Woensdagsche Mijmerij KLINK een renner met naam „Joodsche aanspraken op Palestina onwettig" „Kapitalisten-kliek" in Engeland Sterke Chineesche legers om Kanton samengetrokken Fransche regeering Duitsche politic „vond" ccn milliocn Het flikkerlicht is betrouwbaar Crisis-credieten aan den Middenstand Laatste telexbericht Amerikaansche volksbeweging één Hulp voor Grijnszpan Roemenië's Koning in Engeland Door zijn zoon aangereden krijgt het moeilijk De moord op Tetje Hof TUINHOEKJE KERMIS DER IJDELHEID. Ik begrijp sommige menschen niet. Som mige menschen kunnen er namelijk maar niet bij, dat andere menschen ronduit ijdel zijn, als de prettigste en natuurlijkste zaak van de wereld. Ze loopen op straat met een gezicht van zie-je-me-wel en stralen als iemand hen groet. Hun dag is ineens goed. Ze staan voor winkelétalages en zien niets van wat er ligt; ze kijken alleen maar of hun hoed of das het 'm doet en of hun per soonlijkheid in het algemeen nog dezelfde frissche, jeugdige ^harme uitstraalt van gisteren en eergisteren. Ze lezen een boek of een artikel in de krant en vinden den schrijver een kraan als h(j het wel met hen eens is en een prul als hij een afwijkende meening verkondigt. Ze weten ieder gesprek zoo te draaien dat het op hen of hun kinderen uitloopt. Citeert iemand een grappig kindergezegde, hun Dorusje heeft laatstVertelt een ander een bijzonder geval van kinderlijke begaafd heid, hun Teddy isof als hun Teddy toevallig een brekebeen is, zitten ze mok kend in een hoek, voelen zich verongelijkt, zoo niet gegriefd, en verademen als iemand zoo kiesch is een vroolijker onderwerp te entameeren. Er zijn ook menschen die onrustig worden als de maand Augustus ten einde loopt en met bevende handen het avondblad van den 30sten ter hand nemen, om als een tod ineen te zijgen als zij moeten constateeren, dat de malsche Augustusregen alweer hun knoops gat is voorbijgegaan. Maar het toppunt van menschelijk genot schijnt te zijn, geïnterviewd te worden. S c h ij n t, want het genot is mij, als zijnde een van de honderd onbelangrijkste landge- nooten, nog niet te beurt gevallen. Ik zeg dit met onverholen bitterheid, vermits een mensch nu eenmaal gaarne meer schijnt dan hij is: men zou zelfs kunnen zeggen, dat dit als een van de meest menschelijke eigen schappen kan worden beschouwd. En ziehier hoe een menschenvriend aan deze meest menschelijke aller behoeften te gemoet komt. Er is, naar verluidt, een boek op komst, waarvoor (volgens een gerucht 1800, maar het kunnen ook minder zijn) grooten des lands zijn, worden of zullen worden geinterviewd. Ik herhaal: een daad van de puurste menschlievendheid. Wie staat niet graag met groote persoonlijk heden, pardon met andere groote persoon lijkheden, in één dik boek? Een boek, dat van geslacht op geslacht in een gewijde lade zal worden bewaard om als een familie in verval dreigt te raken, tot troost te strek ken 0f als een onwillige nakomeling dreigt te mislukken, tot stralend voorbeeld te worden gesteld? Het moet een groot oogenblik in een men- schenleven zijn, wanneer er iemand bij je komt, en met van aandoening bevende stem je tot een der grooten in den lande stempelt om je vervolgens het geëerbiedigde hemd van het hooggeachte lijf te vragen. Waar je je voorbereidend onderwijs hebt genoten, hoe oud je was toen je je eersten tand kreeg, wat je broers en je zusters, je neven en nichtjes voor baantjes hebben 't is merk waardig, maar aan werkelijk belangrijke menschen is werkelijk alles belangrijk hoe hoog je vroeger gewoond hebt en hoe laag nu, hoe vaak je je pakken laat keeren, waar je 't aan toe schrijft, dat je een belang rijke persoonlijkheid bent geworden, wie en hoe je achtereenvolgende chefs waren en waarom, waar je je jeugd, respectievelijk je ouderdom aan toeschrijft (behalve aan den datum van je geboorte), enzoovoort, enzoo- voort. Het is prettig om te weten dat je be langrijk bent en het geeft voldoening te merken, dat een ander het inziet. Je hebt dan ook geen enkel bezwaar, be vestigend te antwoorden op de vraag, of je zoo'n boek niet in je bezit zou willen heb ben. „Een heel dik boek. Zeventig gulden. U begrijpt Je begrijpt. Intusschen is een vriend van mij, een vreemdeling die sedert een paar jaar in ons land woont en een bescheiden, onder ons gezegd niet zoo heel veel beteekenend per soon is, een beetje gedesillusionneerd. Hij is óók geinterviewd voor het dikke boek, dus meende al, dat hij belangrijk was, maar had geen geld om een exemplaar te bestellen. De toegezegde drukproeven heeft hij daarna nooit ontvangen. Maar het is natuurlijk on billijk hier iets van te denken. Ze zullen zeker nog komen. Menschenvrienden zullen zich nooit in de (bestel)kaart laten kijken! De bescheiden Wieringer renner, die men eerst nieti in de rekening had, thans een gevreesde figuur op de wielerbaan. ACHTERVOLGING TEGEN FOURNIER. (Van onzen wielermedewerker). Na zijn schitterend debuut te Parijs, heeft de Noordhollandsche renner Klink ander maal de aandacht op zich gevestigd in het sportpaleis te Antwerpen. Daar is Klink j.1. Zaterdagavond defini tief „doorgebroken" tot de wereld van de internationaal erkende achtervolgers. Hard heeft de Wieringer knaap er voor moeten werken en veel heeft hij ontbeerd, voordat hij zoover is gekomen. Maar nu is Klink's naam dan toch definitief gevestigd. Op ondubbel zinnige wijze heeft hij zich in de voorste gelederen weten te werken en eens verontachtzaamd, wordt hij nu bejubeld door duizenden Klink in de eerste ronden, toch konden zij niet voorkomen dat de Wieringer reeds, voordat de helft van de 3 K.M. waren verre den in beide ritten een beslisscnden voor sprong nam van circa 80 meter. Volledig gaf hij zich echter niet en hij be paalde zich, in fraaie stijl, dan verder tot verdediging van zijn voorsprong. Ongetwijfeld was het een gelukkige om standigheid voor hem dat Savelsberg zich in de race tegen Girard geheel moest geven. Hierdoor was de Limburger lang niet zoo fit voor den eindstrijd als Klink. Doch zon der deze handicap zou Savelsberg zeker evengoed ten onder zijn gegaan. Klink reed de finale zoo sterk, dat niemand er aan twijfelde of hij was de sterkste man. In den tijd van 5 min. 6.6 seconde over 4 K.M. versloeg hij ook Savels berg met aanmerkelijk verschil. Lui de bejubeld door circa 10.000 men schen, reed Klink zijn eereronde, die voor hem onvergetelijk is geworden Op overtuigende wijze had hij be wezen een renner van het eerste plan te zijn. De toekomstplannen. Vooreerst zal Klink nog te Antwerpen blijven en op 11 December waarschijnlijk samen met v. d. Voort deelnemen aan een internationalen koppelwedstrijd. Daarnaast heeft hij nog een toezegging uit Parijs om daar Tournier te mogen ontmoeten. In te genstelling met vorige jaren, zal Klink dit seizoen prof blijven. Stellig zal hij dezen winter in de verschil lende sportpaleizen nog opvallende presta ties leveren. De kans om er veel te rijden is er, want Klink is een veel gevraagd „nummer" geworden. De Arabieren niet gebonden aan door Engeland vroeger gedane beloften. Het Hooge Arabische Comité in Pa lestina heeft een verklaring gepubli ceerd, waarin men weigert Engeland het recht toe te kennen een oplos sing te zoeken, waarbij rekening wordt gehouden met dc verplichtin gen, welke Engeland vroeger ten aanzien van de Joden op zich heeft genomen. Ten aanzien van de betrekkingen tusschen Joden en Arabieren is het comité van oor deel, dat niet kan worden onderhandeld, zolang de Joden vasthouden aan hun „on wettige aanspraken" op Palestina. Wel ge ven de Arabische leiders de Joden het recht in vrede onder de Arabische bevolking te leven. Zij zien een mogelijke oplossing in deze richting. De komende onderhandelingen moeten, volgens het comité, berusten op het „nati onaal Arabisch verdrag" dat genoemde rech ten aan de Joden toekent, doch een verbod tot Joodsche immigratie inhoudt en een mandaat naar het voorbeeld van de over eenkomst tusschen Engeland en Irak of tus schen Frankrijk en Syrië voorziet Tegen den Moefli. Een Arabische nota, waarin het besluit der Britsche regeering een conferentie te houden inzake Palestina wordt toegejuicht is tot Macmichael, den hoogen commissa ris gericht, met het verzoek deze door te zenden aan Macdonald. Een afschrift der nota is gisteren aan den correspondent van Reuter overhandigd door den eersten Arabier die in de laatste drie jaren den moed heeft gehad open lijk de activiteit van den Groot-Moefti aan te vallen. Het is fakhri Bey Nasashibi, de vroegere onderburgemeester van Jeruzalem en lei der der Arabische „verdedigingspartij" wel ke tegenover den Moefti staat De Reutercorrespondent werd ontvangen in het huis van Fakhri te Jeruzalem, waar tien gewapende mannen voortdurend de wacht houden, daar zijn leven steeds wordt bedreigd. DETHMER KLINK. Het waren geen eerste klas achtervolgers, die Klink Zaterdagavond in Antwerpen te gen zich kreeg, nooh in de series, noch in de finale. De eenige van hun, die ook op den voorgrond staat, de Franschman, Gi rard, werd bij verrassing in den halven eindstrijd door den Holalnder Joep Savels berg verslagen. Op 6 November wist Klink Girard in Pa rijs met slechts enkele meters te overwin nen. Algemeen dacht men dan ook, dat deze twee opkomende sterren te Antwerpen tot de finalisten zouden behooren. Temeer daar renners als van Simays en Savelsberg direct geen achtervolgers van groote allure zijn, evenmin als de Belgische wegrenners Stan Lauwers en Pol de Mondt. Dat Girard faalde tegen Savelsberg vond zijn hoofdoorzaak in het feit dat de sierlijk gebouwde Franschman juist een lange trein reis van Milaan achter den rug had. Klink had in zijn series tegen de Mondt en v. Simays al weinig moeite om te win nen. Wel vertrokken de Belgen beide kee ren zeer snel en bleven daardoor gelijk met Een permanente organisatie in het leven geroepen. De gedelegeerden op het congres van het comité voor industrieele organisatie (C.I. O.) waarvan John Lewis de voorzitter is, hebben een resolutie aangenomen, waarbij do C.I.O. welke 42 vakvereenigingen omvat, tot een permanente organisatie wordt ge maakt, waarvan het doel is, de arbeiders te organiseeren naar gelang van de beroe pen. De organisatie zal voortaan „Congres van industrieele organisaties" heeten en haar zetel te New York hebben. Binnen kort zullen de president, de twee vice-pre- sidenien en een secretaris worden be noemd. Vorming van comité voor ver dediging van den moordenaar van Dnitschen legatieraad. Talrijke „niet-.Toodsche" Amerikaansche publicisteji hebben een comité gevormd voor de verdediging van den moordenaar van legatieraad von Rath. Het initiatief hiertoe is genomen door de publiciste me vrouw Dorothv Thompson, die het in een gisteravond gehouden radiorede heeft uit eengezet. De door het comité bijeen te bren gen gelden zullen worden gebruikt om Grynszpan den bijstand te verzekeren van een Franschen advocaat, die uit de besten zal worden gekozen. De nationale belangen van En geland opgeofferd aan die van eigen klasse. KALININ OVER DEN INTER- NATIONALEN TOESTAND. De president der Sovjet-Unie, Kalinin, heeft arbeidersdelegaties ontvangen uit Spanje, Frankrijk, Engeland, België, Zwe den, Noorwegen en Zuid-Afrika. Sprekende over den internationalen toestand, en in het bijzonder over Tsjecho-Slowakije, Oos tenrijk, Spanje en China, zeide Kalinin, dat men zich afvraagt, wat Engeland ertoe brengt, den „aanvaller" te benaderen en met hem te onderhandelen. Het komt, aldus Kalinin, omdat de heer- schende Engelsche „kapitalisten-kliek" de nationale belangen van Engeland opoffert aan de belangen van hun eigen klas. Als voorbeeld noemde hij Engeland's houding tegenover den Japanschen inval in China, de Japansche agressie bedreigt recht streeks de Engelsche belangen, maar de Engelsche kapitalisten denken er zoo over: indien Japan het Chineesche volk over wint, kunnen de kapitalisten van Engeland en Japan het op een accoordje gooien wat betreft de plundering van China. Tenslotte zeide Kalinin, dat de Sovjet unie de aanvallen der Japansche militaris ten of van andere aanvallers niet vreest, en dat zij bereid is hun een geduchten te genslag toe te brengen. Ridder in de orde Kouseband. van den Koning Carol en Prins Michael .van Roemenië zijn in Engeland har telijk ontvangen. Op het Victoria Station heeft koning George zijn Roemeensche gasten verwel komd. In Buckingham Palace werden Ko ning Carol en Prins Michael begroet door de Engelsche koningin en de prinsessen Elizabeth en Margaret. Later hebben Carol en Michael een bezoek aan Koningin Mary gebracht. Officieel wordt medegedeeld, dat de ko ning van Engeland, koning Carol van Roe menië heeft benoemd tot ridder in de orde van den kouseband, terwijl kroonprins Mi chael het grootkruis van de Victoria-orde werd verleend. Verschillende galamaaltijden zijn gehou den. Japansche opmarsch duurt voort. Naar bet Chineesche persbureau meldt, hebben zich ten noorden en ten oosten van Kanton sterke Chinee sche legers verzameld, die een tegen aanval op de stad voorbereiden. In tusschen ontvangen de Japanneezen versterking van Formosa. Tot een treffen is het nog niet gekomen. De Japansche troepen zijn gisteren reeds zeventig kilometer ten noordoosten van Tsjangtsja langs de spoorlijn KantonHan- kau opgerukt. Tot dusverre hebben zij daar bij geen Cliineeschen tegenstand van belang ontmoet. Afdeelingen Japansche ruiterij verschenen in de nabijheid van Filo, aan genoemden spoorweg ten noorden van Tsjangtsja, en dc Pinkiang ten noordoosten van Tsjangtsja. Doodelijk ongeluk te Sintelbeek. Te Sin'tclbeek onder dc gemeente Wittem (Z.L.) is een tragisch ongeluk gebeurd. Dc bakker Bendermacher liep op eenige hon derden meters van zijn woning op den weg, toen hij plotseling van achteren werd aan gereden door een bestelauto, welke zijn eigen wagen bleek te zijn, die bestuurd werd door zijn zoon De man word zwaar gewond en brak beide beenen. Op last van den dok ter werd hij, aldus het, Hsb., naar het zie kenhuis te Heerlen gebracht, waar hij is overleden. De zoon, die diep onder den in druk was, verklaarde zijn vader niet te hebben gezien; hij werd door een tegen ligger verblind. Vakvereenigingen willen niets van de maatregelen weten. De Fransche vakvereenigingen blijven zich verzetten tegen de decreten der regee ring. Gistermorgen heeft Jouhaux ver klaard: „Het staat wel vast, dat de C.G.T. iets constructiefs daartegenover plaatst". Men verwacht, dat nieuwe ontwerpen zul len uitgaan van het in 1935 uitgewerkte plan, dat de crisis tot staan wilde brengen door een uitgebreid programma van open bare werken, en een terugkeer van de cri sis wilde verhinderen door nationalisatie. Intusschen zal het eerste punt ongetwij feld moeten worden herzoen in verband met de financieele crisis en de herbewapening. Voorgesteld is een algemeene staking van 24 af te kondigen. Ook de communist Se- mard, secretaris van den bond van spoor wegpersoneel, heeft verklaard, dat men met alle middelen moest strijden tegen de de creten zelfs met staking. Spreker spoorde verder aan tot een krachtige politiek tegen het fascisme. Na de rede van Semard werd de middag zitting opgeheven en werd de vergadering tot negen uur 's avonds verdaagd. Het anti-semietisme te Dantzig. De anti-semietische incidenten te Dantzig nemen in aantal toe. Tweehonderd Poolsche Joden, die te Dantzig wonen en gisterochtend voor het hek van het Poolsche commissa riaatgeneraal stonden te wachten om hun passen aan de gewone controle te doen on derwerpen, werden door de politie gearres teerd en ondanks hun protesten naar het po litiebureau gebracht Vele huiseigenaren hebben hun Joodschen huurders aangezegd, dat de woningen vóór 1 December ontruimd moeten worden. De autoriteiten hebben de goederen in een handelsfirma van een Zwit- serschen eigenaar in beslag genomen. Na een huiszoeking in de Joodsche vrij metselaarsloge heeft de politie een kistje, in houdende een millioen gulden, in beslag ge nomen. Automatische lichtsignalen bij spoorwegovergangen. Naar aanleiding van het feit, dat op Zon dagavond 16 October het witte flikkerlicht bij den spoorwegovergang te Steenwijk niet functionneerde, heeft bij een deel van het publiek de meening postgevat, dat „dus" het automatische lichtsignaal niet volk<> men betrouwbaar zou zijn, zoo schrijft de K.N.A.C. Dit is niet juist. Het was overbodig, dat een bijzonder waarschuwingssein in wer king kwam, aangezien bij nadering van een trein, dus wanneer er werkelijk ge vaar is, het roode licht gaat branden. Men ziet dus, schrijft de K.N.A.C., dat er allerminst reden is te twijfelen aan de zekerheid van de automatische lichtsigna len bij de spoorwegkruisingen. Men ont- houde slechts: bij rood licht beslist stoppen bij oranje-licht uitkijken als bij iederen an deren onbewaakten spoorwegovergang. Bepalingen gewijzigd De minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer o.a. het volgende medege deeld: Sinds 1934 komt telken jare op de begroo ting van Financiën een artikel voor, strek kende tot dekking van verliezen, voort vloeiende uit de zg. „Crisiscredietregeling" voor den middenstand. De „algemeene re gels", welke voor deze credietverleening gel den, zijn laatstelijk ter kennis van de Ka mer gebracht. De wensohelijkheid is gebleken de om schrijving der gevallen, welke voor deze hulpverleening in aanmerking komen, te herzien. De „algemeene regels" zijn gewijzigd in dezen zin, dat de credietverieening zal strek ken tor tegemoetkoming aan liquiditeits moeilijkheden, waarin overigens volwaar dige middenstandsbedrijven .buiten de schuld van den ondernemer, zijn geraakt uit hoofde van in den betrokken bedrijfstak heerschende omstandigheden, terwijl de eisch, dat het bedrijf moet bestaan hebben vóór 1 Januari 1920, is vervangen door den eisch, dat het bedrijf gedurende ten minste vijf jaar hoeft bestaan. Ten slotte wordt nog in herinnering ge bracht dat het in het voornemen ligt, om ook, wanneer het indertijd voor den bedoel den steunmaatregel gestelde maximim van f 2.000.00 is bereikt, met de credietverlee ning voort te gaan, en derhalve de genoem de grens zoo noodig te overschrijden. Tweede behandeling met geslo, ten deuren. Met gesloten deuren is gisteravond de 2e behandeling geschied van de moordzaak Tetje Hof, waarin eenige weken geleden le. vcnslang was geëischt tegen den dader, J. p v. d. W„ die het woonwagenmeisje op gru' welijke wijze om het leven heeft gebracht Thans werd de zenuwarts, dokter D. j Beek uit Enschede gehoord, die bij de eerste behandeling afwezig was. De arts legde een uitvoerige verklaring af omtrent verd., doch de officier van Ju. stitie vond hierin geen aanleiding zijn eisch te herzien. HET GEBRUIK VAN KUNST.MEST VOOR PLANTEN IN KAMER EN TUIN. Voor het bemesten van kamerplanten heeft men wat plantengevoel noodig. Wel kunnen wij in groote trekken aangeven welke plan ten wel en welke niet bemest moeten worden t(jdens den winter. Natuurlijk moeten de camelia's, cyclamen en begonia's, die. nu in huis komen om knop pen en bloemen te gaan vormen, thans regel matig besmest worden. Er zijn planten die in den winter rusten en daarom ook geen kunstmest krijgen. Ik denk b.v. aan de palmen. Maakt uw palm een nieuw blad, dan moet deze zeker een oplos sing van kunstmest hebben, totdat dit blad volledig is uitgegroeid. Met Clivia's is het ook zoo. Er zijn er. die met Mei bloeien, maar ook, die met Januari den liefhebber verrassen. Zoodra een Clivia een bloemstengel maakt, geeft men regel matig kunstmestoplossing. Cactussen hebben hun rusttijd van Novem ber tot Maart. In Maart geeft u dus weer kunstmest. Een cactus mag men in 't begin stadium niet te veel voeden. Het „rotten'1 treedt dan op. Gebruiken we voor de kamerplanten spe ciaal de kunstmest, die totaal oplost in water en geen schadelijke bestanddeelen bevat, voor den tuin kan dit wel anders gebeuren! Na tuurlijk zijn heel zuivere kunstmestmengsels duurder dan de ongezuiverde en we hebben in den tuin veel kunstmest noodig. We kunnen waar het mogelijk is, de ongezuiverde stoffen geven. Op een grooten tuin maakt dit nog al aardig verschil uit in de kosten. Bij kamer planten is het anders, daar die maar een klei. nigheid per jaar aan kunstmest kosten. De kamerplanten hebben om de 14 dagen behoefte aan een oplossing, wat voor den tuin veel te veel werk zou meebrengen. Voor den tuin geeft men in den herfst een bemesting met kalk, kali en fosfor voor het geheele jaar ineens. De schadelijke bestand deelen kunnen er dan in den winter uitspoelen. De planten beginnen de stoffen pas in het voorjaar op te nemen. In Maart of April geeft men stikstofbemes ting. Het gras wordt ook bemest in den winter. Men heeft dan geen last van verbranding, om dat alles natter is. Met vorst moet men oppassen; dan niet uit strooien voor 't verbranden. De beste tijd voor 't uitstrooien van kunst mest is van October tot November. Men krijgt met kunstmest beter resultaat dan met stal mest. Op humusarme gronden is het goed de eerste paar jaren stalmest met kunstmest te gebrui ken. Geeft men stalmest, dan moet men met stikstof nabemesten. Kunstmest is gemakke lijker te gebruiken dan stalmest; dat ziet u vooral op de gazons. Door kunstmestbemesting krijgt men mooier wortel- en bladontwikke ling. Door het afsterven krijgt men vanzelf humus in den grond. Bemesting met kunstmest of stalmest van groenten geeft een groot verschil. Dit bemerkt men vooral bij de inmaak. Groenten met kunst mest behandeld kan men beter inmaken dan die welke een stalmestbemesting hebben ge had. A. v. d. L. ANNA PAULOWNAÏ. BREEZAND. Onderhandsche verkoop, Het huis aan den Zwarteweg, bewoond door den heer G. de Vries, is bij onderhand- schen verkoop, van den heer L. Raven in! eigendom overgegaan aan den heer S. Ra ven. PURMEREND, 15 Nov. 1938. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 par tijen, wegende 35.000 kg. handel stug. Hoog ste prijs f 22.50. d 4 partijen Kleine boerenkaas f 22.o0; 4»a kg. boter 1.561.58; totaal 669 runderen; 300 vette koeien 6470, matig; 246 Relde koeien 115175, matig; 95 melkkoeien LU 260, matig; 28 stieren 4452, matig; paarden 70—140, stug; 120 vette kalveren! 3048, matig; 312 nuchtere kalveren vooE de slacht 712, stug; idem voor de fok 11-* 18, stug; 289 vette varkens voor 'de slacht 48—50 ct. per kilo, matig; 70 magere varkens f 32 per stuk, stug; 440 biggen f 13—19 p- stuk, stug; 1240 schapen f 20—26, matig; w bokken f 214 per stuk, matig; kip®em 4.755.25, eendeieren 2.70 per 100 Oude Kippen en hanen 37K4314; konijn 30—1.70; Eenden 30-60; duiven 40; ganzen 2.503; 10 Zwanen 3.50; N.H. Blau wen 55—60; jonge hanen 45—524?. Aanvoer: 90.000 eendeneieren 2.75 35.° 60.000 kippeneieren; 65—66 kg., 5.10 4. 63—64 kg. f 5—5.20; 60—62 kg. 4.o0—4.W 58-59 kg. 4.45—4.70; 56-57 kg. 4.30-4*"- 53—55 kg. 3.75-4.25; 50—52 kg. 3.30-3.70. 45—49 kg. 3.10—3.40 BROEK OP LANGENDIJK, '16 NoV, Aanvoer: 1400 Kg. aardappelen, hl. ew heimers 3.4825 Kg. uien 1.103.20, a lingen 2.60, grove 2.60-2.80, gele neP.tYV' 3025 Kg. peen 1.70-2.80. kleine peen O..*'"1 3100 kg. savove kool 130—230; 875 kg- ten 80—170; 28200 kg. roode kool 150-^J 3100 kg. wite kool 90110; 19100 kg. 8U kool 130-140; 34500 kg. d. witte kool i 12; 1100 kg. bloemkool 270; dito t.e 150: 250 kg. andijvie 2.20 NO O RD SCH A R WOUD E, W Nor. 4.300 Kg. uien f 3.10—3.30, driel. f 2.70-»>™ grove f 2.70-2.80, 700 Kg. peen f 14600 Kg. roode kool f 1.30—1-60, 3o< witte kool f 0.90—1.30, 3600 Kg. gefe f 1-30-1.40, 23900 Kg. D. witte Hooi f i— 1250 Kg. groene kool f 1.601-90.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8