Met Hr. Ms. „Sumatra" naar Lissabon BB! Porto Santo, de „heilige haven" AFHALEN wordt niet f 258,45 Beatrix voor Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Een bazar voor iedere Heldersche vrouw Aymda WH 1 d i r* i 1 Vrijdag 25 November 1938 Tweede Blad Over pret aan boord, plunje wasschen en wat dies meer zij Een warme, dikke jas en een dikke shawl is goed voor rheuma- tische pijnen. Ook in de slechtste jaren heeft ju. BgITYW zich kunnen handhaven en dit heeft het voor alles te danken aan de goede kwaliteit van haar ge distilleerd. Tel. 698. Texclsche kotter aan den ondergang ontsnapt Het bezoek van de adelborsten aan Texel Diplomatiek spel Wij vervolgen hier het reisverslag van maj. G. Schimmel, vlootaalmoezenier, aan boord v. Hr. Ms. „Sumatra", ontleend aan „Stella Mafis". Het is een hemelsch weertje. Ken spie gelgladde zee met een warm schijnend zonnetje. De Bilt in Holland schijnt te hebben geseind, volgens de berichten „Wees op uw hoede". Bij zulke bood schappen krijg je zoo'n zalig gevoel over je. Hier badend in het zonnelicht en daar overjassen en huiverende menschen. Ik ben bang, dat er over de eerstvolgende dagen weinig te melden zal zijn, omdat we 9 dagen in zee blijven en waarschijnlijk heel >veinig zullen meemaken. Deze tijd zal gebruikt worden, om te oefe llen met de opleiding kwartiermeesters en lichtmatrozen. Hoe genoeg'hjk spoedt zich 't leven... De bezoekers zijn weer gekomen. Enkele liefhebbers van romannetjes melden zich en blijven eenigen tijd in mijn hut. Na 't bezoek ga ik weer naar dek om ééns een kijkje te nemen bij de wacht. Overal kun je groepjes lichtmatrozen zien zitten, aan wie door de adspirant-kwartier- meesters les wordt gegeven. Na de lessen komt het heele zaakje bij elkaar. Een bootsman leert enkele lichtmatrozen, hoe ze zich op een min of meer hardhandige manier kunnen vermaken. Een lichtmatroos kent ook een fijn spelletje. Met zijn jas over zijn hoofd gaat hij op het dek liggen en een van de omstanders moet hem met een stokje tikken, waarna hij moet raden, wie hem getikt heeft. Een marinier vliegt er in en moet naast hem komen liggen. Weer wordt er getikt en terwijl 2 koppen onder de jassen te voorschijn komen, vliegt er een puts water over de slachtoffers, die druipen van het nat en gauw naar het verblijf hollen om droge kleeren aan te trekken. Natuurlijk groote hilariteit onder de toe schouwers. Santo Porto. Na het ontbijt loop ik den sergeant telegra fist tegen het lijf, die me uitnoodigt om eens een kijkje te gaan nemen boven op den toren. Niets voor hartlijders. Is me dat een klimpartij!! Maar het loonde de moeite. Een pracht uit zicht over het geheele schip en den wijden om trek. Juist komt het eiland Santo Porto uit den nevel opdoemen. De afstandwaarnemer, de schijnwerpers, enz. ibekeken en toen weer naar beneden. Werkelijk de moeite waard, om dit tochtje te maken. Alleen bij stormachtig weer, zullen ze me daar boven niet zien. Dan, geloof ik, zou ik niet vrij blijven van de zeeziekte. De zwenkingen, die men maakt, moeten formidabel zijn. Prachtig komt Santo Porto in het heerlijke zonnetje te voorschijn. Wat een weer!! Wat een weer!! Een zee, zóó kalm, dat de patrijspoort gerust open kan, overgoten door een heerlijke zon. Welke burger heeft het beter, zeggen de niet- getrouwde zeemannen. Het mooie weer geeft gelegenheid, om schiet oefeningen te houden en de Verlaatrol te re- peteeren. We zwalken zoo'n beetje op het water rond, in de buurt van Porto Santo en Madeira. 's Avonds bezoek van een man of 12, die om 10 uur mijn hut worden uitgezet, om een beetje versche lucht binnen te laten en fat soenlijk te kunnen slapen. Het is mooi weer gebleven en dus wordt er weer op zijn best, op de in zee gelaten schijf geschoten. Na deze oefening gaan we bij het eiland Porto Santo voor anker liggen. Van verre lijkt het een bruin, zanderig ge bergte, dat plotseling uit het donkerblauwe water opstijgt. Alles is er droog. Dan denkt U dat U het gevonden hebt. Maar als het zoo eenvoudig was, zou men U in de apotheek immers geen fleschje mee geven, maar een warme jas! Want U kunt niet zooveel aantrekken of U hebt het toch weer zoo te pakken, omdat een rheumatiek- lijder door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie overge voelig is voor koude, vocht etc. Wees ver standig en neem serieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het onvol doende werken van de afvoerorganen, als lever, nieren en ingewanden, waardoor afval stoffen gelegenheid krijgen zich op te hoopen. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat Uw organisme reinigt van het overtollige urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt. En als U Kruschen trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk ver dwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 .(extra groot pak), .(Adv.). Van plantengroei is bijna niets te bespeuren Een troostelooze aanblik, welke verbroken wordt door een enkel dorpje van witte huisjes, een kerkje en enkele molentjes. Daarachter verheft zich het gebergte, welke hoogte doet denken aan een hoop opgedroogde aarde. Hier is de ontdekker van Madeira aan gespoeld, toen een storm hem overviel. Uit dankbaarheid voor zijn redding, noemde Zarco het Porto Santo, d.i. „heilige haven". Er wordt vanmiddag druk geroeid en gezeild. Het is Zaterdagmiddag en dus rust. Hiervan maakt de bemanning gebruik om eenige ver- poozing te zoeken, wat gevonden wordt in muziekmaken in het verblijf. Vroolijk klonken de liederen en de muziek en enkele komikers gaven eenige staaltje van hun repertoire. De eerste Zondag in zee. De eerste Zondag in zee. Om 8 uur werd in een der verblijven, de kerk opgetuigd, waar de katholieke bemanning gelegenheid had, om de H. Mis te hooren. Om half tien werd de toespraak voor de ge heele bemanning gehouden, waarin werd aan gegeven, hoe het beste een goeden geest aan boord te verkrijgen is. We ontvingen vandaag bezoek van een civiele autoriteit uit het plaatsje, vlak voor ons op Porto Santo. Met de vaderlandsche liederen werd deze heer verwelkomd. Men vertelde, dat op het eilandje een wei nig gedaan werd aan wijnbouw en vischvangst Het volk is zeer armoedig, doch buitengewoon vriendelijk. Men krijgt hier werkelijk den in druk, dat, zooals men het wel eens uitdrukt, de menschen hier van God en alle menschen ver laten zijn. Een enkele keer hebben ze commu nicatie met de bewoonde wereld, doordat er wel eens een schip van Madeira komt. Een goed verblijf voor kluizenaars. Druk wordt er weer gezeild en geroeid. Des avonds ga ik filmoperateur spelen bij de bemanning in het groote verblijf. De bovengenoemde filmen worden afgedraaid zeer tot genoegen van de mannen. Het gelach en de kwinkslagen zijn niet van de lucht. Een echt dankbaar werk. Tot boven in de nok, aan ijzeren balken, overal kon je menschelijke lichamen zien zitten en hangen. Natuurlijk ontbraken de noodige grappen niet, zooals met een 1ste klasser, die dorst beweerde te hebben en zijn maat vroeg om een slok bier. Zeer bereidwillig, zooals dat onder maats gewoonte is, werd de bierflesch overhandigd: de dorstige neemt een geweldige slak, want hij had een geweldige dorst, en... heeft de mond vol met zeewater. Na de vertooning kwamen nog enkele sto kers een praatje maken in mijn hut. Verschrikkelijke plakkers (wel gezellige praters). Ze werden om 11 uur de hut uitge bonjourd. Plunje wasschen. Het is vanmorgen plunje wasschen. Ik vind het altijd interessant om dit te be kijken en dus... ik naar die voorstelling. Als de moeders en de vrouwen dat eens konden zien!! Om jaloersch op te worden. Dat wrijft en wascht en boent met een harden borstel, dat het een lieve lust is. Wolken schuim vliegen om je ooren balies met waschwater vliegen over dek, terwijl er groot gevaar is, dat je zoo'n portie over je voeten en beenen uitge stort krijgt. Maar de wasch is af. Vuile witte werkpak ken komen sneeuwwit te voorschijn, sokken, berekend door ESONA (auto- en bootdiensten) pendekkies en weet ik wat voor spullen nog meer, komen uit de tobbe, zooals menig huis moeder het niet zal klaarspelen. Ik voel me dan ook genoodzaakt zoo'n partij wasschers te vereeuwigen op de film, die ik na mijn reis zoo hier en daar eens hoop te kunnen vertoo- nen. Overigens gaat de dag rustig voorbij met de gewone werkzaamheden van eiken dag. 's Avonds natuurlijk weer verschil lende bezoekers. Dit neemt steeds toe, terwijl daarbij de romannetjes een groote trekpleister blijken te z(jn. Geslaagde filmavond in „Rialto". Rialto was vol. Niet zoo maar driekwart, of met hier en daar een serie plaatsen onbezet nee, vol, zoodat er, om het zoo maar eens te zeggen, geen muis meer in kon. Het is een mooi gezicht, zoo'n vol theater. Dubbel mooi, nu het er om ging de kas van „Beatrix" aan te vullen, iets wat zeer noodig was, doch tenvolle geslaagd is. Meer dan 800 bezoekers hebben geen spijt gehad hun 3 dubbeltjes geofferd te hebben. Het was een programma, dat klonk als een klok en zoowel „Merijntje Gijzen" voor als „Ons dagelijksch brood" na de pauze, werden hoogelijk gewaardeerd. Vooral „Merijntje" deed het: men leefde mee met dezen Brabantschen bengel, met den Kruik, met den grensjager, met Bloze- kriekske... ja, met al die hoofdpersonen uit dit aardig B^ibantsch spel. Het was merkwaardig op te merken, dat diege nen, die een kaart voor Beatrix gekocht had den, alle rangen der maatschappij vertegen woordigden. Er waren oude vrouwtjes en jonge menschen, er waren lieden, die het zich niet kunnen permitteeren meer dan een of tweemaal per jaar een bioscoop te bezoeken en weer anderen, die daar een gewoonte van maken. Voorts was daar burgemeester Ritmeester en mevrouw Ritmeester, benevens diverse an dere autoriteiten, die acte de présence gaven. En thansde baten. Er zijn 807 kaarten verkocht ad 30 ct. 242.10 Komt bij voor plaatsbespreking 583 X 10 ct 58.30 300.40 Gaat af aan Vermakelijkheidsbel. 41.95 Voor „Beatrix" 258.45 258.45 in de kas van „Beatrix"! Een prachtig resultaat, waarmede de vereeniging ongetwijfeld bijzonder In haar nopjes zal zijn. Bij dit alles ljjkt ons een woord van groote waardeering voor het gebaar van den heer P. van Twisk, die dit alles mo gelijk maakte, wel op z'n plaats. Door de ontvangsten geheel af te dragen aan „Beatrix", heeft hij gezorgd, dat deze vereeniging haar werk kan voortzetten. En ook voor de ijverige collectanten, die de kaarten zoo spoedig aan den man gebracht hebben. IIIIIIIIIUIHHIIIIHII iiuiiiiiii De Tex. 49 om z(jn lengte as ge slagen. Masten vernield, stuurhuis weggevaagd. Eenige gewonden. De Texelsche motorkotter 49, schipper Cor Vlaming, van Oosterend, heeft van Woensdag op Donderdag een benauwden nacht gehad. De T. 49 was met de T. 11 op de terugreis naar Oudeschild, toen zij door het noodweer van Woensdag werden overvallen. Zij worstelden tegen den or kaan en tegen de huizenhooge golven, die met de scheepjes speelden. Het was Woensdagavond ongeveer half acht, toen een geweldige grondzee (de beide schepen waren ongeveer een uur varen beneden het Terschellinger vuurschip) de Texel 49 op nam en het schip over zijn lengteas om gooide. De masten braken als lucifers houtjes, de stuurhut werd weggeslagen en zelfs het stuurrad werd totaal wegge maaid. Het mag dan ook een wonder hee- ten, dat de drie leden van de bemanning, die in de stuurhut waren, er het leven hebben afgebracht. De schipper lag in zijn kooi, toen het onge luk gebeurde. In de hut waren L. Bremer, die vrij ernstig gewond werd, J. Blom, die er met verschillende schrammen en ontvellingen af kwam en de kok, die vrijwel ongedeerd bleef. De T. 11, die de ramp zag gebeuren, kon niet ter hulp komen. Wel heeft de bemanning het getracht, maar het was haar door het ruwe weer niet mogelijk verbinding te krijgen. De T. 49 had zich gelukkig weer opgericht, maar dreef totaal ontredderd rond. Het was een be nauwde nacht voor de opvarenden. Eerst om half zeven gisterenmorgen gelukte het ver binding te krijgen en kon het sleepwerk naar huis beginnen. Gisterenavond zijn de schepen de haven van Oudeschild binnengeloopen. De bemanning was totaal uitgeput. Dokter Hel- lema heeft Bremer de eerste hulp verleend en hem toen met een zikenauto naar huis laten vervoeren. De lading visch, er was vrij veel door de T. 49 gevangen, is door de T. 21 overgenomen en hedenmorgen naar den Helderschen Visch- afslag vervoerd en gemarkt. Mits de weersomstandigheden het toelaten, zal het de vorige week uitgestelde bezoek van de adelborsten aan Texel, nu morgen, Zater dag, plaats hebben. De adelborsten zullen daar toe dan morgenochtend om 7 uur naar den overkant varen en via den Hoorn naar Den Burg marcheeren, om daar door de Stafmuziek te worden opgewacht. Het concert van de Kon. Marinekapel zal plaats hebben van 12 tot 1 uur, op de Groene Plaats. Het programma is dus volkomen gelijk aan dat van de vorige week en als het weer nu weer niet als spelbreker optreedt, zullen onze overburen morgen het keurkorps kunnen be wonderen en onze Kon. Marinekapel beluis teren. zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheids-balsem, hiermede 'savonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40. Doos 30 ct. Dampo-bcnbons bij schorheid, pijnlijke keel en hoest. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppelspuitje 60 ct. Uw waarborg: 't Komt van Mijnhardt Georganiseerd door de damesafd. van den Bond van Oud-Onder officieren ten bate der lighallen in de Donkere Duinen. Er zal wel geen lezer zijn, wien het niet bekend is dat Den Helder een afdee- ling van den Bond van Oud-Onderofficie ren bezit en tevens dat deze afdeeling weer een aparte afdeeling bezit van de dames, die zich sedert jaar en dag be ijveren aan de minder bedeelden in eigen kring, doch sedert eenigen tijd ook voor andere philantropische doeleinden,, daad werkelijke steun te verleenen. Men be reikt dit doel door het organiseeren van bazars, die vrijwel zonder uitzondering een succes worden Ook thans is een fancy-fair georganiseerd door deze zeer actieve dames-organisatie en wel ten bate van de plaatselijke vereeniging ter bestrijding van de tuberculose, waarvoor momenteel lighallen in de Donkere Duinen gebouwd worden. Het was de presidente, mevr. v. d. Kooy, die den aanwezigen gistermiddag 3 uur het welkom toeriep, en wel speciaal Mevrouw Jolles, echtgenoote van den commandant der marine, burgemeester Ritmeester en de be sturen van de plaatselijke vereenigingen der T.B.C.-bestrijding. Nadat de voorzitster mevr. Jolles verzocht heeft een naam voor de te verloten pop in een verzegelde envelop te sluiten, geeft zjj het woord aan burgemeester Ritmeester ter officiëele opening van de bazar. Sympathieke rede van den burge meester. Deze steekt zjjn sympathie voor het daad werkelijk hulp verleenen van den Bond van Oud-Onderofficieren, en in dit geval speciaal de dames-afdeeling, niet onder stoelen en ban ken. Integendeel, hij huldigt deze ten zeerste, vooral nu men ook buiten eigen kring hulp brengt. Men doet het voor een deel der ge meenschap dat lijdt aan een der ergst denk bare ziekten: de tuberculose, en het is aan geen twijfel onderhevig of zoowel bij de over heid als bij het particulier initiatief rust hier een taak. Spr. deelt dan mede, dat door een 45-tal jongelui van de Centrale Werkplaats thans enkele lighallen klaargemaakt worden, die in eerste instantie aan 20 personen plaats zullen bieden. De gemeente heeft een crediet ver strekt van 2500.dat echter door de ver. ter bestrijding der T.B.C. in 25 jaar terug betaald dient te worden. En om deze jaar- lijksche offers te verlichten heeft de dames- afdeeling van den Bond zich bereid verklaard een bazar te organiseeren. „Gij doet een milde daad", aldus de burgermester, „door dit deel der gemeenschap te helpen. Voor de bestrij ding der ziekte is méér noodig dan alleen sanatoria. Sommige zieken kunnen niet of moeilijk uit het gezinsverband gehaald wor den, en zullen thans in staat zijn vlak bij huis verpleegd te worden. Ik dank van ganscher harte deze dames- vereeniging, die zich zoo spontaan bereid verklaarde om dit doel geldelijk mogeljjk te maken, en verklaar de bazar, waarvan ik hoop dat z(j een zéér groote opbrengst moge hebben, voor geopend." Voor elk wat wils. Wat de bazar betreft, het is een échte fancy- fair. Natuurlijk z(jn daar, in de eerste plaats, de ontelbare handwerken der dames. Hoewel geen specialiteit in deze branche zijnde, moch ten wij toch uit het reageeren van de aan wezige dames opmaken dat hier iets te halen valt voor iedere huismoeder. Wij ontwaarden o.a. groote en kleine tafelkleeden, geborduurd met smaakvolle patronen, spreien, die een lust voor het oog zijn, babykleertjes voor de allerkleinste en grootere spruiten, fijne kinder- kleertjes, theemutsen, handwerkjes, kussens, kortom alles wat een vrouw voor haar gezin kan begeeren. Het is alles te koop en voor niet veel geld. Maar daar blijft het niet bijnaast de groote afdeeling handwerken zijn daar de attracties, vele in getal. Er is een sjoelbak, waarop ge al schuivend uw geluk kunt beproeven, er is een rad van avontuur, waarbij ge immense koeken kunt winnen, een draaiende parapluie met tal van prijzen, men kan raden naar den naam van een magnifieke pop... ja, wat kan men eigenlijk op deze bazar niet? Voorts hangt er een door den schilder Brou wer cadeau gedaan schilderij. Voor 25. bent u eigenaar (esse). Is men door het wandelen hongerig of dor stig geworden... geen nood, voorzie u van een stoel en gebruik een kopje thee, koffie of limonade, benevens een gebakje. De prijzen zullen het U niet beletten: het kost maar een dubbeltje. Er is nog meer: slagerij H. Petter van de Laan leverde een aantal schotels, met fijne worstjes, die hier eveneens verkocht worden, terwijl voorts op allerlei andere manieren dit bezoek tot een gezellig uitstapje gemaakt wordt. De firma Geerling leverde gratis de koffie en thee, terwijl diverse andere winke liers zich evenmin onbetuigd lieten. Mevr. Braaf zorgt voor pianomuziek, terwijl de mondaccordeonvereeniging „Bravo" gister avond een aantal leden liet optreden. Dit zal ook morgenavond het geval zijn. Met nadruk vestigen wij er de aandacht op, dat hier voor iedere huisvrouw iets van haar gading te vinden is. Daarnevens draagt men zn steentje bij voor het prachtige doel, waar voor deze bazar werd georganiseerd. U kunt haar vandaag bezoeken van 3 tot 10 uur en morgen van 3 tot 11 uur. Men rekent op U, lezers! De gisterenavond verlootc taart is gevallen op no. 73. Wie is de gelukkige? Duitschland in de knel. Duitschland, we hebben er in ons over zicht van gisteren op gewezen, heeft zich zelf leelijk in de vingers gesneden met zijn ohmenscheljjk optreden tegen de Joden. De leiders zouden wel blind moeten zijn, als ze niet begrijpen, dat ze het bij Engeland volkomen verbruid hebben. En geland heeft dit ook niet onder stoelen of banken gestoken en laat het min of meer duidelijk merken, dat Duitschland van poli tiek zal moeten veranderen, wil het op de vriendschappelijke toenadering van Enge land kunnen rekenen. Maar niet alleen dat Engeland een zuur ge zicht tegen Duitschland trekt, het zorgt er voor, dat Frankrijk, waarmee Duitschland op het oogenblik wil aanpappen, ook niet al te toeschietelijk is. Duitschland moet nu maar eens meteen en voorgoed weten, dat het maar niet straffeloos door kan gaan met het ver trappen van alle rechtsgevoel en alle men schelijke waarde. Het schijnt trouwens tot onze Oosterburen door te dringen, dat men tever gegaan is en dat de heele wereld ervan overtuigd is, dat wat de laatste weken aan misdaden heeft plaats gehad, niet de wil is van het Duitsche volk, maar van de dwaze machtswellust van een paar leiders, die genoeg invloed hebben om een massa „schapen" achter zich te krijgen voor de uitvoering van hun waanzinnige daden. Een „open brief" als wij gisteren op onze voor pagina plaatsten, zegt ook boekdeelen. Dat was de stem van een v"%i de millioenen, die zich schamen over het beestachtig optreden, die in Duitschland niet gehoord mag worden en nu via de buitenlandsche pers een uitweg gezocht heeft. Duitschland moet voorzichtig zijn en schijnt dat te gaan begrijpen want van het terugroe pen van den Duitschen ambassadeur te Lon den is voorloopig afgezien, von Dirksen zal voorloopig op zijn post blijven. Het was ook een ongelooflijke stommiteit geweest. De po ging die Duitschland aangewend heeft om met Engeland tot besprekingen over groote ver dragsplannen te komen is op niets uitgeloopen, omdat de stemming in Engeland daarvoor op het oogenblik heelemaal niet geschikt is en toen heeft Engeland ook aan Frankrijk een wenk gegeven, zoodat de poging van een nooit meer oorlogsverdrag met Frankrijk ook niet zoo vlot van stapel liep als men in Duitsch land wei gewenscht had. Duitschland zou niets liever hebben, dan dat de aandacht van de wereld zoo spoedig mogelijk van de Jodenver volging werd afgeleid. Vangt Duitschland dus bot, Engeland en Frankrijk demonstreeren duidelijk voor de wereld hun toenemende vriendschap. Het bezoek van de Engelsche ministers aan Parijs is daarvan een openlijke betui ging en dat tijdens dit bezoek ook nog wel aan ernstiger dingen zal worden gedacht dan alleen aan feesten en bankets, is zeker. Duitschland wordt gewaarschuwd. Of het deze vriendelijke wenk ook zal verstaan Laten we het hopen, want de wereld is er niet mee gediend, dat de spanning nog ondragelijker wordt, dan zij reeds is. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Een Branie in Oxford' en „Een Sportfestijn". RialtoSpoorstraat half 8: „Het Meisje uit het verre Westen". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Muziek in 't Bloed" en „Onder Cassidy's Banier". Heden: Casino, 8 uur: Openbare vergadering SDAP. Café Sanders, Koningsplein, 3 tot 10 uur, Bazar Damesafdeeling Bond v. Oud-Onderofficieren. Zaterdag 26 November. Café Sanders, Koningsplein, 3 tot 11 uur, Bazar Damesafdeeling Bond v. Oud-Onderofficieren. Casino, 8.30 u. Bal-Masqué „Heldersch Man nenkoor". Musis Sacrum: Soirée Dansante v. Leerlingen v. h. Dansinstituut „Polak" Zondag 27 November Musis Sacrum: „Practise Evening", 8 uur. Casino 3.30 en 8 uur: Band Nick White met Joe Petersen. Café Prins Hendrik, Julianadorp, 8 uur: Con cert en tooneeluitvoering „Harmonie Kunst zin". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 757.2 Temperatuur lucht 3.4 Wind; richting: Z.; kracht: 5. Licht op 4 uur 24 min. D.D.D. rufvert de porlta* doet de jeuk bedaren, ver- frischt en sterkt de huid weefsels. Flacons 4 75 ct- f. 1.50 en f. 2.50. GENEESMIDDEL HUI D n fl N D0ENI TEGEN N GEN

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5