'uitvent, geneest en de fmid. Maandag 14 November 19^ft ^^dMieiuwi Tweede Blad Concert Stedelijk Muziekkorps Uitslag verloting der v.v. HRC Ernstige fout bij woningbouw De ,Test Piloot" breekt een spiegelruit Concert Zingende Jantjes De film-avond van „De Noordkaap" AFHALEN wordt niet bij JUWELIER BID 13 KIS JOB BID 05) Woensdag mobiliseert de Bond van Barmhartigheid Zangavond met Jacob Hamel Concert Harmoniekapel „Winnubst" Kinderraadsel Commissie georganiseerd overleg Zeemacht Burgerlijke stand va Den Helder Zeer verzorgd programma. Zaterdagavond heeft in Casino het eerste vinter-concert van het Stedelijk Muziekcorps plaatsgevonden, en als gewoonlijk was het ook thans weer de voorzitter, de heer Bruin die met een kort woord deze samenkomst van de groote „Stedelijk"-familie opende. Hij sprak een woord van welkom tot burgemees ter Ritmeester, wethouder De Boer en den heer L. van Loo, en voorts tot den heer Lee- wens, de vertegenwoordigers der diverse zus terverenigingen en de „Zeemachf'-menschen, die een werkzaam aandeel hadden aan het programma. Voorts dankte de heer Bruin de marine-autoriteiten voor hun medewerking Inzake „Zeemacht", en de beide plaatselijke wandelsportvereenigingen „De Zilvermeeuw en „De Jutter", die het Stedelijk een wals (Lehar's „Gold und Silber") geschonken heb ben. Deze mededeeling werd met een warm applausje van het publiek begroet. Na nog dank gebracht te hebben aan diegenen, die ook thans weer een aantal aardige steunbon- prijzen beschikbaar stelden, gaf de heer Bruin het woord aan den dirigent, den heer Pala. Het concert. Na een warm, en rhythmisch strak- beheerscht gespeelden marsch van den diri gent „Groet aan 't Stedelijk", die uitmuntte door zijn fraai klankgehalte, volgde de ouver ture ..Le Pré au Clercs" van Hérol in een be werking van G. Allier. Opvallend hierbij was de vooruitgang in het clarinet-register. Aan muzikaliteit heeft dit in lang niet onbelang rijke mate gewonnen (1ste partijen!). Ook het hooge houtregister is thans present met een uitstekenden fluitist. Nog zoo'n muzikant en een hoboist en het „Stedelijk" kan ook de symphonische muziek weer op de juiste wijze interpre teeren. En ze zijn in Den Helder! Het stuk in zijn geheel wist te bekooren. Het is van vrij licht gehalte, doch het korps in zijn geheel kon men er goed door beluiste ren. Van Verdi volgde daarna „Maskenbal", een soort beknopte fantasie op een zeer me lodieus stuk opera-werk. Het biedt alle Ver- diaansche bekoorlijkheden, doch enkele ma len greep het „Stedelijk' 'mis. Iet-wat te ruw en de onverzorgd. Het hoornwerk was enkele malen zeer sonoor. De wals „Gold und Sil ber" werd frisch vertolkt en zoo men een gegeven paard in den bek mag kijken, dan was dit hier. Evenals beide laatstgenoemde nummers werd ook voor het eerst ten uitvoer gebracht een groote „Aida"-fantasie (arr. Bouchel), waarin opvallend was het kundig dirigentschap van den heer Pala. Uitstekend gespeeld werd deze fantasie, die tot de beste behoort, die er geschreven zijn. Hier geen aaneenrijging van thema's en melodieën, doch een harmonisch sluitend muziekstuk. Geen rammelende potpourri van populaire wijsjes, maar een afgeronde eenheid. Met karakter wist het Stedelijk, enkele stijlfoutjes niet te na gesproken, deze fantasie te geven. Uit alles bleek dat men zich gedurende den laat- sten tijd terdege voorbereid heeft. Een woord van waardeering aan het adres' van den diri gent, mag hier dan ook ongetwijfeld gehoord worden. Goed werk! Met name de inzet en de slot-climax. Na een tweetal marschen kwam de pauze. Keer op keer dankte een hartelijk applaus voor het gebodene. Na de pauze werd door den heer Jc. Meijer (clarinet) begeleid door den heer Nico Vis ser, nog uitgevoerd de „Fantasie für Clari- nette und Piano" van Reissiger. De solist bleek goed thuis te zijn op zijn instrument; technisch viel er weinig op aan te merken. Zoowel in het hooge ajs lage register kwamen de moeilijkste toonen er zeer zuiver uit. De heer Visser demonstreerde weer eens een vaardige begeleiding. Hierna kwam van „Zeemacht" een demon stratie schermen tusschen den korp. der ma riniers v. d. Blaak en Vetter onder leiding van sergt. d. mams. Brans. Er werd voor de noodige theorie gezorgd, doch aan de uitnoo- diging om een partijtje te trekken werd geen gehoor gegeven. Tot slot een serie acroba tische toeren door een 3-tal leden der Marine- Sportschool, waarop men kon constateeren wat serieuze training vermag, een verloting (die een succes was!) en... het bal. Het „Stedelijk" kan op een succesvollen avond terugzien. Speciaal wat het muzikale gedeelte betreft. Hoofdprijs 1036. O o o O O c c g O 01 2 -J-J DJ c -o 09 c ■U O O i-< CL J CL ►4 1 4362 20 2832 39 4293 2 3663 21 2977 40 1646 3 601 22 457 41 4054 4 150 23 466 42 1798 5 2852 24 4441 43 1715 6 4724 25 2946 44 3068 7 1492 26 332 45 3312 8 1231 27 4671 46 113 9 642 28 4904 47 2882 10 4001 29 2494 48 3538 11 2616 30 1738 49 4565 12 4720 31 4988 50 940 13 1739 32 4316 51 1310 14 1815 33 1408 52 2453 15 4043 34 2338 53 4320 16 715 35 4136 54 219 17 4457 36 4761 55 2289 18 2049 37 4704 56 576 19 472 38 1667 57 1266 O C co :c> O c •*-> O 58 2618 59 1392 60 825 61 2067 62 4996 63 3474 64 3028 65 2829 66 4662 67 2321 68 4623 69 1428 70 714 71 4539 72 214 73 3136 74 3659 75 2075 76 1623 77 1761 78 4550 Prijzen kunnen afgehaald worden bij N. A. Snel, „Hotel du Passage", Keizerstraat. Prijzen welke voor 1 December 1938niet afgehaald zijn, vervallen aan de vereem0m0. De architect aansprakelijk gesteld. Een viertal jaren terug heeft de gemeente aan de Smidstraat twaalf woningen laten bou wen De zorg voor den bouw der woningen wei om practische redenen opgedragen aan de woningstichting alhier. Genoemde stichting pleegt n.1. voor het ontwerpen en uitvoeren van bouwplannen ten behoeve van de volkhuis- vesting gebruik te maken van een vasten technischen adviseur, als hoedanig tot voor °ptrad de heer S. Krijnen, alhier. Hem weid dan ook het ontwerpen en uitvoeren van het bouwplan der onderwerpelijke woningen waaronder begrepen het uitoefenen van toe zicht op den bouw opgedragen. Hiervoor heeft hij een honorarium van 1248.— ont vangen. Reeds binnen een jaar na de voltooiing van den bouw werd vastgesteld, dat daar bij ernstige fouten waren gemaakt. Ten gevolge van verzakkingen der fundeering, zijn in de muren der woningen scheuren ontstaan. Een dezerzijds ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat bedoelde verzakkingen ten deelde zijn te wijten aan het onvoldoende draagvermogen van den bouwgrond; deze be staat n.1. uit zwarten grond van losse samen stelling, en wel over een diepte van pl.m. 1.30 a 1.40 M. Deze verzakkingen zouden kunnen worden voornomen, door de fundeering op de zich onder den lossen bouwgrond aanwezige vaste grondlaag op te trekken, of door het ontgraven der fundeeringssleuven en deze daarna met zuiver zand tot aan den onderkant van de fundeering te dichten. Dat het een of ander niet is gebeurd, moet hieraan worden toegeschreven, dat door den architect geen voorafgaand grondonderzoek of althans een zeer onvoldoend onderzoek naar den bodem toestand is ingsteld. Voor een ander deel moeten de verzak kingen zjjn veroorzaakt door de aanwezig heid van een met minder goed materiaal gedempte sloot en aan de drassigheid van het aangrenzende terrein. Hiervan had de heer Krijnen zich eveneens, alvorens met den bouw werd aangevangen, moeten overtuigen. De kosten van herstelling der woningen worden door den directeur van gemeentewer ken geraamd op 2400,naar verhouding van de bouwsom, welke 13.835,bedroeg, dus een aanzienlijk bedrag. De architect in gebreke. W. en W. hebben den heer Krijnen voor de gemaakte fouten aansprakelijk gesteld. Door hem is aangevoerd, dat een dergelijke grond slag als hier aanwezig was, in het westelijk deel der stad zonder uitzondering voorkomt en geen bezwaar heeft opgeleverd, hetgeen evenwel naar het oordeel van B. en W. niet als een voldoende verontschuldiging kan wor den aangemerkt. De heer Krijnen heeft overi gens erkend, dat wat de eindgevels der wo ningen betreft, ter plaatse daarvan het ter rein vermoedelijk geen deugdelijken grond slag opleverde. Na langdurige onderhandelingen, waarbij de houding van den heer Krijnen allesbehalve bereidwillig en behoorlijk is geweest, hebben B. en W., behoudens goedkeuring van den raad en, voor zooveel noodig, ook die van Ge deputeerde Staten, er genoegen mede geno men ten einde verdere kosten ook bij een procedure te vermijden, dat door Krijnen een bedrag van 750.ineens, werd be taald, als gedeeltelijke schadevergoeding in de kosten van herstelling der woningen, welke herstelling van gemeentewege ware uit te voeren. Dit bedrag is inmiddels in de ge meentekas gestort. De vraag of de aannemers der woningen ook voor de ontstane gebreken aansprakelijk zouden kunnen worden gesteld, kan buiten beschouwing worden gelaten, daar verhaal op hen niet mogelijk is, omdat zij niet tot het doen van eenige financieele vergoeding in staat zijn. B. en W. stellen den raad voor om te be sluiten, dat bedoelde woningen thans van ge meentewege worden hersteld en het College daarvoor een crediet van 24.00.te verlee- nen. en met S. Krijnen, te Den Helder de vol gende dading aan te gaan: a. Krijnen, voornoemd, betaalt aan de ge meente een bedrag van 750. b. hiervoor verleent de gemeente genoemden Krijnen volledige kwijting en décharge ten aanzien van gebreken, welke zijn vastge steld bij de naar zijn plannen en onder zijn leiding gebouwde woningen Smidstraat nrs. 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47 en 49. Zaterdagavond is. onder donderend geraas, de groote spiegelruit van Van Baaren in de hall van het Rialto-Theater ingedrukt. Wat de oorzaak betreft, deze is ditmaal niet te wijten aan vandalisme van de jeugd, die zich doorgaans in groote getale aldaar ophoudt, doch aan het vele publiek, dat zich op dat oogenblik verdrong om het theater binnen te k°Zooals men weet wordt momenteel in dit theater de film „Testpiloot" gespeeld, en deze trekt een zeer groot publiek. In dit verband mag dan ook de opmerking gemaakt worden. dat scherven geluk aanbrengenvoor de directie' In geen geval is dat natuurlijk van toepassing voor de desbetreffende glasver zekering-maatschappij Succesvol optreden voor een uit verkocht huis. Ten derde male heeft gisteravond in den Roomsch Katholieken Volksbond een concert plaats gevonden van Helders R.-K. Knapen koor en ditmaal is gezongen voor een uitver kocht huis. Dat was prettig. Ten eerste voor het koor en diens dirigent, den heer Hoogervorst, maar zeker niet minder voor deze vele aanwezigen, wien een schoonen avc^d bereid is. Zoo schoon, dat men er ongetwijfeld nog eenigen tijd aan zal kunnen terugdenken. Het was de adviseur van het matrozenkoor, kapelaan Stijn, die een kort woord van wel kom sprak. Hij hoopte, dat hij na het beluiste ren van het koor even enthousiast mocht zijn als het publiek nu reeds was. Het programma. Hierna werd met de uitvoering van het pro gramma een aanvang gemaakt en wel met het al traditionèele „Stella Maris" van Jansen. Verzorgd en met veel gevoel vertolkten deze jeugdige zangers, gestoken in hun attractieve broek-en-kiel, dit mooie stuk koorzang, dat gevolgd werd door „De Twee Jagers" van Blattmacher. Gesteund door de pianobegelei ding van mevrouw MoreeDol, werd dit num mer frisch en vlot gezongen. Gedegen voorbe reiding was hier merkbaar, en elk der cou pletten maakte een even verzorgden indruk. „Zandmannetje" van Brahms, dat magnifieke stukje volkszang, dat nooit „oud" zal worden, deed het, op het eerste, iets te geforceerde couplet na, keurig. Een aardige solo met be geleiding der overige matrozen, die voor „bromstemmen" zorgden, mag apart genoemd worden, ofschoon de jonge solist iets te hoog inzette. Volgde van Bortniansky „Du Hirte" en van Rameau „Zomervreugde". Het laatstgenoemde was iets minder van gehalte. Zicht- en hoor baar werden de Jantjes vermoeid, hetgeen bij zooveel demonstratie van goeden zang en kra nig zingen geen wonder mag heeten. Als laatste nummer voor de pauze tenslotte Mozart's „Alleluja" met orkestbegeleiding. Hier was sprake van een hoogtepunt in de geschiedenis van het koor. Hier heeft de heer Hoogervorst bewezen inderdaad instaat te zijn in zulk een korten tijd een voortreffelijk ge schoold koor te kweeken. Een prestatie, die zonder meer bewonderenswaardig genoemd mag worden. Tusschen het optreden van het koor presen teerde zich aan het auditorium een nieuw or kest, „Helders Kamerorkest", eveneens onder leiding van den heer Hoogervorst. Wij hoorden de ouverture „Rosamunde", „Humoreske" en „Auf einem Persischen Markt". Voor een be ginnend ensemble goed wérk. Wij twijfelen er „„k niet aan> of (jij- orkest zal zijn weg len in de plaatselijke muzikale gemeen schap. De goede wil van de leden en het enthousiasme van den leider waarborgen dat ten volle. Het was geen wonder, dat aan het einde van het eerste optreden der „Jantjes" een ovatie opklonk, die niet in de laatste plaats den heer Hoogervorst en diens kundige pianobegeleid ster, Mevr. MoreeDol, gold. Het was de heer P. Luyckx, die tenslotte mededeelde, dat Tweeden Kerstdag door het Koor een Kerstconcert gegeven zal worden, uitsluitend toegankelijk voor do nateurs. Tot onzen spijt waren wij niet in de gelegen heid het tweede deel van dit concert te "beluis teren. Wij zijn er echter van overtuigd, dat het van minstens gelijke kwaliteiten als het eerste geweest is en dat het aan bijval van het dank bare auditorium niet gemangeld zal hebben. Deze filmavond is gehouden Vrijdag J.1. in de bovenzaal van het Militair Tehuis. De plaatselijke herbergsleider, de heer Roo- vers, deelde in zijn openingswoord mede, dat deze avond feitelijk te beschouwen is als een jaarvergadering met attractie. De bekende Wim Wiese uit Petten was als spreker overgekomen, terwijl Mej. Aafje Kamp en de Driehoeksmeisjes als „zang-motor" dienst deden. En die motor bleek het goed te doen. Ondanks dit aantrekkelijke programma stelde de opkomst weder teleur. De heer Roovers bespreekt uitvoerig de ver beteringen aan onze jeugdherberg. Een nieuwe waschgelegenheid voor de jongens, bagage bergplaatsen, een gemoderniseerd dagverblijf, noodbedden e.d. Door den toestand, waarin het gebouw ver keert, blijft er echter nog veel te doen over. Het gemeentebestuur is de Jeugdherberg reeds zeer ter wille door het gebouw gratis in bruikleen te geven; misschien komen de nood zakelijke verbeteringen eveneens door samen werking tot stand, bijv. door het inschakelen van jeugdige werkloozen. Het herbergbestuur hoopt hier vast op. 10 Jaar Jengdherbergwerk. De heer Wiese, de vlotte spreker in „alle standen", had als etkst van zijn causerie: „10 jaar jeugdherbergwerk". Hij begint te verklappen, dat het er 10 jaar terug vaak zeer heet toeging in den strijd tus schen het Nederl. Jeugdleiders-Instituut, een goede organisatie, maar zonder jeugdherber gen, en een groep idealistische jongeren zónder organisatie, maar mèt drie jeugdherbergen. De oude „Zevensprong" in Petten was één van de drie. Er waren jongeren, die hun heele vacantie opofferden om geld bijeen te schar relen om een jeugdherberg te „installeeren". 500.was toen al genoeg. Nu hebben we herbergen van 50 mille per stuk. We kregen in 5 jaar tijd een bijna volledig net met 65 jeugdherbergen. Dit jaar waren er meer dan 180.000 overnachtingen. Niet alle Jeugdherbergen kunnen een even groote rol spelen. Onze Noordkaap bijvoor beeld, op een eindroute gelegeh, moet zich te vreden stellen met de rol van schakel te zijn in het verkeer van en naar Texel. Toch is de Jeugdherberg hier op zijn plaats en een stad als Den Helder dient haar instandhouding als een noodzakelijkheid en een plicht te beschou wen. De jeugdherberg heeft zijn plaats veroverd. Toch is zij meer voor de jeugd dan enkel overnachtingsinstituut. Het respect hebben voor de overtuiging van andere trekkers is wel één van de belangrijkste voorwaarden. Zonder dit respect zou het leiden van een Jeugdherberg onmogelijk zijn. Het saamhoorigheidsgevoel wordt er bevorderd. Zeer opvallend is het, dat het geheele herbergwerk in Nederland gefinan- berekend door ESONA (auto- en bootdiensten). li li HM ii II iiiii ui ii ii hui :n h' hui "ii ■IIIIUM ■IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIItllllllHIIIIIIMI rv_n JI ii jhi II II II II IL.il II II III II II HUI 1! II II II I r-ii ii ii ji ii ii ju i ii ii ii i m n ii ii ii in ii ii mui in ii n i iiiP II. Ml II II "HUI III. II II ii IIIIIIUUUIIHUUIIIUUUIUUUUIIIIIUIHin V.etLjijdLty - Thactilcd - ïlaait pAfyig, Helpt de stille armen van Den Helder. Ieders hulp dringend gewenscht. De Novembermaand vormt den overgang met den winter: overal zijn thans de kachels in gereedheid gebracht, het nieuwe winter- ondergoed ligt in de linnenkasten opgeslagen, terwijl de kolenhokken gevuld teerden met brandstof. Het zijn alles gewone dingen, waarbij fei telijk geen sterveling stilstaat. Dat wil zeg gen, zij die zich dat alles kunnen veroorloven. Maar er is een andere categorie: dat zijn de menschen, die ook in Den Helder geen brandstof, geen kleeding, geen dekking, geen schoeisel bezitten. Of haast niet bezitten. Dat zijn de menschen, voor wie de winter een periode van ellende en misère is, welke weliswaar meestal binnenskamers geleden wordt, doch die daarom niet minder schrij nend is. Deze menschen worden niet vergeten. Sedert verscheidene jaren nu reeds wordt voor hen zeer veel gedaan door den zeer werkzamen Bond van Barmhartigheid, die telkenjare een z.g. algemeene inza- meldag organiseert, waarbij men zich tot de bevolking van geheel Den Helder richt voor bijdragen in het werk. Deze bond werkt in stilte. Hjj schreeuwt niet van de daken wie en waar men ge holpen heeft en dat is begrijpelijk. Maar er schuilt tevens een gevaar in. Ten slotte geldt nog altjjd de waarheid: on bekend maakt onbemind en het is drin gend noodzakelijk dat de B. v. B. een zoo groot mogelijke bekendheid in onze stad geniet. Wij hebben een blik in de administratie van den Bond geslagen en waren gefrappeerd door het vele materiaal, dat men gedurende dit jaar ter beschikking stelde van hen, die het noodig hadden. Niet minder dan 5000 stuks kleeding alleen werden afgegeven, een aantal dat echter nog ver achterblijft bij het jaar ervoor, toen het 10.000 was. Deze achteruitgang is natuurlijk daaraan tcj te schrijven, dat men niet van de men schen kan eischen steeds weer heele pakken goed weg te geven, zooals de eerste maal. Maar wel, dat men, zoo men het kèn missen, iets weglegt. Wat voor U van weinig of geen waarde meer is, beteekent voor den Bond doorgaans een gaarne aanvaard bezit. Zooals men weet is alles welkom: pakken, kleeding, schoeisel, dekking, huisraad, baby- goed, kortom, alles wat er in een huishou den noodig is. Dat het materiaal goed besteed wordt, dat garandeert de Bond van Barmhartigheid. Als er één instantie in Den Helder is, die weet wie wel en wie niet voor deze voorziening in aanmerking komen, dan is het wel juist deze bond. De inzamelingsdag wordt gehouden a.s. Woensdag. Met auto's zal men door de stad rjjden, waarbij het publiek verzocht wordt alles van te voren reeds klaar te leggen. Men rekent hier natuurlijk op de volle mede werking van onze stadgenooten. De uren waarop rongegaan wordt zijn 's morgens 's middags 's avonds van 1012 uur van 25 uur van 79 uur W ij zijn er van overtuigd, dat deze actie succes zal hebben. Het is een prachtige ge legenheid Uw gulheid en menschelijk mede gevoel te demonstreeren. Ge doet er een zéér goede daad mee! cierd wordt zonder een cent overheidsgeld. Momenteel worden proeven genomen om voor de arbeidende jeugd het trekken mogelijk te maken. Slagen deze pogingen, dan staat het herberg werk nog pas aan het begin van haar ontwik keling. Ook in andere landen verrijzen de jeugdher bergen uit den grond. We denken aan Dene marken, Schotland, Noorwegen e.d. Het trek ken in het buitenland en omgekeerd het bezoek van buitenlandsche trekkers aan ons land, is mogelijk geworden. Spreker besluit zijn sponta ne causerie met onze stadgenooten op te wek ken de eigen Jeugdherberg te blijven steunen opdat Den Helder aan de gasten-trekkers een Jeugdherberg zal kunnen aanbieden welke vol doet aan de eischen. Hierna werden de films „Onze Jeugdherber gen" en „Trekt Uit" gedraaid. Vooral de laat ste, kortelings verschenen film is uit filmisch oogpunt beslist goed te noemen. Reeds laat dankt de heer Roovers alle aan wezigen, waaronder ook Vader en Moeder Wiese van de „Zevensprong" voor hun aan wezigheid. DE JAARVERGADERING DER NED. MIDDERNACHTZENDING VER. Aanvangsuur op 8 uur gesteld. In aansluiting op datgene wat wij reeds be richtten over de a.s. Woenslagavond te houden bijeenkomst van de Nederlandsche Midder- nachtzending Vereeniging in Casino, vestigen wij er de aandacht op, dat het aanvangsuur niet is 8.15, maar8.00 uur precies. Voorts zij ten overvloede nog medegedeeld, dat de mid dagbijeenkomst uitsluitend toegankelijk is voor genoodigden. In Casino. De A.V.R.O. wil er het hare toe bijdragen, het zingen zeer populair te maken. Zij organiseert daartoe o.a. zangavonden, waar onder leiding van den heer Jacob Hamel gezongen wordt Waar deze avonden tot nu toe gehouden werden in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht enz., overal waren zij een succes. Op Dinsdag 22 Nov. a.s. zal in het Casino een dergelijke avond gegeven worden. Van 8.uur tot half 10 wordt er gerepeteerd, om 10 uur wordt de zender ingeschakeld. Wij twijfelen er niet aan of er zal zeker be langstelling zijn voor dit experiment. Harmoniekapel „Winnubst" geeft onder lei ding van den Directeur H. B. Schenkels op Donderdag 17 November haar eerste Winter- concert van dit seizoen in „Casino" des avonds te 8ul5. Het programma vermeldt o.a. de Ou verture Solonelle van Gabr. Parés, La Roi S'Amuse van I Delibes, Finlandia (Tonditung) arr. L. Leistikow, Erinnerurg an Mendelssohn- Bart'.ioly, arr. H. B. Schenkels, e.a. welke con certnummers voor het eerst door de Harmonie kapel worden uitgevoerd. Welwillende medewerking wordt verleend door het Helder's R. K. Knapenkoor „de Zin gende Jantjes" onder leiding van den heer Henk Hoogervorst aan den vleugel, begeleid door mevr. C. Mo.éeDol. Voor introductie's verwijzen naar de adveri tentie in dit blad. Abusievelijk kwamen een aantal verkeerde namen in 't Juttertje van Zaterdag. Hier vol gen de goede oplossers: Bep Wulffelé; Repelsteeltje; Han Grötzin- ger; Fritsje, Coentje, Leontine en Neeltje Coster; Nelly Rotgans; Jan Koomen; Erna Meyer; Sientje Hooiveld; Gerard v. d. Paal; Cornelia v. d. Vis, Texel; T. v. Liere, Texel; Cor v. Bijnen; Maria Hooiveld; Geertje de Boer; Piet de Koster; Mary Jurg; de Ben geltjes; Ali Elendoorn; Gerard en Klaas Jellema; Tini en Riek Hendrikse; Annie en Loeki Janssen; Jo Verschoor; Ali Teunis- sen; Tea de Geus; Rietje de Boer; Loek en Leon v. d .Wal; Tillie Bisschop; Bali en Annie van Bijnen; Jan en Piet Strous; Teuntje Kloosterman; Marianne Bruin; Cor Wulffelé; Tini v. Brederode; Wijnand Kerstens; Gerard Molenaar; Henk v. d. Paal; Rika Koningstem; Rika Keyzer, Texel; André Schouten 's-Gravenhage, 12 November. In de giste ren gehouden vergadering der Commissie voor Georganiseerd Overleg Zeemacht werd een brief van den Minister van Defensie bespro ken, waarin het voornemen wordt aangekon digd om de bepaling, dat aan militairen der zeemacht, die zich niet tot medevliegen heb ben verbonden, in vredestijd niet gelast wordt om mede te vliegen, te doen vervallen. Verder werden vier voorstellen behandeld, n.1. een voorstel om schoenmakers, kleer makers en barbiers, die tenminste 10 dienst jaren als zoodanig bezitten, te vergunnen om bij uitzenling naar overzeesche gewesten zich van hun gezin te doen vergezellen, een voorstel in de verblijven der onderoffi cieren verschillende hoofdstukken van veror deningen te doen plaatsen, een voorstel eenige leerboeken voor zelf studie op het gebied van algebra en meet kunde in het detail zee-instrumenten op te nemen. en een voorstel om goud- en zilvergalon, alsmede gouden en zilveren borduursels voor onderofficieren in 's rijks magazijn verkrijg baar te stellen. van 12 November 1938. BEVALLEN: C. Goudswaardt-de Meijer, d. OVERLEDEN: W. B. Grasman, (m.), 77 jaar. Wed. A. J. Kimmel, geb. A. Peters 80 jr.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5