a au 4 Woensdag 9 November 1938 Tweede Blad De Gemeenteput en het Doolhof-kalf St. Nicolaaspaketten voor opvarenden van Hr. Ms. Sumatra Hr. Ms. „Tromp" te Portsmouth Sloep op zee opgepikt Het gebeurde op de „Soerabaja' Christelijke Tehuizen voor militairen Historische bijdrage over de Roomsch-Katholieke Gemeente M bij JUWELIER BQOIÜSïïeBBIDOG) Bargerlijke Stand KENT U Dr. E. Hoekstra's Bloedzuiverende Gezond heidspillen WILT U ONDERGOED, DAT U PRETTIG ZIT,^« Vondsten en variëteiten uit Dc nieuwe Henriëtte Davids revue „Dat is Holland" Ingekomen personen Nooit meer oorlog? &tad6nieiuu4 Toestand in 't Doolhof thans onhoudbaar. Eenige weken geleden hebben wij de aandacht gevestigd op het vijftal voor afbraak bestemde woningen, die thans reeds gedurende geruimen tijd het Dool hof op vrijwel niet te beschrijven manier ontsieren. Op het moment dat wij het artikel schre ven, gingen wij van de veronderstelling uit, dat hier een climax was bereikt: dat de graad van onbewoonbaarheid haar maximum bereikt had. Wij hebben ons vergist. Het blijkt thans, dat gedurende de zoojuist voorbije herfstvacantie wederom door de jeugd, wonende in en bij het Doolhof, een aan val op het complex woningen is gepleegd, en dat op zulk een afdoende wijze, dat men zou meenen dat hier beroeps-sloopers aan het werk zijn geweest. De vijf huisjes bezitten thans geen van alle meer een deur; alles wat van binnen nog mir. of meer los en vast was (veel was het al niet meer!) werd thans aan den ondergang prijs gegeven, maar voornamelijk werd de sloopwoede gekoeld op de achterzijde van het complex. Het oog van den argeloozen voorbijganger wordt hier getrokken door de muren, die men glad-af gemaakt heeft. Stonden er voorheen nog enkele schuurtjes, uitgebouwde keuken tjes, een W.C. en wat al niet meer, men maakte dat alles met den grond gelijk. Inder daad: hier is grondig werk verricht. Met dat al is het gevaar voor voorbij gangers, en speciaal ten aanzien voor de jeugd, in ernstige mate toegenomen. Dak pannen liggen vrijwel zonder eenig hou vast op de daken, zolderingen zijn half of geheel ingestort, kortom: dit kan alles zijn, behalve juist een speelplaats voor de jeugd. Men zou kunnen zeggen: dan houde men z'n jongens er vandaan, maar afgezien van het feit of dat een practische mogelijkheid insluit, stellen wij nogmaals de vraag: moet hier het Gemeentebestuur niet ingrijpen? Natuurlijk moet het dat, en ongetwijfeld zal het dat binnen enkele dagen of weken wel doen. Maar om reeds thans een schutting rond om dit complex huizen te zetten, of op een andere wijze te zorgen dat de jeugd hier geen toegang meer heeft, lijkt ons zeer dringend gewenscht. Er kan een ongeluk gebeuren. Het zou een ongeluk zijn op een gemeentelijk complex en men zou ernstige critiek te hooren krijgen aan het adres van de verantwoorde lijke instantie. Laat men dat voorkomen en direct de doel treffende maatregel nemen. Opdat de gemeenteput gedempt zij vóór het Doolhof-kalf verdrinkt! Familieleden van opvarenden van Hr. Ms. ..Sumatra", die St. Nicolaas-paketten willen meegeven, kunnen deze doen insluiten bij de verscheping van het Alg. Ned. Comité „Onze Marine". Men wordt verzocht deze pakken te bezor gen bij het Comité „Onze Marine", Keizer straat 89, alhier, liefst tot en met Zaterdag 12 Nov. De uiterste termijn van inzending is Maan dagmorgen 14 Nov., v.m. 9 uur. Familieleden, die buiten Den Helder woon achtig zijn. worden verzocht vooraf aan het Comité inlichtingen te vragen. Een onzer verslaggevers, gedeprimeerd door het miezerige weer van Maandag en bekoord door het aanvankelijk opgezette reisplan van Hr. Ms. „Tromp", heeft den euvelen moed ge had, den flottieljeleider naar het Zuiden te zenden. Onze accurate lezers hebben dit na tuurlijk al door gehad. Zooals men weet, is de „Tromp" slechts voor eenige dagen weg en is gisteren te Portsmouth aangekomen voor een niet formeel bezoek, dat tot Zaterdag zal duren. Te Spithead waren saluutschoten ge lost. Herkomst onbekend. Gisteren werd door de Texel 29, schip per W. Drijver, in de haven van Nieuwe- diep aangebracht een groote vlet, plaats- biedende aan circa 30 koppen, waarvan de herkomst aan de vinders, die het vaar tuig op zee buiten Texel aantroffen, on bekend bleek. In den loop van den dag werd de sloep naar den Ouc'.en Helder ge transporteerd, alwaar strandvonder Been zorgdroeg dat zij opgeboren kon worden. Het bleek, dat op de vlet inderdaad geen naam voorkwam. De eenige woorden waaraan men eenig houvast heeft zijn: „30 persons", waaruit men zou kunnen concludeeren dat het vaartuigje van een Engelsch schip afkomstig is. Met zekerheid valt daaromtrent echter niets te zeggen. De vlet maakt een nog vrijwel nieuwen indruk. Er zijn enkele lichte beschadigingen, veroorzaakt door het loopen op de wins bij het op dek zetten van de Texelaar. Voorwerpen van waarde werden niet gevon den. Het eenige wat men aantrof was een sleepzak en eenige stukken scheepsbeschuit. Vier miliciens in hooger beroep. De vijf Europeesche milicien-matrozen, die door den Zeekrijgsraad zijn veroordeeld we gens beschadiging van een sloeptakel op de Soerabaja, zijn. met uitzondering van E. C. H. M., in hooger beroep gegaan. Hierop is de fiscaal van den Zeekrijgsraad eveneens in hooger beroep gegaan tegen alle vijf vonnis sen. Het is n.1. bij vonnissen van den Zeekrijgs raad zoo, dat de straf van veroordeelden die in hooger beroep gaan, niet verzwaard kan worden als de fiscaal niet mede in hooger be roep gegaan is. Gaat echter de fiscaal in hoo ger beroep, dan bestaat ook de mogelijkheid van verzwaring van het vonnis door het Hoog Militair Gerechtshof. Radio-avond op 14 Nov. a.s. van 8.15—9.15 uur. Ten einde het werk van onze Chr. Tehuizen voor Militairen meer in het centrum der be langstelling van Chr. Nederland te plaatsen, zal door de N.C.R.V. op Maandag 14 Novem ber a.s. een radio-uitzending vanuit het Hel- dersche Chr. Tehuis voor Militairen verzorgd worden. Over het werk van de Tehuizen spreekt de Weleerwaarde heer Ds. J. v. d. Giesen, Vloot- predikant te Vlissingen, terwijl Mevrouw Lever—Brouwer uit Den Helder, zich speciaal tot de Moeders van onze militairen en a.s. militairen zal richten. Muziek door het Tehuis orkestje van het Heldersche Tehuis en samenzang van de bezoekers zal een en ander afwisselen. Het zal wel niet noodig zijn onze lezers op te wekken deze uitzending te beluisteren. Het werk dat in onze Chr. Tehuizen voor Militai ren voor onze jongens bij 'de Marine en de Landmacht wordt gedaan, is uw belangstelling waard. (Vervolg artikel van de Held. Courant van 18 Augustus 1938) Alvorens de R.K. Kerk aan de Nieuwstraat te beschrijven volgt hier eerst een opgave van de Pastoors van 1785 af, dat is van den tijd af, dat beide Kerken, die aan de Kerkgracht en die aan de Nieuwstraat nog één parochie vormden: 1785 den 14 Aug., Engelbertus Vinkensteijn. 1789 den 28 Sept., Corn. Leenders. 1793 den 10 Nov., Simon van Veen. 1796 den 8 Juli, Arnoldus van Gurp. 1800 den 17 October, Joanr.es Elias Koch. 1805 den 8 Juli, Bernardus Spal. 1807 den 28 Sept., Hugo Joannes Gersten- scheijt. 18-1 den 16 Januari, Franciscus Jacobus Stentrop. 1814 den 20 Nov., Jacobus Joannes Caarls. 1818 den 7 Juni, Jacobus Boontjes. 1819 den 13 Augustus, Joannes Josephus Delmatte. 1822 den 12 Mei, Theodorus Stock. 1824 den 11 Juni Joannes Duivenstein. 1833 den 23 October, Joannes van Gent. 1841 den 26 Juni, Joannes Matheus van der Stoot. 1847 den 1 Mei, Joannes Stephanus van Buchem. 1874 den 8 Januari, Bernardus Hermanus Brinkman. 1885, Henricus Wilhelmus Klauwers. 1887 den 28 December, Walterus Huyg. 1923 den 5 October, Bernardus Franciscus de Jong. 1930 den 10 October, Adrianus Koopman. Thans de Kerk aan de Nieuwstraat. Deze werd gtbouwd op een, vrijwel aan den rand der gemeente staand terrein. De Kerk stond er zielig alleen. Op een plattegrond van de gemeente Den Helder van 1875 was de Nieuwstraat aanwezig, de Leliestraat, thans is dat de Stakman Bossestraat, was in aan leg, terwijl de Beukenkampstraat, de Van der Duynstraat, de Jan in 't Veltstraat, de Hoogendorpstraat en al de andere westelijk gelegen straten nog niet bestonden. De Ruyghweg (genoemd naar een zekeren heer Ruygh, een houthandelaar, aan de Bas singracht) was inderdaad nog een landweg. Van de Nieuwstraat uit kon men op den Ruyghweg komen door een klein alleszins wrak bruggetje, 1 Meter breed ongeveer. Van de Fabrieksgracht af liep een zij slootje, de beruchte Rottegracht, naar de Nieuwstraat. Deze Rottegracht spreidde zijn liefelijke geuren van allerlei aard over de omgeving. De Kerk dan werd opgetrokken in Romaan- schen stijl. De grond werd geschonken door de familie Janzen, alhier woonachtig. De aan besteding had plaats op 19 Mei 1875, waarna onder architectuur van den heer Assteli, de bouw werd opgedragen aan den heer C. Vla ming, te Schagen. De eerste steen werd met eenige plechtigheid gelegd op 4 Augustus 1875. De pastorie werd opgeleverd op 21 Augustus 1875, terwijl de Kerk zelve werd ingewijd op 8 Juni 1876. Zij rust op 10 pila ren, die aan de bovenzijde voorzien zijn van sierlijke kapiteelen. Het geheel geeft een gevoel vap rust en kalmte. Als men aan de Bassingracht staat en een blik werpt in de Nieuwstraat, aan het eind, waarvan de Kerk zich bevindt, dan wordt men getroffen door het mooie front. Jam mer, dat men er eenige jaren later een toren tje op geplaatst heeft, zóó wanstaltig, zóó vloekend met de eenvoudigste begrippen van architectuur, dat eigenlijk de Kerk geheel ontsierd is. Men moet het maar eens objectief bekij ken en dan den toren wegdenken. iif mi nu II8IIHI III HIHII II I JI II II 1' II III II II l i ii ll II l i o II III 1! ll ll l i H II III IBgSi3SSl!SllllilllHimi!!IlligEIIM!!IIMIIHIIIB!llltaill9!l ir..Tr.."ii ji 'ii jsii ii irii ii w"sl. ji "ii.ii ii ii ui ii ii urn ii ii n ii ii ii ii m r'mi ii ii .ji ii ii .jllli II ii ii iH ii Uk- ïa ll II II II III II II IMIII IK II II I li II If'll Ir"MS. "Ml "II -li Uil» II». ".II li II "Ml." lilllllllllllllllIIlllllllllllllllllIIIIIMIilllHIlHM Utd^ijdLq, - ThactilcA - ÏLao-it 't Utaó een clanPceke QsduAehxiacJlil GOEDE EXPOSITIE werkt als e e n k 1 o k. Daarom per ESON A (auto- en bootdiensten). van 8 November 1938. BEVALLEN: A. C. Koldenhof— Groenhard, d. H. LeeuweringHam, d. M. J. A. V'.sser Ruijsenberg, z. Deze pillen zuiveren het bloed van alle onreinheden, regelen de spijsvertering, wekken de eetlust op en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 90 ct. of 1,56 per doos met gebruiksaanw. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Vraagt gratis toezending brochure aan MI HOEKSTRA, Heerengracht 33, Amsterdam. Zacht pratend loopen we in den donkeren stormnacht den Woldberg af, die als 'n reus achtige Knobbel oprijst uit de hei bij Olde- broek. Naast me beweegt in gelijken cadans met m'n eigen loopen 't roode gloeipuntje van Jan's cigaret. Heel stil is het. Alleen het geluid van den wind is er. Dat flakkert in je ooren. Laag jagen wolken over de donkere hei. Dan gaan we een donkere dennenaanplant in. Er hangt een vochtige, muffe geur, 'n geur van rotten de humus, van paddenstoelen, van najaar, 't Is er stil en donker. Af en toe ruischt regen door de boomen, die donkerzwart afsteken tegen de bewogen lucht. Veel kun je nog onderscheiden in het don ker. Heel duidelijk lichtgrijs is het pijpestroo- gras langs den weg; grijswit schimmeren de berken tegen de veel donkerder dennen, maar diezelfde berken steken diepzwart af tegen de toch zwartgrauwe, jachtende wolkenflarden; de jeneverbessen zijn nog altijd zwarter dan de hei. Opeen... hoor ik daar wat? Het srrie-ievan trekkende lijsters, of alleen maar 't langs el kaar schuren van twee takken, of... Luiste rend staan we stil. Heel stil is 't om ons. Alleen het tikkelen van druppels in het geval len blad en het ruischen van de dennen bljjft. Soms staan de boomen boven ons stil. Dan is 't zingen van de bosschen heel ver als het verre ruischen van de branding bij storm, als de golven ver het drijfnatte strand overschui- men en brokken schuim voortzeilen. Maar 't komt dichterbij, steeds dichterbij, tot ook de boomen boven ons beginnen te bewegen en te zingen. We nemen 'n slok uit Jan's veldflesch. Koude koffie, goed om wakker te blijven. Dan gaan we verder. Bij het ruischen van de dennen komen dan twee andere geluiden: het klok- keren van de koffie in de veldflesch en het zuigen van onze soldatenkistjes in de kleffe prut van 't smalle bewagenspoorde paadje. De wind huivert door 't fijne pijpestroogras, dat langs de heiwegeltjes staat, dbor de fijne berken, die als 'n teer kantwerk van takken en takjes tegen de jagende wolken staan ge- etst. door de als Japansch zijdepapier dor- ritselende eiken. Achter de wolken rijdt de brandende volle maan. Soms heel even zichtbaar tusschen par tijen zilveromlrjnde wolken. Dan is het opeens wat lichter, dan glijdt er een geheimzinnig- vaag schemerlicht over de hei. Dan steken de zilverstammige berken, waaraan druppels flonkeren als diamanten, nog duidelijker af tegen den achtergrond van donkere, zingende dennen en ligt er achter eiken jeneverbes een diep donkerblauwe plas schaduw. Het is een geheimzinnige nacht, een Wal- piirgissnacht. Je zou zoo verwachten 'n zwevende gedaante op je af te zien komen, of een holle stem te hooren, of gedaanten in zwart fladderende kleeren op bezemsteelen langs de jachtende wolken te zien rijden, richting Blocksberg. Maar als na een anderhalf uur weer de Knobbel donker zien oprijzen tegen den nacht hemel, en een enkel lichtje uit de gebouwen als een Chineesche lampion zien weerspiegeld in de plassen op het heiwegeltje voor ons, dan is er niets van dat alles gebeurd, dan is alles nog even gewoon. Jan smoort een verwensching aan het adres van de Knobbel. Ik grijns. Waaruit blijkt, dat ook wij, soldaten, niet veranderd zijn. Legerplaats bij Oldebroek, October 1938. J. K. S. 'd Vliegend Blaadje Vandaag een halve eeuw geleden: TOEN DE 8-UR1GE ARBEIDSDAG NOG NIET UITGEVONDEN WAS. De werklieden van 's rijks werf te Helle- voetsluis hebben hun verlangen te kennen ge geven, om geene verandering te brengen in den schafttijd, die dan ook ongewijzigd zal blij ven van 121 uurvoor het tijdvak van 11 October1 Maart. Noodzakelijkheid tot verandering bestaat er niet; toen het stelsel om 10 uur per dag te werken werd ingevoerd, werd ook de schafttijd op 1 uur vastgesteld, maar tevens de gelegen heid geopend, om 's rijks werf door de achter poort te verlaten, waarmede zij, die buiten Hel- levoetsluis wonenten zeerste gebaat zijn. Waren de beide kerken tot één parochie vereenigd, de oprichting van de tweede pa rochie op 31 October 1917 stelde de Nieuw- straat-kerk als haar zetel, terwijl een nieuwe pastorie, die in 1919 gereed was, de oude pastorie verving. De eerste Pastoor in deze tweede Parochie was de heer P. J. van Beusekom, de tweede was de heer K.A.H. van Veen, die thans nog als zoodanig werkzaam is. Ten slotte zij nog vermeld, dat op 31 Augustus 1922 eene speciale Roomsch-Katho- lieke begraafplaats werd ingewijd onder den naam „Sint Josephkerkhof" met daarop ge plaatste kapel, die voor de kerkelijke begra fenisdiensten gebezigd wordt. K. F. O. De nieuwste Rido-revue met Henriette Da vids welke sinds eenige maanden in Rotterdam Scala Den Haag en momenteel in het Centraal Theater te Amsterdam loopt, komt Zondag 20 November in Den Helder. Door de vele verbintenissen is het slechts mogelijk hier één enkele opvoering te geven. In deze geestige en fraai gemonteerde Revue treden als hoofdpersonen op: de populaire Revuester Henriette Davids en de bekende filmkomiek Siegfried Arno. Voorts een groote staf van medewerkenden, w.o. het orkest onder leiding van den componist John Brookhouse McCarty. Wij komen nader op deze voorsfelling terug. P. B. Ornée, sergt. N.-I. leger, Kemphaan straat 30. J. A. Renckens, Jan Verfailleweg 11. J. J. Scheper, schoenmaker, Torenstraat 1. J. Seller, schoenmaker, Oostslootstraat 63. J. CatsSmit, Hartesteeg 1. J. de Vlieger, kantoorbediende, Spuistraat 2. H. Wijker, lichtwachter, Spoorgracht 40. A. Hamelink, matroos le kl„ Breestraat 43. J. Kouwenberg, vakwerkman P.T.T., Botha- straat 50. M. Leune. Middenstraat 85. P. J. de Rijke, visschersknecht, Doolhof 15. B. G. P. van der Schoot, filiaalhouder, An kerpark 4. M. C. van Leeuwenvan Tol, Gravenstr. 81. A. Claudius, maj.-konstabel, Crocusstraat 20. R. Kok, dienstbode, Korte Vliet 2, Koegras. E. H. Menting, winkelbediende, Reiger straat 25. J. StolkKok. Brakkeveldweg 118. Gezina Woortman, dienstbode, Spoorstraat 3. K. F. Muller, marconist, Van Galenstraat 71. L. Brandt—Regout, Singel 149. Margaretha Jacoba van Elburg, hulp i. <1. huishouding, Zuidstraat 61. J. J. Fens, le luit. der artillerie, Singel 20. F. J. ten Hoope, monteur, 2e Vroonstraat 96. M. S. CapelloLimburg, le Vroonstraat 22. M. M. Blaauwvan Beveren, v. Speijkstr. 23. A. de BoerRinderman, Keizersgracht 139. Clazina Dirkje de Boon, Joubertstraat 48. Berendina Brouwer, dienstbode, Singel 81. Metje Terpstra, dienstbode, Zuidstraat 13. Hendrina Catharina Josephina Veer, winkel cheffin, Kanaalweg 71. U. Wiegers, vakwerkman P.T.T., Botha- straat 1. Petronella Catharina Bakker, nurse, Timor- laan 18. Klaaske de Jong, dienstbode, Kanaalweg 168. J. A. PlatjeKeiler, Bassingracht 38. P. A. RemusRoos, H. Treubstraat 39. C. H. Visser—Swieb, Burg. Houwingsingel 67. Hendrikje van Brussel, dienstbode, Anemo- nenstraat 47. J. J. Buhre, Sperwerstraat 45. E. CosmanSnoek, pens.-houdster. Spoor straat 102. F. HaentjensPohl, Duinweg 18. N. B. Wittebrood, marinier le kl„ Jonker straat 46. A. G. WittebroodKaandorp, Jonkerstr. 46. W. J. de Wit. Oostslootstraat 13. J. P. Broos, leeraar. Kanaalweg 197. Arendje Cornelia van der Bent. Dijkstr. 37. J. B. M. J. Maas. luit. ter zee, Singel 62. N. van Staveren, timmerman, van der Ham straat 21. H. de Vriesvan Wezel, le Wilhelmina- dwarsstraat 6. 't Is een vrome wensch: „nooit meer oor log", een wensch, die docr de eeuwen heen echter nooit werkelijkheid geworden is en de huidige toestand van de wereld ziet er waar lijk niet naar uit, dat hij nu in vervulling zal gaan. We moeten dan ook een eventueele verklaring van Frankrijk en Duitschland, dat de beide landen nooit meer oorlog zullen voe ren, maar met een korreltje zout nemen. Als die verklaring tenminste afgelegd wordt en daaraan zelfs zijn we nog niet toe. Dus nog niet eens de theoretische verklaring, laat staan de practische uitvoering. Nooit meer oorlog, 't Klinkt als mu ziek, vooral nu, na twintig jaar gewa- penden vrede. Donderdag zullen we den historischen dag van 1918 herdenken en we kunnen waarlijk nie. al te optimis tisch zijn over de wereld van heden. Deze twintig jaar heeft de vrede échec op échec geleden en hij is nu alleen nog gebaseerd op vliegtuigen, onderzeeboo ten, kruisers, bommen en granaten. En dat is geen al te hechte basis voor het nooit meer oorlog ideaal. Wie ook de rede van Hitier gelezen of overdacht heeft, die zal ook wel de gevolg trekking gemaakt hebben, dat het met dien begeerden vrede nog niet zoo best gesteld is. Er behoort waarlijk vriendelijk en wel willende gezindheid toe om het woord van Hitier te gelooven, dat hij „als vredelievend man er naar gestreefd heeft, het Duitsche volk die weermacht en .vapens te scheppen, welke geschikt zijn ooi: anderen van den vrede te overtuigen." We herhalen, men moet waarlijk in een zeer vriendelijke en niet al te critische stemming zijn om dit woord aan te nemen. Hitier heeft ook waai.ieden gezegd, die men wel eens ter harte mag nemen, nu, na twintig jaar „vrede". Wanneer de democra tische staten voortdurend spreken over de rechtsgelijkheid en de rechten van de kleine volken, dan móeten ze die beide goederen niet willen onthouden aan een groot volk als het Duitsche. Men moet nu maar eens radi caal een streep zetten door het verleden en Duitschland als gelijke behandelen, in alle opzichten, niet meer als overwonnene uit den wereldoorlog. Aan het adres van de democratische landen heeft de Duitsche Führer natuurlijk weer tal van onvriendelijkheden gezegd, en dat is nu weer geheel in strijd met zijn eigen wensch, dat men eerst moet komen tot geestelijke ontwapening, voordat men tot daadwerke lijke ontwapening overgaat. Zoolang Duitsch land den agressieven toon blijft voeren, die we de laatste jaren gewend zijn, zal het vertrouwen van Europa voor onze Ooster buren niet toenemen. En dat schijnt Hitier nog niet te verstaan, niettegenstaande zijn schoone theoretische beschouwingen. „Nooit meer oorlog", 't is nog een vrome wensch Agenda, Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 uur. Zaterdag van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De bedolven Stad". Rialto, Spoorstraat half 8: „Blauwbaard's achtste vrouw" en „Holly wood Hotel". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Cassidy's offer en „Het Schildersmodel". Donderdag 10 November. Casino, 8.15 uur: Concert Helders' Mannen koor. Zaterdag 12 November Casino, 8.15 uur: Concert Stedelijk Muziek korps. Zondag 13 Novemher. R.K. Volksbond, 8.00 uur. „Concert „Zingen de Jantjes". Casino, 3.306.00 en 8.00 uur: Jazz Band „The Wanderers". Dinsdag 15 November Casino. 8.15 uur: „Tooneelver. „Herman Heyermans": „Filmmaniakken". Opgenomen om 8 nur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.7 Temperatuur lucht 12.0 Wind; richting W.Z.W., kracht: 4 Licht op 4.50

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5