Concert Helders Mannenkoor 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Vrijdag 11 November 1938 Tweede Blad Een hieuw boek over Dorus Rijkers SNEL en GOED Kapé reclame yiNrlTl.HJIN KOEST, KEELPIJN GRIEP. RHEUMATIEK STEKEN IN DE ZU.EKL PIJNSTILLENDE WATTEK 11 November Sint Maarten «Stedelijk Muziekcorps" CONCERT OP ZONDAG 13 NOVEMBER 1938 Zondagavond zingen «De Zingende Jantjes" Eerste steenlegging nieuwe stadswijk Wintersport-avond der Ned. R.V. Dc a.s. Pluimveetentoonstelling Autonummer-Race Bensdorp Spoorstraat U en Uw rheumatiek liggen samen onder één deken ÏÏUtAinz&eMcMeti 9 PORTRET VAN NM vf een die weet wat STEGEMANS Vandalisme in het Tuindorp Scheepvaartberichten Frankrijk in de knel 'Wintetjaï&ea HUilm 3Utèfémiit /Iquida ^tadórUeiuvui Voor een niet talrijk publiek gaf het Hel ders Mannenkoor zijn eerste winterconcert. Als soliste was hiervoor geëngageerd de Bus- sumsche sopraanzangeres, mejuffrouw Nora Blok. Onze stadgenoote, mevrouw M. H. Nij m eg erMoorman, was de accompagnatrice der koorwerken, terwijl de directeur, de heer A. J- Leewens de zangeres begeleidde. Alvorens het concert een aanvang nam, kwam de voorzitter van H. M., de heer B. Abbenes, enkele oogenblikken de aandacht van da anwezigen vragen. Hij richtte daarbij o.m. eenige woorden tot onzen Burgemeester, be schermheer der vereeniging. Hij deed dit met voorbedachten rade, want dit was de eerste gelegenheid, nu Burgemeester met zijn vrouw, dit concert bijwoonden, de erkentelijkheid der vereeniging uit te spreken voor zijn bereid willigheid beschermheer van het H. M. te willen worden. Bij monde van den voorzitter deelde de voorzitter mede, dat het zilveren insigne der vereeniging hem werd aangeboden. Onder applaus overhandigde de secretaris, de heer van der Kuyl, het zilveren insigne den burgemeester. Onmiddellijk daarna nam het concert een aanvang. Als no. 1 van het programma prijkte „Israël" van L. C. Keereweer, waarmee het koor van den zomer de vele lauweren wist te vermeerderen. In het concours te Haarlem werd hiermede dezen zomer de le prijs in de le afdeeling behaald. De hooggespannen verwachting werd even wel teleurgesteld door de zeer wankele inzet. Even dreigde dit aanvangsnummer te zullen derailleeren, maar door krachtig ingrijpen wist de heer Leewens erger te voorkomen. De heeren zangers namen onmiddellijk revanche, want in het koorwerk: „O, Heil'gen" van Nico Hoogerwerf werden zeer prachtige momenten bereikt. Dit nummer past geheel in het kader van dezen tijd, n.1. 2 en 11 November. Met diepe overtuiging werd dit werk vertolkt. Bij den inzet van „Der Glorie" waren het vooral de bassen die wisten te ontroeren. Bij „Hollands Glorie" van den overbekenden Hollandschen componist Richard Hol, werd de overwinning zegerijk bevochten. Rhythmisch ibeheerscht werd dit vlot loopend oeuvre ge zongen. Op verdienstelijke wijze werd dit werk begeleid door mevrouw NijmeijerMoorman. Wederom vroeg de heer Abbenes de aandacht der aanwezigen. Voor de vele diensten, die de accompagnatrice het koor bij voortduring had bewezen, hadden de leden op de laatste ver gadering met algemeene stemmen besloten mevrouw NijmeijerMoorman tot lid van ver dienste te proclameeren. Als teeken van deze waardigheid werd haar het zilveren insigne overhandigd. Na afloop van „Hollands Glorie" werden de woorden van den voorzitter onderstreept door de bloemen die mevr. NijmeijerMoorman Werden aangeboden. In de „Normen" van F. D. Gevaerts toonde de heer Leewens, op welke hoogte hij zijn koor weet te brengen. Dit werk is technisch zeer moeilijk, hetgeen geen bezwaar was voor zijn discipelen, want de eene moeilijkheid na de andere wisten zij beheerscht voor te dragen. De crescendi en diminuendi werden hier uit gebuit, in muzikalen zin der woords. De zangeres Nora Blok debuteerde hier in onze stad. Met twee aria's van Mozart ge tuigde zij van een algeheele beheersching van haar zuiver stemgeluid. Een geschoolde stem in alle opzichten,- waarnaar met alle aandacht door alle aanwezigen werd geluisterd. „Klaar en licht, zuiver en glashelder" is Nora's ge luid. Aan diepte zou nog meer kunnen worden gewonnen, de Romance uit Weber's opera „Der Freischütz", werd niet romantisch ge noeg vertolkt. Maar met haar cyclus Holland- sche liederen veroverde zij alle aanwezigen. Een daverend applaus noopte de zangeres een toegift te zingen van Anne de Wijs Mou- ton. Haar werden-, tweemaal bloemen aange boden. Met veel voldoening kunnen de heer Leewens en Mannenkoor op dezen avond terugzien. Van dehand van L. Grunwald en ten bate van het Dorus Rijkersfonds Waarschijnlijk reeds met St. Nicolaas of met Kerstfeest zal van de hand van onzen medewerker, den heer L. Grunwald, bij het Dorus Rijkersfonds verschijnen een boek over de laatste levensjaren van den grootsten aller blauwe zeeridders: Dorus Rijkers. Het is geschreven door een, met name onzen lezers, welbekend auteur, die de humor en de ernst in het leven van de ridders aan de Ne- derlandsche kust op zulk een bijzondere wijze wist te combineeren. Dit verhaal over het stoere reddersbedrijf, aan het hoofd waarvan Koning Dorus stond, zal ongetwijfeld onze lezers interesseeren, ook al zullen er verscheidene bladzijden zijn, die hun bekend voorkomen. De prijs van het werk bedraagt slechts 85 cent. Reeds thans kan men zich aan het Bureau van Drukkerij De Boer opgeven, ten einde voor een exemplaar te worden genoteerd. gaat samen per ESONA (auto- en bootdiensten). Kapé, Koningstraat verzoekt ons de aan dacht te vestigen op een in dit nummer opge nomen advertentie, waarin bekend gemaakt wordt, dat gedurende heden, morgen en a.s. Maandag, in verband met het 2-jarig bestaan van de zaak, op de gewone Kapé-prrjzen een extra-korting gegeven wordt van 10 procent. Deze korting geldt voor alle artikelen, die ten verkoop worden aangeboden. op de pijnlijke plek. bestrijdt doozen a 35 en 55 ct. Vanavond zal 't Sint Maartenfeest weer door de kinderen gevierd worden. Dan zullen ze hun lichtjes, waaraan dagen en weken ge werkt werd, eindelijk kunnen en mogen toonen. Wat zal er vandaag vaak naar de lucht wor den gekeken en gedacht: „zou 't droog blijven, zou 't goed weer zijn vanavond?" Want voor zoo'n lichtje, waar je zoo aan gewerkt hebt, zou 't toch jammer zijn als 't verregende en 't niet in vole glorie in den stoet meegedragen zou kunnen worden, zelfs al heeft de jury haar taak reeds bij 't vertrek van de Speeltuinen verricht, 't Moet toch ook nog mooi zijn voor 't Raadhuis, als voor den Burgemeester het Sint Maartenliedje wordt gezongen. Hedenavond om 7% uur diezelfde zanghulde als vorig jaar voor het Raadhuis plaats heb ben, nadat de kinderen om 6 (2 ur van de Speeltuinen zgn vertrokken. Drie muziekkorpsen, het Stedelijk, Winnubst en het Fanfare Korps, zullen den stoet bij het Stationsplein opwachten en door Spoorstraat, Koningstraat, Kanaalweg, Helden der Zee plein, Kerkgracht, Koningsplein wederom naar het Stationsplein te begeleiden, waar de stoet om ±8)4 uur ontbonden wordt. le Winterconcert. Men schrijft ons: Bovengenoemd muziekcorps, dat in de toe treding van een aantal oud-leden een belang rijke aanwinst geboekt heeft waar blijven de anderen?, geeft zaterdag a.s. zijn eerste concert voor donateurs en genoodigden. Het programma, dat dien -vond zal worden ge geven, geeft naast het populaire ook num mers van hooger gehalte. De uitvoering be looft werkelijk, dank zij de goede voorberei ding, een interessante te worden, die den mu ziekliefhebber zeker boeien zal. Van het pro gramma noemen we o.m. Hérold's mooie opera-ouverture „Le Pré aux Clercs", zoomede een groote Aida-fantasie van Bouchel, muziek van Verdi (hierin de beroemde Triomfmarsch). Na de pauze zal de heer Jac. Meijer, lid van het corps, in samenwerking met den heer N. Visser, vertolken een „Fantasie für Klarinet und Piano", van Reissiger. Het Bestuur heeft zich de we'willende mede werking verzekerd van een aantal leden der M.S.V. „Zeemacht" Gedemonstreerd zullen worden een partij schermen en acrobatiek. Een bal besluit den avond. Heldersch R.K. Knapenkoor „De Zingende Jantjes" medewerking van Heldersch Kamerorkest. in den R.K. VOLKSBOND (Molengracht) des avonds 8.15 uur precies Programma tevens bewijs van toegang f 0.35 alles inbegr. Plaatsbespreken f 0.10 op den dag der uitvoering tusschen 12-1.30 u. a.d. zaal Zooals door ons reeds eerder aangekondigd werd, zal op a.s. Zondagavond in den Roomsch Katholieken Volksbond een concert gegeven worden door Helder's R.K. Knapenkoor „De Zingende Jantjes". Voor afwisseling bij dit concert draagt zorg Helder's Kamerorkest. Wat de door het Koor te zingen nummers betreft, hiervan noemen wij o.m. het bekende ..Zandmannetje" van Brahms, het „Alleluja" (met orkest) van Mozart in een arrangement van den leider van het koor, Schubert's „Hai- denröslein" en voorts enkele andere Schubert- en Mozart-nummers. Het is een programma, dat een uiterst aan- trekkelijken indruk maakt, en waarvan onge twijfeld velen zullen komen genieten. Gistermiddag heeft op het bouwterrein aan den Middenweg, een eenvoudige plechtigheid plaats gehad. De heer F. Egner, een neef van den ondernemer van het groote bouwplan tus schen Javastraat en Middenweg, heeft de eer ste steen gelegd. Familieleden van den heer Egner, de architect, de heer v. d. Leek en de aannemer, de heer Laffertu, alsmede eenige kennissen en familieleden van bouwvakarbei ders, woonden deze plechtigheid bij. Na het verrichten van de eerste steenlegging sprak de heer H. J. P. Egner eenige woorden tot de aanwezigen, waarbij hij den wensch uit sprak voor het gunstig verloopen van het ge- heele bouwplan, dat, zooals men weet uit tach tig woningen bestaat. Op het oogenblik werken pl.m. 35 k 40 bouwvakarbeiders aan dit werk, waarvan on geveer 75 procent Helderschen. Als het werk straks verder voltooid wordt, zal dit aantal nog wel belangrijk stijgen. Het is een heele drukte op het bouwterein en men krijgt al een goed idee op welke plaatsen de bouwblokken zullen verrijzen. Er wordt dan ook de noodige spoed betracht, omdat men niet te laat in het voorjaar gereed wil zijn. De Ned. Reicvereeniging opent het winter seizoen met een grooter. en buitengewoon interessanten wintersportavond op Donderdag 17 November. Vertoond zullen worden de prachtige Burlet Film „Die Technik des Ski- laufs" en kleinere films, welke uitmunten door mooie natuurtafereelen. Sprekers de heeren Skileeraar Wrlter O L-ner »n Panman. De heer Walter Ochsner zal den avond verder op luisteren met Zwitsersche zang- en jodel- liedjes met begeleiding van trekharmonica of Luit. De firma Carl Denig zal de nieuwste sport - modellen laten zien, welke het bezichtigen alleszins waard zgn en voor w,nter3portbe oefenaars van groot belang zal zijn. Zie verder advertentie in dit blad. De prijzen kan men zien in het Sigarenmagazijn Kwast, Sluisdijk- straat. Half December zal gedurende drie dagen door de Pluimveevereeniging „Den Helder en Omstreken" wederom een tentoonstelling ge organiseerd worden in het Alg. Tehuis voor Militairen, Spoorstraat. Reeds thans heeft het bestuur de prijzen, beschikbaar gesteld voor de beste inzenders, ten toon gesteld en wel in de étalage van het Sigarenmagazijn Kwast, in de Sluisdijkstraat. Het blijkt, dat zoowel vereenigingsleden als particulieren zich vrijgevig hebben betoond; het is een ware keur-collectie, die de étalage siert. Onder verwijzing naar de desbetreffende ad vertentie maken wij onze lezers attent op een aardige Bensdorp-reclame. Vandaag en morgen mag nl. elk kind, bij inlevering van 50 auto nummers en aankoop van 25 cent eenmaal grabbelen in de grabbelton, waarin zich tal van aardige prijzen bevinden. Kegelen Uitslagen van Donderdagavond. Korpswedstrijden: D.O.H. I 160 hout D.O.H. II 141 D.O.H. III 156 Ons Genoegen I 156 Ons Genoegen II 155 Hoogste korpsgooier A: H. v. d. Poll 68 hout Hoogste korpsgooier B: G. Wit 72 hout Hoogste korpsgooister: Mevr. Helder 58 hout Vrijebaanwedstrijd op Donderdag 10 Nov.: Seniores: I. F. Kroon 40-39-38 hout 2. C. Goes 40-39-36 3. J. Boerdijk 40-36 Juniores: 1. C. den Hartog 39 hout 2. C. Bijl 36 3. P. Grootveld 35-32 4. A. Duivelshoff 35 Dames 1. Mevr. Bijl 42 hout 2. t Lensen 39 3. Nelis 36 4. Helder 35 5. Heijkoop 34 6. Heiligenberg 33 Vereenigingswedstrijd. Stand op Donderdag avond 12 uur: 1. M. Rosa 774 hout 2. J. de Jongh 666 3. Jac. de Boer 648 Wanneer U onder de dekens kruipt, blgft Uw rheumatiek niet aan Uw bed staan, al hebt U er 4, 5 of 6. Dacht U nu werkelijk alleen met een groot aantal dekens Uw rheu- matische pijnen te kunnen verdrijven? U als leek weet niet beter. U denkt: „Warmte zal mij goed doen." Maar bij de minste afkoeling is de pijn er weer met verdubbelde hevigheid en te meer, omdat rheumatieklijders door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, extra gevoelig zgn voor koude, tocht ed vocht. Pak de koe bij de horens en gebruik niet langer lapmiddelen! Ge moet de oorzaak bestrijden en die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat. ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat het urinezuur radicaal doet verdwijnen door aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) De luitenant ter zee der 2de klasse J. Focke, dienende bij den radiodienst der Marine te Amsterdam, is op 11 November ter beschik king gesteld. De officier van den marine-stoomvaartdienst 2e kl. J. B. P. Haanappel, wegens langdurig verblijf in Nederlandsch-Indië in Nederland teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. De officier van den marine-stoomvaartdienst 2e kl. C. B. Leeuwenburg, met 15dezer te Rotterdam geplaatst, zal worden belast met toezicht op de gereedmaking der machine installatie van het bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij in aanbouw zijnde artillerie-instructieschip „Van Kinsbergen". De luitenant ter zee 3e kl. mar.-res. J. v. d. Plas, dienende aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen, wordt 12 dezer van zijn actieve plaatsing ontheven, na afloop der oefening. Die de échte Geldersche rook worst verlangt. Die van Stege- man. Ze vraagt er altijd uit drukkelijk om, want Stege* man's rookworst heeft een heel bijzondere, zachte rook- smaak: Probeert U ze ook eens? U zult het verschil goed kunnen proeven. LET OP of er wel Stegeman op 't loodje staat. ln winkels met ons raambiljet maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ie alle 5 weer beter. Doos 30 ct. De baldadigheden, verricht door opgescho ten jongens van 1618 jaar nemen in het Tuindorp ernstige afmetingen aan. Gisteren was een aantal van deze jongens bezig met het schieten met luchtdrukpistolen. Zij munt ten het daarbij op voorbijgangers, een haring handelaar, die met zijn wagen op een der punten stationeert, en op straatlantaarns. Iemand, die bg den haringwagen stond werd door een kogeltje vlak bij het linkeroog getroffen, waardoor een bloedende wonde ontstond. Was het kogeltje een cm verder ge weest, dan had deze man waarschijnlijk het oog moeten missen. Even later kwam op het Hoofdbureau iemand mededeelen, dat jongens bezig waren de glazen kappen van de lantaarns te ver nielen. Met pistolen schoten zij onder in de kap. Deze marineman deelt mede, dat hij ge zien had hoe een glas vernield werd. Op deze berichten is de motorbrigade uit gerukt, welke een aantal jongens aantrof op de aangegeven punten. Daar het ter plaatse niet mogelijk was de daders aan te wijzen, werden allen naar het politiebureau gebracht, alwaar proces-verbaal is opgemaakt. Het is te hopen, dat door de politiemaat regelen deze ergerlijke en gevaarlijke balda digheden spoedig bedwongen zullen zgn. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles 10 Nov. te Bourgas. Bennekom, t., 8 Nov. van Tocopilla. Douro 8 Nov. v. Barrios. Fauna 10 Nov. te Lixuri Hercules pass. 9 Nov. Finisterre. Irene 9 Nov. van Cvitta Vecchia. Königsau (charter) 9 Nov. te Amsterdam. Merope pass. 9 Nov. Ouessant. Mars 10 Nov. te Genua. Oberon 10 Nov. 60 m Z.W. v. Dungeness. Poseidon 10 Nov. op 110 mijl Z.W. van Ouess. Pygmalion 9 Nov. van Malta. Saturnus pass. 10 Nov. 4 u. Vlissingen. Socrates pass. 10 Nov. 2 u. Finisterre. Simon Bolivar 10 Nov. van Amsterdam. Triton pass. 9 u. n.m. Finisterre. Tiberius 10 Nov. te Volos. Vulcanus 10 Nov. 6 u. van Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus 9 Nov. te Port Said. Deucalion 7 Nov. van Casablanca. Memnon 9 Nov. v. Singapore. Patrocles 9 Nov. van Aden. Polyphemus pass. 10 Nov. Gibraltar. Peisander 9 Nov. te Liverp. Polyydorus 9 Nov. te Londen. VERKENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandOost-Azië Lijn Gaasterkerk, t., 10 Nov. te Hongkong. Grootekerk, t., 8 Nov. van Pt. Said. Meerkerk, u., 9 Nov. van Manilla. Zuiderkerk 9 Nov. van Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Bintang, u., 9 Nov. van Singapore. Moena, 10 Nov. te Amsterdam. Poelau Laut, u.. 10 Nov. te Port Said. Salabanca, t., 10 Nov. te Suez. Tajandoen, u„ 9 Nov. van Sabang. Tjikandi (charter), t., 7 Nov. van Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOAT). Blitar, u.. pass. 9 Nov. Point de Galle. Dempo 10 Nov. te Batavia. Kedoe, t., 9 Nov. van Liverpool. Kertosono, t., 10 Nov. te Londen. Kota Inten 9 Nov. van Batavia. Sitoebondo, u., 10 Nov. van Suez. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Tasman 9 Nov. van Singapore. Tegelberg 7 Nov. van Manilla. Het is met de politiek als met een kansspel. Men zoekt zijn sympathieën bij die mogendheid waarvan men denkt beter te kunnen worden en de liefde tot elkaar rijst en daalt dan ook met de meerdere of mindere macht van de bevriende mogendheid. Dat Italië vriendschap wenscht met Engeland is geen wonder, want het heeft met Albion rekening te houden bij zijn Middellandsche Zeepolitiek en zijn kolo niale asporaties. Het kan Mussolini dus niet anders dan winst brengen als hij op goeden voet staat met Engeland. Anders is de Italiaansche houding ten opzichte van Frankrijk. Frankrijk, dat op het oogenblik niet afkeerig is van toe nadering tot Italië, dat er toe overgegaan is een nieuwe ambassadeur naar Rome te zenden, met zijn papieren aan den „koning van Italië en keizer van Ethiopië". Vooral nu Italië zoo vertrouwelijk met Engeland geworden is, laat de vriendschap van Frankrijk Mussolini vrij onverschillig. Op hetzelfde oogenblik waarop de nieuwe Fransche ambassadeur naar Rome reist, schiet de Italiaansche pers eenige gifpijlen op Frankrijk af en geeft onomwonden te kennen, dat Mussolini waarlijk niet zoo gesteld is op de Fransche vriendschap en dat Frankrijk heusch wel wat meer zal moeten betalen, voor een vriendschapsver drag, dan de 'oloote erkenning van het keizerrijk van Italië. Een gezaghebbend blad als de „Relazione Internaziole" bijvoorbeeld zegt: de verhouding tusschen Italië en Frankrijk blijft ongewijzigd, ook al stuurt Frankrijk ambassadeurs en af gezanten naar Italië; indien Frankrijk de hoop koestert, dat het een soortgelijk verdrag kan bedingen als de Britsch-Italiaansche overeen komst, dan vergist het zich. Frankrijk kan tegenwoordig, betoogt het blad, op het con tinent niets meer ondernemen; in de Middel landsche Zee kan het nog slechts op de wel willendheid van Italië rekenen. Pats!, die zit. Italië geeft Frankrijk te kennen, dat het in de Middellandsche Zee is afgedaald tot een tweederangsmogendheid. Een beleediging, die vroeger misschien aan leiding had kunnen zijn tot een oorlog, maar die in onzen tijd met een bitter lachje wordt aanvaard. De prestige kwestie geldt niet zoo zwaar meer, na alles wat we in de laatste jaren hebben meegemaakt. Mussolini heeft bovendien kans gezien, door een handig diplomatiek spel, een wig te drij ven tusschen Frankrijk en Engeland wat be treft hun Middellandsche Zeepolitiek. Mussolini triomfeert thans, zegt het Hbl. in een beschouwing: Hij laat Frankrijk weten: indien ge vriend schap met mij wilt, dan kunt ge deze verkrij gen tot den prijs, dien i k vraag. Gelijk reeds vroeger werd vermoed, zijn in dezen prijs be grepen: herziening van den Fransche positie in Dzjiboeti, het eindpunt van den spoorweg, die de Roode Zee met Addis Abeba verbindt, de tarieven voor de scheepvaart in het Suez- kanaal, grooter rechten voor de Italianen in Tunis. Inwilliging van deze eischen zou na tuurlijk neerkomen op een nieuwe verster king van Italië's positie in de Middellandsche Zee. Verder eischt Mussolini als preliminaire voorwaarden voor het openen van onderhande lingen: opzegging van het bondgenootschap met de Sowjet-Unie en toekenning van bel- ligerentenrechten aan Franco. Frankrijk ver keert in een hoogst onaangename positie; het is in 't defensief gedrongen, zooals het ook tegenover het Derde Rijk in het defensief is gedrongen. Zal het tegenover Mussolini op den steun van Engeland kunnen rekenen? Naar het zich laat aanzien ternauwernood. Voor de meest onberispelijke Maatkleding Telefoon 740 Modelkleermakerij Ruijghweg 74 BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Spionnage in de Magniotlinie" en „De zwarte Ruiter". Rialto, Spoorstraat half 8: „Testpiloot". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Kinderen van de Nacht" en „Ees uur Verlof" Zaterdag 12 November Casino, 8.15 uur: Concert Stedelijk Muziek korps. Zondag 13 November. R.K. Volksbond, 8.00 uur. „Concert „Zingen de Jantjes". Casino, 3.306.00 en 8.00 uur: Jazz Band „The Wanderers". Dinsdag 15 November Casino, 8.15 uur: „Tooneelvcr. „Herman Heyermans": „Filmmaniakken". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 761.6 Temperatuur lucht 8.1 Wind richtin:g Z.O.; kracht: 3 Licht op 4.43 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5