Brïfsch gebied voor de [odeo De Duifscbe-Tsjecho- Slowaaksche grens vastgesteld Hard tegen hard in Frankrijk Hef beroep der Ossche marechaussee De opzienbarende arrestatie te Bergen Jachtavonturen Een regiment parachutisten Onze Oost Dijk doorgebroken Naf. Socia'istisch weekb'ad verboden Film werkte aanstekelijk Japansch offensief tot staan gebracht Duitsche leger op vredesvoet Een nieuw wereldrecord Siem Heiden gaat rijden! Laafsfe telexbericht Uit onze omgeving Medewerking van het gouverne mentsbestuur ia Afrika. Re geering ziet de kwestie voor alles internationaal. MOTIE VAN AFKEURING TEGEN OVER DUITSCHLAND AANGENO MEN. De Britsche minister-president Cham- berlain heeft gisteren in het Lager huis zijn aangekondigde rede over het Jodenvraagstuk gehouden. De gouverneur van Tanganjika heeft al le medewerking toegezegd. In Noord- Rhodesia en in Nyassalana bestaat de mogelijkheid voor vestiging van vluchtelingen op kleine schaal. Wan neer het onderzoek in Britsch Guinea gunstige resultaten oplevert, over weegt de Engelsche regeering groote gebieden aldaar op aannemelijke voorwaarden beschikbaar te stellen. Aldus was de korte inhoud van Chamber- lains rede. Hierna beantwoordde hij verschil lende vragen, waaruit bleek dat de vesti gingsmogelijkheden strikt beperkt blijven en Palestina zijn bijdrage reeds heeft geleverd. Een motie. De Laboeurafgevaardigde Noel Baker heeft een motie ingediend waarin het Lagerhuis zijn deernis uitspreekt met den toestand der vervolgde Joden. Minister Hoare zeide in zijn antwoord aan Baker, dat de regeering deze motie aan vaardt.. Hoewel zij de zinnelooze misdaad te Parijs veroordeelt, wil de Britsche regee ring haar gevoelens niet verbergen. Internationaal. Hoe zou de kwestie echter zuiver binnen- landsch kunnen blijven, wanneer tiendui zenden mannen, vrouwen en kinderen, die zonder middelen zijn geraakt, toelating tot andere landen verzoeken? Hoezeer wij ook met hen begaan zijn, dit vraagstuk moet internationaal blijven. Geen enkel land vermag te hopen het alleen op te lossen. Hoewel wij volmaakt bereid zijn ons volledig aandeel te nemen bij iedere poging dit vraagstuk op te lossen of te lenigen, moeten wij ca tegorisch verklaren, dat het een vraagstuk is, dat alle 32 landen aangaat die thans lid zijn van de internationale conferentie van Evian. Hoare bevestigde daarna nog eens in groote trekken wat Chamberlain had gezegd. Kinderen zou men op groote schaal kun nen toelaten. Lof voor Dr. Colijn. Hoare voegde hier aan toe. dat de Ne- derland'sche —minister-president Colijn be reid was een tijdelijk toevlucht te verleenen aan kinderen en transmigranten, mits er hoop was, dat wij hen in dit land zuilen ontvangen. Ik kan vanavond minister-presi dent Colijn de verzekering geven, aldus Hoare, dat wij den kinde ren die krachtens dit plan hier ko men, geen hindernissen in den weg zullen leggen. (Applaus). De motie Baker werd daarna aangeno men. In 1939 worden de eerste willigers aangenomen. vrij- In het najaar van 1939 zullen vrijwilligers worden aangenomen voor het eerste regi ment parachutisten. Vrijwilligers mogen niet jonger dan 17 en niet ouder dan 22 jaar zijn Visschers verdronken. Uit Benkoelen komt het bericht, dat door mi regenval gedurende vier dagen een dijk nabij het natuurmonument Doesoen Besar s doorgebroken. F.en oppervlakte van 250 bouw padi-aannlant is hierdoor in gevaar rekomen. De groote postweg staat bijna 'wee meter onder water. Alle verkeer is naar de N.B Crt. meldt, gestremd. Het bin nenlandsch bestuur liet vlotten maken voor bet tran=nort van personen. Na een hevigen storm zijn eenige visschers vermist, waar sobunuj^ zijn zij verdronken. Wegens een artikel, dat de be doeling had. het gezag te onder mijnen. Het drukken, uitgeven en verspreiden van bet te Batavia versrhiinend nationaal-socia istisch wekblad „Het Nationale Weekblad" :s voor den duur van drie weken verboden 'tit verbod staat, naar de N B.Crt. meldt, in erhand met het artikel, in het nummer en 5 November opgenomen, getiteld: „De etder spreekt." waarin wederom uitingen iri-omen met de kennelijke bedoeling ge- oelens van minachting op te wekken ten inzien van en stemming te maken tegen at gezag in Nederland en de daar gestelde machten. Tevens worden deze uitingen schadelijk geacht voor de openbare orde in Ned. Indië. A.s. Donderdag bezetting der nieuwe gebieden. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede, dat tusschen de Duitsche regeering en de regeering van Tsjechoslowakije een overeen komst tot stand is gekomen inzake de vast stelling der grenzen tusschen het Duitsche rijk en de Tsjechoslowaaksche republiek. Het protocol over deze overeenkomst is op 20 November te Berlijn onderteekend in het ministerie van buitenlandsche zaken. Op 24 November geschiedt de tenuitvoer legging van de op grond der protocollen te verrichten ontruiming en bezetting. .Volgens de eerste inlichtingen zou de thans definitief bepaalde grens Duitsch land nog weer bijna 60.000 Tsjechen toewij zen. Duitschland bezet de geheele streek van Chod, met uitzondering van de stad Domaznice, Noord-Bohemen, een eveneens zuiver Tsjechische provincie. Verzet tegen de regeeringsdecre- ten. - Fabrieksbezetting wordt niet toegestaan. Hier en daar trachten de arbeiders door het bezetten van de fabrieken de wetsmaat- regelen der regeering te saboteeren. Zoo hebben gisteren de arbeiders in do Hutchinsonfabrieken de arbeid neergelegd uit protest tegen de decreten, terwijl ook 600 werklieden van de fabriek van chemi sche producten Kuhlman Watrelos te Rou- baix om die reden staakten en eveneens de fabrieken bezetten. In beide gevallen trad echter de politie onmiddellijk krachtig op en werden de stakers uit de fabrieken verdreven. De spoorwegarbeiders hebben besloten een krachtige actie tegen de decreten op touw te zetten. De eerste betoogingen zullen op 26 November bij of in de stations gehouden worden. Steun voor de regeering. De bond van oud-jagers te voet en Alpen- agers heeft een brief gezonden aan minister president Daladier, waarin hij verklaart van ganscher harte bereid te zijn het offer te brengen, dat aan de oud-strijders wordt ge vraagd, n.1. militaire hulp aan de regeering. Alleen verzoeken zij de voorgenomen maat regelen met voorzichtigheid toe te passen. Jonge Amerikaansche pleegt ir «D 0*'-' M zelfmoord. Uit New-York' wordt aan de Daily Ex press geseind, dat de drie en twintigjarige Elizabeth Dorr uit Springfeelds in den staat Massachusette, door gasvergiftiging gedood in de garage naast het huis van haar ouders gevonden werd. Mej. Dorr ging met haar ouders naar de bioscoop, om daar de film te zien „De jonge dokter Kildare". Het meisje was zeer on der den invloed van een scène, waarin Joan Saunders zelfmoord tracht te plegen, door het inademen van gas. De jongedame was echter vroolijk toen ze naar huis ging en neuriede een liedje, toen zij de trap op liep naar haar slaapkamer. Zij draaide zich nog even half om en riep over haar schouder tot haar ouders. „Roep mij mor genochtend niet vóór tien uur!" Op dat uur werd z ijdood in de garage naast het huis gevonden. Zij had gassen uit den uitlaat van haar vader's auto in geademd. Tegenaanvallen der Chineezen. ZWARE STRAFFEN VOOR DE BRANDSTICHTERS VAN TSJANGSJA. Volgens de laatste berichten is de Japansche opmarsch in de provincie Hoenan langs de spoorlijn Hankau- Kanton door een krachtig tegenof fensief der Chineezen ten zuiden van Jotjau tot staang ebracht. Chineesche troepen hebben voorts Tsjoengjang in Zuid-Hoenan her overd. Tengevolge van den Chineeschen tegen aanval trekken de Japansche troepen, die opereeren langs den spoorweg Kanton-Han- kau in het noorden van Hoenan. langzaam terug. Zij staan thans 110 kilometer ten noorden van Tsiangtsja. Ook in Noord-Hoe- peh ondervinden de Japanneezen ernstige moeilijkheden, zij wachten thans te Tsau- sjih. 100 kilometer te westen van Hankau. op versterkingen. In het westen van Anh- wei hebben de Chineesche troepen de be langrijke stad Lioean heroverd. Terechtstellingen. Het Chineesche' persbureau meldt, dat in verband met den grooten 1 rand, die Tsjang- tsja, de hoofdstad van Hoenan, verwoest heeft, drie hooge garnizoens- en politie-offi- cieren wegens ernstige nalatigheid ter dood veroordeeld en terechtgeseld zijn. Steeds de Fransche wapenleve ranties! Volgens den correspondent te Hongkong van de „Jomioerie Sjimboen" zijn er teeke nen, die er op wijzen, dat de Fransche au toriteiten den doorvoer van voor China be stemde wapenen en munitie door Fransch- rndo-China hebben beperkt na den Japan srhen stap te Parijs. Niettemin worden vol gens den correspondent nog leveranties door gelaten. Een Engelsche meening. In het Lagerhuis heeft Butler in antwoord op een desbetreffende vraag medegedeeld, dat de Britsche regeering goede redenen heeft om te gelooven, dat het Duitsche le ger thans op vredesvoet staat en dat alle on der de wapenen geroepen reservisten weer naar hun haardsteden zijn teruggekeerd. LONDEN-PARIJS IN 50 MINUTEN. De vijf en twintigjarige Geoffry K. Quill, houder van het wereldrecord voor de snelste gevechtsvliegtuigen, heeft thans een nieuwe bommenwerper beproefd. Niet tegenstaande het weer zeer slecht was, brak hij het record Croydon-Parijs door dezen afstand welke 205 mijlen bedraagt, af te leggen in precies 50 minuten. Ook naar het buitenland. Twist in de staatswereld bijgelegd. In de jaarlijksche algemeene vergadering v. den Koninklijken Nederlandschen Schaat senrijdersbond, welke Zaterdagmiddag te Bergen (N.H.) is gehouden, heeft de hard rijder Siem Heiden een beroep op het pre sidium gedaan, hem nog eens een kans te geven in wedstrijden, die in het buiten land dit seizoen zullen plaats vinden. Het presidium van den bond heeft deze aangelegenheid onmiddellijk in bespreking genomen, waarbij overleg werd gepleegd met den heer G. W. A. van Laer, die des tijds voorzitter van den K.N.S.B. was. Besloten werd, het verzoek van Heiden in te willigen. Waar hij dan zal trainen en in welke wedstrijden hij zal uitkomen, is nog niet bekend. De verduisteringsproef, Gisteravond tusschen 9 en 10 uur weid in onze gemeente een verduisteringsproef gehouden. Klokslag 9 uur gingen alle 1 taarns uit en lag Wieringen in diepe duis ternis gehuld. Wat het Westdeel van ie ringen aangaat, kunnen we zeggen: u Hippolytushoef was er overal medewerking- Wel moesten nog zeer veel waarschuwin gen gegeven worden voor licht dat door de gordijnen heenscheen, maar dan werd cl;# delijk spontaan aan het gedane verzoek voldaan en werd de zaak in orde gemaakt. In Westerland en omstreken werden vier weigerachtigen aangetroffen, die dan na tuurlijk ook op de bon kwamen. Klokslag 10 eindigde de verduisterings proef. ANNA PAULOWNA Behandeling op 1 December. Naar wij vernemen heeft de fungeerende voorzitter van den Centralen Raad van be roep te Utrecht, Mr. E. J. Beumer, de be handeling van de beroepen der gewezen brigade der Kon. Marechaussee te Oss te gen de uitspraken van het Ambtenarenge recht te 's-Gravenhage d-d. 16 Juli j.1. in hel twistgeding contra den minister van Justitie en den Inspecteur der Kon. Mare chaussee bepaald op Donderdag 1 Decem ber 193S, des voorm. te 10 uur. Door den voorzitter zijn ambtshalve geen getuigen en (of) deskundigen ter terecht zitting opgeroepen. Voorlnopige hechtenis met een maand verlengd. Naar wij vernemen is de voorloopige hech tenis- van B. alhier, die ervan wordt ver dacht in Januari van dit jaar een auto, waarin behalve hijzelf als bestuurder, zijn vrouw en vier jonge kinderen waren geze ten, met moedwil in het Noord-H-ollandsch Kanaal onder de gemeente Koedijk te heb ben gereden; met een maand verlengd. Het vooronderzoek, dat veel tijd schijnt te vragen, is nog steeds niet afgeloopen. WIERINGEN Dans-weekend. Zaterdagavond en Zondagmiddag hield de N.T.B. afd. Wieringen in Jeugdherberg Nieuwland een dansweekend onder leiding van den Haagschen N.T.B.-er Ernst Tim merman. Zaterdagavond begeleidde mej. G. Jongkind, terwijl Zondagmiddag het mu zikale gedeelte in handen was van de da mes A. Bakker en J. Biaauboer; De dansen werden afgewisseld door zang uit de Jan Pierewiet, en de tijd vloog als 't ware om. Dit was het eerste dansweekend door onze afd. georganiseerd en we geloo ven zeker, gezien de gezellige sfeer die er heerschte, dat dit door nog meerdere ge volgd zal worden. De leiding van dit weekend was in goede handen, alle lof daarvoor! Een dure grap. Zondagavond kreeg onze plaatsgenoot M. E. het in zijn hoofd om een ruk te ge ven aan het karretje van den heer de J„ bierbottelaar alhier, die juist ter hoogte van de modezaak van den heer v. Wachen- dorf van Rijn reed. De gevolgen waren van catastrophalen aard. Het wagentje vloog nl. met gang op de étalage van den heer v. W. v. Rijn af en kwam in botsing met het groote spiegelruit. Waartegen het ruit natuurlijk niet bestand bleek te zijn. Dat is dus een duur graprje geweest! Vermist: een heerenrijwiel, komen aan- loopen een konijn. Inl. gem.bode. OOSTERLAND. Verkiezing kiescollege. Bij de Zondag na afloop van den kerk dienst gehouden verkiezing werden tot le den van het kiescollege der Ned. Herv. kerk verkozen de heeren P. Bakker Jz. (aftr.), M. Bakker Sr. (aftr.) en Corn. Kool Cz. Jr. Ned. Arb. Sportbond 't Is moeilijk voor een vereeniging in Ana Paulowna om de leden voor langen tijd bijeen te houden 't is even lastig de publieke belangstelling te blijven trekken Dit was Zaterdagavond, toen de gymnas tiek-afd. van den N.A.S.B. bij den heer Kossen een uitvoering gaf, weer te mer ken. De opkomst van het publiek was maar matig en, behalve een vrij flinke heerenafdeeling, waren het maar kleine groepjes dames en heeren-adspiranten, die voor het voetlicht konden tred'en. In den regel echter blijven zij die de meeste animo bezitten hun vereeniging het langst trouw en zoo leed het gehalte der uitgevoerde oefeningen er niet zoo veel onder dat het aantal gymnasten niet groot was. De jongens openden met ingewikkelde stokoefeningen en lieten daarna, evenals de dames, brugoefeningen zien. De heeren werkten flink, sommigen ook heel netjes, aan de hooge brug en een der best ge slaagde oefeningen was zeker de knotsoefe ningen der dames, op muziek uitgevoerd. Na de pauze maakten de drie groepen rekoefeningen, waarbij vooral de heeren aardige staaltjes van goed turnen lieten zien aan het hooge rek. Vooraf ging ech ter eerst nog een schets: „Rooie Tinus moet in dienst", terwijl het slot der uitvoering wias een opvoering van het tooneelstukje „De inbreker", waarin de rollen vervuld werden door mej. C. Haverhoek en de heeren D. Stins en S. Thijsen. Zooals voor de gymnastiek toonde het publiek ook voor beide stukjes groote aandacht. In z'n sluitingswoord meende de heer Stins dan ook te moggn constateeren, dat men tevreden was en mocht zijn over de uitvoering. Hij brarht. daarbij dank aan al len, die tot het slagen meewerkten en voor al aan de heeren Meuleveld en Van Kam pen, die voor het tooneelwerk behulpzaam waren geweest. BREEZAND VEEFONDS Het onderling veefonds vergaderde Zater dagavond bij den heer Jb. Borst. Na ope ning en goedkeuring der notulen, gaf de heer J. D. Av een overzicht van den stand van zaken. Tegenover f 1522.40 ontvangsten, stonden f 1445.63 uitgaven, zoodat het batig saldof 70.77 was. 't Fonds had'niet minder dan 7 koeien over moeten nemen en daarvoor f 1152.uitkeeren. terwijl er maar f 211. voor terug ontvangen werd. Rij de vaststelling van de premie voor het volgende halfjaar meende men dan ook voor de eerste drie maanden 1 K te moe ten heffen en zoodra de kas weer meer dan f 300.— bevat, weer 1 van de leden te vragen. De drie aftredende bestuursleden, de hee ren A. Schilderman,, C. v. d. Linden en D. de Graaf, werden vervolgens herbenoemd, en ook de „schatter" de heer J. 't Hart werd als zoodanig herkozen terwijl de heeren H. Busée, P. Schildekan en W. de Wit werden aangewezen de sommissie tot het nazien der hoeken te vormen. Nadat de voorzitter, de heer A. Schilder man, er bij de rondvraag op aangedrongen had, de aan tongblaar lijdende koeien toch vooral een goede behandeling te geven, volgde sluiting. Uitvoering Concordia. „Was muziek en zang er niet, 't leven had geen waarde". Dit bekende regeltje drukt wat we bedoelen zeker al te sterk uit, maar voor ieder, die niet „bij brood alleen" wenscht te leven, behooren muziek of zang toch veelal tot datgene, wat het leven meer inhoud geeft; hetzij de beoefening er van of het luisteren er naar op zichzelf bevredi ging schenkt, óf dat de waarde ervan erkend wordt voor de uiting en als middel tot uit draging van hoogere gevoelens en gedachten. Wat Concordia thans onderneemt, n.1. een jeugdcorps opleiden, waaruit -later de aan vulling van de muziekvereeniging kan ge schieden, is dan ook zeker jeugdleiding van de beste soort. Dat merkte ook de hr. Van Dijk op, die het jeugdcorps aan het publiek voorstelde, toen het op Concordia's concert zelf ook een paar nummers mocht spelen. Spr. huldigde den directeur en de leden, die de jongens en meisjes in kleine groepjes aan huis ontvangen om hun de behandeling van het instrument te leeren. Waarom we in ons verslag over de uit voering met dit onderdeel van het program ma beginnen? Wel, omdat het ongetwijfeld hét succes van den avond werd. Het was wer kelijk aardig te hooren, wat in een paar maanden was bereikt en die ernstige gezich ten te zien waarme de jeugdige muzikan ten hun taak opvaten of de bravoure waarmee een enkele er al op los blies, was alleen de entrée meer dan waard. Het pu bliek was er zoo enthousiast over, dat bei de nummers gebisseerd moesten worden en de heer Van Dijk, die de jeugdcorpsleden wat theorie bijbracht en de direc., de hr. Steinroth, kregen een extra applaus, toen hun door een der meisjes bloemen werden aangeboden. Over het concert van Concordia zelf zul len we nu verder maar kort zijn. Een paar eenvoudige marschen, maar ook de moeilijke Ouvertures „Renaud et Armide" en „Fête provinciale" en de fantasie „La fille du regiment werden goed ten gehoore ge bracht en Heinzelmannchens Wachtpa rade" zelfs heel goed gespeeld. Concordia's voorzitter, de heer C. Prins, mocht dus met recht in zijn sluitingswoord van een goed geslaagde uitvoering gewagen. Verloting Concordia. De hoofdprijs van de verloting, die Con cordia ten bate van de kas organiseerde, een theemeubel, is gewonnen door den heer Alb. Komen. callantsoog Hoe twee stroopers in den val liepen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag huppelden de konijntjes in de weilanden rondom het Kooibosch lustig rond. Hun wit. te pluimstaartjes, parmantig in de lucht, onbewust van het naderende onheil. Plotseling, een fel wit licht uit 'n autolamp stoorde hun vrpolijk spel. Pang... pang... en één van hen zal nooit meer het vroolijke konijnenspel met zijn makkers kunnen spelen. Achter het felle licht was 'n groot jager opgesteld geweest met z'n makker, beiden belust op 'n heer lijk „boutje". Zoo. dat was geen slecht begin voor de Nimrods en welgemoed gingen ze door met het scheppen van lichteffecten over bosch en veld. Maar... buiten de konijntjes waren er nog meerderen op wie het licht indruk maakte, n.1. de veldwachters. Twee van hen, de jieeren van Honschooten, jachtopzie ner over dd uitgestrekte jachtvelden van Jhr. v. d. Poll en de gemeente-veldwach ter, Koelemij, wilden ook een probeeren 'n „boutje" te vangen en maakten dus op hun beurt jacht op de frauduleuze konijnenvat- ters. Bij het hek, dat toegang gaf tot het door de heide stroopers uitverkoren jachtgebied, stelden ze zich op en wachtten op de din gen, die komen zouden. Bepakt en bezakt kwamen de „jagers" aan- geloopen, niets vermoedend dat ook voor hen een val gelegd was. „Halt... politie..." Daar begon het lieve leven. Ze smeten alles bliksem snel weg en toen er vandoor. In het licht van de op hen gerichte zaklantaarns waren beiden evenwel reeds herkend... Callantsooger stroo pers... Veldwachter Koelemeij kreeg één van hen te pakken, de tweede verloor z'n pet in den strijd. Jantje, zat in de val en leelijk ook. Wat kunnen braamstekken toch venijnig prikken als je er pardoes in rolt. Toch wist hij zich niet te herinneren dat het zijn ge weer was dat iets verder op den grond lag. Je moet maar schrikken. Enfin hij kreeg natuurlijk 'n bon. De veldwachters gingen nu met het inbeslaggenomene; een geweer, een lamp met accu, patronen, de pet van numer twee en het reeds buitgemaakte ko nijn, op huis aan. In het dorp aangekomen vatten zij post bij het huis van slachtoffer nummer twee. F.enigen tijd daarna kwam deze blootshoofds en fluitende van het strand. Op de vraag van beide politieman nen, Waar hij 's avonds geweest was, ant woordde hij doodleuk: „Op 't strand". De pet werd gepast en was precies de maat, hoe bestaat het. Kort en goed, ook Klaasje was de sigaar. Jongens, jullie hadden toch wel heel wat goedkooper een paar konijntjes kunnen koo- pen. „Meneer in Den Helder" kon het geval wel eens duurder voor jullie maken. AMSTERDAM, 21 Nov. Veefrnarkt. 501 Vette koeien, le kw. 6876 et, 2e kw. 6266 ct., 3e kw. 52—60 ct. per Kg. slachtgewicht; 88 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk, 50 vette kalve ren: 2e kw. 7280 ct., 3e kw. 6070 ct. per Kg. levend gewicht; 91 nuchtere kalveren f 511 per stuk, 31 schapen f 1428 per stuk, 442 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 Kg. 61—62 ct., zware varkens; 6061 ct., vette varkens 59—60 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons gresl. runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen gewone aanvoer, redelijke handel, hoogere prijzen, vooral voor min dere kwaliteiten. Melkkoeien gewone aan voer, vrij willige handel. Vette kalveren zeer matige aanvoer, handel zeer stug en hooge prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Schapen matige aanvoer en handel. Var kens matige aanvoer, iets betere handel, prijzen ongewijzigd. ALKMAAR, 21 Nov. Aardappelen 2—3.30, andijvie 0.9(1—2.40, appelen 6.5012, bloemkool I 47, idem II 1.503, boerenkool 36.40, bieten 0.80, druiven 12—22, gele kool 1—1.80, groene kool 1.20—3, kropsla 0.080.24, knolselde- rie 1—3, peren 6—10 50, prei .1.50—3, peter selie 1.80—3.20, roode kool 1—2, selderie 1—2.10, spruiten 3—7, tomaten 2.10—13.40, uien 2.403.30, wortelen 11.80, boswortelen 2—5, witlof I 4.50-7, idem II 2—3.50. PURMF.REND, 22 Nov. Veemarkt. Koeien, totaal 640 stuks? 315 vette koeien 6470 ct. per Kg., gelde- koeien f 115175, melkkoeien f 180—260, ct' Oor Kg„ 10 paarden f 90— lbO, 100 vette kalveren 30—48 ct. per Kg-, 240 nuchtere kalveren f 7—17, 210 vette varkens 51—53 ct. per Kg., 50 magere var kens f2232, 350 biggen f 1319, 1000 schapen f 20-26, 80 bokken f 3-11. BROEK OP LANGENDTJK, 22 Nov. Uien 3.403.80, grove 3.203.50, zilver- drielingen 2.802.90, zilvernap 5.406, stek, "'en, i-l-'O, peen 2—2.60, kleine peen 60- S0 ct kroten 1.30—2, roode kool 1.30—1-70, gele kool 1.30-1.50, D. witte kool 1-1.10. andijvie 1.50-2.20, tomaten A 8.75—12.10. C (■o0, CC 4.—, Alicant (druiven) 17.3031-30, lammenas 1.60. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov. BI. eigienheimres 2.90, uien 3.50—3.70, drie lingen 2.80—3, grove 3.10—3.60, gele nep l i 'inoAe ko°' 1*302, witte kool 0.90. gele kooi 1 30—1.50. groene 1.70—1.90, D. witte Kool 1—1.10. Aanvoer niet bekend.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6