Een week vol interessante gebeurtenissen HELDERS WARENHUIS Gratis reizen Nutsspaarbank te Den Helder Rijkspostspaarbank DC MCCIÖTF fCT© Texelsch nieuws De ziekenfondskwestie Vertrokken personen Ingekomen personen Rijkspostspaarbank Stookolie slachtoffers Briefwisseling met jonge Amerikanen Dc nieuwe weldadigheidszegels voor het kind Vischafslap Den Helder Vliegbasis te Amboina 21 zocht De schoolvacantie is begonnen Grootsch landmacht défilé Geslaagde verduisteringsproef Ontmoeting met graaf Lückner Scheepvaartberichten FRAAI GLASWERK MODERN TAFELZILVER laagste prijzen, ruime sorteering FA. ZOETELIEF TEL A03 KEIZERSTR ?5 W ij verwijzen naar de desbetreffende adver tentie in dit nummer, waarin mededeeling ge daan wordt over de wijze waarop men in staat gesteld wordt gratis te kunnen reizen met de Ned. Spoorwegen. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand October 1938. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand October ingelegd 236.361,67 en terug betaald 200.527,28, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald o5.834,39. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.222.678,58. In de maand October werden 183 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zynde boekjes steeg hiermede tot 11.807. Onder de nieuwe boekjes zijn inbegrepen 27 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging der spaarbusjes in den loop der maand leverde een bedrag van 3.925.64 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes be draagt thans 2.300. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Den Helder. In den loop der maand Octcber 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 110.025,83 en terugbetaald 116.666,57 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 6.640,74 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 82. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 14 Nov. tot 21 Nov. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma Rootlieb, Binnenhaven. TEGEN GEVEL. Door het breken van den vooras reed een vrachtauto op den hoek Gravenstraat— Kroonstraat tegen een huis in laatstgenoemde straat. Er gebeurden geen persoonlijke ongevallen. De auto werd zoo spoedig mogelijk wegge haald. crportret;: \têlier JAC r t I OER' KeqeJten Uitslagen van Vrijdagavond. Korpswedstrijden: Acht om de lange I 164 hout II 133 III 131 De korpswedstrijden zijn hiermede geëin digd. De zilveren wisselbeker kwam in 't bezit van Duim in 't Gat I. Klasse A: le prijs: Duim in 't Gat, 186 hout 2e prijs: Hout of Fout 183 Hoogste korpsgooier: H. v. d. Poll 68 183 hout 177 72 160 hout Klasse B: le prijs: E.V.A. II 2e prijs: Ons Genoegen III Hoogste korpsgooier G. Wit le prijs: D.O.H. I Klasse C (dames) le prijs: D.O.H. I 160 hout 2e prijs: D.O.H. III 136 Hoogste korpsgooister mevr. Helder 58 Vrije-baan-wedstrjjd op Vrijdag 11 Nov. Seniores: 1. F. Kroon 2. Jac. de Boer 3. H. J. C. Hoppe Juniores: 1. C. Govers 2. E. Meijer 3. J. Dekker Dames: 1. Mevr. Weerdenburg 2. Mevr. v. d. Berg 3. Mevr. Bijl Verrassings wedstrijd. Stand op Vrijdagavond 12 uur: 1. M. Rosa 2. J. de Jongh 3. Jac. de Boer 3938 hout 39—37 38 39—35 3933 38 40 39 35 774 665 648 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN KOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 13 7.18 4.10 10.55 22.50 4.45 16.35 M 14 7.20 4.08 11.45 23.40 5.35 17.20 D 15 7.22 4.07 12.50 6.30 18.20 W 16 7.23 4.05 0.50 14.15 7.35 19.40 D 17 7.25 4.04 2.15 15 30 8.55 21.00 V 18 7.27 4.02 3.30 16.35 10.10 .22.15 Z f5 7.29 4.01 4.40 17.35 11.10 23.20 Van bevoegde zijde schrijft men ons: Het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft het Zie kenfonds Oosterend" met ingang van Maan dag a.s. (14 Nov.) opgeheven, daar het be stuur van genoemd ziekenfonds zich niet wenscht neer te leggen bij de beslissing van de Centrale Commissie voor het Ziekenfonds- wezen, d.d. 24 Nov. 1937. dat inderdaad het fonds een Maatschappij-Ziekenfonds is, welke beslissing met algemeene stemmen is geno men. Men dient te weten, dat de Centrale Com missie bestaat uit vertegenwoordigers van Katholieke en Christelijke organisaties, be nevens uit de vertegenwoordigers van den Centralen Bond van Ziekenfondsen en de Maatschappij van Geneeskunde. Van 14 November af mogen de huisartsen en specialisten uitsluitend personen behande len, die lid zijn van het Ziekenfonds „Texel". Degenen, die zich daarbij niet aangesloten hebben, zullen dus van dien datum af, als particuliere patiënten beschouwd moeten wor den. Ter kennis wordt tevens gebracht, dat de contributie van het Ziekenfonds Texel, de zelfde is als; die van het Ziekenfonds Ooster end. B. Kramer, van Den Burg naar Den Helder, Gravenstraat 3. S. Prins en familie, van Groeneplaats 13 naar Den Helder, Kanaaiweg 80. C. J. Lampers, van De Cocksdorp naar Am sterdam. Adriana M. H. Lampers, van De Cocksdorp naar Den Helder, Julianapark 3. B. C. Kikkert, van De Cocksdorp naar Den Haag, Bleijenburg 9. A. SmitTrip, en kinderen, van De Koog naar Amsterdam, v. Stolperstraat 75 II. L. de Rooijen, van De Mok naar Den Helder. W. Vlijm, van De Mok naar Den Helder. G. B. J. Vogelzang, van Den Burg naar Am sterdam, v. d. Helstplein 9 H. G. G. F. Heijnekes, van De Mok naar De Kooij. Den Helder. Nely Elis Ruiter en kind, van Oosterend naar Enkhuizen, Schoolplein 6. P. Vergunst en echtgen., van Den Hoorn naar Beverwijk, Alkm. Straatweg 161. Wilhelmina B. Swart, van Den Burg naar Assendelft 829. J. Verbakei, van Helmond naar Den Burg, Hollewalsweg 7. Cornelia Jansen, van Amsterdam naar Den Burg, Molenstraat 18. C. M. BoonsJager, van Eindhoven naar Den Helder. M. VerbruggeKeijser, van Den Helder naar De Cocksdorp 34. H. J. Verbrugge, van Den Helder naar De Cocksdorp 34. Adr. J. Meijering, van 's-Gravenhage naar Oudeschild 33. Mareike Meinsma, van Naarden naar De Koog 27a. Corn. J. v. d. Star, uit Duitschland naar Eierland 139. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Den Burg. In den loop der maand October 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 36.309,63 en terugbetaald 20.093,73 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 16.215,90 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 17. De Koog Donderdag spoelden aan het strand alhier veel vogels aan. welke het slachtoffer waren gewerden van de gebruikte stookolie, die men tegenwoordig met groote velden in zee aan treft, onder deze vogels bevonden zich zee eenden, alken en een enkele Jan van Gent. Van kllometerpaal tot kilometerpaal wande lend troffen wij zeker wel 50 vogels aan. Oproep tot jonge Nederlanders. De Vereeniging voor Internationaal Jeugd- verkeer schrjjft: De Amerikaansche jeugd is op het oogen- blik bijzonder op een vriendschappelijke cor respondentie met de Nederlandsche gesteld. Scholen, consulaten, vereenigingen, zelfs de overheid moedigen aan tot een persoonlijke briefwisseling, als een eenvoudig middel om de gewenschte toenadering te bereiken. Op herhaald verzoek van een speciaal hier voor opgerichte organisatie in de Ver. Staten heeft het bureau van de Vereeniging voor Internationaal Jeugdverkeer te Leiden (Witte Rozenstraat 56a) zich bereik verklaard, be kend te maken, dat eenige duizenden 12- tot 20-jarige jongens en meisjes van overzee hunkeren naar een Nederlandschen corres pondent. Jonge Nederlanders, die bereid zijn met jonge Amerikanen een briefwisseling te beginnen, hebben zich slechts aan te melden met duidelijke opgave van naam, adres, ge slacht en leeftijd onder bijvoeging van 15 ets. in postzegels voor portokosten. Het bureau zendt hun aanvragen dan door naar Amerika. Daarna begint de reis om den aardbol, want het Amerikaansche bureau geeft de namen aan vyf Noord- of Zuid-Amerikaansche landen door, vanwaar de Nederlandsche aanvragers dus binnen korter of langer tijd brieven ont vangen van onbekende vrienden. Jonge Nederlanders, die dit Amerikaansche enthousiasme niet teleurstellen, bevorderen de goede verstandhouding tusschen Nederland en de Ver. Staten. De weldadigheidspostzegels voor het kind zullen dit jaar wederom verschijnen in de waarden \y2 cent (met een bijslag van iy cent), 3 cent 2 cent), 4 cent (+2 cent), 5 cent 3 cent) en 12y cent 3y2 cent) en verkrijgbaar worden gesteld van 1 Decem ber t/m 5 Januari a.s. De netto-opbrengst boven de frankeerwaarde komt ten bate van het bescherming en steun behoevende kind. De zegels zijn ontworpen door den jongen kunstenaar Pam G. Rueter te Sloterdijk. De voorstelling is voor alle waarden dezelfde: een knaapje, dat te midden van bloemen in zijn fluitspel verzonkfen, visch en vogel tot luisteren lokt, een beeld van vertrouwelijk heid tusschen kind en natuur. De kleur der zegels is resp. bruin-zwart, paarsrood (purper), groen, roodbruin en blauw. De zegels zijn vervaardigd in rotogravure. De afmetingen van het beeldvlak zijn 18 X 27 mm. De geldigheidsduur loopt tot 31 Decem ber 1943. DEN HELDER, 11 November. Aangebracht door Korders: Tongen per kg 0.90—0.80 Slips 0.65—0.60 Schol le soort per kist 7.006.00 Schol 2e soort 3.002.20 Sardijn p. mand 1.60—1.30 Door garnalenvisschers: Levende garnalenper lit 1.501.35 Gekookte garnalen per kg 0.15 U/.ondeAtipie. q.e.&eu\tenUdtri del daq.etijklcAen, tf+enl Het gaat met onze politie excelsior. Niet alleen dat deze permanent op haar qui vive is de stad te zuiveren van zede loos gespuis, van portiekstaanders en verkeersovertreders, maar ook als er iets nieuws op den kop te tikken valt is men steeds Haantje de voorste. W aar- mede wij natuurlijk overigens niets ten ongunste van agent de Haan willen zeggen). Zoo werd kortelings nog een megafoon-installatie aangeschaft, waar mede men verkeersovertreders bij druk ke gelegenheden hoopt te cureeren. Spoedig zal het apparaat in gebruik worden genomen en wel dan, als het duo Klap-Gieles hun privaat-lessen bij Arie van Baaren en Antoon de Zeeuw, zijnde de „stedelijk gediplomeerde stem- van-de-reuzen"beëindigd zullen heb ben. Het bleek namelijk bij de proef nemingen, dat het stemgeluid van beide motorbrikkers lang niet „microfonique was. Het was zelfs min bf meer „ge barsten", zoodat cultiveering inderdaad geen luxe is. Naar wij vernemen wor den goede vorderingen gemaakt en is het koppel De Zeeuw-Van Baaren tevreden over de vlijt van het koppel Klap-Gieles. Ook inzake de brandweer heeft de politie baanbrekend werk verricht. Bij den eerstvolgenden brand van groot formaat zal men het korps kunnen aan schouwen, gehuld in de kersversche brandweer-uniformen, die behalve zeer flatteus ook nuttig zijn, daar heel wat jasjes en broeken gedurende dit jaar bij blussching een ontijdig einde ten deel viel. Het uniform, dat men nu bezit, is sterk en degelijk, nogthans ietwat stijf. Uit doorgaans betrouwbaren bron vernemen wij dan ook, dat enkele weken geleden, bij een proef-brand, een geheel geüniformeerde brandwacht over een drempel struikelde en viel. De man deed allerlei pogingen om overeind te komen, maar net zoo min als dat een schildpad lukt, lukte dat hem. Hij lag en moest blijven liggen. Waarschijnlijk zou hij er op het oogenblik nóg liggen, had niet een collega den rug-ligger ontwaard en dezen opgeraapt en weer rechtgezet. Eerst daarna kon de brand weerman naar huis wandelen. Van de brandweer naar de werkver schaffing in de Wieringermeer is slechts één stap. lederen morgen gaat, zooals men weet, een collége arbeiders per autobussen naar de Wieringermeer, om in den polder te delven in klei en veen met de noestheid, goudzoekers waardig. Dat het er echter niet altijd pais en vree is in die bus, getuigt het volgend voor val, dat ons als waar verteld werd. Eenige weken geleden merkten om 6 uur 's morgens, het uur, waarop de goudzoekers uitrijden, de buszitters, dat er inplaats van de voorgeschreven 28 man 30 man in de bus zaten. Ze von den dat zooiets niet strookt met de Bus- wet, en dus dwongen ze den chauffeur (die tegen die overmacht onmachtig was) naar het Hoofdbureau te rijden alwaar ze den dienstdoenden brigadier lieten zien, dat in een bus voor 28 man 30 stuks opgeborgen waren. De briga dier was man van de wet en een be keuring volgde. Twee man werden er uitgehaald en de overige 28 reden door naar de Wie ringermeer. Die twee hadden een dag vrij-af en zochten het goud in Nieuwe- diep. Een merkwaardig incident. Een juri dische puzzle, voor mannen als Mr. Mulder en Mr. Veldman om van te watertanden. Hier toch faudcerde de ge meente en werd verbaliseerd door de gemeente. Of faudeerde de gemeente niet en had de bekeuring niet gegeven mogen worden. Of is deze heele zaak gefantaseerd Net als van dien schildpad-brandwacht? Hoe 't ook zij: aardig is .het en wat aardig is mag altijd geschreven worden! Is bijna gereed. Nadat eenigen tijd geleden stagnatie was ontstaan in het afwerken der marine-vlieg basis op Amboina, is het werk daarna vlotter verloopen. Men verwacht thans, aldus de „Java Bode", dat zij begin 1939 klaar zal zijn. Tegen dien tijd gaan er drie groepen Dorniers heen, die daar verder zullen blijven als voortroepje voor de controle in het Oosten van den Ar chipel. Het vliegveld voor het leger zal ongeveer tegen dien tijd ook gereed zijn. EEN GOEDE KLEERMAKER Uw adres van vertrouwen AladclJilmmalmii 5 iet fimidt Ruijghweg 74 - Tel. 740 Beste Lien, Vandaag zijn de vacanties van de kinderen begonnen, dus drukte in huis. De meeste ge zinnen zijn meteen naar boven vertrokken, om een maandje in de kou door te brengen. Wij blijven rustig in het heete Soerabaja stoven, krijgen bo vendien zelf nog logees. Velen zeggen ook, ach, jullie komen net uit Holland, hebt 't nog niet zoo noodig, maar als je dan naar de warmte-uitslag. de z.g. roode hond kijkt, waar vooral Nans en ik last van hebben, dan denk je: een weekje naar boven, om een koude neus te halen, zou niets geen kwaad kunnen. Deze afgeloopen week hebben we veel interessants meegemaakt. Eerstens was daar de legerdag, een landmacht défilé wel zóó enorm, als we hier nog niet zagen. Het défilé duurde wel een 1 ]/2 uur en het was wat je noemt, af. Verder hebben we hier een verduisteringsoefening gehad. Om half acht moesten alle lichten reeds gedoofd zijn, terwijl de eigenlijke oefening om half negen zou beginnen. Dit werd echter pas tien uur en hebben we den ganschen avond in het donker op ons platje gezeten, want je Iaat het wel uit je hoofd om in deze kenteringstijd met dichte deuren en ramen binnen te gaan zitten. Nieuws gierigheid hield je tegen om naar bed te gaan, alvorens je iets meegemaakt had. Om even voor tien uur kondigden sirenes en alarmgeroep door de radio de komst van de vliegtuigen Eian, het was toen angstig donker, je kon geen hand voor oogen zien en niemand waagde zich meer op straat. Enfin, we'hebben bommen zien wer pen en de vliegtuigen door zoeklichten ontdekt gezien. Het was een goed geslaagde oefening. Gisteren ontmoetten we Graf Felix Lückner, de man bekend uit en door den wereldoorlog en door zijn boek „De zeeduivel", velen wel be kend. We hebben zijn jacht bezichtigd en zijn z(jn gast geweest, hebben hem en haar over hun tochten en reizen hooren vertellen, wel zoo interessant en boeiend, dat we er niet genoeg van konden krijgen. Die twee hebben zooveel meegemaakt, dat ze inderdaad wel aan het ver tellen kunnen blijven, aan ons hadden zij dank bare toehoorders. En het leukste is, dat ze mor gen bij ons komen en we nog eens van dat interessante stel menschen genieten kunnen. Deze ontmoeting blijft inderdaad een zonnige streep aan ons verblijf in Indië. En nu. Lien, wil ik nog eens doorgaan met m'n huishoudelijk praatje van den vorigen keer, want ik weet. dat je daar interesse voor hebt. Nu dan kan ik beginnen met je te ver tellen. dat de levensstandaard hier ten opzichte van de Hollandsche heusch niet zooveel ver schilt. Je kan je geld wel kwijt, zoo is het niet, maar dat kan je in Holland ook. Je begint maar met een auto te koopen en gaat nog al eens uit en je geld is op voor je het weet. Bovendien verc-rloof je zelf hier niet meer luxe dan in Hol land, maar dat brengt het klimaat mee. Maar de huishoudelijke prijzen zjjn hier heusch niet zoo veel hooger dan in Holland. Van de prijzen van suiker enz. kunnen jullie watertanden, als je hoort dat wij daar maar 6 cent per pond voor betalen en voor de thee 10 cent per ons en dat een blik van 5 Engelsche of te wel 31^ Hol landsche pond Blue Band hier maar f 1.15 en een blik van 31^ pond olie maar 75 cent kost. De roomboter precies dezelfde prijs als bij jullie en vleesch weer stukken goedkooper is. Ook al heb je den besten Europeeschen slager dan be taal je nog maar voor lapjes 30 cent en de biefstuk 45 cent per pond. Nu, dat is te doen, nietwaar De fijne vleesch en worstwaren zijn echter weer een ietsje prijziger. Zoo ook het brood en de melk, maar die prijzen halen toch niet meer bij vroeger. Je betaalt nu voor een liter melk een kwartje, terwijl je daar een jaar of tien geleden zeker nog 60 cent voor mocht neerleg gen. En is de melk je nu nog te duur, nu dan gebruik je voor pudding enz. maar blikjes melk. Het eenige vervelende hier is, dat je alles altijd van te voren moet bestellen of af bestel len, anders wordt ,e iederen dag hetzelfde gebracht en dat komt je niet altijd gelegen, dan weer eens heb je broodeters, een volgenden keer heb je luidjes op de koffie en altijd moet je daar van te voren om denken met briefjes mee geven of op te bellen. Zoo ontvang je je brood verpakt en je melk in verzegelde fles- schen, maar dit is natuurlijk allemaal gedaan, opdat de bezorgers niet kunnen knoeien. Sinds de malaise hebben vele Hollandsche jongelui, die door de omstandigheden hier wer keloos zijn geworden, zich toegelegd op groen ten te kweeken. Inderdaad waren de groenten hier vroeger niet te betalen, maar dan moet je nu komen, alles in overvloed en ontzettend goedkoop, zoodat er voor de groentekweeke- rijen niet veel meer aan te verdienen is. Je kan niet zoo gek piekeren of alle groenten worden hier gekweekt, zooals Brusselsch lof, spruitjes, alle soorten kool, sla, andijvie, zuring en noem maar op, zelfs bloemkool kan je hier den laat- sten tijd ook koopen, al is die dan nog een ietsje duurder dan de meeste andere groenten. In den regel ben je met een gezin van vier personen voor 7 cent per dag klaar en nu heb ik royaal gerekend. Bonbons moet je niet snoepen, want dan ben je gauw arm, 50 cent per ons zijn de goedkoop ste en wat is een ons als er kinderen zjjn, koekjes zijn hier ook duur en kom je er daar door vlugger toe om zelf iets te maken. Nu mocht je er nog interesse voor hebben meerdere prijzen van mij te hooren, laat dat dan maar eens weten, zoo vertel ik je nog meer. Voor deze week genoeg. Vele groeten van ons allen. Je Ira. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Alkmaar, 11 Oct. van Rotterdam. Agamemnon, 11 Nov. te Rotterdam. Barneveld (th.)9 Nov. te Iquique. Bennekom (th.), 9 Nov. van Arica. Bodegraven (th.), 10 Nov. 12 u. 180 m. N.W. Azoren. Boskoop (u.), 10 Nov. van Curagao. Deucalion, 11 Nov. te Lissabon. Euterpe, 11 Nov. van La Pallice. Ganymedes, 11 Nov. 1 u. 30 m. n.m. Lydd gep. Hercules, pass. 11 Nov. Ouessant. Irene, 10 Nov. van Napels. Juno, 11 Nov. te Rotterdam. Luna, 10 Nov. van Amsterdam. Mars, 11 Nov. te Savona. Merope, 11 Nov. te Amsterdam. Nereus, 11 Nov. te Amsterdam. Oberon, 11 Nov. te Amsterdam. Rhea, pass. 10 Nov. Gibraltar. Socrates, pass. 11 Nov. Ouessant. Saturnus, pass. 11 Nov. Vlissingen. Simon Bolivar, 11 Nov. te Hamburg. Stella, 10 Nov. van Gibraltar (bunk.). Theseus, pass. 11 Nov. 8 u. 10 min. Holtenau. Tiberius, 10 Nov. te Volos. Trajanus, 10 Nov. te Candia. Triton, pass. 11 Nov. Ouessant. Ulysses, 10 Nov. te Piraeus. Venus, 11 Nov. te Bourgas. Vulcanus, 11 Nov. te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, 11 Nov. te Rotterdam. Damsterdiep, 10 Nov. te Seattle. Lochavon, 10 Nov. te Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 11 Nov. te Tjilitjap. Indrapoera (u.)10 Nov. te Marseille. Kota Intan (th.), 11 Nov. van Singapore. Kertosono, 11 Nov. te Rotterdam. Kota Nopan, 11 Nov. van Rotterdam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Chr. Huygens (th.), 10 Nov. 8 u. n.m. te Suez. Poelau Laut (u.), 11 Nov. van Suez. Soemba (th.), 10 Nov. te Belawan. KON. PAKETVA.AKT MAATSCHAPPIJ. Bantam, 9 Nov. te Singapore. Boissevain, 10 Nov. van L. Marqués. Nieuw Holland, 9 Nov. te Batavia. Nieuw Zeeland, 10 Nov. te Adelaide. SILVER JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar, 9 Nov. van Bombay. Madoera, 9 Nov. te Batavia. Marken, 10 Nov. te Manilla. Silvermaple, 10 Nov. te Singapore. Silverwlllow, 9 Nov. van New Orleans. KON. HOlL. lLOYD. Sallaand, 11 Nov. te Amsterdam. Zaanland (u.), 10 Nov. van Las Palmas. JAVACHINA.JAPAN LIJN. Tjikarang, 9 Nov. te Hongkong. Tjinegara, 10 Nov. van Shanghai. JAVA—NEW-VORK-LIJN. City of Athens, 10 Nov. te Singapore. Dolius, 9 Nov. van Kaapstad. Rhexenor, 9 Nov. te Singapore Weltevreden, 9 Nov. van Quebec. STOOMVAART MI.. OCEAAN. Antenor, 11 Nov. te Shanghai. Eurymedon, 8 Nov. van Port Said. EMZETCO LIJN Jonge Elibabeth, 11 Nov. te Rotterdam. Jonge Johanna, pass. 10 Nov. Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (th.), 10 Nov. van Dakar.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7