SCHUDT UW LEVER WAKKER Het einde der werkloosheid in zicht? Woningbouw voor groote gezinnen 'n Winter zonder verkoudheden Agenda Gemeente raadsvergadering f^iie^puLoaAJt&e/MUen Texelsch nieuws Den Bur Ingekomen personen Burgerlijke Stand van Den Helder Tragisch ongeval in de electr. centrale Opbrengst nationale collecte f 408.91 Oosterend Binnenkort bouw van Internaat Zeevaartschool SOCIALE ZAKEN. Het ongunstig gelegen woon wagenkamp. Er wordt op gewezen, dat de plaats van het woonwagenkamp, bij de entrée der stad, zeer ongunstig is gelegen. Van. de zjjde van B. en W. is verplaatsing van het woonwagenkamp reeds overwogen. Bü nader- beschouwing bleken andere plaatsen evenwel nog grootere bezweren p te leveren, zoodat voorioopig aai. .en verplaatsing van 't kamp niet kan worden gedacht. Dure verlichting en verwarming. Waarom heeft het coUege. zoo vragen en kel leden, voor de verlichting der politiebu- reaux f 50.en voor de verwarming f 350. meer geraamd? Geeft de centrale verwarming ln het hoofdbureau geen bezuiniging? De uitgaven over 193" voor bovengenoemde doeleinden hebben de ramingen overschreden met ongeveer gelijke bedragen, als hierboven vermeld, zoo zeggen B. en W. in hun antwoord. Aangezien het nieuwe gebouw een veel groote ren inhoud heeft dan het oude, is een vergelij king van de kosten volgens cjen nieuwen en den ouden toestand niet mogelyk. Geen verbetering van de straat verlichting. Gevraagd wordt of de straatverlichting in de avonduren kan worden verbeterd. Met het oog op de daaraan verbonden kosten achten B en W zulks niet wenscheiijk. Hoe staat het met den luchtbe schermingsdienst Hoe is het gesteld met den luchtbescher mingsdienst; is deze dienst wel voldoende in onderdeelen georganiseerd, zoodat b(j een eventueel gewapend conflict met succes kan worden opgetreden en wordt er wel voldoende geoefend Ja, antwoorden B. en W. heel laconiek. Is f 1000.voldoende Wordt een bedrag v n i 1000.voor den luchtbeschermingsdienst niet te laag geacht om een behoorlijk georganiseerden dienst in tact te houden? Andere leden stellen de vraag welke oorza ken er toe hebben geleid dezen post te ver- hoogen tot f 1000. Wij achten dit bedrag voorioopig voldoende, maar zeker niet te hoog, zeggen B. en W. Wat is met de 10 mille gedaan? Hoeveel is besteed van het door den raad op 28 September j.1. gevoteerde bedrag, ad f 10.000.— voor de luchtbescherming? Welk gebruik is van de uitgegeten gelden gemaakt en op welke wijze denken Burgemeester en Wethouders het restant aan te wenden? Meerdere leden stellen de vraag of van de nog beschikbare middelen schuil- of vlucht- kelders kunnen worden gemaakt voor de be volking b.v. in het Doolhof en onder de ge bouwen voor den gemeentelijken geneeskun digen en gezondheidsdienst en voor den dienst voor sociale zaken. Schuil- of vluchtkelders zulle- niet wor den aangelegd, deelen B. en W. in hun ant woord mede. Van de besteding van het ge voteerde bedrag, ad. f 10.000,zal binnen kort verantwoording worden gedaan. Woningen voor de volkshuisvesting. Particulier initiatie, wordt bevor derd. Naar aanleiding van de opmerkingen in den aanbiedingsbrief dezer begrooting vraagt een aantal leden of door het College reeds pogingen zijn ondernomen om te komen tot den bouw van woningen ten dienste van de volkshuisvesting. Zooals in het voorwoord tot de begrooting reeds is vermeld, is het bouwen van nieuwe wonigen een vraagstuk van de eerste orde. Het ligt dan ook in de bedoeling van B. en W., elke door het particulier initiatief voor gestelde poging, gaande in die richting, zoo krachtig mogelyk te helpen bevorderen. Hoe staat het met de saneerings- plannen In welk stadium verkeert het saneerings- plan voor de wyk Vischbuurt en hoe staat het met de plannen voor de saneering van oude stadsgedeelten? Waarom wordt hier voor niets uitgetrokken? Het plan tot saneering van de stadswijk, begrensd door de Bassingracht, den Rupgh- weg, de Jan in 't Veltstraat en de Nieuw- straat verkeert in een voorbereidend stadium. Over het oorspronkelyk uitgewerkte plan is overleg gepleegd met den Inspecteur der Volksgezondheid, zoodat het spoedig voor verdere behandeling gereed kan zijn. Plannen voor saneering van andere stads- deelen zullen na het plan Vischbuurt nader worden overwogen. Indien noodig zal dan een crediet worden aangevraagd. Plan voor 50 woningen voor groote 'gezinnen. Op de vraag of het CoUege bereid is, in verband met den aanw s der bevolking in onze gemeente, in de toekomst het bouwen van woningen voor groote gezinnen te hel pen bevorderen, antwoordden B. en W.: Mede als gevolg van een aan ons toegezon den circulaire van den Minister van Birmen- landsche Zaken, betreffende het vraagstuk: bouwen van woningen voor groote gezinnen, hebben wjj ons om advies gewend tot het bestuur der woningstichting, hetwelk ons be richtte, dat aan de hand van een daartoe ingesteld onderzoek binnen zeer afzienbaren tijd een voorstel tot bouwen van een 'n 50-tal woningen, meer in het bijzonder bestemd voor groote gezinnen, is te verwachten, in dien althans de gemeente daarvoor grond beschikbaar kan stellen. De Doolhof-misère. Waarom, zoo vragen enkele 'leden, is zoo lang gewacht met het opruimen van de door de gemeente aangekochte woningen in het Doolhof? Deze woningen zijn door de jeugd vrijwel tot ruïnes gemaakt. Waarom wordt er geen voldoende po litietoezicht gehouden, aangezien de res tanten van de woningen voor de omge ving gevaar opleverden? De woningen in het Doolhof zijn aange kocht ter verbetering van den toestand in deze oude stadswijk, zeggen B. en W. in hun antwoord op deze vragen. Het was naar bekend niet de bedoeling die woningen terstond te sloopen. Na het verlaten van een drietal woningen door de bewoners bleven deze onbewoond, waarvan de jeugd misbruik maakte en geheel begon te vernielen. Door de politie is zooveel mogelijk toezicht gehouden, doch het was uitgesloten daar een vasten post te plaatsen. Hoe staat het met de overname van de Radio-Centrale? Hoever staat het met onderhandelingen over de overname van de Radiocentrale? Gaarne ontvangen enkele' leden hierover zoo volledig mogelijke inlichtingen. Hoe denkt het College zich den toestand van de Radiocentrale nè, 20 Januari a.s. Zijn er nog definitieve voorstellen vóór dien da tum bij den Raad te verwachten? B. en W. stellen zich voor binnenkort over deze zaak den Raad nader in te lichten. Het onderwijs aan plichtige kinderen. zieke school- Wil het College overwegen of, ten be hoeve van het geven van onderwijs aan schoolplichtige zieke kinderen, eventueel het verleenen van financieelen steun van wege de gemeente, kan worden bevor derd? De afdeeling Den Helder van de vereenl- ging „Volksonderwijs" heeft, daartoe finan cieel in staat gesteld door particulieren, zich voorheen belast met het doen geven van on derwijs aan zieke kinderen. Deze afdeeling moest daarmee echter eindigen, toen lang zamerhand de gelden minder vloeiden. Mocht ook thans nog behoefte aan onderwijs voor s> hoolplichtige zieke kinderen bestaan, waar bij de medewerking van de gemeente zou worden ingeroepen, dan zijn B. en W. be reid deze zaak nader onder het oog te zien. Wanneer komt het Internaat voor de Zeevaartschool? Kunnen Burgemeester en Wethouders ook iets naders mededeelen omtrent den tijd, waarop met den bouw van een nieuw internaat voor onze zeevaartschool kan worden begonnen? Vragen enkele leden. De datum van aanvang van den bouw staat nog geenszins vast, zeggen B. en W. in hun antwoord. Het laat zich echter aanzien, dat de gemeente binnenkort de beschikking zal kunnen verkrijgen over de tegenover de zee vaartschool liggende terreinen, voor bedoel den bouw noodig. Nog geen nieuwe Leeszaal. Kan een beslissing omtrent den bouw van een nieuw gebouw voor de Openbare Lees zaal thans zeer spoedig worden tegemoet gezien Neen, zeggen B. en W. en zij verwijzen naar den aanbiedingsbrief. Alle werkloozen aan den slag? Op de vraag of het college bereid is stap pen te ondernemen tot ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, antwoorden B. en W.: Wanneer de plannen van ons college verwerkelijkt worden, is in afzienbaren tijd voldoende werk voor alle werkloozen beschikbaar, zoodat er dan geen aanlei ding is speciala maatregelen voor ont- ding is speciale maatregelen voor ont- Het salaris van den directeur van den G. G. D. Achten Burgemeester en Wethouders het salaris van den directeur van den gemeente lijken geneeskundigen en gezondheidsdienst in overeenstemming met de beteekenis van zijn functie? Uit ons voorstel tot vaststelling van een nieuwe salarisverordening voor het gemeente- personeel, zeggen B. eh W., waarbij door ons werd voorgsteld om het salaris van genoem den directeur te bepalen op 6.000,— mini mum en 7.000,maximum, moge reeds bljjken, dat de gestelde vraag ontkennend moet worden beantwoord. De Raad heeft echter zelf gemeend, zulks in afwijking van ons voorstel, het salaris te moeten vaststellen op 5.400,— tot 6.400,—, welke bedragen later nog met 5 zjjn ver minderd. Dit is misschien te veel gezegd, maar het staat vast. dat bij een regelmatige verzorging van den mond met de antiseptische Ivorol tandpasta, deze gezuiverd wordt van bacteriën en daardoor het be smettingsgevaar van griep, keelpijn en verkoudheden zeer vermindert.Tube 60,40,25 ct. Doos 20 ct. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet (Jw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eiscnt Carter's Leverpilletjes bü apothekers en drogisten, f. U.75». Andere exploitatie van het „Zee bad Huisduinen gevraagd, Is het College, gezien de minder goede financieele uitkomsten van de N.V. Zeebad Huisduinen, niet van oordeel, dat bjj een andere wijze van exploitatie meer gunstige perspectieven kunnen worden verwacht? Hiernaar wordt een onderzoek ingesteld, zeggen B. en W. Subsidie „Helders Belang". Is de subsidie voor vreemdelingenverkeer („Helders Belang"), ten bedrage van 4.50,wel voldoende om de belangen onzer gemeente te behartigen Willen Burgemeester en Wethouders, nu de subsidie voor de Economische Commissie met 600,-f is verminderd, een deel van dit be drag aan de V.V.V. „Helders Belang" uitkee- ren, om pr paganda voor onze stad naar bui ten beter te bevorderen dan nu mogelijk kan zijn? Is dit bedrag niet te verhoogen tot 1000,om daarvan een gedeelte af te staan aan het Verkeershuis. aangezien hier zeer veel arbeid wordt verricht in het belang van het vreemdelingenverkeer en voor de bewo ners van Den Helder? Het vraagstuk van de bevordering van het vreemdelingenverkeer zal nader onder het oog worden gezien; moet verhoogde subsidie volgen, dan zullen daartoe als nog voorstellen den Raad bereiken. Dinsdag en volgende dagen. De Raad der gemeente Den Helder zal op Dinsdag 13 December 1938, des namiddags 8 uur, zoo noodig voort te zetten op Woensdag 14 December 1938, des namiddags 2 uur en des avonds 8 uur, alsmede op volgende dagen op dezelfde tijden, ten Raadhuize vergaderen. De agenda vermeldt o.m.: Notulen. Vaststelling van de notulen der vergaderin gen van 28 September en 4 October 1938. Ingekomen Stukken. Onder de ingekomen stukken vinden we o.m. vermeldt: Besluit van Gedeputeerde Staten van 2 No vember 1938, waarbij verklaard wordt, dat de instandhouding van de openbare lagere school no. 2. te Huisduinen, door artikel 19 der Lage? Onderwijswet 1920, gevorderd wordt en mits dien aan het raadsbesluit van 4 October 1938 goedkeuring wordt verleend. Afschrift van het Koninklijk Besluit van 12 November 1938, no. 12, waarbij het beroep, in gesteld door het bestuur der Protestantsche Vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Koegras, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 27 Juli 1938, betreffende vervanging van de tot dusver genoten vergoe ding ex artikel 205, eerste lid, der Lager On derwijswet 1920 door een uitkeering ineens, overeenkomstig art. 205ter dier wet, ongegrond wordt verklaard. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Meester Heeroma gaat heen. Verzoek van W. Heeroma om eervol ontslag als hoofd van school no. 7. Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepalen da tum en onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Verzoek van den voorzitter en den secretaris van de commissie van samenwerking voor actie voor kindertoelage, ingesteld door een zestal organisaties van personeel in overheids dienst, betreffende toekenning van kindertoe lage aan het personeel in gemeentedienst. Voorgsteld wordt dit stuk te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders, om advies. Deposito-overeenkomst. Voorstel tot het aangaan van een deposito overeenkomst met de Bank voor Nederland- sche Gemeenten. Grondbedrijf. Voorstel tot teruggaaf van de door A. Volker en IJ. Grimijser betaalde boete wegens niet tijdige bebouwing van grond te Huisduinen en omtrent verdere bebouwing van bedoelden grond. Voorstel tot klasse-indeeling van grond aan den Ruijghweg. Onderwijs. Voorstellen betreffende de commissies van toezicht op het middelbaar- en nijverheids onderwijs. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie van toezicht op het middelbaar on derwijs en nijverheidsonderwijs in de vacature, ontstaan door het overlijden van mevrouw J. GrunwaldPoppers. Voorgedragen worden: 1. Ir. F. Liebert. directeur rijksinstituut voor hydr. visscherij-onderzoek: 2. F. I. Wethmar, inspecteur der dir. belas tingen. Gemeentelijk Lyceum. Voorstel betreffende personeelsvoorziening gemeentelijk lyceum. Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van leden van de commissie van bfjstand in het beheer van het gemeentelijk pensioenfonds. (De tegenwoordige leden zijn de heeren: H. Bronder, P. van Dalen, C. Ran en J. SVoorsrtaef tot benoeming van J. Soimenberg als leeraar aan den radio-cursus voo susjaar 1938/1939. h t Voorstel tot het benoemen vanledenvanh bestuur van de instelling „Het gemeen Weeshuis", wegens ontslagneming van S. SpruitGovers en periodieke aftreding Mevr. S. W. Rensing—van der Veen en den heer S. Gravemaker. Aanbevolen worden: I. In de vacature Mevr. S. SpruitGovers. 1. Mevr. J. FeijDolman, Javastraat 2; 2. Mevr. M. van der Laagvan Amesfoort, Boerhaavestraat 29. II. In de vacature Mevr. S. W. Rensing v. d. Veen: 1. Mevr. S. W. Rensingv. d. Veen, Juliana- park 3; 2. Mevr. A. CharmesJellema, Singel 30. III. In de vacature R. Gravemaker: 1. R. Gravemaker. Javastraat 110; 2. H. C. de Stigter, Krugerstraat 12. Wijziging Reglement Gemeentelijk Museum. Voorstel tot wijziging van het reglement voor het gemeentelijk museum. Onderwijs. Mededeeling betreffende opheffing avond cursus 3e stuurlieden der Zeevaartschool. Voorstel tot vaststelling der vergoeding als bedoeld bij artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over het jaar 1936. Voorstel betreffende toekenning van vergoe dingen overeenkomstig artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van leerlingen der R.-K. scholen, over het tijdvak September 1937/September 1938. Voorstel tot het verleenen van medewerking voor de aanschaffing van boekjes voor de U.L.O.-school aan de Kolensteeg. Voorstel tot toekenning van vergoeding overeenkomstig artikel 100 der Lager Onder wijswet 1920 over 1937 aan besturen van bij zondere scholen. e Wegenbelasting. Voorstel tot het verleenen van gedeeltelijke ontheffing van den aanslag in de wegenbelas ting, over het belastingjaar 1938 aan H. Buhse. Crediet geschenk. Voorstel om Burgemeester en Wethouders een crediet te verleenen voor de aanbieding van een geschenk voor het nieuwe raadhuis der gemeente Anna Paulowna. Werkverschaffing. Voorstel betreffende het planten van hoo rnen en heesters, enz., in werkverschaffing. Woningen Smidstraat 27/49. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het herstel der woningen Smidstraat 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47 en 49 en tot het aangaan van een dading met S. Krijnen. Gebruik duinterrein. Voorstel tot het in gebruik nemen van duin terrein. Overeenkomst vuilverwijdering. Voorstel om machtiging te verleenen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst nopens het verwijderen van vuil en afvalstoffen van de rijkswerf, enz. Begrooting. Behandeling der gemeentebegrooting, dienst 1939, met bijlagen. Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag per leerling van de exploitatiekosten der open bare scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs voor 1939. 2 J. Stokhof, matroos Rijnvaart, Ooststeeg 1. W. Wijnen, schilder, Spoorstraat 102. Maria Anna Zijm, dienstbode, Kanaalweg 80. Wed. M. L. MullerReith, Polderweg 59. Maria Antiena Henderika Prummel, huis houdster, Singel 34. D. J. Salm, los werkman, Dijkstraat 20. H. J. SchmidtKooman, Jan in 't Veld- straat 102. Bertha Marie Knappek, dienstbode, Haven plein 20. Maria Linders, buffetjuffrouw, Kanaalweg 174. H. Meilink, landarbeider, Schoolweg 22, Ju- lianadorp. G. H. Meuleman, tuinman Gem.-Rein. en Plantsoenen, Polderweg 35. Wilhelmina off. L. d. H., Spoorgracht 35. Petronella Cornelia de Graaf, Schagenstr. 114. Catharina Hamelink, dienstbode, de Wet straat 25. M. de Jong, Weststraat 82. J. J. Voogt, timmerman, Burg. Houwing- singel 69. Maartje Adriana van den Berg, dagdienst bode, West3traat 16. Maria Margaretha Johanna Bokkers, Tuin straat 62. Elizabeth Bouwens, Wactstraat 65. C. Verspui, marinier le kl., Wagenstraat 34. G. EerkensWiellamowitz, Goversstraat 52. M. Kroonen, violist, Keizerstraat 1618. A. van der Made, stuurman, Balistraat 4. A. van der RudGroen, Lijsterstraat .22. Alida Elisabeth van Varik, Singel 69. C. de Boer, chauffeur, L. van Berkstraat 3. P. J. Flamelingde la Court, Singel 89. A. Grootten Hoope, Begoniastraat 12. J. KosterZonneveld, Breewaterstraat 20. van 7 December 1938. ONDERTROUWD: J. Tiel en A. C. Kindt; P. W. C. Punt en W. Harms; H. Kramer en A. Staalman; D. Scheffers en B. Visser; M. de Boer en N. Smit; W. M. Zeeman en J. Izaksson. BEVALLENM. E. GoosSchonagen, d. OVERLEDEN; F. Dumoulin, m., 69 jaar; Th. Govers, v., 7 maanden. NED. HERV. GEMEENTE. De Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Zeist benoemde in zijn gisteren gehouden vergadering, met ingang van 16 Jan 1939 tot hulpprediker, de cand. bij den Heiligen Dienst, M. J. Top, thans als zoodanig werkzaam bij de Vereeniging „Ter Verbrei ding der waarheid" te Den Helder. De heer Top blijft zich beroepbaar stellen voor een Ned. Herv. Kerk. Gistermorgen heeft zich in de Elec- trische Centrale te Den Burg een droevig ongeval voorgedaan. De heer D. Bjjl, machinist aldaar, die als uiterst voor zichtig bekend stond, is op een moment, dat hu zich alleen in de Centrale bevond, met de hoogspanningskabel in aanraking gekomen, en op slag gedood. Toen de heer De Vries, met wien de heer B. werkzaam was ter plaatse kwam, na zich een oogenblik te hebben verwijderd om iets te halen, vond hjj de getroffene. Hoe wei geneeskundige hulp spoedig hulp ter plaatse was, kon hier geen hulp meer baten. Het ongeval is wel zeer droevig, daar de heep Bijl, die 39 jaren oud was. een gezin met zes nog jeugdige kinderen achterlaat, terwijl zijn echtgenoote zeer hulpbehoevend is. De deel neming met het zwaar beproefd gezin is zeer groot. De teraardbestelling zal Zaterdag plaats hebben op het kerkhof te Huisduinen, na aan komst van de boot, die om 11.20 u. van Texel vertrekt. De overledene was van Heldersche familie. De nationale inzameling ten bate van de Duitsche vluchtelingen om geloof en ras, heeft te Texel opgebracht: Den Burg 139.08 Oudeschild i 60.44 De Cocksdorp 4 76.54 De Koog 21.82%| Den Hoorn 38.03 De Waal 20.17%; Oosterend58.07 414.16 Uitgaven 5.25 Overgemaakt 408.91 KERKNIEUWS. Zondag zijn gekozen tot ouderlingen der Geref. Kerk H.V. te Oosterend, de heeren P. Kuiper Sr..en Jb. Vlaming Bz., en tot diaken dier kerk, de heer H. de Ridder Noorden. (Ongecorrigeerd). STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, 7 Dec. v. Amsterdam. J. P. Coen, 7 Dec. v. Batavia. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 Dec. v. Genua. Poelau Bras, 7 Dec. te Hamburg. Sembilan, 7 Dec. te Port Said. Tajandoen, 5 Dec. v. Singapore. Tawali, 7 Dec. te Soerabaja. Tjikandi, 5 Dec. 3 u. 18 m. n.m. 500 m. v, Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ajax, 7 Dec. te Danzig. Baarn, 5 Dec. te-Curagao. Bennekom, 6 Dec. 2 u. 27 m. v.m. 845 m. W.Z.W. v. Land's End. Berenice, pass. 7 Dec. Ouessant. Boskoop, u., 3 Dec. v. Valparaiso. Breda, 5 Dec. v. Arica. Deucalion, 6 Dec. v. Yera. Euterpe, 7 Dec. te Bordeaux. Ganymedes, 6 Dec. v. Malta. Hebe, 7 Dec. 1 u. 5 m. n.m. Lydd. Hercules, 7 Dec. te Thessaloniki. Hermes, 7 Dec. te Bourgas. Juno, 7 Dec. te Fiume. Luna, 5 Dec. v. P. Sucre. Merope, 7 Dec. v. Amsterdam. Oberon, 7 Dec. te Alexandrië. Olysses, 7 Dec. te Antwerpen. Orestes, 6 Dec. v. Bordeaux. Orion, 6 Dec. v. Izmir. Theseus, 7 Dec. te Amsterdam. Tiberius, pass. 7 Dec. Lydd. Titus, 7 Dec. v. Amsterdam. Ulysses, pass. 7 Dec. Lydd. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 6 Dec. v. Singapore. Boissevain, 5 Dec. v. Mombassa. Cremer, 5 Dec. v. Penang. Rantaupandjang, 6 Dec. te Beira. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, 6 Dec. v. Bahia, HOLLANDAMERIKA LIJN. Boschdijk, 6 Dec. v. Rotterdam. Boschdijk, 7 Dec. te Antwerpen. Dinteldijk, 3 Dec. v. Knigston (Ja) Lochavon, 3 Dec. v. Milfordhaven.' Maasdam, 6 Dec. v. Havanna. Narenta, 3 Dec. te Portland. Spaarndam, 4 Dec. v. Mobile. Veendam, 6 Dec. te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, pass. 7 Dec. Suez. Kertosono, pass. 6 Dec. Gibraltar. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphard, 6 Dec. te Santos. Alphacca. 6 Dec. v. Hamburg. Alwaki, 6 Dec. te Montevideo. «A'udra, 7 Dec. te Rotterdam verwacht. /ischafslap Den Helder 7 December: Door Sardijnvisschers: 230 manden sardijn p Door garnalenvisschers Levende garnalen Gekookte garnalen mand 2.902.10 per lit 2.901.7Q per kg 0.15

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4