/tq,e,nda Schriftvervalschers, slapende wachtslieden en Baadjes Een leger van meer dan 100-000 actieve Ivorol-schuim Donderdag 10 November 1938 Tweede Blad Zeekrijgsraad Willemsoord Mr. Buiskool strooit Juridische pepertjes Zeven zaken J.vandeWitte De jaarvergadering der Ned. Middern. Zendings vereeniging Maïitxc Hntfaïmcn Model DiUeHmohexij 3iet tfcfimidt St Maartenviering Burgerlijke Stand Beiaardconcert The Wanderers in Casino VSD voor dc Jeugd! Concert van „De Zingende Jantjes" Prinses Juliana in de haven Kegelen Crisis in Sovjet Rusland? Nog eens: de Surinamer. Het waren gistermiddag niet minder dan 7 zaken die de rol van den Zeekrijgsraad vulden Zeven zaken, van min of meerdere importan tie die de heeren van half twee tot 5 minuten over zes hebben beziggehouden. Als eerste zaak diende die tegen den korp.- machinist H. H. C. O., die, zooals men zich herinneren zal, ook een maand geleden de eer had voor de safraan-groene tafel te paradee ren in verband met een beleedigings-affaire. De zaak was aangehouden, daar de Krijgs raad, ook thans gepresideerd i r Mr. Arn. Veldman, het noodzakelijk achtte, de beide betrokken vrouwelijke getuigen eens aan den tand te voelen. De Surinamer had n.1. beweerd dat een hunner hem behalve gescholden, ook geslagen en bespugen had. De eerste juffrouw maakt den indruk een Kenau te zijn. Met haar sterk Brabantsch accent zich te weer stellend, kan moeilijk van haar gezegd worden, dat hier een katje zon der handschoenen de zaal binnengekomen is en haar houding in het vervolg der zitting be vestigt dezen indruk. Nadat de President haar van het gewicht van den eed op de hoogte gebracht heeft, ver nemen we dat ze niets gezegd heeft van wat O. beweert. Natuurlijk heeft weliswaar het eene woord het andere uitgehaald, maar van beleedigingen harerzijds... niets van aan! En geslagen is er heelemaal niet door haar. En zoo wascht deze dame zich van alle schuld aankleve schoon en staat er als het lam der onschuld. Ter afwisseling komt dan O. voorgetreden om te vertellen dat alles wat de juffrouw nu gezegd heeft van A tot Z gelogen is, zoodat men feitelijk even ver is. Inmiddels maakt de verdediger, Mr. Dr. J. A. E. Buiskool van de gelegenheid gebruik juridische steekproeven met de juffrouw uit te halen. Dan verschijnt „Der Dritte im Bunde", de zuster van de juffrouw. Is het wonder dat deze het gezegde harer bloedverwante ten volle onderstreept Het heele geval dreigt dan ten onder te gaan in een lawine van on duidelijkheid, want zooals de zaken op dat moment staan, is er geen van drie schuldig en heeft geen van drie ook maar iets gezegd.... Maar Mr. Veldman is onvermoeid en zoekt en speurt en vraagt teneinde het recht te doen zegevieren in deze puzzle der onschuld. Hij moet daarbij een keer met kracht optreden tegen de eerstgekomen juffrouw, als die begint te protesteeren, dat de zaak haar niet naar den zin gaat. Als de Fiscaal, de officier van administratie le kl. Mr. D. B. A. Franken het woord neemt, vernemen "wij, dat déze bij zijn eisch, de vorige maal gesteld, persisteert. Hij gelooft niet aan O's onschuld en wordt daarin gesterkt door diens conduite-lijst. Overigens stemmen de ver klaringen van getuigen overeen, zoodat er alle reden is aan het geëischte vast te houden. Mr. Buiskool noemt de verklaringen der dames ,,zu schön um'wahr zu sein". Integen deel, hij gelooft dat die liegen, vooral de tweede Plieter brengt diverse gronden naar voren, waarop volgens hem alleen maar vrijspraak kan volgen. Er is volgens hem geen sprake van overtuigend bewijs. Men is dan getuige van een niet van charme ontbloot juridisch steekspel tusschen den Fis caal en Mr. Buiskool, waarbij beide heeren elkaar aan den letter der wet pogen te rijgen. Nadat de Krijgsraad zich daarna in raads kamer teruggetrokken heeft, volgt de uit spraak: vrijspraak voor O. „Boefje". Eveneens aangehouden is de zaak tegen den zeemilicien-stoker 3e kl. Th. J. R., die eenige weken geleden terecht stond terzake diefstal. Thans heeft de Krijgsraad een rapport van den reclasseeringsambtenaar, waarin geadvi seerd wordt het jongmensch te straffen met plaatsing in een jeugdgevangenis. De Fiscaal vordert thans een straf van 1 jaar plaatsing in de jeugdgevangenis met ontslag uit den dienst. Het is Mr. J. Mulder, die als pleiter optreedt en mededeelt, dat hij zich met dezen eisch volkomen kan vereenigen. Uitspraak volgende week Woensdag. Het Baadje! Als derde staat terecht de zeemilicien-hof- meester 3e kl. G. v. L., wegens diefstal van... een baadje. Het is al eens eerder op deze plaats gezegd, drie kwart van het door minderen bij de marine gestolene bestaat uit baadje's en ook deze knaap- had zijn vingers niet thuis kun nen houden, maar ze gebrand aan dit geheim zinnig stuk kleeding, dat ieder milicien zoo ontzaglijk begeerenswaardig toeschijnt. Het droeve feit had plaatsgevonden op Hr. Ms. „Willem van Ewyck", toen deze in Sep tember in Vlissingen lag. Zelf had v. L. er niet een en dus bewandelde hij den eenvoudigsten weg: hij nam het eerste het beste wat hem onder bereik kwam. De President informeert vaderlijk bij verd. °f hij niet had kunnen sparen om dat baadje te kunnen aanschaffen, waarop deze nogal lakoniek antwoordt dat sparen zoo lang duurt... Er is een leelijk ding voor verd. en dat is bet feit, dat hij reeds eerder in aanraking is geweest met den Rotterdamschen Kinder rechter, die hem een voorwaardelijke straf oplegde. Deze was nog nèt niet om, toen het baadje gestolen werd. De Fiscaal vraagt 6 weken gevangenisstraf Voor deze diefstal. Mr. J. Mulder, ook-deze verd. verdedigend, wijst op het moeilijke Karakter van dezer, jongen. Hij staat te boek als onverschillig en onbetrouwbaar, maar er is in één opzicht nog hoop voor hem: en wel met betrekking tot 2'jn jeugd. 6 Weken gevangenis voor deze daad vindt pleiter wel iets te zwaar en hij verzoekt den Krijgsraad in dit geval de uiter ste clementie te willen betrachten. Volgende week uitspraak. Op wacht ingeslapen. Dan verschijnt A. J. G. v. d. D„ een matr. 3e kl., die zich te verantwoorden heeft wegens het feit dat hij gedurende de woelige Septem- ber-dagen, toen hij dienende op Hr. Ms. O 11, te IJmuiden liggende, op wacht stond, inge slapen is. Als de President hem vraagt hoe het kwam dat Morpheus vaardig over hem werd, ant woordt verd. dat hij niet geslapen heeft, maar wél even de oogen gesloten. Hij geeft toe oververmoeid te zijn geweest en slaap te kort gekomen te zijn. De Fiscaal constateert in zijn requisitoir een gebrek aan berouw bij verdachte. Deze maakt den indruk dat hij dit alles au fond niet zoo bijster erg vindt. Spr. wijst er echter op, dat deze zonde tegen de militaire wet geschied de in een tijd van groote spanning, zoodat hij 5 weken gevangenisstraf vordert. De verdediger van v. d. D., de officier van administratie le kl. L. P. van Boven, acht de post, in tegenstelling met den Fiscaal niet belangrijk, wijl het hier een z.g. dubbel post betrof. Bij hem was nog op wacht een sergant-onderofficier. Voorts wijst de verde diger er op, dat verd. het niet gemakkelijk had aan boord. Er werd in die dagen zeer veel wacht geloopen, terwijl men uit ervaring weet, dat de uren van slaap aan boord van een on derzeeboot nu ook niet direct tot de aange naamste gerekend kunnen worden. Gezien voorts den blanco conduitestaat van verd., ver zoekt pleiter terugwijzing dezer zaak naar den commandeerenden officier. De Fiscaal merkt op, dat de al of niet be langrijkheid van de post hier geen doorslag gevend argument kan zijn bij het toekennen van de straf. Hoe men deze zaak z.i. ook be ziet, verd. heeft gebrek aan militaire plichts betrachting getoond. En dat is het kardinale punt. Het is voorts begrijpelijk, dat de com mandant hier niet krijgstuchtelijk heeft willen straffen. Het slapen op wacht lijkt zoo lang zamerhand wel epidemisch te worden en met name bij den Onderzeedienst heeft men tegen woordig met dit euvel te kampen. Hij persis teert bij zijn eisch. Tusschen Fiscaal en pleiter ontspint zich dan een debat, dat aan het einde een vrij on vriendelijk karakter begint te krijgen en waar van de pointe is of deze zaak al dan niet terug gewezen had moeten worden naar den com mandeerenden officier. De verdediger neemt echter zijn onvriendelijke woorden terug, ter wijl de Fiscaal daarna bereid blijkt eveneens amende honorable te maken. Uitspraak vol gende week. Schriftvervalscher. Als vijfde verschijnt dan de zeemilicien-sto ker 3e kl. G. W., wiens papieren, gelezen zijn overtredingen, allesbehalve gunstig staan. Deze man heeft zich eenigen tijd geleden, toen hij diende op vliegkamp De Mok, naar Rotterdam begeven, om zich aldaar in het hu welijk te begeven. Hij kreeg echter de bood schap mee den volgenden dag weer present te zijn, maar daarvan is niets gekomen. Verd. bleef 24 uur te lang onder water, in casu bij z'n vrouw in dé Rottestad, en toen hij zich eindelijk meldde, bleek, dat de slimmerik het briefje van den officier van gezondheid (hij liep namelijk als zieke te boek), waarop stond, dat hij 26 September aanwezig moest zijn, ver- valscht had en van het cijfer 26 27 had ge maakt. Uit den aard der zaak noemde de President dat een ernstig feit, maar verd. zelf schijnt, alhoewel hij het hoofd mistroostig op z'n knieën laat rusten, den ernst dezer overtreding feitelijk niet voor honderd procent te beseffen. Hij vertelt iets, waaruit wij meenen te ver nemen, dat hij maaglijder was en dat hij z'n vrouw moest ondersteunen, in verband met haar afhankelijkheid,'maar uit alles bl.jkt, dat de porthé dezen knaap eigenlijk ontgaat. De Fiscaal wijst op den ernst der overtre ding en tevens op het feit, dat verd. er kenne lijk niets van snapt. Hij is nu eenmaal niet bijzonder snugger. Hij vordert dan een voorw. gevangenisstraf van 4 maanden, met aftrek van het voorarrest en met een proeftijd van 1 jaar. Mr. Buiskool is verrast bij zooveel clementie van de zijde des Fiscaals, maar dat is nog geen reden, dat hij ook hier niet als het ware een zakje juridische pepertjes over het hoofd van den Krijgsraad uitstrooit, welke dan door gaans door den Fiscaal gesorteerd en ver klaard kunnen worden. Dit was ook zoo in dit geval. Uitspraak over 7 dagen. Nog een slaper. J. M. A., zeemilicien-stoker-olieman 3e kl., heeft zich weer eens bezondigd aan het slapen op wacht. In dit geval geschiedde het aan boord van Hr. Ms. „Willem van Ewijck", lig gend in de haven van Terschelling. Verd. was gezet bij een motor, welke er voor had te zor gen, dat er licht aan boord van het schip was. Verd. had de wacht bij den motor, maar hield den strijd tegen de slaap niet uit. Verd. antwoordt op de desbetreffende vraag van den president, dat hij weliswaar een sla pende houding aangenomen had, maar dat hij zich niet kan voorstellen inderdaad geslapen te hebben. Vooral niet, omdat de motor veel lawaai maakte. Ook van den schop tegen z'n beenen door den onderofficier, die hem snapte, weet hij niets. En hij betuigt met klem, dat hij maar 3 minuten in totaal gezeten heeft. De Fiscaal vraagt 1 m aand gevangenisstraf. Uitspraak over 1 week. Amateur-Jurist Als laatste delinkwent staat terecht P. Z., leerling-monteur, wegens een verkeersovertre ding, op 21 Augustus j.1. te Nijkerk gepleegd. HOOFOPBUSCMEVROtET 1039 WAABOE f2500- 2e P0US CASSETTE KELTUM PLEET. GRATIS INVUL"FORMULII Horloger, Keizerstraat 103. Zie de sierlijke PONTIAC-modellen in onze etalage. Als bestuurder van een motorfiets heeft hij een automobilist, die hem naderde, geen voor rang verleend, hoewel hij dezen aan zijn rech terhand had. Het is nog een vrij ingewikkelde geschie denis, waarover nogal het een en ander gezegd wordt, waarbij echter ook de humor niet ont breekt. Zoo blijkt bijv., dat verd. van te voren reeds een bezoek gebracht heeft aan de juri dische dwaaltuinen, zooals men die aantreft in de wetboeken. Hij spreekt zelfs in min of meerdere mate balie-taal. Als hij zegt: „in artikel 40 staat"dan schiet hem dat op dat oogenblik echter juist niet te binnen, en zegt hij: „wacht U even heeren, even kijken". En frommelt in zijn jaszak. Overigens wordt de zaak van haver tot gort onderzocht, zoo „grundlich" als slechts een Zeekrijgsraad dat gewoon is te doen. Er blijkt zoowel bij verd. als bij den tegenligger-chauf feur fouten gemaakt te zijn, maar dat neemt niet weg, dat de Fiscaal van meening is, dat in iedere omstandigheid aan rechts de voor rang gegeven moet worden. Eisch: 5 gulden boete, subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraak over 1 week. Groote opkomst verwacht. Zooals door ons reeds gemeld werd, zal op 16 November a.s. in Den Helder de 49ste jaarvergadering van de bekende Nederland- sche Middernachtzendings Vereeniging ge houden worden. Het feit, dat deze bijeenkomst juist hier plaats vindt is niet toevallig. Juist Den Helder neemt in de geschiedenis van het prachtige werk dezer organisatie, waarvan men reeds gewoon geworden is dat zij in stilte haar werk vericht, een zeer bijzondere plaats in. Zonder in de tails te treden mogen wij aannemen dat onze lezers begrijpen wat bedoelt wordt. Deze stad was, met name enkele tiental len jaren geleden een plaats waar de Middernachtzending meer dan noodig was en men kan zich gelukkig prijzen met succes gearbeid te hebben. Vandaar dat het voor de plaatselijke afdee- ling van de vereeniging voldoening gevend is dat deze vergadering tham hier gehouden wordt. Ongetwijfeld zal een groote opkomst van belangstellenden voor het werk van de vereeniging a.s. Woensdagavond in het Casinp aanwezig zijn, teneinde van hun sympathie te getuigen. Op dezen avond zal het woord gevoerd worden o.m. door ds. W. J. F. Meiners, den voorz. van het H.B. Dr. J. Lammerts van Bueren (onderwerp: De tegenwoordige taak der Middernachtzending), Z.Exc. Jhr. Mr. D. J. de Geer, lid van het H.B. over: „In Tijden van Zedelijk Gevaar" en door ds. Tollenaar. Levering onder volle garantie in alle opzichten Ruijghweg 74 - Tel. 740. Morgenavond te 6 uur moeten de deelnemers aan het Sint Maartenfeest zich verzamelen bij de vier clubhuizen der Speeltuinvereeniging. Na keuring der lichtjes door de aangezochte jury, te kwart voor 7 vertrek naar het Sta tionsplein, alwaar formatie van den centralen stoet van 900 kinderen, met medewerking van „Stedelijk Muziekkorps", „Winnubst" en „Hel ders Fanfarecorps", plaats vindt. Te 7 uur afmarsch naar het Raadhuis via Spoorstraat, Koningstraat, Koningsplein, Postbrug, Ka- naalweg en Helden der Zeeplein. Na muziek en zang toespraak door den Edelachtbaren en zang toespraak door den Burgemeester tot de deelnemende kinderen. Na afloop terug, via Kerkgracht, Stationsplein, waar de stoet wordt, ontbonden De diverse groepen gaan langs den kortsten weg naar de clubhuizen, alwaar de uitreiking der prijzen en tractaties plaats vindt. Wanneer het weer medewerkt, zullen zeer zeker velen deze Sint Maartenviering gaarne willen mede maken. ONDERTROUWD: P. Bakker en P. Gunne- man; J. M. J. P. van der Spek en J. J. M. van Santen: M. R. de Groene en L. M. Duin; G. Donkersloot en N. C. C. M. Siegers; A. C. Boelaars en C. M. Hoogenbosch; J. van der Hert en A. M. Schol; A. 't Lam en C. K. de Leeuw; L. Adriaanse en W. M. Gomes. BEVALLEN: A. BierstekerKikkert, d. OVERLEDEN: H. Bartelds, v., 7 maanden! J. Visser, m„ 23 jaar. blaasjes drinqt bij elke poetsing met Ivorol reinigend door tot in de gevaarlijke schuilhoekjes tusschen tanden en kiezen en in de onzicht- Ilokkenspel Monument Nederlandsch Reddingwezen, te geven op Vrijdag a.s. van 6.307.30 u. n.m. door den Stadsbeiaardier, Tj. Joh. Dito. 1. 2. a. b. c. d. 3. a. b. c. 4. a. b. c. 5. Programma: ,Een lied van de zee", J. J. Viotta. .Sinter Maarten Heuveltje", bew. D. Schep vreugde in 't leven", ,In Holland staat een huis", ,In Den Haag daar woont een graaf", bew. D. Baas Jan de timmerman", B. Diamant. Het lied met het Refreintje", C. v. jpraag. Op de schaatsenbaan", B. Diamant. ,Hoe zacht glijdt ons bootje", C. M. von Weber. Naar zee", J- J. Viotta. .Hellende Zee", Dan. de Lange. ,Laat de klokken luiden", Jac. Bonset. Men schrijft ons: Het dans-orkest „The Wanderers" is voor Den Helder geen onbekende meer. Deze Haag- sche Band, in een formatie van 10 musici, trad hier al eenige keeren op en maakte daarbij door haar beschaafde stijl een prettigen indruk. Een prima op elkaar ingespeelde band, waarbij het koper juist is afgestemd op de saxes. terwijl het rhythme voor een goeden ondergrond zorgt. „The Wanderers" hebben een uitgebreid en veelzijdig repertoire en we ten ook stemming te brengen. Het is dan ook geen wonder, dat dit dansorkest den eereprijs verwierf op het Jasz-concours. Zondag geven zij een Thé Dansant en een Soirée in Casino. Het oog van den wandelaar door de Spoor straat wordt dezer dagen ongetwijfeld geboeid door een tweetal bijzonder origineele etalage's van V. D. Een tweetal etalage's, die geheel aan het kind gewijd zijn. In de eene aan schouwt men een pracht-collectie speelgoed, duur en goedkoop, terwijl de andere een soort wondertuin laat zien, waarin men kabouters, dwergen en andere sprookjesfiguren aantreft. Het geheel werd op bijzonder aardige wijze uitgewerkt door het V. D.-personeel. Als men dat alles ziet, kan het niet anders of men zal zich gedwongen voelen z'n kinde ren van dat alles te laten genieten. Dat is zeer eenvoudig: men neme de lift naar de 2e etage, alwaar deze afdeeling geheel in het teeken van het kind staat. En men weet: de komende weken zijn specifieke kinderweken. Zondag a.s. in den R.-K. Volksbond. Het knapenkoor „De Zingende Jantjes" zal a.s. Zondagavond in den R.-K. Volksbond een concert geven, dat weer veelbelovend is. Er is een keuze gemaakt uit de beste jeugd-muziek, zoodat zangliefhebbers iets goeds te wachten staat. In een volgend nummer enkele bijzonder heden, dit concert betreffende. blaasjes dringt bij elke poetsing met Ivorol reinigend door imjuen en mezen en in ae onzicht bare barstjes en g aatjes waar de borstel en gewone tandpasta niet komt. Zóó voorkomt U tandbederf. Tube 60-40-25 ct. Doos 20 ct. Vanmorgen al weer vertrokken. Gisteravond te 6 uur is in de haven van Nieuwediep aangekomen het opleidingsmotor schip „Prinses Juliana". Het kwam van Ter schelling met bestemming de Lemmer. Hedenmorgen is de „Prinses Juliana" ver trokken naar de Lemmer. BEVORDERING RIJKS MARINEWERF. Bij Kon. besluit is bevorderd tot hoofdcom mies bij de Rijkswerf de commies H. W. Spoon en tot commies, de adjunct-commiezen Th. W. Zyp en J. D. Mahieu. AANGEHOUDEN. Iemand, die de betaling van een kleine boete schuldig was gebleven en deswege in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond, werd, daar hij het bedrag niet kon voldoen, aangehouden en naar Alkmaar overgebrhacht. Uitslagen van Woensdagavond. Korpswedstrijden Hout of Fout I Onder Ons I Onder Ons II Duim in 't Gat I Dujm in 't Gat II E.V.A. I E.V.A. II 183 hout 164 151 186 174 166 183 Hoogste korpsgooier A: H. v. d. Poll 68 ht. Hoogste korpsgooier B: G. Wit 72 ht. Hoogste korpsgooister: mevr. v. Weerden burg 42 ht. Vrijebaanwedstrijd Dames op Dinsdae 8 Nov.: 6 1. Mevr. Siegers 34 hout 2. Mevr. v. Weerdenburg 32 3. Mevr. Lammers 34 Vrijebaanwedstrijd op Woensdag 9 Nov.': Senioren. 1. F. Kroon 2. Jac. de Boer 3. C. Goes 43 hout 40 39 37 hout 36—31 36—29 Het is niet voor het eerst, dat er geruchten loopen, dat in Sovjet-Rusland de zaak niet zoo op rolletjes loopt, als men naar buiten wel graag zou doen lijken. De censuur in Rusland is even zwaar als die in de andere totalitaire staten en wat dus over de grenzen komt is voor negentig procent sterk critisch bekeken. Aan de „vrijheid" is dus in Rusland ook nog al een steekje los en over de „gelijkheid en broederschap" kunnen we maar beter zwij gen. Alles wat Stalin naar den kroon steekt wordt weggewerkt en dat niet op de meest vriendelijke wijze. De groote figuren, die eens naast'Stalin stonden, zijn successievelijk allen van het tooneel verdwenen en telkens weer vallen er slachtoffers, die door het „opper hoofd" niet vertrouwd worden. Een zeer directe aanwijzing, dat het Mos- kousche regiem zich in een zeer ernstige crisis bevindt, is het voortduren van de ter reur, die allang opgehouden heeft te zijn de strijd van de aanhangers van de door Stalin aangegeven partijlijn tegen de z.g. „oude bol- sjewiki", maar thans vrijwel uitsluitend woedt onder en door Stalin op hun vooraanstaande plaatsen gekomen zijn, zoo meende de N.R.Ct. gisterenavond in een beschouwing. Personen, die kelf eerst kort geleden geroe pen zijn. om „vijanden des volks", „spionnen" en „saboteurs" te vervangen, blijken na eeni gen tijd op hun beurt verdwenen te zijn en vaak om geen mindere reden. Al waren er geen andere teekenen te bespeuren, dan zou dit reeds voldoende zijn om te begrijpen ,dat men met name in de grenslanden van de Sovjet-Unie elk oogenblik verwacht, dat er in Moskou „iets" gebeuren zal. Dat met dat „iets" het lot van Stalin en zn regiem gemoeid zal zijn, spreekt van zelf. In welke richting beweegt zich de oppo sitie In het proces Rykow-Boecharin hebben twee van de beklaagden van fascistische sympa thieën laten blijken, de machtsbegeerige Ja- goda, voormalig chef van de Gepeoe, en de Oekrainer Grinko, wien nationaal-socialis- tische aanvechtingen de baas geworden wa- Soms kan men hooren zeggen, dat fascisme en communisme "-„hetzelfde" zijn. Dat is een beetje al te simplistisch gezegd, maar in de practijk zijn er punten van overeenstemming genoeg om menschen met niet al te veel ideologische bagage, met een voorliefde voor de daad, den overgang van het eene kamp in het andere gemakkelijk te maken. Heeft de Popoio d'Italia in het voorjaar, in een artikel, dat aan Mussolini zelf werd toegeschreven, niet de toch wel gewaagde stelling geponeerd, dat Stalin zelfheimelijk fascist zou zijn geworden Men verwacht in sommige kringen, welke waarlijk niet tot de slechtst ingelichte behoo- ren. dat de mogelijkheid bestaat van een fas- cistischen omkeer in de Sowjet-Unie, van bin nenuit. In hoeverre deze meening met de feiten in overeenstemming zal zijn, zullen we moeten afwachten, maar een feit is, dat er wat broeit in het machtige rijk, en dat de eenheid maar schijn is, evenals dat in Duitschland het geval is. een schijneenheid, die ieder oogenblik in elkaar kan storten. GOEDE EXPEDITIE werkt als een klok. Daarom per E S O N A (auto- en bootdiensten). Junioren. 1. J. Spruit 2. D. v. d. Berg 3. C. Govers Dames. 1. Mevr. v. d. Berg 2. Mevr. Helder 3. Mevr. Siegers Verrassingswedstrijd Stand op Woensdagavond 12 uur: t. M. Rosa 774 2. J. de Jongh 666 3. Jac. de Boer g48 41 hout 32 30 Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 uur. Zaterdag van 9—12 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De bedolven Stad". Rialto, Spoorstraat half 8: „Blauwbaard's achtste vrouw" en „Holly wood Hotel". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Cassidy's offer en „Het Schildersmodel". Heden Casino, 8.15 uur: Concert Helders' Mannen koor. Zaterdag 12 November Casino, 8.15 uur: Concert Stedelijk Muziek korps. Zondag 13 November. R.K. Volksbond, 8.00 uur. „Concert .Zingen de Jantjes". Casino, 3.306.00 en 8.00 uur: Jazz Band „The Wanderers". Dinsdag 15 November Casino, 8.15 uur: „Tooneelver. „Herman Heyermans"; „Filmmaniakken". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 765.0 Temperatuur lucht 8.7 Wind; richting: Z.Z.O.; kracht: 2. Licht op 4 uur 44 min. Aan de Gem. Universiteit fac. geneeskun de te Amsterdam, slaagde onze plaatsgenoot A. J. de Ruiter als semi-arts.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5