Drie maanden cellulair voor niet-salueeren Vandaag Donderdag 8 December 1938 Tweede Blad Madinieuuud De matroos met 7 minderwaardigheids-complex Een geknapt uiltje, dat zuur opbrak Het eindresultaat van de collecte voor de vluchtelingen St Nicolaas en de Huisduiner jeugd Belangrijke verbeteringen in Bellevue Korps mariniers gratis naar de bioscoop Dc „Gorch Fock" vertrokken Auto in brand Vertrokken personen voor 50 jaar Een gebeurtenis van Europeesche beteekenis Jan Strijbos-avond uitgesteld Zware straf voor 't niet groeten van een landmacht-meerdere. Het was op 30 October j.1., dat de matroos 3e klas C. A. de B. in Vlissingen aan het passa gieren was en daarbij tegenover een meerdere van de Landmacht een overtreding beging, die hem wel bijzonder zuur zou opbreken. Nadat hij namelijk verzuimd had den korporaal Vonk aldaar te groeten en deze hem opdroeg z'n naam op te geven, ant woordde de B. op brutalen toon: „Ik geef m'n naam zoo maar niet op!" Eenige meisjes stonden bij verdachte en diens maat, hetgeen dit „flinke" optreden min of meer verklaart. Daarbij had de matroos nogal diep in het pils-glas gekeken. Op de desbetreffende vraag van den Presi dent, Mr. Arn. Veldman, geeft verd. volmondig toe dat hij schuldig is. „Was je soms dronken?" vraagt de Presi dent. „Nee Edelachtbare, dat niet, maar ik wist niet wat ik deed".... De President informeert dan nog of ook sprake was van een georganiseerde afspraak. Het komt tegenwoordig in Vlissingen meer *oor, dat marine-schepelingen meenen dat ze "foor landmacht-meerderen niet behoeven te jiroeten en het is tijd dat hieraan paal en perk Ijesteld wordt. De Fiscaal, de officier van administratie der Je klasse, Mr. D. B. A. Franken, denkt er net •oo over. Verd. ging met dit optreden ver over de schreef. Het moet nu voor eens en altijd maar eens uit zijn met de gedachte, dat deze meerderen niet gegroet behoeven te worden. Binnenkort zal ook een tweetal mariniers voor hetzelfde feit terechtstaan en men dient er voor te waken dat een dergelijk optreden gewoonte wordt. De Fiscaal eischt dan een gevangenis straf van 2 maanden, met aftrek van het voorarrest, te rekenen van 1 November af, ontslag uit den militairen dienst zon der ontzegging weder bij de gewapende macht te dienen, terwijl hjj het wenschelijk oordeelt dat het vonnis aan boord van Hr. Ms. „Noord Brabant" te Vlissingen wordt voorgelezen. Als pleiter treedt op Mr. D. H. Buiskool, die er op wijst, dat verd. zich nooit te buiten gaat en beschikt over een behoorlijke conduite staat. Het was echter zijn laatste avond aan Vlissingschen wal en er was helaas een biertje te veel gedronken. Hij is, toen de meisjes er bij kwamen, wat overmoedig geworden, en al deze factoren vormen de verklaring voor zijn laakbaar gedrag. Hij heeft echter oprecht be rouw van het voorgevallene en hoopt in dienst te mogen blijven. Met aandrang verzoekt plei ter dan ook verd. niet te ontslaan. Nogmaals wijst dan de Fiscaal in zijn repliek er op, dat hier een voorbeeld ge steld dient te worden. Het optreden van meerderen bij deze en soortgelijke geval len is doorgaans door de houding van het publiek, dat steeds partij kiest voor den mindere, toch al moeilijk genoeg, terwijl ook de houding van de Vlissingsche politie aan den slappen kant was. Hij persisteert bij zjjn eisch. Uitspraak: 3 maanden met aftrek. Die krijgt z'n zin. Als tweede delinkwent treedt dan voor de balie de zeemilicien 3e kl. J. H. C. B., ter zake ongeoorloofde afwezigheid. Het blijkt een vrij hopeloos geval te zijn. Een jongmensch, dat gebukt gaat onder min derwaardigheidscomplexen en meent het in dienst niet te kunnen bolwerken. Hij vindt het werk te zwaar en wil maar liefst zoo gauw mogelijk weer in de burgermaatschappij terug- keeren. Daartoe heeft hij echter de verkeerde methode gebruikt. 28 October j.1. is hij n.1. komende van Hr. Ms. „Schorpioen" een post wissel gaan innen en zijn kans schoon ziende, nam hij meteen een kaartje enkele reis Den Haag met de bedoeling niet meer naar Nieuwe- diep terug te keeren. De President tracht de diepere oorzaken bij verd. aan de weet te komen en krijgt te hooren dat het alles in den dienst hem zoo zwaar valt. Ook dat verd. er neit tegen kan en het plan koesterde naar het buitenland te vertrekken. Mr. Veldman kwalificeert dit optreden als verbazend stom, terwijl hij er verd. op wijst, dat hij het op die manier, ook in de burgermaatschappij, niet ver zal schop pen. Dergelijke menschen, zonder rugge- graat, die bij den eersten den besten tegen slag het hoofd in den schoot laten leggen, bereiken niet veel. De Fiscaal eischt 2 maanden gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest van den 28sten October af. Mr .Buiskool vestigt de aandacht op het moeilijke karakter van zijn cliënt, die door de vele straffen geen uitkomst meer zag en tot deze daad kwam. Hij vraagt clementie. Nadat Mr. Veldman nog eens op het eer gevoel van verd. gewerkt heeft, volgt de uitspraak: 2 maanden gev. met aftrek en ontslag uit den dienst. Slapende wachtsman. De derde man, die op het matje verscheen, was de zeemilicien-matroos 3e kl. J. van H„ die zich aan een oud euvel schuldig gemaakt had. In de Marinekazerne op wacht gezet in een der slaapzalen was hij op z'n kooi gaan zitten en naar Morpheus' rijk vertrokken. Anders ge zegd: de wachtsman viel in slaap. Gisterenmiddag vertelde van H., dat hij hoofdpijn had, en dat het op de zaal zóó be nauwd was, dat hij even moest gaan zitten. De Fiscaal vraagt 1 maand gevangenisstraf. Mr. Buiskool openbaart, dat verd. den ge- heelen dag aan het schaken was geweest, waardoor hij hoofdpijn had gekregen. Hij was daarvoor reeds vroeg ter kooi gegaan, maar op wacht bleek de pijn nog voort te duren. Dit was de aanleiding van het knappen van dit uiltje. Gaarne zou pleiter zien, dat hier een mildere straf gegeven kon worden. Uitspraak: 3 weken gevangenisstraf. De Commandant van de „Gorch Fock", Fregatten-Kapitan Otto Kahler, legde gisterenmorgen een krans op het monument „Voor hen die vielen". (foto „Modern"). Bijna 2300 gulden b(j elkaar, j Gisteren is het eindresultaat van de collecte van Zaterdag bekend geworden, i Het heeft de verwachtingen overtroffen, j Totaal werd opgebracht een bedrag van 2.294.32. Nog nimmer werd in onze stad een dergelijke resultaat met een colllecte bereikt. Wel een bwijs, dat men diep getroffen is door het lot van allen, die om geloof of ras vervolgd worden. j. Sedert enkele dagen zijn er in Hotel „Belle vue" verschillende belangrijke verbeteringen aangebracht, die door de clientèle ongetwij feld op hoogen prijs gesteld zullen worden. Als eerste bewijs, dat het den heer Schou ten ernst is met het brengen van de grootst mogelijke service, is daar het pas in den han del gebrachte automatisch gekoeld dranken- buffet, dat in Den Helder eenig in zijn soort is. De automatische koeling is een technisch meesterstukje en brengt iedere drank, op .of onder de kast, op de juiste temperatuur. Voorts werd de pension-gelegenheid uitge breid met een nieuwe vleugel. Hier richtte men met smaak een kamer en suite benevens slaapkamer in, naar alle eischen die men aan confort kan stellen. Tenslotte kreeg de centrale verwarming een electrische automatoische temperatuurrege- laar, waarmede men de warmte in het ge- heele complex naar keuze kan regelen. Met name deze laatste aanwinst kan als een be langrijke voor Bellevue gerekend worden. Spanning in Dennenheuvel. Huisduinen is door St. Nicolaas niet ver geten. Ondanks zijn drukke werkzaamheden heeft de Sint kans gezien om gisterenavond zijn intrede te doen in Dennenheuvel, waar een groote schare jongeren cn ouderen met van verwachting kloppende harten het groote moment verbeidden. Vooraf aan de komst van den Kinder vriend, gaf de Mr. Goochelaar, Joe Burton, eenige indrukwekkende staaltjes van zijn kun nen, die hoogelijk op prijs werden gesteld. Deze nieuwe ster aan het goochelaarsfirma ment bleek over een bijzonder repertoir te be schikken en heeft zoowel groot als klein een prettig uurtje bezorgd. En dan zet Winnubst, die haar medewer king verleende, een St. Nicolaas-liedje in en stapt de Sint, krom van ouderdom en met een baard, witter dan sneeuw, het overvolle zaal tje binnen, voorafgegaan door den heer Terra. De voorzitter van Huisduiner Belang, de heer de Jong, heet den Sint hartelijk welkom. Zwarte Piet zwaait met zijn roede op de maat van de muziek en de kleintjes durven bijna niet verder te zingen. Van een groote lijst worden de boosdoeners onder de Huis duiner jeugd opgelezen en het was vermake lijk te zien, hoe de belhamels met bedeesde gezichten het oordeel over zich hoorden vellen. Ook het bestuur van Huisduiner Belang en van Winnubst kreeg nog het een en ander op de boterham. Maar gelukkig bleek, dat Huis duinen maar een heel klein percentage onder de jongeren had, die voor een reprimande in aanmerking kwam en dat er maar een jongmensch was, die in den zak verdween, wat een huilpartij van zijn in de zaal aan wezige zusjes ten gevolge had. Na dit verhoor in extenso volgde dan een uitdeeling van speculaas en chocolade, die niet gering was, en bij de rondgang van den Sint met zijn Zwarte Piet waren de kleintjes over hun eerste vrees heen en had St. Nicolaas de harten gewonnen. Met Zwarte Piet hadden ze niet zooveel op. Zeker is het, dat Huisduiner Belang met dit St. Nicolaasfeest de kinderen een groot genoegen heeft bereid. In verband met den verjaardag van het korps. A.s. Zaterdag, 10 December is het 273 jaar geleden, dat het korps mariniers in Neder land opgericht werd en, zooals men weet, werd het vorige jaar door den heer P. van Twisk voor ieder militair van het korps een gratis entree in zijn bioscopen gegeven. De heer Van Twisk gaat dit jaar op den zelfden voet voort: ook a.s. Zaterdag hebben alle militairen van genoemd korps, in uniform, met hun dame. gratis toegang, zoowel in de Tivoli, in Rialto of in de Witte. Een aardig gebaar, dat wel op prijs gesteld zal worden Aangekomen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Allewette", Gisterenmiddag om 2 uur heeft het Duitsche school-zeilschip „Gorch Fock" onze haven verlaten. Met volle zeilen koos het schip zee en er was nog heel wat belangstelling aan den dijk en haven voor dit zeer bizondere schouwspel. Ook van Marine-zijde was er vrij veel be langstelling. Schout-bij-Nacht H. Jolles, commandant der Marine, heeft met zijn adjudant, luit. ter zee le kl. B. J. Velderman, en den chef staf, kolo nel G. J. v. d. Berg, den tocht tot op de reede medegemaakt, waar de heeren overgestapt zijn op de motorsloep, van „de Mok", waarmee ze teruggevaren zijn naar de haven. Gistermiddag, te ongeveer 3 uur, is bij het aanslaan van den motor de auto van de firma Kort op de Zuidstraat, die zich in de garage aldaar bevond, in brand gevlogen. De vlam men sloegen uit de motorkap. Oogenblikkelijk werd om assistentie verzocht. Deze kwam direct en wel in den vorm van een aantal opvarenden van Hr. Ms. „Schor pioen", in het bezit van een handbluschappa- raat. Binnen enkele oogenblikken was men daarmede het vuur meester. De brandweer-auto, die eveneens terstond uitgereden was, kon daardoor onverrichter- zake weder vertrekken. De schade aan de auto is niet groot. Annetje Mallet, naar Mijdrecht, Eemhout- laan 4. J. J. Meijer, koopman, naar Amsterdam, Weesperzijde 109A. Neeltje Jansen, naar Ede, Landbouwlaan 8. W. A. ZomerdijkVeldman en kind, naar Alkmaar, Bisschop Bottemannestraat 12. A. A. C. Haens, schoenmaker, naar Tilburg, Buurtstraat 3. J. van Kuijkvan Oosterwijk en kinderen, naar Gorinchem, Dalenstraat 83. W. Mons, matroos ter koopvaardij, naar Rot terdam, van der Eijde Doedestraat 85. J. van Pelt, korpl. mariniers, en gezin, naar Amsterdam, Zeeburgerdijk 188 III. E. C. VliegerHappé, naar Amsterdam, Mauvestraat 3 I. Elisabeth Aaij, dienstbode, naar Obdam, Dijkje C 14. J. Battem, electr.-monteur, en gezin, naar Leeuwarden, v. Leeuwenhoekstraat 30. A. StolkDienaar en kind, naar Soerabaja Ned.-Indië. A. van de Ketterij, ziekenverpl. koopvaardij, en gezin, naar Amsterdam, Pormosastraat 15. J. Jurriëns, smidsknecht, naar Guwerkerk Z. Johanna Gesina Dirks, verpleegster, naar Alkmaar, Centr. Ziekenhuis, Wilh.laan 11. B. BueninckSchot, naar Soerabaja N.-I. B. J. C. Wagemans, bootsman, en gezin, naar Soerabaja N.-I. A. C. C. Kamhout en gezin, naar Utrecht, Egelantierstraat 19. Johanna Antonia van Lotten, serveerster, naar Amsterdam-W., Legmeerstraat 78 lhg. J. J. Lange, sergt.-vliegtuigmaker, en gezin, naar Soerabaja N.-I. J. de Reus, kellner, en gezin, naar Beverwijk, Wijkerweg 56. Greta Gast, hulp in de huishouding, naar Naarden, v. d. Helstlaan 29. Geesje de Vries, winkeljuffrouw, naar Am sterdam-W., Woubruggestraat 11 3hg. Huberta Voetelink, verpleegster, naar 's-Gra- venhage, Laan van Meerdervoort 705. Jantje Oelius, dienstbode, naar Beverwijk, Noordersingel 9. J. van der Struijs, veeverloskundige, naar Rotterdam, Delftschevaart 53. Wieske Scheffers, naar Rotterdam, Delft schevaart 53. J. G. Nicolaas, korpl. der mariniers, en ge zin, naar Amsterdam, Bewaenstr. 24 I. J. Nadort, sergt.-torpedom., en gezin, naar Soerabaja N.-I. Ook vroeger schoten Nieuwediepers. De leden van de schietclub der „Scherm- en Gymnastiekvereeniging" „Oefening Kweekt Kunst" alhier, hielden jl. Zondag een ouderlin gen schietwedstrijd op het flaubert-geweer, waarvan de uitslag was als volgt: Vaste baan: 15 pas afstand lste prijs de heer H. Zegel, met 19, 2de prijs de heer H. Korff met 19, 3de prijs de heer R. Oostenveld met 18 en 4de prijs de heer H. Witsenburg met 17 punten. Wat een voorganger van burge meester Ritmeester overkwam Een hoogst zeldzaam geval had gisteren ten raadhuize plaats. Talrijke familieleden en feest- genooten waren opwaarts gegaan om getuigen te zijn van het huwelijk van het paar, dat met verlangen den blijden stond tegemoetging. Op de gebruikelijke vraag van den burge meester of vader en moeder met de wettige in zegening van het huwelijk genoegen namen, werd door de „vader" met een beslist „neen" geantwoord; een herhaalde vraag kon hem niet van zijn besluit terugbrengen. Ieder begrijpt de toestand, die zich nu ontspon; groote ontstel tenis en onmacht van de zeer belanghebben den en opgewondenheid van hen, die ter feest getij meeschreden: Het voorval is niet ver van tragisch, daar toch de vader dit schandaal, door tijdiger van zijn macht gebruik te maken, had kunnen voorkomen. NIEUWE CHEF MARINESTAF IN NED.-INDIË. Batavia, 8 Dec. De chef van den Marine staf, kapitein ter zee Vreede, repatrieert in Juni. Zijn opvolger zal zijn de kapitein ter zee Van Staveren. Met ingang van 16 December 1938 is be noemd tot officier van gezondheid der 2e klasse bij de Koninklijke Marine de heer L. Smid. BOUW VAN DE NIEUWE MARINIERS KAZERNE TE ROTTERDAM. Op 14 December a.s. zal te Rotterdam een begin gemaakt worden met den bouw van de nieuwe marinierskazerne, die den naam zal dragen van „Van Genth-kazerne". Gemeend is dit feit niet onopgemerkt te moeten laten voorbij gaan, al zal het een zeer bescheiden feestelijk karakter dragen. Op uitnoodiging van den directeur van den Rijksgebouwendienst, den heer J. C. E. baron van Lynden, zal te 11 uur de eerste spade in den grond gestoken worden door het drie-jarig zoontje van den commandant Von Frijtag Drabbe, chef van het korps mariniers. Eenige militaire en burgerlijke autoriteiten en offi cieren der marine met hun dames, benevens de afdeeling mariniers zullen hierbij tegenwoordig zijn. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst als achter ieders naam vermeld, worden den 3den Januari 1939 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „J. M. van Nassau". Schipper H. Riksman, O.Z.D. Bootsman J. A. G. Douglas, Schorpioen. Bootsman A. M. Nachbahr, van Speijk. Kwartiermeester A. J. Legerstee, .v Speijk. Matr. le kl. R. Koqistra, W.s. W.o. Matr. le kl. J. G. de Zwarte, W.s. W.o. Matr. le kl. W. A. Jong, W.s. W.o. Matr. H. J. Rutten, Kaz. W.o. Matr. J. Weijdert, O.Z.D. Matr. le kl. K. J. Beun, van Speijk. Matr. le kl. A. v. d. Panne, v. Speijk. Matr. le kl. H. Bres, v. Speijk. Matr. le kl. C. Freijer, v. Speijk. Matr. le kl. A. W. Knijf, v. Speijk. Matr. le kl. M. G.- v. Tilburg, v. Speijk. Matr. le kl. M. Velleman, v. Speijk. Matr. le kl. H. Talsma, O.Z.D. Matr. le kl. D. C. Berghuis, W.s W o Matr. 2e kl. S. A. v. d. Valk, W.s. W.o'. Matr. 3e kl. J. Koning, H. J. Schrier en J. J. Schrier, van Speijk. Lichtmatrozen H. C. Gazendam, S. Gerrits, R. A. van Hulst, M. P. van Leuzen, F. Met- man, J. C. van Ojik, A. Ridderhof, D. van Straten, J. A. Termeij, A. Teunisse, F. Thevis, J. K. Thoen, A. M. Trausel en F. L. J. Veer man, Sumatra. Sergt.-konst. R. v. d. Meulen, van Speijk. Korpl.-konst. J. H. L. Treffers, Kaz. W.o. Korpl.-konst. A. C. Rommers, W.s. W.o. Sergt.-telegr. E. Snoek, van Speijk. Korp.-telegr. R. J. C. de Bruin, O.Z.D. Korpl.-telegr. W. Kramer, O.Z.D. Het bezoek van von Ribbentrop aan Parijs is, hoe men het ook beziet, van meer dan gewone beteekenis. De ontvangst van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken is koel geweest. Men had niet anders kun nen verwachten. Er is geen volk ter wereld, dat Duitschland op het oogenblik een warm hart toedraagt. Zeer sprekend 's ook de koele ontvangst van de „Gorch Fock" in onze haven in dit opzicht. I'et spontane van een jaar geleden was gedoofd. Er was weinig vriendelijke belangstelling te merken voor de Duitsche jongens en voor hun prachtig schip. De duizenden,die vorig jaar aan de Bui tenhaven stonden om 's avonds te luisteren naar den zang van de Duitschers, waren thuis gebleven, slechts geringe belangstel ling werd getoond. En ons volk is toch rustig en bezonken in zijn oordeel en heeft geen antipathie tegen het Duitsche volk. Hoeveel te meer zal dan ook de hou ding van het Fransche vol!, ten opzichte van Duitschland, tot het vriespunt zijn gedaald. Het is dus heelemaal geen won der, dat er van eenige spontane of harte lijke begroeting geen sprake is geweest. Von Ribbentrop had in dit opzicht ver standiger gedaan zijn bezoek niet nü te maken. Maar het was zijn uitdrukke- lijken wensch juist nü en juist te Parijs de FranschDuitsche verklaring te tee kenen. Echt Duitsch! Men heeft dan in ons nummer van gisteren kennis kunnen nemen van den inhoud van de Duitsche verklaring en wij mogen ons daarover verheugen als men zich houdt aan den papieren afspraak. Daarin is men echter in de laatste jaren zoo teleurgesteld, dat een zeker scepticisme gegrond is. Wat beteekent een verklaring, dat men elkanders grenzen erkent, dat men overleg zal plegen als een van beiden met een derde mogendheid ge schillen krijgt, die tot internationale moei lijkheden aanleiding kunnen geven, als men zich aan deze verklarin;; niet houdt? Toch willen we vertrouwen, dat de overeenkomst niet een vorm is, maar dat de mogelijkheid van een toenadering van beide volkeren er door geschapen wordt en met Engeland wil len we den wensch uitspreken, dat nieuwe on rust verdwijnt en dat er door deze overeen komst een soliede basis gelegd is voor het opbouwen van den vrede. Over de vraagstukken, die de gemoederen in Duitschland en Frankrijk op het oogen blik sterk bezig houden, hebben we in de ge- teekende overeenkomst nie'.gelezen. Duitsch land wil graag dat Frankrijk wat koeler wordt tegenover Rusland, liefst dat het FranschRussische bondgenootschap be ëindigd wordt en Frankrijk zou van v. Rib bentrop graag de verklaring hebben, dat Duitschland geen steun zal verleenen aan de Italiaansche actie met betrekking tot Tu- ni; en Spanje. Als beide staatslieden elkaar vinden en geneigd zijn beloften te doen en na te komen, kan het bezoek aan Parijs van Europeesche beteekenis worden. Thans op 5 Januari a.s. Wij maken onze lezers er op attent, dat de voor volgende week Donderdag aangekondigde filmavond: Met Jan P. Strijbos naar IJsland, door omstandig heden uitgesteld wordt. De datum is thans verschoven naar Donderdag 5 Januari. Maj.-macht. J. C. Vrijvogel, van Speijk. Sergt.-macht C. Smit W.s. W.o. Sergt.-macht. W. Tichelaar, v. Speijk. Korpl.-macht P. A. J. de Backer, v. Speijk. Korpl.-macht F. E. Vos, De Mok. Korpl.-macht A. R. E. Pian, Nautilus. Stoker-olieman C. A. Erkens, W.s. W.o. Stoker-olieman S. H. Geerling, Z. 5. Stoker-olieman W. C. de Jong, W.s. W.o. Stoker-olieman P. Schouten, van Speijk; Stoker-olieman H. T. Heeres, W.s. W.o. Stoker-olieman D. Kamst, O.Z.D. Stoker le kl. C. Maase, O.Z.D. Stoker le kl. L. E. Middelberg, J. v. Gelder, Stoker le kl. A. J. Lere, van Speijk. Stoker le kl. J. C. Los, v. Speijk. Stoker le kl. H. H. Pape, O.Z.D. Stoker le kl. G. W. Kroonen, Schorpioen. Stokers 3e kl. C. J. de Bever, C. Czech, D. G. Duizendstaai, J. Kerkhof, C. J. Kooman, J. Over de Vest, P. Simpelaar, L. Stoltenberg, L. C. Swagemakers, W. H. Verbeek, F. W. Vos, W. C. Witteveen. Sergt.-timmerman R. H. v. Doorn, W.s. W.o. Sergt.-geschutm. E. Spreeuw, v. Speijk. Sergt.-monteur J. Leeuwering, v. Speijk. Korpl.-monteur J. J. Ellens, v. Speijk. Korpl.-monteur M. Verschiere, O.Z.D. Sergt.-bottelier J. P. Sap, v. Speijk. Sergt.-schrijver J. P. F. Broier. Kaz. W.o. Schrijversmaat J. C. Schulp, W.s. W.o. Korpl.-hofm. H. L. Snoek, Kaz. W.o. Hofm.maat J. L. Peeks, W.s. W.o. Sergt.-kok M. J. Mensert, W.s. W.o. Korpl.-kok L. J. H. Schumacker Kaz. W.o. Koksmaat F. C. van Dooren, de Kooij. Sergt. d. marns. I. Beij, Kaz. W.o. Tamboer le kl. L. L. Verdonck, afd. Marns. Rotterdam. Marn. le kl. H. M. A. Mollij. de Kooij Marns. le kl. E. E. Agerkop. Tromp, Marn. le kl. E. M. J. Ooft, Kaz. W.o. Marn. P. J. Althuijzen Kaz. W.o. Marn. le kl. J. Groenendijk, afd. Marns. Rotterdam. Marn. le kl. W. P. Ingelse, afd. Marns. Rotterdam. Marn. le kl. P. H. Leeren, afd. Marns. Rotterdam. Marn. le kl. H. van Merkenstein, Kaz. W.o.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3