovvakije en Zweden. NIEUWE HEFFING OP HET KAPI TAAL. OPBRENGST 1200 MIL- LIOEN. Italië heeft een heffing op kapitaal in het leven geroepen, die de staat ongeveer 1.2 milliard lire zal opbren gen. Belast wordt het particulier ka pitaal in industrieele- en handelson dernemingen, zoomede het kapitaal van maatschappijen zonder aandeel. De belangrijkste van de belasting-wetten gisteren-door den Italiaanschen ministerraad goedgekeurd, is een buitengewone heffing op liet kapitaal van bedrijven en handels ondernemingen, die geen naamlooze vennoot schap zijn. Deze heffing draagt een dergelijk karakter als die, welke in 1036 en 1937 heb ben plaats gevonden. In eerstgenoemd jaar werd een gedwongen leening uitgeschreven voor de eigenaren van huizen en landerijen. In hef tweede jaar werd 10 geheven op het kapitaal van dë N.V.'s. Thans zijn het de ondernemingen zoowel op het gebied van den handel als de industrie, die geen N.V.'s zijn, welke een bijzondere belasting moeten opbrengen. In het geheel zullen naar schatting 120.000 ondernemingen door deze belastingen wor den getroffen. De toelichting op het wetsontwerp zegt, dat het hier gaat om een daad van recht vaardigheid. Toen namelijk in 1936 de Lire werd gedevalueerd om weer op het peil te worden gebracht van 90 Lire voor een En- gelsch pond, nam de waarde van de onroe rende goederen toe, doch evenzoo het bedrijfs kapitaal, zoowel van N.V.'s als ook van an dere ondernemingen. Het is dus billijk, re deneert men, dat een deel van deze vermeer derde waarde aan den staat wordt afge staan, wat niet de drie achtereenvolgende bijzondere heffingen gebeurd zal zijn. Naar schatting zal deze laatste bijzonde re heffing een bedrag van 1.200.000.000 Lire in de schatkist doen vloeien, zegt het Hsbl., wat slechts een betrekkelijk klein bedrag is in vergelijking met de geheele opbrengst der staatsmiddelen in Italië, die tegenwoor dig ongeveer 20 milliard per jaar bedragen. Actie van de exploitanten. In verband met de steeds scherper wor dende maatregelen tegen de busdiensten, welke zonder concessie geëxploiteerd wor den, belegde het comité van actie, waarin vrijwel alle exploitanten zijn opgenomen gis t,er.middag te 's-Gravenhage onder voorzit terschap van den heer J. C. H. Stoop een vergadering. Tijdens deze vergadering kwam het be richt binnen, dat Sommelings wilde bus dienst van Wassenaar naar Amsterdam door de Wassenaarsche politie is stopgezet. Voorts werd melding gemaakt van een gerucht, volgens hetwelk heden de wilde busdiensten in geheel Ne derland zouden worden stopgezet. De voorzitter zette uiteen, dat het de be doeling is om tot een wettelijke oplossing van het conflict te komen. Groote protestvergaderingen zullen wor den voorbereid, waarbij pamfletten worden verspreid en de bezoekers petitionnementen kunnen teekenen. De heer Stoop bracht ter kennis van de vergadering op welke wijze het comité van actie tot nu toe is te werk gegaan. Men vroeg allereerst een audiëntie aan bij den minister van Justitie, die evenwelantwoord- de, dat de ondernemers zich schriftelijk of mondeling konden wenden tot den procu reur-generaal van het Amsterdamsche ge rechtshof, Mr. A. Baron van Harinxma thoe Slooten. Bij dit onderhoud gaven de onder nemers der busdiensten uitdrukking aan hun ontevredenheid over de politiemaatrege len. tegen hen genomen. De procureur-gene raal zou deze grieven aan den minister overbrengen en hem mededeelcn, dat de on dernemers gaarne zouden zien, dat er één lijn in alle geschillen getrokken werd. Hierop volgde het ministerieele verbod van de diensten van de firma Soinmeling op Am sterdam. Spoorwegen willen niet praten... Op een verzoek om onderhoud met de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen werd geantwoord, dat de spoorwegen het juridisch onjuist oordeelen, wanneer er overleg zou worden gepleegd tusschen partijen in een geschil. Een audiëntie hij den Minister van Wa terstaat is nu aangevraagd, terwijl Zater dag protesttelegranimen zijn verzonden aan den Minister van Justitie, aan den Minister- President en aan II. M. de Koningin. De vergadering besloot om volgens een des betreffend voorstel van de dagelijksche lei ding van het comité van actie contact te zoeken met den Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland ter ondersteuning van de actie. Na uitvoerige discussie werd besloten tot het voeren van een proefproces, dat gedeel telijk door het comité zal bekostigd worden. Er is, tegen de verwachting in zeer wei nig animo onder de gepensionneerde on derofficieren om een nieuw dienstverband van één jaar aan te gaan, waartoe de gele genheid w:as opengesteld. Te Bandoeng, waar zich tweeduizend ge- pensionneerden bevinden hebben zich slechts vier aangemeld. HET ESKADER WEER UITGEVAREN. Naar wij vernemen zal Hr. Ms. torpedo- bootjager „Banckerl", op 7 December a.s. te Soerabaja in dienst worden gesteld als opleidingsschip voor kanonniers. Het com mando zal worden opgedragen aan den luitenant ter zee eerste klasse J. S. Bax, die uit Holland wordt verwacht, aldus het Soer. Hbl. Tot nu toe waren vier jagers bij het eska der, terwijl de andere vier in conservatie waren. Vanaf 7 December zullen dus nog drie jagers in conservatie zijn. Een apart opleidingsschip voor kanonniers heeft In- dië een tijdlang niet gehad. De „Banckert" zal eenigermate Ie vergelijken zijn met het artillerie-instructieschip „Van Kinsbergen" in Nederland, met dien verstande dat daar ook officieren worden opgeleid voor vuur- leider. Bij de „Banckert" gaat het in hoofd zaak om inlandsche kanonniers. Hr. Ms. „De Ruyter", de torpedojagers „Piet Hein" en „Evertsen" en de eerste di visie onderzeebooten zijn weer uitgevaren. De „Java" en twee andere jagers blijven nog in onderhoud. De varende schepen zul len voorloopig niet ver weg «aan en zijn tijdens de week-ends gewoonlijk binnen. Concurrentie der wilde bussen voelbaar. De ontvangsten de Nederlandsche Spoor wegen over September 1038 bleven met een totaal-bedrag van f S.403.750 slechts f 54.091 achter bij die van September 1937. Dit resultaat kan helaas niet gunstig ge noemd worden. Ook al houden wij rekening met. de gunstige maand September van het vorige jaar, loen zij bijna een half millioen meer opbracht dan in 1936. De ontvangsten uit het reizigersvervoer dragen aan deze uitkomst in hoofdzaak schuld. Deze gaven n.1. een minder-op- brengst te zien van f 69.069. Dit lijkt oogen schijnlijk weinig, maar wij krijgen hierop een heel anderen kijk. als- we in aanmer king nemen dat hij September 1938 moet worden gerekend de groote ontvangst voort vloeiende uit de feesten bij gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjuhileum, in het begin van de maand, terwijl voorts ook oen zeker percentage gerekend moet wor den voor de grootere ontvangsten wegens toeneming van het vervoer, in verband met de electrificatie en het veel grootere aantal treinen. We kunnen, aldus de Msb., maar één op lossing vinden ter niotiveering van dit, klei ne bedrag, dat in werkelijkheid een groote achteruitgang beteekent, n.1.: De wilde bussen.O.i. wordt hier duidelijk bewezen de onjuiste opvatting ais zouden niet deze bussen alieen maar menschen reizen, die niet van den trein gebruik maken. De ontvangsten uit het goederen- en veo- vervoer waren ditmaal iets hooger (beter is minder laag), dan die over September 1937, n.1. een bedrag van f 41.400, hetgeen te danken is aan wat meer binneninndsch verkeer- I» deze ontvangsten zit ook nog geen schot. Mogelijk zal dit heter wórden na aanneming van de aanhangige wet. De totale achterstand heiiep op 30 Sept. 1938 ten opzichte van 1937 f 2.304.371 teecn een voor deelig verschil op 30 Sept. 1937 - an ruim 4;5 millioen gulden. Wetsontwerp ingetrokken. De minister van Waterstaat heeft aan de Tweede Kamer mede namens zijn ambtge- nooten van Binnenlandsche Zaken en van Financiën medegedeeld, dat het bij Ko ninklijke boodschap op 13 April 1938 aange boden wetsontwerp tot wijziging van de Pen sioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925 is ingetrokken. Café met woonhuis afgebrand te Laren. Gisteravond is brand ontstaan in café ,,'t Hoekje'' te Laren, bewoond door de familie Wijburg. De brandweer was spoedig ter plaatse en gaf met vijf stralen water. De vlammen grepen snel om zich heen en tastten ook het woonhuis aan. Met groole moeile wist de brandweer de naastgelegen woonhuizen, welke met een rieten dak gedekt waren, te behouden. Het café met woonhuis brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. Vlammen van benzinelamp vlogen door een spleet. De brand is veroorzaakt door een benzi- nelamp, waarmede een aan het huis wer kend schilder de verf van een kozijn had afgebrand. Hij kwam zich in den loop van den avond op het politiebureau melden en deelde mede, dat de vlammen van de lamp door een spleet van het kozijn wa ren geschoten, waardoor de gordijnen vlam valteu en het vuur zich weldra over de geheele bovenverdieping verspreidde. Te gen den schilder, een Zwollenaar van 23 jaar, is proces-verbaal opgemaakt, wegens 't veroorzaken yan brand door schuld. Van Nederlandsch fabrikaat. Binnenkort aanmaak op groote schaal. Op den stand van het Staatsbedrijf der Ar- üllerie-inrichtingen Hembrug, op de Lucht- beschermingstentoonstelling (Lubeta) te Am sterdam, is een pak tentoongesteld, dat ge maakt wordt om bescherming te bieden aan strijdgassen, in het bijzonder aan het zoo gevaarlijke mosterdgas. Deze pakken, die binnenkort op groote schaal zullen worden aangemaakt, zijn ver vaardigd uit een speciale stof door een fa briek te Veenendaal, in samenwerking met den Rijks-rubberdienst te Delft en het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen. Binnenkort wordt, naar het Hsb. meldt, een wijziging van een desbetreffend Ko ninklijk Besluit verwacht, waardoor gas- dichte kleeding geheel voldoet aan de voor schriften voor gebruik door .gemeenten en particulieren. De stof kan ten minste vijf malen worden gebruikt. Het ontsmetten geschiedt door uit koken in water. Zoo beteekent deze kleeding een belangrijke aanwinst voor den luchtbe schermingsdienst hier te lande. Bti het spoelen in de sloot water gevallen. te Dat de ouderwetsche methode van spoelen van de wasch in de sloot niet van gevaar is ontbloot bewijst een droevig ongeluk, dat gisteren te Leimuiden is gebeurd. Daar is de 23-jarige nicj. C. van Diemen in een diepe dijksloot geraakt en verdron ken. oorbijgangers begaven zich te water, teneinde te trachten de ongelukkige te red den, doch men slaagde, er eerst, na tien minu ten in het lichaam op te halen. De levens geesten waren toen reeds geweken. Het stoffelijk overschot is de ouderlijke woning, achter welke het ongeluk geschied de, binnengebracht. 7»rtr*k van AMtkomat t, ""„rel.) I""11"'- 7 Nov- 7 Umiffreis) B""1"1 7 K" I™ Avl' 7 £m0€ s I Napels 6 Nov. jBasra 7 Nov. (heenreis) I I KKSis) |Ran*'7Nov' 7 Nov. Zilverreiger ^ape]s jAlex. 6 Nov, (heenreis) Ij Spaartegoed in 1937 sterk ge. stegen. Vrees voor kapitaal verlies. Dat de Nederlanders een spaarzaam Tolk zijn blijkt wel uit de enorme bedragen, welke aan de spaarbanken worden toeven trouwd. Het saldo-tegoed bij de Rijkspost spaarbank en 281 bijzondere spaarbanken bedroeg in 1937 f 1.157.129.000. Het saldo tegoed bij de 1000 boerenleenbanken beliep bovendien nog rond f 475.20S.000. Het aantal boekjes in omloop hij r|« R.P.S. en de bijzondere spaarbanken b©. droeg 3.614.978 stuks, naar het Centraal Bureau voor de Statistiek volgens het Hsb. mededeelt. Het gemiddelde saldo-tegoed per boekje bedroeg einde 1937 f 319 te gen f 295 einde 1936. Het gemiddelde bedrag dezer inlagen steeg bij de Rijkspostspaarbank van f68.26 in 1936 op f 78.18 in 1937 en bij de bijzon dere spaarbanken van f 60.52 in 1936 op f 71.46 in 1937. Hoe hel h«nt. De belangrijke vermeerdering der spaargel den kan niet uitsluitend w-orden toegeschre ven aan een toenenienden spaarzin en spaar mogelijkheid. De daling van den algemre- nen rentestand toch, doet velen kapitaalver- lies vreezen bij toekomstige realisatie van de door hem gekochte obligaties en pand brieven. De spaarbanken bieden voor deze gelden een veiliger onderkomen. In vele gevallen hebben de bijzondere spaarbanken, zich met succes te weer gesteld tegen deze minder gewenschte gelden met deposito-ka rakter, maar uit den aard der zaak is het niet mogelijk geheel afdoende maatregelen te treffen. Ook wat de beleggingen betreft, hebben de spaarbanken de gevolgen ondervonden van de algemeene rente-daling. Hpt totaal bedrag der beleggingen van de Rijkspost spaarbank bedroeg in 1937 rond f 71S.444.Ü"0 en van de bijzondere spaarbanken rond f 622.860. 000. Daling van rente. De van de beleggingen gekweekte rente vertoonde een dalend percentage en wel bij de Rijkspostspaarbank in de jaren 1935, 1936 en 1937 resp. 3,8, 3,6, en 3,5. Voor de particuliere spaarbanken bedragen deze percentages in dezelfde jaren 4,2, 4,1 en 3,7. Bovenstaande percentages verklaren dui delijk het verschijnsel, dat in 1937 was waar te nemen en dat zich in 1938 heeft voortgezet, n.1. liet verlagen van de renle aan inleggers vergoed door de particuliere spaarbanken, een verschijnsel, dat zich voor: al bij de grootere spaarbanken heeft voor gedaan. In geen verhouding tot de pro ductiekosten. De heer Krol heeft de volgende vragen ge steld aan den minister van Economische Zaken: Is het den minister bekend, dat de ver hooging der monopolieheffingen en de in gevoerde denaturatieregeling, den rogge* prijs niet hebben kunnen stimuleeren, ten gevolge waarvan practisch de toestand is ontstaan, dat momenteel de roggeverbou- wende boeren hun product niet kunnen af zetten dan tegen uiterst lage prijzen? Is, bij bevestigende beantwoording van dé voorgaande vraag, de minister, bereid, ten behoeve van de hierbij belrokkcn weinig ii- nancieel draagkrachtige boeren spoedig té bevorderen hetzij door een verhooging van de heffing op de mais, hetzij, wanneer deze maatregel om de daaraan verbonden consequenties voor andere takken van land bouw niet aanbevelenswaardig is, door het tijdelijk uit de markt nemen der rogge, het zij op nog andere wijze dat den betrok ken landbouwers de waarborg wordt gege ven, dat zij voor hun graan een prijs kun nen bedingen, overeenkomende met de pro ductiekosten? Minister van Staat Jhr. Bee- laerts van Blokland, lal groote trekherdenking bijwonen* De regeeringspersdienst meldt: Jonkheer mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van Staat, vice-presidant van den 'laad van Slafe, heeft zich op verzoek san Je regeering bereid verklaard om, behou dens onvoorziene omstandigheden, namens baar in Zuid-Afrika de herdenking van den ',rrooten trek in December aanstaande bil ic wonen, teneinde aldus een blijk te geven \an de warme belangstelling die in Neder land voor die gebeurtenis gevoeld wordt. Jonkheer Beelaerts van Blokland stelt zich voor do reis heen en weer le maken met het vliegtuig, dat de K.L.M. in Decem ber een bijzondere reis naar Zuid-Afrika hoopt te laten maken.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2