Zilveren feest der afd* van den Modernen Landarbeidersbond Stakingsonweer rommelt na Duitsch aanvalsplan Holland 1 via Bommen zaaien dood en verderf Po'en wil ook zijn Joden kwijt! £eq&hJfóhicMen, Vischafslag Den Helder Anna Paulowna Geen vereenigd front tegen Chamberlain SPANJE Franscbe en Italiaansche zeelieden slaags FRANKRIJK 3000 Chineczia dakloos stoomvaart mij nederland. Moena (u.), 3 Dec. 6 u. n.m. van Antwerpen. PoeJ,au Tello (th.), 2 Dec. van Singapore. Salabangka (th.), 3 Dec. 3 u. 30 van Ham burg. Tawali (u.), 2 Dec. van Sabang. Tarakan (u.), 3 Dec. 11 u. van Suez. Tjikandi (charter) (th.), 3 Dec. van Gibraltar Tajandoen, 3 Dec. van Batavia. kon. ned. stoomboot maatschappij Alkmaar, 3 Dec. van Amsterdam. Agamemnon, 3 Dec. te Thessaloniki. Ajax, 3 Dec. van Amsterdam. Berenice, pass. 2 Dec. 14.20 uur 160 mijl Z. van Terceira. Bacchus, 2 Dec. te New York. Boskoop (u.), 1 Dec. te Valparaiso. Euterpe, 3 Dec. van Amsterdam. Fauna, 3 Dec. van Amsterdam. Hebe, 2 Dec. te Lissabon. Iris, 2 Dec. van Pasajes. Merope, 2 Dec. van Kopenhagen. Nereus, 3 Dec. van Amsterdam. Odysseus, 2 Dec. van Amsterdam. Perseus, 3 Dec. te Amsterdam. Rhea, 3 Dec. te Rotterdam. Stella, 3 Dec. te Rotterdam. Triton, 2 Dec. van Olhao. JJlysses, pass. 2 Dec. n.m. Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Waterland (th.), 2 Dec. van Santos. HOLLAND—AMERIKA LIJN, Hommersdijk, 2 Dec. 9 u. 59 m. v.m. 240 m. W. v. Land's End. Drechtdrjk, 30 Nov. van Cristobal. Edam, pass. 1 Dec. Cape Race. Lochkatrine, 3 Dec. te Rotterdam. Lachmonar, 2 Dec. te Ljverpool. Maasdam, 1 Dec. te New Orleans. Noordam, 2 Dec. Cape Race gep. Volendam, 3 Dec. van Rotterdam. Veendam, 5 Dec. 6 u. n.m. te Plymouth verw. (Verb.). HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (u.), 2 Dec. te Bordeaux. Jaarstroom (u.), 2 Dec. a. d. Ivoorkust. Maaskerk (u.)., 1 Dec. van Duala. Reggestroom (u.), 2 Dec. te Winnebah. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 2 Dec. van San Francisco. Marken, 29 Nov. naar Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (u.), 2 Dec. 3 u. n.m. van Marseille. Buitenzorg (th.), 2 Dec. van Sabang. Garoet (th.), 2 Dec. 1 u. n.m. te Suez. Kertosono, 8 Dec. van Rotterdam. Kota Inten (th.), 2 Dec. te Genua. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Hector, 2 Dec. van Yokohama. Maron, 3 Dec. van Amsterdam. Melampas, 3 Dec. van Port Said. Phrontis, 1 Dec. van Liverpool. Polyphemus, 2 Dec. van Belawan. EMZETCO LIJN Jcrnge Anthony, pass. 2 Dec. 9 u. Gibraltar. Jbnge Elisabeth, 1 Dec. te Marseille. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART BUL (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein (u.), 3 Dec. van L. Marqués. Boschfontein, 3 Dec. van IJmuiden. Meliskerk (th.), 3 Dec. van Beira. Randfontein (u.), 3 Dec. v.m. te Mombassa. Springfontein (th.), pass. 3 Dec. Gibraltar. (HollandAustralië Lijn). Almkerk (u.), 3 Dec. te Sydney. Arendskerk (th.), 3 Dec. van Melbourne. (HollandOost-Azië Ljjn). Gaasterkerk (th.), 3 Dec. v. Aden. KON. PAICETVAART MAATSCHAPPIJ. Cremer, 2 Dec. te Penang. Maetsuycker, pass. 1 Dec. Thursday Isles. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastagi, 2 Dec. van Singapore. Kota Pinang, 2 Dec. te Philadelphia. Troilus, 1 Dec. van Jacksonville. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak, 1 Dec. van Batavia. Tjisadane, 1 Dec. van Shanghai. Tjisaroe, 1 Dec. van Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 2 Dec. van Buenos Aires. BEVORDERING OFFICIEREN. De eerste-luitenant van de Militaire Admini stratie E. Daams en de eerste-luitenant J. J. Fens, van het Regiment Kustartillerie te Den Helder, zijn bij Kon. Besluit beneomd en aan gesteld tot kapitein. 3 December. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.150.90 Slips 0.85—0.75 Schol le soort p. kist 11.009.00 5.504.00 Schol 2e soort Schar Wijting Sardjjn Door garnalenvisschers: Levende garnalen 3.00—2.50 2.80—2.20 p. mand „2.902.40 p. lit 1.80—1.40 NAGEKOMEN UITSLAGEN. BeverwijkKinheim 22 W.F.C. 2—O.S.V. 2 1—2 O.V.V.O. 2—K.I .C. 2 2—3 Politiek van de Labourpartij is een geheel. In een vergadering van de Labourpartij Leeft. Arthur Hendcrson het denkbeeld van een „Nationale oppositie" waarin alle te genstanders van de politiek van Chamber lain zich zouden vereenigen van de hand gewezen. Hij zeidc o.a. dat do politiek van de Labourpartij een geheel is. De buiten- landsche politiek van de partij maakt het noodig. dat ook h-et programma va.n de binnenlandsche politiek wordt aanvaard.: De afdeeling Ana Paulowna van den Modernen Landarbeidersbond, of (zooals de officieele naam luidt) Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf), vierde Zaterdagavond in zaal Kossen haar vijf en twintig ja rig bestaan. Openingswoord van een verstan dig voorzitter. Vijf en twintig jaren zijn niet alleen be langrijk in het ie ven van den mensch, zei voorzitter J. Dekker, maar ook in het ver- eenigingsleven. Het bestuur meende het, feit, dat de afd. A. P. 25 jaar bestaat, dan ook niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan. Wil het feestelijke van een Feestvergadering echter niet te loor gaan, dan moet er niet ai te lang gesproken worden, vervolgde voor zitter. En een goed voorbeeld gevend, sprak hij een heel kort woord van welkom. Ge schiedenis wilde spr. ook niet geven; alleen opmerken, dat de tijden voor de arbeiders, en in het bijzonder voor de landarbeiders, weinig rooskleurig zijn. In datgene wat be reikt is, heeft echter de afdeeling haar aan deel in den strijd niet geschuwd. Maar er is nog zoo veel werk te doen. Met name b.v. het ageeren voor collectieve ar beidsovereenkomsten en het uiteindelijk doel, het verwerven van een behoorlijke le vensposities vragen veel strijd en den steun van allen. Help ons bij dien strijd! Feestrede. De afd. Anna Paulowna, zoo begon de feest redenaar de heer van der Wielen, is een van de oudste afdeelingen, die bij den Mo dernen Bond zijn aangesloten. Zij heeft, niet, alleen gepoogd de belangen van haar eigen leden te behartigen, maar ook de vleugelen wijder uitgeslagen en steun verleend, waar zij kon. Ondanks meeningsverschillen is er altijd een hechte band geweest tusschen de ze afdeeling en het hoofdbestuur, omdat zij zoo actief was. En is niet een van de hoofdbestuurders, de heer Jb. v. cl. Ham uit deze afdeeling voortgekomen, zit niet de heer Dekker in den Bondsraad en de heer Schra in liet Fe deratiebestuur? Er is inderdaad lang niet bereikt wat men wenschte. Maar hoe zou het gegaan zijn als er geen afdeeling was geweest. De 280 le den en allen die lid dienen te worden moe ten vooruit zien, schouder aan schouder staan en werken om te zorgen, dat de ko mende 25 jaar beter zullen zijn. Na er op gewezen te hebben, dat we ons, gelet op wat er over de Oostergren- zen geschiedt, gelukkig prijzen Nederlan der te zijn, omdat, hier nog de mogelijk heid bestaat gedachten vrij uit te kunnen spreken, merkte spr. op, dat A.P. een van de weinige afdeelingen is, waar een jeugd groep bestaat. Om gewapend te zijn tegen het dreigende fascisme en voor scholing der jongeren kan het lezen van goede boe ken een groote steun zijn. Namens bef hoofdbestuur bood spr. daarom een bedrag van f 20 aan, voor bet aanschaffen van boekwerken, die het begin van een eigen bibliotheek kunnen zijn. Meerdere sprekers. De lieer D. Dekker sprak voor acht ver- eenigingen tegelijk, n.1. voor de afdeelingen van S.D.A.P., Instituut voor Arbeidersont wikkeling, V.A.R.A., S.D. Vrouwenclub, Jeugdgroep, Sportbond, Bouwvakarbeiders en voor de Federatie N.H. Noorderkwartier. Gezamenlijk boden zij als cadeau aan de boeken: Mad. Curie, Het huis dat Hitier bouwde. De geschiedenis van bet Nerl. Volk van Swierstra, De verzamelde gedich ten van Adama van Scbeltema. De laatste man in burger. Opleiding tot persoonlijk heid, Opleiding tot gemeenschapszin en 25 jaar Parlementaire Arbeid (nog niet ver schenen). Het was, zei spr. geen onbaat zuchtig cadeau, want men hoopte vrij uit de te vormen bibliotheek te mogen Ipenen. Onder groote aandacht, las de heer Dekker tot slot uit het nas geschonken boek van Adama van Scbeltema „De Vlimbt" voor. De heer D. Burger, van het Federatiebe stuur, en de afdeelings^fgevaardigden P. Brouwer, Oude Sluis, P. Rekker, Juliann- dorp. Van Wees, Den Helder en K. de Graaf. Wieringerwaard. roemden de samen werking met de adeeling A. P. en boden, naast hun felicitatie bloemen aan. De lieer P. Nieuwehoer v. Wieringerwaard en de heer K Keuris, als oudgediende in cle beweging, spraken een nersrwwhik woord en de fam. Kossen, evenals de- Field. Restuur- dershond, die een hartelijker! brief zond. de den hun felicitaties van bloemen vergezeld gaan. De hoer J. Dekker dankte allen met oen enkel, woord en kreeg onder luid applaus verlof tot uitvoering van het sympathieke denkbeeld om een rW bloemstukken Ie be zorgen bij den beer B. Looy. den eersten nfdeelingsvoorzitter. die om gezondheidsre denen niet aanwezig kon zijn. De Jeugdgroep op de planken. De. jeugdgroep voerde hierna een too- neelstuk in 4 bedriiven on: „De Poort aan den Zandweg." dat ingeleid werd door den beer Schra. De heer Jb. Boos. die geholpen had aan de tooneelaankleeding. verdiende het hem gemaakte compliment ten volle. Biet geringe middelen toch. bad bij een aardige omgeving weten te schennen voor het gebeuren on het toonenl. Vrij rolvast, speelden deze nieuwste dülettanten on too 'lelgebied vlot hot aardige propagandastuk, dat de jongeren opwekten om lid (e wor den. van de jeugdgroepen van bun vnkver- e.onigingen. te genieten van ruimte, licht en vrooliikheid in de jeugdkampen, om daar gesterkt te worden tot den strijd voor: ge luk, arbeid, welvaart, vrede! Duo „Wi-Jo" Na de pauze verzorgde bet duo „Wi-Jo" van Stompetor'en een programma van „ernst en luim". Het vroolijke had natuur lijk de overhand en dit tweetal, waarmee we persoonlijk voor 't eerst kennis maak ten en waarvan de „Wi-helft" ons vaak sterk aan „Daan" deed denken had met z'n liedjes en praatjes de volle aandacht van het publiek. „Jo" zingt ongetwijfeld het best van de twee en de pianist en vio list begeleidden den zang uitstekend. Al was het een eerste persoonlijke ken nismaking de krant heeft reeds meerdere malen het optreden van het duo verslagen, waarom we het dus hierbij laten. Om ongeveer half een sprak de heer J. Dekker 'n sluitingswoord, waarin hij dank bracht aan allen die meehielpen om den feestavond te doen slagen. Sinterklaasfeest. Sint Nicolaas kan op z'n verjaardag niet overal tegelijk zijn en bracht daarom reeds Zaterdag een bezoek aan de kinderen van school I, De schooljeugd wachtte Sint's komst af in de zaal van Veerburg, waar zich echter, om mee te genieten van de pret der kleinen, ook vele anderen hadden verza meld. Nadat burgemeester en mevr. Mijnlieff en de andere genoodigden door het hoofd der school, den heer Mol, hartelijk welkom wa ren gcheeten, voerden de kinderen een aar dig sprookje op „Pollie, de Smeerpoets". Wat deden die kleinen dat leuk, vrij en wat werden er lieve versjes bij gezongen. Alle eer aan den heer Hamelink, die dit sprookje zelf bewerkte naar een leeslesje en het mooie door verzorgde! Dan: de komst van Sint Nicolaas! „Wel kom in mijn gemeente", zei de Burgemeester en de oude, vermoeide bisschop nam plaats op het tooneel, zoodat allen hem goed kon den zien, en z'n prachtig, witten gewaad be wonderden. De Sint werd op de hoogte ge bracht, of bleek op de hoogte te zijn van de personeelveranderingen op school en de komst van kleine Hans in het schoolhuis. En daar onze krant overal, zelfs door St. Nicolaas in Spanje, gelezen wordt kreeg ook de verslaggever naast de nieuwbenoem- den mej. Hoveling en den heer Bleeker, een felicitatie in ontvangst te nemen. Er klonken, begeleid door mevr. Baken- Van der Waal, liedjes ter zijner eere, er werd gestrooid, er waren pluimpjes, verma ningen en zelfs verkeerslessen te lezen in „het dikke boek" en er was te genieten van de rondgedeelde versnaperingen. En al liep het met de filmvertooning wat tegen, dat kon Maandagmorgen nog in orde komen en voor ieder kind was er immers ook nog „het" pakje? Met den dank aan het personeel en de milde gevers, uitgesproken door den heer P. Kooiman namens de oudercommissie, zul len de kinderen dan ook zelve van harte in gestemd hebben! Feestavond van B.K.C. B.K.C.'s voorzitter, de heer C. Kaan, kon door drukke bezigheden niet tijdig aanwe zig zijn en het was daarom de heer C. Schenk, die het openingswoord sprak op den feestavond, die de voetbalvereniging B.K.C. Zaterdag in de zaal van den heer Slikker organiseerde voor leden, dona teurs, supporters en andere belangstellen den. De waarnemend voorzitter heette in 't bijzonder Daan Pool en z'n ensemble wel kom en kondigde een paar kleine verlo tingen aan, die in de pauze en na afloop van Daan's optreden gehouden zouden worden. Laten we meteen maar memoree- ren, dat het de noodige hilariteit verwekte, toen Daan een der gelukkige winnaars van de verlote worsten werd. Over hetgeen Daan en gezelschap te hoo- ren en te zien gaven behoeven we niets te vertellen. Het gewone jubileum programma van het „20-jaren-verslag-slaehtoffer" werd ook hier en zonder beperking opgevoerd. Natuurlijk liet Daan niet na, op de mooie reclame te wijzen, die in Winkel voor hem gemaakt was. Daan, de vrije Westfriezen en censuur! Bij de sluiting overhandigde cle heer Schenk bloemen aan Daan en sprak een kort propaganda-woord voor de voetbalclub. Het bal dat volgde, hield velen lang en ge zellig bijeen. WIERINGEN Benoeming onderwijzer. De Raad komt, hedenmiddag in vergade ring bijeen. Het eenige agendapunt is de benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school te Den Oever. VOL VERWACHTING KLOPT ONS HART! Naar we vernemen zal St. Nicolaas he denmorgen een bezoek brengen aan de O.L. School en de RK school te Ilippolytushoef Vanmiddag wordt in „Cinema De Haan" een groot kinderfeest gehouden, waarbij de Sint vergezeld van zijn knecht Zwarte Piet in eigen persoon tegenwoordig zullen zijn. Politie. Verloren een kosteloos rijwielplaatje en een portemonnaie inh. 60 ct. en een ringetje. Inl. bij den gem. bode. De Zaterdag gehouden collecte voor de vervolgden om geloof en ras heeft in onze gemeente f 286.12)4 opgebracht. In April weer nieuwe crisis! In de „Sunday Referee" schrijft mevrouw Tabouis, cle diplomatieke correspondente van het Fransche dagblad „L'Oeuvre", dat be richten over oorlogsvoorbereidingen in Duitschland Parijs blijven bereiken en dat iedereen daar een internationale crisis ver wacht in April of Mei. Tegen het einde van de vorige week al dus mevrouw Tabouis gaf Hitier zijn ge nerale staf opdracht, hem onmiddellijk de nieuwste plannen toe te zenden voor de be wegingen en operaties van zijn leger. Aan het westelijk front is het laatste plan een manoeuvre in de vorm van een tang via Holland. De Duitsche linies zouden volgens dit plan opdringen tot aan de Hollandsche westkust. Daarna zouden zij, aldus het Vk. België bin nenvallen, de Belgische kustlijn bezetten en over de FransBelgische grens doordrin gen tot aan de Siegfriedlinie. Het voornaam ste doel van deze strategie is, het ontgaan van de Maginotlinie, die volgens de Duit sche deskundigen onneembaar is. Hitier zoo gaat mevrouw Tabouis voort schijnt zijn generaals te hebben medege deeld dat van Januari af de garnizoens langs de Rijn moeten worden vergroot met 50 a 60 pCt., het tankcorps met J5 pCt., de lucht macht met 10 pCt. en de reserves aan oor logsmateriaal met 50 pCt. Nieuw offensief bij Madrid De oorlog in Spanje is de laatste dagen meer en meer een strijd in de lucht geworden en vooral de vlie gers van Franco zijn zeer actief. Van de fronten wordt weinig nieuws ver nomen. Volgens de laatste berichten zouden de linkschen echter het plan hebben opgevat een nieuw offensief ten Noordwesten van Madrid te on dernemen. Bomaanval op Valencia. Gisteravond hebben 26 Savoiavliegtuigen 200 bommen uitgeworpen boven de haven van Valencia en de wijken Grao Nazaret en Pinedo. Verscheidene huizen werden ver nield. Er zijn 17 personen gewond. Dicht bij de haven werden 29 huizen, die tevoren ontruimd waren, verwoest. Barcelona in drie dagen negen keer aangevallen! Bij aanvallen van de rechtsche luchtmacht op Barcelona en omgeving zijn op zijn minst 55 personen gedood en meer dan 100 gewond Barcelona zelf is in drie dagen negen keer aangevallen, doch slechts een persoon werd gewond. Bij een bomaanval op het stadje Cervera zijn zestig menschen omgekomen of gewond. Vechtpartij in de Fransche con cessie te Sjanghai. Gisteravond heeft zich in een openbare gelegenheid in de Fransche concessie te Sjanghai een vechtpartij voorgedaan tus schen Fransche en Italiaansche zeelieden. Zeven Italianen werden gearresteerd, één moest in een ziekenhuis worden opgenomen Bij de kloppartij werd ook een Amerikaan- sche zeeman gewond. In de Italiaansche kazerne werd spoedig het bericht van de vechtpartij bekend. Vijf tig Italiaansche marinesoldaten begaven zich met een Italiaansche legerauto naar de concessie. Een onderofficier van dienst kwam in de internationale concessie tegen over de Fransche concessie aan, nadat reeds verscheiden schoten waren gelost. Twee Fransche politiesoldaten werden met slagen met den gummistok gewond. De or de was spoedig hersteld. „De wereld denke niet dat er alleen in Duitschland een emi gratie-probleem is!" Het Poolsche blad, de „Illustrowany Kur- jer Codzienny" schrijft, dat het vraagstuk der Joodsche emigratie een internationaal karakter draagt. Polen en Roemenië heb ben bij dit probleem het grootste belang, daar het de landen zijn, die het meest ver zadigd zijn van het Joodsche element. Toch leggen de Westersche mo gendheden een neiging aan den dag het probleem te beperken tot de door de Duitsche Joden opgewor- per kwestie. Een dergelijke houding, aldus het blad, is immoreel en gevaarlijk. Im moreel, dat het doet gelooven. dat gewelddadigheden een premie krij gen en gevaarlijk met het oog op cle reacties, welke een dergelijke hou ding niet zal nalaten te wekken in de belanghebbende landen. Een dergelijke politiek van kortzichtig heid op het stuk der Joodsche emi gratie moet dus gegispt worden. Wettelijke regeling Joodsche vraagstuk. Op den Zaterdag gehouden Poolschen landdag heelt generaal .Skwarczynski, de leider van het kamp der nationale eenheid, verklaard, dat 't Joodsche vraagstuk op wet tige wijze tot oplossing moet worden ge bracht. Bij de uitwerking van het betreffen de wetsontwerp zal het kamp der nationale eenheid zich laten leiden door de beginse len, welke in zijn programma staan, t.w.: 1. dat de Joodsche kwestie moet worden opgelost door een vermindering van het aantal Joden in Polen: 2. dat het Poolsche bedrijfsleven en de Poolsche beschaving zich van Joodsche in vloeden moeten bevrijden. 3. dat het aandeel van Joden in sommige beroepen .verminderd moet worden. MAILBOOT KON NIET UITVAREN. SOCIALISTEN CONGRESSEEREN EN BETOOGEN. „BLUM AAN HET BEWIND". De solidariteitsstaking der haven arbeiders te Le Havre met werklie den uit andere bedrijven, heeft tot ge volg gehad dat de mailboot Norman- dië niet kon uitvaren. Het personeel van de Compagnie Générale Transatlantique, waartoe de Normandië be hoort, heeft inmiddels besloten, de staking voort te zetten. De minister van Koopvaardij heeft echter, naar wij vernemen, de aandacht van de werkgevers er op gevestigd, dat de Compagnie Générale Transatlantique tot de geconcessionneerde bedrijven behoort en dat de algemeene requisitie-maatregelen van 28 November j.1. nog steeds van kracht zijn, zoo dat het personeel feitelijk gemobiliseerd is. Strafmaatregelen duren voort. Tien betoogers, die bij de bezitting van de Renaultfabrieken waren gearresteerd, zijn veroordeeld tot straffen varieerende van 8 .dagen tot een maand gevangenisstraf. Voortdurend worden nog sancties toegepast tegen de vakvereeniginssecretarissen, die voor de stakingsbewegingen vei'antwoorde-- lijk worden geacht. In andere plaatsen, begint volgens het mi nisterie voor de koopvaardij, de staking te verloopen. Incidenten te Toulouse. In Toulouse hebben zich enkele incidenten voorgedaan. 2400 metaalbewerkers trokken door de stad, ontevreden over een algemeen ontslag. Er deden zich enkele ongeregeldhe den voor en arrestaties vonden plaats. Nieuwe congressen en betoogingen. Gisteren heeft de Union Socialiste Repu- blicaine een congres gehouden, dat een reso lutie heeft aangenomen, waarin wordt ge zegd, dat de liberale poging, welke cloor Rey- naud wordt beproefd en verwezenlijkt in de decreten, op de eerste plaats tengevolge heeft gehad, dat het land verdeeld raakte, terwijl eenheid het meest noodzakelijk was. De partij is verder van oordeel, dat een herstel van het land niet mogelijk is, bui ten de medewerking van de organisaties der arbeidersklasse. De partij zal zich verder ver zetten tegen een poging de parlementaire meerderheid in het parlement omver te wer pen en zij geeft haar afgevaardigden op dracht iedere poging, elementen van de lin kerzijde over te doen plaatsen naar de rech terzijde schipbreuk te doen lijden. Tenslotte veroordeelt de partij de politiek van twee blokken en verklaart zij een ver zoening op groote schaal te verlangen. Communisten wijzen koloniale aanspraken af. Ten aanzien van de buitenlandsche poli tiek verklaarde Thorez, de secretaris-gene raal van de communistische partij, dat de communistische partij zich met kracht ver zet tegen het denkbeeld koloniën af te staan aan Hitier, terwijl zij met verontwaardiging de aanspraken van Mussolini van de hand wijst. De communistische partij- zal verder alles doen wat in haar macht is om een gezamen lijke actie van communisten en socialisten te ontwikkelen. „Blum aan 't bewinël" Tijdens een bijeenkomst der socialistische partij te Parijs, werd Blum bij zijn verschij nen begroet met den kreet: „Blum aan het bewind!" De oud-premier wees op de nood zakelijkheid van discipline en saamhoorig- heid onder alle democratische krachten des lands. Hij vroeg zijn gehoor, of dit niet vond, dat twee jaar geleden alles beter ging, waar op dit eenstemmig met „ja" en met den kreet: „Blum aan het bewind!", antwoordde. Tenslotte noodigde Blum de gchcele zaal* uit, te zweren, dat niet gerust zou worden alvo rens genoegdoening was verkregen voor de mannen, die gisteren geslagen zijn en wel licht morgen geslagen zullen worden. BRAND IN DE INTERNATIONALE CONCESSIE TE SJANGHAI. Een hevige brand heeft in het Westelijk deel der internationale nederzetting te Sjanghai 600 woningen van arme Chineezen in de asch gelegd. Er zijn twaalf gewonden, 3000 personen zijn dakloos geraakt. ALKMAAR, 2 Dec. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 3230 stuks, verkocht 2380 stuks, mid- den,prijs f 2121.50, hoogste prijs f 21.50. Aanwezig l fabriek. ALKMAAR, 3 Dec. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 210.000 kipeieren 4.15 —5.40, kleine eieren 3.304.10, eendeieren 2.803 lier 100 stuks. RR'OEK OP LANGENDIJK, 5 Dec. Aanvoer: 4725 Kg. uien 3.60—3.80, grove 3.503.70, 250 Kg. peen 1.50. 19000 kg. roodic kool 130—140; 1100 kg. sa voye kool 230; gele tooi 1; 52300 kg. d. witte kool 120130; 2400 kg. andijvie. 1402; 1100 kg. knolselderie 1. NOORDSCHARYVOIJDE, 5 Dec. Aanvoer: 1000 Kg. uien 3.60, grove 3.60, 1900 Kg. roodc kool 1.30, 13300 Kg. gele kool 1.30, 68200 Kg.. D. witte kool 1—1.10. ALKMAAR, 5 Dec. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 06 vette koeien f 160290, 22 graskalveren f 40—55. 37 nuchtere kalveren 6—IS; 44 vette sclia- .pen 22—27; 508 vette varkens 0.48—0.51

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3